De bloem van den dag. Dat klopt als een bus ANNO 1800.... JAN VAN DER PIGGE VRIJDAG 3 MEI 1935 HA'AREE M'S D 'A G B E A D ARROND. RECHTBANK. De doodelijke aanrijding op de Leidschevaart. Tegen buschauffeur 50.boete geëischt. In den avond van 5 Januari omstreeks 8 uur is op de Leidsche Vaart de incasseerder van den Nachtveiligheidsdienst Wassenaar door een tramautobus aangereden, tengevolge waarvan hij o.a. een schedelbreuk opliep en is overleden. De 37-jarige chauffeur van de autobus had zich voor de Haarlemsche recht' bank te verantwoorden wegens dood door schuld. Onder de getuigen bevonden zich de deskundigen dr. J. P. L. Hulst en W. van Hulst Luitenant van Hulst heeft de autobus on derzocht en geconstateerd dat de ruitenwis- scher slechts een klein deel van de ruit schoon wischte, zoodat een groot stuk van den weg, rechts van den radiator onzichtbaar was bij beslagen ruiten. Een getuige verklaarde dat het op dien avond zeer donker was in de buurt van de Munterslaan, omdat de straatverlichting daar toen slecht was en het weer zeer ongunstig. Toen getuige een klap hoorde keek hij op en zag, dat over de kap van de bus, die een ma tigen gang had en kleine lichten voerde, een schim sloeg. Get. ging er heen en zag, dat een man, die even op de motorkap lag, eraf gleed en bewegingloos bleef liggen. De bedrijfsleider van den Nachtveiligheids dienst verklaarde, dat hij nooit iets gemerkt had van verstrooidheid of afwezigheid bij het slachtoffer, en dat alle rijwielen van de zaak (ook dat waar W. dien avond op reed voor zien waren van reflectoren. Op de plek van het ongeluk werden o.a. stukjes reflectorglas gevonden. Verdachte vond het weer heel slecht natte sneeuw, regen, wind en de straatverlichting niet best. De president verwonderde zich, dat verd. dan de kleine lichten gevoerd had. Juist door het slechte weer, zei verdzou hij last gehad hebben van groote lampen. Door een gedeelte van de voorruit kon verd. niet zien, doch hij was van meening. dat hij voldoende kon zien op den weg voor hem. Vóór het on geluk heeft hij den wielrijder niet opgemerkt. De deskundige zei, dat hij bij zulk weer ge dimde lichten gevoerd zou hebben en zeker geen kleine lampjes. De officier, mr. A. R. Andringa wees op de slechte verlichting daar, die bekend was bij elk chauffeur, die vaak langs dien weg kwam. Het is dan zeer noodzakelijk hoogst voorzichtig te zijn en verd. is dat niet ge weest; hij had langzamer moeten rijden in die omstandigheden en met grootere lichten. De reflector op de fiets is deugdelijk gebleken. De officier vorderde een geldboete van f 50 subs. 25 dagen, rekening houdend met alle omstandigheden Verd. staat gunstig bekend. Mr. H. B. J. Waslander achtte het mo gelijk, dat het slachtoffer plotseling naar links is gezwenkt. Er is slechts één getuige die niets kan zeggen over het rijden van het slachtof fer. Van oorzakelijk verband tusschen roeke loos rijden en den dood van W. is niets bewe zen. Pl. drong aan op vrijspraak en anders op een clemente straf. Uitspraak op 16 Mei. Jongen doodgereden in Santpoort. Officier vraagt vrijspraak. In den avond omstreeks 7 uur van 21 De cember 1934 is op den Stationsweg te Velsen de jongen v. d. S. door een auto aangereden en gedood. De 20 jarige chauffeur, student uit Santpoort, stond Donderdagmiddag terecht voor de rechtbank alhier wegens het veroor zaken van dood door schuld. Een getuige heeft een handkar gezien, door twee jongens voortgeduwd. Verdachte ver klaart echter, dat slechts één jongetje achter den wagen liep, terwijl het andere jongetje naast de kar op den berm liep. Een 40 M. vóór de plek van het ongeluk passeerde de auto van verd. een andere auto uit de andere rich ting komende, en het viel verd. op. dat de eer ste wagen zoo veel rechts bleef rijden. Er hing nogal mist; het ongeluk had plaats op on geveer 10 meter van de straatlantaarn aan de overzijde van den weg. Over de reflecteren van die lantaarns was men niet erg te spreken, omdat veel licht verlox*en gaat voor den weg De gedimde lichten van de auto waren de fect, de kleine en groote niet. Een getuige kreeg den indruk, dat verdachte niets op den weg gezien heeft en pas stopte, toen hij de aanrijding gehad had. Verd. zei de stadslampen opgestoken te hebben vanwege de tegenliggers. Pas op het allerlaatste oogenblik heeft hij de handkar gezien. Pres „Alle omstandigheden, slecht weer. slechte straatverlichting, defecte autolam pen, hadden U tot de grootste voorzichtigheid moeten aanmanen!" Een getuige zei, dat het reel terwiel van de handkar ongeveer een meter van den rech- terberm af was. De weg is 7 meter breed. Luitenant van Hulst heeft proeven ge nomen op den weg ter plaatse, waar een bak fiets met ondeugdelijke reflector vóór de auto reed. De bakfiets was zichtbaar onder alle straatlantaarns, doch was daar tusschen in volkomen onzichtbaar. De Officier achtte het veel beter dat de straatverlichting ter plaatse niet aanwe-1 zig was dan wel, omdat ze hinderlijk is. Er zijn zooveel dubia' aanwezig, dat spr. niet van schuld kan spreken en hij vroeg vrij spraak. Voor een gevolg van een dergelijke bedrie- gelijke verlichting, aldus de verdediger, mr. T. A. M; A. v. Löben Seis, kan men een ander niet aansprakelijk stellen. Hij betoogde op verschillende gronden, dat hier geen veroor deeling kon volgen. Uitspraak op 16 Mei Wilde autobusdienst In hooger beroep stonden twee mannen uit St. Annaparochie terecht waarvan een dooi* den kantonrechter veroordeeld was tot ee' -,ote van f 100. en de ander vrijgesproken. Z1" hebben een autobusdienst onderhouden op 29 September 1934 van Leeuwarden naar Rotter dam en terug over den afsluitdijk, Alkmaar, Velsen, Haarlem enz. zonder vergunning van Gedeputeerde Staten. De verbaliseeren de agent verklaarde, dat meermalen px*oces-verbaal is opgemaakt te gen verdachten, welke processen-verbaal bij deze zaak gevoegd zijn. Verdachten spraken over de Friesche Reis- vereeniging, die wagens bij hen kwam huren voor eexx bepaalden rit met een chauffeur. Men gaf den dag te voren op, welke wagen noodig was voor den volgenden dag. De wagens werden niet verhuurd voor bepaalden tijd. bijv. een xxxaand of zoo. De chauffeur kreeg daxx 's morgens opdracht naar Leeuwarden te rijden om vandaar pas- sa giex*s naar Rotterdaixi bijv. te brengen. Hij x*eed ook wel naar Nijmegen, Enschede, e.d. De Koninklijke goedkeuring op de statuten is geweigerd, omdat de minister denkt, dat deze vereeniging de wet ontduikt Px-esident: „Dat denk ik ook!" De chauffeurs mochtexx niemand meene men, die geen lid was, doch men kon eexi da£ vóór de rit lid worden en moest zich vier-ern twintig uur van te voren laten inschx*ijven. Bij de 3000 leden bevinden zich, aldus de se cretaris, ongeveer 300 politieagenten, inspec teurs van politie en een raadsheer van het gex*echtshof. De bussen worden ook bij an dere ondernemers gehuurd. De Officier vroeg bevestiging van het von nis van den kantonrechter dat z.i. volkomen terecht gewezen is. Er is niets nieuws aan het licht gekomen nadien. De verdediger, ïxxx*. N. J. Polak, zei, dat het ongeluk vaxx deze vereeniging is geweest, dat velexi haar nagevolgd hebben voor wetsont duiking, Maar deze vereeniging is inderdaad als reisvei-eexiiging opgericht en ze voldoet aan de behoefte. Het betreft hier geexx open baar vervoer, en een bedoeling om de wet te ontduiken heeft bij deze vereenigixig niet voorgezeten. Hij drong aan op vrijspraak. Uitspraak op 16 Mei. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) Rijwieldiefstal. Een 41-jarige man, in Oss geboren, zou op 25 Maart eexx rijwiel gestolen hebben, dat tegen een perceel in de Spaarnwouderstraat stond. Verdachte zei zelf de fiets gekocht te hebben van iemand, die steeds in de gevaxxgenis zit. De px*esident vond het vreemd, dat verd. nu pas met dit verhaal aankwam. „Dat komt edelachtbare, omdat die joxxgen toch wel zeggen zal, dat 't niet waar is! Ik be greep wel half en half, dat de fiets gestolen was, toen ik 'nx kocht." De officier had intusschen laten informee- x*eix naar den door verdachte opgegeven ver- kooper, doch die persoon bleek ixx dat loge ment onbekend te zijn. De rechtbank achtte echter termen aanwezig deze zaak aan te houdexx. Verd., die 17 jaar van z'n levexx in de ge vangenis heeft doorgebracht, zal dus het be staan van den man die hem de fiets zou heb ben verkocht, moeten aantoonen. ERNSTIGE AANRIJDING OP DE JULIAN AKADE Een 30-jarig IJmuidenaar heeft voor de rechtbank in Haarlem terechtgestaan wegens het veroorzaken van een erxxstige aanrijding op de Juliana kade, waarbij een 35jarige kap per, die op een motor reed een dubbele been breuk heeft, opgeloopen De officier eischte een boete van f 50 subs. 25 dagen. De rechtbank veroordeelde verdachte overeenkomstig dexx eisch. -J b-^>v ONGELUK BIJ DEN ARBEID. Donderdagmiddag waren €enige werklieden bij de Jan Gijzenkade bij de riolerings werken bezig, door middel van eexx lier riool buizen in een gleuf in de straat te laten zakken. Plotseling schoot de lier even door met het gevolg dat de 34-jarigen grondwerker H. met zijn rechter onderbeen tusschen één der slingers en een ijzeren bak bekneld raakte. Het been is vermoedelijk gebroken. Door een dokter en leden van den Ongevallendienst werd hij voorloopig verbonden, waarna hij per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gast huis werd vervoerd. VRIJWILLIGE BURGERWACHT TE HAARLEM. Voor het op 29 April j.l. gehouden examexx ter verkrijging van het diploma van militaire geoefendheid voor ledexx van dexx Verplegings dienst slaagden de dames: A. MeijerVenema G. B. Boogaai'd, B. F. Brantjes. M. Bijlsma. Hi Brinkman, G. J. M. Duijn, M. Engels, S. Gor ter, c .G. M. Versteegh en de heer Ir. w. D. Smoor. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM Vergelijkend overzicht over April 1935-1934. Aaxxtal behandelde posten 13851 v.j. 13042. Aantal Inlagen 8250 v.j. 7950. Aaxxtal Terugbetalingen 5601 v.j. 5092. Ingelegd f 452.349.62 v.j. f 448 985.83. Terugbetaald f 629.058.69 v.j. f 675.266.57. Minder ingelegd f 176.709.07 v.j. minder f 226.280.74. Aantal nieuwe boekjes: 176 v.j. 256. Aantal afbetaalde boekjes: 168 v.j. 202. Spaarbusjes op 30 April 1935 in omloop: 3546. Geledigd in April 1935: 267 bxxsjes met totaal inhoud van f 4.318,19. Aantal verhuurde kluisloketten op 30 April 1935: 505. KAMER VAN KOOPHANDEL. Dinsdag 14 Mei zal eexx vergadex*ing van de Kamer worden gehouden. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Het programma van de afd. Haaxdem der Ned. Ver. van Huisvrouwen vermeldt voor de maand Mei het volgende: Vrijdag 10 Mei zal in de Tuinza.al van het Gem. Concertgebouw besproken worden: „Een nieuwe richting in de Jeugdopvoedixig". Deze middag zal op de volgende wijze gevuld wor den: 1. Een praatje over het ontstaan en het werk van de Comixxissie van Moeders en Op voedsters door mevr.. A. M. NienhuysVer steegh. 2. „De Klokken van Re vera to" van Odette Laguerx-e, vex*taald uit het Italiaansch en voor te dragen door mevr. Haitsma MuiierSurie. 3. De bekroonde lantaarnplaatjes met tekst door mevr. Gravin van Heerdt tot Eversbex-g Quarles van Ufford. 4. „Te Wapen" en „Vrede", gedichten van Adama van Scheltema. voor te dragexx door mevr. Haitsma MuiierSurie. Donderdag 23 Mei in St. Bavo, Smedestraat: Filmver tooning, de Vereeniging aangeboden door de Vereen. „Zonixestraal". Maandag 27 Mei: Excursie naar de fabrieken van Unilever te Rotterdam. Meivergadering der communisten. Toespraak van L. de Visser; Martien Beversluis mocht niet deelameeren. De afdeeling Haarlem van de Communisti sche Partij Hollaxxd hield gisteravand in de Concertzaal)Itaaxj, Miei^bijeenkomst, waarop o.m. het woord gevoerd is -door den heer L. de Visser, terwijl yöpÊts medewerkixxg. werd verleend door het.bA-lletensemble van Florrie Rodrigo en de jxxuziekvereeniging „Voor waarts".- - In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat volgens het progx*amma de dichter Martien Beversluis i zou deelameeren. Dit kon echter niet doorgaan, want de burgemeester van Haarlem had zonder opgaaf van motie ven de declamatie verboden. Spreker protes teerde daartegen, alsook tegen het verbod der communistische demonstratie op 1 Mei. Martien Beversluis verscheen niettemixx toch op het tooneel om evexxeens een woord van protest te laten hooren. Hij zeide, dat de burgemeester niet het recht had zijn deela meeren te verbieden en noemde de maatregel een daad van dictatuur. De arbeiders zullen deze beleediging niet vergeten en verantwoor ding vragexx, als de tijd daar is, aldus spreker.- De heer Beversluis kon zijxx toespraak niet voltooien, want op last vaxx de politie moest hij dien afbreken. De aaixwezigen zongexx hem daarop staande de Internationale toe. Na de pauze is het woord gevoerd door het Kamerlid Louis de Visser, die zijn rede be gon met een heftigen aanval op het kapita listische stelsel. Dat systeem heeft er toe ge leid. dat er thans gebrek geleden wordt, xxiet, omdat er niets is, maar omdat er te veel is. Het is er ook de oorzaak van. dat de autarkie steeds verder om zich heexx grijpt, het chau vinisme stijgt en een nieuwe ooxdog dreigexxde is. Dat het nog xxiet zoo ver gekomen is. is te danken aan het driemanschap Marx-Lenin Stalin. Spreker behandelde vex*volgens de komst vaxx het fascisme. Het Duitsche natio- xxaal-socialisme vormt een gevaar voor Neder land. omdat het xxaar gebiedsuitbreiding streeft. Spr. haalde daarbij gedeelten aan uit de thorieëxx van prof Banse. Voorts bracht hij het Nedexdandsche nationaal-socialisme ter sprake, tegenover dexx heer Mussert wenschte spreker te verklaren, dat de communisten de leuze „Indië los van Holland" niet zullen prijs geven. Tenslotte kantte de heer De Visser zich tegen de bezuixxigingsplannen van de regee ring, die z.i. uitsluitend „afbraak" beoogen: zijïx oordeel over het huidige bewind vatte hij samen in de woordexx „Verdwijn Colijn". Spr. wekte de arbeiders op gezamenlijk voor de communistische doelstellingen te strijden. De avoixd werd, zooals gezegd, door muziek en dans afgewisseld. Het ballet, dat veel bij val oogstte, voerde o.a. op „Rouwmarsch bij den dood van Leniix", een Russisch lied en eexx humoristisch tafereel bij de „Rhapsodie in blue" vaxx Gershwin. Aan het einde van den avond werd een pro testmotie aaixgenomeix, waarin tegen de beide door den burgemeester uitgevaardigde ver boden werd geprotesteerd. De bijeenkomst wex*d xxxet gezamenlijk zingen van de Internationale besloten. „DE LICHTHOEVE" TE SANTPOORT. In het Meinummer vaxx „De Lichthoeve", het orgaan van het kixxderhuis van dien naam aan de Kweekerslaaix te Saxxtpoort, lezen we, dat de directrice, Zuster J. Th. Kuijck, die nog steeds te Garderen verpleegd wordt, haar werk in de Lichthoeve in Juni weer hoopt te hervatten. Voor het ideaal: „De Lichthoeve op Garderen" ontving de pexxningnxeestex*esse. Zuster A. Verkerk, van N.N. een gift van 300 Veder onving zij de mededeeling van eexx notaris, dat een oude dame voor dit doel eexx legaat vaxx 2000 heeft nagelaten. Het bestuur hoopt, dat spoedig nog meer giften zullen volgen, opdat de „Lichthoeve" van het geheel ingebouwde land te Santpoort kan verdwijneix en te Garderen gesticht kan worden. R.-K. Middenstandsvereen. Haarlem. Rede van den heer H. E. v. d. Brule. Donderdagavond werd oxxder voox-zitter- schap vaxx den heer Th. S. J. Hooy een propa- gandavergadering gehoudexx door de R. K. Mid'denstaixds v ereëniging Haarlem in café- restaurant' Brin'kmann. De heer H. E. r. d. Brule uit Röttex*dam, lid vaxx het hoofdbestuur der Haarlemsche Han ze, lid van den Rotterdamschen Gemeente- teraad en van de Prov. Staten van Zuid- Hollaxxd hield eexx lezing over het onderwerp „Geen woox*den, nxaar daden kuxxnexx dexx middenstaxxd redden." Nadat de vergadering door den voorzitter was geopend met een korte toespraak, waar in hij wees op het belang van grootere saam- hoorigheid onder de middexxstandex's en op de taak der katholieken de maatschappij Christelijker te maken, was het woord aan dexx heer v. d. Brule. De laatste weken is, daixk zij de propaganda oplevixxg ixx den Katholieken Middenstand ïxxerkbaar en de Middenstaxxd heeft de ki'achtproef der laatste tijden goed door staan. Sedert veertig jaar heeft hij moeteix strijden tegexx het liberalistische stelsel Als er veran deringen ixx de maatschappij ïxoodig zijn, zul- leix deze in deix geest van het Katholieke be ginsel moeten komen. Dit kan als wij ieder voor zich exx allen voor elkaar in onze Mid- denstandsorgaxxisatie actief optreden. Vaix de zelfstandigheid vaxx den Midden- staixd is niets over. Ook wij willen eexx be hoorlijk bestaan hebben. Als we dit willen zul len wij de daad moeten stellen, die mexx vaxx oxxs verwacht. Dit moet geschieden in samen- we i*kiixg." Spr. schet.ste den toestand in de tijden der hoogconjuxxctuur, toen de nadeelige handels balans gedekt werd door binnenlandsche broxxnexx van inkomsten. Thans zijn die bron- nen de scheepvaart, Indië en het in het bui tenland belegde kapitaal, ingeteex*d. Op kor ten termijn kan geen positie als vroeger ont staan. Dit realiseert mexx zich niet. Men is afhankelijk van een internationale op leving der welvaart. Om deze te krijgen is sameixwerkixxg in internationaal verbaxxd noo dig. Ook in Nederlaxxd is samenwex*king van het geheele volk ïxoodig in organisch ver band. De middenstand heeft zich nooit kx*ach- tig ox*ganisatox*isch uitgesproken, zooals de arbeiders of de werkgevei*s en nooit de bestexx onder de middenstanders naar de overheids lichamen afgevaax-digd. Daarom heeft nxexx den plicht zijn stem op de politieke partij' uit tè brengen. Hoe denkt de middenstaxxd zich de sameixleviixg waarin de principieeie Katholieke gedachte door gaat werkexx? Mexx kan niet zeggen, dat de mid denstanders zich hebben georganiseerd. Het is onmogelijk dat eexx Katholiek zich neu traal organiseert. Mexx zegt dat de Katholieke organisatie niet op-to-date is. Spr. bestx*eed deze gedachte naar aanleiding van verschillexxde feiten en resultaten. Zoo is het. ordenings-, sa neer in gs- en beschermingspi-ogram ontworpen. De kwestie der vestigingseischen wóx*dt, zoo zeide spr., op katholiek initiatief behandeld. Daax*om vroeg spr.: Sluit xx aaneen in de katholieke vakbeweging, ixx de Katholieke Middexxstaxxdsvereenigixxg. De heer v. d. Brule eindigde zijxx rede met een opwekking tot het voeren vaxx Katholieke actie. Voordat de heer v. d. Brule zijn rede be gon werden enkele huishoudelijke oixdenver- peix behandeld. Tot afgevaardigden naar den Ceixtralexx Raad werden gexxoenxd de heerexx H. J. Nelissen eix J. de Jong. Eenige afdeelingsvoorstellexx werden be sproken. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijn hier acht rij wielen ontvreemd. Druifhyacint. Deze kleine, nxaar toch aantrekkelijke sier plant der Leliegewassen groeit iix het wild op beschaduwde plaatsen ixx Middexx- en Oost-Europa. De wetenschappelijke xxaam, Muscari botryoïdes, is afkomstig' van het woord moschus of muskus, dat vooral slaat op een andere soort, de Muscari moschatum, wel ke naam dus eigenlijk een pleonasme is. 't Woord botryoïdes beteekexxt druivetrosvormig exx de betitelixxg is zeer begrijpelijk; velen noe men de druifhyacixxt ook wel „blauwe- druif jes". Wanixeer we ixx den herfst de kleine bol len poten, komen in April de bloemen te voox*- schijix. Moeilijkhedexx biedt deze kweekerij ab soluut niet en jarexx lang komen de plaxxten elk jaar weer terug. De afzoxxderlijke bloemen zijxx bij de gewoxxe soort diep blauw; er zijxx ook soorten met witte exx paarse kleurexx. Toch is het geen egaal blauw, dat we in den tros vhxden. Elke bloem is bij de zoom afgezet met eexx zeer fijn, wit randje, juist daar waar de insectexx bixxnen- dringen. De ixxgang is dus wit op blauw aan gegeven. Hoewel de bloemen klein zijn, zien we er toch soms de groote, dikke aardhom- mels op af komen. De allerbovenste bloemen bevatteix meestal geen meeldradexx of stam per of met andere woorden: ze zijxx geslachts- loos. Toch hebben ze wel hun beteeken is, want ze werken mee om het geheel nog meer in het oog te doexx vallen. Bij de gewone druif hyacint ziet mexx dit verschil met de ondex*ste bloemeix alleen, als men ze nauwkeurig oixder- zoekt. Maar een andere soox*t, de pluinxhyacint of M. Plumosum, vertoont ons dat veel duide lijker. De onderste bloemen zijxx bx*uixxachtig geel exx staaxx gewoon zijwaarts uit. De bo venste, die er als een pluim opzitten, staan recht omhoog exx hebben een mooie, blauwe kleur, waax-nxee de insecten worden aange lokt. In de duinen staat de pluinxhyacint hier en daar verwilderd. A. MELLINK. Het Sigarenmagazijn „DE GEKROONDE MOOR" bestaat 135 jaar en mag dus met reden de oudste speciaalzaak van Haarlem genoemd worden. WIJ OFFREEREN de voortreffelijke, geurige en hoogfijne sigaar verpakt in speciaal voor ons vervaardigde bussen, bekleed met het beste cederhout. 50 stuks voor 3.4.— of 5.(Ook per stuk verkrijg baar a 6, 8 en 10 cent.) GROOTE HOUTSTRAAT 81 - Telef. 12177 (Adv. Ingez. Med.) De Raadsverkiezingen. Voor de a.s. Raadsverkiezingeix is de caxx- didatenlijst van de Rev. Soc. Arbeiders Partij als volgt samengesteld: 1 Mevr. Bakhuizexx van den BrixxkOzixxga, 2 C. Baay Sr., 3 C. Gerritsen, 4 A. J. Ploeger Sr., 5 P. Coert, 6 J. Groot, 7 mevr. J. van HoekNijhuis, 8 W. Koster Sr., 9 W. Mooij- man, 10 J. van Hoek, 11 P. Kaper en 12 K. van dexx Haak. N. B. A.. S. De Ned. Bond van Abstixxexxt studeerenden houdt Zatex*dag 4 Mei in de aula van het Kennemer Lyceum eexx propagaixda-avoxxd. Het programma bevat o.a. zang, dans en tooneel. JUBILEUM. In aansluiting op ons bericht- omtrexxt het jubileum van den heer J. J. Delfos kunxxexi wij nog ixxelden dat hij Donderdag texx kaïx- tox*e der Rotterdamsche Bankvereenigixxg te Amstei*dam door de directie is gehuldigd. Hij werd in hartelijke bewooxdiixgexx toegesproken en ontving eexx geschenk onder couvert. On der de stroom schriftelijke bewijzen van be- langstellixxg, die hij mocht ondervixxdexx, o.a, uit kringen van de C.. H. Unie exx de Ned. Herv. Gem. en van dexx Chr. Nat. Werkmans bond. was o.a. een telegx*am van wethouder Roodeixburg. Dexx geheelen dag door werden tal van bloemstukken aan de woxxixxg van den jubilaris bezorgd.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10