UIT DE OMSTREKEN WCEVsnXG T5 WEI '1933 H 'A XRL'E M'S D A 'G BEAT) 7 BEVERWIJK De begrooting voor 1935. Reëele sluiting verlangd. Geen reserves uit de bedrijven. B. en W. hebben aan den Raad medegedeeld dat zij tot hun leedwezen geen gevolg hebben kunnen geven aan hun voornemen om de ont- werp-begrooting voor het dienstjaar 1935 op 1 October 1934 aan den raad aan te bieden. Wel was het concept op dien datum'gereed, doch ingevolge de bepalingen van de op 1 Juli 1934 in werking getreden wet van 22 December 1933 hebben zij het ontwerp, alvorens dit bij den gemeenteraad in behandeling te brengen, aan Gedeputeerde Staten ter voorloopige be oordeeling ingezonden. Bij brief van 21 Maart 1935 heeft de voor zitter van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie B. en W. de opmerkingen medegedeeld, waartoe de ontwerp-begrooting aanleiding heeft gegeven. B. en W. meenen bijzondere aandacht te moeten vestigen op de opmerking, aan het slot dezer nota gesteld, luidende: „ondanks verschillende maatregelen zijn Burgemeester en Wethouders er niet. in ge slaagd de ontwerp-begrooting voor 1935 op reëele wijze te doen sluiten. Onder volgnum mer 434 is toch tot een bedrag van 30.000 beschikt over een gedeelte van de reserve van het electriciteitsbedrijf. Gedeputeerde Staten hebben weliswaar voor het sluitend maken van de begrooting voor het dienstjaar 1934 met een beschikking over de reserve van het gasbedrijf tot een bedrag van 53.000 genoegen genomen, doch er mag niet uit het oog worden verloren, dat bij het nemen van die beslissing de mogelijkheid tot het nemen van maatregeden tot het ver soberen van de huishouding der gemeente vrijwel was uitgesloten. Dit is thans niet het geval. In de ontwerp-voordracht van Burge meester en Wethouders aan den Raad wordt aan dit College medegedeeld, dat de moge lijkheid van een verdere versobering van het gemeentelijk budget nog geenszins is uitgeout. Het onderzoek van de ontwerp-begrooting heeft trouwens aangetoond, dat voor 1935 nog verschillende bezuinigingen kunnen wor den ingevoerd en inkomsten kunnen worden verhoogd. In verband hiermede wordt dan ook onder de aandacht van het gemeente bestuur gebracht, dat met een beschikken over de reserve van het electriciteitsbedrijf eerst genoegen kan worden genomen, wan neer alle mogelijkheden tot het verlagen van de uitgaven en het verhoogen van de inkom sten zullen zijn uitgeput". In hun schrijven van 4 Mei 1935 hebben B. en W. reeds medegedeeld dat de ontwerp-be grooting voor 1935, zooals deze in October 1934 aan Ged. Staten was overgelegd, ook op grond van de inmiddels gewijzigde omstan digheden en vooruitzichten een belangrijke wijziging moet ondergaan. De navolgende ramingen behooren te worden herzien: Bij nadere berekening is B. en W. gebleken, dat de winst van het gasbedrijf moet worden verminderd met een bedrag van 25.802.57. Hoofdzakelijk is dit een gevolg van delaatste tariefwijziging. Daartegenover bleek, dat de winst van het Electriciteitsbedrijf kon wnrden verhoogd met een bedrag van 11.133.05 In de begrooting van het Slachthuis-be drijf kan thans een whist worden geraamd van 4000. Dit is een gevolg van vermindering van het personeel door overlijden van den hulp keurmeester en van hoogere ontvangsten. Bij een revisie der begrooting van Openbare Werken konden de uitgaven worden vermin derd met 788. Bij den ophaal- en stortingsdienst kan het nadeelig slot worden verminderd met 200. De bij raadsbesluit van 26 October 1934 ge troffen maatregelen omtrent de bezetting der gemeente-secretarie geven een voordeel van 1793. Bij volgno. 531 der begrooting was gerekend oo een bedrag van 6876 als mindere uitgaven als gevolg van conversie van geldleen!ngen. Het werkelijke voordeel bedraagt echter 5367.13;dus 1508.87 minder. In verband met uitbreiding van het aantal werkloozen en het tewerkstellen in de werk verschaffing van een aanmerkelijk geringer aantal werkloozen. dan waarop bij de opma king der begrooting (in September '34) was gerekend, is het noodzakelijk den post „steun aan werkloozen" te verhoogen met een be drag van 40.000. Hierop komt in mindering eens Rijksbijdrage van 81 pCt. is 32.400. zoodat over 1935 uit dien hoofde meer be- noodigd is 7.600. Voor bijdrage aan de Streekplancommissie is voorts nog te ramen over het 2e halfjaar 1935 een bedrag van 750. Vervolgens is nog te ramen (voorloopig over het le halfjaar 1935) voor toelagen op de ziekenfondspremies, na aftrek der toegezegde bijdrage 1500. Er moet dus nog in totaal dekking worden gevonden voor 19247.39. Een en ander heeft B. en W. genoodzaakt tot het samenstellen van een .belangrijke nota van wijzigingen in de ontwerp-begrooting voor het dienstjaar 1935. Deze nota, welke door B. en W. met spoed wordt voorbereid, zal dezer dagen verschijnen. Concert van de Veree" Zangers. Stotijn als solist. *de Het dubbel-mannenkwartet „De Vereenigde Zangers" had tot slot van het seizoen een concert georganiseerd, dat Dinsdagavond in de Doopsgezinde kerk werd gegeven. Hoewel de vermaarde hoboist Jaap Stotijn van het Residentieorkest aan dit concert solistische medewerking verleende bleef muziekminnend Beverwijk in gebreke, daarvoor door een massale opkomst waardeering te toonen. De heer L. Blaauw kon dan ook slechts een be scheiden aantal toehoorders welkom heeten. Gelukkig heeft deze teleurstelling geen af breuk gedaan aan de prestaties. Het is een avond van intens muzikaal genot geworden, zoowel door het meesterlijke spel van Stotijn als door den voortref felij ken kwartet zang van de Vereenigde Zangers. De heer H. van Dijk had het zijn mannen niet gemakkelijk gemaakt. Er stond nogal wat modern werk op het programma. Naast Schu bert stond daarop b.v. Diepenbrock vermeid. Over het algemeen waren de prestaties zeer verdienstelijk, wij vonden de klankkleur mooier en vooral warmer, dan zij wel eens geweest is. Met „Lente'' van Keereweer en „Vesper- zang" van Kampf weri het vocale gedeelte in gezet. Deze nummers werden fijn genuanceerd gezongen, evenals het innige lied „Moeder en Kind' van J. P. J. Wierts. In het Veni Creator van Diepenbrock waar deerden wij zeer de goede opvatting van den heer Van Dijk. Ook de uitspraak van het La tijn (klassiek) viel zeer te loven. Het werk eigent zich vooral in de fortissimi meer voor koor, dan voor kwartet, maar het bevat daarnaast ook zooveel „fijn"' werk, dat wij de keuze van den dirigent zeker konden rechtvaardigen. Uitstekend gezongen werden „Sanctus" van Schubert, „Ecce quomodo moritur" van Han del en „Das Abendglocklein ruft" van Heyland. Prachtig' werk leverden hierin de bassen en de tenoren. „De Ruïne" van Mosmans leek ons aan het slot van den avond een ietwat te zware op gave. Het klonk wat vermoeid. Overigens konden de Vereenigde Zangers op een keu rige prestatie terugzien. Het was een genot naar hun te luisteren en het was de sfeer, die het publiek van applaus terughield Voor de stemming leek ons dit trouwens ideaal. Stotijn heeft allen weer onder de bekoring gebracht van zijn meesterlijk spel. Wij be hoeven daarover niet uit te wijden, hij is ten onzent genoegzaam bekend. Het was een bui tengewoon genoegen deze hobo. aan de lippen van Stotijn te hooren zingen. De solist speelde een concert van Handel, een „Suite im alten Stil" van Kranke en een tweetal extra's. Het was fijn en edel, wat hij daarin te ge nieten gaf. Ds. J. D. van Calcar dankte hem aan het slot van den avond met een gevoelvol woord. Wij besluiten met een woord van oprechte en welverdiende waardeering voor de keurige wijze, waarop de heer H. van Dijk den solist aan het orgel begeleidde, want dat was zeer zeker een bijzonder knappe prestatie. DE LIJST-EIJKING. De naam van den heer A. F. G. Schmitt, die oorspronkelijk als no. 4 voorkwam op de can- didatenlijst van de groep-Eijking, bleek bij de inlevering van de lijst te zijn vervangen door dien van den heer H. J. Nagel. DE LIJST DER COMMUNISTISCHE PARTIJ. De plaatselijke afdeeling van de Communis tische Partij Holland heeft Dinsdag voor de as. gemeenteraadsverkiezingen onderstaande Candidatenlijst ingediend: 1. G. A. Rollenbei'g, 2. J. P. Koning. Het raadslid W. de Groot verlangt geen herbenoeming. Bedankt voor de candidatuur. W. DE GROOT Toen Dinsdagmiddag na de inlevering van de candidatenlijst voor de a s. gemeenteraads verkiezingen het hoofdstembureau vergaderde voor het eerste onderzoek van de ingediende lijsten, bleek de bij de wet vereischte bewil- ligingsverklaring van den heer W. de Groot te ontbreken. De heer De Groot kwam op rang nummer 6 voor op de door de R.K. Kiesver- eeniging „Recht en Plicht" ingeleverde can didatenlijst. Bij informatie is ons gebleken, dat de heer W. de Groot Maandagavond aan het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging bericht had, dat hij voor de candidatuur bedankte. Het was toen niet meer mogelijk de leden te raadple gen, zoodat de lijst in haar oorspronkelijke samenstelling werd ingediend. Wij stelden ons in verbinding met den heer W. de Groot, die ons mededeelde, dat de uit slag van de j.l. Zondag door de leden van de R.K Kiesvereeniging gehouden stemming over de rangorde der candidaten hem tot dit besluit heeft genoopt. Uit het feit. dat slechts 25 kiezers hun stem op hem uitbrachten trok de heer De Groot de consequentie zijn zetel in den Raad ter beschikking te moeten stellen. Hij achtte zich niet verantwoord een zetel in den raad in te nemen, wanneer hij zich slechts door zoo'n klein aantal kiezers gesteund wist. Dit was het eenige motief, dat aanleiding gaf tot dit besluit. Eenige critiek op het door de R.K. Kiesvereeniging bij de candidaatstelling gevolgde systeem hield dit niet in. Zooals wij onlangs berichtten geschiedde de vaststelling ongeveer op dezelfde wijze als die, welke bij de verkiezingen zelf wordt gevolgd. Groepen van kiezers konden lijsten indienen, deze lijs ten konden weer verbonden worden, ook en kele candidaten konden worden gesteld, enz. Maar zooals opgemerkt, de heer De Groot veet het geringe stemmenaantal niet aan het 2volgde systeem, waaraan evenzeer feilen leven, als aan de tot nu toe gevolgde metho- ies. Intusschen zal dus evenmin als de hee- ren Braun, Brantjes en Maters de heer W. de Groot deel uitmaken van den in September e.k. zitting nemenden raad. De heer W. de Groot werd in 1927 voor de R.K. Staatspartij naar den gemeenteraad af gevaardigd. In 1931 zag hij zijn mandaat her nieuwd. Wie nu in den nieuwen raad eventueel zijn plaats zal innemen zal nog dooy de R.K. Kiesvereeniging moeten worden uitgemaakt. Op den zesden zetel kan door de Staatspartij niet zeker worden gerekend. Na nummer ze„s werden de overige candidaten in alphabetische volgorde op de lijst geplaatst. Op den heer De Groot volgde de R.K. arbeiderscandidaat P. Bakker. Er was echter bepaald, dat bij uit vallen van een candidaat de opvolger van gelijken stand zou worden benoemd. De can didaten hebben daarmede genoegen moeten nemen. Verwacht wordt, dat deze. aangelegenheid in de eerstvolgende vergadering van Recht en Plicht aan de orde zal worden gesteld. De verordening op de Winkel sluiting. De Minister verlangt wijziging. De in de raadsvergadering van 11 April j.l. vastgestelde verordening, als bedoeld in arti kel 9 lid 1, der Winkelsluitingswet 1930, heeft de Minister van Economische Zaken aanlei ding gegeven tot het maken van enkele op merkingen. Vooreerst acht de Minister het wenschelijk, om in artikel 1 in de plaatsu van „verkocht plegen te worden" (tweemaal) te lezen „ten verkoop in voorraad zijn" en in plaats van „tabak, sigaren en/of sigaretten" te lezen „tabaksartikelen". Vervolgens verdient het. naar de meening van den Minister, aanbeveling, om de redactie van het eerste lid van artikel 3 als volgt te lezen: „In afwijking van het bepaalde in ar tikel 7, lid 3, der Winkelsluitingswet mogen Burgemeester en Wethouders aan den houder van een winkel, als bedoeld in artikel 2 dezer verordening vergunning verleenen op Zondag tusschen 9 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags melk en melkproducten ter afle vering uit te zenden aan banketbakkerswin kels of werkplaatsen, restaurants en andere, naar het oordeel van Burgemeester en Wet houders daarmede gelijk te stellen inrich tingen". B. en W. stellen den Raad voor de verorde ning, aldus gewijzigd, opnieuw vast te stellen. Mutaties bij het Onderwijs. Mej. A. Smit vertrekt. Bij raadsbesluit van 19 Februari j.l. werd besloten om aan de openbare lagere school no. 2 een afzonderlijk hoofd te benoemen. Tenge volge van dit besluit zal op 15 Juli a.s„ datum waarop het nieuwe hoofd in functie zal tre den, aan deze school een onderwijzer boven tallig worden en mitsdien in aanmerking die nen te komen voor ontslag. In overleg met den Inspecteur voor het L. O. te Alkmaar wordt echter aan een andere op lossing de voorkeur gegeven. In de plaats van een onderwijzer van school 2 zou op wachtgeld kunnen worden gesteld een onderwijzeres van de o.l. school no. 1, die op 3 Maart 1936 den pensioengerechtigden leeftijd zal bereiken. Genoemde onderwijzeres heeft tegen deze op lossing geen bezwaar. Een en ander is slechts mogelijk indien eerst een onderwijzer van de o.l. school no. 2 wordt overgeplaatst naar de o.l. school no. 1. Voor deze overplaatsing komt, na gehouden overleg met den Inspecteur van het L. O. in de inspectie Alkmaar, in aanmerking de on derwijzer W. Pieksma. In verband hiermede hebben B. en W. den Raad voorgesteld: le, den onderwijzer W. Pieksma ingaande 15 Juli 1935 over te plaatsen van de o.l. school no. 2 naar de o.l. school no. 1; 2e wegens opheffing van hare betrekking aan de onderwijzeres mej. A. Smit, ingaande 15 Juli 1935, eervol ontslag te verleenen als onderwijzeresaan de openbare lagere school no. 1. UITSLAG VERLOTING VOOR EEN ORGEL. Dinsdagavond was de trekking der verloting die georganiseerd is ten bate van de restaura tie van het orgel in de Ned. Hervormde Kerk. De hoofdprijs viel op no. 41 WIJK AAN ZEE EN DUIN Bemiddeling bij Recht en Plicht. Ingediende lijst is een z.g.n. „wilde". Zooals wij vorige week berichtten heeft het bestuur der R.K. Kamercentrale den heer J J. Bisschop aangewezen om de moeilijkheden in de R.K. Kiesvereeniging Recht en Plicht te Wijk aan Zee op te lossen. In afwachting van het resultaat, der bemid delingspogingen werd het bestuur geschorst, en alle besluiten uit vergaderingen geleid door dit bestuur, ongeldig verklaard. De candidatenlijst voor den gemeenteraad, die dit bestuur heeft ingediend, moet als een z.g.n. „wilde lijst" worden aangemerkt. Op de officieele R.K. candidatenlijst is de heer B. Schelvis als nummer een geplaatst. Er is een commissie benoemd die de belan gen der R.K. Staatspartij in Wijk aan Zee zal behartigen. Van deze commissie is de heer J. J. Bisschop voorzitter en A. Schelvis secreta ris. Verder hebben hier zitting de heeren: F. van Lippersluis, Jac. v. d. Mey, P. Bol, A Couzijn, Ph. v. Gooi, A. Vosse. IJMUIDEN Ned. Vereen, van Huis vrouwen. Mevr. dr. J. v. d. Bergh van EysingaElias over: Vrouwentaak in beroep en gezin. Voor de afdeeling Velsen-IJmuiden der Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen sprak mevr. dr. J. van den Bergh van Eysinga-Elias uit Santpoort in de bovenzaal van Kennemer- hof over: Vrouwentaak in beroep en gezin. De bijeenkomst, die onder leiding van de presidente, mevr. P. L. de Boer-Harder, stond was slechts matig bezocht. Mevr. v. d. Bergh wilde, alvorens haar rede te beginnen, gaarne een woord ter aanbeve ling spreken voor den propaganda-avond, die gegeven wordt tot steun der IJmuidensche Jeugdherberg. Tot het onderwerp harer rede overgaand, besprak mevr. v. d. Bergh de veranderingen in maatschappelijke positie der vrouw gedu rende de laatste honderd jaar. Uitvoerig ging spr. na. hoe deze zich in de beroepen ingedrongen heeft, toen ze zich ge dwongen een positie tot haar onderhoud moest verschaffen. Dat het jonge meisje ging studeeren om zich een beroep te verwerven, was echter niet alleen een economische noodzakelijkheid, doch ook een psychisch en een physiek belang. Spr. somde op, welke elschen aan de a.s, huisvrouw gesteld mceten worden. Niet alleen huishoudelijke kennis, doch ook waren-, wets- hygiëne-, natuurkennis etc. moet zij hebben. Van meer belang dan dit alles is echter de taak der vrouw als opvoedster in gezin zoowel als op. school. Mevr. v. d. Bergh roerde in dit verband de kwestie de vrouw als opvoedster der jeugd, a1? onderwijzeres, aan. Met kien- v 5 gde z: haar zienswijze, dat de vrouw juist al- leera- res op de schoten yan het M. O. gehandhaafd worden moet om haar beschavenden invloed. Spr. was het in dezen in geenen deele eens met de tactiek der regeering om de vrouw uit de beroepen terug te dringen ter wille van den werkloozen man. Met betrekking tot de opvoeding der jeugd beval spr. meer versobering aan, waar het uitgaan en festiviteiten betreft. Dit is een kwestie, waar de huisvrouw veel in berei ken kan. Mevr. v. d. Bergh behandelde daarop de dikwijls gestelde vraag: moet de moeder het meisje opvoeden voor het huwelijk, voor het beroep of voor beide. De huwelijkskans in Nederland voor de vrouw is in de laatste decenniën sterk gedaald en de noodzakelijkheid het meisje een beroeps opleiding te geven is dus wel van belang. Toch verwaarlooze men de huishoudelijke opvoe ding niet. In verband met de vooruitzichten en le venskansen onzer meisjes kantte spr. zich sterk tegen het systematisch achteruitzetten van de vrouw in de beroepen, zooals thans meer dan ooit voorkomt. Na de pauze beantwoordde spreekster eenige haar gestelde vragen. Mevrouw de Boer sloot hierna de bijeen komst met dank aan spreekster. De stranding van de „Condor" Kapitein geschorst. Inzake de stranding tijdens mist van het stoomvisschersvaartuig „Condor" IJM 72 op de Nederlandsche kust tusschen Egmond en Wijk aan Zee, deed de Raad voor de Scheep vaart de volgende uitspraak. De Raad is van oordeel, dat dit ongeval ge heel aan onvoldoende navigatie is toe te schrijven. De betrokkene kon wel weten, dat hij na 31 mijlen in den koers Zuid te hebben afgelegd, met den vloedstroom, die het schip inzette, niet ver meer van den wal af kon zijn. Deze stranding had niet behoeven te ge schieden, wanneer de kapitein op verstandige wijze had gebruik gemaakt van het lood. Dit is echter niet gebeurd. Het is onbegrijpelijk, dat een ervaren kapitein als deze betrokkene, die toch niet den indruk heeft gemaakt van iemand, die er maar op los vaart, het voor de hand liggende middel niet aangrijpt om on der omstandigheden als de onderhavige, met zekerheid een stranding te vermijden Een straf van schorsing acht de Raad hier geboden. Mitsdien straft hij den betrokkene door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet, voor den tijd van acht dagen. MARKTPRIJZEN VAN WOENDAG 15 MEI. Tarbot per K.G. f 0.52—0.28. Griet per 50 K.G. f 17—11. Tongen per K.G. f 0.52—0.34. Groote schol per 50 K.G. f 2518. Middelschol per 50 K.G. f 22—16. 'Zetschol per 50 K.G. f 20—17,50. Kleine schol per 50 K.G. f 18—9.50 Schar per 50 K.G. f 12,50. Tongschar per 50 K.G. f 2413. Vleet per stuk f 1,200.44. Kleine poon per 50 K.G. f 4.502,10. Gróote schelvisch per 50 K.G. f 1916. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1613,50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 16 f 8.20. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 136.90. Kabeljauw per 125 K.G. f 31.50—8.50. Groote gullen per 50 K.G. f 105. Kleine gullen per 50 K.G. f 12,506. Wijting per 50 K.G. f 8,50. Makreel per 50 K.G. f 122,50. Heilbot per K.G. f 0.72—0.56. Leng per stuk f 1.100.37. Koolvisch per stuk f 0.38. BESOMMINGEN. Trawlers: Gloria IJm. 37 730 manden f 3260. Caroline IJm. 26 615 m. f 2640. Ewald IJm. 48 540 manden f 2840. Azimuth IJm. 195 270 m. f 2070. Motorloggers K.W. 27 f 320. K.W. 91 f 350, KW. 112 f 330 KW. 78 f 1160. KW. 159 f 46, KW. 24 f 450, SCH. 250 f 960. VELSEN De Gemeenteraadsverkiezing. 116 candidaten! Gisteren publiceerden wij de lijsten van 13 politieke partijen en kiezersgroepen, die een candidatenlijst hadden ingediend voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Het aantal is in middels nog met een gestegen, daar ook door de groep „Onpartijdige gemeenschapsbelan gen" een lijst is ingediend, echter alléén in kieskring II met als eenige candidaat R. Schmidt. Weinig had het gescheeld, of er was nog een 15e lijst bijgekomen, n.l. de lijst A. de Waal, die thans zitting heeft voor de groep-Schilling. Zooals wij reeds hebben gemeld, was er eenige kans, dat de heer de Waal een plaatsje zou krijgen op de lijst der Neutrale Partij. Dit stuitte echter op bezwaren, waarna de heer de Waal het voornemen opvatte, alsnog met een eigen lijst uit te komen. 'Hij slaagde er echter niet in op tijd het vereischte aantal handteekenmgen te verkrijgen. Eenige minu ten na vier uur, toen de zitting van het hoofd stembureau reeds was opgeheven kwam de lijst op het gemeentehuis en kon dus niet meer worden aangenomen. Het totaal aantal candidaten, dat dingt naar 'n der 27 plaatsen is 116. Er is dus keus te over. Van den ouden Raad komen niet meer onder de candidaten voor de heeren J. P. Handgraaf (R.K.;. M. J. Enzerink (ex-Vrijheidsbond), A de Waal (groep-Schilling) en A. van Woense! (C. P. H.). VOOR VERLAGING VAN DE P. E. N.- TARIEVEN. Dinsdagavond heeft in het vergaderlokaal in de De Ruyterstraat 'n vergadering plaats gehad van het comité van actie tot verla ging der P.E.N.-tarieven. Van verschillende organisaties waren ad- haesie.betuigingen ingekomen. Besloten werd te trachten met verschillende organisaties in contact te komen, teneinde deze actie te kunnen doorzetten, BURGERLIJKE STAND. Bevallen: D. Bakkerv. d. Berg. d.. van Wassenaerstraat 28. IJmuiden; W. H. Kors Tromp, d„ Deurne; D. J. Kistenmakervan Btrien. z„ Trompstraat 8. IJmuiden; A v, d. "^ndeWesWman. z.: van Galenstraat 16. IJmuiden: G. v. d P'asDemmers. d„ Vare- niusstraat 7. IJmuiden. Overleden: L. Lubbers. 47 j.. echtgenoot van P. Hourik, Heemskerk: P. C. Eeveleens. 82 j., weduwnaar van J. Rietdijk. Wilhelminakade 60, IJmuiden; E. Potstra. 67 j.. echtgenoot van A v. Ballegoyen. Wüstelaan 14, Santpoort. Getrouwd: A. A. de Winter en S. Luijting, Perenstraat 47. Den Haag. SCHIPPER KRAMER ZESTIG JAAR. Gisteren is schipper Kramer van de motor reddingboot zestig jaar geworden. Van alle kanten heeft onze populaire en be scheiden vriend blijken van belangstelling mogen ondervinden, hetgeen vooral bleek uit de vele bloemstukken die aan den woning van den jarige werden bezorgd. Zoo was er een prachtige bloemenhulde van het bestuur der Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij. een bloemstuk in den vorm van een redding boot van de familie, een groote taart van de bemanning en nog tal van andere huldeblij ken. SANTPOORT „Vox HumanaV' jubileum concert. Gisteravond gaf „Vox Humana" in verband met haar 25-jarig bestaan haar tweede jubi leumconcert en al was de zaal niet geheel be zet, ook thans was de belangstelling weer alleszins bevredigend. Na het verslag van de vorige week van onzen muziekmedewerker, volgt hier natuurlijk geen herhaling van het reeds geschrevene, maar wel willen we even aanstippen, dat ..Vox Hu mana" ook nu met genoegen op haar concert kan terugzien. Met „Das Lied von der Glocke" heeft „Vox Humana" een bijzonder gelukkige keus ge daan. doordat de muziek ook voor de minder muzikaal ontwikkelden uitstekend te volgen is, zoodat de aandacht tot het einde aan toe gespannen blijft. Gelukkig was „Vox" ook in de keus van haar solisten. Men had het aangedurfd ook een der leden van het koor een solistenrol toe te vertrouwen en waarlijk, Lies Hertier heeft het vertrouwen niet beschaamd. Van Jo Im- mink geldt het „Goede wijn behoeft geen krans". Een zeer mooi stemorgaan bezat voorts de heer Rotgans en ook Jan Hensen eischt zijn aandeel in 't succes op. Prachtig kionk z'n duet met Lies Hertier: „O! zarte Sehnsucht. süses Hoffen, Der Er- sten Liebe goldne Zeit". Een pluim verdient ook „Vox Humana" zelf. Schreven we wel eens over het gebrek aan goede tenoren bij „Vox", ditmaal willen we juist het mannenkoor extra vermelden. En tenslotte „Haarlem's Salon-Orkest" en Bets Nederkoorn, die de begeleiding op zich genomen hadden. Ook zij hebben zich kranig van hun taak gekweten. In de pauze huldigde de heer Westerhoven de dames-solisten en Bets Nederkoorn met bloemen, terwijl Jo Immink en Lies Hertier nog namens bewonderaars bloemen werden aangeboden. Dit deel van de „Vox Humana"-feesten mag als uitstekend geslaagd aangemerkt worden. ALS KINDEREN SPELEN MET LUCIFERS. Bij het spelen met lucifers door kinderen geraakte een groote rietschelf op het bloem- bollenbedrijf van Gebrs. N. aan den Rijksweg in brand. Spoedig was de plaatselijke brand weer aanwezig, die direct het vuur met volle kracht bestreed. Het duurde echter geruimen tijd. alvorens zij het vuur in zooverre meester was, dat althans een deel der manschappen kon vertrekken. KERKNIEUWS Heden zou de Job-lezing van prof. dr. G. A. van den Bergh van Eyzinga beginnen. Thans wordt ons medegedeeld, dat deze lezing een week is uitgesteld en dus Woensdag 22 Mei, 's avonds 8 uur zal aanvangen. ZANDVOORT JUBILEUM H. J. PEPER Heden herdacht de heer H. J. Peper, be stuurder van het kantoor Zandvoort van De Twentsche Bank N.V., den dag. waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de Hollandsche Crediet- en Depositobank Mees en Ritsema te Haarlem, welke instelling in 1917 een fusie aanging met de Haarlemsche Bankvereeniging die vervolgens op 1 Januari 1931 werd overge nomen door De Twentsche Bank N.V. De heer Peper staat sedert de oprichting van het filiaal te Zandvoort in 1918 aan het hoofd van dit kantoor. De jubilaris bracht den dag in den huise- lijken kring door, waar het feest intiem werd gevierd. De directie van het kantoor-Haarlem kwam den heer Peper te zijnen huize gelukwenschen. DE RAADSVERKIEZINGEN. De eenige candidaat. die voorkwam op de lijst van de Comm. Partij Holland heeft zich op het laatste nippertje teruggetrokken. De C. P. H. komt bij deze verkiezingen dus niet met eigen candidaat uit. BLOEMENDAAL SLOTAVOND VOLKSZANG. Dinsdagavond hield de Afd. van Volkszang haar laatsten zangavond in dit seizoen, waar op tevens het eerste lustrum herdacht werd. Mevr. Cassee voerde met haar medespelenden verschillende tafereelen ten tooneele, waarin het wel en wee der Vereeniging de revue pas seerde. Het ontstaan, de verschillende avonden, als de Valeriusavond, de avond met Geert Dils, waar een pseudo-Dils liederen zong enz. De revue had veel succes. Een tombola diende, om de kas te stijven en behalve, dat ze een flink bedrag oDbracht, bracht ze groote vroolijkheid in de zaal. Onder leiding van den heer P. de Nobel werden een groot aantal mooie liederen ge zongen. De voorzitter riep allen een hartelijk tot weerziens toe. HILLECOM AANBESTEDING. Door den architect L. A. van Essen te Benne- broek is aanbesteed bij uitnoodiging den bouw van een dubbel heerenhuis te Hillegom voor rekening van den heer C. Carlier aldaar. Ingeschreven werd: Veeneman en Vink, Hillegom f 8595. De Vries en Cozijn, Hillegom f 8589, fa. Bosch Hillegom f 3490, A. Graper. Hillegom f 8126, B. Inthorn. Hillegom f 7941. A. J. Seijsener. Hil legom f 7172. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11