Bezoekt de Theeschenkerij v.h. Boerderij v. Bruggen Bloeitijd. ïo&a ïeiuftG Gebruikte auto noodig? Hei Befauftijltste hl&rn ttn oIÓl üi \nfan<xaht cfvksok juivt. 52e Jaargang No. 15908 VerscKijnt "dagelijks, KeKalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 4 Mei 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER IVL4ATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p, 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72S4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIcN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 10.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ2 Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Vei Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare vc 50.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30— lies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-, orwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. Een bioscoop aan de Parklaan? De meerderheid van B. en W. blijft daartegen. Onder verwijzing naar het adres van P. R. Bloemsma te Amsterdam, in zake den bouw van een bioscooptheater aan de Parklaan (waarvoor thans een nieuw plan is ingediend, herinneren B. en W. er aan, dat in de raads vergadering van 13 Maart j.l verworpen is het voorstel van den heer Meijers, waarin B. en W. werden uitgenoodigd om een bouwver gunning te verleenen. Met het oog hierop stellen B. en W. den raad voor ook op het thans ingediend ver zoekschrift afwijzend te beschikken. Een minderheid in het College heeft tegen den bouw van een bioscoop overeenkomstig het thans ingediende plafi geen bezwaar. Auto reed zonder chauffeur. En kwam in een volkstuintje terecht. Een auto zonder chauffeur is een onding, dat is zeker. En het is Vrijdagmiddag op den Vergierdeweg bovendien bewezen, toen de chauffeur van een met 750 K.G. gips beladen vrachtwagen uit den wagen tuimelde. Er zat een kuil in den weg, aan den rechter kant, waardoor de linkerdeur van de auto openvloog. Ongelukkigerwijze leunde de 32- jarige chauffeur uit Den Haag juist tegen deze deur en zoo kwam het dat de chauffeur op straat lag, zijn enkel brak en de verlaten auto in zijn eentje doorreed. De gipswagen sprong over een slooi en bracht daarop een bezoek aan een daarachter gelegen volkstuintje. Hier kwam de zaak tot stilstand en een kraanwagen heeft ervoor ge zorgd dat de wagen later weer over de sloot terugkwam. De chauffeur is door den Ongevallen dienst geholpen, waarna hij per ziekenauto naar St. Joannes de Deo is gebracht. De waterleidingtarieven. En de kleine verbruikers. Tegen het einde van de behandeling der ge- nieentebegrooting 1935 werd over de al dan niet wenschelijkheid van een verplicht mini mum bij het waterleidingtarief een voorstel- Castricum in stemming gebracht en aangeno men, waarin B. en W. werden uitgenoodigd een wijziging der verordening te ontwerpen in dien geest, dat voortaanalleen het juiste water verbruik in rekening zou worden gebracht, ook bij afneming van minder dan 6 M3. per kwartaal. Ook was er een denkbeeld van den heer Groenendaal, die met behoud van het j aar lij ksch minimum vail 4 x 6 24 M3. alleen het verbruik in een bepaald kwartaal boven 6 M3. zou willen verrekend zien met een eventueel verbruik in een der andere kwartalen. Beide denkbeelden hebben ten doel den klei nen verbruikers tegemoet te komen. B. en W. deelen nu den Raad mede, dat afgezien van de vraag of men de kleine ver bruikers hier in zekeren zin niet ten onrechte met de minst draagkrachtigen vereenzelvigt het voorstel Castricum op dit punt niet alleen belangrijk verder gaat dan het denkbeeld van den heer Groenendaal, maar dat het boven dien het waterleidingtarief principieel zooda nig wijzigt, dat de beginselen volgens welke vrijwel alle waterleidingbedrijven in ons land worden beheerd, volkomen op zij worden gezet met. alle gevaren van dien. B. en W. meenen dus den Raad in ernstige overweging te moeten geven, alsnog op deze zaak terug te komen. Zij meenen een weg gevonden te hebben, waardoor op andere wijze zonder principieele wijziging van het tarief een groot deel van de categorie der kleinste verbruikers, overeen komstig de wenschen van den voorsteller, kan worden tegemoet gekomen. Het tweede lid van artikel 5 der verorde ning, regelende de voorwaarden van water levering, machtigt n.l. B. en W. voor bijzon dere gevallen een lager minimum dan 6 M3. per kwartaal te bepalen. Zij stellen zich nu voor, dit artikel voortaan op zoodanige wijze toe te passen, dat in gevallen, waarin de be perkte omvang van het gezin, alsmede de ouderdom der gezinsleden, m verband met de gezinsinkomsten daartoe aanleiding geven, het minimum door B. en W. op 3 M3. per kwar taal kan worden bepaald. Daarbij is alleen deze restrictie noodzakelijk, dat hiervoor niet in aanmerking komen perceelen, waarin aan wezig is een closet met waterspoeling, omdat dit voor een zeer klein gezin reeds pl.m. 1 M3. water per maand vereischt. Daarnevens zouden B. en W. de gedachte ontvouwd door den heen Groenendaal willen overnemen, neerkomend op een verrekening van eventueele verschillen in het gebruik tus- schen de vier kwartalen onderling. Dit denk beeld komt B. en W. in dit verband daarom niet zoo verwerpelijk voor als het voorstel- Castricum, omdat het onaangetast laat het beginsel der verplichte minimum-bijdrage en in geringer mate het waterverbruik zal be ïnvloeden. Ofschoon ook die verrekening voor de gemeente uiteraard financieele beteekenis heeft, n.l. de inkomsten met pl.m. f7000 a f8000 per jaar vermindert, meenen B. en W. met de commissie van bijstand bovengenoemd, dat er in de gegeven omstandigheden aanlei ding bestaat het tarief bovendien op deze soe pele wijze toe te passen. Tenzij door den Raad alsnog een positieve uitspraak in anderen zin mocht worden ge daan, zullen B. en W. aannemen, dat de Raad zich met deze wijze van afdoening van het voorstel-Castricum vereenigt. in den Hout Wederom heropend. (Adv. Ingez. Med.j De Betuwe staat vol te bloeien En elders bloeit de tulp in 't land, Je ziet het groen der boomen groeien. Het bloeit en groeit aan allen leant. De kamperfoelie voor mijn ruiten Barst zelfs al uit in kleur en geur, De paardebloem wast uit de kluiten In 't kleine grasveld voor mijn deur. Ik kan niet langer binnen blijven, Ik ga wat droomen in de zon, En straks moet ik maar verder schrijven, Waaraan ik lusteloos begon. Het is een glorie om te leven In dezen bloeiend schoonen tijd, Al wandelende raak je even Het schrikbeeld van je zorgen kwijt. Maar je ontwaakt weer uit je droomen. De plicht trekt je naar huis weer toe, Daar vindt je, kersversch aangekomen. Een nieuw belasting billet-doux. Je zit opeens weer in de zorgen En in de bloeimaand voel je goed. Dat je te avond en te morgen Het heele jaar door.... „bloeien" moet. P. GASUS. Breestraat 6 Telefoon 14365 2.50 PRIMA ROLFILMCAMERA'S vanaf VOIGTLaNDER UNIVERSAL FILMS, 8 opnamen 6 x 9 45 ct. Snel, goed en goedkoop afwerken voor ama teurs. Elke order, 's morgens vóór 10 uur op gegeven, wordt denzelfden dag uitgevoerd. A.s. ZONDAG geopend van 101 uur! (Adv. Ingez. Med.) Ontheffing Winkelsluiting. Voor Zondag 5 Mei. Burgemeester en wethouders van Haarlem (overwegende, dat met het oog op den stand der bloemenvelden op Zondag 5 Mei a.s. nog een talrijk bezoek van elders te Haarlem is te verwachten) hebben besloten algemeene ont heffing te verleenen van alle verbodsbepalin gen van bovengenoemde wet op Zondag 5 Mei 1935. De inhouding van de Rijks subsidie aan Zandvoort. Wethouder Molenaar optimistisch. De voorzitter van de vereeniging „Algexi. Zandvoort's Belang" de heer Engel Paap, heeft zich met een uitvoerig schrijven tot den Minister van Sociale zaken gewend, waarin hij dringend verzoekt de beslissing betreffende het niet verleenen van subsidie in de steun- verleening na 1 Januari 1934 te herzien, op dat de inwoners niet gestraft worden voor fouteh, „die zij noch hebben begaan, noch hebben kunnen verhinderen". Naar aanlei ding van het bovenstaande deelde wethouder Molenaar nog mede, dat het bericht dat vlak na Paschen in de pers verscheen en waarin gesproken werd over een strop van f 60.000 in hoofdzaak op fantasie berustte. Wel was er voor Paschen een brief van den minister ontvangen, waarin deze kort en bon dig meldde, dat de gemeente geen rijkssubsi die zou ontvangen na 1 Januari 1934. omdat de administratie voor werkverschaffing en steunverleening slordig was. De Minister deelde evenwel niet mede, welke fouten en, tekortkomingen er door den rijkscontroleur gevonden waren. Ook de bedoelde controleurs hebben bij hun bezoeken te Zandvoort nooit op fouten gewezen. B. en W. hebben zich dan ook onmiddellijk na ontvangst van den boven- genoemden brief tot den Minister gewend met hetyerzoek den gemelden strafmaatregel op te schorten tot B. en W. gelegenheid hadden gehad een grondig onderzoek in te stellen. Wethouder Molenaar was van meening, dat de betrokken Minister den gemelden straf maatregel niet kon toepassen, zonder de fou ten en tekortkomingen, die volgens den mi nister zijn gemaakt, te noemen. Daar de wet houder overtuigd was dat de ambtenaar voor steunverleening en werkverschaffing, volko men voor zijn taak berekend was, en dat deze zich stipt aan de rijksvoorschriften had ge houden, meende hij, dat het met de inhouding vaai het rijkssubsidie „nog wel los zou loo- pen". Voor de inwoners van Zandvoort is het zeker te hopen, dat de wethouder in dit geval niet te optimistisch gestemd is. Motor nam te groote bocht. Botsing in de Parkstraat het gevolg. Vrijdagmiddag ongeveer half drie kwam een 49-jarige loodgieter per motorfiets uit de Rip- perdastraat en nam zijn draai naar de Park straat te groot, waardoor hij tegen een zand- wagen opbotste. De motorrijder, de heer J. Fehres uit de Lin- denstraat viel en kreeg een hersenschudding. Per ziekenauto is hij naar het Diaconessenhuis gebracht. Zijn toestand was hedenmorgen naar om standigheden goed. Het conflict in de mijnindustrie Voorwaarden der bonden voor uitstel der staking. HEERLEN. 4 Mei (V. D Vrijdagavond ver gaderde het bestuur van het Algemeen Mijn werkersfonds onder leiding van den hoofdin genieur van het staatstoezicht op de mijnen dr. ir. Waterschoot van der Gracht naar aan leiding van een regeeringsvoorstel tot sanee ring van het Algemeen Mijnwerkersfonds. Vertegenwoordigd waren de hoofdbesturen van de drie mijnwerkersorganisaties, die een vertegenwoordiging hebben in de algemeene ledenvergadering van het A. M. F., met name de R.K. Mijnwerkersbond, de Alg. Ned. Mijn- werkersbond en de Prot. Chr. Mijnwerkers- bond. De bondsbesturen verklaarden zich bereid de staking uit te stellen in de verwachting, dat de regeering het mogelijk zal maken de aangekondigde verslechteringen definitief te rug te nemen, waarbij zij zich tevens bereid verklaren in het Fonds een regeeringsgedele- geerde te aanvaarden met adviseerende stem in het bestuur en een beslissende stem in de algemeene vergadering. Op deze verklaring volgde langdurige dis cussies. Overeenstemming was echter toen nog. niet bereikt. Dr. Waterschoot var. der Gracht heeft ten slotte uitstel aangeboden, waarover de direc ties zich nog zullen beraden. De bonden zullen alleen in uitstel berusten onder de bovenge noemde voorwaarden. De N. Z. H. R. M. in 1934. In het April-nummer van De Reddingboot, de mededeelingen van de Noord- en Zuid-Hol-- landsche Redding Maatschappij is het jaar verslag over 1934. opgenomen. Het heeft het vorig jaar aan onze kusten merkwaardig wei nig gestormd, maar toch hadden een tweetal ernstige scheepsrampen plaats n.l. van het s.s. „Oakford" en het s.s. „Charles José", waar bij resp. 10 en 9 man om het leven kwamen. Beide keeren bleek dat ons reddingswezen vol komen paraat was. Deze paraatheid kan ech ter alleen in stand worden gehouden door niets na te laten dat verbetering kan brengen in het materieel en door grondig met dit mate rieel tc oefenen. Daarvoor zijn echter gelden noodig. Wil de maatschappij met de moderni satie van liaar bedrijf kunnen voortgaan, dan zullen nog vele Nederlanders, die de beteeke nis van een uitmuntend geoutilleerd reddings wezen beseffen, zich moeten verbinden het werk te steunen. In het verslag wordt met eerbiedige woor den het overlijden van den Beschermheer, Prins Hendrik, herdacht. Verder wordt een opsomming gegeven van de verschillende diensten, welke de reddings booten in den loop van het jaar hebben bewe zen. De reddingbooten zijn in totaal 25 maal uitgegaan, om diensten te verleenen. Het aan tal geredden steeg met 30 en bedraagt thans sedert de oprichting in totaal 5670. De exploitatie-rekening sluit met een na- deelig saldo van 31.810.23, hetwelk echter nog kon worden goedgemaakt door de inkom sten uit giften en legaten. GARAGE KEMPER IN DEN HOUT (Adv. Ingez. Med.) FEDOR TSJALJAPIN. de beroemde Russische, zanger, die na zijn terugkomst in Frankrijk uit Amerika, met een ernstige bloedvergifti ging in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Het Britsche Köningsjubileum Grootsche viering in alle deelen van het Rijk. Overal in het Britsche Rijk zullen in den avond van den eigenlijken dag van het regeeringsjubileum van den Koning schit terende illuminaties en groote vreugdevuren worden ontstoken. Tal van gebouwen zuilen baden in een zee van licht, terwijl grootsche vuurwerken zullen ontbranden. Van het geld dat thans over de geheele wereld wordt ingezameld, zal een belangrijk gedeelte op verzoek van den Koning worden besteed voor den strijd tegen kanker, tuber culose en steun aan de werkloozen. In Canada zal over de 4800 K.M. van het continent door padvinders een keten van vreugdevuren worden ontstoken, het mid delste hiervan door den hoofdverkenner lord Baden Powell. Eskimo's en Roodhuiden zullen bijeen komen om naar de radiorede van den koning te luisteren. Op Newfoundland zullen twintigduizend schoolkinderen voor den gouverneur defi- leeren en tot slot zal een monumentaal vuur werk worden ontstoken. Over geheel Zuid-Afrika zullen padvinders een keten van kampvuren ontsteken. Er zal een straatcarnaval worden gehouden, terwijl Zoeloe's den geheelen dag krijgsdansen ten beste zullen geven. De 39 voornaamste steden van Australië zullen elk een jubileumsboom planten. Te Sydney zal de haven omgeven worden door een ring van vreugdevuren. Ook op Nieuw.Zeeland zullen padvinders over de geheele lengte der beide eilanden van Noord naar Zuid, vreugdevuren ontste ken. In Britsch-Indië zal iedere groote stad verlicht zijn. Voorts zullen er tal van optochten worden gehouden. Te Nieuw-Delhi zal een 16 meter hoog standbeeld voor den Koning worden opge richt. Ook uit Gibraltar, Singapore, Trinidad Nigeria Swaziland, en Bentsjoeana-land komen berichten omtrent de wijze waarop het regeeringsjubileum gevierd zal worden. Uden door mazelenepidemie geteisterd. Verscheidene kinderen reeds overleden. Te Uden heerscht een hevige mazelenepi demie, waardoor een zeer groot aantal kinde ren is aangetast. Verschillende kleinen zijn reeds aan de gevolgen der ziekte overleden. Door het zachte weer zijn verschillende pa tientjes te vroeg naar buiten gegaan en heb ben daardoor kou gevat en longaandoeningen of bronchitis opgeloopen. Kon. Vereen. Oost en West. Ontvangst ten Stadhuize. Ter gelegenheid van de hedenmiddag al hier te houden algemeene vergadering der Vereeniging Oost en West, werden de deelne mers aan de vergadering hedenmorgen ten Stadhuize officieel ontvangen. Namens het gemeentebestuur voerde de heer A. G. Boe s, wethouder van onderwijs, het woord. De heer Boes deelde mede, dat de burge meester tot zijn leedwezen niet in de ge legenheid was persoonlijk aanwezig te zijn en vestigde er in zijn rede de aandacht op, dat vele Haarlemmers in Indië een werk kring gezocht en gevonden hebben en ook vele na volbrachte taak in Indië zich in Haarlem hebben gevestigd. Spreker gewaagde verder van den ongun- stigen toestand in onze koloniën waardoor ook de leden der Ver. Oost en West gebukt gaan onder een gevoel van onzekerheid en bezorgdheid. Ook de vereeniging lijdt onder de omstandigheden. Nederland ontleent voor eene groot deel zijn beteekenis aan de gebieden in het Verre Oosten, die aller belangstelling reeds waard zijn. Met den wensch, dat de toestanden in Indië zich weer spoedig ten goede zullen keeren eindigde spreker. De voorzitter de heer K. Zuiderhof dankte voor de woorden en sprak de beste wenschen uit voor de schoone gemeente Haarlem. OPHEFFING SCHOTERVEENPOLDER. Ged. Staten van Noordholland zijn bereid medewerking te verleenen aan de opheffing- van den Schoterveenpolder. In het ontwerp van het daartoe door de Provinciale Staten te nemen besluit zal als voorwaarde worden op genomen, dat alle bezittingen van den op te heffen polder, waaronder het eventueel batig saldo der eindrekening, komen ten bate van Haarlem, terwijl deze gemeente daartegenover de verplichting op zich zal moeten nemen tot onderhoud van de werken van den polder, zoo lang als deze, naar het oordeel van Ged. Sta ten. als zoodanig moeten in stand blijven. Eveneens zullen alle schulden, waaronder het eventueel nadeelig saldo der eindrekening, ten laste van deze gemeente moeten komen. Aangezien vaststaat, dat de uit vorenom- schreven voorwaarden voortvloeiende baten de lasten zullen overtreffen, stellen B. en W. voor. te besluiten bij opheffing van genoem den polder die voorwaarden te aanvaarden. Het FranschRussische bijstandspact gepu bliceerd. pag. 4 Een Duilsch verkeersvliegtuig vermist. pag. 4 De Vadcrlandsche Hypotheekbank mag de rente der pandbrieven verlagen. pag. 3 De goudclausulekwestie der Koninklijke voor den Hoogen Raad aangebracht. pag. 3 De winkelsluiting te Haarlem geldt niet voor Zondag 5 Mei. pag. I Voor B-stcun is thans f 10 per werklooze be schikbaar. pag. 5 Het tachtig jarig bestaan der Haarlemsche jongemannenvereeniging. pag. 5 Piet v. d. Hem: De Belgische Koningskinderen naar ons land om zuiver Nederlandsch te leeren. pag. 3 Bioscopen. pag. 8 Puzzlerubriek. pag. 5 Bekeende Haarlemmers: de heer W. Fehres. pag. 3 ARTIKELEN ENZ. Sir Herbert Samuel: Stabilisatie der valuta. pag. 4 Van onzen Parijschen correspondent: Burge meestersverkiezingen in Frankrijk. pag. 4 Mr. E. Elias: Groote dingen in een kleine straat pag. 3 Financieele kroniek: Tegenstrijdige verschijn selen. pag. 9 J. H. de Bois: Coba Ritsema exposeert bij Buff a pag. 15 K. de Jong: Radiomuziek der week. pag 8 K. de Jong: Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap". pag. 8 J. B. Schuil: Ballet Tilly Sylon. pag. 8 J. B. Schuil over Nachtrepctitic door Nieuw Leven. pag. 3 Dr. W. G. N. van der Sleen: Boven Neerlands duin kust. pag. 1 J. Bastiaans: Consequentie in de opvoeding. pag. 7 A. Meilink over de bloem van den dag: Het madeliefje. pag. 5 Vr. S.: Langs de Straat: Markt in het voorjaar pag. 7 mag Uw bril niet c/even. GROOTE HOUTJTR 137 NAAST LUXOR (Adv. Ingez. Med.) Associatie voor Lijkbezorging. Ter viering van het 12 1/2 jarig bestaan van de Coöperatieve Vereeniging Associatie voor Lijkbezorging werd door deze vereeniging Vrij dagavond een bijeenkomst georganiseerd, waar de heer J. Allebrandi uit Amsterdam een lezing met lichtbeelden hield over „Het begrafeniswezen door alle tijden". In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer T. C. R. Smit, een overzicht van het werk der vereeniging sinds de oprichting. Hij dankte afgevaardigden van andere coöp. ver- eenigingen voor hun aanwezigheid en voor hun bloemenhulde. Verder vestigde hij er de aandacht op dat enkelen der oprichters, de heeren De Bok, De Laat, Piet, die nog in het bestuur zitting heb ben en de heer Christiaans aanwezig waren. De heer J. Allebrandi wenschte in zijn func tie van voorzitter der Amsterdamsche ver eeniging namens de afd. Amsterdam, Den Haag, Hilversum, Delft, Zaandam, Utrecht en Alkmaar het bestuur geluk. Vervolgens sprak de heer Goedhart, voor zitter van den raad van commissarissen, die tevens verschillende cadeaux aanbood aan de leden van het bestuur. De voorzitter schonk hierna een aantal ge schenken aan eenlge bestuursleden en func tionarissen der vereeniging. De heer Vos van Zalinge sprak nog eenige woorden, de heer B. A. A. Jansen uitvoerder namens het per soneel, en nadat de garagehouder, de heer Bouclcaert nog een cadeau had aangeboden, begon de heer Allebrandi zijn lezing. Uitvoerig hehandelde hij* de wijzen van uitvaart-, die in de verschillende tijden ge bruikelijk waren. Hij sprak over de psycholo gische aanleidingen tot begrafenis bij de animistische volken en de overblijfselen van de gewoonten bij de primitieve stammen in onzen tijd. Ook toonde hij de wijze van be grafenis in den loop der eeuwen en den ontwikkelingsgang der ceremoniën. Verschil lende lichtbeelden gaven een beeld van de soort kerkhoven van de oudste eeuwen tot op heden. Ook behandelde spr. het begrafeniswezen in de tegenwoordige tijden. Tenslotte gaf spr. een overzicht van de toe standen op verschillende begraafplaatsen, die in zeer veel opzichten dikwijls veel te wen schen overlaten. Het streven van de verschil lende vereenigingen is erop gericht hierin verbetering te brengen

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1