DE BILT Zoo een en ander. Jt PRUIM-TABAK VRIJDAG 3 MEI 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 Economische problemen in het Kennemer Lyceum. Ernst Loeb spreekt voor de Nieuw Economische Groep. De Nieuw-Economische Groep hield een le zing in het. Kennemer Lyceum. Na een inlei ding van den heer C. M. J. van den Heuvel, voorzitter van hei- voorloopig bestuur van de afd. Haarlem hield de heer Ernst Loeb een uitvoerige rede. Na erop gewezen te hebben dat de Nieuw- Economische gedachte een op zichzelf staande constructieve wetenschap is. die niets te ma ken heeft met een of andere politieke rich ting, gaf spreker een korte uiteenzetting van de Nieuw-Economische (Douglas) theorie. Daaruit blijkt, dat onder het bestaande finan- cieele stelsel de koopkracht in handen dei- collectieve bevolking chronisch onvoldoende is om het collectieve product der gemeenschap pelijke voortbrenging te kunnen koopen. Dou glas acht het een fout, dat het door de ban ken nieuw-gecreëerde geld als geleend geld geldt. De essentieele punten van gemeen- schapscrediet zijn de gelijktijdige schepping van nieuw, geld en een prijskorting op ver- bruiksgoederen. Men kan gemeenschapscrediet zien als een fundamenteele wet: Dat de productie haar eigen aanbod en vraag moet leveren. Niet veranderde de mentaliteit, die ingesteld bleef op de periode waarin het geboren werd. Het probleem is: Hoe kunnen we onze po- tentieeie overvloed gaan gebruiken? Dat kan- niet, zoolang we aan versobering en aan een lager levenspeil blijven denken. De Gemeenschapseredietgedachte is toege spitst op dit punt: dat het gedeelte van arbeid, dat geleverd wordt door de automatische ma chine en door gebruikmaking van zonne- energie gecrediteerd moet worden op een ge meenschapsrekening. Om dat te kunnen doen, is in de eerste r'aars noodig, dat het recht tot het scheppen van muntgeld en crediet terug gaat naar de Kroon of den Staat, uit welke maatregel niet behoeft te volgen, dat de ban ken genationaliseerd zullen worden, zoolang slechts het geldstelsel gesocialiseerd wordt. In de tweede plaats moet een nationaal dividend aan alle burgers uitgekeerd worden als een recht en tenslotte moet door een prijskorting bereikt worden, dat consumenten voor alle verbruiksgoederen slechts de reëele productie kosten (en niet de financieelej behoeven te betalen. Het Nationaal Dividend moet men beschou wen als een toegepast ethisch-minimum, hoe wel het op den duur méér en méér het loon- stelsel zal moeten gaan vervangen. De effectieve vraag, waarover eerder gespro ken, blijkt uit- het individueel beschikbare geld, de koopkracht. Geld speelt een belang rijke rol in ons bestaan. In niet mindere mate is onze sociale ordening ondergeschikt aan het geld. Daarin ligt de verklaring, dat in West- Europa, dat bezig is financieel te verarmen en zichzelf voorloopig alleen nog economisch te vernietigen, geen maatregelen genomen wor den tegen die geldmacht, die echter uitslui tend een particuliere onderneming is. De oude en de nieuwe economie splitsen zich op het punt- waar de klassieke economen het geld baseeren op een ruilbegrip. Het bestaande prijsstelsel is niet zelfliqui- deerend. Spr. zegt, dat dit een fundamenteel punt is. Ons geheele bestaande economische stelsel staat of valt met- het al dan niet zelf liquideerend zijn van het prijsstelsel. Welke feiten toonen aan, dat het prijsstel sel niet zelfliquideerend. is? In de eerste plaats de paradox „armoede temidden van over vloed". Dan sabotage, vernietiging, restrictie. Bovendien natuurlijke groote financieele ar moede. Het is, van zakelijk standpunt duidelijk, dat een wereld, die voortdurend dieper in de schuld geraakt, haar kosten niet weet te dekken en daar dit het geval is, is het ook duidelijk, dat het prijzenstelsel niet zelf-liquideerend is. De kern van het probleem dat het prijzen stelsel niet zelfliquideerend is, is het feit, dat het de kosten die erdoor worden geschapen niet kan vereffenen zonder de hulp der ban ken. Het blijkt onvermijdelijk noodzakelijk schulden op te stapelen en dat met een toe nemende snelheid. De eenvoudigste methode daa-r een eind aan te maken is nieuw geld te scheppen met dezelfde snelheid als waarmee schulden ontstaan. Aanpassing is dringend noodzakelijk. Maar dan aanpassing aan de nieuwe eischen van een nieuwen tijd en niet aan de oude eischen van een slecht werkend financieel stelsel. SYNAGOGENDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavond bij den Ingang van d.en Sabbath te 7 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 8.19 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Middagdiensten te 7.30 uur. Avonddiensten zij het invallen van Nacht. Talmoed Torah: Sabbath niet. Werkdagen tusschen de Middag- en Avond diensten. De diensten op Sabbath en de ochtenddienst op de werkdagen, vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed To rah worden verricht in het Gemeentegebouw. Lange Wijngaardstraat 14. AGENDA VRIJDAG 3 MEI Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon, ten bate van de H. O. V. 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 u. Frans Hals Theater: „De blinde vliegenier' 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „It Happened one Night", geprolongeerd. Matinee 2.30 uur. Ver der doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Geschiehten aus dem Wienerwald". Op het tooneel: Carmelo Vesio, de beroemde Italiaansche tenor. 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Madame Du Barry". Op het tooneel: Milcar Comp., een bijzondere variété-attractie. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ZATERDAG 4 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. Voorbeurs te Amsterdam. VASTE STEMMING OP EFFECTENBEURS. De reeds gisteren bestaande vrees voor het lot van den gulden onder invloed van de deva luatie van den Danziger gulden bleef heden morgen bestaan, met het gevolg dat de no teeringen scherp opliepen. Kon. Olie namen opnieuw de leiding en ste gen meer dan 3 percent boven het slotpei! van gisteren. Philips verbeterden ongeveer 2 1/2 percent. Unilever ruim 1 percent. Aku daarentegen ondergingen maar zeer weinig verandering. H.V.A. lagen eveneens vast in de markt en gaven een avance van ruim 2 percent te zien, terwijl Amst. Rubber ruim 1 percent hooger golden. Er bestond eenige vraag naar In dische Cultuurbankaandeelen die algemeen beter waren. De Youngleening was nauwelijks prijs houdend. Op de wisselmarkt was men minder ongerust en bijgevolg was hier te stemming niet zoo vast. Het pond noteerde ongeveer f 7,16 1/4. De dollar was zelfs eerder een fractie luier op f 1,47 7 8, terwijl de Fransche franc nauwe lijks prijshoudend was op f 9.75 3/4.. UITSLAG VEILINGEN. Een woonhuis met tuin aan de Madoera- straat 17, f 3550 J. Scholte q.q. Een heerenhuis met garage en tuin aan de Heemsteedsche Dreef 133 f 10.550 J. B. Kroon van Diest q.q. Een huis aan de Grebberstraat 48, f 3045 J. J, G. Bonfrer q.q. Een woon- en winkelhuis met pakhuis aan de Kloosterstraat 13, op den hoek van de Gen. Cronjéstraat f 16.000 J. Roelofs Roelfs q.q. FINANCIEELE BERICHTEN N.V. EERSTE NEDERL. MIJ. VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING. Netto-winst f49.028 (v. j. f 39.877). Aan het jaarverslag van de M. V. Z. te Gouda over 1934 ontleenen wij het volgende: Niette genstaande de nog steeds ongunstige econo mische toestand, kunnen wij wederom op gunstige uitkomsten wijzen. Hoewel nog tal van verzekeringen tengevolge van de tijdsomstandigheden werden beëindigd, is het verheugend te kunnen constateeren, dat in vergelijking met vorige jaren het royementcijfer lager, het bedrag der bruto- productie hooger was, zoodat de netto-voor uitgang belangrijker was dan in eenig ander boekjaar van onze vennootschap. Het aantal verzekerden steeg dan ook tot ongeveer 170.000. Op de Effecten-portefeuille werd een verlies van f 1669,73, op de belegging in Hypotheken werd geen verlies geleden. De netto-winst bedraagt f 49.028,49. het on verdeelde winstsaldo van 1933 f 500.12, zoodat f 49.528.61 ter verdeeling beschikbaar is. De Directie stelt voor een bedrag van f 35.000 aan de Reserve toe te voegen. Daarnevens wordt o.m. voorgesteld aan Aan deelhouders een dividend van 5 pet uit te kee- ren, waarna f 677.88 als onverdeeld winstsaldo naar het nieuwe boekjaar kan worden overge bracht. Bewapeningskosten. Men schat in Engeland het bedrag dat in het afgeloopen jaar aan bewapening werd uitgegeven in verschillende staten op 2.500.000.000, hetgeen ongeveer drie keer zooveel zou zijn als in het jaar 1913. Wat perronkaartjes opbrengen. Alleen bij de Engelsche spoorwegmaat schappij Southern Railway brachten de per ronkaartjes 25.000 op in 1934. Aan het Vietoriastation te Londen werden ruim 785000 van deze kaartjes verkocht, aan het Waterloostation 622.000. Een ijzeren weg. De eerste ijzeren weg in Engeland, die bij Accrington in Lancashire is aangelegd, ver toont merkwaardige geluiddempende eigen schappen. Deze weg is gemaakt van drie hoekige ijzeren tegels, die bij elkaar 'ge houden worden door een bitume-achtige stof. SCHEEPVAART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Beemsterdijk, Rott. n. N.-York p. 1 Dungen. Dinteldijk Rott. n. Vancr. 30 v. Kingston (Ja.) Lochgoil, Vancouver n. Rott. 30 te Tacoma. Drechtdijk, Rotterdam n. Vancouver 1 (v.m.) te San Francisco. Blommersdijk 30 (n.m.) v. Philadelphia naar Rotterdam. Breedijk 1 (v.m.) v. N.-Orleans n. Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (uitreis) 1 Mei te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (uitreis) 1 Mei (1 v.m.) van Padang. Modjokerto (uitreis) 2 (7 v.m.) te Belawan. Baloeran (thuisreis) 2 (6 v.m.) v. Gibraltar. Indrapoera (uitr.) 2 (12 midd.) te South.ton STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (thuisreis) 2 Mei van Port Said. Poelau Roebiah (uitreis) 2 van Port Said. Tawali, Amsterdam n. New-Orleans 1 (1.34 n.m.) 60 mijl Oost van Niton. Poelau Bras (thuisreis) pass. 1 Mei Perim. Chr. Huygens (uitreis) 1 Mei van Algiers. Tabinta 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Saleier 2 van Batavia n. Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Adelaide, Japan n. Rott. p. 2 Gibr. Theseus, Batavia n. Amsterdam 1 v. Colombo. Diomed, Japan n. Rotterdam 1 van Colombo Dardanus Rott. n. Japan 2 te Dairen. Agamemnon, Japan n. Rott. 1 v. Tsingtao. Patroclus, Japan n. Rotterdam 28 te Kobe. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 2 Mei van Hamburg te Rotterdam. HALCYON LIJN. Vredenburg 1 van Porto Ferrajo naar HOLLAND—AFRIKA LIJN. Giekerk (thuisreis) passeerde 1 Mei Ouessant. Boschfontein (thuisreis) 2 van Duinkerken. Randfontein 2 van Beira naar Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Amstelkerk (uitreis) 1 Mei van Lagos. Maaskerk (uitreis) pass. 1 Mei Beachy Head. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 1 te Manilla. Serooskerk (thuisreis) pass. 1 Mei Perim. meldt: Hoogste Weenen. Laagste VardÖ. barometerstand 769.5 m.M. te barometerstand 754.6 m.M. te en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zui delijken wind. Gedeeltelijk bewolkt, droog weer, behoudens kans op onweer. Iets warmer. Uit het Buitenland Iets warmer langs de kusten. Het gebied van hoogen druk trekt lang zaam naar het Zuidoosten weg, de depressie vormde een secundaire in de Golf van Bis- caye, die zich over Zuid-Frankrijk uitstrekt. In Zweden steeg de druk in den nacht eenige m.M. Ver is het Noordoosten passeeren nog depressies uit de Poolzee afkomstig, terwijl boven Groenland ook de druk hoog bleef. In het Westen en Zuiden werd het iets war mer, in het Oosten bleef het nog koud. In Polen vriest het nog zwaar, evenzoo in Noord- Scandinavië. Het minimum in het Zuidwesten bracht nog geen regen van beteekenis. Het is te verwachten dat het minimum langs de kusten eenige warmte zal brengen, doch dat de koude stroomingen over het con tinent zullen aanhouden» Thermometer 3 Mei: Hoogste gisteren 56 F. Laagste heden nacht 44 F, Hoogste heden tot 12 uur 63 F. Barometer Stand van heden 765 m.M. Vorige stand 770 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 Mei. Ondertrouwd 2 Mei: F. F. Gaartman en J. J. Beukenkamp; J. Mulder en M. R. S. E. Wol- ters; R. G. Gagel en W. M. de Jong; A. J. Rikken en M. M. B. Hoff; W. F. Hille en C. G. de Wit; D. van Polen en W. M. A. van der Kroft; H. N. Waalewijn en T. E. Mansvelder; J. Wessels en I. E. A. Wolff; G. C. J. van Stade en J. M. P. de Mooij; C. Vinke en W. A. Tit- sing; PI. A. D. van den Wall Bake en M. E. de Haan. Getrouwd 2 Mei: A. Aarts en G. Nowak; H. W. van Dort en J. M. van Leeuwen; J. J. Ros- bach en M. L. Galavazi. Bevallen 1 Mei: W. DijkmansKolk, d.;. J. H. M. van Slooten—Franken, d.; 2 Mei: M. C. Busévan Gennep, z.: Overleden 1 Mei: J. j. Willemse, 50 j., Zo- mervaart; C. PI., 12 mnd., z. v. C. Wijn.Haze- paterslaan; C. Schellingerhout, 81 j., Dubbele Buurt; M. A. Leliveld, 10 j., Lombokstraat, INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De raadscandidaten der R.-K. Staatspartij. In verband met de j.l. Zondag gehouden stemming voor de groslijst der R.K. Staats partij voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen heerscht er onder de R.K. arbeiders een groote ontstemming, daar twee der onzen waarvan er één op positief reglementaire wijze candidaat is gesteld) zonder meer door het adviescollege van de groslijst is geweerd, terwijl de ander door het bestuur ook als wettig gesteld wordt geacht. Hoe toch is de gang van zaken? Begin Januari is er een vergadering ge houden van afdeelingen 1 en 3, waar candi. daten werden ingediend door de leden, zoo werden in afdeelingen 3 en 1 door de ver gadering de heeren Angenent en v. d. Velt ingediend, door het bestuur, de zittenden en de reeds op de lijst staande plaatsvervangers. Hoe groot het op de groslijst te plaatsen aantal candidaten zou zijn, werd niet mede gedeeld, zoodat het niet noodig was tegen een of meer der gestelde candidaten bezwa ren te maken, om daardoor de door de ver gadering aanbevolen candidaten gesteld te krijgen. Hiervoor dient dan een stemming te worden gehouden, dit geschiedde evenwel niet, evenmin werd er een presentielijst ge- teekend, vandaar de twijfel over de geldig heid van het aldaar gebeurde. Een week nadien is In afdeeling 2 ver gaderd. Waarom dit afzonderlijk moest ge schieden, is mij onbegrijpelijk, maar hoe het zij, deze vergadering stond op hooger peil. Begonnen werd met het teekenen dei- presentielijst, dus hetgeen hier ging ge beuren bezat rechtsgeldigheid. Ook hier werden door het bestuur de zittende en plaatsvervangers van. ouds voorgesteld. Er werd echter wederom geen maximaal aantal candidaten genoemd, waarop door de ver gadering de heer Gortzak werd gesteld, welke werd aanvaard. Verder geen critiek of debat. Evenwel volgde een bespreking over het on houdbare van het kiesreglement, zooals dit hier maar wordt uitgevoerd. Dit werd dooi de geheele vergadering onderschreven, waar na besloten werd volgens het partij reglement te werken. Dit zou door de leiding aan het Centraal bestuur worden medegedeeld, even wel besloot dit Centraal bestuur het dit jaar niet uit te voeren, zoodat weer geldt; vier jaren rechteloosheid voor een deel der ge. organiseerde kiezers. Nu kan men wel aan voeren dat dit in afdeeling 1 en 3 niet is besproken, maar dat is dan de schuld van het bestuur door niet centraal te vergade ren. En nu het partijreglement; dit is al van 1 September 1934 af in werking; het heeft geen overgangsbepalingen, wel eischfc het goedkeuring van de reglementen der lagere organen door een hoogere Instantie. In dit geval het kringbestuur, hetwelk omvat alle plaatsen in den Statenkring Velsen. Deze goedkeuring heeft men niet gevraagd op het bestaande reglement, men zou die ook niet krijgen, omdat het in strijd is met den zachtsten vorm van democratie, het is ge bouw op grondslag der dictatuur. Na deze uiteenzetting zal het duidelijk zijn, dat men op middelen zint om desnoods op eigen kracht recht te verkrijgen, het is toch begrijpelijk als de partij de door ons ge- wenschte leden niet aan de leden wil voor leggen. wij ze zelf aan de kiezers moeten voorleggen. Desniettegenstaande hopen wij dat door het partijbestuur alsnog recht zal wedervaren, opdat wij weer kunnen zijn: „Samen Sterk". Inmiddels verblijf ik C. NUiNNINK, Gen. Bothastraat 43, Haarlem. De coöperatie „Vooruit"- gang". Ik hoop, dat u mij voor onderstaande eenige plaatsruimte wilt verleenen, bij voorbaat mijn dank. Het is naar 'aanleiding van het in uw blad verschenen bericht: Een dag staking dei- bakkers van „Vooruitgang". Mijns inziens is er van staking geen sprake, maar wel eenvou dig van handhaving van een eenmaal verkre gen rech t. Wel heeft men al eerder getracht dit recht af te koopen, doch het ideaal bleek voor arbeiders bij „Vooriutgang" meer waarde te hebben dan de geboden zilverlingen. Dat mag dien arbeiders toch zeker niet kwalijk genomen worden, maar hen veeleer tot man nen van karakter bestempelen. (De rol die Judas eens vervulde wilden zij niet herhalen). Hoe echter een bestuur van een zoo democra tische instelling zich bevoegd acht, tot zulk een handelwijze over te gaan. welke zoo diep ingrijpt in de eenmaal verkregen rechten dei- arbeiders, is mij een raadsel. Laten de be stuurders toch bedenken, dat zij gekozen zijn door de leden en als men wil tornen aan verkre gen rechten, de uiteindelijke beslissing blijft bij de leden (per referendum) en niet bij het be stuur. Want het zou wel eens mogelijk kunnen zijn, dat de leden het bestuur eens een lesje kwamen geven in het democratisch bestuur van „Vooruitgang", opdat „Vooruitgang" geen „Achteruitgang" worde. J. C. DE ZAAIJER, Rozenstraat 7. SPORT EN SPEL VOETBAL. NederlandEngeland. Overweldigende belangstelling. Zooals wel te verwachten was, is de be langstelling voor den voetbalwedstrijd Ne derlandEngeland, die op 18 Mei te Amster dam gespeeld wordt, buitengewoon groot. De „Sportkr." deelt, mede, dat de aanvrage om toegangskaarten alles op dit gebied over troffen heeft. Vereenigingen, bonden en of ficials hebben samen niet minder dan 96.000 kaarten aangevraagd. De aanvragen van particulieren zijn hierbij niet inbegrepen. Het aantal Engelschen dat hier komt, is niet groot. Er zijn slechts 300 kaarten naar Enge land gezonden. In totaal hebben vereenigingen en bonden f 160.000 gezonden. Hiervan wordt meer dan een ton terug gestuurd, daar slechts ge ringe percentages kunnen worden toege wezen. BelgiëNederland. Zeventien spelers aangewezen. Door de Keuze-commissie van den K. N. V. B. zijn Donderdagavond zeventien spelers aangewezen, waaruit de volgende week het Nederlandsch elftal voor den wedstrijd tegen België zal worden samengesteld. Het zijn: Anderiesen (Ajax), Bakhuys (Z.A.C.), Cal- denhoven tD.W.S.), Van Diepenbeek (Ajax), Drok (R.F.C.), Van Gelder (V.U.C.), L. Haile (Go Ahead), Van Heel (Feijenoord), Van Hou- tum (Longa), Lagendaal (Xerxes), Mul (H. B. S.), Van Nellen (D.C.H.); B. Pauwe (Feijenoord), Van Run (P.S.V.), Smit, (Haar- dem), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Wels (Uni tas). Kampioenschap van Haarlem. HaarlemV. S. V. (13) Donderdagavond werd op het verlichte Haarlem-veld bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Beide elftallen waren onvolledig. Haar lem was zonder Voogd, Huijsmans en Smit. Bij V. S. V. was de Lugt- niet opgesteld. Namens den Haarl. Voetbalbond sprak vóór het begin de heer v. d. Aart een woord van waardeering voor deze lichtinstallatie aan het adres van het Haarlem-bestuur; hij bood aanvoerder Kammeijer een foto in lijst aan van den eerst gespeelden lichtw/.strijd Haar lemFeijenoord. Daarna trapte Haarlem af. De V. S. V.'ers doen in het begin zeer onwennig; voor het Velsensche doel ontstaan gevaarlijke momen ten, die echter goed afloopen mede door uit stekend werk van keeper Van der Wint. Als V. S. V, dan wat ingespeeld raakt, gaat de strijd meer gelijk op. De V. S. V.-voorhoede weet de leiding te nemen als een kopbal van Karrebeld door De Vries verkeerd wordt be oordeeld (01) Haarlem heeft hierna wel het beste van het spel, maar de roodwitte verdediging weet van geen wijken. Een ver schot van Sterk wordt door De Vries wederom verkeerd beoordeeld (0—2). De Haarlem-voorhoede blijft het de V.S.V.- verdediging geducht lastig maken maar eerst vijf minuten voor de rust lukt het Van Po- lanen, uit een mooie pass van De Winter een mooi tegenpunt te maken (12). Haarlem is na de hervatting onmiddellijk in den aanval; V. S. V. wordt teruggedrongen. Het doel der roodwitten verkeert herhaal delijk in gevaar. Een serie hoekschoppen, uit stekend door Van Polanen en Hurkmans voor het V. S. V.-doel geplaatst, brengen Van dei- Wint c.s. voor tal van moeilijke situaties. Zoo wel Van Zutphen als Van der Griendt moeten telkens bijspringen; zelfs weten zij, op de doellijn staande, als Van der Wint PER Vz ONS (Adv. Ingez. Med.) reeds is gepasseerd redding te brengen. De V. S. V.-voorhoede komt er geruimen tijd niet aan te pas, mede door uitstekend spel van Kammeijer, De la Mar en Vreeken in de mid denlinie. Als dan eindelijk V. S. V. zich weet los te werken, wordt ook de Haarlem-verde diging aan het werk gezet. Van Gooi'weert zich echter uitstekend. Vijf minuten vóór het einde maakt V. S. V. uit een hoekschop nog een doelpunt. Zij wint dus dezen strijd met 31. Scheidsrechter Vrugt leidde uitstekend. V. S. v.—H. F. C. A.s. Donderdagavond wordt wederom op het verlichte Haarlem-veld voor het kam pioenschap van Haarlem de wedstrijd V. S. V.- H. F. C. gespeeld. NEDERLANDSCHE TEGEN BELGISCHE STUDENTEN. Op Zondag 5 Mei wordt op het V.U.C.-veld in Den Haag de studenten wedstrijd Neder landBelgië gespeeld. Het Nederlandsch elf tal is volgens de Sportkr. als volgt samenge steld: Doel: Beins (Be Quick); achter: Hogen Esch en Tromp (beiden G.V.C.); mid den: Boesman (Kampong)Koreman (H.V.V.); en Niks (H.V.V.); vóór: Gentis (L.S.V.), Pasteur (H.V.V.), Dommering (Vitesse), Wep- ster (H.F.C.) en Jensema (Be Quick). Reser ves zijn Drijver (H.F.C.)Borren (Sphaerin- da, Utrecht) en Van Poeteren (Wageningen). ZATERDAGMIDDAG» COMPETITIE Voor morgen zijn de volgende wedstrijden! vastgesteld: Om den Kennemërland-beker: KennemerlandV. V. IJ (terrein Haarlem): Tweede JeugdIJ. F. C. AFDEELING C: SIZO 3—Kennemerland 4 V. V. IJ. 3—Ulysses 2 - De voetbalclub „Haarlem" heeft haar ter rein welwillend afgestaan voor het spelen van1 den belangrijken bekerwedstrijd Kennemer land—V. V. IJ. De IJmuidenaren zijn dit sei zoen, evenals het vorige, kampioen van dé Zaterdagmiddag-competitie, terwijl zij tevens houders van den beker zijn. Hier staat te genover, dat Kennemerland steeds een las tige tegenstander voor V. V. IJ. is geweest en meermalen als overwinnaar uit den strijd is gekomen; speciaal in bekerwedstrijden zijn de oranjehemden niet gemakkelijk te klop pen. Wij verwachten daarom een ontmoeting, waarin het van het begin tot het einde ge ducht zal spannen. In het Noordersportpark nabij den Mid denweg wordt eveneens een interessante be kerwedstrijd gespeeld tusschen Tweede Jeugd en IJ. F. C. De thuisclub speelde in het afge loopen seizoen zeer wisselvallig, soms verras send goed, dan weer zwak. Zijn Mooy c.s. in goeden vorm, dan zal IJ. F. C-. dat in totaal reeds zeven maal in den eindstrijd om den be ker is uitgekomen, de grootste moeite hebben de volgende ronde te bereiken. In afdeeling C worden twee wedstrijden ge speeld. Kennemerland 4 zal wel kans zien, het seizoen met een overwinning te besluiten, terwijl Ulysses 2 wel van V. V. IJ. 3 zal win nen. KORFBAL. NOORD—ZUID Aller aandacht is morgen gevestigd op de ontmoeting van de vertegenwoordigende ploe gen uit Noord- en Zuid Holland: de bekende strijd tusschen Noord en Zuid op het Park schouwburgterrein te Amsterdam. De Haarlemmers, die menigmaal deze ont moeting in Haarlem met succes mochten orga- niseeren, weten de belangrijkheid er van en gaan natuurlijk naar de hoofdstad om getui gen te zijn van een spannenden strijd. HAARL. KORFBALBOND. In verband met de NoordZuid ontmoeting zijn de programma's zeer ingekort; trouwens verscheidene H. K. B. clubs trekken Zondag naar Amsterdam. Zoo zijn dan slechts vastge steld voor 3 A Sport Vereent 4D. S. V. 2. Voor de series B (beker) Aurora 1Ons Ge noegen 2. C: Sport Vereent 2O.S.N.O. 1 Lagere series: A: Aurora 2Zeemeeuwen 1. B: I. V. H.Pal vu 2. Promotie-degradatiewedstrijd. Voor de promotie 2e3e klasse wordt ge speeld De Thorn 2—Always Ready 2 op het terrein van De Algemeene, Vergierdeweg. A. K. B. WEDSTRIJDEN. Daar op den 2en Paaschdag slechts in één af deeling gespeeld is, waarvan de A. K. B. de winnaar werd, zal morgen voor en na de NoordZuidwedstrijd de wedstrijden in de andere afdeeling', n.l. B waarin het H. K. B.- twaalftal uitkomt, gespeeld worden. Het programma luidt: Hg. K. B.—Hl. K. B. 10—10.40 A. K. B. 10.40—11.20 Hl. K. D.—G. H. K. B 11.25—12.05 A. K. B. 12.05—12.45 G. U. K. B.—Hg. K. B. 12.50—1.30 Finale: Winnaar Afd. B—A. K. B. 3.504.50 Het A K. B. speelt afmattingswedstrijden tegen nader vast te stellen twaalftallen. Voor de Haarlemmers wel een goede gele genheid om naar Amsterdam te gaan.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2