DE BILT DUIBEL%5TER VRIJDAG 10 MEI 1935 H A A RUE M'S D A G B U A D 2 De moord te Hoofddorp. Behandeling in hooger beroep Groot aantal getuigen gehoord. Voor het Amsterdamsche Gerechtshof :s Donderdag in hooger beroep de gerucht makende moordzaak te Hoofddorp behan deld. Zooals men weet is aldaar in den nacht van 5 op'6 September de 43-jarige electricien van B. vermoord. Verdacht van dezen mpord werd de 24-jarige pleegzoon W. K. en de vrouw van Van B gearresteerd. Laatstge noemde werd spoedig in vrijheid gesteld; tegen den pleegzoon werd voor de Haarlem- sche rechtbank, tien jaar gevangenisstraf, ge- eischt. Hij werd echter vrijgesproken en on middellijk in vrijheid, gesteld. Voor het Hof waren 25 getuigen' gedag vaard. Verd. bleef volhouden onschuldig te zijn Aan het uitvoerige getuigenverhoor ont- leenen wij het volgende: Op de kraag van het pak van den ver sL-.vene is een baar. gevonden van het- ""d> pigment als dat -van verdachte. De president brengt het: feit te sprake, dat ver', -cl eens oneënigheid had met zijn pleegvader. Verd. vertelde, dat hij ongeveer anderhalf jaar vóór dit drama zijn pleeg vader eens het huis had uitgegooid, waarbij de pleegvader een tand uit zijn mond.- werd geslagen. Ter sprake komt dan dat een blauw polo hemd van verd. door de vrouw van den ver- slagene in een sterke persil-oplossing is uit gewas?-" Bloedspatten zijn er niet op vonden. De inspecteur van politie Jelsma heeft een or''- - op de plaats des misdrijfs inge steld. Speren van inbraak ontbraken; waren bloedspatten op den grond, op de muur en on e°n fiets, die in het schuurtje stond, waarin de werkplaats was. De verslagene van Brussel was aldus get. doodsban voor den verd. maar hij had den inspecteur gevraagd geen maatregelen te treffen, caar hij dan voor zijn leven vreesde. Het geval met den tand was volgens get. veel korter geleden. Getuige meent, dat Van B. graai van zijn pleegzoon afwilde, maar dat hij hem niet kwijt kon. Ook aldus deelde de in specteur mede dat de verslager.e den indruk, dat er een ongeoorloofde verhouding bestond tusschen verd. en v. B.'s vrouw. De verdediger vraagt den politiebeambte: „Wist u dat van B. wel eens spoken zag?" Getuige weet dit niet, maar heelemaal normaal achtte hij den verslagene niet. De gemeenteveldwachter P. van Gent is door ir. Van Thiel gewaarschuwd, dat er iet? niet in orde was. Getuige is met zijn collega v. d. Ley 't eerst op de plaats des misdrijfs geweest. Door een tuimelraampje konden zij het lijk van den verslagene zien'liggen. Zij hebben' toen een raam van het woonhuis op geschoven en zijn naar binnen gegaan. Via heft huis konden zii in de schuur komèn. Zekere Van W., die ook als getuige is ge dagvaard, wilde aldus de agent persé het schuurtje binnengaan, omdat hij iets wilde hebben, een contract of zooiets, dat van B. bij zich zou hebben. Deze van W bleek in het bezit te zijn van een sleutel-van een zijdeur.' Deze laatste verklaring wordt bevestigd door een collega van getuige. De monteur van W. wordt dan als getuise gehoord. Hij geeft .toe in het bezit te zijn geweest van een sleutel van de zijdeur. Hij was in dienst bij Van Brussel. Op den ochtend van den 6en September was hij aan de zij deur gekomen, doch deze bleek van binnen gegrendeld te zijn. Dat gebeurde wel meer. dan kwam van Brussel om de deur te openen Doch dien ochtend verscheen v. B. niet. Ge tuige had een half* uur heen en weer ge- loopen om te wachten, tot v. B. opendeed. Oo een gegeven ooeenblik had hii door het raam gekeken en bloedsnett-en gezien. Toen dacht ik. dat van B. of W. K. (verd.) zich bezeerd hadden; aan moord dacht ik geen oogenblik". Pres.: Maar waarom bent u niet om de werkplaats heengeloooen om door 't groote ra^m naar binnen te kijken? Getuige (opgewonden)Ja. daar dacht ik pas later aan. Mr. Lewe van Nyensteln: Waarom bent u weggegaan? Getuige (aarzelend): Van B. had den vorigen dag gezegd, dat hij wel bij me zou komen Mr. Lewe v. Nyenstein: Dat maakt het no? onbegriipeliiker. Eerst kunt u het hu's niet in. u ziet bloedvleken. Van B die u beloofd had binnen te komen, verschijnt in het ge heel niet Getuige kan hier geen verklaring van geven. Den volgenden dag op 7 September is getuige weer naar het huis van Van B. gegaan, hij vond den toestand onveranderd. Toen pas is hij het raampje in de werk plaats gaan opschuiven: hij zag het lijk lig gen. schrok hevig en is naar huis gegaan om wat bij te komen.... Daarna is hij zijn chef ir. van Thiel gaan waarschuwen, die de politie heeft gealarmeerd. Daarna is hij weer naai de plaats van het ongeluk teruggegaan. Pres.: Wilde u toen niet naar binnen om een contract te halen? Getuige: Neen, ik was kwaad, omdat de politie den sleutel wilde afnemen. Dat con. tract was maar smoes. Pres.: Een contract is geen smoes, en trouwenshet was er! Getuige geeft dit toe. Procureur-generaal: Hebt u een dag voor den moord niet met van B. in de bus ge zeten en heeft die toen geld geteld? Getuige: Neen, dat was in de tram. Getuige Ir. C. A, van Thiel, voor wiens fir ma de verslagene werkte, is van meening, dat Van Brussel een eigenaardig mensch was met een sterke fantasie. De president leest dan een brief voor, die de vrouw van den verslagene in 1913, bij gele genheid van haar huwelijk heeft ontvangen. Daarin deelt een zekere „Oithonia" (een af zender waarvan men nimmer een spoor ge vonden heeft), mede, dat de verslagene vroe ger lid is geweest van de orde, waartoe ook „Oithonia" behoorde. De jonge vrouw werd gewaarschuwd voor gevaren die haar toe- komstigen echtgenoot zouden omringen. „Nu hij geen lid meer is. kunnen wij niet meer over hem waken", aldus schteéf de geheim zinnige afzender. Dan komt het contract weer ter sprake, dat Van W. uit het huis wilde halen. Ook ge tuige Van Thiel had Van W.'s houding toen vreemd gevonden. Van W. wordt weer voorgeroepen. Het blijkt dat in het contract bepaald was, dat de inboe del eigendom was van Van W.. De verslagene had eenigen tijd voor den moord het con tract van Van W. teruggevraagd en na lang aandringen had get, het si uk geretourneerd. Pres.: Waarom was dat?" Getuige: „Hij zei: „er stond hem wat te wachten en ik zou het gauw terug krijgen". Pres.: „Waarom wilde u het contract juist- dien ochtend terug hebben?" Getuige kan hiervan geen verklaring geven. Getuige M. een melkboer, weet te vertellen, dat getuige van W. op 7 September bezig was op het erf van B. een gasbuis door te zagen. Pres.: „Had u dan wél gereedschap bij u? En straks verklaarde u, dat u dat op het werk had laten staan." Van W. weet hier geen erg bevredigende verklaring van te geven. „Ik zal het gereed schap uit het magazijn hebben gehaald Een buurman van van B. heeft op den och tend van 6 September heel in de vroegte geluiden gehoord. Pres.: „Wat voor geluiden?" Getuige: „Doffe slagen en gestommel." Ongeveer een half uur later had get iemand per fiets hooren vertrekken. De weduwe gehoord. Dan komt de weduwe van Van B. voor het getuigenhekje. Zij vertelt dat haar man heel vreemd was. Pres.: „Als u kwestie met uw man had, trok verd. dan uw partij?" Getuige: „Neen, meestal liep hij weg." In Juli 1934 had getuige haar man verlaten omdat hij zoo vreemd deed. Verd. was in 1932 bij het echtpaar van B. in huis gekomen. De president herinnert er dan aan dat zij voor verd. een overhemd in een sterke Persil- oplossing heeft uitgewasschen. Getuige zegt nog te hebben aangeboden het waschwater op bloed te laten onderzoeken maar het was al -weggegooid. President: Is er wel eens over scheiding ge praat tusschen u en uw man? Getnuige: Hij en ik konden gewoon onze gang gaan. Waarom zou ik dan scheiden'" De pres. leest dan een brief voor, die de verslagene kort voor zijn dood schreef aan zijn vrouw. Van B. deed d/.arin uitkomen dat hij vreemde gebeurtenissen verwachtte. Voorts beloofde hij goed voor verd. te zijn. Uit het verder getuigenverhoor blijkt, dat na den moord in het geheel geen geld in huis is gevonden ook het geld dat verd. den vori gen dag nog in zijn bezit had gehad, was ver dweilen. Verschillende getuigen leggen verklaringen af over de geestesgesteldheid van den versla gene. Herhaaldelijk bad deze gesproken over ipiritistischen invloed. Hii hield veel van verd. doch tegelijkertijd vreesde hij hem. Zoo zou van B. aan verschillende mensclien hebben ver teld dat verd. hem vergiftigde chocolade had willen laten drinken. Een juffrouw echter komt met precies het omgekeerde verhaal: Van Brussel zou ge poogd hebben verd. te vergiftigen. Een getuige a décharge weet te vertellen, dat hij op den bewusten ochtend met verd. heeft gereisd van Amsterdam naar Utrecht. ,Ik had een heel gezelligen medereiziger aan hem. hij was kalm en praatte met me over koetjes en kalfjes. De verdediger Mr. Eskens: Had hij bloed vlekken op zijn kleeren? Getuige: Neen, dan zou ik het wel hebben gezien Toen get. en verd. in Utrecht kwamen had verd. hem den weg naar de Oude Gracht ge wezen. Te kwart over zes wordt de zitting geschorst tot- Maandagochtend a.s. 10 uur. Vacantiekolonies. In de vergadering van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- eri Va cantiekolonies werd het jaarverslag over 1934 uitgebracht. In het afge'ioopen jaar werden door bemid deling- der afdeeling Haarlem 308 kinderen uitgezonden (vorig jaar 325). De verdeeling der kinderen was ais volgt: 158 kinderen naar de Koloniehuizen van het Centraal Ge nootschap voor rekening der afdeeling, 10 kinderen naar „Russenduin" voor rekening der Stichting „Bio-Vacantieoord", 140 kinde ren gingen naar Zanclvoort, waarvan dit jaar in tegenstelling met andere jaren slechts 100 (andere jaren 120) voor rekening van de Stichting „het Kinderhuis" te Zandvoort kwamen. Hoewel gewoonlijk geen verlengd verblijf wordt toegestaan, werden dit jaar 4 kinderen langer dan 1 ploeg verpleegd. De gemiddelde aewichtstoeneming schom melde tusschen 1.75 K.G. in de zomergroep en 2.7 K.G. in de voorjaarsgroep. De hoogste gewichtstoeneming was 8.3 K.G. in de voorjaarsgroep. In het afgeloooen jaar heeft de afdeeling een gevoelig verlies geleden door het over lijden van den heer Steenman. Met dankbaarheid vermelden wij dat ook in 1934 de heer Goeting zijn jaarlijksche Kweek- en Leerschool-uitvoering gaf ten bate van onze afdeeling en „Weldadigheid naar Vermogen". Van de kleerkast werd ook dit jaar weer zeer veel gevergd. Het kost hoe langer hoe meer moeite, de kinderen van het benoo- digde uitzetje te voorzien. De afdeeling werd ook weer verblijd met een mooie zending kleeren van de Nederlandsche Naaivereeni- gin-g en de heer De Boer van de School Aer- aenhout—Bentveld zamelde een groot aantal kleedingstukken voor de afdeeling in. ANNO 1800. De sigaar met de waardigheid van onze voorouders 6 - 8 en 10 cent Alleenverkoop: JAN VAN DER PICCE Groote Houtstraat 81, Telefoon 12177 (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 773.6 m.M, te Torshaven. Laagste barometerstand 752.5 m.M. te Vardö. en voorspelt: Meest matigen Oostelijken tot Noordelijken wind. Aanvankelijk nog helder tot licht be wolkt. Later toenemende bewolking. Aanvan kelijk nog droog. Later wellicht iets kouder. Uit het Buitenland Arctische lucht naar het Zuiden. De hooge druk neemt in de kern geleide lijk af, doch breidt zich steeds verder naar het Westen en Noorden uit. Het sluit aan het polaire gebied van hoogen druk in de Poolzee en over Groenland aan. In het Noordoosten verschijnen telkens weer nieuws depressies, die koude brengen en sneeuwval in Noord-Scan- dinavië. Over Centraal-Europa waait no£ steeds een krachtige en zeer droge lucht stroom uit het Oosten of Zuidoosten. De depressie in het Zuidwesten blijft vlak en breidt zich uit over de Golf van Biscaye. Blijkens de vliegtuigwaarnemingen werd vooral hoog in de atmosfeer veel warmer. In de onderste kilometer is de temperatuursstij ging minder sterk. In de Westelijke Alpen ligt de temperatuur van nul graden nog beneden 2500 M„ in de Oostelijke hooger. Het is te voorzien dat de Noordelijke win den over Scandinavië thans arctische lucht- massa's naar het Zuiden zullen^ gaan trans porteeren, wat in het Oostzeegébied tot een koude-inval zou kunnen leiden. 768 m.M. 771 m.M. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 10 Mei: Hoogste gisteren 61 F. Laagste heden nacht 47 F. Hoogste hedep ^ot 12 uur 66 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Mei. Ondertrouwd 9 Mei: G. M. Groenendijk en I. VeltmanJ. W. H. Put en W. Driehuizen M. J. J. Zandwijk en C. van Bakel; C. Denijs en A. A. E. Klipp; J. E. Kruijff en G. A. G. van der Veldt; J. H. Beïlaart en M, E. Schouten; G. Cornet en J. Bijvoets. Getrouwd 9 Mei: D, van Geenen en A. M. E. Feuerriegel: A, J. Boesmans en H. M. Tim mer: W. van Schaik en E. M. van Dijk; J. C. de Haan en B. H. C. Botti; K. W. van Beau mont en J. Sieval; C. Kuijper en A. Cornelis- sen. Bevallen 7 Mei: A. C. van Everdingen Putman, z.; A. C. Erbrinkde Jong, z.; 8 Mei: •J. M. dè JongBrunt, z.; J. A. van den Bos van Zutphen, d.: A. G. WesselingLammers, z.: E. A. M. van RoodeSerné, z.; 9 Mei: J. G. M. Verbernevan Oploo, z.; Overleden 8 Mei: J. Engel, 47 j., Maas straat. VROUWEN VREDESGANG 1935 Het landelijk secretariaat van den Vrouwen Vredesgang 18 Mei. Den Haag. verzoekt den deelneemsters uit Haarl em zich te willen aanmelden bij de adressen, vermeld op de strooibiljetten, of anders in den Vredeswinkel (Gr. Houtstraat), waar tevens tramkaartjes (retour 1.worden verkocht. Het landelijk secretariaat is zeer zwaar belast met de actie door geheel Nederland en kan onmogelijk de Haarl. deelneemsters persoonlijk te woord staan. Het beroemde expeditieschip „Fram' zal met zijn dertig meter hooge masten te Oslo aan land worden gebracht en in een nog op te richten gebouw als „monu ment" van de Poolontdekkingen worden geplaatst. Fridtjof Nansen liet het schip destijds bouwen en.ondernam er van 18931896 zijn beroemden Poolreis mede. Van 18981902 gebruikte Sverdrup de „Fram" voor zijn ontdekkingen om Groen land en tenslotte trok Amundsen met het schip naar de Zuidpool (1910—-1912), waar hij de Noorsche vlag plantte. EXAMEN ZIEKENVERPLEGING Voor het examen Ziekenverpleging, diploma A, slaagden op 8 en 9 Mei de zusters van het Diaconessenhuis: A. Allema, M. van Dee, A. Dogterom. A. P. A. van Duyne, G. Gort, K. Haveman, C. J. Hoekendijk, A. S. Kasten, J. M. Klem, H. J. Koning. D van Leyenhorst, A. Luuring, A. L. van der Maas, A. Meiling, A, Nieuwenhuizen, E. van der Steen, H. Visker, E. Witkamp. 40 JAAR IN GEMEENTEDIENST De heer H. Balk, opzichter bij de Gem. Rei niging, zal op 15 Mei den dag herdenken, dat. hij vóór 40 jaren daar in dienst trad. De heer Balk, die behoudens een korte on derbreking, gedurende welken tijd hij werk zaam was bij den dienst Hout en Plantsoenen, de geheele entwikkeling van den Reinigings-. dienst heeft meegemaakt, is door ijver en plichtsbetrachting opgeklommen tot den rang- van opzichter. DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM. Door bovengenoemde damclub werden Woensdagavond de wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap 1934-'35 voortgezet. De resultaten luiden: Hoofdafdeeling: H. A. van Abs—Th. van Wamel 1—1: H. W. Zitman—J. P. Exel Jr. 20; C. DikkeboomJ. Lycklema 11. Tweede afdeeling: B. Gabriël—J. Hartel 0—2; L. P, Huges—G. P. Roet 2—0; J. H. Burghout 02. POSTDUIVEN. „DE LUCHTGIDS". „De Luchtgids" hield een wedvlucht van Halle (België), over een afstand van 185 K.M. De eerste prijswinnende duif bereikte een snelheid van 1383.73 Meter per minuut, de laatste prijswinnende duif een snelheid van 1296.73 meter. De prijzen werden gewonnen door: J. Groeneveld 1: W. H. Spoor 2 3 7; J. Zwart 4 11 12 17: P. M. Kok 5 15 18; A. J. Leurs 6 8 14; L. van Bragt 9 24 26: H. Wil- lemse 10: P. J. Verputten 13 20 23 27: R. N Heiloo 16: G. Kors: J. v. d. Pol 21 28; H. J. Philippo 22 25. In concours waren 140 duiven. DE UIVF*. De vereeniging „De Uiver" hield de volgen de wedvluchten: van Oudenbosch, afstand 89 K.M.. 8.35 los, wind N.W., eerste 10,23,14, laatste 10.45,56. J. Terhorst 1, 6. 7, 19; A. Terol 2, 27: J. Pieke 3. 14, 17; K. Koster 4; P. Dhaene 5, 13, 18, 24. 25; Ch. Nagel 8, 9: C. v. d. Lee 10. 22. 26. 28: A. Nierse 11, 12, 16; C. v. Meurs 15, 20, 23; N C. v. Linden 21. Van Vilvoorden, afstand 162 K.M.. 8 uur los. Z.O. wind, eerste 10.19.30, laatste 10,38.56. A. Nierse 1: J. Pieke 2, 6, 10, 17, 21, 26. 27; C v. d. Lee 3, 5. 7, 9, 16. 22: P. Dhaene'4. 23: J. H. Smit 8, 24; J. Hoogkamer 11; J. Terhorst 12, 19; M. Groeneveld 13, 14, 25; Ch. Nagel 15; C. v. Meurs 18; A. Terol 20. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Halle, afstand 182 K.M., los 8.30. In concours 125 duiven: 1, 2, 8, 10 K. C. Sijtsma, 3, 15 H. A. Bouw meester, 4, 22 J. Leuven, 5, 24 L. de Winter, 6, 9, 16, A. v,, Zadel, 7 P. van Egmond, 11,. 13 Gebr. Nieuwehh'üïs;. 12, 18. 20, ',2'1, 25, L. J. Kramer. .14, 17, W. v. Huis,. 19 A. Verdorischot Jr. Eei-stgetoonde duif 10 uur 37'm.' l4.sec„ 'laat ste prijswinnaar 10 uur. 56 ril. 17 sec. A.s. Zon dag wedvlucht van Mons. HILLECOM DE VRIJZINNIGE CANDIDATENLIJST. Nadat Dinsdagavond eenige heeren een bijeenkomst hadden gehouden ter voorloopige vaststelling van een vrijzinnige candidaten- iijst voor de gemeenteraadsverkiezing werd deze lijst Donderdavond in het Nutsgebouw aan een bespreking onderworpen door de tot dat doel opgeroepen vrijzinnigen. De belang stelling was matig. De leiding berustte bij den heer W. H. Oudolf die mededeelde, dat men de volgende lijst had samengesteld1. A. van Zonneveld, 2 D. Möhlmann, 3. K. Velthuys. 4. C. J. Briejer 5. P. Elfring, 6. J. R. N. J. Bijl van Duyven- 'oode. De plaatsing van no. één lokte nogal een uitgebreide discussie uit en na gehouden stem ming bleek, dat de vergadering daar met groote meerderheid de heer D. Möhlmann wenschte, die deze candidatuur eindelijk aan nam. Ook de tweede plaats gaf aanleiding tot veel gepraat, met het gevolg dat de heer C. J. Briejer zich deze zag toegewezen. De drie volgende plaatsen werden bij acclamatie toe gewezen aan de nummers 3. 5 en 6, zoodafc de heer Zonneveld geheel van de lijst verdween. Een gedeelte der aanwezigen was het met een en ander niet eens en -rerliet uit protest de vergadering. De heer Oudolf sloot met een op wekkend woord de bijeenkomst R. K. KERK. Tot pastoor der St. Martinusparochie is in plaats van pastoor Krook benoemd pastoor F. B. Kosters, thans als zoodanig staande te Hoofddorp. BURGEMEESTER PONT. Naar aanleiding van de har 'nekkige ge ruchten dat burgemeester mr. D. F. Pont binnenkort als zoodanig zou aftreden om een andere functie te bekleeden, kunnen wij me- dedeelen dat deze geruchten geheel en al uit de lucht gegrepen zijn. VERKOOPINGEN. Gisteravond hadden alhier de volgende ver- koopingen plaats: Bij afslag in Hotel Flora: 1. Het winkelwoonhuis te Hillegom, Meer straat 26, groot 1,16 A. In bod gebracht op f 5600 door den heer A. W. Koppers; gemijnd op f 50 door denzelfde, die dus kooper werd. 2. Het woonhuis en winkelwoonhuis met 2 schuren etc. Venneperweg 1229 en 1231 to taal groot 6.85 A. In hoogste bod gebracht op f 4000. Niet gemijnd. Kooper J. Braaksma te Haarlem. Bij opbod. In hotel Sistermans: Het woonhuis no. 31 aan de Beekkade te Hillegom met schuurtje erf en tuin, groot 4 A. 15 c.A. In hoogste bod gebracht op f 1800 dooi den heer H. Rusman alhier. Het woonhuis aan de Krochtstraat no. 30 met steenen schuur en erf groot 1 A. In hoog ste bod gebracht op f 2250 door A. Graper al hier. Het burgerwoonhuis aan de Wilhel- minalaan no. 30. groot 1.47 A. In hoogste bod ;ebracht op f 2750 door Jac. v. Maris te Hille gom. i Een burgerwoonhuis, Burg. Pontstraat 12 (Adv. Ingez. Med.) groot 1,15 A. hoogste bieder A. Has ter f 3450. Een burgerwoonhuis, Burg. Pontstraat 14 groot 1,01 A. Hoogste bieder idem, f 3250. No. 16, f 3300 C. Carlier. No. 18, f 3250, B. de Wreede, Lisse. No. 20 f 3250, dezelfde. No. 22, f3250, P. Noppen, Hillegom. No. 24, f 3200, H. v. d. Jagt, idem. No. 26, f 3200, dezelfde. No. 28. f 3100, W. v. Zanten. No. 30, f 3100, dezelfde. No 32, f 3200, J. W. M. v. d. Bosch, Heem stede. No. 34 groot 1,24 A. f 3400, dezelfde. Toeslag van alle inzettingen over een week. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f 7.50; Gerst (chevalier) f 5.50; Haver, Paardeboonen en Kanariezaad f 6.50; Duive- boonen f 8.50; Bruine boonen f 11.50; Groene erwten f 9.50. Vale erwten en Blauwmaanzaad f 14.50; Geel mosterd en Kanariezaad f 18. Alles per 100 K.G. BURGERLIJKE STAND i 3—9 Mei 1935. Willemijna, dochter van J. v. d. Berg en P. Visser; Maria d. v. L. Onos en J. Spaar- gaaren; Jan, z. v. J. v. d. Maarl en C. Rij laarsdam; Heintje Magteltje, d. v. W. J. van Egmond en H. Kreikamp; Leendert Pieter, z. v. G. Degenaars en C. Guldenmeester;; Cornelis Hendrik z. v. C. v. d. Oord en G. P. Maliepaard; Lambertus Leendert, z. v. J. Staring en P. de Jong; Catharina Maria' d. v. J. de Boer en G. Tol. Ondertrouwd: W. Ravesloot 28 j. en L. Hulsbos 28 j. J. K. van Rijswijk 25 j. en M. H. van Dam 20 j.; F. W. Rijlaarsdam 26 j. en F. A. van Damme 23 j.; M. J. Vink 26 j. en W. Vastenhout 22 j.; T. Biemond 26 j. en A. Gijzenberg 25 j.; G. J. de Heeten eri B. van Wijk 26 j.; Th. J. v. Haaster en M. C. Wennekers 25 j. Gehuwd: P. G. v. d. Veld 22 j. en A. M. van Schie 29 j.; L. Deijkers 40 j. en H. M. Hendriks.. 38, j. A. Meiland 32 j. en A. M. Bkreiids'25 j. J. v, d.' Nes 33 j. en G. Loutee 38 j.; E. Ter wei j 31 j. en E. de Graaf 22 j. P; v. Leen-én 22 ,j., en G. C. Colijn 24 j.;' W. Grevenstuk 23 j. en T. Stolk 23 j. K. Koop- mans 26 j. en H. K. Döring 22 j. Overleden: Annigje Buitenhuis 47 j„ geh'. met G. Roos; Aaltje van 't Hof 72 j. geh. metJ. Splinter; Cornelis Hendrik, 1 j., z„ van C. H. Wijn en H. P. Smit; Hiltje Velt man, 56 j.. geh. met R. den Daas; Maria Cornelia van Kasteren 48 j. geh. met H. L. Meijer; Jan Wallbrink 24 j, ongeh. zoon van J. W. Wallbrink en J. Bremer. Levenloos geboren: Kind van het vx, gesl. van M. van Leeuwen en G. S. v. Era den. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Terwijl Donderdagavond de heer B. uit Leimuiden met zijn auto bij den winkelier M. aan den Aalmeerderweg bij den Vijfhuizer- weg achteruit het erf wilde afrijden ten einde den weg op te draaien bevond zich vlak ach ter het motorrijtuigvde 14-jarige zoon van den arbeiden T.. die gezeten op den bagagedra ger van zijn fiets zich spelenderwijs met de voeten op den grond voortduwde in dezelf de achterwaartsche richting als de auto. Een jongen, die achter in de auto zat en het ge vaar opmerkte waarschuwde nog dat hij met zijn fiets uit- den weg moest gaan. Vermoe delijk is er echter van het rijwiel iets vastge- loopen. waardoor de knaap plotseling niet ver der kon en kwam te vallen, met het gevolg óat hij door een der wielen van de auto over reden werd. Direct werd de hulp ingeroe pen van dr. O. uit Aalsmeer, die o.m. rechter- bovenbeenfractuur constateerde en overbren ging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte, hetgeen geschiedde met de ziekenauto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het Acad. Ziekenhuis in Leiden. Het rij wiel werd nagenoeg geheel vernield. De politie stelde omtrent het gebeurde een onderzoek AGENDA VRIJDAG 10 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 u. Frans Hals Theater: De Smokkelaars van Duinkerken. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Het jolige Weeuwtje, met Chevalier en Jeanette MacDonald. 7 uur en. doorloopende voorstelling tot 11.30 uur. Cinema Palace: Tiger Bay met Anna May Wong. Op het tooneel Tiers, accordeonist, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Barcarolle, met Fröh- lich. Op het tooneel: Christiane et Duroy, pa- rodlstes francais. 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ZATERDAG 11 MEI Stadsschouwburg: Nieuw-Schouwtooneel; De Familie Kegge. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2