Het Internationaal tournooi te Brussel. 8 WIELRIJDEN Ned. Wielerbond opgericht. BOKSEN. HONKBAL. GOLF. LAWNTENNIS. DE COMPETITIE. HANDBAL OM DEN DAVIS-CUP. MAANDAG 6 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD De dood van Henri Pélissier. Onze Parijsche correspondent, die zich na het bekend worden van het drama, waarbij de beroemde Fransche wielrenner Pélissier het leven verloor naar Pourcherolles heeft begeven, meldt ons van daar: Het is met ontsteltenis, dat Parijs het be richt ontving: Henri Pélissier is vermoord. Vergeet niet, dat hij sedert jaren, winnaar van Tour de France en van nagenoeg alle internationale weg.wedstrijden, een populaire figuur bij uitnemendheid was geworden. Mil- lioenen hebben in vurig enthousiasme zijn naam geschreeuwd, wanneer hij eindelijk, na een maand van spanning als nummer één arriveerde in het Pare des Princes, winnaar van het grootste sportevenement van elk jaar En nuPélissier vermoordMen wilde en kon het niet gelooven. En wij zelf, toen we per auto in de liefe lijke Vallée de Chevreuse arriveerden, om eindelijk stil te houden voor de keurige villa, welke Pélessier in 't gehucht Peucherol les liet bouwen, we aarzelden aan te bellen uit vrees misleid te zijn. Een groote waak hond laat een droef gehuil hooren en even later treedt een man naar buiten. Het is Lacquehaye, Pélissier's équipe-genoot en te oordeelen naar de uitdrukking van zijn ge laat, blijkt het noodlotig bericht maar al te juist. Hij treedt ons tegemoet, gevolgd door Charles en Francis Pélissier, de beide broe ders van den verslagene. Ik begrijp waarvoor u komt.... gaat u maar niet naar binnen, wan zijn moeder is daar en u begrijpt, in deze omstandigheden, zoo verbreekt Lacquehaye de eerste pijnlijke stilte. Ik zal u precies vertellen, hoe het drama is gebeurd. TT weet dat Henri al sedert jaren een vriendin had. Marcelle Thaurault. met wie hij samenwoonde. Marcelle had een zuster. Jeanne, een meisje van achttien jaar, die sedert zes maanden de school had verlaten. Het schijnt nu, dat Jeanne herhaaldelijk ver keerde raadgevingen heeft gegeven aan Henri's dochter, Jeannine, die den zelfden leeftijd heeft. Dat heeft reeds herhaaldelijk aanleiding gegeven tot oneenisheid en hoog gaande ruzie, want Henri wilde zichzelf en alleen belasten met de -verdere opvoeding van Jeannine. Vrijdagavond zou men aan tafel gaan. Marcelle was in de keuken, bezig met het klaarmaken van een schotel. Er waren daar Henri, Jeanne en als genoodigden een getrouwd paar met een klein kind. Op een gegeven oogenblik sprak men over de kleur van een jurkje voor het kind en Jeanne gaf haar meening te kennen. Geprikkeld door de aanwezigheid van Jeanne riep Henri: „Jij hebt hier niets te vertellen". Het meisje antwoordde en dat wekte zoo de woede van Pélissier op. dat hij schreeuwde: „Voor uit.... ik zend je van tafel weg...." Jeanne, die het lastige, opvliegende karak ter van Pélissier kende, gehoorzaamde en ging naar de keuken, naar haar zuster, maar Henri, nog rood van woedp. volsd-e haar. Marcelle deed al het mogelijke om hem te bedaren, maar dat werkte nog sterker op zijn zenuwen en zich zelf niet meer meester, razend van woede begon hij als een wilde om zich heen te slaan. Het moet wel héél hevig zijn geweest, want hij sloeg Marcelle twee tanden uit den mond en gaf haar zulke trappen, dat ze met moeite wegstrompelde naar de slaapkamer. Nog was ziin woede niet bedaard en met een zakmes begon hij nu Jeanne te bewerken, die luidkeels om 'hulp scheeuwde. Oo dat hulpgeroeo haalde Mar celle uit de kleerenkast een geladen revolver en niet zoodra was ze er getuige van. hoe Henri het jonge meisje te lijf ging of Mar celle loste vier schoten en Pélissier zonk levenloos ineen De beide vrouwen zijn wel zoo ernstig ge wond dat. men haar naar het hospitaal van Rambouillet heeft moeten vervoeren. Henri is onmiddellijk dood geweest. Zoo heeft het drama zich afgespeeld. Maar was Henri vroeger al niet getrouwd geweest? Javier jaar geleden heeft zijn vrouw een einde gemaakt aan haar leven, maar we hebben nooit geweten om welke redenen. Henri was geen kwade kerel, maar hij had een opvliegerig karakter en wanneer hij eenmaal ontstemd was over iets, dan had hij niet meer de minste controle over zichzelf. Ook in de sportkringen, waar men hem an ders wel graag mocht, was hij bekend om zijn heftig karakter en menigmaal, in wedstrijden vooral, heeft dat aanleiding gegeven tot ern stige incidenten. Deze woorden van Henri's broeder zijn een bevestiging van hetgeen men algemeen in internationale sportkringen wist. De minste kleinigheid gaf vaak aanleiding tot de hoogst loopende twisten en Pélissier "telde dan ook niet veel vrienden. Maar als we op den terug reis vele typische, maar niet altijd prettige staaltjes daarvan vernamen, dan blijft er toch de droeve gedachte dat we op zoo'n tragische wijze een, zoo niet den besten van alle Fran sche renners moesten verliezen. Want Henri Pélissier was werkelijk een fenomeen op zijn gebied. Jaar op jaar, in de meest moeilijKe wedstrijden kwam hij als overwinnaar aan. Kampioen van Frankrijk fweg) in 1919. over winnaar van de Tour de France in 1923, vlax gevolgd door den Italiaan Bottechia die ook op tragische wijze om het leven is gekomen, eerste in BordeauxParijs (1919), Parijs Roubaix (19221, ParijsTours in hetzelfde jaar. ParijsBrussel (1920), MilaanSan Remo (1923), wat al niet heeft hij glansrijk gewonnen. Zijn eerste nederlaag om den Prix Wolber was voor de kenners gelijk aan een overwinning. Wat een Moeskops lange jaren op de baan is geweest, dat was Henri Pélissier op den weg. Op 44-jarigen leeftijd, na een le ven van triomfen, op zoo'n ellendige wijze om het leven te moeten komen is wel tragisch. HENRY A. TH. I^ESTLTRGEON. Zondag is te Utrecht de Nederlandsche Wie lerbond opgericht, waartoe direct 26 wieler clubs zich aansloten, te zamen ongeveer 2200 werkende leden omvattend. Er waren 34 wielerclubs aanwezig, waarbij er enkele waren, die geen mandaat hadden om zich staande de vergadering bij den nieuwen Bond aan te sluiten. Het bestuur is volgt samengesteld: voorzit ter B. W. Lindeman, Utrecht: W. Gerritsen, Amsterdam, secretaris: G. Ducaat, Utrecht, penningmeester. J. Vlottes, Amsterdam. J. Wolters, Heerlen: P. Koekkoek. Rotterdam en C. Planey, Den Haag, leden. Het ligt in de bedoeling om zoo mogelijk het volgend jaar gedaan te krijgen om licen ties zelf uit te reiken. Voorts is besloten niet deel te nemen aan de Nederlandsche kampioenschappen voor wielerclubs, uitgeschreven door de N.W.U., daar men de data hoogst ongunstig vond. Zoo mogelijk hoopt men nog dit jaar eigen clubkampioenschappen te oi'ganiseeren. De vereenigingen. die zich direct aansloten, zijn de volgende: Germaan. Amsterdam: Vol harding, Utrecht: Wielerclub Rotterdam: Wie lerclub 's-Gravenhage: Wielerclub Germaan, Amsterdam, H. S. V. „De Kampioen" te Haar lem. Wielerclub Voorwaarts, Den Haag: Wie lerclub D.O.S.. Den Haag: Wielerclub Voor waarts. Arnhem: Wielerclub Ulysses. Amster dam; Wielerclub Kennemerland, Beverwijk; Wielerclub De Mol, Delft; Wielerclub Swift, Den Bosch: Wielerclub Olympia, Amsterdam; Wielerclub Het Zuiden. Eindhoven; Veteranen wielerclub Amsterdam: Eerste R.K. Wielerclub Amsterdam; Wielerclub Excelsior. Gouda; Wielerclub Feijenoord, Rotterdam; Wielerclub Zwolle; Wielrclub Alcmaria, Alkmaar; Wie lerclub Le Champion, Amsterdam; Wielerclub De Gazelle. Amsterdam; Wielerclub Achilles, Haarem; Wielerclub Nieuw Swift, Leiden. H. Ooms heeft succes in Kopenhagen. Onze stadgenoot H- Ooms, die aan wieler wedstrijden in Kopenhagen heeft deelgeno men, mocht daar een fraai succes boeken. In een sprintrace over 1500 M. werd hij No. 1 vóór Van de Vijver uit Den Bosch, die No. 2 werd. De Denen gebroeders Andersson werden resp. no. 3 en 4. H. S. V. „De Kampioen". Wederom hield bovengenoemde vereeniging Zondag eenige lange afstandritten, waarbij tevens met de competitie een begin werd ge maakt. Door het fraaie weder was de op komst bijzonder goed: niet minder dan 87 renners namen aan den strijd deel. Allereerst startte de „A" klasse in een 40 K.M. rit. Direct reden de 17 renners in een stevig tempo: weldra bleek dat in deze klasse een harde strijd gestreden zou worden. Evenwel zou het „pechduiveltje" een hartig woordje gaan medespreken; spoedig werden eenige renners er het slachtoffer van. Bijzon der viel het rijden van N. Huyboom op, die ten slotte achter C. Fruitema op de tweede plaats eindigde. W. de Vries bezette op ver dienstelijke wijze de derde plaats. De totaal uitslag luidt als volgt: 1. C. Fruitema, 2. N. Huyboom, 3. W. de Vries, 4. F. v. Rooijen, 5. D. Fabel. In de „B" klasse werd eveneens hard ge fietst. Ih tempo deed deze klasse voor de „A" klasse weinig onder. In een feilen eindspurt wist W. Staphorst te zegevieren. Vóór M. Peetoom en J. Jordan, op honderd meter' ge volgd door N. N. Nog feller zou echter de strijd om de vijfde en zesde plaats zijn, die in het voordeel van J. Balkenende, vóór J. v. d. Nes, eindigde- Volledige uitslag: 1. W. Staphorst, 2. M. Peetoom, 3. J. Jordan, 4. N. N., 5. J. Balken ende, 6. J. v. d. Nes. In de „C" klasse startten 35 renners. (Een massaal schouwspel van allerlei bont gekleur de sportshirts) Het schitterend rijden van D. Drost (ex- junior) en K. v. Versen mag genoemd worden. Het was een bijzondere verrassing, dat zij resp. als 1ste en 2e binnen kwamen. De uitslag van de „C" klasse was: 1. D. Drost, 2. K. v. Kersen, 3. A. Schenk, 4. F. Veen- hof, 5 van Heulen, 6. L. Hessels. De 6e plaats van ons nieuw lid L. Hessels mag eveneens genoemd worden. De juniores reden een rit over pl.m. 16 K.M. Uitslag „A" juniores: 1. D. v. Heijden, 2. Vijzelaar, 3. P. Peetoom, 4. P. Beeldman. Uitslag „B" juniores: 1. J. Laan, 2. W. Rijne- veld, 3. Jouby, 4. B. Timmermans. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedstrijd vcor alle klassen. De uitslagen zijn als volgt: I. Recordrit voor C-klasse over 40 K.M.- 1. T. Jansen tijd 1 uur 17 min. 31 sec.. 2. B. Schel Jr. 1 uur 18 min. 55 sec.. 3. H. Koelemij 1 uur 21 min. 16 sec., 4. Bronkhorst 1 uur 23 min. 14 sec., 5. Philippo 1 uur 24 min. 31 sec. 6. Was- senberg 1 uur 25 min. 40 sec. 12 overige ren ners door pech opgegeven. II. Peloton-wedstrijd voor A- en B-klasse over 40 K.M.: 1. Hesselsv. BeekCroese, 2. 2. SchelRoorda—Steyne, 3. Westbroek HandgraafN.N. III. Koppel wedstrijd voor Juniores over 20 K.M.: 1. Bakker—Veen tijd 39 min. 41 sec., 2. v. Breukelen—v. Es 39 min. 50 sec., 3. Jan senPolak 39 min. 52 sec. Zondag 12 Mei Baanwedstrijd Haifwegsche Wielerbaan. Bijeenkomst 9 uur Amsterdam - sche Poort. Achilles. Zondag had de uitgestelde sprint van de Winter-Competitie plaats, waarvan de uitslag was als volgt: A-klasse: 1. G. v. Wees, 2. Hein Bakker, 3. H. v. Beugen, 4. J. Rusman. B-klasse: 1. W. v. Leeuwen, 2. H. de Vries, 3. H. de Lange, 4. C. Rusman. C-klasse: 1. J. H. Koppen, 2. J. Hobbelen, 3. G. v. Duin, 4. J. Berenhout. Juniores: 1. S. de Vries, 2. Mircks, 3. Schrama. De totaal-uitslag der Winter-Competitie is thans: A-klasse: 1. G. v. Wees 19 pnt., 2. B. v. d. Aart 12 pnt., 3. T. Wester 9 pnt., 4. J. Rusman 8 pnt., 5. Hein Bakker 7 pnt. B-klasse: 1. II. de Vries 24 pnt., 2. W. v. Leeuwen 13 pnt., 3. H. de Lange 13 pnt., 4. H. v. Maris 11 pnt., 5. C. Rusman 8 pnt. C-klasse: 1. J. Berenhout 20 pnt., 2. J. Hob belenk 12 pnt., 3. G. v. Duin 11 pnt., 4. J. Kop pen 19 pnt., 5. v. Steyn 8 pnt. Juniores: 1. S. de Vries 23 pnt., 2. Schrama 17 pnt., 3. K. Jongejans 15 pnt., 4. Mircks 9 pnt,, 5. J. Post 4 pnt. HOCKEY Thil blijft wereldkampioen. Uit Parijs: Zaterdagavond bokste de wereld kampioen Marcel Thil tegen de Tsjechischen uitdager Vilda Jaks om den titel in het mid dengewicht. Thil was in alle opzichten ster ker; hij won in de 14e ronde door opgeven van zijn tegenstander. Thil blijft hiermede in het bezit van den Wereldkampioens- en Europee- schen kampioenstitel. Nederland wint met 1O van Zwitserland, maar verliest met 51 van Duitschland. Zaterdag is te Brussel het internationaal hockeytournooi, dat door den Kon. Belgischen Hockeybond ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling. georganiseerd is, in het Hey- sel-stadion begonnen onder zeer gunstige om standigheden. Het was namelijk prachtig weer en het veld was uitstekend. De belangstel ling was echter gering, toen met den eersten wedstrijd (NederlandZwitserland) begon nen werd. Er waren hoogstens duizend toe schouwers. NederlandZwitserland (10). Onze verwachting, dat Nederland wel van Zwitserland winnen zou, is bewaarheid, maar dat het slechts met den oneven goal zou zijn. hadden we toch niet gedacht. Zwitserland verscheen met het sterkste elf tal. waarover het beschikken kon. Het Nederlandsche elftal was samengesteld, zooals door ons gepubliceerd is. Vóór den wedstrijd werden door denZwitser- schen captain aan den Hollandschen aanvoer der De Looper bloemen overhandigd. De strijd ging aanvankelijk gelijk op en neer. De Zwitsers gaven dadelijk uitstekend party aan onze landgenooten, 'bij wie het samenspel niet al te best vlotte. Toch werd Nederland geleidelijk sterker, maar de Zwit- sersche verdediging met keeper Tuscher aar. het hoofd, sloeg eiken Hollandschen aanval met kracht af. De Zwitsersche doelman wist vele harde schoten, ook uit strafcorners on schadelijk te maken. Zijn voorhoede zag ech ter evenmin kans, de Hollandsche verdediging te passeeren en aangezien ook het Nederland sche binnentrio vele scoringskansen ver knoeide. kwam rust met blanken stand. In de tweede helft was Nederland sterk in de meerderheid, doch het binnentrio kon van de kansen geen gebruik maken. Prachtig weerden de Zwitsers zich tegen de felle schoten uit de strafcorners. De Zwitsers kwamen vrijwel niet meer over de helft. Eindelijk, 20 minuten in de tweede helft, brak Van der Hagen fraai door; hij gaf goed naar rechts door. waar Schook van de gemakkelijke kans gebruik maakte. (10). Nederland bleef daarna sterker, doch de Zwitsersche aanvallen waren niet van gevaar ontbloot. De Zwitsersche verdediging hield ook verder stand. Zoo won Nederland met 10, een zeer ver diende doch met moeite verkregen overwin ning. BelgiëSpanje (01) Deze matige hockeypartij werd ook slechts met 10 door de Spanjaarden gewonnen, hoewel de Belgen het meest in den aanval waren geweest maar zij zagen geen kans, te scoren. De Spanjaarden kwamen tegen het einde geducht opzetten en toen gelukte het hun, het eenige doelpunt van den wedstrijd te maken. DuitschlandFrankrijk (60). Ook de Duitscliers hebben onze verwach tingen niet beschaamd gemaakt, maar zij beten vinniger van zich af, dan de Hollanders tegen de Zwitsers.- Dit was een uitstekende wedstrijd, waarbij de Duitschers het gevaar lijkst bij het doel waren. Toch wisten zij slechts eenmaal den Franschen keeper te pas seeren (1—0). In de tweede helft hadden de Duitscliers meer succes. Zij voerden succes sievelijk den'stand tot 6—0 op. De Franschen zagen geen kans om een doelpunt te maken. De Duitscliers wonnen verdiend, maar geflat teerd. De wedstrijden van Zondag. Voor Zondag stonden de volgende wedstrij den op het programma: NederlandDuitsch land, Engeland—België en Spanje—Oosten rijk. Met 5—1 heeft Duitschland Zondag te Brus sel tegen Nederland revanche genomen voor den j.l. Zondag te Amsterdam geleden 2—1 nederlaag. In ieder geval moet Nederland a.s. Dinsdag van Frankrijk winnen om de tweede olaats to kunnen bezetten in de betreffende groep, waardoor ons land zich verzekerd heeft voor een plaats in de halve finales. Onder leiding van de heeren Liegeois (Bel gië) en Wagstaff (Engeland) was de opstelling der elftallen de volgende: Nederland: Doel: J. de Looper Achter: Stokmans en Tresling. Midden: De Looper, Houtzager en van Lierop Voor: Gunning, Schnitger. Van der Haar Jan van der Hagen en Caviët. Duitschland: Doel: Warnholtz Achter: Kemmer en Zander Midden: Gerdes, Millner en Schmalix Voor: Huffmann, Mehlitz, Weiss, Hamel en Scherbarth. Reeds twee minuten na het begin gaf Ha mel aan Duitschland de leiding', nadat De Looper eerst nog een schot goed gekeerd had. Een straf corner voor Nederland heeft geen succes. Een mooi schot van Schnitger wordt door Warnholtz uitstekend gehouden; de daaruit voortvloeiende strafcomer levert ook niets op. Houtzager stuwt zijn voorhoede steeds maar op; de aanvallen zijn zeker van een goed gehalte. Langzaam maar zeker krijgt Duitschland echter een meerderheid en na 26 minuten is het Weiss, die na een mooien aanval tusschen hem. Hamel en Mehlitz, met een fraai schot de Looper passeert. Enkele minuten later wordt Stokmans door Scherbarth gepasseerd; het schot van dezen buitenspeler "is den Nederlandschen keeper te machtig (30). En direct na dit doelpunt rent Scherberth weer langs de lijn; zijn voorzet wordt door Huffmann opgevangen; het is de laatste, die De Looper voor de vierde maal passeert. (40. Direct daarna is het rusten. In de tweede helft is het spel aanvankelijk sterk verdeeld. De Duitsche keeper redt keu rig als Tresling een corner inschiet. Het spel is aan beide zijden van uitstekend gehalte. Vijf minuten na de hervatting kan Duitschland wederom scoren. Gerdes gaf daarbij goed door aan Huffman, wiens voorzet door Weis.< wordt opgevangen. De Duitsche midvoor kogelt No. vijf langs De Looper. Nog geeft Nederland den moed niet op. Eindelijk weet Schnitger een tegenpunt voor Nederland Het einde komt met een 51 overwinning voor de Duitschers. De andere wedstrijden. Spanje won met 20 van Oostenrijk en heeft daarmede zijn tweede overwinning in dit tournooi behaald. Het Britsche elftal viel sterk tegen in de ontmoeting tegen België; het won met slechts 20 tegen een matig spelend elftal. In beide helften werd een doelpunt gescoord. De resultaten van den tweeden dag luidden: DuitschlandNederland 51 (40) SpanjeOostenrijk 20 (00) Britsche InternationaalsBelgië 20 (10) De standen in de beide groepen zijn: Groep A: gesp.gew.gel.verl pnt. v.-t. Duitschland 2 2 0 0 4 11—1 Nederland 2 1 0 1 2 2—9» Zwitserland 1 0 0 1 0 0—1 Frankrijk 1 0 0 1 0 0—6 Groep B: Spanje 2 2 0 0 4 3—0 Groot Brittannië 1 1 0 0 2 2—0 Oostenrijk 1 0 0 1 0 0—2 België 2 0 0 2 0 0—3 Om den Haarlem-beker. Zaterdagmiddag speelden H.H.C. en E.D.O den tweeden wedstrijd om den Haarlem beker. n -r H.H.C. verscheen nu in het veld met: J. Moli, J. Rol. J. Baas, M. Mulder. Jac. Hartog. C. Mulder. Jan Hartog, J. Panman en D. Rozeboom, die later vervangen werd door F. Freymuth. Voor E.D.O. kwamen aan slag: C. v. Esch, G. Verhagen, K. Zandstra, F. Bos. C. Zand- stra Th. v. d. Putten J, v. d. Born. C. Kuyl en N. Kelder. Tengevolge van meeningsverschil verliet J. v. d. Born, halfweg den wedstrijd, zijn plaats. Plaatsvervanger was H. Schijve naar. Moll wierp voor H. H. C. en gaf af wisselend drie slag en vier wijd. E.D.O. sloeg hem vrijwel niet; de loopers die door vier wijd op de honken kwamen, sneuvelden nog al eens op een volgend honk. In de zesde in ning gaf Moll echter niet anders dan vier wijd, waardoor zeven spelers op het eerste honk kwamen. Toen werd hij vervangen door Panmaan, maar eer de derde nul viel, waren er negen E.D.O.'ers over de thuisplaat. Voor E.D.O. wierp Van de Bom, Ook hij gaf nog al eens vier wijd. Daartegenover sloegen de H.H.C.'ers bijna steeds den bal de hoogte in, waardoor ze, op een enkele man uitgevangen werden. De vijfde innings bracht HH..C. acht runs op, te danken aan honkslagen van Moll, Rol en Baas en aan niet minder dan zeven fouten van E.D.O. In de volgende beurt ging de voorsprong echter verloren en na zes innings was de stand 1111. Door beter te gaan slaan wisten de H. IT C.'ers in de twee volgende beurten te ver dubbelen De vervanging van Van de Born door F. Bos als werper, bracht voor E. D. O. geen verbetering. Ook E.D.O. ging na de zesde beurt beter slaan, maar Panman gaf den zwartrooden veel minder kansen, dan Bos den roodwitten. In de zevende beurt gaf Panman Kelder. Van Hagen en K. Zandstra drie slag. terwijl alleen C. v. Esch hem over leefde maar het ook niet tot een punt bra cht. Het slot was dat H. H. C. na acht innings met 2215 won. De uitslag in innings is: H. H. C.: 03008074 22 E. D. O.: 0 0 2 0 0 9 0 4 15 KennemerDen Haag (26) Op de banen van de Kennemer Golf Club is gisteren de competitiewedstrijd Kennemer G. en C.C.Haagsche G.C. gespeeld en dooi de Hagenaars met 62 gewonnen. De resul taten van de foursomes waren: Ir. T. F. Hubrecht en W. Wetselaar spelen all square met R. Schill en K. G. v. Leyden. A. Weyhausen en Ch. E Veltman verliezen van mr. A. Kerkhoven en P. A. Ramaer met 1 up. W. van Waveren en W. F. Looman Jr. win nen van jhr. mr. A. Snouck Hurgronje en W. Hamm met 4.3. De resultaten van de singles waren: M. Wetselaar wint van mr. A. Kerkhoven met 7 5. Ir. T. F. Hubrecht verliest van R. Schill met 4/3: W. F. Looman jr. verliest van K. G. van Leyden met 4 2; W. van Waveren verliest van W. Hamm 7/6; A. Weyhausen verliest van jhr. mr. A. Snouck Hurgronje 3/2; Ch. E. Veltman verliest van P. A. Ramaer 4/3. Maandelijksche wedstrijd Kennemer Golfclub. De Kennemer Golf Club hield Zaterdag en Zondag een maandelijkschen wedstrijd, waar- aaan 11 dames en 30 heeren deelnamen. Mej. E. Veltman (20) won den eersten prijs bij de dames met een netto score van 60; tweede was mevrouw Buma (5) met 70. De heer A. E. Thierry de Bye Dolleman (23) won den eersten prijs bij de heeren met een score van 67; tweede was C. Dekker (24) met 68. H. Healy maakte een score van 72. Haarlem heeft 'n 35 gelijk spel tegen Ace gespeeld. Het was voortdurend een spannende wedstrijd. Van de 10 gespeelde partijen wer den er 5 in 3 sets beslist, waarvan er drie door Haarlem werden gewonnen. De winst was nu niet zoo eenzijdig als de vorige week, toen al leen de heeren voor de gewonnen partijen had den gezorgd. Thans hebben ook de dames een werkzaam aandeel gehad in het gelijke spel, want behalve 2 heeren-enkelspelen, werd één damesenkelspel, het damesdubbelspel en één gemengddubbelspel gewonnen. Bij een 54 stand voor Haarlem, moest het gemengd-dub belspel mej. Adams en Rhodius versus mevr. de Lavieter en Veenstra nog gespeeld worden. De Haagsche dubbel raakte steeds beter inge speeld en toen de Haarlemmers vermoeid raakten, speelden de Hagenaars nog even vast (en ook gelukkig!) als of zij kersversch waren, waardoor aan Haarlem de overwinning ont ging en zij met 'n gelijk spel tevreden moest zijn. De uitslagen. Hoofdklasse D. D. V.Leimonias 2 ThorLeimonias Anglo DutchHet Spieghel Eerste klasse: A. T. V.—D. D. V. 2 Groen WitHilversum HaarlemAce P. MarlotFestina PhilharmoniaVenlo EindhovenWoburnpark Overgangsklasse Thor 2—Schiedam DordtLeiden GameK. A. T. Eindhoven 2—Rhynauwen NijmegenEnschede DaisyArnh. L. T. B. TWEEDE KLASSE: Groen Wit 3—T.E.D. JoyGame and Set AnimoTed 2 T.C.G.—Sharp Rood ZwartHaarlem 2 T.C.H. 2Topping HeemstedeAlkmaar/Heiloo Top—T.C.G. 2 K.E.K.Heemstede 2 Heemstede 3Score T.C.H. 3—V.V.G.A. WestrustBakkum Het Spieghel 2—Shot 2 BilthovenHilverheide GooilandBaarn AltaGroen Wit 2 DERDE KLASSE: Stadivo 2Heemstede 4 Topping 2Westrust 3 BonzoAnimo 2 A.M.V.J.Heemstede 5 WimbledonKat 3 Gold StarBonzo 2 T.E.D. 3Ownaw De Bary 2—T.C.H. 4 T.E.D. 4—T.H.C. 1925 Ready 1928 IIIHeemstede 6 Be Quick 2—T.C.G. 4 Westrust 2Top 2 Twentsc'ne Bank 2Duinlust T.C.G. 3Aemstelsport Game and Set 2Swift 2 Nieuwe Meer 6Heemstede 7 Twentsche Bank 3Westrust 4 6—4 5—5 2—S 5-5 9r—1 5—5 6—4 4—6 8—2 1—7 3—5 3—5 1—7 2—6 2—6 6—2 3—5 2—6 7—1 4—4 4—4 7—1 5—3 8—0 7—1 2—6 5—3 7—1 2—6 7—1 6—2 2—6 2—6 2—6 6—2 4—4 7—1 5—3 De Uitslagen. (Kampioenwedstrijden) Heeren: AalsmeerAchilles NilocSport Vereen (Utrecht) Donar (Den Haag)Aalsmeer Finale: NilocAalsmeer Dames: RapiditasZeeburg HygiëaHercules Hebe Finale: RapiditasHygiëa 25 (Niloc en Hygiëa zijn dus kampioen van het Westerdistrict), 6—0 7—1 0—1 5—0 4—2 7—1 Competitiestanden. EERSTE KLASSE AFDEELING 2. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Marlot 2 2 0 0 4 12—8 Festina 2 10 12 10—IQ Haarlem 2 0 111 9—11 Ace 2 0 111 9—11 OVERGANGSKLASSE AFDEELING 2: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. T.C.H. 2 2 0 0 4 10— 6 Kat 2 1 1 0 3 9— 7, D.D.V. III 2 0 111 7—9 Game 2 0 0 2 0 610 EERSTE KLASSE HaarlemAce (55) Heerenenkelspel: Kauffmann slaat de Lahye 61, 36, 75, Dingemans slaat Bas 46, 61, 6—2. Rhodius verliest van Veenstra 06, 16. Damesenkelspel: Jkvr. L. van Riemsdijk slaat mej. Visscher 6—3. 6—2. Mej. A. van Beeck Vollenhoven verliest van mevr. Ernst 46, 26. Gemengddubbelspel: Mej. Adams en Rhodius verliezen van mevr. de Lavieter en Veenstra 36. 64, 06. Mevr. de Graaf en Kern slaan mevr. Ernst en Tierie 6—2, 60. Heerendubbelspel Kauffmann en Dingemans verliezen van de Lahije en Qué 1—6, 64, 36. Kern en Rhodius verliezen van Veenstra en Tierie 36, 26. Damesdubbelspel Jkvr. L. van Riemsdijk en mej. Adams slaan mevr. de Lavieter en mej. Visscher 3- 6, 1—3, 7—5. OVERGANGSKLASSE. D. D. V. 3—T. C. H. (3—5) Heerenenkelspel: J. Nielsen slaat Bakker 6—i< 46, 64. Straus verliest van Knoop 3—6, 3—6. Damesenekelspel: mej. de Vries verliest van mej. de Jong 46, 57. Mevr. Hamburger verliest 'van mevr. Kotte 46, 4—6. Heerendubbelspel: Straus en Stern verlie zen van E. Nielsen en Knoop 6—8, 0—6. Damesdubbelspel: mevr. Hamburger en mej. de Vries slaan mej. Kerckhoven en mevr. Kotte 6—1 6—1. Gemengddubbelspel: mej. de Vries en Stern verliezen van mej. de Jong en Bakker 6—8, 16; mevr. Hamburger en Straus slaan mevr. Kotte en E. Nielsen 6—1, 26, 75, MexicoCuba (30) Uit Mexico City: De beide enkelspelen op den eersten dag van den Davisbekerwedstrijd MexicoCuba werden door Mexico gewonnen. De resultaten waren: Treyes (Mexico) sloeg Randin (Cuba) met 6—2,6—0.6—3. Hernadez (Mexico) sloeg Nodarse (Cuba)] 5—7. 6—3, 4—6, 8—6, 6—2. Het. dubbelspel werd eveneens door Mexico, gewonnen, zoodat dit land dezen wedstrijd reeds gewonnen heeft. Dubbelspel: Randin en Aguero (Cuba) ver liezen van Unda en Llano (Mexico) met 4—6. 1_6,3_6.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12