Sfteciaêe aaWied'iHt}! HEEREN J. v. DAM COSTUUMS TELEF. 12236 VRIJDAG 10 MÈI 1935 HAARDE M'S D A C B U A 11 IJMUIDEN Het jubileum van den heer B. Schipper. Veel belangstelling: van ouders, kinderen en personeel. Op ondubbelzinnige wijze hebben ouders, kinderen en personeel Donderdagmorgen getoond welk een groote plaats de jubi- leerende heer B. Schipper, hoofd der P. Ver- meulenschool in aller harten inneemt. Half tien per auto afgehaald met z'n gezin, werd hij door een haag van eerepalmen (de eere- wacht bestond uit 5 jongens en 5 meisjes van de hoogste klas) naar z'n plaats in de mooi versierde gymnastiekzaal geleid, terwijl alle kinderen een speciaal welkomstlied zon gen. Hierna boden twee kleine peuters uit de eerste klas den jubilaris en zijn vrouw bloe men aan, benevens een ander meisje een groot couvert met 't feestprogramma en de te zingen liederen. Hierna sprak de oudste onderwijzer, de heer Smit die de leiding had, een welkomst woord en ging voor in gebed. Na het zingen van een koraal ..Geloofd zij God" sprak de heer Smit den jubilaris namens de kinderen toe. Deze releveerde de onderwijzersloopbaan van den heer Schipper en ook hoe 8 jaar geleden deze naar IJmuiden-Oost gekomen was en hoe hij in den loop der jaren aller harten gewonnen had en zich in en buiten de school met volle werkkracht gaf. Namens de kinderen overhandigde hij een fraaien stoel en een ..Bijbels Handboek en Concor- danti". De kinderen wenschten hun meester daarna zingend de zegenbede uit Ps. 134 toe. Hierna kreeg onderwijzer de Jong het woord. Met een luimige speech overhandigde hij namens het personeel benevens de geschon ken bloemenmand een blijvend huldeblijk, n.l. een vulpen, veronderstellend dat de heer Schipper al had hij nu een stoel en een boek, nog niet met een boekje in een hoekje wilde, maar steeds actief zou zijn en benevens." het voorname vak lezen op de school, ook schrij ven wilde. Hierna werd spontaan „Schipper Beste- vaer" als de heer de Jong den jubilaris be titelde, een feestlied toegezongen onder leiding van den heer de Jong, die de feest liederen vervaardigd had. Een der onderwij zeressen, mej. Rasmussens, zorgde voro de muzikale begeleiding. Mijnheer Schipper, nu aan 't woord komend, zeide ontroerd te zijn bij allesr wat hier gesproken, gezongen, over handigd en gedaan was. Hij bedankte allen hartelijk en haalde hierbij anecdotes uit z'n jeugd op. z'n schooljaren, want hij ging nu al van z'n vijfde jaar af op school; wat herhaaldelijk de lachlust der kleinen opwek te. Na gemeenschappelijk gezang en gebed van één der bestuursleden, dat mede van deze hulde getuige wilde zijn, de heer' v. d. Brink, was het officieele gedeelte geëindigd, en gingen de kinderen zich met spel op de speelplaats vermaken, waarna ze allen in hun klassen duchtig getracteerd werden. Het was een heerlijke, hartelijke morgen geweest voor allen en een onvergetelijke dag voor den jubilaris. De receptie. Gisteravond recipiëerde de jubilaris in de turnzaal en velen maakten van deze ge legenheid gebruik. Namens den Geref. Kerkeraad complimen teerde Ds. van Teylingen den jubilaris en bood hem als blijk van waardeering het boekwerk „Saevis tranquillus in IJndis", van Colijn aan. Namens de Chr. Oranjevereeniging spraken de heeren R. de Boer en J. Luit. Evenzoo was het schoolbestuur der P. Vermeulen- school, mejuffrouw R. Koning, hoofd der Chr. Bewaarschool en de heer Van Dongen namens de Zondagsschoolvereenigir.g aan wezig. Verder waren ter receptie aanwezig de heer Wouda chef politiepost IJmuiden-Oost. ouderlingen der Geref. Kerk, de heer Klut namens „Concinere" de heer Fuldner namens de Zangvereeniging „Sursum Corda", de heer A. Kool hoofd der Julianaschool alsmede vele ouders van leerlingen der P. Vermeulen- school. LOGE I.O.G.T. „RECHT DOOR ZEE". Gisteravond heeft in het Hervormd Ver- eenigingsgebouw Kalverstraat een open zit ting plaats gehad van de Loge „Recht door Zee" der I.O.G.T. De avond werd geopend door den heer J. Dalmeyer en was bedoeld als propaganda- ontwikkelingsavond. Uitgenoodigd was de heer J. Gijs oud-mijnwerker, thans te Amsterdam woonachtig. De heer Gijs, die ruim 21 jaar als mijnwerker onder den grond heeft gewerkt, hield een causerie over den arbeid in de mij nen. die hij verduidelijkte met lichtbeelden. Na eerst het een en ander over den mijnbouw in het algemeen verteld te hebben, schetste hij de moeilijkheid van den ondergrondschen arbeid en de gevaren, die hieraan verbonden zijn. Lantarenplaatjes toonden duidelijk aan, met hoeveel moeite het zwarte goud naar boven wordt gebracht. Tijdens de pauze werd een verloting gehou den, waarna de heer Gijs uiteenzette de con structie van een mijnlamp. Hij demonstreerde duidelijk de werking van zulk een lamp, sprak voorts over den kameraadschappelijken geest onder de arbeiders en liet niet na, propagan da te maken voor geheelonthouding. De avond werd verder opgeluisterd door declamatie van mevrouw Gijs en muziek van de heeren Kofman en Sacher. Het was een mooie avond, die zeer zeker aan zijn doel beantwoord heeft. BINNENGESLEEPT. De Clasina Luther IJM 59 kwam hedenmor gen half zes binnen met op sleeptouw den stoomtrawler Alma IJM 44. die zooals wij gis teren reeds meldden, met een lekken ketel door eerstgenoemden trawler was opgepikt. Nader vernemen wij, dat gebleken is, dat een scheur van 37 c.M. in den ketel was ont- De Alma werd opgepikt op 270 mijl van IJmuiden. FEESTAVOND V. V. IJ. Donderdagavond heeft in intiemen kring V. V. IJ. een feestavond gehouden, ter gelegen heid van het behaalde kampioenschap. Het afgewerkte bonte programma was een vol maakt variété-programma. Vrijdagavond zal een openbare feestavond plaats hebben in het gebouw voor Christ, belangen. Haringaanvoer zal beperkt worden. Reederijen krijgen contingenten toegewezen. Omtrent de uitvaarregeling voor de haring- drijf netvisscher ij vernemen wij nader, dat het in de bedoeling ligt den aanvoer van pekel en steurharing gedurende het komende seizoen te beperken tot 500.000 kantjes (vorig jaar aangevoerd 616.000 kantjes). Ten einde deze beperking te bereiken, zal aan iedere haringreederij een aan voercontin gent worden toegewezen. Dit aanvoercontin- gent zal worden gebaseerd op de aanvoeren van de betrokken reederijen gedurende de laatste vier jaren. Aan de hand van deze cijfers zal voor iedere reederij een gemiddeld aanvoercijfer per schip worden vastgesteld, waarbij de schepen zullen worden ingedeeld in vier klassen, n 1 stoom- stepen, motorloggers van meer dan 400 M3. bruto inhoud, motorloggers van 350—400 M3. bruto inhoud en motorloggers kleiner dan 350 M3. bruto inhoud. Op de gemiddelde aanvoercijfers zal een in verband met de voorgenomen beperking nood zakelijke korting van ca. 21 pet. worden toe gepast. Het totale contingent per reederij wordt verkregen door het aantal schepen per klasse, dat het vorige jaar daadwerkelijk aan de haringdrijfnetvisscherij heeft deelgenomen, te vermenigvudigen met het berekende ge middelde aanvoercijfer per klasse en deze pro ducten op te tellen. Het zal iedere reederij vrij staan het toege wezen totaal-contingent aan te voeren met minder schepen dan het vorige jaar aan de haringvisscherij hébben deelgenomen, m.a.w. het zal geoorloofd zijn een deel der vloot op te leggen. Ten einde uitwassen tegen te gaan, zal wor den bepaald, dat het totale contingent slechts zal mogen worden aangevoerd indien de be trokken reederij niet meer dan 1/3 deel van de vloot, welke het vorig jaar daadwerkelijk aan de haringdrijfnetvisscherij heeft deelgeno men, zal worden opgelegd. Wenscht een reederij meer schepen op te leggen, dan zal voor ieder schip, dat boven het toelaatbare minimum wordt opgelegd, 50 pet. van het aanvoercontingent van dat schip van het totale contingent worden afgetrokken. Gedeelten van schepen zullen daarbij naar evenredigheid in rekening-worden gebracht. Ten einde den reederijen, welke door een te kleine vloot niet in de gelegenheid zijn om schepen uit de vaart te nemen, eenigszins te- ;emoet te komen, zal kunnen worden bepaald, dat voor deze reederijen het totale aanvoer contingent. met een zeker percentage zal wor den verhoogd. Ten slotte zal worden voorgeschreven, dat de schepen tusschen twee reizen ten minste 2x24 uur in de haven zullen moeten ver toeven. WIELRIJDERS, OPGEPAST. Toen indertijd ue plannen tot doortrekking van de Génestetlaan tot aam den Zeeweg ver wezenlijkt zouden worden, wezen we er op, dat het punt ZeewegDe Génestetlaan voor het verkeer veel gevaar zou kunnen opleveren, daar de ter plaatse staande huizen het uit zicht zeer belemmerden. Door ons gemeentebestuur werd dit ook in gezien en daarom werd het laatste gedeelte van de De Génestetlaan in één richting ge sloten verklaard voor voer- en motorrijtuigen. Alleen fietsrijders bleef het toegestaan dit deel in beide richtingen te blijven berijden. In de praktijk bleek echter, dat zelfs deze kleine tegemoetkoming aan Hollands popu lairste vervoermiddel gevaar voor het ver keer opleverde. Om deze reden is dezer dagen het roode bord met de witte dwarsband ge plaatst, ten teeken, dat voor dezen weg het éénrichtingsverkeer geldt voor alle rij- en voertuigen, dus ook voor fietsen. Gisteren was de politie een groot deel van den dag bezig met het uitdeelen van waar schuwingen,. Men deelde ons echter mede, dat binnenkort tot het opmaken van proces/ver baal zal worden overgegaan. VERWACHTE VISCHAANVOER. De Alma, IJm. 44, die heden door de Cla sina Lüther werd binnengesleept, verkoopt morgen de vangst, bestaande uit: 25 m. gr. schol, 55 m. br. schelvisch, 100 m. radio, 30 m. makreel, 15 m. platvisch, 10 m. wijting. 20 m. poon, 20 m. wolf, 100 m. ijskabeljauw. To taal 375 m,. benevens 50 st. st. kabeljauw. BESOMMINGEN. Trawler; Clasina Luther, IJm. 59, 375 1650. Loggers: KW 44 f 700; KW 33 450; KW 41 440; KW 101 1 670. Verkoop van Noorsch natuurijs „Het bedrijfsleven in het algemeen wordt niet geschaad." In Antwoord op de schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid den heer Stumpel, in verband met de verhuring van rijkswege van fabriekspanden aan het Natuurijs Verkoop Bureau van Noorsch ijs te IJmuiden en be treffende van regeeringswege te nemen maat regelen tegen de vestiging van buitenland- sche bedrijven en ondernemingen hier te lande, heeft minister Oud als zijn meening te kennen gegeven, dat deze verhuring niet in strijd is met de toezeggingen der regeering, dat maatregelen zullen worden getroffen tot het tegengaan van de vestiging van buiten- landsche bedrijven hier te lande. Voor zoover hem bekend is, is de N.V. Na tuurijs Verkoop Bureau een Nederlandsche Vennootschap, uitsluitend werkend met Ne derlandsche arbeiders. Dat deze Vennootschap een buitenlandsch product invoert, heeft niet ten gevolge dat het Nederlandsche bedrijfs leven in het algemeen wordt geschaad, het visscherij be drijf ondervindt van haar werk zaamheid belangrijke voordeelen. Reeds in November 1934 hebben B. en W. van de ge meente Velsen bij den minister telegrafisch aangedrongen op hernieuwing van het huur contract met deze vennootschap, opdat het visscherij bedrijf „niet door stagnatie natuur- ijs-leverantie overgeleverd worde aan wille keur van kunstijstrust, hetwelk beteekent. groote schade en nadeel voor toch reeds zwaar getroffen visscherijbedrijf" allernieuwste dessins vanaf 12.50 tot 37.50 Bijzondere aanbieding Blauwe en Zwarte Heeren Costuums vanaf 13.50 tot 30 gld. Groote sorteering Regenjassen van t 1.75. In gabardine van f 13.50 tot 29 gulden. GED. O. GRACHT 78 M ARKTPRIJ ZEN. Tarbot per K.G. 0.68—0.52 Griet per 50 K.G. 18—5 50. Tongen per K.G. 0.46—30. Middelschol per 50 K.G. 20. Zetschol per 50 K.G. 17. Kleine schol per 50 K.G. 15—3.50 Schar per 50 K.G. 2.80. Tongschar per 50 K.G. 19—16. Kleine poon per 50 K.G. 53.20. Groote schelvisch per 50 18. Middelschelvisch per 50 K.G. 16—14. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 11— 7. Kleine schelvisch per 50 K.G. 73. Kabeljauw per 125 K.G. 319. Groote gullen per 50 K.G. 7. Kleine gullen per 50 K.G, 7.704.90. Makreel per 50 K.G. 10—8.50. Heilbot per K.G. 0.70—0.54. Leng per stuk 0.65. Koolvisch per stuk 0.13—0.10. Centrale voor Werkloozenzorg Jong Holland snakt naar werk! Men schrijft ons: Onder dit motto organiseert de Centrale voor Werkloozen zorg over heel Nederland een inzameling onder geestverwanten en belang stellenden. In deze gemeente is een plaatselijk Comité gevormd, waarvan Mevrouw G. J. Buwin- gaGijsnink secretaresse is. Op 11 Mei zal deze nationale collecte gehouden worden, door middel van bonboekjës óf inteekenlijs- ten. Uit de opbrengst hoopt de Centrale haar plannen tot het organiseeren van werkkam pen te kunnen uitvoeren. In kampen neemt de arbeid een grootere plaats in dan tot nog toe het geval was. Volgens het plan van de Centrale zal er een veertigurige werkweek zijn. De deelnemers gaan Zaterdag en Zondag naar huis. teneinde de band met het gezin te behouden. Het ligt in de bedoeling deze kampen telkens acht weken met dezelfde groep te bezetten. Daarnaast hebben de ge wone werkkampen, zooals die georganiseerd worden door het N.J.V., de N.C.S.V. en de Prov. Comité's van de Centrale, hun eigen bestaans recht, zoodat ook deze arbeid zal blijven be staan. Het ligt dan ook in de bedoeling, dat de medewerkende organisaties, voor zoover zij werkkampen organiseeren, hun aandeel in de opbrengst krijgen. Door het steunen van deze actie werkt men dus mede aan de instandhouding van wat er op het gebied van werkkampen van Christe lijke zijde bestaat. Wij kunnen veilig zeggen, dat geheel Chris telijk Nederland achter deze actie staat. Zoowel de Raad van Nederl. Kerken voor Practische Christendom, als de Synode van de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerken en Chr. Geref. Kerken hebben hun instemming met dit werk betuigd. Daarnaast steunt ook de Chr. Jeugdbeweging, vereenigd in de z.g. Con tact-Commissie deze actie evenals de Com missie voor Samenwerking, bestaande uit het Chr. Nationaal Vakverbond, Patrimonium. Chr. Nationale Werkmansbond en de Ned. Luthersche Bond voor Chr. Sociale Actie. Ons volksgeweten ontwaakt. Meer en meer beseffen de werkenden, dat zij mede verant woordelijk zijn voor het lot van de werkloozen. Speciaal de levensgang van de werklooze jeugd heeft meer en meer de belangstelling. Het is alsof langzaam onze nationale eenheid groeit. Trouwens wie de geschiedenis bestu deert, leert daaruit, dat het Nederlandsche volk in tijden van gevaar zijn geestelijke soli dariteit besefte en er naar wist te handelen. Het zou ons dan ook verwonderen als het Christelijk Volksdeel de Centrale voor Werk loozenzorg op 11 Mei niet in staat zou stellen haar plannen volledig te verwerkelijken. Als een ieder geeft naar zijn vermogen zal dit mooie werk vruchten kunnen plukken, maar ook alleen als een ieder zijn roeping wil verstaan. EEN SERENADE. Woensdagavond bracht de R.K. Harmonie kapel Sint Caecilia een serenade ten huize van het echtpaar Verdel aan den Wijkerstraatweg, dat dien dag zijn 50-jarig huwelijksfeest vier de. Het spreekt vanzelf dat deze hulde door bruid en bruidegom zeer gewaardeerd werd. VERKEERSONGEVAL. Gisteravond omstreeks half acht had op den Wijkerstraatweg bij de Melklaan een ernstige botsing plaats tusschen een auto en een mo torrijwiel. De auto, bestuurd door den heer E. V-, wonende te Beverwijk, zou, na in de Melklaan te hebben gekeerd, den straatweg oprijden, toen uit den bocht met groote snel heid een motorrijwiel kwam aanrijden, be stuurd door den heer C. v. E. Het motorrijwiel botste tegen de auto en wel zoo hevig, dat de bestuurder van den motor werd geslingerd en een heel eind verder op straat terecht kwam. Aanvankelijk dacht men, dat hij zeer ern stig gewond was, maar dr. F., die spoedig aanwezig was, kon constateeren, dat de motor rijder er met een hoofdwonde en den schrik was afgekomen. Hij werd naar zijn woning overgebracht. De motor was zeer ernstig be schadigd. HOCKEY. STRAWBERRIES II—AMSTERDAM V (0—1). Met deze nederlaag heeft Strawberries n het welhaast te lange hockeyseizoen besloten en promoveert dus niet naar de 2e klasse. Van beide zijden werd slecht gespeeld, er werd veel gemist en het spel was mat. De wedstrijd was het aanzien dan ook niet waard. Een verontschuldiging is de voor hockey te hooge temperatuur. Een uitzondering moet worden gemaakt voor keeper Plevier, die een buitengewone pluim verdiende voor zijn juist opstellen en oordeelkundig uitloopen, waar door hij heel wat redde en de stand slechts 0—1 bleef. HET AFGELOOPEN SEIZOEN. Strawberries begon het jaar met vier elf tallen in de beide hockeybonden met zoo wei nig leden, dat niet over reserves kon worden beschikt, behalve dan de scheidsrechters. Het toen getoonde optimisme bleek wel juist, want nu aan het einde van het jaar telt de vereeni- ging zeventig leden. Bezien we de resultaten van de beëindigde competitie, dan zijn er te vermelden de prach tige promotie van het eerste dameselftal van de 3e naar de 2e klasse en van het eerste heeren elftal van de 2e naar dc promotie klasse. Het tweede heerenelftal begon de com petitie slecht, eindigde toch nog op de derde plaats, waardoor het promotiewedstrijden mocht spelen, een goede prestatie dus. Deze wedstrijden brachten evenwel niet de gehoopte promotie. Volgend jaar zal de ook dan weer vergroote overgang van de 3e naai de 2e klasse het tweede zeker wel het tweede klasseschap brengen. Het tweede dameselftal behoorde tot de zwaksten uit de 4e klasse. Goede reserves voor de hoogere elftallen zijn noodzakelijk; aan dit dameselftal zal dus aan dacht moeten worden besteed. Het langzamerhand gevormde derde heeren- ell'tal speelde vele vriendschappelijke wedstrij den en zal volgend jaar aan de 4e klassecom petitie deelnemen. Ook bestaat het plan om met een elftal aan de Zaterdagmiddagcompe titie deel te nemen. Hierin zouden spelers, die principieele of andere bezwaren tegen het spelen op Zondag hebben, een plaats vinden, evenals de scheidsrechters. Door de vele competitie-, promotie- en vriendschappelijke wedstrijden zijn zware eischen aan het veld gesteld. De toestand daarvan is dan ook slecht. Speciale aandacht zal dezen zomer aan de terreinverbetering worden gewijd, vooral daar de financieele situatie veel verbeterde. De jonge (pas 5-jarige) promotieklasser heeft te weinig leden, is te klein. Het bestuur rekent op een groote toeneming van het leden tal voor den aanvang van de volgende com petitie I DE VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTE RAAD. Door den gemeenteraad zijn de volgende personen benoemd tot voorzitters en leden van de hoofdstembureaux en tot voorzitters van de stembureaux: Leden van het Hoofdstembureau in Kies kring I: E. W. de Boer, D. Bus, W. F. J. Meijer en J. E. Mulder. Voorzitter van het Hoofdstembureau in Kies kring II: J. P. Nijssen. Leden: L. M. Camman, G. Heijkoop, N. C. Hin, H. Homburg. Voorzitter van het Hoofdstembureau in Kieskring III: J. C. Dunnebiex-. Leden: S. van Dorp, J. Lindhout, F. J. Martens en P. F. C. Roelse. Stembureaux. Voorzitters; Stemdistrict 1 de Burgemeester, Stemdistrict 2 P. Bosman, Stem district 3 J. Sluiters, Stemdistrict 4 J. P. Handgraaf, Stemdistrict 5 H. Homburg, Stem district 6 .D. Zalm, Stemdistrict 7 W. P. Mets, Stemdistrict 8 G. Heijkoop, Stemdistrict 9 A. ten Broeke, Stemdistrict 10 J. C. Dunnebier, Stemdistrict 11 H. Groeneveld, Stemdistrict 12 J. Zwanenburg, Stemdistrict 13 A. de Waal, Stemdistrict 14 J. van der Veer, Stemdistrict 15 C. P. J. Maas, Stemdistrict 16 W. van Heijst. Stemdistrict 17 E. Luikman. Stemdistrict 18 J. P. Nijssen. Stemdistrict 19 J. Stark, Stem district 20 W. F. Visser, Stemdistrict 21 W. Davidson, Stemdistrict 22 M. J. Enzerink. BEVERWIJK ARBEIDERSVEREENIGING VOOR LIJKVERBRANDING. In de gehouden ledenvergadering van de plaatselijke afdeeling van de Arbeidersver- eeniging voor Lijkverbranding werden de ge- stuursleden A. L. van Groningen, D. v. d. Haan en P. J. M. Massee herkozen. De heer A. L. van Groningen werd afge vaardigd naar het op 11 en 12 Mei te Arnhem te houden congres. VEREENIGDE VEILINGEN Kennemerland en Vrije Veiling. Spinazie per kist 26—60 ct. Sla per kist 351,20. Postelein per kist 3545 ct. Wortelen per bos 1215 ct. Rabarber per bos 3 1/26 et- Raapstelen per bos 11/22 ct. Radijs per bos 12 ct. Peterselie per bos 12 ct. Seldrie per bos 2—3 ct. Prei per bos 410 ct. Bloemkool le soort per stuk 1215 ct. Idem, 2e soort per stuk 810 ct. Asperge le wit per bos 4246 ct. Asperges le blauw per bos 28—35 ct. Asperges 2e blauw per bos 1624 ct. CANDIDATENLIJST VOOR DEN GEMEENTERAAD. De lijst der Vrijz. Dein. Na gehouden schriftelijk referendum is de candidatenlijst voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezingen door de Vrijz. Dem. Kiesvereeniging als volgt samengesteld: 1. K. Steijn (aftr.), 2, R. van Lunzen. 3, C. de Boer, 4. G. Joor, 5. R. Ewouts. Deze volgorde werd vastgesteld volgens het aantal punten, dat de candidaten hadden be haald, namelijk K. Steyn 171, R. van Lunzen 106. C. de Boer 95, G. Joor 79 en R. Ewouts 74 punten. DOODELIJK ONGELUK. Donderdagnacht is op den Haarlemmerweg onzen vorigen plaatsgenoot, Dr. A. de Veth. die met zijn echtgenoot in een twoseater op weg was naar Amsterdam, een noodlottig ongeluk overkomen. Bij een aanrijding werd zijn echtgenoote door een achterop rijdende auto gegrepen en onmiddellijk gedood. Dr. de Veth, die directeur is van de St. Ja cobus Stichting te Wassenaar kwam met den schrik vrij. CONTROLEUR BENOEMD. Als opvolger van den heer S van Gooi, die den gemeentedienst gaat verlaten, is tot con-1 troleur bij de steunverleening aan crisiswerk- loozen tijdelijk aangewezen de heer A. Har-' bers, agent van politie alhier. UITKEERING VAN B-STEUN. Naar wij vernemen zal binnen enkele dagen wederom een uitkeering geschieden van den z.g. B-steun. WIJK AAN ZEE EN DUIN DUBBELE RAAD VERGADERT NIET OPENBAAR. Donderdagavond werd ten Raadhuize de eerste bijeenkomst gehouden van de leden der in art. 158 der Gemeentewet bedoelde commissie uit de ingezetenen, de z.g. Dubbele Raad. De pers had geen toegang. De burgemeester deelde mede, dat hij deze bijeenkomst slechts beschouwde als een voorloopige bespreking over de door de commissie te volgen werk wijze. ZANDVOORT VEILING. Woensdagmiddag werd in Hotel Diemer door notaris van Kranenburg in het open baar verkocht perceel Koningstraat l.3. Kooper werd de heer W. Paap q.q. voor f 3850. JONGE HERVORMDEN. Hedenavond spreekt Ds. Tromp voor de Jonge Hervormden over; Kerknerstel of kerk-opbouw SWALUë-KOOR. Door het Swaiuë-koor onder leiding van den heer Kerkhoven wordt op Dinsdag 14 Mei in Ons Huis een opvoering gegeven van „Goudmuiltje". KIND AANGEREDEN. Donderdagmiddag' ongeveer 5 uur werd op den hoek Brederodestraat—Marnixstraat een 4-jarig jongetje door een wielrijder aangere den. Door een juist passeerenden vrachtrijder K. werd het kind, dat een gapende wond aan het voorhoofd kreeg, naar de ouderlijke woning gedragen. NED. UNIE VAN BELLAMVANEN. Donderdag belegde de N.U.V.B, afd. Haar lem in Ons Huis een openbare vergadering. Uit de inleiding van den voorzitter den heer Th. Kruyt bleek, dat het doel van de N. U. V. B. hetzelfde is, als dat van de Vereen. Bellamy n.l. een zoodanige wijziging in de staatshuishouding en staatsinrichting van het Koninkrijk der Nederlanden te verkrij gen dat aan alle Nederlanders grondwette lijk gewaarborgd wordt, economische gelijk heid, met vrije ontplooiing van het individu, zulks met volkomen eerbiediging van elke religieuse overtuiging. Basis van deze staatsinrichting en staats huishouding zal zijn het principe: dat de aarde is gemeenschappelijk bezit en dus ae vruchten dezer aarde gemeenschappelijk, dat is economisch gelijkelijk, dienen te worden gedeeld. Opheffing van het winstsysteem. Opheffing van privaatbezit der productie- en distributie-middelen Wat de middelen, om dit doel te bereiken, betreft, verschillen de beide vereenigingen echter De N.U.V.B. wil dit doel o.a. bereiken door het bevorderen, dat zooveel mogelijk zetels in de regeeringsorganen worden bezet door leden van de Unie, zoodat een werkzaam aandeel genomen wordt in de regeering van het rijk. Hierna kreeg de heer Stam het woord, die wees op de onhoudbare toestanden die thans in de maatschappij heerschen. Deze mis standen zijn in de eerste plaats 'n gevolg van het kapitalistische stelsel, waaronder we leven Wel hebben in den loop der laatste jaren enkelen o.a. Domela Nieuwenhuis en Troel stra hierin verandering trachten te brengen, doch ondanks het zeer nuttige werk van deze hervormers en de vele sociale verbeteringen die als gevolg van hun werken zijn tot stand- gekomen. was de maatschappij nog steeds voor zeer velen alles behalve ideaal. Volgens spr. was er geen enkele reden om deze mis standen nog langer te bestendigen. Hij wekte de aanwezigen op allen lid te worden van de N.U.V.B. ten einde mede te helpen om de maatschappij, waarin thans in de eerste plaats het „eigen ik" geldt, te ver anderen in een maatschappij waarin allen arbeid en welvaart zullen vinden. IIET ROODE KRUIS. Donderdagavond werd op een vergadering in „Ons Huis" definitief besloten tot oprich ting van een afd. Zandvoort van het Roode Kruis. Nadat de voorzitter van het voorloopige bestuur, dank had gebracht aan alien, die hadden medegewerkt om het moeilijke voor- bereidingswerk tot een zoo goed einde te brengen, werden de statuten voorgelezen en met algemeene stemmen goedgekeurd. Vervolgens werd de heer Loogman met algemeene stemmen gekozen tot voorzitter. Bij de bestuursverkiezingen werden verder gekozen mej. J. Leen, mej. M. Lovink en de heeren H. A. Klein en A. J. Meyers, E. H. Brokmeyer Jr. en C. Keur. Met algemeene stemmen werd besloten aan burgemeester van Alphen het eere-voor- zitterschap aan te bieden. Op enkele vragen die bij de rondvraag werden gesteld, antwoordde de voorzitter nog dat zooveel mogelijk publiciteit zal worden gegeven aan het werk van de afdeeling; dat een lijst zal worden opgemaakt van de leden, die zoo noodig hun auto voor de vereeniging beschikbaar stellen, en dat zooveel mogeliik samenwerking zal worden gezocht met de Reddingsbrigade. Nadat de voorzitter nog had medegedeeld dat zijn eerste werk zal zijn het samenstel len van een transportcolonne, sloot hij de vergadering. HAARLEMMERMEER AUTORIT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De door de Oranje-vereeniging „Hoofd dorp" te organiseeren autorit voor ouden van dagen, is door het bestuur bepaald op Dinsdag 3 Juni a.s. Door Oranje-vereenigingen in andere deelen van Haarlemmermeer is ook reeds het plan opgevat om den ouden van dagen weder zoo'n genotvollen dag te bereiden. PERSONALIA. Pastoor B. F. Kosters van de R.K. Parochie kerk te Hoofddorp Is benoemd aan de St. Martinuskerk te Hillegom. In zijn plaats is te Hoofddorp benoemd pastoor W. v d. Berg uit Yerseke. een broeder van pastoor v. d. Berg te Nieuw Vennep.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11