Burgemeester Kwint. VRIJDAG 3 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 7 IJMUIDEN Een Volkenbondsnummer van „De Velser H. B. S.-Bode". Bevordering van het vredeswerk. Het is zeer zeker een gelukkig verschijnsel, dat ook onder de jeugd en voornamelijk onder de studeerende jeugd de drang naar voren komt, mede te werken aan de bevordering van het vredeswerk, aan het uitdragen van de vredesgedachte in kringen, waarin tot nu toe deze gedachte niet of slechts oppervlakkig is doorgedrongen. Reeds hebben tal van jeugd organisaties, met of zonder politieker» ach tergrond op eenigerlei wijze blijk gegeven van een ernstig streven, hun idealistische gevoe lens mede te deelen aan anderen, een ver schijnsel, dat een zoo groot mogelijken steun verdient van alle „groote" menschen in het algemeen, in het bijzonder van de ouders, die dikwijls op zulk een gemakkelijke wijze het oplevend idealisme hunner kinderen kunnen schragen. Van dezen goeden wil getuigt het voor nemen van de jeugdige redactie der Valser H.B.S.-Bode, om op 18 Mei a.s. haar periodiek geheel te wijden aan den Volkenbondsdag Met jeugdig enthousiasme heeft de redactie de voorbereiding van dit Volkenbondsnummer ter hand genomen. Met jeugdig enthousiasme, maar met den ernst der bezonnenheid. Zij gaat bij de samenstelling uit van de gedach te, dat er duidelijk in moet uitkomen, dat de Volkenbond als internationale Statenorgani- satie den steun noodig heeft van de geheele wereld. Dit Volkenbondsnummer belooft zeer inte ressant te worden. Aan tal van vooraanstaan de figuren in The League of Nations Union zijn bijdragen verzocht, zoo aan Dr. Maxwell Garnett, algemeen secretaris voor Engeland, Prof. Th. Ruijssen, algemeen secretaris voor Frankrijk. Henri Rolin, een der vooraan staande figuren op het terrein van den Vol kenbond in België, verder aan tal van Neder- landsche pacifisten. De heer H. Ch. G. J. v. d. Mandere, secre taris van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft zijn volledige medewerking en eveneens een bijdrage voor het nummer toe gezegd. Verder kunnen bijdragen worden ver wacht van Dr. J. Schokking. oud-minister van Justitie en lid van den Raad van State, van Drs. D. J. Wansink. leeraar aan de R. H. B. S. alhier en van Dre. P. van Heerdt Quarles te Bloemendaal. Het plan getuigt van een optimisme, der jeugd eigen. Er zullen teleurstellingen komen, het is mogelijk, dat de opzet niet volkomen slaagt, ook al omda tde tijd van voorbe reiding kort is. Maar het parool der jeugdige redactie is: vasthouden, doorzetten! En wanneer op den dag, dat het Volkenbondsnummer ter perse gaat, de redactie deze werkwoorden in den voltooid tegenwoordigen tijd mag herhalen, zal het resultaat verrassend zijn. CONCERT CONCORDIA. Voor een beschamend klein getal belang stellenden gaf de Harmonievereeniging 'Con cordia, directeur de heer Ph. S. Vlessing, een concert in het Thalia-Theater. Geopend werd met de bekende Blanken burg' marsch Abschied der Gladiatoren. Laten we de hoop uitspreken, dat dit niet met een verborgen bedoeling geschiedde. Concordia is in het zoo zwaar getroffen vereenigingsleven zeker een gladiator, die altijd met eer belaan het strijdperk der con coursen verliet. Moge deze slechte opkomst echter niet stimuleerend op de uitvoering werken. Con cordia versage niet! Ze heeft een te eervolle loopbaan achter zich en een te energieke directeur, dan dat men bij de pakken zou mogen gaan neerzitten. De oude krachten zijn gerenommeerd, zij weten wat blazen is; de jongeren zijn veelbelovende aanwinsten. JUBILEUM BIJ HET STAATSVISSCHERS- HAVENBEDRIJF. Gisteren herdacht de heer J. Smakman, electricien bij het Staatsvisschershavenbedrijf den dag waarop hij 25 jaren geleden in dienst trad bij genoemd bedrijf. De jubilaris mocht op dezen dag vele ge- lukwenschen in ontvangst nemen. Hij werd o.a. gecomplimenteerd door den directeur den heer C. Oud, den assistent den heer D. J. van Dijk. den opziener den heer H. L. van Marken en door vele ambtenaren en ander personeel van het bedrijf. BESOMMINGEN. Loggers: Sch. 361 f 350. K.W. 31 f 330. KW. 127 f 250 KW. 57 f 150. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 3 MEI. Tarbot per kilo f 0.84—f 0.75 Griet per 50 kilo f 20f 5.50 Tongen per kilo f 0.56—f 0.44 Kleine schol per 50 kilo f 11—f 2.50. Bot per 50 kilo f 5—f 2. Wijting per 50 kilo f 1.90—f 1.40. UITSLAG AANBESTEDING. De directie van het Staatsvisschershaven bedrijf heeft aanbesteed het uitvoeren van verf werk aan gebouwen, behoorende tot het onderhoud van de werken van genoemd be drijf. Ingeleverd werden 18 biljetten als volgt: Perc. I en II Perc. I Perc. II tezamen A. Breed te Heerhugowaard f 4.666 f777 f5.443 A. A. de Pauw. IJmuiden 4.980 990 5.970 Van Heusden's Schil- dersbedr. Schiedam 5.650 445 6.095 fa. A. de Furster, Zeist 6.344 6.969 J. Oosterom, Amsterdam 6.390 925 M. C. Henskens, Rijswijk Z.H. 6.500 fa. P. H. v. d. Bos en Zonen Haarlem 7.200 878 H. Ooms, Amsterdam 7.325 885 A. van Putten. Utrecht 7.450 J. G. Verlaat. Kamerik (U.) 7.500 787 8.287 A'damsch Spuitinstallatiebedriif van H. Kolen brander. Amsterdam 7.800 800 L. van Trigt, Dordrecht 7.960 890 8.860 F. J. Misset, Hilversum 8.250 760 G. Kletter, Utrecht 7.980 C. van der Leden, Zeist 8.000 B. A. Dammers. IJmuiden 922 H. Peek, IJmuiden 970 D. Schild, Utrecht 1.020 VELSEN Welbewust zijnd van de zwaarte Van de taak. hem opgelegd, Heeft de nieuwe burgemeester, Ernstig en kordaat gezegd: Ik verklaar te zullen streven, Nu ik hier als hoofd verblijf, Om den ondergang te mijden Van het visscherij be drijf. Ik zal al mijn krachten geven Aan 't mij toevertrouwd beleid, Diep doordrongen van den omvang Van mijn verantwoordlijkheid. Ja, ons Velsen wordt geteisterd Door een zwaren crisisnood, Nimmer kwam een burgemeester Dien men zulk een opgaaf bood. Maar een wil spreekt uit de woorden, Waarmee hij zijn taak begint, In zijn.strijd tegen de crisis Spelt zijn naam de leuze: 'k win 't. P. GASUS. Burgemeester Kwint had een drukken middag. Veel animo voor de kennismaking. Meer dan tachtig vereenigingen op aller lei gebied, kerkbesturen, predikanten, geeste lijken en andere vooraanstaande personen hebben gistermiddag gebruik gemaakt van de gelegenheid, kennis te maken met onzen nieuwen burgemeester. Het was den geheelen middag buitenge woon druk voor het gemeentehuis. Onder degenen die kwamen kennismaken waren o.a. besturen van Reedersvereeniging, Visch- handelvereeniging. Kamer van Koophandel Ziekenfondsen. Maatschappelijk Hulpbetoon politieke vereenigingen. Missiehuis, Kon. Ned. Vereeniging van Oud-Onderoffieren en vele anderen. PERSONALIA. De heer J. de Smit te Velsen is tot lid van het hoofdbestuur gekozen van den Chr. Bond van Kleinhandelaren in groenten en fruit in Nederland. TEGEN DE HOOGE P.E.N.-TARIEVEN. In de gistei'avond gehouden vergadering van het Comité van Actie voor verlaging van P.E.N.-tarieven is besloten een adres te zen den aan den minister van Economische Zaken en aan Gedeputeerde Staten, waarin wordt aangedrongen op verlaging van licht- tarieven en afschaffing van den meterhuur. Voorts is besloten in verschillende gedeelten der gemeente sub-comités te vormen om, in dien zulks noodig mocht blijken, tot daad werkelijke actie te kunnen komen. Gisteren had in hotel de Prins ten over staan van notaris W. A. Dolleman de open bare verkooping plaats van het woonhuis met slagerswinkel enz. aan de Korverslaan ns. 65 en 67; kooper werd H. Oudshoorn te Vel sen voor f 3310. DE INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER KWINT. Een rectificatie. In ons verslag over de installatie van bur gemeester Kwint werd onder de aanwezigen genoemd de burgemeester van Haarlem. Men gelieve h'ervoor te lezen: de burgemeester van Maarn BEKERWEDSTRIJD IN DE Z.M.C. A.s. Zaterdagmiddag trekt het eerste elftal van V.G.S. naar den Zaankant, om uit te komen tegen L.S.V. (Linoleumfabriek)In dezen wedstrijd zal V.G.S. den f raaien zilve ren beker, uitgeloofd door de directie der Li noleumfabriek moeten verdedigen, welken zij verleden jaar met sprekende cijfers heeft ge wonnen. SANTPOORT R. C. BREDERODE. Na een 62 overwinning op Spaarndam 2 speelt het le elftal a.s. Zondag om 10 uur op het terrein van Schoten aan den Vergierdeweg zijn laatsten promotiewedstrijd tegen Spaar- nestad 2. Indien deze wedstrijd wordt gewon nen dan is de overgang naar de 2de klasse H.V.B. voor de blauw-zwarten een feit. Aan spanning zal het dus niet ontbreken. Het 2e elftal neemt dien dag deel aan de door „Heemstede" georganiseerde seriewed strijden en komt uit tegen R.C.H. 7. BEVERWIJK SPOEDEISCÏIENDE RAADSVERGADERING. Heden, Vrijdagavond is een spoedeischende vergadering van den gemeenteraad van Be verwijk. Het eenige agandapunt is het aangaan van een rekening-courant overeenkomst voor kapitaalsuitgave met de Bank voor Nederland- sche gemeenten. Dit voorstel houdt verband met het raadsbesluit van 29 December 1933 waarin besloten werd het aantal opcenten over het belastingjaar 1934'35 te bepalen op 100 ten behoeve van het gemeentefonds. Intusschen is door de wet van 4 Mei 1935 het maximum van het aantal opcenten terug gebracht op 75. De overige 25 moeten worden gestort in het werkloosheids-subsidiefonds. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor en de daaronder res- sorteerende hulppostkantoren werd geduren de de maand April 1935 ingelegd f 41.915.45 en terugbetaald f 57.721.05. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19010 Recht en Plicht spreekt zich I uit over de lijsten. Verzoek aan de Kamerfractie tegen bezuinigingsplan te stemmen. In een Donderdagavond gehouden leden vergadering van de R.K. Kiesvereeniging Recht en Plicht is de volgorde vastgesteld der lijsten, waarover de leden zich Zondag 12 Mei moeten uitspreken ter vaststelling van de in te dienen candidatenlijst voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen. Deze volgorde is: l. R.K. Arbeiders (G. Wela- gen), 2. Lijst Bisschop. 2a. Lijst W. de Groot. 3. Lijst R.K. Land- en Tuinbouwers (J. G. Poel). 4. R.K. Middenstanders (N. J. Out), 5. Lijst P. J. J. Haazevoet. Tevens is op deze bijeenkomst een voorstel- Poelman ter sprake gekomen, behelzende ver zoek van het zenden van een brief aan de R.K Kamerfractie. Het bestuur besloot in zake het bezuinigingsontwerp een brief te zen den na uitvoeriger bestudeering van dit plan, waarin de kamerfractie verzocht wordt het re- geeringsvoorstel niet aan te nemen. VOLKSVOORDRACHT VOOR HET NUT. Voor een goed bezette zaal werd Donder dagavond in het Kennemer Theater de laatste volksvoordracht gegeven voor de Maatschap pij tot Nut van het Algemeen. VERKOOPING VAN WEILAND Ten overstaan van Notaris G. F. M. Roozen werd Donderdagmiddag in Hotel „Oud Mee- renstein" 2.75 H.A. weiland verkocht in de Noorder-Buitendijken. Het land werd opge boden tot f 3150 en voor de Doopsgezinde ge meente afgemijnd op f 3450. De verkooping geschiedde namens den hou der van de eerste hypotheek, groot f 6000, Hoezeer het land in waarde is gedaald blijkt wel uit het feit, dat dit weiland eenige ja ren geleden f 10.000 kon opbrengen. HEEMSTEDE RAADSVERGADERING Het salaris van den schooltand- arts. Opcenten personeele belasting verlaagd. Er komt een orgel in de aula. Vergadering van den Gemeenteraad op Don derdagavond. onder leiding voor den burge meester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Aanwezig alle leden. Salaris schooltandarts B. en W. stellen voor, het salaris van den schooltandarts op 2500 te stellen, naar aan leiding van een opmerking van den minister. De heer Rijkes (V.B.) vraagt of B. en W. de overwegingen kennen, waarom de minister het salaris oorspronkelijk 3300 nu ver minderd heeft tot 2500. Dat bedrag is wel zeer laag. Wethouder Dr. Droog (R.K.) zegt dat B. en W. nog heel wat moeite gehad hebben om f 2500 goedgekeurd te krijgen. De minister wilde eerst 1500, toen 1800. Onderhande lingen hebben tenslotte geleid tot 2500. Hier bij is het salaris van de assistente inbegrepen. De heer Rijkes (V.B.) brengt hulde aan B. en W. voor hun optreden in dezen. De heer De T e 11 o (S.D.A.P.) had gaarne de stukken betreffende het overleg met den tandarts bij de raadsstukken gevonden. De Voorzitter zegt, dat het antwoord van den belanghebbende juist Donderdagmor gen is ontvangen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Verlaging opcenten personeele belasting B. en W. stellen voor, de opcenten op de personeele belasting te brengen van 120 op 110. De heer Van Unen (V.B.) zegt dat de fi- nancieele commissie op weinig elegante ma nier voor het fait accompli »s gesteld, dat Heemstede in een hoogere klasse is geplaatst door de regeering. Het voorstel zelf acht spr. geheel in den geest van den Raad. Spr. waardeert het zeer, dat B. en W. rekening hebben gehouden met de meening van den Raad. Wethouder Jhr. v. d. Poll (C.H.) zegt dat B. en W. ook niet ingenomen zijn met de ma nier waarop hun telefonisch is medegedeeld dat Heemstede in een hoogere klasse was ge plaatst. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) merkt op. dat de Raad met deze wijze van doen ook niet ingenomen is. Voorts zegt spr. dat men hier ten slotte te doen heeft met een vrij belangrijke belas ting verhoog ing. Door de plaatsing in een hoogere klasse moet door Heemstede 7000 a 8000 méér worden opgebracht. Bo vendien komt er verandering in den grond slag voor huurwaarde en in den aftrek. Nood gedwongen zal spr.'s fractie zich met het voorstel vereenigen. Dat doet ook de geheele Raad. Doortrekking van lanen B. en W. stellen voor. in werkverschaffing uit te voeren cl£ doortrekking der Cesar Francklaan, Franz Lisztlaan en Wagnerkade. Hierbij behoort ook het voorstel tot over dracht van een bouwterrein. De heer Diss el koen (S.D.A.P.) kan niet wijs worden uit de berekening van de extra- kosten, als het werk in werkverschaffing- wordt uitgevoerd. De verhooging hiervoor is nu al 100 pCt. Spr. vraagt, of men niet op den verkeerden weg is. door de gemeente zoo veel meer extra loon te laten betalen, zonder dat de werkloozen een schijntje meer licht krijgen in hun gezinnen. Spr, zou zijn voor aanbesteding met hoogere loonen. De heer Jonckbloedt (R.K.) zegt dat men toch beter voor den steun kan wel ken dan geld ontvangen zonder dat er voor gewerkt wordt. Bovendien krijgen de tewerk- gestelden 3 dagen per week. om elders werk te zoeken. Spr. geeft toe, dat die gelegenheid tegenwoordig sporadisch voorkomt, maar zij bestaat dan toch. Laat men nu profiteeren van deze gelegenheid tot werkverschaffing. Het kan ook bij aanbesteding, maar dan krij gen de menschen minder werk. De heer Rij kes (V.B.) wijst er nog op, dat de werkloozen, als ze niet werken, steun moe ten ontvangen. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) maakt de opmerking, dat de werkloozen vroeger groote premies hebben betaald voor werkloos-, heidsverzekering. Men moet trachten, de koopkracht der arbeiders te verhoogen, maar men wil dat niet, omdat het op het oogenblik wat zuiniger is voor de ge meente. als men dat niet De heer ïl ij k c s (V.B.» zegt dat niet al leen de belangen der werkloozen moeten wor den behartigd, maar die van de geheele ge meente. De heer Kwak (A.R.) betoogt dat gezorgd moet worden, dat in Heemstede de belas tingen laag blijven. De heer van der Linden (R.K.) pleit voor aanneming van het voorstel van B. en \V„ al zouden spr. en ongetwijfeld de geheele Raad gaarne hebben dat het anders kon. Wethouder Dr. Droog (R.K.» zegt dat B. en W. het niet anders willen doen. omdat zij de door hen voorgestelde methode de beste achten. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Verbod voor winkel- en andere bedrijven B. en W. stellen voor, over te gaan tot vast stelling eener verordening, houdende verbod tot het uitoefenen van winkel- en andere be drijven. De heer De Tello (S.D.A.P.) zou nog in deze verordening willen vastgelegd zien, dat elk ingezetene het beroepsrecht moet hebben in gevallen van ontheffingverleening. De heer Kwak (A.R.) sluit zich hierbij aan. De heer Van Unen (V.B meent ook, dat zoowel de aanvrager van ontheffing als hij, die er bezwaar tegen heeft, het recht van beroep moet hebben. Deze zaak wordt verder ter regeling aan B. en W. overgelaten en het voorstel z. h. s. aangenomen. Een orgel voor de aula B. en W. stellen voor: aanschaffing van een orgel voor de aula en wijziging der verorde ning op de heffing van begraaf rechten. De heer De Tello (S.D.AP) vindt dat voor het orgelbespelen te weinig betaald wordt 2 per half uur). Spr. zou dit bedrag iets willen verhoogen. De heer Audretsch (Vrijz.) zegt dat hem bekend is dat iemand, die in de omgeving van de Begraafplaats woont, gaarne voor de voorgestelde vergoeding het orgel zal be spelen. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag De heer De Tello 'S.D.AP.) wijst op de situatie aan de Leidschevaart in verband met gevaar dat den voetgangers dreigt van de bussen der N. Z. H. niet op het Heemsteedsche terrein maar op het Haarlemsche, bij de via duct. Wethouder Dr. Droog 'R.K.) is het hier mede eens. Maar het betreft hier Haarlem, dat herhaaldelijk op het gevaar is gewezen. Dit heeft echter tot nu toe niet geholpen. De heer Van der Erf 'R.K.) vraagt, wan neer de tweede huurverlaging komt. Spr. heeft gehoord dat een woningbouwvereeniging daarop nog steeds wacht. Wethouder Jhr. v. d. Poll (C.H.) heeft met den Directeur-Generaal over deze kwestie ge sproken. De Woningwetwoningen hebben nog, geen huurverlaging gekregen. Maar deze zaak wordt in Den Haag wel onder het oog gezien. De heer Meeuwenoord 'R.K.) vestigt de aandacht er op, dat er een begin moet worden gemaakt met de reorganisatie van de Bleekersvaart. Door de stofwolken is daar on langs bijna een ongeluk gebeurd. Wethouder Dr. Droog (R.K.) zal de aan dacht van den Directeur van O. W. op deze zaak vestigen. Hierna sluiting. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting nog aangeno men de voorstellen betreffende: pensioen grondslagen; aanwijzing terreinen voor gas bedrijf en brandweer; onteigening: aankoop grond en opstallen aan de Oostzijde van het Raadhuisplein; beschikbaarstelling gelden leermiddelen St. Henricusschooloverdracht strookje grond nabij Crayenestersingel en Lanckhorstlaan; doortrekking Timorstraat; aanleg gedeelten Beethovenlaan. Bachlaan cn Wagnerkade; ruiling grond en doortrekking Wagnerkade; ontheffingen voor uitvoering bouwplan zuidzijde Chrysanthemumlaan; ver laging tarief aansluiting aan de rioleering; begrootmgswijziging. HAARLEMMERMEER MAATREGELEN IN MOEILIJKE TIJDEN. De afdeeling Z. D. Noord-Holland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond hield te Hoofd dorp een vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Biesheuvel, die het doel van de bijeenkomst uiteen zette, n.l. een be spreking van de verschillende door den secre taris te behandelen crisis-maatregelen. De se cretaris gaf hierna een overzicht van de Re- geeringsmaatregelen, zoowel voor den akker bouw als voor de veehouderij en tuinbouw Spreker wees hierbij op de zeer ernstige tijden voor onze agrarische bevolking, welke nog steeds donkerder worden en achtte voorts dat te veel de regelingen worden ontnomen van met de praktijk bekende personen en in han den gelegd van ambtenaren die geheel buiten de praktijk staan. Mr. Slob besprak de mogelijkheid tot werk verruiming. Na eenige bespreking werd beslo ten deze zaak met de andere organisaties in overleg met den burgemeester van Haarlem mermeer in behandeling te nemen. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: rogge f 7.50; gerst (chevalier) f 5.50; haver, paarde boonen en Kanariezaad f 6.50duiveboonen f 3.50; bruine boonen f 11.50, groene erwten f 9.50; vale erwten en blauwmaanzaad f 14.50 geel mosterd en karwijzaad f 18, alles per 100 K.G. OPBRENG ST EMM ABLOEM - C OLLECTE De opbrengst van den van wege de afdee ling Haarlemmermeer van „Het Witte Kruis" in de verschillende deelen van deze gemeente ten bate van de tb.c. bestrijding gehouden verkoop van het Emma-bloempje was als volgt: Hoofddorp f 184.98; Rijk f 105.72; Nieuw vennep f 87; Vijfhuizen f 78.05; Aalsmeerder- dijk f 107.81; Abbenes f 52.48; totaal f 616.04. BLOEMENDAAL MEISJE TEGEN HEK GEREDEN Donderdagmorgen half elf werd per tele foon aan de politiepost te Overveen melding gemaakt, dat op den Hoogen Duin- en Daal" schen weg een meisje langs den wet lag, dat per fiets in de bocht van de helling was gereden, haar stuur kwijt was geraakt en tegen het ijzeren hek was terecht gekomen. Het meisje had een bloedende hoofdwonde. Een dokter, die ontboden was nam Het me:.je mede naar zijn woning en heeft de wond verbonden. Zij heette mej. C. W.. wo nende te Schiedam, tijdelijk gelogeerd te Heemstede. Zij is later per politieauto naar Heemstede vervoerd. LENTE-AVOND VAN VOLKSZANG. Op Dinsdag 7 Mei geeft de afd. Bloemendaal van Volkszang haar Lente-Avond in de groote zaal van het Jeugdhuis, en evenals het vorig jaar zal de zaal wel weer uitverkocht zijn. De heer P. de Nobel heeft een groot aantal liederen ingestudeerd, de Meiboom zal naar ouden trant worden opgericht en een aantal treksters zal voor den boom haar liederen zin gen. En dan komt als groote attractie van den avond de bekende zanger, de heer Geert Dils, herbergvader te Assumburg. met zijn luit en zijn humor het feest opvroolijken. De echte lentewarmte heeft nog op zich laten wachten, maar in weinig dagen kunnen nog vele bloemen zich ontplooien, die de zaal in een lusthof moeten veranderen. Zanglustig Bloemendaal wacht dus weer een mooie Lenteavond ZANDVOORT CONCERT Op Zaterdag 25 Mei aan den vooravond van het Nat. Zangconcours geeft O. H.'s Mannen koor een concert in het Casino. ZILVEREN MEDAILLE. De afd. Zandvoort van de R.K. Middenstands vereeniging de Hanze besloot een zilveren medaille beschikbaar te stellen voor het na tionaal zangconcours, dat werd uitgeschreven door O. H.'s Mannenkoor, O. H. MANNENKOOR. 0. H.'s Mannenkoor geeft voor leden en genoodigden op Zaterdag 4 Mei een feestavond in Monopole. waar verschillende voordrachten en tooneelstukjes zullen opgevoerd worden. The Midnight Kiddies zullen dezen avond zorgen voor de onmisbare dansmuziek. DE RAADSVERKIEZINGEN Candidaten van Gemeente Belang Op de vergadering van de kiesvereeniging Gemeente Belang, die Donderdagavond werd gehouden, werd de volgende candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen vastge steld: 1. A. Elffers. 2. C. L. Bolwidt. 3 J. v. Sluis- dam. 4. M. Spijer, 5. P v d. Broek. 6. J H. L. Hendriks. 7. C. Beekhuis. 8. J. v. Raalte. De heer P. v. d. Broek werd nog gekozen als bestuurslid. Candidaten der R.K. Kiesvereeniging Donderdagavond werd een vergadering ge houden door de R.K Kiesvereen. De lijst werd als volgt samengesteld: 1. C Siegers. 2. D. Vader. 3. C. J. Vork. 4. G. Bakkenhoven. 5. L. J. Koomen. 6. F. H. J. van Deursen. VEILING Donderdagmiddag werd in het openbaar verkocht de villa pension Paula, Eoul. de Fa- vauge 29. Kooper werd de heer Koel, te Am sterdam voor f 20.000. HILLECOM VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris G. Wolzak te Haarlem had in Hotel Sistermans de verkoop bij afslag plaats van de navolgende nereeeien: Een woonhuis met erf en tuin. Wilhelmina- laan 47, groot 2.83 A., in bod staande op f 4250. Op f 2 gemijnd door den heer D, H. G. Lan- geler, alhier. Idem. Wilhelm in a laan 49, groot 187 A., in bod staande op f 3750. Niet gemijnd. Kooper W. J. Gerritsen q.q. te Haarlem. Idem no. 51 groot 1.90 A., in bod staande op f 3750. Op f 50 gemijnd door H. J. van Wijnen q.q. te Aerdenhout. Idem no. 53, groot 3.04 A., in bod staande op f 4250. Op f 2 gemijnd door D. H. G. Langeler, alhier. Idem no. 55, groot 3.11 A., in bod staande op f 4000. Niet gemijnd; kooper de heer A. Leliveld. alhier. De verschillende combinaties werden niet gemijnd. Ten overstaan van notaris W. H. van Arkel te Haarlem had in Hotel „Flora" de verkoop bij inzet plaats van: Een winkel-woonhuis met erf, Meerstraat 26. groot 1.16 A. Hoogste bieder A. W. Koppen te Hillegom met f 5600. Een woonhuis en een winkel-woonhuis met 2 bergplaatsen en erf. Venneperweg 1229 en 1231 te Haarlemmermeer, groot 6.85 A Hoog ste bieder IJ. Braaksma q.q. te Haarlem met f 4000. Volgende week Donderdag afslag. EMMABLOEM-COLLECTE. De jaarlijksche Emmabloemcollecte heeft alhier opgebracht f 391.54 1 2 dat is ruim f 100. minder dan verleden jaar. Hoewel er ongeveer 100 prijzen, waaronder fraaie, voor de verloting beschikbaar waren gesteld, bleef een flink aantal lootjes onver kocht. HANZE-VERGADERING. In een matig bezochte vergadering werden tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering benoemd de heeren A. W. Koppers en P. J. Trossel. Breedvoerig werd gediscus sieerd over het onderwerp belasting op fi liaalbedrijven en saneering der fi lialen van grootbedrijven. Aangedrongen werd. om pogingen aan te wenden tot verlaging der vastrecht-tarieven betere verlichting der Hoofdstraat na winkelsluitingstijd, terwijl in overweging werd gegeven om in samenwer king met V. V. V. gedurende den bloementijd eenige feestelijkheden te organiseeren. COLLECTE RECLASSEERING Het plaatselijk comité voor den collecte-dag ten behoeve van het reclasseeringswerk is sa mengesteld als volgt: W. Kijne, voorzitter: P. D. van Mourik, secretaris-penningmeester; P. Daim; D. van Egmond Jr. J. van Rooden; P, van Rooden; Joh. B. Verhaar. PERSONALIA. Wegens zijn wankelen gezondheidstoestand heeft de heer M. de Groot, reeds zeer vele ja ren hier bekend als de vertegenwoordiger van den Raad van Arbeid, met ingang van 1 Mei deze functie nedergelejd. HOOFDDORP KIND VERBRAND. Het eenjarig zoontje van den heer C. Wijn te Nieuw-Vennep had bij het omvallen van een pan met kokend water het onge'uk dit over het lichaam te krijgen. Met ernstige brand wonden overdekt is de kleine na door een dok ter voorloopig te zijn verbonden naar het Diaconessenhuis te Haarlem gebracht en thans aldaar aan de gevolgen overleden.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13