WINKELGEVEL-PRIJSVRAAG HAARLEM-NOORD ERRES VOORWAARDEN PRIJSVRAAG STOFZUIGER DONDERDAG 2 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Avond van het revolutionnair 1 Mei-comité. Filmvoorstelling van „De Wevers". In het Spaarne Theater in de Kleine Hout straat werd Woensdagavond door het revolu tionnair 1 Mei-comité, gevormd uit de be sturen van R.S.AP., P.A.S. en NA.S.-vrouwen- bond, een 1 Mei-avond gegeven voor de leden der aangesloten organisaties. De voorzitter van het comité, de heer T. Ploeger sprak een welkomstwoord, waarna twee teekenfilms werden gedraaid, gevolgd door declamatie. Gedeclameerd werd eeniger revolutionnaire gedichten van Adama van Scheltema en Hen rietta Roland Holst. Vervolgens sprak de heer Theo Dissel, hoofd bestuurder van het Rev. Soc. Jeugd Verbond, een inleidend woord bij de film „De Wevers" naar het stuk van Gerhart Hauptmann. Hij sprak over de vraag: „Is de 1 Meidag ooit een feestdag geweest?" „Wij zullen dezen dag niet moeten noemen een feestdag, doch een strijddag, een dag, waarop de balans over het afgeloopen jaar wordt opgemaakt. We spreken, zoo zeide spr., de verwachting uit, dat we misschien niet zullen overwinnen in het komende jaar, doch dan zullen we strijdend ondergaan. Als we de resultaten van het afgeloopen jaar nagaan, dan zijn we sterk teruggedron gen. Spr. bracht in herinnering de gebeurtenis sen in Juli te Amsterdam. Weinigen voelen nog wat er is gebeurd. Het proletariaat heeft toen gevochten voor zijn zaak. Thans worden groote N.S.B.-optochten gehouden zonder dat het proletariaat iets kan doen. Spr. deed een feilen aanval op het bezuini gingsplan der regeering. „Niet de uitingen van het kapitalisme doch dit systeem zelf moeten we aantasten", ver volgde hij. Men praat over een eenheidsfront, doch dit wordt in werkelijkheid niet gevormd. De heer Dissel wekte tenslotte de vrouwen op samen met de mannen te strijden. Ook drong hij erop aan, de jeugd voor de zaak te winnen. „Wij moeten trachten in het komende jaar een massale actie te voeren". Na de pauze werd defilm „De Wevers" vertoond, die vervaardigd is naar het bekende realistische tooneelwerk van den Duitschen «chrijver Gerhart Hauptmann. Woensdagmiddag was voor een geheel ge vulde zaal met kinderen van leden en buiten staanders een filmmiddag gegeven. Eenige teekenfilms en de hoofdfilm Robin son Crusoe vielen zeer in den smaak. Versnaperingen werden in de pauzen rond gedeeld. De leiding beruste bij Mevr. De Groot, PRIJSWINNAARS IN HISTORISCHE OPTOCHT. De namen van de eerste prijswinnaars in den historischen optocht op Juliana dag in Noord-Haarlem zijn door miszetting verkeerd vermeld. De twee Volendammertjes heeten namelijk Frans Kohlschein en Hillegonda Visser., NA DE EENDAAGSCHE STAKING BIJ „VOORUITGANG". Naar aanleiding van de eendaagsche sta king op 1 Mei bij de coöperatie „Vooruitgang" zal hedenavond een bestuursvergadering plaats hebben, aldus deelde men ons bij na vraag van de zijde der directie mede. Daar zal besproken worden of, en zoo ja, welke maat regelen, als gevolg van deze staking genomen zullen worden. Het werk is heden op de gewone wijze her vat. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug tebekomen bij: Politiebureau. Smede- straat 9, Ceintuurs en handschoenen; acte- tasch; Brouwer, Kolkstraat 7 zw., bijl; Schrier, Gen. Joubertstraat 23 zw., étui met foto's; Martin, Voorhelmstraat 9, hond; Bree- baart, Oranje Nassaulaan 82, O verveen, ket tinkje met medaillon; Van Rossum, 2e Zuid polderstraat 21, portemonnaie met f 1,64; Frensen, Rollandslaan 18, rijw.bel.plaatje; Balendong, Nieuwe Gracht 64, id.; Arons, Da maststraat 26, id.; Bijster, Siwartstraat 2, id.; Wilkes, Julianapark 46 rood, schop met steel; Konings, 2e Hoogerwoerdstraat 41, actetasch met boek; Bonke Frankenstraat 41, wieldop van auto; Van Cop, Oostvest 45, duimstok; Sisteren, Ged. Oude Gracht 3, heerendas; v. d. Meer, Anjelierenstraat 18, paar handschoenen; De Looi, Smedestraat 11 zwart, nikkelen hor loge; Wassink, Duinvlietpad 7, hond;Harte- rink, Schotersingel 45, hond; De Gans, Modder pad 57, Hoofddorp, jas en rijbewijs; Zwart, Spaarndamscheweg 342, kat; Scholten, Timor- straat 16, kat: Hagebout, Potgieterstraat 47, knipmes; Hulsbergen, 2e Hoogerwoerddwars- straat 27, portemonnaie met f 0,35; Politie bureau, Smedestraat 9, sportriem; Janssen, Schalkburgergracht 195, verm. gouden ring; Wesseling, Zomerkade 77, rijw.bel.plaatje; Stevens, Smedestraat 23, schrift; Mr. W. M. Paardekooper Overman, Heemsteedsche Dreef 263, Heemstede, zwarte hond (meekomen loo ien uit Zandvoort). Jubileum firma Keip. Het is vijf-en-twintig jaar geleden, dat de heer H. A. Keip, de bekende opticien, in het kleine, onooglijke perceeltje aan de Koning straat 16 hoek Paarlaarsteeg zijn zaak op richtte. Tien jaar lang heeft hij het hier uit gehouden. Toen oordeelde de heer Keip het noodig, wegens de gestadige uitbreiding van het aantal klanten, naar een grooter perceel om te zien. Dit vond hij in het winkelhuis Groote Houtstraat 137. En hoewel het ook hier vrij primitief was, bleek het toch een groot verschil met het kleine winkeltje in de Ko ningstraat. In den loop der jaren zag de heer Keip zich genoodzaakt, telkens de zaak te ver- grooten, totdat hij eindelijk den knoop door hakte en een algeheele verbouwing tot stand liet brengen, met het gevolg dat hij thans een magazijn gekregen heeft, dat tot de beste op dit gebied in het land gerekend kan worden, vooral nu hij er sinds drie jaar ook een foto- afdeeling bij heeft gekregen. De heer Keip is nu uitstekend geoutilleerd in de modernste artikelen. Sinds 1 Januari j.l. is de firmanaam Oscar Keip veranderd in Vennootschap Keip Optiek. Zijn neef de heer W. Koetse, een bekwaam vak man, die jarenlang in het buitenland is werk zaam geweest, is in de firma opgenomen. De heer Keip heeft zich bij dit zilveren ju bileum aan alle huldebetoon onttrokken, door met zijn vrouw een langdurige buitenlandsche reis te maken. Toch hebben velen van hun belangstelling blijk gegeven in den vorm van bloemen en telegrammen. Ook wij wenschen den heer Keip van harte geluk. OVERTREDING UNIFORMVERBOD. Woensdagmiddag is op den Kruisweg door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een 36-jarige vrouw, een 31-jarigen man en een 17-jarigen jongen, wegens overtreding van het uniformverbod, n.l. het dragen van een roode tulp. De bloemen werden in beslag genomen. CONCERT OP „FLORA 1935" Het programma van het concert van Zater dag 4 Mei op het terrein van „Flora" te geven door de Johez Harmonie te Haarlem, directeur J. A. Meng, van 5 tot 7 uur, luidt als volgt: 1. Flora Marsch, Jos de Klerk 2. Ouverture Raymond, Ambr. Thomas 3. Geschichten aus dem Wienerwald, Joh. Strauss. 4. Ged. uit „La Bohémienne, Boljé. 5. Marche Gaillarde, G. Goubliec. 6. Ouverture „Les Dragons de Villars, A. Maillart 7. Glühwürmchen Idijll, Paul Lincke. 8. La Housarde Valse, Louis Game. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem, op Vrijdag 3 Mei 1935, des namiddags van 34 uur, door den heer Geor ge Robert. Programma. César Frank. 1. Choral E gr. t. 2. Choral b kl. t. 3. Choral a kl. t. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Mishandeling. Een 32-jarig Haarlemmer heeft 14 dagen ge leden terechtgestaan wegens mishandeling. De man zou zijn hond hebben opgehitst tegen den aannemer, onder wiens leiding hij werkte. Voorts had hij den man geslagen en den broer van verdachte, die den hond met een schop geslagen had, zou hij getrapt hebben, zoodat de knieschijf van den getroffene brak. De Officier eischte 6 maanden gevangenisstraf. Mr. van 't Hoff Stolk trad als verdediger op. De rechtbank sprak verdachte vrij van de op hitsing van den hond, maar verklaarde hem schuldig aan het schoppen en trappen en ver oordeelde hem tot een gevangenisstraf van 2 maanden. Kennemerplein. Op 4 Januari is de 70-jarige J. H. door een tram op den hoek KennemerpleinJansweg aangereden en gedood. De 39-jarige tramwa genbestuurder heeft voor de rechtbank te rechtgestaan en hoorde een boete van f25 subs. 25 dagen hechtenis tegen zich eischen. Mr. H. O. Drilsma vroeg vrijspraak. De Rechtbank sprak heden den trambestuur der vrij. DE ORANJE-AVOND IN DE JULÏANAKERK. Naar we nader vernemen verleende Maan dagavond de organist van de Julianakerk. de heer A. N. Roosen, muzikale medewerking aan den avond, van de Oranjevereeniging Haarlem-Noooü. GROENTEMARKT HAARLEM. 1 M Lof 1424 cent per K.G. Knakpeen 8—12 cent per K.G. Spinazie 2035 cent per kist. Andijvie 3065 cent per kist. Postelein f 0.90—f 1.20 per kist Sla f 1.50f 3 per 100 krop. Raapstelen f 2—f 3 per 100 bos. Bloemkool 611 cent per stuk. Rabarber 35 cent per bos. Radijs 36 cent per bos. Prei 210 cent per bos. Selderie 310 cent per bos. Pieterselie 3—10 cent per bos, Wij noodigen lezers en lezeressen uit tot deelneming aan deze WINKELGEVEL'PRIJSVRAAG, door inzending aan ons kantoor Groote Houtstraat 93, of ons bijkantoor voor Haarlem-Noord, Soendaplein 37, onder couvert met aanduiding: WINKELGEVEL-PRÜJSVRAAG van de, links op de eerste pagina afgedrukte lijst, ingevuld met de namen der firma's, die de gelijkgenummerde, in foto afgebeelde zaken, explo- teeren en de straten, waarin deze zich bevinden. Om oplossers op weg te helpen, zijn in dit nummer van ons blad advertenties van alle firma's, die in deze prijsvraag voorkomen, gegroepeerd onder de aanduiding- WINKELGEVEL-PRIJSVRAAG. Deze advertenties kunnen dus tot richt snoer dienen en wij adviseeren oplossers daarom, ze nauwkeuriger nog dan anders door te zien. Personeel van Haarlem's Dagblad is van deelneming uitgesloten. Oplossingen moeten uiterlijk Donderdag 16 Mei a.s. in ons bezit zijn, Soendaplein 37 of Groote Houtstraat 93. Later ontvangen oplossingen kunnen niet voor een der prijzen in aanmerking komen. Bij gelijke oplossing zal zoo noodig tot loting worden overgegaan. Op de toewijzing der prijzen bestaat geen beroep en er wordt niet over gecorrespondeerd. De uitslag zal ongeveer een week na sluiting worden gpubliceerd. Voor deze prijsvraag worden de volgende prijzen door ons uitgeloofd: één eerste prijs van 20.— één tweede prijs van 10. twee derde prijzen van 5. vier vierde prijzen van 2.50 tien troostprijzen van 1. In totaal dus 18 prijzen tot een gezamenlijk bedrag van ƒ60.De prijzen worden echter niet in contanten uitbetaald, doch in bons van 50,centen en/of een gulden, tezamen vormende het totaalbedrag van den prijs. Voor deze bons kunnen artikelen worden gekocht en geheel of gedeeltelijk betaald in een of meer der 50 zaken, die in deze prijs vraag voorkomen. De bons blijven geldig gedurende drie maanden, dus uiterlijk tot 2 Augustus 1935. Speciaal vestigen wij er nog de aandacht op, dat alle prijzen in elk geval worden toegewezen. Wanneer de beste oplosser bijv. 40 adres sen heeft gevonden, krijgt hij den eersten prijs. Het is dus raadzaam, oplossingen in elk geval in te zenden, ook al zou men meenen, dat het aantal gevonden adressen de kans op een prijs uitsluit. Men zou zich hierin zeer kunnen vergissen. Tenslotte wordt verzocht de lijst vooral zeer duidelijk in te vullen. Winkelgevel-prijsvraag Haarlem-Noord. Tientallen stofzuigers waren eren toen kwam Erres Een nieuwe stofzuiger, nieuw van uiter lijk en nieuw van constructie. Geheel Nederlands fabrikaat van R. S. Stokvis Zonen. Een stofzuiger, die met kop en schouders uitsteekt boven wat op dit gebied ooit gepresteerd werd. Geheel compleet slechts f 90.- Vraagt demonstratie bij den Algem. Vertegenw. voor Haarlem en Omstreken P. A. TAMMER, Electro Techn. en Radiobureau, Erk. Inst. G. E. B. KLEYERLAAN 176 - Telef. 14753 (Betaling in overleg.)

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 15