Nadenken en oplossen. HET BLOEMBOLLENBOEK DE WRIJFWAS ZONDER WEERGA ZATERDAG 27 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Onze wekelijksche puzzle-rubriek. Met prijzen van 7h, 2) en vijf van 1 gulden De oplossing van puzzle no. 23. De oplossers hebben zich moedig door de moeilijkheden heengeslagen. Een ervan was hor 20. die naam is Auke. in Friesland veel gehoord. Vert. 59-a p. was natuurlijk in het afgeloopen jaar. Hoe de verschillende om schrijvingen inmiddels moeten luiden, kan men hier zien: HORIZONTAAL. 1. Zutphen; 6 loven; 7 ako; 8 Ede; 10 mes, 12 Tholen, 16 Arnhem. 20 Auke, 21 Alphen. 24 aera, 25 Eelde; 26 loupe, 27 eer. 29 wig, 30 ode, 31 nee, 34 Regge. 37 neef. 39 ree, 40 vaag, 42 adel, 43 drek. 45 pekel, 47 alk. 49 Pedro. 50 nier, 52 Oder. 55 stemmen, 58 lama. 60 rede, 61 appreciatie; 62 arrest, 63 anders. VERTICAAL. 2 ulk, 3 toom, 4 Hees, 5 end, 7 are, 9 eer, 11 elp, 12 tafel, 13 oker. 14 lee, 15 nadir, 16 anode, 17 nap. 18 heen, 19 mager, 22 leger. 23 Eloge. 28 eender. 32 engerd, 33 velen, 35 geel, 36 vader, 38 eek. 41 Ard, 42 appels, 44 kommer, 46 lis, 47 are, 48 kom, 49 pen, 51 eters. 53 Dekan, 54 Omar, 56 Mac, 57 geer, 59 a.p., 60 Rie. De prijzen vielen ten deel aan de volgende inzenders (sters) onze hoofdprijs zeven gulden vijftig J. Noorda, Santpoorterstraat 70rood, Haar lem. De tweede prijs twee gulden vijftig J. Fortgens, Brederoodscheweg 5 B, Santpoort (Station). De vijf troostprijzen elk een bedrag van een gulden Mej. Willy Meijer, Karolingenstraat 66, Haarlem. W. M. Koning, Schoterweg 204, Haarlem. J. Kramer, Berkenlaan 6, Heemstede. Mej. A. F. de Graaff, Bentveldsweg 7, Bent veld (post Aerdenhout). J. F. Limpers, Wagenweg 80, Haarlem De ..Mr. Nadenker"-prijs het fraaie album met Duitsch noodgeld, zooals ik die jl. Za terdag breeder omschreef, werd gewonnen door,: A. J. Röbken, Schalkwijkerweg 21, Haarlem. Onze nieuwe puzzle no. 24. itil stonden en toen eerst begrepen, dat op deze wijze nimmer een hunner in het bezit van den schat zou komen. „Laat ons het orakel raadplegen" stelde de een voor en beide zoons dingen naar den Groote Wijze van het land, die, na het relaas van de vorstenzonen te hebben aangehoord, beiden iets in het oor fluisterde. Als een wervelwind stoven beide jongelin gen op; snelden de deul uit. beklommen de kameelen en reden zoo snel mogelijk naar hei bosch Maar, zoo zeggen ongetwijfeld onze puzze laars. dat was toch niet in overeenstemming met den laatsten wil van den koning? Dat zoudt ge maar denken! Aan de door den stervenden vader gestelde voorwaarden werd in elk opzicht voldaan en een der beide zoons kwam op volkomen rechtvaardige wijze in het bezit van den schat. Wat, zoo vragen we, heeft de Wijze de twee vorstenzonen wel ingefluisterd? De oplossing van deze opgave moet in ons bezit zijn uiterlijk aanstaanden Woensdagmid dag om vijf uur. aan onze Bureaux te Haar lem (ook aan ons bijkantoor Soendaplein 37. Haarlem-N.) Men zende deze oplossingen aan: Mr. Nadenker van Haarlem's Dagblad te Haarlem. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b. géén andere adresaanduiding. Iedere abonné kan slechts één oplossing inzenden. Het hierbij afgedrukte „identiteits plaatje" P 24 Puzzle no. 24). moet aan de oplossing worden ge hecht of er op geplakt .«k m worden. Niet op de en- J Ji velop van inzending, J? hL maar op de oplossing Lm 1 zelf. Als hoofdprijs stellen wij beschikbaar een bedrag van zeven gul den vijftig, als tweeden prijs twee gulden vijftig, benevens vijf troostprijzen van één gulden, welke bij loting onder de goede op lossingen toegewezen worden en zoo snel mo- jelijk per postchèque aan de prijswinnaars worden toegezonden. Oplossingen en uitslag dezer puzzle worden ge plaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisselng over de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden als postzegel voor antwoord ingesloten is. Mr. NADENKER. Deze week zetten wij u voor de volgende twee: TESTEMENTAIRE BESCHIKKINGEN. Een wonderlijk testament maakte een boer in het Verre Westen van Amerika, toen hij de volgende beschikkingen trof. De man be zat in Hollandsch geld uitgedrukt zes i I i jS 1 i j<§ honderd gulden, die verdeeld waren in vijf zakjes. Deze vijf zakjes begroef de man in het weiland, dat zijn eigendom was. In zijn testament was beschreven, dat zijn laatste wil was, dat het weiland zoodanig on der zijn vier zoons verdeeld moest worden, dat ieder een gelijkvormig deel zou krijgen. Doch dit was niet het eenige. De andere beschikking luidde, dat de oudste zoon de helft van het geld moest erven; de andere zoons moesten ieder een gelijk bedrag ontvangen. Aan de bepalingen van het testament moest voldaan worden, met andere woorden ieder der zoons moet het hem - toekomende geld vinden in zijn rechtmatig deel van het wei land. HOE LOST U DEZE ERFENISQUAESTIE OP? (Men kan een en ander op de teekening nader aangeven). TWEEDE OPGAVE: OOSTERSCHE GEHEIMZINNIGHEID. Een Oostersch vorst uit den ouden tijd voel de zijn einde naderen en riep z'n beide zoon's aan zijn sterfbed. „M'n dierbaren", zoo sprak hij. „al wat ge hier om u heen ziet, zal spoe dig uw eigendom zijn. Ik erken: veel is het niet. maar in het midden van het bosch. aan de groote rivier, heb ik een aanzienlijke schat begraven, die. daar hij ondeelbaar is. slechts door één uwer in bezit kan worden genomen. Gij zult echter zelf hebben te beslissen, wie den schat in eigendom zal krijgen. Neem, na mijn dood. elk uw kameel, rijdt naar het bosch en hij wiens kameel het laatst het bosch bereikt, zal den schat in bezit mogen nemen" Na eenige dagen overleed de vorst. Toen namen de zoons hun kameel en re den langzaam, heel langzaam, nog langzamer en eindelijk voetje voor voetje naar de op gegeven plek, totdat ze ten slotte volkomen Chateaubriand als wereld reiziger. In elke Boekhandel verkrijgbaar door TJEBBO FRANKEN Dit fraaie prachtwerk met ruim 100 foto-illustraties en 16 ge kleurde platen, geeft in onder houdende vorm een overzicht van al hetgeen verbonden is aan het bloembollenbedrijf. Het kost slechts f2.90 in prachtband ANDRIES BLITZ - UITGEVER - AMSTERDAM (Adv. Ingez. Medj Oranje-Garde. Internationale Bloemen tentoonstelling „Flora". De bekroningen van Flora IV. Lezing van Prof. Paul Hazard voor de Alliance. Franchise. Voor de Alliance Francaise sprak gister avond in De Kroon prof. Paul Hazard van de Collége de France over de reizen van den Franschen schrijver Francois-René de Cha teaubriand (17681848). De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer J. H. Sauveur. die den spreker van dezen avond schetste als een ge leerde van groote vermaardheid en iemand, die ook zelf vele groote reizen achter den rug heeft. Prof. Hazard nam daarna het woord om in een levendige voordracht zijn onderwerp te behandelen. Chateaubriand, lid van een oud Bretonsch geslacht en te St. Malo ge boren. maakte onder het devies „het reizen geeft mij kracht en jeugd" aan het einde van de 18de eeuw zijn eerste groote tocht. Hij stak den Oceaan over, bezocht o.m. New-York, den Niagarawaterval en trok vervolgens ver dei- naar het Zuiden, waar hij in de gebieden om de Mississippi een tijdlang rondzwierf. Toen het bericht van de vlucht van Lodewijk XVI tot hem doordrong brak hij zijn reis af en keerde naar Frankrijk terug om zijn diensten aan den koning aan te bieden. Óp welke wijze Chateaubriand door de prairiën en de onherbergzame Amerikaansche binnen landen heeft gereisd is nooit precies bekend geworden. In 1801 publiceerde hij een kleinen roman, Atala. die op zijn Amerikaansche im pressies is gebaseerd en waarmede hij een enorm succes behaalde. Eenige jaren latei- trok hij er opnieuw op uit. thans naar Grie kenland, Turkije. Palestina en Spanje. Typisch is zeker het verschil, dat de vergelijking tus- schen de geschriften van Chateaubriand en die van zijn knecht Julien oplevert. Julien vergezelde zijn heer op enkele zijner reizen en maakte eveneens aanteekeningen van het geen hij zag en beleefde en nu is het merk waardige. dat van de meeste van Chateaubri and's heldhaftige prestaties en schokkende belevenissen, waarvan de romancier melding maakt, niets in de notities van Julien te vin den isOok is men er van overtuigd, dat hij in zijn reisverhalen door andere auteurs, uit den ouderen zoowel als uit den nieuweren tijd, beïnvloed is. Dikwijls i.s hij bovendien in zijn beschrijvingen, wat het natuurschoon betreft o.a., positief bezijden de waarheid. Doch dit alles is slechts van ondergeschikt belang, wanneer men daarnaast den stylist Chateaubriand zet. Deze „surrealist van het exotische", gelijk hij eens zoo kenmerkend genoemd werd. zag in zijn dichterlijke ver beelding de natuur zooals hij haar beschreef. En zijn schilderingen zijn van zoo rijke en poëtische schoonheid, dat men hem die on juistheden gaarne vergeeft. M. Hazard zeide, dat voor Chateaubriand het- reizen moet geweest zijn een drang naar verrijking van zijn leven, naar een verande ring als het ware in zijn eigen „ik": deze romantische mensch wilde voelen, dat hij leefdeSpreker eindigde zijn lezing met het voorlezen van een fragment uit een van Chateaubriand's werken, waarin op mees terlijke wijze de sensatie wordt weergegeven van twee elkaar ontmoetende scheper, op den verlaten Oceaan. De heer Sauveur heeft prof. Hazard aan het slot der bijeenkomst dank en hulde voor zijn interessant betoog gebracht. Propaganda-avond afdeeling Haarlem. De afdeeling Haarlem van de Oranje-Garde hield Vrijdagavond in de groote zaal van het gebouw Sint Bavo een propaganda-bijeen komst, die druk bezocht werd. Onder het zingen van het Gardelied haa de opmarsch van het vendel plaats, die een flinken indruk maakte. Nadat alle aanwezigen staande het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen hadden opende de voorzitter, de heer C. van Rooijen de bijeenkomst met gebed. Daarna heette hij allen van harte welkom op dezen eersten propaganda-avond en sprak er zijn blijd schap over uit, dat. ds. P. W. Foeken, voor zitter van de Christelijke Oranje-Vereeni- ging. zich bereid had verklaard een korte toespraak te houden. Ds. Foeken begon zijn rede met de vraag „Waarom hebben we die Oranje-Garde?' Leeft de liefde bij de ouderen jegens ons Vorstenhuis niet meer zoo sterk, zoodat wij het nu bij de jongeren moeten zoeken? Maar de ouderen, die hier aanwezig zijn, zullen zich dit niet willen laten zeggen. Zij willen voor de jongeren niet onder doen in liefde trouw en aanhankelijkheid voor onze Vor stin en Haar Huis. Waarom hebben we dan die Oranje Garde? Bij het woord garde den ken we onwillekeurig aan de oude garde van Napoleon, die het meest bekend geworden is. Haar aanvoerder sprak de gedenkwaar dige woorden: „De garde overwint of sterft" Aan nederlagen lijden en vluchten denkt dr garde niet!" De garde van Napoleon bestond uit oude vuurvreters, die alle veldslagen had den meegemaakt en die daardoor zoo stout konden spreken. Wij, ouderen, willen op de zwakke schouders van de jeugd geen zwaren last leggen, anders zou het gaan lijken op de kinder-kruistochten uit de middeleeuwen die zoo allererbarmelijkst afgeloopen zijn Maar waarom hebben we dan die Oranje. Garde? In ons Oranjegeslacht is een geest van heerlijkheid en glorie openbaar gewor den, waarvoor ouderen en' jongeren zich will-ii buigen. Spreker hoopt dat ook de jongeren zullen leeren beseffen, wat Oranje voor ons land en volk geweest is. Onze Oranje- Garde wil bewaren wat-, ons door God in Oranje gegeven is. 'Als haar dit mag geluk ken, dan zal de Oranje-Garde groeien en bloeien (Applaus). Eenige vrouwelijke gardisten, keurig in het wit gekleed, voerden een lintenspel op. waar bij zij verschillende melodieën zongen. De dames hadden daarvoor een luid en welver diend applaus in ontvangst te nemen. De Garde-commandant, de heer E. Raams. sprak de feestrede uit. „Wij leven in een heel ernstigen tijd", aldus begon hij. „Over de heele wereld staat een vraagteeken, zoo wel op het terrein van handel en industrie, als in de gezinnen van de werkloozen, waar zoo onnoemelijk veel leed geleden wordt. Dat is het vraagteeken van de toekomst. We 'even in een tijd van algeheele ontwikke ling op alle gebied. Men deinst niet meer terug voor laffe koningsmoorden; ook in ons land zijn er. die openlijk de daden van onze eregeering die het o zoo moeilijk heeft onbillijk becritiseeren en belachelijk maken. Maar er bestaan gelukkig ook nog organi saties, die pogingen willen aanwenden om het oude te behouden. Daartoe behoort ook de Oranje-Garde. Het zou in strijd met onze roemrijke historie zijn om ons hart aan een nieuwe leider te verpanden. Alleen Oranje kan ons redden en naar een betere toekomst leiden. De Gardisten hebben het voorrecht deel te mogen uitmaken van een organisatie, die de liefde voor het Oranjehuis aankweekt en die het Nederlandsch gezag van vreemde smetten vrij wil houden. We kunnen Oranje, die zooveel voor ons deed en nog doet, niet genoeg waardeeren. Wij moeten God bidden om kracht voor onze Koningin, die ons volk in zulk een moeilijken tijd moet regeeren We moeten Haar steunen, zooveel in ons vermogen is. Laten we er trotsch op zijn. dat we Nederlanders zijn, die geregeerd worden door een nazaat van een roemrijk geslacht Onze jonge menschen moeten een sterke haag vormen, om Haar met groote liefde te beschermen. De ouderen moeten bij hun kinderen liefde voor ons Vorstenhuis aan- kweeken Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana hebben recht op liefde en toewijdine van het Nederuandsche volk". (Applaus). De voorzitter bracht aan beide sprekers een warm woord van dank. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen: De aanwezigen werden daarna nog vergast op zang, oefeningen en tableaux, die veel succes hadden. Het was een uitstekende pi'opaganda- avond. STRAATNAMEN B. en W. stellen voor aan straten gelegen op een terrein ten westen van de Delft (nabij het station Bloemendaal). de navolgende na men te geven: Pieter Bothlaan. Laurens Real- laan. Van Diemenlaan, De Carpentierlaan, Christoffel van Swollaan, Comelis van der Lijnlaan. Rijklof van Goensplein, Jan Pietersz. Coenlaan, Van Riebeecklaan, Joan Maetsuy- kerlaan. Cornelis Speelmanlaan, Willem van Outhoornlaan, Carel Reinierslaan en Lodewijk van Deijssellaan. Alle straatnamen behalve de laatste zijn gekozen naar namen van Gouverneurs-Gene raal van Ned. Oost-Indië in de 17e eeuw en het begin van de 18e eeuw. Verder stellen B. en W. voor aan een straat die op het vroegere Phoenixterrein zal wor den aangelegd den naam van Claes van Ruy- venstraat te geven. Claes van Ruyven was Baljuw van Kenne- merland en Schout van Haarlem, door het 1 Kaas- en Broodvolk in het stadhuis moord den 3en Mei 1492. Flora 1935 Heemstede. De jury voor Flora IV (de vaste keurings commissie van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde) heeft zich als volgt onder de inzendingen van Flora IV uitgesproken. De eere-prijzen werden als volgt toege kend: Zilveren medaille van H.M. de Koningin aan inzending van D. Baardse Dz. te Aals meer. Zilveren medaille van H.K.H. Prinses Juliana. Inzending Freesias: N.V. van Tuber- gen. Haarlem. Verg. zilveren medaille gemeente Haarlem. Groep Orchideeën. B. D de Jong. Rijswijk. Kunstvoorwerp afdeeling Haarlem. Inzen ding J, C. Maarse. Aalsmeer. kunstvoorwerp Firma Heenk en Wefers Betting. Haarlem. Inzending mej. H. Bunge te Aerdenhout. tuinbaas H. Boegschoten. EXTRA PRIJZEN: Verguld zilveren medaille van de afd. Ve- luwezoom. Aan beste groep van een tuinbaas Aan groep mej. H. Bunge. tuinbaas H. Boeg- schoten. Zilveren bloemenvaas D. Middelkoop voor de beste groep Cyclamen: J. C. Maarse. Aals meer. Gouden medaille: Met gelukwenschen van de Jury aan groep Cyclamen: N.V. Handelskw. v. h. J. C. Maasse, Aalsmeer. Groep Hortensia's: Erven W C. Keessen. Aalsmeer. Groep Varens en Bromaelia's: S. Pool en Zonen. Haarlem. Groep Anjelieren: N.V. Anjelierenkweekerij 't Clooster v h. E. Er ens. Heemstede. Groep bloeiende en niet bloeiende planten: Dienst van Hout en Plantsoenen. Haarlem. Groep Adiahtum: J. Bier. Moordrecht. Groep Tropische planten: Kweekerij Wa- terdaal, Amersfoort. Dec. groep planten: Mej. H. Bunge „Ka- reol". Aerdenhout. tuinbaas H. Boesschoten. Met gelukwenschen van de Jury: Decoratieve groep Begonias in diverse variëteiten. Hortensia-Cyclamen D. Baardse Dzn.. Aalsmeer. Groep Rozen en Vergeet mij niet. Firma K. Hartlieb, Rotterdam. Bloeiende en niet bloeiende heesters, Felix en Dijkhuis. Boskoop. Groep gekleurde Freesia. N.V. v. Tubergen, Haarlem. Groep Orchideeën, Gebrs. Barendsen, Aalsmeer. Idem, idem J. J. v. Cruyningen, Haarlem. Idem, idem J. Mooren, Aerdenhout. Met lof der Jury aan groep Orchideeën B. D. de Jong te Rijswijk (Z.H.) Groep Orchideeën J. E. Hacke v. Mijnden. Loosdrecht. Plus f 25. Groep Orchideeën, Gebrs. Feen- stra. Hilversum. Groep Orchideeën. C. W. Matthes, Breuke- len. Groep Succulenten, Handelskweekerij „Succulenta", K. Mantel, Aalsmeer. Groep succulenten, D. Smit. Haarlem Kleine gouden medaille: Groep Cineraria, N.V. Handelskweekerij v/h Fa. J. C. Maarse, Aalsmeer. Groep Calceolaria, N.V. Handelskweekerij v/h Fa. J. C. Maarse, Aalsmeer. Decoratieve groep, D. T. Ruys, Wassenaar, Tuinbaas D. de Gans. Groep Spireas (Astilbe), G. Lubbe Zonen. Oegstgeest. Groep warme en koude kasplanten, H. Har de man, Aerdenhout. Groep bloeiende en niet bloeiend heesters: K. Wezelenburg Zn., Hazerswoude. Groep Orchideeën. Mej. H. Bunge Tuin baas Boegschoten. Groep Succulenten. Ned. Ver. van Lief hebbers van cactussen en vetplanten Kring- Haarlem. Groep succulenten: J. Hoppenbrouwer Haar ,em De verguld zilveren medaille kende men toe aan Collectie tulpen N.V. Rijnveld &o Zn., Hille- ;om. Groepje Polyantha rozen: Walter Blom Zn.. Addlestone (Engeland). Groep succulenten: mevr. H. v. d. Weijer, Haarlem. Groep cacteeën en andere succulenten: D. v. Zij verden, Aalsmeer. Zilveren medaille Collectie aardbeien in pot: Graaf van Bij landt, Noordwijk. Groepje afgesneden rozen: Alb. Spaargaren Hzn. Aalsmeer. Beplante bakken met Anthuriums: B. D. de Jong, Rijswijk. Groep bloeiende en niet-bloeiende gewas sen: Jan Boer Wzn. Zn. Boskoop. Groepje Mesembriantheum Aureum: A. Buijs Czn. Aalsmeer. O.a. werden de volgende getuigschriften uitgereikt: Getuigschrift voor Cultuur: Echium radicans: Mevrouw C. von Panwitz, Bennebroek. Getuigschrift le Klasse: Freesia Celeste, N. V. van Tubergen, Haar lem. Begonia Baardse's Wonder, D. Baardse Dnz. Aalsmeer. Begonia Johan Mensing, D. Baardse Dnz. Aalsmeer. Freesia Penserosa, N.V. v. Tubergen, Haar lem. Freesia Isoline, N.V. v. Tubergen. Haarlem. Getuigschrift van Verdienste: Mesembrianthenum Aureum, A. Buys Czn.. Aalsmeer. Spazazanikera kyb., N. V. v. Tubergen, Haar lem. Osmantus Delavayii, Kon Kweekerij Terra Nova, Aalsmeer. Skimmia Oblata Veitchii, Kon Kweekerij Terra Nova, Aalsmeer. Roos Senior, Alb. Spaargaren Jbzn., Aals meer. Roos Mary Hart, Alb. Spaargaren Jbzn Aalsmeer. Amaryllis Jul. C. Bunges ras, Mej. H. Bunge Aerdenhout (tuinbaas H. Boegschoten). Freesia Sunshine. N.V. v. Tubergen, Haarlem. Freesia Climax. N.V. v. Tubergen. Haarlem. Freesia Ruby, N.V. v. Tubergen. Haarlem. Cymbidiun; Pauelsi Fireking, J. J. v. Cruy ningen, Haarlem. Uitvoerend Comité ontvangt de Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Het Uitvoerend Comité van Flora heeft Vrijdagmiddag bestuur en leden van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde ver zameld aan een lunch in restaurant Flora. Aanwezig waren oa. Jhr. mr. dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester va* Heemstede, de heeren F. V. Valstar. regee- ringscommissaris. mr. T. J. T. Noyon, onder voorzitter van de Kon. Ned. Mij. van Tuin bouw en Plantkunde. J. C. M. Mensing. voor zitter van den Ned Tuinbouwraad. J. H. Kauffmann. voorzitter van de Vaste Keu ringscommissie der Kon. Ned. Mij.. Jac. Smits, voorzitter van den Bond van Planten- handelaren en inzenders. De heer Kr e la g e begroette de aanwezi gen. en zei het oo prijs te stellen, dat zoo- velen gekomen zijn. In het biizonder heette hij Jhr. Röell welkom, die hierdoor weer blijk gegeven heeft van zijn groote belangstelling voor Flora en Jhr. v. Doorn: voorts het hoofdbestuur van de Kon Ned. Maatschap pij. wie hij namens het Uitvoerend Comité dank zegde voor de verleende medewerking. De samenwerking tusschen de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde da teert reeds uit 1903. toen men begon te spre ken over de combinatie vollegronds- en tij delijke tentoonstelling. Pas in 1910 is dit plan verwezenlijkt geworden en sinds dien heeft er steeds samenwerking bestaan. Hij sloot met een dankwoord aan de Vaste Keu ringscommissie en de Kon. Ned. Maat- schappii. Mr. T. J. T. Noyon sprak woorden van dank voor de blijde daeen bij de opening van Flora 1935 gehad. Hij prees de Alg. Ver- eeniging voor Bloembollencultuur, die "steeds op de bres stond voor de bloembollencultuur, een lichtend voorbeeld voor de Kon. Ned. Maatschappij. De samenwerking tusschen beide vereenigingen die beide op eenzelfde terrein werkzaam zijn. nl. dat van de bloe men. is steeds buitengewoon aangenaam ge weest en nimmer heeft zich eenig conflict voorgedaan. Het zijn beide vereenigingen, die zich een bestaansrecht hebben verwor ven. Spr. heeft reeds bewondering voor wat steeds gedaan wordt voor de bollencultuur, maar het toppunt is wel wat nu in Heemste de te zien is. en hij spreekt ziin bewondering uit voor het werk van het Uitvoerend Co mité. Tenslotte sprak hij de beste wenschen uit voor het welzijn van de Alg. Vereeniging van Bloembollencultuur en hoopte, dat het beroemde trio. het Uitvoerend Comité nog lang gespaard mocht blijven voor de bloem bollencultuur. De heer Kauffmann zei. dat hij als voorzitter van de Vaste Keuringscommissie zich verantwoordelijk voelde voor het goed verloop der keuringen. Hij dankte voor de genoten gastvrijheid. Oe heer Lubbe te Oegstgeest. winner van een nieuwe narcis, die bekroond is geworden, noemde deze narcis naar Jhr. van Doorn, burgemeester van Heemstede, die hiervoor hartelijk dank zei en dit gaarne annvaar<Me. UITBREIDINGSPLAN. Ged. Staten hebben goedkeuring verleend aan het besluit van den Raad van Haarlem- merliede c.a. tot vaststelling van een uitbrei dingsplan op een strookje grond ten Westen van de spoorlijn HaarlemHaarlemmermeer nabij het station Rijksstraatweg. Dit plan, sluit aan bij het Haarlemsche Uitbreidings plan „Zuid-Oost". (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: ZATERDAG 27 APRIL Nieuwe Raamstraat 6: Alg. aandeelh. verg, N.V. Ver. Haarlemsche Bedrijven Jan Muller en Adr. v. d. Lande. 3 uur. Haarl. Vereen, van Huisvlijt. Tentoonstelling Gebouw Chr. Besturenbond. 25 en 79 uur. Luxor Sound Theater: „It happened one night Clark Gable en Claudette Colbert, 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur Rembrandt Theater: Geprolongeerd „De big van het regiment". Op het tooneel 6 Flying Dolls. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „L'ordonnance met Marcelle Chantal en Jean Worms. Teekenfilm „An elephant never forgets". 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Da stimrnt was nicht". Op het tooneel Brook en Rosfield, music, dance, comedy. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maar- dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ZONDAG 28 APRIL Stadsschouwburg: Amst. Tooneelvereen. „Pygmalion". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 29 APRIL Gem. Concertzaal, Haarl. Gem. Koor. „De Schipbreuk". 8.15 uur. Bond van Jonge Liberalen: Bijeenkomst Gem. Concertgebouw. 8 uur. N.V. van Oploo's Kappersbedrijf en Parfu- meriehandel. Ten kantore. Bioscoopvoorstellingen. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts eri Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 27 April des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 3 Mei zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des nachts geopend. J. Dienske, Firma Duijm en Keur, Keizer straat 6. Tel 10378. B. K. Blommendaal. Nolf's goedkoope apo- teek. Kruisstraat 26. Tel. 11174. J. Samplonius, Firma Begemann en Sneltjes Kruisweg 30. Tel. 10043. J. M. Meïsner. Marnix-Apotheek, Marnix- straat 65. Tel. 23525. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9