Een huisvrouw naar DE BILT De bloem van den dag. DE AVONTUREN VAN ZATE&DAG 27 APRIL 1935 HAARL'EM'S DAGBLAD 2 Athene en verder naar Rangoon. Een indruk, dien ik van Athene-heb meegenomen, behalve natuurlijk die, welke ik opdeed bij het bezoeken van de Akropolis, het Parthenon en den Zeutempel. is dat het hotelper soneel daar. althans in een opzicht, van al te veel ijver getuigt. Hoewel we in alle ho tels vroeg gewerkt worden, geeft het perso neel de passagiers in Athene wel «0e minste kans om zich te verslapen, of weer in te sla pen. Met een half antwoord nemen ze in het minst geen genoegen. Er wordt net zoolang op de deur gebombardeerd, tot ik ten einde raad mijn kimono aanschiet en de deur open om te zien, wat er eigenlijk aan de hand is. De kans de deur weer te sluiten krijg ik niet en tot mijn verbazing begint er onmiddellijk een soort invasie van een kellner met het ontbijt, een kamermeisje met de schoenen en een on waarschijnlijk grooten Griek om mijn kleine koffertje weg te halen. Het kost me niet wei nig moeite om in allerlei talen te probeeren het drietal weer de kamer uit te krijgen. De kellner had blijkbaar verwacht, dat ik het ontbijt in zijn tegenwoordigheid zou verorbe ren; maar vooral de man die om mijn kof fertje komt. weet van geen wijken en als ik hem eindelijk aan zijn verstand gebracht heb, dat ik me toch eerst moet aankleeden, gaat hij schoorvoetend de kamer uit om echter na een paar minuten weer met vernieuwden ijver een bombardement op mijn deur te beginnen. Maar nu ben ik zoo wijs, niet meer open te doen. voor ik heelemaal klaar ben. Dat vroege opstaan is eigenlijk heelemaal zoo'n verschrikking niet, als het wel lijkt. Overal wordt men bijtijds gewekt en het ont bijt meestal tegelijkertijd in de kamer geser veerd, nadat men den avond te voren besteld heeft, wat men hebben wil. Het inpakken van een paar toiletbenoodigdheden in het kleine koffertje neemt practisch geen tijd. Voor ba gage, betalen van rekeningen en geven van fooien zorgt de K.L.M.- wat een heele rust geeft en waardoor er dus voor de passagiers niets anders overblijft, dan het hotel uit te wandelen en in de gereedstaande auto te stappen, die hen naar het vliegveld brengt. De ervaring van luchtziekte wordt me he laas niet gespaard. Al gauw na het opstijgen in Athene begint het geschommel en daar er behalve de Aegeïsche zee niet veel te zien is, ga ik uit pure zelfverdediging zoo lui en gemak kelijk mogelijk in den uitgeklapten stoel lig gen. Een heele poos houd ik het nog vol, maar als de remous nog erger worden, moet ik tenslotte mijn toevlucht nemen tot het be kende „voor luchtziekte"-zakje. Voor onzen mecanicien, die ook voor het eerst een Indië- viucht maakt, is dit geen pretje. Hij moet nu ook nog als ziekenoppasser fungeeren en niettegenstaande het feit, dat hijzelf niet vrij van luchtziekte is, doet hij dat met bewonde- renswaardigen moed. Voor mij is dit laatste feit tevens een troost, dat ik niet het eenige slachtoffer ben. En verder spreek ik mezelf moed in, dat we over een uurtje of zoo alweer moeten landen om benzine te laden. Inder daad voel ik me. zoodra we in Merza Matruh uitstappen om even de beenen' te strekken, weer bijna normaal. Het blijkt beneden reus achtig te stormen. De lachbui, die ik krijg om het wegwaaien van den hoed van mijn vrou welijke medepassagier, welke echter met jeug dige vlugheid door onzen eersten piloot in de woestijn wordt achterhaald, maakt me weer volkomen gezond. Helaas is de verdere tocht over de Lybische woestijn naar Cairo ook lang niet vrij van remous, zoodat de mecanicien steward-ziekenoppasser me met geen moge lijkheid kan overreden van zijn verschillende lekkernijen mee te eten en ik nog eenige ma len naar het bovenvermelde zakje moet grij pen. Ik ben blij, als we goed en wel in Helio- polis geland zijn, doch na een uurtje rust in het hotel voel ik me weer uitstekend, zóó zelfs dat ik 's avonds met het grootste genoegen op een kameel klim, om bij volle maan de Py- ramiden te gaan bezichtigen. Wat mij betreft, valt dus ook hier alweer een vergelijking tus- schen een boot en een vliegmachine in het voordeel van laatstgenoemde uit. Zoo'n paar uurtjes luchtziek te zijn is tenslotte lang zoo erg niet, als eenige dagen en nachten zeeziek in een schommelend bed in een benauwde hut te moeten liggen of in een dekstoel zooge naamd versche zeelucht in te ademen, versche zeelucht, die echter in den regel geparfumeerd is met specifieke scheepsluchtjes als stookolie, brasso en teer vermengd met etensluchtjes van de pantry. Den volgenden morgen laden we op het vliegveld in Cairo weer een 'nieuwe pasagier in, ditmaal een Italiaansche jongedame, die met een reisgezelschap op weg zijnde, wegens ziekte hier achtergebleven was en nu dit ge zelschap in Jodhpur weer zou inhalen. In Gaza verlaten de Duitschers ons en komt er nog een Engelschman voor in de plaats. Nu gaat het op Bagdad aan en we vliegen gedurende eenige uren over de Syrische woes tijn. De indruk, dien men van deze woestijn krijgt bij het lezen van een boek of het zien van een film. is wel geheel verschillend van de werkelijkheid. In plaats van rustig voort trekkende karavanen zien we in deze honder den kilometers breede woestijn niets anders dan voortjakkerende, stof opjagende vracht automobielen en zelfs een aantal personen auto's, die blijkbaar het schip der woestijn grootendeels vervangen hebben. We volgen gedurende langen tijd de pijplijn van de Iraq Petroleum Company en de eerste piloot wijst me het pompstation waar voor het laatst de onfortuinlijke Uiver gesignaleerd werd. Hoe wel we nu dus in het gebied vliegen; waar deze ontzettende ramp een goede maand tevoren plaats vond, kan ik niet zeggen, dat dit me ook i maar eenigszins zenuwachtig maakt. Toch was ik bij het gebeuren van deze ramp zeer, zeer diep getroffen geweest. Als we 's middags tegen drie uur in Bagdad landen, komen \ve~ hoeweL.pas vier dagen van huis. eerst recht met een plof in het volle Oostersche leven terecht. Ik dacht, dat ik door mijn jarenlange verblijf in Britsch Indië wel aan vieze luchtjes gewend geraakt was, maar die bleken absoluut niets te zijn, vergeleken bij de zeer penetrante geuren van deze intens vieze stad. En het hotel, dat den luisterrijken naam draagt van: Tigris Palace Hotel! Het beste hotel ter plaatse! Het beddegoed ziet eruit, alsof het gedurende maanden door alle Arabieren der woestijn beslapen is. Van de handdoeken zal ik maar niet eens veel zeg gen: het lijkt wel of de heele woestijn ermee afgestoft is! Het eenige goede, dat ik van Bagdad kan zeggen is dat ze er zeer royaal zijn met verrukkelijke versche kaviaar, de echte, waaraan ik dan ook alle eer bewezen heb. Met de bemanning, den K.L.M. agent en diens charmante vrouw breng ik even een be zoek aan het graf van de Uiver slachtoffers. Een droevige tocht en een treurige laatste rustplaats: een dorre, rommelige zandvlakte met niets van de vredige sfeer van onze wel verzorgde kerkhoven. Lang slapen in het groezelige bed behoeven we gelukkig niet, want om twee uur 's nachts worden we al gewekt en om drie uur begin ik ergens midden in Azië mijn eerste nachtvlucht. Noch het nachtelijke opstijgen te Bagdad, noch de daarop dienzelfden dag volgende nachtlandingen in Karachi en Jodhpur, noch de lange trajecten, die we in volslagen duister nis over volkomen verlaten, woest en heuvel achtig terrein en voor een groot gedeelte over zee vliegen, kunnen me een gevoel van angst bezorgen. Ieder lid van de bemanning gaat zoo kalm en zakelijk zijn eigen gang, er is steeds tijd voor een praatje met de passagiers, op de kaart wijst men mij af en toe de plaats aan waar we ons bevinden, de machine hangt uiterst rustig in de lucht, kortom er is letter lijk niets om zich bezorgd over te maken. Daar er ook iets te zien is, halen wij, passa giers, vele uurtjes verloren slaap in. Niette genstaande dit echter en de drie tusschen- landingen, n.l. in Bushir, Jask voor een goede lunch en Karachi voor het diner, is deze vijf de dag-etappe mijns inziens voor een vrouw te lang. Ik ben dan ook doodmoe als we einde lijk 's nachts om half één, dus na een dag van ongeveer twintig uur. in Jodhpur landen. Het schitterende hotel vlak bij het vliegveld ver goedt echter veel, reeds bij het zien van de zalige grcote kamers en de kraakzindelijke badkamer knap ik wat op. Nergens in Britsch Indië heb ik ooit zoo'n uitstekend hotel gezien; de Maharadja van Jodhpur, die dit hotel liet bouwen, heeft er alle eer van. Daar onze volgende dagetappe slechts tot Calcutta is slechts zeg ik, hoewel we er per trein twee et malen ever zou doen behoeven we den vol genden morgen eens niet zoo bar vroeg op. De behoorlijke nachtrust na dezen uiterst inspan - nenden dag is me zeer welkom. Met een luchtreis blijkt het al evenzoo te gaan als met een zeereis, den laatsten dag is men reeds te zeer in beslag genomen door de gedachte aan het bereiken van het doel dei- reis, dan dat men nog veel interesse voor ver dere indrukken heeft. Van de reis naar Cal cutta en de daarop volgende naar uren die mij van mijn doel scheidden, heb ik dan ook niet veel meer te vertellen. Als ik in Rangoon aankom, heb ik in zes en een kwart dag bereikt, waar we per boot 23 dagen voor noodig hebben. Toch heb ik door de vele nieuwe indrukken een gevoel, alsof ik reeds weken van huis weg ben. Evenals het bij het vertrek moeilijk te rea- liseeren viel. dat dit het begin was van een reis naar Indië, blijkt het bij aankomst, dat ik me maar noode kan vereenigen met- het idee mijn doel bereikt te hebben; Ware het niet dat mijn man me stond op te wachten, dan ben ik er van overtuigd, dat ik" eigenlijk niets liever ge daan zou hebben, dan de reis maar kalm voort te zetten, een gevoel, dat ik bij een bootreis nooit gekend heb. Ik ben een groote, nieuwe ervaring rijker geworden en ik kan niet nalaten, iedere vrouw die de gelegenheid mocht krijgen,een reis naar of van Indië door de lucht te maken, den raad te geven, deze met beide handen aan te grij pen en zich niet door ongemotiveerde angst gevoelens voor het onbekende van zoo'n reis te laten weerhouden, temeer daar in de naaste toekomst door snellere machines deze reis nog comfortabeler en zoo mogelijk nog minder vermoeiend zal wórden. Ik voor mij zie althans mijn aanstaande te rugreis met veel genoegen tegemoet. H. v. W. meldt: Hoogste barometerstand 770.4 m.M. te Stornoway. - Laagste barometerstand 754.m.M. te Warschau. en voorspelt: Matigen, Noordelijken tot Noordwestelijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Wellicht eenige regenbuien. Kouder. Uit het Buitenland „Kouder" is de verwachting. De depressie over Duitschland trok verder Oostwaarts en nam in beteekenis af. Die in Scandinavië bracht daar reeds vrij veel neer slag en wordt voor ons van meer beteekenis. De hooge drukking breidde zich in Zuid- Oostelijke richting uit. Op de Britsche eilan den bleef het guur in het Noorden en vrij goed weer in het Zuiden en Westen. In Frankrijk klaart de lucht in het Westen op. In het Oosten valt nog regen evenals in Zuid-Duitschland en Zwitserland. In Noord- Duitschland werd het kouder, maar zal weinig regen vallen. Noorwegen en Zweden hebben bedekte lucht met veel regen in Noorwegen. 1 Volgens de berichten uit de bovenlucht is eenige daling van temperatuur te wacnten. Thermometer 27 April. Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 10 uur De dotterbloem 65 F. 47 F. 57 F. Barometer Stand van heden 765 m.M. Vorige stand 761 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van? FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Verjaardag Prinses Juliana. Viering in Haarlem-Noord. Ter gelegenheid van de viering der Verjaar dag van Prinses-Juliana zal des avonds daar vóór dus op Maandag 29 April door de Oranje- vereeniging Haarlem-Noord een gewijde fees telijke bijeenkomst worden gehouden voor hare leden en genoodigden in de Julianakerk Kloosterstraat. Daarbij zal medewerking worden verleend door de Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap", dirigent Frits Schuurman, en door de soliste mevrouw Helène Ludolph, concert zan- ;eres. Verder zal als preker optreden majoor W. G. de Bas. Het belooft een prachtavond te worden; aanvang precies te 8 uur, eindigen te 9.30 uur. 1-Iet feestprogramma vermeldt- voorts: Op Julianadag 30 April, des middags te half twee afmarsch der Nationaal Historische optocht van af het begin der Kleverlaan, begeleid door de stafmuziek van de Burgerwacht en de Harmonievereeniging ,,de Spaarnebazuin" Na afloop bioscoop-matiné voor de kinderen die in de optocht hebben meegeloopen. Te 8 uur 's avonds muzikale rondwandeling door het Noordelijk deel der Gemeente. SPOEDWERK KAN OP GEWACHT WORDEN W. KUIPERS ZN. OPTICIENS - ZIJLSTRAAT 97 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 April. Ondertrouwd 26 April. L. M. Dekker en A. Jonker. Getrouwd 26 April: E. P. Ebeling en J. M. Wardenburg. Bevallen 25 April: M. G. Hamansvan dei- Horst. d.: M. Broekhofvan Dijk, d.; A. J. M. Portegies—Rijs, d.; M. A. C. Lelijveld—Ras. d.; L. G. M. Tummers—van Aarsen, z.; 26 April: A. C. Hardebil—van. Hoorn, d.; J, G. J. M. van den Haak—Schackman," d.; C. A. J. Kok— Henneman, z. Overleden 24 April: A. H. van der Wal— Hebenstreit, 77 j.. Kinkerstraat; 25 April: W. J. M. Meijer—Jansen, 43 j„ Kamperlaan; W. J. Boeré, 68 j., Lange Poellaan; A. Splinter- van 't Hof, 72 j., Gasthuisvest. Het Christusbeeld in de kunst. Lezing in de Waalsche Kerk door Mr. Dr. H. Meille. In de Waalsche kerk hield Vrijdagavond pasteur Mr. Dr. Henri Meille, een lezing over „Les images du Christ dans Tart", die hij met lichtbeelden toelichtte. „In alle eeuwen heeft men", zoo begon spr., „den wensch gevoéld het gelaat van Christus te aanschouwen. In alle tijden ook hebben kunstenaars gepoogd het uit te beel den, hetgeen zij allen naar hun eigen idee ge daan hebben. Nadat hij een zestal lichtbeelden van schil deringen van zeer ouden datum had laten zien, schetste spr. de ontwikkeling van de werkelijke afbeelding van persoonsfiguren uit de oudere symbolistische teekens. die in de katakomben worden gevonden. Na het visch- teeken. komt de symbolische afbeelding van den Goeden Herder. In de vierde en vijfde eeuw gaan de symbolen verloren, de afbeel dingen geven echter nog niet een portret, doch een menschelijke afbeelding. De Raven- natische kunst geeft mozaïkbeelden uit het leven, de Byzantynsche is meer gestyleerd, ter wijl de afbeeldingen uit de Middeleeuwen haast caricaturen geven. Spr. liet eenige schilderwerken zien uit den tijd van de Re naissance, uit welke werken een grootere per soonlijkheid spreekt. Vervolgens behandelde hij de Christusaf beeldingen in den triomphtijd van de Gothi- sche kunst. Ook toonde hij werken van Angelico, Michel Angelo, Da Messina, Leonardo da Vinci en andere Italiaansche meesters, zooals van Gior- gione van de Italiaansche school van Angelo werd vertoond een fragment van de schilde ring in de Sixtijnsche kapel, het Laatste Oor deel. Na over de schilderijen en beelden uit de zeventiende en achttiende eeuw te hebben ge sproken, toonde spr. enkele werken van de negentiende eeuw en van contemporaine kun stenaars uit verschillende landen, waarmee hij zijn lezing besloot. Voor eenige tientallen jaren zag men de dot terbloem zelden of nooit in de tuinen ge bruikt. Een enkele liefhebber mocht al eens een plant hebben opgestoken aan den sloot- rand om daarmee zijn vijver te versieren, een handelsproduct, dat in de catalogi voorkwam, was de Caltha palustris toen nog niet. En toch is deze plant daar volkomen voor geschikt, dat leeren ons de beplantingen der kleine vijvers en kunstmatige beekjes op de tentoonstelling. Het woord Caltha beteekent „kelk" of ook „korfje" en palustris slaat op de moerassige standplaatsen. Mooi kan men dat uit den treir. zien, als men de Liebrug passeert, waar dui zenden planten in de rietmoerassen en lage weilanden staan. Vooral het geel, waar sóms veel oranje in zit, heeft een matte zachte tint, die heel anders is dan het glimmende geel der boterbloem, waar achter de kleur stof een laagje zetmeel als reflector zit. waar door het bloemblad zoo glinstert. Een blik, in de bloem geworpen, leert ons, dat de dotter bloem tot de familie der Ranonkeïgewassen behoort: aan de buitenzijde zit een groote, geelgeworden kelk van soms 4 c.M. doorsnede, daarop volgen veel meeldraden, die in hun midden ongeveer 6 a 10 stampers omsluiten. Onder bij de vruchtbeginsels zit de honing verborgen. Ng. den bloei letten we niet meer op de planten, want anders zouden we de groote vruchten zien rijpen, die vooral bij re gen heel wijd openspringen, om zoodoende de zaden te laten verspreiden met het water Want de Caltha palustris is een echte „Water- minnende" of hygrophyle plant. Stengel ei blad, het is alles even sappig en geheel on behaard, zoodat de verdamping door niets wordt geremd, want er is water genoeg. In ons land staat de dotterbloem haast overal langs slootkanten en in moerassen; alleen in de erg zilte gronden zijn de groeivoorwaarden te ongunstig. We kunnen dat in onze omge ving zien, als we langs de nog vrij zoete Lie demoerassen in de richting van het Noord zeekanaal gaan. Soms bloeit de dotterbloem in den herfst nog weer; in een zachten winter vond ik bij Groenloo bloeiende planten in de Kerstvacantie, De dotterbloem groeit in Euro pa, West-Azië en Atlantisch Amerika. Elen vorm met dubbele bloemen ziet men in de zaal men beweert dat hij uit de tuinen van het Vaticaan zou stammen Men moet deze ech ter niet verwarren met de echte wilde Caltha polypetala („veel kroonbladeren"), afkom stig uit de Kaukasus. A. MELLINK. SPORT EN SPEL HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor Zondag a.s. moeten Bloemendaal 2 en Bloemendaal 3 weer aantreden voor hun de- gradatie-wedstrijden; M. H. C. 4 voor den promotie-wedstrij d. Bloemendaal 2 is op den goeden weg. die tot behoud van haar plaats in de tweede klasse leidt. En daarom kan ook thans een overwin ning worden voorspeld iri den uitwedstrijd te gen het Rotterdamsche A. M. V. J. Met Bloemendaal 3 gaat het veel minder goed; de Bloemendalers zullen het volgende seizoen wel in de vierde klasse moeten spelen. De uit-wedstrijd tegen de Kraaien, ook een zwakke club in deze competitie, behoort echter toch door Bloemendaal gewonnen te worden, willen de Bloemendalers niet puntloos ein digen. M. H. C. 4 zal trachten haar ongeslagen re cord in deze competitie te handhaven. Be Fair 3 komt op bezoek in het Heemsteedsche Sportpark en al zullen de gasten zich met hand en tand verzetten, de Musschen hebben al voor heeter vuren gestaan. BloemendaalM. II. C. op het H. F. C.-terrein. En dan komt op Prinsessedag (Dinsdag) de groote beslissing Bloemendaal—."H. C. Zoo als men weet, won Bloemendaal op eigen ter rein met 21, maar verloor in Heemstede met 0—3. Deze wedstrijd wordt Dinsdagnamiddag on geveer half zes op het veld van H. F. C. aan de Spanjaardslaan gespeeld. HONKBAL OPENING VAN HET SEIZOEN. Door het initiatief van „Haarlem" beleven; wij hier een vroegere opening van het sei zoen, dan de Amsterdammers. Zondagmorgen tien uur wordt n.l. op het E.D.O.-terrein de eerste wedstrijd gespeeld van de drie ontmoetingen om den „Haar- lem"-beker. Haarlem en H.H.C. ontmoeten, elkaar dan. De wedstrijden lijken ons een uitstekende vooroefening voor de Haarlemsche eerste klassers. 't Is te verwachten dat de Amster dammers vanaf 12 Mei, als de competitie begint, op een warme ontvangst kunnen, rekenen. HONKBALCLUB I.V.O. Naar wij vernemen is de animo voor honk bal bij I.V.O. groot. Daar reeds voor de ko mende competitie werd ingeschreven, wordt Zondag reeds met de oefening begonnen. Be sloten werd de honkbalclub ook open te stellen voor niet-leden van de voetbalclub. Het secretariaat is gevestigd bij G. de Bock, Kleverparkweg 240. WANDELSPORT. DE VROOLIJKE TIPPELAAR De H. W. S. V. „De Vroolijke Tippelaar" houdt Zondag een trainingsmarsch over 20 K.M. Vertrek heeft plaats te 10 uur van de Tempeliersstraat. BILJARTEN. NederlandBelgië. EERSTE DAG. Vrijdag is te Amsterdam een internationaal biljarttournooi begonnen tusschen 5 speler van Nederland en België. Begonnen werd met de partijen Baltus (België)Gehrels (Nederland) en Claeys (België)de Leeuw (Nederland). Het resultaat was: Gehrels (N.) Baltus (B.) pnt. brt. 300 28 400 28 h.s. 45 61 gem. 10.70 14.28 De verdere resultaten waren: Claeys (B.) 270 31 61 8.70 De Leeuw (N.) 400 31 87 12.90 Moons (B.) 400 15 107 26.66 Van Vliet (N.) 291 15 64 19.40 De Doncker (B.) 400 21 136 19.04 Sweering (N.) 216 21 38 10.28 Moons 400 15 190 26.66 Gehrels 153 15 80 10.20 De Doncker (B.) 147 12 39 12.25 De Leeuw (N.) 400 12 80 33.33 Sweering 199 10 59 19.90 Baltus 400 10 112 40.— Claeys 235 24 59 9.79 Van Vliet 400 24 129 16.66 De stand na den eersten dag is dus 97 in het voordeel van België. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN DRIEBANDEN ALGIERS. Uit Algiers: De verdere resultaten van dé wereldkampioenschappen driebanden luid den: Puigvert (Spanje) Mïro (Spanje) Zamen (België) Aeberhardt (Zw.) Puigvert (Spanje) Aeberhardt (Zw.) Davin (Frankrijk) Groenteman (Ned.) 50 62 5 0.806 27 62 3 0.543 50 61 4 0.819 30 61 3 0.491 50 62 5 0.806 38 62 4 0.612 50 83 4 0.602 29 83 3 0.349 POSTDUIVEN. GEVLEUGELDE VRIENDEN. Uitslag van de wedvlucht van Roosendaal 95 K.M. Los 8 uur. H. A. Bouwmeester 1 17. A. v. Zadel 2 3 4 6 20 22, G. v. Santen 5 8 11 13 15, K. L. Sijtsma 7 9 12 21, A. Verdonschot Jr. 10 19 29, Gebr. Nieuwenhuis 16, A. Eveleens 23 28, P. v. Eg- mond 25 27. Eerst getoonde duif 9.5.35. Laatste prijs- winner 9.15.30. A.s. Zondag wedvlucht van Vilvoorden. GYMNASTIEK BATO. Zondag houdt Bato zijn vierden en tevens laatsten afstandsmarsch voor de dames en oudste meisjes. DAMMEN, CLUBKAMPIOENSCHAP DAMCLUB HAARLEM. De uitslagen van de Woensdagavond J.l. gespeelde partijen voor de wedstrijden om het kampioenschap 19341935 van de dam club Haarlem, luiden: Hoofdklasse: J. LycklamaH. W. Zitman 02 F. A. BerkemeierG. Elzing 11 J. LycklamaC. Dikkeboom afgebr. Tweede klasse: J. HortelE. Heymans 20 B. GabriëlJ. Oosterling 11 P. MollemaL. P. Huges 11 M. van LeeuwenJ. Burghout 20 P. MollemaF. Mollema 11 G. P. RoetH. Kroon 0—2 M. van LeeuwenA. Burghout 20 R. Goos—J. Har tel 0—2

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2