TEMPELIERSSTR. 32 DAMRUBRIEK tH sus §f S 11 If H K> f J m im s b in 8 8* 8 SI B 11 8 11 B Si S S 8 S8 S§ NB 11 m H m m ui S 11 'U §j ui j§§ Hf ui in Él s n Sport-Varia. VRIJDAG 3 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 8 noifiiiiiimiiiiiiiiiiiffliiiiiiiioiiimiiiiiiüüiii .'.Müji; [Rlljn Illll De Rugby League Cup Final; korte pauze bij Engelsche voetbalmatches; Rondom de F. A. Cup; Athleten gevraagd voor de O. S. te Berlijn; Ontevreden Spurs-aandeelhouders; Een Schotsch junioren golf-kampioenschap; Wereldrecords athletiek; Het beste sportverhaal; Definitie van een auto coureur. In Engeland worden twee soorten rugby ge speeld, door amateurs in vijftientallen onder junsductie van de Rugby Union en door be roepsspelers in ploegen van dertien onder lei ding van de Rugby League. Afgezien van een verschil in het spelreglement en in de punten telling, spelen de profs een competitie voor het kampioenschap alsmede een knock-out tournooi voor een beker, terwijl de amateurs ten einde te groote rivaliteit en ruw spel uit te schakelen, slechts in vriendschappelijke ontmoetingen uitkomen. Sedert eenige jaren wordt de Rugby League Cup Final op Wembley gespeeld, waarschijn lijk met het doel, propaganda voor het be- roepsspel in Londen en Zuid-Engeland te ma ken, waar tot nu. toe uitsluitend amateur- vereenigingen gevestigd zijn. Den meesten aanhang heeft het beroepsspel in Yorkshire en omliggende provincies, alsook in Wales, Zaterdag a.s. zullen dan Huddersfield en Castleford elkaar op Wembley bestrijden en hoewel het sterke Huddersfield de beste kan sen heeft, hoopt iedereen dat- Castleford de trofee zal veroveren. Laatstgenoemde club is gevestigd in het kleine stadje van dien naam, dat slechts 21.000 inwoners telt en de kleinste plaats is, die ooit in een cup-final vertegen woordigd was. Het valt licht te begrijpen, dat de club niet over die financieele hulpbronnen kan beschikken, die de groote vereenigingen tot steun zijn en het is slechts aan de spor tieve medewerking van de enthousiaste be volking te danken, dat men een eenigszins voldoende terrein-accomodatie kon inrichten. Eenige jaren geleden was het veld door zijn ongelijkheid haast onbespeelbaar, doch werk- looze supporters zorgden ervoor, dat het ter rein thans in uitstekende conditie is. De club kan geen personeel bekostigen, maar hulpvaardige handen hebben twee houten kleedkamers gebouwd met één primitieve wasehgelegenheid voor beide teams. De tri bune is op den afval van de naburige steen kolenmijn gebouwd Alle spelers zijn werk zaam in deze mijn en ook daags voor een wedstrijd wordt des avonds tot tien uur ge werkt. Slechts voor deze bijzondere gelegen heid van de Cup-final zullen de spelers Vrij dag vrij krijgen maar dat is ook de eenige luxe. die zij zich permitteeren. Dat is wel een verschil met de groote voetbalclubs, die voor extra-training naar een badplaats gaan. in dure hotels verblijven, golf spelen, schuimba- den nemen en behandeld worden met electri- sche massage en ultra-violette stralen. Zoo zeer leeft de bevolking van Castleford met haar club mede, dat ofschoon er. zooals ge zegd, slechts 21.000 inwoners zijn, bij den wedstrijd voor de derde ronde 27.000 toe schouwers aanwezig waren. De jongste speler van het tèam, Bernard Cunliffe is eerst 18 jaar oud en een zoo jeugdige deelnemer aan een Cup-fihal is iets nieuws. Enkele Engelsche sportbladen spreken er hun verwondering over uit, dat referee Fogg bij den eindstrijd tusschen Wednesday en West Brom de officieel op vijf minuten vast gestelde pauze tot tien minuten verlengde. Inderdaad wordt in Engelsche matches slechts vijf minuten rusttijd toegestaan en het zal ons benieuwen, of daarvoor in den komenden wedstrijd Holland-Engeland een regeling ge troffen is. Het zou toch wel erg sneu voor de spelers van het Nederlandsch elftal zijn, als hun juist in dezen uiterst zwaren strijd twee derde minder tijd gelaten werd om op hun verhaal te komen dan waaraan zij gewend zijn Speciaal voor de minder vlugge spelers, zooals Van Run en Anderiesen, die toch al genoeg moeite zullen hebben, het tempo eenigermate te volgen, is vijf minuten pauze wel een heel erg groote handicap. Nu kan men wel zeggen, dat dit weinig verschil in het resultaat van de match zal maken, doch een 25-nederlaag is toch altijd nog verdienste lijker dan eer. 17-débacle. Hoewel Sheffield Wednesday den beker verdiend gewonnen heeft voor de eerste maal sinds 1907, toen zij Everton met 2—1 ver sloeg. had het resultaat evengoed omgekeerd kunnen zijn. West Brom toch leverde een on gekende prestatie, door tot tweemaal toe een achterstand in te loopen en na het tweede doelpunt van Sandford speelden zij zoo goed, dat de aanval drie opgelegde kansen kree; die echter niet benut werden. Eerst rende de middenvoor W G. Richardson „clean through7' de backs en met slechts keeper Brown voor zich wilde hij den bal in den uitersten hoek plaatsen. Hij schoot hardnet naast den paal. Vervolgens schoten Glidden en Sandford van dichtbij tegen het houtwerk, maar aan voerder Glidden liet de mooiste kans op de zege voorbijgaan, toen hij een lage „cross pass" van zijn collega op den anderen vleugel Boyes, niet bereiken kon. Men rekent het West Brom als een fout aan. dat zij in plaats van haar geregelden rechtsbuiten Gale, haar oud-aanvoerder Glidden opstelde, die in maanden niet meer in het eerste elftal ge speeld had en daardoor juist het beslissende onderdeel van een seconde te langzaam bleek. Dit was een nadeel, dat het vermeende voordeel van zijn ervaring in de finale van 1931 tegen Birmingham ruimschoots ophief, vooral toen de rechtsbinnen Carter in het laatste kwartier door een verwonding genood zaakt was, met Glidden van plaats te wisselen. Naarmate de wedstrijd zijn einde naderde en spannender werd kreeg de West Brom-doelman Pear son meest last van zijn zenuwen en hij heeft dan ook het derde doelpunt op zijn ge weten. De Sheffield-aanvoerder Starling gooide in het laatste gedeelte van de match elke paar minuten zijn voorhoede door elkaar met het doel. de vijandelijke verdediging in de war te brengen. Vier minuten voor het eindsignaal werd de bal hoog door het mid den aespeeld en hoewel Pearson geen moge lijke "kans had het leder te bereiken, liep hij uit. Linksbuiten Rimmer, die in elke ronde gescoord had. en viermaal het winnende doel punt had gemaakt, stond toevallig op de midden-voorplaats. Hij greep de kans onmid dellijk aan en kopte den bal over den keeper heen in het leege doel. Twee minuten later schoot hij een voorzet van rechtsbuiten Hoo per opnieuw langs Pearson. Men "is het er algemeen over eens. dat dit één der best gespeelde finales in de beker geschiedenis was. Het is 32 jaar geleden, da er zes doelpunten in een bekereindstrijd ge maakt werden; dat was in 1903 toen Bury met 60 van Derby Coutny won. Slechts vier maal sedert het begin van deze eeuw zijn er vier doelpunten gescoord, in 1900. toen Burv Southampton met 40 versloeg, in 1901, bij een 31-overwinning van Tottenham op Sheffield United, vervolgens in 1908, toen Wolverhampton, onder aanvoering van den amateur, dominee Kenneth Hunt een 31- zege op Newcastle behaalde en tenslotte in 1928, toen Blackburn op onverwachte wijze met dezelfde cijfers Huddersfield uitschakel de. In laatstgenoemden wedstrijd werd nog eerder gescoord dan Zaterdag j.l. Want ter wijl Palethorpe aan Wednesday na twee minu ten de leiding gaf, wist destijds Roscamp van den aftrap af den Huddersfield-keeper met bal en al in het doel te loopen. Dit ontmoe digde de tegenpartij zoozeer, dat zij nog voor de pauze een 20-achterstahd boekte. Bijna alle athletiekclubs in Engeland zijn thans op zoek naar veelbelovende jongeren in verband met de Olympische Spelen van 1936 te Berlijn. Weliswaar beschikt men na tuurlijk over een kern van geoefende en be proefde athleten, doch deze vinden hun eigen weg wel en zullen wel zorgen, in zoo goed mogelijke conditie te komen. Doch men slaat met bezorgheid de voorbereidende maatrege len in Duitschland gade en vraagt zich af, of men tegen dat land met succes zal kunnen concurreeren. De Duitschers toch hebben het vraagstuk van een competente vertegenwoor diging op de eenige juiste manier aangepakt. Zij gingen van het standpunt uit, dat de ge wone jaarlijksche internationale ontmoetingen niet van zoo groot belang waren, sinds daar in meestal toch niet met geheel volledige ploe gen wordt uitgekomen en men deze wedstrij den gevoegelijk aan de reeds gevestigde athle ten van naam kon overlaten. Het is echter een zaak van nationaal prestige om op de Olym pische Spelen met de best beschikbare jonge krachten voor den dag te komen en deze worden reeds thans terdege voorbereid en ge oefend. Daarom heeft men bij onze Oosterburen be paald. dat aan jongelingen, die belangstelling voor athletiek toonen, vrij lidmaatschap, training en coaching bij de groote vereenigin gen zal worden verstrekt, waardoor de finan cieele belemmering voor werkloozen en minder ,'esitueerden wordt weggenomen. Dit voor beeld wordt thans door enkele clubs in het Noorden van Engeland gevolgd, maar zoolang deze maatregel niet algemeen wordt, is de vrees gegrond, dat men over te weinig veelbe lovende juniores de beschikking zal krijgen, om Groot-Brittannië te Berlijn behoorlijk te doen vertegenwoordigen. De aandeelhouders van de Tottenham Hotspurs-club hebben, nu de degradatie een feit is geworden, de handen ineengeslagen en een vergadering belegd, waarin geëischt werd, dat zij in de directie van deze vereeniging ver tegenwoordigd moeten zijn en zoodoende zeg gingskracht krijgen in het bestuur. Het schijnt, dat, zooals het zoo dikwijls gaat, de thans ontsfegen manager Percy Smith wel voor alles verantwoordelijk gesteld werd, doch dat men dezen deskundige niet de facilitei ten en de bevoegdheid verschafte, om de maatregelen te nemen, die hij noodzakelijk achtte. Tenslotte kreeg Smith al de blaam, die eigenlijk de betweters in de directie toekwam Men ziet, dat het in beroepsvoetbal al evenzoo toe gaat als bij andere groote ondernemingen. discuswerpen. Gisteren heb ik zijn discus met lijm ingesmeerd, hetgeen hij te laat bemerkte. Mijn sportverhaal bestaat tot hier aan toe uit 21 woorden: de overige 1979 woorden heeft mijn broer gezegd, terwijl hij de discus uit zijn hand trachtte los te maken". De automobiel-constructeur Moore heeft een definitie gegeven van een renwagen coureur. Deze luidt als volgt: „Een goede coureur moet zijn als een kind met het hoofd van een man van vijftig jaar". ROEIEN. JUBILEOIWEDSTRIJDEN VAN „HET SP AAR NE". Ingeschreven hebben de volgende vereeni gingen: Overnaadsche vier: Amstel, Argo, Cadetten, Laak, Leythe en Njord. Jonge Skiff A: Leythe, Poseidon en Spaarne. Overnaadsche skiff: Hoop, Njord en Willem III. Jonge Vier B.: Argo en Spaarne. Jonge Twee A: Willem III. Jonge Skiff B: Hoop. Jonge Twee B: Njord en Willem III. Jonge Acht A: Amstel, Laga en Njord Lichte Vier: Njord. Jonge Vier A: Amstel en Njord. Oude Twee: Argo. Oude Vier: Laga. Njord, Triton en Spaarne, Oude Skiff: Hoop, Maas en Spaarne. Jonge Acht B: Maas Dames Vier Seniores: Hoop, Leythe, Spaar ne ,en Willem IIJ Dames Vier Juniores: Hoop, Hunze, Leythe, Spaarne A en B, Nereus. Dames Skiff Seniores: Hoop. Dames Skiff - Juniores: Amstel Vliet en Willem III. Dames Acht: Hoop, 1—1 2—0 1 DAMMEN. HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP. Voor de onderlinge competitie kwamen de laatste 14 dagen de volgende partijen tot een uitslag: J. RuigrokB. Goedemans D. DamsG. Kraak J. J. v. KersterenTh. Schuit l—: G. HeesakkersE. Bourgonje 2 J. LucasA. v. Rossum 20 G. HeesakkersJ. Ruigrok 20 J. J. v. KersterenTh. Bandsma 20 RuigrokE, Bourgonje 02 Th. BandsmaM. Herben 0 RuigrokTh. Schuit 02 LucasA. v. Rossum 02 W. HopstakeE. Bourgonje 20 J. RuigrokTh. Brandsma 0- Binnen afzienbaren tijd zal de stand van deze competitie bekend gemaakt worden. De H. R. K. D.'ers, die zich voor Zondag Mei a.s. opgegeven hebben voor den grooten propaganda-damdag in Zwaag, vertrekken te half twaalf van het Soendaplein. Na lange aarzeling is de Scottish Golf Union er op veler aandrang toe overgegaan, een kampioenschap voor jongens te organiseeren, welke meeting op de North Berwick-links ge houden zal worden. Het bestuur was langen tijd van meeening, dat het verkeerd was voor de sportieve opvoeding van jongelui, om hen als rivalen voor een kampioenschap tegen el kaar te laten spelen, doch het argument van de diverse clubs, dat zij daardoor reeds vroeg de noodige wedstrijd-ervaring opdeden en dat thans voorkomen werd, dat de jongens tegen veel oudere en geroutineerdere spelers moes ten uitkomen, heeft tenslotte den doorslag gegeven. Voor de wedstrijden, die deze week begin nen, hebben 47 jongelui ingeschreven, waar van niet minder dan een derde gedeelte uit West-Schotland afkomstig is. De 17-jarige Leith-Buchanan is favoriet en hij heeft vorig jaar getoond, deze distinctie te verdienen, door op de Inverness-baan in 68 rond te gaan. Zijn grootste concurrent is A. G. Lowe, een school jongen uit Wales, die in het Engelsche jon genskampioenschap van het vorige seizoen tot de laatste acht behoorde. Dat deze jongens soms beter spelen dan de oudere deelnemers moge blijken uit het feit, dat een 17-jarig jongeling zoo juist het Zuid-Afrikaansche amateur-, zoowel als het open kampioen schap gewonnen heeft, waarbij hij in laatst genoemd tournament verscheidene bekende profs, klopte, o.a. den Nederlandschen „open"- kampioen van 1934, den Engelschen beroeps speler Sidney Brews. Volgens Brutus Hamilton, athletiek-trainer aan de Californische Universiteit en daardoor ongeveer de belangrijkste persoon van deze Amerikaansche Hoogeschool, zijn er twee we reldrecords, die niet meer verbeterd kunnen worden, omdat -de menschelijke limiet bereikt is. Dat zijn de 400 Meter hardloopen, die door Carr in 46 1/5 sec. werd afgelegd en het ko- gelstooten, waarvan Torrance met 17 Meter 40 de houder is. De overige wereldrecords zijn, volgens Hamilton dan altijd, niet definitief. Zoo kan de tijd van 10 3/10 sec., door Williams, Tolan en Metcalfe over de 100 Meter gemaakt, verbeterd worden tot 10 sec. Een Fransche sportjournalist vindt het doelloos, over de waarde van records te pra ten. want. zoo zegt hij, vlak na den oorlog werd mij uitvoerig duidelijk gemaakt, waarom de tijd van den Fin Hannes Kohlemainen over de 5000 M. niet te verbeteren was. Want zelfs de beroemde Jean Bouin, in den oorlog ge sneuveld. kon niet sneller dan 14 min. 36 3'5 sec. over dien afstand. Doch enkele jaren latei- was het eerst Nurmi, daarna Ritola, vervol gens Lehtinen en nog een andere Fin, die het record tot 14 min. 17 sec. omlaag haalden. Een sportblad in Weenen had een prijs uitgeloofd voor het beste sportverhaal, dat niet langer dan 2000 woorden mocht zijn. De volgende inzending trok de algemeene aan- HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnementen ƒ1.90 per maand en ƒ5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Adv.-Bureau) Telefoon 10209. (Adv. Ingez. Med.) BILJARTEN. DE BILJARTSPORT EN DE MALAISE. Ook de biljartsport ondervindt den druk der slechte tijden. In Haarlem en Omstreken zijn vele biljartclubs daaraan ten offer gevallen, o.a.„De Korenbeurs", „B. V. Haarlem", „Num mer Een". Ook in andere plaatsen in ons land bezweken tal van dergelijke vereenigingen en inrichtingen. Zoo vernamen wij. dat de aller grootste zaak op dit gebied, de Nieuwe Karse- boom te Amsterdam, waar niet minder dan 32 biljarts stonden en een 30-tal biljartclubs hun clublokalen hadden, failliet is gegaan. Hier door moeten al deze organisaties een goed heenkomen zoeken, waaronder verschillende met een goede reputatie op dit gebied, als b.v. „K. R. A. S.", dat vaak nationale en interna tionale tournooien hield. Enkele groote clubs zijn daarin reeds geslaagd, doch verdrongen op haar beurt kleinere, daar de exploitanten zeer begrijpelijk liever hun lokalen aan om vangrijker organisaties afstaan. dacht: „Mijn oudste broer traint zich in het dag 25 Mei e.k. AUTOMOBILISME. DAMESRIT DER K.N.A.C. De belangstelling, welke de sportieve dames leden der K. N. A. C. in de laatste ritten aan den dag hebben gelegd, is voor de Sportcom missie der Club aanleiding geweest, in het sportprogramma van dit seizoen een rit op te nemen, uitsluitend voor de dames bestemd. Dat wil dus zeggen, dat alle dames, die sportief voelen, in de gelegenheid zullen worden gesteld om in een onderlingen kamp blijk te geven van haar vaardigheid. Het karakter van dezen damesrit is zoodanig dat de deelneemsters, voor zoover dat voor haar nog noodig mag blijken in kennis worden gesteld met den aard van een betrouw- baarheidsrit, zoodat zij bij volgende gelegen heden niet vreemd meer behoeven te staan tegenover de eischen, welke in dergelijke rit ten worden gesteld. De opzet is, dat de deelneemsters zich in De Bilt zullen vereenigen voor den start van den betrouwbaarheidsrit, die over een afstand van ongeveer 60 K.M. zal gaan. Na afloop ligt het in de bedoeling dat een gemeenschappe lijke koffietafel te Soesterberg zal worden ge houden of bij gunstig weer een picnic, waar voor in ieder geval een mooie gelegenheid in de buurt van Soesterberg zal worden uitge zocht. In den middag zal tot slot een eenvou dige behendigheidsrit worden gehouden, ten einde de bestuurderscapaciteiten der dames te onderzoeken. Dit laatste onderdeel van den damesrit moet men niet verwarren met een z.g. terreinrit, aangezien het in geen opzicht in de bedoeling van de sportcommissie ligt, de deelneemsters voor z.g. acrobatische toeren te stellen en voor deelneming af te schrikken. Deze damesrit zal plaats hebben op Zater- Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN Koediefslaan 42 Heemstede Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. Kijkjes in de damclubs. In de Damier d'Armentières won de 19- jarige Roger Haesbrouck in onderstaande stelling op bijzonder verrassende wijze. Partij-fragment No. 2198. WIT Stand in cijfers: Zwart 18 schijven op: 1-4 6 8-11 13-15 17-19 23 24 en 26. Wit 18 schijven op: 25 27 28 30 32 33 35 36 18-41 43 45 46-49. Wit (Roger Haesbrouck) speelde 2520 (Zwart 14:34) 40:20 (Zwart 15:24) 35—30 (Zwart 24:35) 33—29 (Zwart 23:34) 39:30 (Zwart 35:24) 27—22 (Zwart 17:27) 32:12 (Zwart 8:17) 28—22 (Zwart 17:28) 36—31 (Zwart 26:27) 41:5 en won. „Le Jeu de Dames' Voor onze probleemvrienden geven wij hier onder ter oplossing een nieuwe compositie van J. Dienske te Haarlem. De aanvangspositie is wat „grof"; de af wikkeling is echter zeer geniaal. Probleef No. 2199. Auteur: j. DIENSKE. Haarlem. Eerste publicatie. ÜfMé. WIT Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op: 11-14 17 18 24 29 33 en een dam op 10. Wit 11 schijven op: 23 27 31 32 35 38 40 41 47 49 en 50 en een dam op 34. Wit speelt en wint,. Voorts geven wij hieronder nog ter op lossing een vraagstuk van G. Doets te Heem stede. Probleem No. 2200. Auteur: G. DOETS, Heemstede. Eerste publicatie. ZWART mwm\ WIT Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op: 8 9 13 14 15 17 19 21 23 en 28. Wit 11 schijven op: 20 24 26 30 32 34 37 40 44 48 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag avond 6 Mei a.s. bij den redacteur dezer rubriek. Oplossingen. No. 2191: A. VOSSELMAN, Apeldoorn. Op Zwart 4146 vervolgt Wit met: 3227 (Zwart 21:43) 28—22 (Zwart 17:30) 42—38 (Zwart 24:42) 35:2 (Zwart 46:19) 2:37 en wint. No. 2192: B. ZIKKEN, Meppel. Wit: 17—11 (Zwart 6:28) 26—21 (Zwart 16:27) 37—31 (Zwart 27:36) 47—41 (Zwart 47) 39—33 (Zwart 28:30) 40—34 (Zwart 47: 40) 45:1 en wint. De problemen No. 2191 en 2192 werden correct opgelost door de volgende heeren: J. v. d Vlugt, H. G. Teunisse. W. C. Groe- nings, J. van Looij, J. B. Sluiter Jr., H. Greeuw, Pr. F. Amelung Sr.. A. de Jong; Jac. Fr. van Garderen, J. Wielenga, H. van Lunenburg Jr.. Th. Wesselman, J. Poppen en W. J. A Mat-la. allen te Haarlem: D. Kleen. Nicolaas Knopper en J. J. Aling, allen te Heemstede: Chr. Ger ritsen te Bennebroek; H. F. Antonisse te Santpoort; T. Kerkman te Zandvoort; W. J. d. Voort te Nieuw-Vennep: S. van Duijn: J. van Steenwijk t-e Ede Gelder].); A. Fischer te Amsterdam; P. Kleute Jr. te 's-Gravenhage en Ph. J. Ham te Rotterdam. LAWNTENNIS. DE COMPETITIE. Een zeer groot programma staat voor Zon dag genoteerd. De reeks van wedstrijden luidt aldus: Eerste klasse: HaarlemAce. Overgangsklasse: D.D.V. 3—T.C.H. Tweede klasse: T.C.G.—Sharp. Rood-ZwartHaarlem 2. T.C.H. 2—Topping. Groen Wit 3—T.E.D. HeemstedeAlkmaar/Heiloo. Top—T.C.G. 2. K.E.K.—Heemstede 2. Heemstede 3Score. JoyGame and Set. T.C.H. 3—V.V.G.A. WestrustBakkum. Animo—T.E.D. 2 Derde klasse: Westrust 2Top 2. Stadivo 2Heemstede 4. Topping 2Westrust 3- Bonzo—Animo 2. A.M.V.J.Heemstede 5. Twentsche Bank 2Duinïust T.C.G. 3Aemstelsport. WimbledonKat 3. Gold StarBonso 2. Game and Set 2Swift 2. T.E.D. 3—Ownaw. De Bary 2—T.C.H. 4. T.E.D. 4T.H.C. 1925. Ready 1928 IIIHeemstede 6. Nieuwe Meer 6Heemstede 7. Twentsche Bank 3Westrust 4 Be Quick 2T.C.G. 4. Haarlem ontvangt dus thuis aan de Span jaardslaan Ace. dat Zondag j.l. met 64 van Marlot heeft verloren. Haarlem verloor, met dezelfde cijfers van Festina. De winst van Haarlem kwam uitsluitend van de heeren; de winst van Ace was meer verdeeld. In de overgangsklasse speelt T.C.H. uit tegen D.D.V. 3. Na het goede begin tegen Game, dat zelfs nog een belofte inhield van nog beter, mag ook thans weer gegronde hoop be staan op een Haarlemsche zege, te meer daar D.D.V. 3 tegen Kat niet verder dan 44 gelijk wist te komen. In de tweede klasse spelen Heemstede 1 en 3 thuis op de baan van Groenendaal. Het eerste ontvangt Alkmaar/Heiloo, hetgeen een. spannende krachtmeting belooft te worden. Heemstede 3 verleent gastvrijheid aan Score Beide teams verloren Zondag j.l. met 80, dus is thans afwachten wel het parool. T.C.G. speelt thuis op Jatiloo te Bentveld tegen Sharp. T.C.G. begon zoo goed tegen Haarlem 2, dat er ook nu een kans mag be staan tegen het sterke Sharp. T.C.H. 2 en 3 spelen on de banen van het Kennemer Lyceum. T.C.H. 2 ontvangt Top ping: beide teams wonnen reeds met 71; dus spanning genoeg. T.C.H. 3 speelt tegen V.V.G.A. Het zal ook hier wel danig gaan spannen, want ook hier werden door beide clubs flinke overwinningen behaald. Westrust speelt op haar nieuwe banen aan de Vondelkade te Aerdenhout (bij station Heemstede'Aerdenhout). Vermoedelijk zal de winst wel bij Westrust belanden. Voor alle wedstrijden geldt dat zij te circa tien uur 's ochtends moeten beginnen. Om den Ned. Voetbalbeker. FEIJENOORD—E. D. O. Voor de zevende ronde van den K. N. V. B. beker gaat E. D. O. Zondag naar Rotterdam met het navolgende elftal: Van Roon, Zandstra, Van der Borne, Van Geemen, Koppen, Oomen, Nottrot, H. Koene, Van der Putten, Perukel Jr., Spek, POSTDUIVEN. HAARLEM'S AMSTERDAMSCH KWARTIER" Uitslag van de wedvlucht van Vilyoorde (162 K.M.)C. Koning 1 5 11 12 16 23 24; G. H. Stouten 2 3 4 7 14 17 21: J. H. Hart 6 25; H. van Alphen 8 19: S! Heitlager 9 15 18; A. Breeuwer 10; J. W. Cornet 13 22; H. J. Pet ter 20. HONKBAL OM DEN HAARLEM-BEKER. Zaterdagmiddag wordt op het E.D.O.-ter- rein de tweede wedstrijd om den Haarlem beker gespeeld, n.d. de ontmoeting H.H.C. E.D.O., De derde wedstrijd, E.D.O.Haarlem, die voor Zondagmorgen was vastgesteld gaat niet door, daar E D.O. een voetbalwedstrijd moet spelen en dus moeilijk een sterk honkbal negental op de been kan brengen. Getracht zal worden dien wedstrijd op Zondag 12 Mei te doen spelen. Wegens een sterfgeval in de familie is de aanvoerder van ons hockeyelftal De Waal verhinderd voor Nederland uit te komen in de wedstrijden, welke gedurende het interna tionaal tournooi te Brussel van 4 tot 11 Mei zullen worden gespeeld. In zijn plaats is thans gekozen Stokmans van Het Gooi (Bussum). Ook Van Lierop (Hilversum) is wegens een voetblessure niet in staat Zaterdag' 4 en Zon dag 5 Mei te Brussel resp. tegen Zwitserland en Duitschland te spelen. Voor de linkshalf plaats Is gevraagd de H.D.M.-speler Anker man. In de te Amsterdam gehouden vergade ring van het algemeen bestuur van den Ne derlandschen biljartbond zijn de functies als volgt verdeeld: Jhr. dr. J. C. Mollerus, voor zitter: Tj. Brouwer, vice-voorzitter; mr. A. L. Heybroek, secretaris; G. Bosje, 2de secretaris; van Lennep, penningmeester; C. S. Blom, J. H. Gramser, H. Peters en M. Spetter, commissarissen. Zondagmiddag speelt de jubileerende voetbalvereeniging Hillinen op haar terrein achter de Zweminrichting te Hillegom een eer e-wedstrijd tegen den Rotterdamschen eerste-klasser Excelsior. De juniores zullen gehuldigd worden voor het behaalde kampioenschap van hun af- deeling. Door de Chr. Sportvereeniging D.O.S., afd. Wandelsport, is een wandelmarsch geor ganiseerd over een geheel nieuw parcours van 30 K.M. op 30 Mei a.s. (Hemelvaartsdag). Secretaris is G. W. de Jong, Hortensiastraat 31, Alphen aan den Rijn.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 14