Mij ^osterduin" gaat haar terrein verder exploiteeren. Aspirin MAANDAG 6 MEI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD IJMUIDEN Door verbinding van Oosterduinweg met Burg. Rambonnetlaan wordt een nieuwe verkeersweg geschapen. Links van de boerderij begint de Burg. Rambonnetlaan, op het Oosterduinplein. aangesloten wordt De Maatschappij Oosterduin", welke eigena res is van de gronden die liggen aan het Oostelijk uiteinde van de Kennemerlaan, heeft het plan opgevat, haar terrein ver der in exploitatie te brengen. Wel zal hier door de gewenschte verbinding van de Ken nemerlaan met het Oosterduinplein niet tot stand komen (dit wordt belet door de boer derij daar ter plaatse, die niet aan ..Ooster duin" toebehoort', maar doordat de Alexan der Bellsi-raat en de Napierdwarsstraat zul len worden doorgetrokken en verbonden met de Burgemeester Rambonnetlaan. zal onze gemeente binnenkort twee onvoltooide stra ten minder tellen. Maar het belangrijkste resultaat van dit werk zal zijn het totstandkomen van de verbinding tusschen Oosterduinweg en Velserduinplein, waardoor een nieuwe verkeersweg ontstaat, die een recht- streeksche verbinding tot stand brengt tusschen het Velserduinplein en het Visschersliavenkwartïer. Want ook de Burgemeester Rambonnet laan zal in Oostelijke richting worden vol tooid en in verbinding worden gebracht met het Oosterduinplein Zooals men weet is dit gedeelte van de Burgemeester Rambonnetlaan, evenals de geheele Oosterduinweg zoo geprojecteerd, dat de halve straatbreedte valt op de gronden, toebehoorende aan Jhr. Mr. Boreel van Ho- gelanden (de z.g, „Kikvorsch")Ook dit deel van de Burgemeester Rambonnetlaan zal dus slechts over de halve breedte worden aange legd. De weg verkrijgt echter een breedte van 10 M., waarvan 6 M. rijweg en 4 M. trottoir, breed genoeg dus om een druk verkeer te kunnen verwerken. De boerderij blijft intact en komt dus vlak aan de straat te staan. Om het plan te kunnen uitvoeren, zal het noo- dig zijn, dat eenige oude boomen op het erf nabij de boerderen gerooid worden. De uitvoering van dit plan opent vele pers pectieven. In de eerste plaats zullen de toe komstige bewoners van de Burgemeester Rambonnetlaan een betere verbinding ver krijgen met het Velserduinplein, dat een be langrijk knooppunt van straten is. Maar het grootste belang komt naar voren, wanneer men het plan beschouwt van een breeder standpunt, n.l. in het kader van het alge- meene verkeer. Dan blijkt duidelijk, welk een belangrijke verkeersader van Oost naar West. de richting van het hoofdverkeer. tot stand zal komen. Heel het gebied rondom de Vis- schershaven, dus zoowel de ten N. als ten Z. van deze haven gelegen handels- en in dustriecentra. krijgt er een kortere verbin ding door met het achterland. En ook strandbezoekers zullen er van kunnen profi- teeren. Nog een moeilijkheid te ovenvinnen. Er moet echter nog één moeilijkheid over wonnen worden. Want wanneer er verder niets geschiedt, zullen alleen voetgangers en wielrijders van het plan-Oosterduin kunnen profiteeren Voor deze categorieën van weg gebruikers kunnen de terreinen rondom de Visschershaven via het Snelliusplein en de Kompasstraat en het prikkeldraadpaadje worden bereikt. Op zichzelf is dit geen ide ale verbinding, maar men kan het er mee doen. Voor het rijverkeer zal er echter iets anders moeten komen. Hiervoor is het noo- dig, dat er een flinke afrit wordt gemaakt naar de Visschershaven. Nu van particuliere zijde zulk een belang rijk werk wordt verricht, dat van algemeen belang is, mag de overheid niet'achterblij ven om te maken, dat de verbetering, die tot stand wordt gebracht, geheel tot haar recht komt. Er is hier een dankbaar object voor werkverruiming of werkverschaffing of wat ook en wij hopen dan ook, dat deze aange legenheid van de zijde der overheid die be langstelling mag genieten die zij verdient. Samenwerking tusschen rijk en gemeente, maar in de eerste plaats medewerking van het rijk is noodig om de volle 100 nuttig effect te bereiken. Moge dit stukje er toe bijdragen, om de oplossing van dit probleem te bespoedigen. Ten siotte willen wij er nog op wijzen, dat door de uitvoering van het plan van ..Ooster duin" een aantal arbeiders voor geruimen tijd werk zal kunnen krijgern Vele vierk. meiers derden meters rioleerbuizen zullen moeten worden verwerkt, vele kub. meters zand voor ophooging van het terrein zullen moeten worden verplaatst. En ten slotte, wanneer het FMWrm alleen hel besle voor Uw gerouuucu (Adv. Ingez. MedJ Wijting per 50 K.G. f 6.50—3.90. Makreel per 50 K.G. f 13.50—11. Heilbot per K.G. f 0.90—0.60. Leng per stuk f 10.85. Koolvisch per stuk f 0.300.24. BESOMMINGEN. Trawlers: Oostzee, IJm. 147, 150 manden Ancor IJm. 135, 135 mnd. Bergen IJm. 16, 350 mnd. De Hoop 46 IJm., 280 mnd. Sumatra, IJm. 253, 290 mnd. Flamingo IJm. 42, 130 mnd. Beugers: V.L. 197 V.L. 195 Loggers: IJm. 204 500; SCH. 53 f 360; SCH. 285 570; KW 38 470; KW 34 650; KW 22 350; KW 95 410; KW 1004 570; KW 161 750; KW 49 400; KW 114 300; KW 14 380; KW 147 340; KW 51 700; KW 35 570. Besommingen van 15 loggers nog niet be kend. 1400 1190 2390 2360 1620 910 550 540 terrein eenmaal bouwrijp is gemaakt, zullen zeker spoedig gegadigden komen om dit zoo gunstig gelegen deel van IJmuiden te be bouwen. TOONEELUITVOERING „HET MASKER' Zaterdagavond heeft in „Het Wapen van Velsen" een tooneeluitvoering van „Het Mas ker" plaats gehad. De zaal was niet zoo goed bezet als wij dit bij uitvoeringen van „het Mas ker" gewoon zijn. De reden zal ongetwijfeld zijn geweest het mooie weer. waardoor vele trouwe bezoekers van dergelijke uitvoeringen de voorkeur aan een wandeling gaven. De spelers hadden een volle zaal verdiend, want hetgeen zij op de planken verrichtten was van dien aard, dat de aanwezigen volop genoten hebben. Opgevoerd werd een blijspel in drie bedrijven getiteld: „Ketty jokt nooit". De spelers waren allen goed in hun rol. Vooral de vertolkster van de titelrol, van Ketty, die er prat op ging steeds niets anders dan de waarheid te zeg gen, en voorts van de rol van haar huisvriend Jimmy, die eveneens nooit jokt, maar die bei den ten slotte niets anders doen dan leugen op leugen te stapelen waardoor de eene ver makelijke situatie na de andere ontstaat, tot groot vermaak der toeschouwers. Op verdienstelijke wijze verzorgde „de Brou wers Band" de entr'acte muziek. Een tijdens de pauze gehouden verloting was een aardige afwisseling en het gezellige bal een slot, dat geheel paste in het kader van den avond. FEESTAVOND IJMUIDER REDDINGS BRIGADE Zaterdagavond vond in Hotel Willem Ba- rendsz een feestavond plaats van de IJmuider Reddingsbrigade, die zich in een groote be langstelling mocht verheugen en die een vlot en geanimeerd verloop had. Voordat het aangename kon beginnen werd het nuttige afgehandeld, n.l. de agenda dei- jaarvergadering. Het feestelijke gedeelte slaagde uitstekend. Het tooneelstukje „De Aardschok" werd uitste kend gespeeld en vormde dan aan een bron van veel vermaak voor de aanwezigen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisvarende voor de Dinsdagmarkt: Gerberdina Johanna. IJM 38, vangst: 80 manden sehelvisch, 200 m. braadschelvisch, 110 m. wijting, 15 m, poon, 30 m. makreel, 50 m. kleine, dikke makreel, 35 m. gestripte radio, 80 m. kabeljauw, leng en koolvisch. Totaal 600 m., benevens 120 stuks stijve kabel jauw. Mary, IJM 189. Vangst: 70 m. kleine braad schelvisch, 25 m. platvisch, 15 m. gul, 60 m. wolf en poon, 20 m. radio, 5 m. sehelvisch. Totaal 250 m., benevens 650 stuks ijskabel- jauw, 300 stuks stijve kabeljauw, 10 kistjes platvisch, 20 kistjes sehelvisch. MARKTPPRIJZEN VAN MAANDAG 6 MEI. Tarbot per K.G. f 0.800.62. Griet per 50 K.G. f 25—6.50. Tongen per K.G. f 0.530.35. Groote schol per 50 K.G. f 21. Middelschol per 50 K.G. f 2219. Kleine schol per 50 K.G. f 17—2,15. Schar per 50 K.G. f 3.80—2.40. Tongschar per 50 K.G. f 2215. Vleet per stuk f 3.50 Kleine poon per 50 K.G. f 6.802.40. Groote sehelvisch per 50 K.G. f 22. Middelscheivisch per 50 K.G. f 2117,50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 2216 Kleine sehelvisch per 50 K.G. f 14.509.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 309. Groote gullen per 50 K.G. f 9.506,40. Kleine gullen per 50 K.G. f 12—6. VELSEN De Gemeenteraadsverkiezing. Candidatenlijst der R.-K. Staatspartij samengesteld. Zondag hebben de leden der R. K. Kiesver- eeniging in deze gemeente gestemd over de groslijst voor candidaten voor de gemeente- raadsverkoezigen. Aan de stemming namen 843 leden deel, waarvan 290 stemden vóór het politiek adviesc en 465 afwijkend daarvan. Het aantal ongeldige stemmen bedroeg 79, terwijl 9 stemmen blanco werden uitgebracht. Ingevolge dei uitslag zal de volgende candi datenlijst worden ingediend. 1. C. P. J. Maas, 7484 punten, 2. J. P. Nijs- sen 6668 punten. 3. J. Zwanenburg 6340 pun ten; 4. H. H. Meijer 6061 punten; 5. J. Heere mans 5539 punten, 6. J. A. van Geelen 4785 punten, 7. Mr. J. J. P. Tonino 4533 punten, 8. H. Sombroek 3382 punten. 9. C. Post 415Ó punten, 10. P. Kee 3914 punten, 11. G. van Kaam 3051 punten, 12. N. Sanders 2634 pun ten. VELSENS ZIEKENFONDS KRIJGT MEER DOKTOREN In verband met den uitslag van het door het bestuur van Velsens Ziekenfonds in op dracht van een ledenvergadering gehouden referendum, zal worden overgegaan tot het uitbreiden van het aantal doktoren aan de Zuidzijde van het Noordzeekanaal. BEVERWIJK Het nieuwe seizoen in den tuinbouw. Gunstige werking van de teeltbeperking De export vraagt devaluatie. Nu over eenige maanden de belangrijkste periode in den tuinbouw, namelijk die van de aardbeien- en boonenoogst, weer zal zijn aan gebroken, is het interessant te vernemen, wat een van de grootste exporteurs van groenten en fruit van ons land, de heer J. Docter al hier. ten aanzien van de vooruitzichten kan mededeelen. De heer Docter begon met er aan te herin neren, dat de tuinders sedert 1930 met lage prijzen voor de aardbeien te kampen hadden. Toch gaf het vorige seizoen, ofschoon er bijna geen export naar Duitschland was, reeds eenige verbetering te zien, die haar oorsprong vindt m de slechte oogsten in het buitenland en m de mindere oogstopbrengst in het bin nenland. In tegenstelling tot verleden jaar en twee jaar geleden is geen voorraad ingepulpte aardbeien aanwezig, zoodat het oude product bij de komst van den nieuwen oogst ge ruimd is. De teeltbeperking, de schrik der tuinders, die echter serieus wordt uitgevoerd, bleek voor deze streek eerder voordeelig, dan nadeelig te werken. Voor de aardbeien zal de inkrimping van de teelt dit jaar voor het eerst merkbaar zijn. Kermemerland heeft echter voor het meerendeel kleinbedrijven, die niet meer dan vijf pet. behoeven in te krimpen, waarbij de tuinders zelf de producten kunnen aanwij zen, zal deze regeling echter niet van grooten invloed zijn. De exporteurs rekenen bij nor malen oogst op een vermindering in aanvoer van 10 pet. Toch zal de aanvoer in Nederland nog 15.000.000 K.G. omvatten, waarvan 2.000.000 K.G. te Beverwijk, 2.500.000 K.G. te Breda, 5,000.000 K.G. op de Zuidhollandsche eilanden en 1.500.000 K.G. in Zaltbommel wordt aangevoerd. Ook Zeeland levert nog' 1.000.000 K.G. aardbeien. Opmerkelijk is, dat de soort Dutch Evern het meest hi trek is en altijd meer geld opbrengt dan de Jacunda's en Ober-Schleziën. Laatst genoemde soort is nog altijd niet geschikt om te worden ingepulpt. Het is echter niet on mogelijk, dat voor deze soort nog een geschikt conserveeringsmiddel wordt gevonden. Verwacht wordt, dat de helft van de pro ductie in het binnenland blijft. Bij de steeds dalende loonstandaard kan niemand voorspel len of dit zoo blijven zal, omdat aardbeien als consumptie-artikel als luxe is te beschouwen. Helaas zijn er vele factoren aanwezig, die remmend op de gunstige ontwikkeling van den toestand zullen werken. Deze ongunstige invloeden zijn de betalingsmoeilijkheden met Duitschland en de inmiddels weer verhoogde invoerrechten naar Engeland. De Engelsche invoerrechten waren eerst 10 pet, toen 25 pet. en daarna werd een vast tarief ingevoerd van 9 per 1000 K.G. Op 1 K.G. aardbeien moet bij een normalen koers dus 12 ct. invoerrech ten worden betaald. De Engelsche kweekers, die zich in snel tempo op de aardbeienteelt zijn gaan toeleggen, hebben daardoor natuur lijk een belangrijken voorsprong gekregen. Hollandsche exporteurs kunnen daartegen moeilijk werken, nog te minder, omdat de Engelsche koloniën vrije invoer hebben. On gehinderd verschijnen dus Canada en Colum bia met aardbeien, de Kaapkolonie met kruis bessen en Nieuw-Zeeland met zwarte bessen aan de Engelsche markt. Een persoonlijke poging van Minister-pre sident Colijn om voor de Nederlandsche ex porteurs eenige verzachting in de strenge invoer bepalingen te verkrijgen, leidde tot geen enkel resultaat. In Duitschland zouden de exporteurs kun nen verkoopen, maar er komt geen geld. Be taling over de clearing stuit op groote moei lijkheden. Leveringen van Augustus en Sep tember zijn nog niet verrekend, hoewel de klanten allen betaald hebben. De heer Docter was van oordeel, dat de tuinders niet uit het oog mochten verliezen, hoe Duitschland steeds de grootste afnemer is geweest en dat het zegen zou zijn, indien op de een of andere manier met dat land een overeenkomst gesloten zou kunnen worden, waarvan een betere afzet van land en tuin bouwproducten naar Duitschland het gevolg zou kunnen zijn. Een zeer ernstig beroep wordt op de tuin ders gedaan om de aardbeien niet te laten rijpen, omdat de vruchten dan voor inpulping niet geschikt zijn. Over het algemeen geldt voor de pulpindustrie deze bepaling: hoe witter aardbeien, hoe beter. Ook wordt het gebruik van de aanjagende kunstmeststoffen uit den booze geacht, omdat door deze wijze van bemesting de kwaliteit der aardbeien te veel verslapt. De export van groenten, zoowel als van fruit, levert groote moeilijkheden op, doordat de Nederiandsche gulden nog altijd bovenaan staat op de Europeesche geldmarkt. De exporteurs zouden het van hun stand punt bezien wenschelijk achten, dat de gul den zich bij het Europeesche niveau aanpaste tot een algemeene devaluatie van 33 pet. DE WERKLOOSHEID Zaterdag stonden bij den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling in totaal 830 werkloozen in geschreven tegen 808 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den Dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 467 (vo rige week 452), Wijk aan Duin 246 (242) cn Heemskerk 117 (114). BOUW VAN EEN NIEUW TELEFOON KANTOOR. In verband met de automatiseering van het telefoonnet zal in den tuin achter het post kantoor aan de Breestraat een nieuw telefoon kantoor worden gebouwd. De aannemer, J. C. van Oers te Haarlem aan wien de bouw voor f 17.900 is opgedragen, is reeds met de werkzaamheden begonnen. ZANDVOORT Een situatieteekening van het terrein der Mij. Oosterduin dat in exploitatie wordt gebracht. ZON EN ZEE LOKTEN IN ZANDVOORT. De zon, die 't vorige jaar bij voorkeur op Zondag schuil ging achter grauwe regen wolken en daardoor het bezoek aan Zand- voort tot een minimum beperkte, heeft dezen eersten Zondag in Mei onze badplaats wel buitengewoon begunstigd. Stralend rees zij 's morgens boven de duinen en goot parel, snoeren glansen over de effen zee. De wind. die een paar dagen geleden nog koud en guur blies uit het Noorden was thans ver huist naar het Zuid-Oosten en als bij toover- slag veranderd in een zoel lente-windje, dat de geuren van helm en duinroos tot op het strand mee droeg. Weldra bleek, dat vele stedelingen geen weerstand konden bieden aan den lust Zand- voort en de zee in het licht van den stralen - den dag te zien. Het eerst kwamen, de fietsers opdagen; toen volgden de passagiers van trein tram, terwijl de groote stroom van auto's pas in den namiddag kwam. In bijna onaf zienbare rijen schaarden zij zich op de beide boulevards. De inzittenden trokken naar het strand of gingen op de terassen van ver schillende cafés zitten. Het Noorderbad zag er in den namiddaj uit. alsof 't er volop zomer was. De café terrassen zaten vol. het zonnebad eveneens en zelfs de zee had niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Een gedeelte van de badinrichting was reeds in exploitatie en ongeveer zestig bezoekers waagden zich al in 't zilte nat. Wel was het water nog vrij frisch, doch dit scheen deze eerstelingen niet te hinderen, want verscheidenen gingen in den loop vanden dag, twee- en zelfs drie maal het water in. Hoewel het Zuiderbad nog niet geopend is, mocht het café-terras zich in een druk be zoek verheugen. Vele bezoekers hadden zich ook neergezet op de terassen van 't Groot badhuis, van bodega Mustert en Riche, om hier te genieten van het zeldzame schoone spel, dat de bijna spiegelgladde zee, besche nen door de voorjaarszon, opleverde. Het strand, dat met stoelen was bezaaid, had een bijna zomerschen aanblik. Zoover 't oog reikte, waren er kinderen aan 't schep, pen, terwijl vele anderen zich vermaakten met „pootje baden". Van de pleizierbootjes was er maar één in exploitatie gebracht. In het dorp heerschte een gezellige drukte vooral in de omgeving van het Tramplein. „Piet" en „Kees" kwamen soms handen te kort om aan alle aanvragen om ijs te vol doen. 't Moet op een vreemdeling die met de tram aankomt, wel een eigenaardigen indruk maken, groot en klein al likkende aan een ijsco te zien rondslenteren. Dat de bloemententoonstelling Flora haar mvloed deed Telden op het drukke bezoc' aan Zandvoort was wel te zien aan de auto's Andere jaren kwamen op vroege voorjaars dagen alleen auto's uit de naaste omgeving thans zagen we vele wagens uit Frankrijk, België. Limburg. Brabant, Groningen en Friesland. Blijkbaar waren deze na een be zoek aan Flora even doorgereden naar Zand voort. 't Is te hopen, dat dit laatste bêzoek zoo goed bevallen is, dat zij in den zomer nog eens terug komen. O.H.'s MANNENKOOR. Zaterdagavond gaf O.H.'s Mannenkoor gebouw Monopole haar zeer druk bezocht jaarfeest. Na de opening door den heer C. A. v. d. Aai', voorzitter van de feestcommissie kregen de Midnight Kiddies het „woord" en hielden dit tot den volgenden morgen 3 uur. Slechts even werd hun het zwijgen opgelegd, om eenige leden de gelegenheid te geven tot het opvoe ren van een pantomime, die in den smaak van het publiek viel. Aan het slot van dezen zeer gezelligen avond bracht de voorzitter van O.H.'s Mannenkoor, de heer T. Koper, dank aan allen, die hadden medegewerkt om dezen avond zoo goed te doen slagen. TOONEELVER. PHOENIX. Het bestuur en de werkende leden van do tooneelvereeniging Phoenix hebben de goede gewoonte aangenomen, aan het einde van; ieder speelseizoen een avond samen te komen. Bedoelde avond zal dit jaar gehouden worden! op Vrijdag 10 Mei in Monopole. De heer Kief er zal bij deze gelegenheid zorgen voor muziek en verschillende attracties. FEESTAVOND IN MONOPOLE. Aangemoedigd door het succes van heb vorige jaar heeft de eigenaar van Monopole besloten ook dit jaar weer alle besturen vani de vereenigingen die haar uitvoeringen eni feestavonden in Monopole gaven, uit te noo-> digen, tot het bijwonen van een feestavond» en wel op Woensdag 15 Mei. De tooneelvereen.' Phoenix zal op dezen avond opvoeren: „Ko^ medie" van Henk Bakker en Jan van Ees. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAADSVERKIEZING. Door de Antirev. Bondskiesvereeniging in Haarlemmermeer is de candidatenlijst voor. de a.s. gemeenteraadsverkiezing thans defi nitief vastgesteld. De aftredende raadsleden voor zoover zij zich weder beschikbaar heb ben gesteld zijn wederom gecandideerd, terwijl verder nog candidaat werden gesteld de heeren; M. J. van Nieuwenhuijzen te Hoofddorp; C. Doeleman te Nieuvennep; B. Hijstek te Rijk; P. Verkuyl te Nieuwvennep; H. Burgsma te Abbenes; P. Oostwouder te Zwanenburg; A. Verkuijl te Lisserbroek; H. de Graaf te Burgerveen; J. Kamper te Vijf huizen. In de plaats van den heer J. C. Gehrels të Vijfhuizen die niet meer voor een benoe ming in aanmerking wenscht te komen is nu candidaat gesteld de heer M. J. van Nieuwenhuijzen. Wanneer de antirev. partij dus haar aantal zetels behoudt, zal de heer van Nieuwenhuijzen lid van den gemeente raad worden. I TENTOONSTELLING NIJVERHEIDS SCHOOL. In de Nijverheidsschool te Hoofddorp werd een tentoonstelling gehouden van de werk stukken der leerlingen. Onder de vele be langstellenden werden opgemerkt de burge meester van deze gemeente Mr. Slob, de ge meente-secretaris Mr. Jansonius en wethou der Ouwerkerk. Nadat de voorzitter, de heer Van Driel zijn rede had gesproken, reikte de burgemeester met een toepasselijk woord de diploma's uit aan de leerlingen: G. van Ame- rongen, G. van Dijk, J. van Zijverden, J. W. Knibbe, C. Drooger, E. de Laat, H. van Wijk, M. Koopman, C. G. Plaisier, C. C. de Koning, H. de Man, A .C. J. Vreulink, M. van der Lin den, C, Voogt, M. Zijp, T. Klerk, J. Rood, A', L. den Dekker en M. Meijer. SCHIETWEDSTRIJDEN B. V. I. Zaterdagavond hadden in de zaal van dé Landbouw te Hoofddorp onder veel belang stelling de schietwedstrijden plaats voor de leden van de afdeeling Hoofddorp van den bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, uitgaande van de gewestelijke Landstormcommissie „Stelling van Amsterdam". Op de vaste baan werden de volgende pun ten behaald: Th. v. d. Geest 95, A. B. Biesheu vel 94, W. v. d. Vlugt 94, D. Roodenburg 93, J. van Dijk 93. A. L, Krielen 92, J. v. d. Wiel 91. P. J. van Driel 90, C. Beers 90. R. Krab bendam Jr. 90, C. v. d. Geest 89. J. C. Tanis 89, H. van Woerkom 88, W. Kuilboer 88, terwijl op de vrije baan naar volgorde de beste schut ters waren: 1. J. v. d. Spek; 2. A. L. Krielen;' 3. A. B. Biesheuvel; 4. P. J. van Driel; 5. F. Doeleman; 6. W. Kuilboer; 7. Th. v. d. Geest;' 8. C. Beers; 9. W. Roodenburg, 10. H. van Woerkom; 11. J. van Saarloos. BLOEMENDAAL DE GEVAARLIJKE HELLING. Zondagmiddag half 4 reed een 14-jarige Amsterdamsche jongen per fiets op den Hoo- gen Duin- en Daalsehenweg. Bij de daling was de snelheid te groot. Hij reed tegen de trap van „Karmel" en werd vrij ernstig aan het) hoofd gewond. Dr. Brongersma achtte overbrenging naar het Diaconessenhuis te Haarlem noodzake lijk. Per ziekenauto der firma Mathot werd de jongen daarheen vervoerd. CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. De R.K. Harmonie „Euphonia" is voorne mens. a.s. Woensdagavond 8 Mei van 8 tot IQ uur een concert te geven in het Bloemendaal- sche bosch, onder leiding van den heer J. W* Lefeber. i Het programma luidt: 1. Geboortedagmarsch 2. De Marketentster, ouverture 3. De Aprilgrap, wals 4. Kaboutermarsch, kar airier stuk 5. Morgenrood en schemering, fantasie G. Gadenne. 6. Met vlag en wimpel H. Lureman, 7. Herfstbloem, fantasie Z. Bajesz^ 8. Lentedroomen, wals Joh. Strauss. 9. Burgemeester van Sonsbeek marsch. F. Kuhne. G. Delfort, M. Deprêt, K. Noackj HILLECOM AFSCHEID PASTOOR KROOK. Na 151/2 jaar gewerkt te hebben gaat Pastoor Krook op 70-jarigen leeftijd met 15 Mei rust genieten. Zondag 12 Mei zal Pastoor Krook voor de laatste maal de Hoogmis opdragen en zijn parochianen ten afscheid toespreken. Na de Hoogmis zal in het zaaltje der oude parochie van 122 uur gelegenheid zijn voor een Der- soonlijk afscheid. Woensdagmorgen te 11 uur vertrekt Pastoor. Krook van de parochie; verzocht is dien mor gen te vlaggen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8