7 Burgemeester Mr. Kwint neemt afscheid van Zuilen. WOENSDAG '1 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN. IJMUIDEN Hartelijke woorden van dank en hulde. Gistermiddag 3 uur heeft in een buitenge wone vergadering van den gemeenteraad van Zuilen mr, M. M. Kwint benoemd tot burge meester van Velsen afscheid van zijn gemeen te genomen. Bij deze gelegenheid was de raadszaal feestelijk versierd en werden den scheidenden burgemeester vele woorden van dank en hulde gebracht voor de wijze, waarop hij zijn taak als burgemeester van deze voor stad van Utrecht heeft verricht. De plechtig heid werd door vele belangstellenden bijge woond. Na de vergadering geopend te hebben hield burgemeester Kwint zijn afscheidsrede. Bij het afsluiten van een ambtsperiode is het eenerzijds zoozeer begrijpelijk, dat de scheidende gemeentebestuurder een summier overzicht geeft van de feiten en gebeurtenis sen, die als belangrijk kunnen worden aan gemerkt: vergelijkingen gaat treffen tus- schen verleden en heden; zich personen voor den geest roept, met wie hij heeft mogen sa menwerken en zich daardoor gaat verliezen in een dorre opsomming van namen, data en feiten, die op zichzelve misschien vermel denswaard, hem toch licht zullen afleiden van het spreken van een persoonlijk woord ten afscheid. Reeds van den aanvang af, ver volgde de burgemeester, toen ik, met de waarneming van het burgemeestersambt be last en met bijzondere opdracht, om de op heffing dezer gemeente voor te bereiden en uit te war ken, in het midden van de gemeen te kwam, zijn de leden van den gemeenteraad mij welwillend tegemoet getreden. In deze eerste opdracht heb ik reeds gefaald. Zuilen, dat sociaal, economisch en ook cultureel reeds lang met Utrecht één geheel vormt, dient ook administratief onder Utrecht's stadsbestuur te ressorteeren. Aller streven ten spijt, is Zuilen zelfstandig gebleven en behield zijn plaats onder de rij der Nederdandsche gemeenten Steeds heeft spreker dit betreurd en wanneer eens, moge het zijn in de nabije toekomst hem in zijn nieuwe woonplaats het bericht zal be reiken, dat Utrecht en Zuilen vereenigd zijn, dan zal zich daarover niet alleen verheugen de oud-burgemeester, maar ook een Utrechtsch oud-burger omdat deze vereeniging tevens zal beteekenen. dat Utrecht, de schoo- ne stad met zoovele en veelsoortige mogelijk heden. heeft- verkregen, die expansie, waarop het reeds jaren wacht en waaraan het als centrumstad des lands zoo dringend behoefte heeft. Spreker herinnerde aan de reeks maatre gelen, doorgaans weinig welkom en veelal on sympathiek welke de Raad heeft moeten goedkeuren en aanvaarden om het gemeente lijk schip in dit economisch noodweer voor ondergang te behoeden en dankte den Raad voor den hem verleenden steun, die hem in zijn arbeid had gesterkt. Hij herinnerde voorts aan de goede en kameraadschappelijke samenwerking met de wethouders en den se cretaris, waardoor een hechte band van vriendschap was ontstaan. Spreker verheugde zich er over, mede uitge leide te worden gedaan door de hoofden van de verschillende takken van dienst, den chef van het politiecorps enz. en bracht dank aan de verschillende kerkgenootschappen, direc teuren der voornaamste plaatselijke in dustrieën, bestuursleden van vereenigingen en corporaties, werkzaam op cultureel, sociaal, sportief en hygiënisch gebied, waarvan de meesten op de publieke tribune de plechtig heid bijwoonden. Aan het eind zijner rede be val hij de gemeente, haar bestuurderen, haar ambtenaren en haar ingezetenen in Gode's voortdurende bescherming aan. BEVORDERINGEN Bij K.B. zijn benoemd tot hoofdopzieners bij den Rijkswaterstaat de heeren J. H. Kroon, hoofd der veerdiensten over het Noordzee kanaal en de heer G. J. H. Zimmerman, hoofd werktuigkundige in de rijkselectriciteitswerken te IJmuiden. Deze bevorderingen zijn bedoeld als teeken van waardeering voor bewezen diensten. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Ewald IJM 48, vangst 110 m. wolf en poon, 45 m. platvisch, 30 m. braadschelvisch, 25 m. gul en leng, totaal 210 m. benevens 1400 st. ijs- kabeljauw en 600 st. stijve kabeljauw. Derika 7 IJM 417, vangst 70 m. wolf en poon, 35 m. platvisch, 30 m. braadschelvisch, totaal 135 m„ benevens 500 st. ijs kabeljauw en 350 st. stijve kabeljauw. BESOMMINGEN Trawlers; manden f 1400 Zwaluw IJM 90 185 En avant IJM 8 280 f 1880 Azimuth IJM 195 290 f 1510 Gloria IJM 37 785 f 4380 Caroline IJM 26 425 f 2390 Henriëtte Jacoba IJM 190 370 f 1680 Elie Chenevière IJM 161 160 f 1170 Jenny Elza IJM 88 55 f 770 Kotter: E 436 f 830. KW 105 Loggers: SCH 3 f350; KW 45 f240; f310; KW 89 f240; KW 1101280; KW 177 f62. De indrukwekkende rede werd beant woord door den loco-burgemeester, wethou der J. J. J. Buys, die het een voorrecht noem de namens het college en den secretaris woor den van waardeering te mogen spreken voor de wijze, waarop burgemeester Mr. Kwint van het begin af aan zijn besturende taak in een tijd van crisis heeft vervuld, en voor de voortvarende wijze, waarop hij de belangen der gemeente heeft behartigd. Spreker waar deerde zijn dagelijksche leiding van het col lege. Hij gunde den burgemeester van harte de belangrijke promotie naar een zooveel grootere gemeente maar had hem gaarne nog eenigen tijd in Zuilen gehouden, omdat de moeilijke tijden voor de gemeente nog niet voorbij zijn en zijn krachtige hand slecht ge mist kan worden. Met den wensch dat zij, die met Mr. Kwint zijn geroepen, de gemeente Velsen te bestu ren hem die taak zooveel mogelijk zullen ver lichten. besloot de heer Buijs zijn rede. Verder werd nog het woord gevoerd door de voorzitters der raadsfracties die allen de verdiensten van mr. Kwint ten zeerste roem den. Van de gelegenheid, van den burgemeester persoonlijk afscheid te nemen, werd een druk ebruik gemaakt. DE VISCHOMZET IN APRIL. De vischomzet in daD afgeloopen maand April in den Rijksvischafslag bedroeg f419.286,08 tegen f444.858,42 in April van het vorige jaar. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 1 MEI. Tarbot per K.G. f 0,80—f 0,64 Griet per 50 K.G. f 23—f 8,60 Tongen per K.G. f 0,83f 0,51 Groote schol per 50 K.G. f 21 Middelschol per 50 K G. f 22f 19 Zetschol per 50 K.G. f 25f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 18f 2 Bot per 50 K.G. f 4 Schar per 50 K.G. f 6,50f 2,10 Tongschar per 50 K.G. f 28f 19 Kleine poon per 50 K.G f 12f 2,10 Groote schelvisch per 50 K.G. f 24—f 19 Middelschelvisch per 50 K.G. f 23f 18 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 20f 13 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14f 5,30 Kabeljauw per 125 K.G. f 25—f 6 Groote gullen per 50 K.G. f 10f 6 Kleine gullen per 50 K.G. f 13f 6 Wijting per 50 K.G. f 6—f 2,50 Makreel per 50 K.G. f 12—f 6 Heilbot per K.G. f 1,10—f 0,75 Leng per stuk f 1f 0,28 Koolvïsch per stuk f 0,35—f 0,14. Ernstig verkeersongeval bij de pont. Twee gewonden. Gisteravond is nabij de pont een ernstig ongeluk geschied, waarvan de juiste oorzaak nog niet kon worden vastgesteld. Twee inwoners van Alkmaar, de heer Slij- derink als bestuurder en de heer Timmer als duo-passagier waren met een motorrijwiel op weg van Alkmaar naar Haarlem. Bij den driesprong is de bestuurder, ver moedelijk verblind door tegenlicht den weg kwijtgeraakt, althans men vond beide mannen langs den weg liggen. Het motorrijwiel is on getwijfeld over den kop geslagen. Beide man nen lagen bewusteloos langs den weg. De dok toren de Weerdt en Boosman waren spoedig ter plaatse om hulp te verleenen. Zij werden bijgestaan door den heer A. P. Bakker van het Roode Kruis, die toevallig met zijn auto te rugkomende van Amsterdam passeerde. Met ziekenauto's van Van Gameren, Velsen en Beverwijk werden de slachtoffers naar het Antoniusziekenhuis te IJmuiden overgebracht. De heer S. bleek een zeer ernstige schedel breuk te hebben opgeloopen en was heden morgen nog buiten kennis. CHR. ORANJE-VEREENIGING. De Chr. Oranje-Vereeniging te IJmuiden- Oost hield ter gelegenheid van den verjaardag der Kroonprinses een feestelijke vergadering. Het ruime vereenigingsgebouw was geheel gevuld toen de voorzitter de heer B. Schipper de feestvergadering door het te laten zingen van Ps. 118 1 en gebed opende. In het openingswoord sprak de heer Schip per er zijn vreugde over uit, dat de 30e April meer dan ooit een feestdag wordt en spreker- hoopte, dat de band welke er bestaat tusschen Nederland en Oranje hechter en sterker mag worden ook in donkere tijden. Hierna werden door alle aanwezigen staande gezongen drie coupletten van het aloude Wil helmus, de nos. 1. 6 en 14. Hierna verkreeg de heer K. J. Noij het woord, die een rede hield over Vrijheid, Vrede en Eenheid. na Concert Orgelfonds Geref. Kerk. Verjaardag van Prinses Juliana herdacht. Ten bate van het Orgelfonds der Geref. Kerk IJmuiden-West werd in dit kerkgebouw op Prinsessedag een gemengd concert gegeven. Ds. R. J. van der Meulen heeft deze samen komst geopend met een „Oranjewoord" her innerende aan dezen feestdag, waarna ge meenschappelijk zingen van Psalm 150 1. Van het gevarieerd programma opende het kinderkoor „Lente-klokjes" onder aanvoering van mej. Riek Meijering uit Katwijk aan Zee. Mej. van Huët uit Haarlem gaf haar mede werking alk sopraanzangeres en bracht met klaar en vol geluid een viertal geestelijke lie deren ten gehoore. Mej. van Huët bezit zeker middelen, welke een belofte inhouden. Haar stem zweemt meer naar een mezzo. De heer Iian Zirkzee. de trouwe accompag- nateur van het kinderkoor, solieerde met een Brahms' Ballade, naar wij meenen de derde. Hij heeft zich met zijn spel hier reeds een reputatie verworven en we mogen dus vol staan met hem wederom met lof te vermelden. Ook mogen we den begeleider der zangeres niet vergeten; deze had gelukkige momenten met het middelpunt van dit concert; het kerk orgel. De heer T. van Popta sprak de jaarlijksche Oranjerede uit. FEESTAVOND JEUGDKERKKOOR. Door het Jeugdkerkkoor werd in het gebouw voor Chr. Belangen een feestavond ter eere van den Julianadag gegeven. Ook deze bijeen- kost verheugde zich in een zeer groote be langstelling. Medewerking verleenden het strijkje onder leiding van den heer S. A. Doevendans, mej. L. A. Peek (piano) en de heer M. van Dongen (declamatie). Ds. L. W. Erdmann heeft dezen avond met een korte rede over oranje geopend, nadat allen het Wilhelmus gezongen hadden. Uit Luchtige Dingen van Luijendijk decla meerde de heer van Dongen met veel succes een fragment. Een strijkje van den heer Doevendans gaf acte de presence met Alte Kameraden, Vineta Glocken en Traumdieale, die zich in 'n vlotte uitvoering verheugen mochten. Het jeugdkerkkoor voerde o.m. bij wijze van attractie een klompendans en een spel der Hollandsche maagden uit, die getuige het da verend applaus zeer in den smaak vielen. Mevr. G. DoevendansOortwijn zong op zeer muzikale wijze van Jeanne de Jonge Juliana's Vreugdedag", dat terecht een warm applaus oogsten mocht. Het Jeugdkerkkoor. dat onder leiding van mevr. Doevendans staat, gaf een paar echt Hollandsche, met smaak gekozen liederen teri beste, w.o. van Arnold Spoel en Philip Loots. Met namen het fiere: Ik ben de Zanger die trekt door het land, werd met verve ten beste gegeven. VERGROOTING BEGRAAFRUIMTE. B. en W. stellen den Raad voor, ten einde de vergrooting van de begraafrulmte op de algemeene begraafplaats (De Biezen) in werk verschaffing te kunnen uitvoeren, hen een crediet van f 3520 toe te staan. De commissie van bijstand in het beheer dei- openbare werken kan zich hiermede vereeni gen. VELSEN PERSONALIA. Mevr. B. E. KooiHoogbruin te IJmuiden heeft ontslag genomen als lid van de com missie van toezicht op het lager onderwijs. VERZOEK OM SCHADEVERGOEDING. De heer G. van Tunen te Santpoort heeft bij den gemeenteraad een verzoekschrift in gediend om schadevergoeding in verband met geleden nadeelen tengevolge van het uitbrei dingsplan. WEIGERING VAN EEN BOUWVERGUNNING. De heer E. Geradts te Haarlem, heeft bij den gemeenteraad een beroepschrift inge diend tegen een besluit van Burgemeester en Wethouders tot weigering van een bouwver gunning. AANRIJDING. Maandagavond te half zeven reed een be stuurder van een luxe-auto op den Wij ker straat weg hoek Corverslaan een wielrijdster aan. Door snel te remmen wist hij erger te voorkomen. Het rijwiel kwam met de bumpers in aanraking en werd beschadigd. Eenige omstanders bemoeiden zich met het geval, wat tot resultaat had, dat de automobi list de schade, aan het rijwiel toegebracht, ver goedde. Het verkeer in de straten met plantsoenen. Een-richtingsverkeer thans „officieel" voorgeschreven. Met richtingpijlen werd het verkeer langs straten en pleinen, die door een plantsoen of gazon in tweeën zijn gescheiden in rechts en links gaand verkeer, gescheiden. Deze ver- keersaanduiding miste echter den wettelij- ken grondslag. Thans hebben B. en W. gebruik makende van de machtiging, hun verleend bij Raads besluit van 7 Augustus 1934, overwegende dat het voor het verkeer met alle motorrijtuigen, rijwielen en andere rij- of voertuigen ge vaar oplevert om deze straten en pleinen aan belde kanten van het plantsoen in beide rich tingen te berijden, besloten gesloten te ver klaren voor het verkeer met alle motorrij tuigen, rijwielen en andere rij- of voertui gen: a. komende uit de richting van het Vel- serduinplein, het gedeelte van den Wijk aan Zeeërweg, liggende aan de linkerzijde van de plantsoenen in dien weg en wel tot aan den IJmuiderstraatweg; b. komende uit de richting van den IJmui derstraatweg, het gedeelte van den Wijk aan Zeeërweg liggende aan de linkerzijde van de plantsoenen in dien weg en wel tot aan het Velserduinplein; c. het gedeelte van het Kennemerplein liggende ten Noorden van het plantsoen in dit plein, in de richting West-Oost. d. het gedeelte van het Kennemerplein leg gende ten Zuiden van het plantsoen in dit plein, in de richting Oost-West; e. het gedeelte van de Briniostraat .liggende ten Oosten van het plantsoen in die straat, in de richting Noord-Zuid; f. het gedeelte van de Briniostraat. liggen de ten Westen van het plantsoen in die straat, in de richting Zuid-Noord. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. M. J. v. d. Waartvan Zaaien, z., Tollenslaan 5. Driehuis. H. M. A. Schol Homan, d.. Dirk Hartoghstraat 9, IJmuiden. J. WezelenburgGeertsma, d., Kruidberger- weg 50, Santpoort. M v. CroonenborgNeef. z., de Ruijterstraat 167, IJmuiden. G. J. Wo- nink—Lucas, z., Oranjestraat 39rd., IJmuiden. A. A. de JagerKleijn, z., Hoofdstraat 75, Santpoort. H. M. Dukelvan Tunen, d., de Ruijterstraat 139, IJmuiden. C. J. van Berkel Brugman, z., Hagelingerweg 3, Santpoort. J. E. van RodenRos, d., Kortenaerstraat 19rd„ IJmuiden. T. C. van Lenning—Hoving, d.. Trompstraat 37, IJmuiden. A. Nlerop Groot Molenaar, d.. Jac. v. Heemskerkstraat 23, IJmuiden. C. E. RoscharZalm, d., Noorder laan 30, Velsen N. B. van der ValkKraaijen- oord, z., Fazantenlaan 17, IJmuiden. Overleden: H. Hoogerwerf, 56 jaren, echt genoot van J. van der Hoek, Kortenaerstraat 33, IJmuiden. S. van der Zijl, 82 jaren, echtgen. van E. van der Zijl, Oosterduinweg 12, IJmui den. ter, Zaandam f41.400; fa. De Boer en Dekker. Wormerveer f41.037; A. P. Koomen, Zaandam f40.980; P. Frölich, Harlingen f 40.675; J. Schutte. Zaandam f39.220; P. Scheepbouwer, Castricum f38.276; N. Klein en Zoon, Assen delft f37.980; J. P. Schelvis' Bouwbedr., Beverwijk f37.485; fa. Hoorn. Zaandam f36.960; Lockhorst en Welagen, Wijk a. Duin f36.485; F. Philips. Haarlem f36 420; J. C. de Geus, Haarlem f35.700; Cupido, IJmuiden f35.443; F. Ockers, Beverwijk f35.417; fa, P. Langendijk, Beverwijk f 34,893; S. de Vries, Zaandam f34.840; J. P. Grimm, Zaandam f34.000; C. Nelis, Wijk aan Duin f 33.990; N. Ebbing, Haarlem f 33.888; Chr. de Goede. Wijk aan Zee f33.178; H. Oudshoorn, Velsen f32.200; Aann. Maatsch. Noord-Holl., Heems kerk f31.740; J. R. Bruin, Beverwijk f 31.666; J. v d Wal, Zandvoort f31.447; G v. Heijst, Velsen f31.500; J. M. Tromp, Beverwijk f 30.975. De gunning is aangehouden. MEVR. VAN HATTUM ONDERSCHEIDEN. Kruis van verdienste toegekend. Aan mevrouw A. A. van HattumDekker, alhier, is ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, voorzitster van het Ned. Roode Kruis, het kruis van ver dienste van het Roode Kruis toegekend. CONCERT KENNEMER ORKEST- VEREENIGING. De Ken nemer Orkest Vereeniging. dirigent de heer Louis Stiens gaf Dinsdagavond tot besluit van het seizoen een concert in het Kennemer Theater. De K. O. V. had voor de zen avond een programma van lichte orkest werken samengesteld, waarvan dan de Rigo- letto fantasie moet worden uitgezonderd. Het flink bezette orkest gaf op dezen concert avond blijken van belangrijke vorderingen. Er werd uitstekend gemusiceerd en er was veel goed solistische werk te beluisteren. BEVERWIJK BEDANKT VOOR DE COMMISSIE. De heer L. Grapendaal, die voor de Commu nistische Partij Holland zitting had in de Commissie uit de ingezetenen, bedoeld in art. 158 der gemeentewet, heeft voor dit lidmaat schap bedankt. UITBETALING TUINBOUWSTEUN. Donderdag zal de laatste uitbetaling van tuinbouwsteun over 1934 aan de veilingen „De Eendracht" en „Tuinderbelang" geschieden. In totaal zal nog een bedrag van ongeveer f 7600 worden uitgekeerd. VOOR HET ZWAKKE KIND. De collecte, welke op het ,.Beverwljk"-ter- rei'n gehouden werd voor het R.K. zwakke kind heeft een bedrag van f 33.72 opgeleverd. HET WITTE KRUIS-GEBOUW AANBESTEED. Dinsdag werd ten raadhuize aanbesteed de bouw van een Wijkgebouw met badhuis en conciërgewoning voor de afd. Beverwijk en Omstreken van de Noordhollandsche veree niging „Het Witte Kruis". Architect is de heer H. J. W. Meyran. De begrooting was f 32,000. Ingeleverd waren 27 biljetten. K. van 't Veer, Assendelft f42.980; W. Hou- WIJK AAN ZEE EN DUIN Verkiezing van den dubbelen raad. Bevolking is vóór fusie. In tegenstelling met Beverwijk, waar de sa menstelling van de in art. 158 der gemeente wet bedoelde commissie uit de ingezetenen, die voor 1 Juni aan Ged. Staten advies zal moeten uitbrengen over de eventueele sa menvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, bij enkele candidaat- stelling kon geschieden, was in deze gemeente een stemming noodzakelijk, doordat door een inmiddels opgericht anti-fusie-comité ook een candidatenlijst was ingediend, evenals van de zijde der communisten. Het ging Dinsdag bij de stemming om het voor of tegen samenvoeging der gemeenteen. Het volk heeft gesproken. Met overweldi gende meerderheid heeft de bevolking zich voor de fusie uitgesproken. Van het totaal aantal geldige stemmen bleek slechts 25 pCt. op de lijst der anti-fusie-beweging te zijn uitgebracht. Zelfs in Wijk aan Zee, waar de antifusiebeweging was ontsproten verklaarde nog 43.4 pCt. van het aantal kiezers zich voor de samenvoeging. In totaal werden 3431 geldige stemmen uit gebracht, waarvan 2499 op de gecombineerde lijst der politieke partijen (voorstanders van de fusie), 876 op die van het anti-fusiecomité en 56 op de lijst der communistische partij De verhouding komt vrijwel overeen met die van den gemeenteraad, toen dit College met 10 tegen 3 stemmen besloot aan de Kroon te verzoeken een wetsontwerp tot samen voeging bij de Staten-Generaal aanhangig te maken. De kiesdeeler was 263 12/13, zoodat bij eerste verdeeling van de 13 zetels de lijst van voor standers direct 9 zetels ten deel viel en die van het anti-fusie-comité 3. De overschotzetel bij tweede toewijzing kwam eveneens aan de voorstanders. In de Commissie uit de inge zetenen zullen dus 10 voorstanders en 3 tegen standers van de fusie zitting nemen. Van lijst 1 (voorstanders van de fusie) zul len dit zijn de heeren H. B. Vink, C. C. Schaa- per, D. Jansen, P. Houtkooper. Th. Runia, H. J. W. Meyran, J. P. M. van Doorn, W. v. d. Meulen, E. Berghuis en C .M. Baker, k Van lijst 2 (tegenstanders) zullen zitting nemen de heeren Ds. J. A. L. Hovy. Ph. F. van Gooi en A. van Velthoven. De lijst der communistische partij kwam niet voor een zetel in aanmerking. HAARLEMMERMEER GEZELLIG SAMENZIJN. De tooneelvereeniging ..Gezellig Samenzijn'' heeft de uitvoering, waarmede het seizoen zal worden afgesloten, bepaald op Dinsdag 7 Mei a.s. in de Beurs te Hoofddorp. Opgevoerd zal worden het Fransche tooneelwerk „De Roode Danseres". CHRISTELIJK DEMOCRATISCHE UNIE. Bij stemming in de afdeelingen te Haar lemmermeer is voor de a.s.. Gemeenteraads verkiezing de volgende candidatenlijst vast gesteld.: 1. J. Meijer. 2. A. Ekkerman, 3, J. Bremer, 4. D A. v. d. Plas. 5. A. Veenstra, 6. E. War- rips ZANDVOORT BINNENBRANDJE. Door het ontploffen van een petroleum kachel ontstond ln perceel Potgieterstraat 4 een begin van brand, die zich aanvankelijk zeer- ernstig liet aanzien. Door het kordate optreden van onmiddellijk toegeschoten bu ren werd het vuur evenwel spoedig ge- bluscht. De brandweer behoefde geen hulp meer te verleenen. Verzekering dekt de schade HANZE. De R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze afdeeling Zandvoort belegt op Dins dag 7 Mei een vergadering in het Patronaats gebouw aan de Groote Krocht. Een van de voornaamste agendapunten is wel; ..mededeelingen betreffende het hulp fonds". Verder zal er voor de leden gelegenheid be staan wenschen naar voren te brengen be treffende de winkelsluiting en de werkzaam heden in het a.s. seizoen. ERNSTIGE AANRIJDING. Dinsdag had op den Kruisweg te Hoofd dorp een aanrijding plaats tusschen een mo torrijder. den heer M. v, B. uit Amstelveen en een wielrijder, den heer K. wonend, in den Nieuweweg te Hoofddorp. De schok was zoo hevig, dat beiden tegen den grond sloegen, v. B- bekwam een hersenschudding en werd per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. K. was er met eenige lichte kwetsuren afgeko men. Dr. N. en dr. B. verleenden assistentie. De politie stelde een onderzoek in en nam het motorrijwiel in beslag. AANBESTEDING. De bouw van een boerderij met woonhuis voor rekening van de heeren J. M. Coffing en J. L. Schopman, is bij onderhandsche aanbe steding gegund aan de firma Jansen en Ap pelman te Nieuwvennep, voor de som van f 16.225. BLOEMBOLLENDIEFSTALLEN. Bij den landbouwer K. aan den Lisserweg alhier is des nachts een hoeveelheid bloeien de tulpenbollen ontvreemd, terwijl aan de niet bloeiende groote schade werd toege bracht. De politie stelde een onderzoek in en is er in geslaagd verschillende jeugdige da ders op te sporen. JULIANA-AVOND. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, werd Dinsdagavond m de Gereformeerde Kerk te Nieuwvennep een Oranjebijeenkomst gehouden, waarin als spreker optrad de heer drs. A. Kok, res. Ie lui tenant der Jagers, die een gloedvolle rede hield over het onderwerp: „Ik zal handha ven". De groote menigte die was opgekomen, om uiting te geven aan haar nationale gevoe lens en oranjeliefde en den begaafden spre ker te komen beluisteren, was wel een bewijs dat velen nog belang stellen in het Pro Rege- werk, zoodat de afdeeling Nieuwvennep van deze vereeniging met voldoening op dezen avond kan terugzien. (Is reeds in een deel der vorige oplage geplaatst). Britsch-Duitsche vloot- besprekingen uitgesteld. Eerst Rijksdagrede van Hitier. LONDEN, 30 April (Reuter.) De Britsch- Duitsche vlootbesprekingen zijn uitgesteld, totdat Hitier de buitenlandsche politiek zal hebben aangekondigd, hetgeen in den Rijks dag zal geschieden. Teraardebestelling Prof. Dr. C. C. van Walsem. Op de Algemeene Begraafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal vond Dinsdagmiddag de begrafenis plaats van het stoffelijk over schot van prof. dr. G. C. van Walsem. oud- hoogleeraar aan de Rijkuniversiteit te Leiden en oud-directeur van het Prov. Ziekenhuis bij Santpoort. De belangstelling was zeer groot. Onder de aanwezigen merkten we op prof P. C. Flu, voorzitter van de medische faculteit in Leiden, prof. W. v. d. Woude, rector aan de Leidsche Universiteit, prof. v. d. Pluim uit Amsterdam, prof. G. v. d. Bergh van Eysinga, Dr. R. A. Mees, waarnemend geneesheer- directeur van het Prov. Ziekenhuis te Sant poort, dr. Dijkstra uit Bloemendaal namens de Ned. Pathologen- en Anatomenvereeniging, den heer Hartendorf, vertegenwoordiger van de Commissie van Bestuur en den heer Ver beek, hoofd van den economischen dienst, rabbijn E. Ph. de Vries, Frans Hulleman, let terkundige, vele doktoren, de besturende zus ter van Bethesda Sarepta. zuster M. J. Pot, de besturende broeder van Meer en Bosch, broe der Jonker, broeders en zusters van beide stichtingen, en vele anderen. In de aula werd eerst het woord gevoerd namens de maatschappij tot Bevordering der Geneeskunde door jhr. dr. C. G. J.von Win ning voorzitter der afdeeling Haarlem, Deze zei dat het plotseling heengaan van prof. van Walsem niet alleen het verlies beteekent voor de afdeeling van een hooggeacht en gezien lid. maar ook een tijdperk afsluit. Bijna 50 jaar was prof. van Walsem lid en 35 jaar eerelid van de afdeeling. Dit toont wel. meer dan woorden kunnen doen, den eerbied van de Maatschappij voor zijn persoon en zijn werk. Een groote evolutie voltrok zich tijdens zijn lidmaatschap in de Maatschappij, die zich van een kleinen kring medici ontwikkeld heeft tot een machtig lichaam, dat zich steeds krachtiger in den strijd wierp voor de belan gen van de vakgenooten uit maatschappe lijk oogpunt. Zonder twijfel kon prof. van Walsem dezen strijd niet steeds waardfceren en zal hij met smart en weemoed terugge dacht hebben aan den tijd, dat alleen het hooge doel zonder materieele kanten werd na gestreefd. „Niettegenstaande deze teleurstelling zijt gij echter de Maatschappij blijven dienen", aldus spr.. „op bijna alle vergaderingen waart gij aanwezig, en uw critieken en opmerkingen waren steeds een levendig bewijs van uw meeleven. Steeds stond gij klaar tot het die nen der jongeren." Prof. van Walsem had een werkzaam en vruchtbaar leven en toen hij zelf den tijd ge komen achtte om te gaan. berusttte hij niet in een otium cum dignitate, maar bleef hij de menschheid dienen, in de Stichting Meer en Bosch, en tot het laatst van zijn leven ver richtte hij wetenschappelijken arbeid in het laboratorium. Zonder tusschenpoos is hij overgegaan van een werkzaam leven in de eeuwige rust „waarnaar gij in uw leven niet gevraagd hebt. Vaarwel!" De dirigeerend-geneesheer van Meer en Bosch en Bethesda Sarepta, dr B. Ch. Lede- boer, sprak namens beide stichtingen, waar aan prof. Van Walsem van 1921'28 toe zijn beste krachten gegeven heeft. Hij -gaf de stoot aan de invoering van de moderne be handeling der epileptici. Hij was voorts een vriend van iedereen van eiken bewoner der stichtingen. Ook in de latere jaren bleef hij dat. en met vreugde gedenkt spr. het feit. dat prof. Van Walsem den laatsten tijd de gelegen heid had om in het laboratorium van de Ko ningin Emmakliniek werkzaam te kunnen zijn. Dr. Ledeboer is steeds onder den indruk geweest, waar en wanneer hij den thans ont slapene ook ontmoette van zijn beminnelijke persoonlijkheid. Spr. eindigde met de woor den: „Wij zullen het werk, dat hij begonnen is, niet vergeten, doch voortzetten en uitbou wen". Aan de groeve dankte een zoon, dr. J. van Walsem voor de betoonde hartelijkheid en belangstelling. Ds. G. J. Waardenburg ging voor in gebed. Bloemen o.a. van de Stichtingen dekten de baar.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11