UIT HET BUITENLAND Wat Nederland biedt... in de Apollohal. THIJS IJS EN DE WINTERKONING De Volkenbondscommissie voor het welzijn van het kind. WOENT'SD'X'G '15 MET 1935 TT X 'X E TJ E M'S D 'A G S E A Ei Mussolini over het Italiaansch-Abessynisch conflict. Inmenging zal niet worden geduld. De Duce spreekt de berichten over een Fransch-Britsche démarche tegen. Italië. Mussolini keert zich tegen interventie. In een rede in den Senaat sprak Mussolini formeel tegen dat Frankrijk en Engeland een stap te Rome zouden hebben gedaan met betrekking tot het Italiaansch-Abes synisch conflict. Hij zeide: „Het is de waar heid dat geen enkele stap werd ondernomen en dat het zeer waarschijnlijk is, dat er ook geen zal worden gedaan, gegeven de Ita- liaansch-Britsch.Fransche betrekkingen". Er zijn geen diplomatieke maatregelen toe noodig, zoo vervolgde Mussolini, om van ons, als men dit wenscht. op een basis van wederzijdsche hartelijkheid een uiteenzet ting te krijgen van ons ruimschoots gedocu menteerd standpunt. Men kan den zoo ac tieven en belangloozen raadgevers, die onze tegenwoordigheid in Europa onmisbaar ach ten. antwoorden dat wij, juist om rust in Eu>opa te hebben, volkomen rustig in Afrik? willen zijn. Wij zullen alle soldaten zender die noodig zijn en niemand kan zich het on duldbare recht aanmatigend om ons naar onze voorzorgsmaatregelen te vragen. Het is duidelijk, dat wij niet geweigerd hebben met Abessynië in overleg te treden Wij hebben gezegd dat wij bereid warer» Italiaansche vertegenwoordigers in de ver zoeningscommissie te benoemen. Wat Europ? en mogelijke betreurenswaardige en plotse linge eventualiteiten bet.veft. bevestig ik da* wij drie lichtingen onder de wanen en en de lichting 1912 in reserve zullen 'houden. (Reuter) De Duitscke ambassadeur bij Mussolini Mussolini heeft den Duitschen ambassadeur, von Hasselt, bij zich ontvangen. Hij heeft met hem een onderhoud gehad betreffende de voorbereiding van de Donauconferentie. Engeland. Critiek op Sir John Simon. In Britsche conservatieve kringen wordt blijkens een Reuterbericht uit Londen Sir John Simon verantwoordelijk gesteld voor het slechter worden van de Italiaansch- Abessy- nische betrekkingen, daar hij zich heeft ver zet tegen een Franscn-Engelschen stap bij den Negus, die waarschijnlijk had gecapitu leerd. Ofschoon de regeering te Londen nog geen besluit heeft genomen, acht men het in wel ingelichte kringen onmogelijk dat Londen Addis Abeba in geval van vijandelijkheden zou steunen, daar het bij eventueele territoriale wijzigingen de Britsche belangen aan het Tana-meer zal moeten verdedigen. Du'itscMamd. Rijksdagzitting uitgesteld. Naar Reuter uit Berlijn verneemt, is de zitting van den Rijksdag, die op Vrijdag 17 dezer was bepaald, tot 21 dezer iDinsdag a.s.) uitgesteld wegens de noodzakelijkheid dat aanzienlijke leden der regeering naar Polen gaan om als vertegenwoordigers van het rijk de begrafenis van Pilsoedski bij te- wonen. Griekenland. Alle socialistische en commu nistische bladen verboden. Uit Berlijn: Naar de ..Nacntausgabe" uit Athene verneemt, zou de Grieksche regee ring besloten hebben alle Communistische en Sociaal-Democratische dagbladen, in totaal 117 stuks te verbieden Zuid-Amerika. Ministers der Chacolanden naar Buenos-Aires. De bemiddelende staten hebben aan Bo livia en Paraguay de dringende oproep gericht hun ministers van buitenlandsche zaken af te vaardigen naar de te Buenos Aires plaats vindende onderhandelingen inzake de be ëindiging van het Chacoconflict. De regeeringen der beide oorlogvoerende landen hebben dit voorstel aangenomen. De ministers van buitenlandsche zaken zullen door militaire deskundigen worden begeleid. PMTippijiaen. Referendum keurt de nieuwe constitutie goed. Uit de berichten, die tot dusverre zijn bin nengekomen over de volksstemming op de Philippijnen. blijkt, dat de aanhangers der nieuwe constitutie, welke na tien jaar ge- KOLONEL LAWRENCE ZWAAR GEWOND. LONDEN. 14 Mei De door zijn avontuur lijk leven bekende kolonel Lawrence, die ge durende den wereldoorlog naam maakte als leider der opstandige Arabieren en die een nog onopgehelderde rol speelde bij de onlusten in Afganistan, heeft gisteren in het graafschap Dorset een ongeluk met zijn motor gehad. Met een schedelbreuk is hij in een ziekenhuis op genomen. In 1917 had Lawrence zijn naam veranderd an Shaw: tot voor kort heeft hij als gewoon soldaat dienst gedaan bij de Britsche lucht macht. Nader werd gisteren gemeld: T. E. Shaw, beter bekend als kolonel Law rence was heden nog in zeer zorgwekkenden toestand. Sinds hij in het militaire hospitaal va Wool is opgenomen, is hij nog niet weer tr bewustzijn gekomen. Verscheidene promi- IK te Engelsche specialisten, waaronder ook df arts des konings, generaal majoor West zi n naar het ziekbed van den geheimzinnigen avonturier gesneld. De overheid heeft tot dus verre een opvallend stilzwijgen in acht geno men over de omstandigheden waaronder het o geluk plaats had. Op instructie van de militaire autoriteiten wordt het hospit°ol bijzonder krachtig be waakt, terwijl aan alle onbevoegde bezoekers iten toegang geweigerd" wordt. golden te hebben zal overgaan in volledige onafhankelijkheid der Philippijnen, een enorme méerderheid hebben behaald. In Manilla zelf stemden 5403 stemgerech tigden vóór de .nieuwe constitutie en slechts 106 tegen Deze meerderheid overtreft aan zienlijk de verwachtingen der regeeringslei- ders. Nieuwe onlusten der Sakdalisten, waar voor men gevreesd had, zijn uitgebleven. Protocollen van Zion zijn „Schundlitteratuur". Plagiaat en vervalsching. V. D. meldt uit Bern: Onder groote belang stelling van den kant der journalisten en van het publiek heeft de president van het ge rechtshof Dinsdagmiddag de motiveeringbe kend gemaakt van het vonnis, dat uitgespro ken is in het thans reeds 14 dagen durende proces betreffende de Protocollen der Wijzen van Zion. Volgens deze motiveering is de bewijsvoe ring van de aanhangers van de theorie, dat de protocollen echt zijn, volkomen mislukt. Het is bewezen door alle getuigen en deskun digen. dat de zionistische protocollen overge schreven zijn van de dialogen van Maurice Joly en waarschijnlijk met het doel aan het hof van den Tsaar stemming te maken tegen de Joden. In Zwitserland kent men geen on derscheid van geloof en van rassen. Wanneer dus opgeruid wordt tegen de Joden, moet hun de bescherming van de wet ten deel vallen. De president zei vervolgens o.m.: „Ik stel vast, dat een bewijs er voor, dat de Zionistische Protocollen echt zijn, niet geleverd is. In over eenstemming met de deskundigen Loosli en Baumgarten kom ik tot de overtuiging, dat de Zionistische Protocollen vallen onder het be grip en de desbetreffende bepalingen van de Bernsche wet inzake Schundlitteratur. Ik houd de protocollen voor een vervalsching, voor een plagiaat en nog voor meer, voor on zin. Wanneer hier het woord gevallen is, dat het rapport van den Duitschen deskundige Fleischhauer in ieder Zwitsersch gezin te vin den behoorde te zijn, gruw ik bij die gedachte van de toekomstige middeleeuwen! De wet in zake Schundlitteratur. waaronder de Zionis tische Protocollen thans dus gerekend worden, verbiedt het in omloop brengen van Schund litteratur. resp. van geschriften waarvan vorm en inhoud in staat zijn op te ruien tot het plegen van misdaden, of aanleiding te geven tot in gevear brengen van de zedelijkheid, een verruwende werking uit te oefenen of op an dere wijze groven aanstoot te geven. Van de beklaagden werden 2 tot geldboe ten veroordeeld. De overigen van wie niet be wezen kon worden, dat zij rechtstreeks deel genomen hadden aan de verspreiding van de protocollen, werden vrijgesproken. Uit naam van den veroordeelde Schnel teekende zijn verdediger tegen het vonnis hooger beroep aan. FILM VERBRANDDE OP HET KRITIEKE MOMENT. PARIJS, 14 Mei (Reuter). De verdediger van de Kroatische terroristen, die verdacht worden den aanslag op koning Alexander en Barthou te hebben voorbereid, had van het gerecht te Marseille toestemming gekregen om in gesloten zitting de film van den aanslag te vertoonen. Hij wilde hiermede bewijzen, dat een van de verdachten, Mio Jarlj niet aan den aanslag had deelgenomen. De film werd vertoond in het paleis van ju stitie en gedraaid door een film-operateur. Juist toen de scène van den aanslag op het doek zichtbaar werd geraakte de film in brand en verteerde geheel. De aanwezigen zouden evenwel nog juist hebben kunnen constateeren. dat verdachte werkelijk niet op de film te zien was. Pilsoedski's dood. Bijzetting Maandag te Krakau. Volgens, een voorloopige regeling zal naar Reuter uit Warschau meldt het stoffelijk overschot van Pilsoedski Donderdag naar de Kathedraal worden overgebracht waar het twee dagen zal blijven. De plechtige dienst is op Zaterdag bepaald, de bijzetting zal Maan dag te Krakau geschieden. VEERBOOT MET 17 ARBEIDERS VERGAAN. Uit Moskou: Bij Nowosibirsk is een veerboot gezonken. 17 arbeiders zijn verdronken. KNOX IN DEN ADELSTAND VERHEVEN. Koning George heeft Dinsdag den vroege- ren president van de regeeringscommissie voor het Saargebied Knox ontvangen en dezen formeel in den adelstand verheven. CHALIAPIN HERSTELD. NEUILLY SUR SEINE, 14 Mei. De zan ger Chaliapin verlaat heden het ziekenhuis. Zijn steln heeft blijkbaar door zijn ziekte niet geleden OPENSTELLING LANDGOEDEREN. De provinciale landgoederen gelegen onder Castricum en Egmond-binnen zullen voor het publiek opengesteld worden. We zijn zoo gauw geneigd met een lachje over ons land te spreken, het ligt ons zoo vlot in den mond: „nou ja dat is weer Hol- landsch hoor! Daar moet je weer voor in Hol land zijn!" En vaak is dat ook wel juist, als er weer eens een besluit is genomen of een verbod uitgevaardigd. Maar laten we achter dat lachje dan toch onze liefde bewaren voor ons eenige Nederland, dat Nederland, dat zoo vaak heeft getoond groot te kunnen zijn, dat Nederland dat ons een ras van gezonde, vroo- lijke menschen heeft geschonken. Menschen, die een eerlijke inborst hebben in een ge staald lichaam. Zelden zal men zooveel krachcige menschen- types bijeen hebben gezien als tijdens den intocht in de Apollo-hal van de deelnemers aan den folk-loristischen optocht en nog wel veel zeldzamer i? het geweest zooveel prach tige costuums. vaak overgegaan van geslacht op geslacht in één langen stoet van kleurige dep-eliikheid te zien langs trekken Wat pasten ze bij die ferme kerels en die krachtige vrouwen met hun heupwiegenden gang, die costuums van zware stoffen, die netten, die ruischende rokken, de doeken en de rijk-afwisselende hoofdtooien. Dan lijkt het niet meer gek, als er besloten wordt dat je hier of daar niet in een badpak mag loopen, want zou het niet vloeken tegen d;e menschen die daar zoo rustig hun dagtaak verrichten, lijkt het niet plotseling wuft en een kinder achtig vex'maak? Denkt u niet, dat ik begin te zedemeeste- ren, want ik ben dol op een zonnebad, maar dat zijn zoo van die gevoelens die je krijgt, wanneer een reeks van onze Nederlanders, de echte, onvervalschte Nederlanders, zooals ze voor ons bewaard blijven in hun mooie lan delijke omgeving, voorbij trekt. En wat moet je dan wel voor denkbeelden krijgen, wanneer je er dagelijks tegenover staat, er je leven tusschen slijt! Er is een initiatief genomen om ons. of we willen of niet, te confronteeren met de schooix- heden vaix ons Nederland. En het is eigenlijk beschamend, dat het zoo noodig was. want wie kent ze. die prachtige drachten, de levende fleurige costuums, die gedx-agen worden op vele van de mooiste plekjes van ons land? Velen stonden er met groote vei'baasde oogexx en staarden naar die menschen die met ons het Wilhelmus zingen en die ze toch heele- maal niet kenden, wier bestaan ze niet ver moedden. We behoeven niet naar !t Schwarz- wald te gaan, om ingewikkelde schilderachti ge hoofdbedekkingen te zien, evenmin als we naar het buitenland behoeven te gaan, oixx te dwalexx door ruischende bosschen, te klim men langs heuvelachtige paden. Maar voor zoo'n groote verscheidenheid van drachten voor eindelooze horizonten met gloeiende avondluchten, voor een ruischende zee tegen een blank, breed strand, voor stugge duinen rijen, voor bollenvelden van eindelooze rijk heid en pracht, voor mollig-groene, weelderi ge bouwlaxxden, voor bosch en heide, veen en moeras, daarvoor moet je in Holland zijn. In ons Nederland, dat, al is z'n gulden dan wat duur. óns Nedei'land is ons dappere land, dat al zoo vaak stand heeft gehouden, en dat ook pal zal staan tegen deze slechte tijden, dat land, dat zal overwinnen, doordat wij, als in oudé tijden, de handen ineen zullen slaan en allen mee zullen gaan helpen, want nietwaar U blijft eens een zomer in ons eigexx land? Kunt u uw keus niet bepalen? Weet u eerlijk gezegd niet zoo veel van Nederland, als van de mogelijkheden van een reisje langs den Rijn? Wel, laat u zich dan voorlichten in de Apollohal te Amsterdam, waar vele ge meenten en V.V.V.'s vertegenwoordigd zijn met het schoon van hun streek en waar men er naar hunkert u inlichtingen te mogen ver strekken. Vervelen hoeft u zich ook al niet, want als u moe gekekexi bent aan alles wat er te zien is, dan kunt u uitblazen op het Oud Hollandsch marktplein, waar iederexi avond folkloristische voorstellingen worden gegeven en waar u dan reeds kunt kexxnis maken met de typische dansen en oude gebruiken vaix Friezen, Zeeuwen, Betuwexxaars, Brabandei's en wat er al niet meer geboden wordt. U bent er hartelijk welkom en met uw sym pathie steunt u een dapper initiatief, dat het welzijn beoogt van uw mede-Nederlanders. HELEN ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De draagbaar houdt voor het verschrikte Thijsje stil, en koning Winter roept met een stem die door de heuvels schalt: „Wat doe jij in mijn rijk? Er is géén vrije toegang in mijn land, ook niet voor eeix ijsbeer." Hij klimt de draagbaar uit en Thijsje voelt een rilling langs zijn rug. „Wat gaat er nu gebeuren," denkt hij, „wat wil die man mij doen?" Haar elfde jaarlijksche zitting. De behandeling van jeugdige misdadigers. Het filmwezen en de jeugd. De werkeloosheid onder de jeugd. Het lot der blinde kinderen. (Van onzen correspondent.) Genève, Mei 1935. De Volkenbondscommissie voor de bevorde ring van het welzijn van het Kind komt ieder jaar éénmaal gedurende een week te Genève bijeen, om aan de algemeene Volkenbonds vergadering en daardoor aan alle regeeringen ter wei-eld nuttige adviezen te geven over de beste wijze van behandeling van een paar der meest actueele kwesties, die voor het op groeiende geslacht van bijzoixder belang zijn. De commissie bestaat uit de vertegenwoor digers van een twaalftal regeeringen, waar onder zich ook die der Vereenigde Staten van Amerika bevindt, terwijl ook de voornaamste particuliere internationale organisaties, die zich de behartiging van de belangen van het Kind ten doel stellen, door eexiigen harer méést bevoegde leden aan de beraadslagin gen der Volkenbondscommissie deelnemen. Dit jaar stond het vraagstuk van de be handeling der jeugdige misdadigers op den voorgrond. De sociale afdeeling van het Vol- kenbondssecx-etariaat, die thans een uitste kend geoi'ganxseerden inlichtingendienst heeft over een groot aantal der belangrijkste onderwerpen uit het gebied der kinderbe scherming, had ervoor gezorgd, dat de leden der commissie eexx rijken schat van gegevens over de wijze, waarop dit probleem in de ver schillende landen wordt aangepakt, ter be schikking hadden, terwijl de Poolsche regee- ringsgedelegeerde mevrouw Grabinska in een rapport een aantal aanbevelingen had neer gelegd, waarover de commissie thans haar oordeel had uit te spreken. Zooals ook wel te verwachten was, bestond er groote overeenstemming over het hoofd beginsel, dat bij de behandeling der misdadige jeugd zou moeten worden in acht genomen. In grootere mate nog dan ten aanzien vaix andere misdadigers moest bij de maatregelen, die ten opzichte van jeugdige zondaai's ge troffen moesten worden, het doel niet zooveel' op ..bestraffing" dan wel op ..opvoeding" ge richt zijn. De commissie, die zich reeds in een vorig jaar tegen de veroordeeling van jonge kinderen tot gevangenissti'af had uitgespro ken, richtte thans tot de regeeringen de aan beveling. dat ook bij half-volwassenen zoo min mogelijk tot toepassing van gevangenis straf zou worden overgegaan. De opneming van jeugdige misdadigers in bijzondere op voedingsgestichten voor de jeugd werd het meest wenschelijk geacht Ten aanzien van de inrichting dezer opvoedingsgestichten spi'ak de commissie echter als haar gevoelen uit, dat deze in menig opzicht een hervorming noo dig hebben. Al te vaak stelt men zich in me nig opzicht nog tevi'eden ei'mede, dat de jon gens en meisjes zich in de inrichting zelf be hoorlijk gedragen, waarbij menigmaal wordt over het hoofd gezien, dat later het leven bui ten het opvoedingsgesticht heel andere en veel zwaardere eischen stellen zal. Al te zeer wordt een goed gedrag in het gesticht als doel beschouwd, terwijl het doel integendeel op een normaal sociaal leven later in de maat schappij gericht moet zijn. Met andere woor den, de Volkenbondscommissie was van oor deel, dat de wijze van verpleging van jeug dige misdadigex's in opvoedingsgestichten menigmaal te weinig rekening houdt met het werkelijke leven buiten het gesticht. Het wordt den jeugdigen personen met mis dadige neigingen vaak in de gestichten te gemakkelijk gemaakt zich daar behoorlijk te gedragen, waardoor zij later wanneer zij we der in de ïxxaatschappij zijn teruggekeerd, menigmaal^ toch geen voldoende weerstands kracht bezxtten. om den boozen verleidin gen het hoofd te bieden. De raad. dien de Volkenbondscommxssie den regeeringen dus geeft, is, dat zij ernaar streven zullen, dat de behandeling der jeugdige misdadigers in de opvoedingsgestichten minder idealistisch- theox'etisch zijn zal, doch meer het oog op het moeilijke latere leven in de maatschappij gericht zal hebben. Over het reeds menigmaal in bespreking genomen onderwerp van den invloed vaix de bioscoop op de jeugd kon ditmaal uitvoeriger van gedachten worden gewisseld, dank zij een rapport van den Britschen regeeringsgedele- geerde Harris. die hierin een overzicht gaf van de resultaten eener in verschillende lan den ingestelde enquête. Het bleek hieruit, dat het bijwonen van bioscoopvoorstellingen, mits dit natuurlijk niet te veelvuldig geschiedt eix een goede keuring tusschen de voor de jeugd geschikte en ongeschikte films plaats vindt op de meeste kinderen zonder al te nadeelige uit werking blijft. Weliswaar worden de kinderen vaak ertoe bewogen iix hun spel gebeurte nissen, die zij in de bioscoop gezien hebben, na te doen, doch deze van films uitgaande in vloed pleegt tot het'spel beperkt te blijven en zich niet tot de karaktervorming der kinde ren uit te strekken. Dat zij door het zien van booze daden in de bioscoop ook zelf tot booze daden bewogen worden, schijnt slechts bij wijze van uitzondering voor te komen. Het meest nadeelige gevolg van het bijwonen van eenigszins avontuurlijke films schijnt te zijn. dat menig kind daarvan een gevoel van angst krijgt en dat onrustige droomen zijn gezonden slaap verstoren. Het gevolg van de besprekingen over de ge houden internationale enquête was dan ook, dat de Volkenbondscommissie eenerzijds zich volstrekt niet bij hen schaart, die slechts woorden van afkeuring voor bioscoopbezoek door kinderen overhebben, doch anderzijds opnieuw haar stem verheft ten gunste van extra-bioscoopvoorstellingen, die speciaal voor de jeugd geschikte filmen te zien geven En nogmaals vestigt de Volkenbondscommissie de aandacht der filmonderneminger erop. dat zulke jeugd-films volstrekt niel uitslui tend leerzaam moeten zijn. Integendeel, zij behooren. wanneer zij ten volle de plaats der voor volwassenen vervaardigde films wil len innemen, evenzeer amusant en boeiend te zijn. Doch de Volkenbondscommissie spreekt als haar overtuiging uit. dat derge lijke jeugd-films volstrekt niet kostbaar be hoeven te zijn. De kinderen zullen aan een onopgesmukt, goedbegrijpelijk verhaal wel licht meer vreugde hebben dan aan een pronk fiim. die millioenen gekost heeft en menig maal door uiterlijke pracht de onbenullig heid of vaak ook de te verwarrende ingewik keldheid der geschiedenis tracht goed, te maken! Het spreekt wel van zelf, dat in dezen tijd van vortdurende groote werkeloosheid ook het vraagstuk der werkloosheid onder de jeugd niet onbesproken kon blijven. De dis cussies in dezen Volkeribondscommissie be hoefden echter geen gi'ooten omvang te ne men waar de Internationale ArhfHsconfe- rentie de volgende maand ditzelfde onder- wei-p grondig behandelen zal en in deze con ferentie een veel grooter aantal regeeringen vertegenwoordigd zal zijn. De Volkenbonds commissie bleek groote sympathie voor de aanbeveling van het Internationale Arbeids bureau te bezitten, dat met het oog op de vrijwel in alle landen bestaande onmogelijk heid voor 14-jarigen, om werk te vinden, de schoolplichtige leeftijd verhoogd zou woi~den tot het vijftiende levensjaar. Zij drong echter erop aan, dat in het extra-schooljaar minder gestreefd zou worden naar een vermeerdering van theoretische kennis dan naar een prac- tische opleiding ten dienste van de latere arbeidsverrichtingen der meeste schoolkinde- ren in een fabriek, op een kantoor of in den landbouw. Ook hier gaven de leden der Vol kenbondscommissie. evenals in de kwestie der behandeling van jeugdige misdadigers, blijk van hun wensch. dat bij de behartiging van het lot der kinderen meer met de noodzake lijkheden der werkelijkheid dan met theore tische begrippen zal worden rekening ge houden. Een der verdienstelijkste leden der Volken- bohdscommissie, de Deensche vrouwelijke arts dr. Estrid Hein. die zich zeer in het bijzonder voor de blinde kinderen interes seert, drong met succes erop aan, dat de Volkenbondscommissie een di'ingend beroep op de ouders van geheel of gedeeltelijk blinde kinderen zou doen. om deze ramp toch niet. te vei'zwiigen, zooals menig ouderpaar' in de allex-eerste levensjaren van een kind nog pleegt te doen. Niet alleen woi'den daax'door de kansen op genezing aanmerkelijk ge schaad doch bovendien is het voor de geheele toekomst van ongeneeslijk blinde kinderen van groot belang, dat bij hun opvoeding van de vroegste tijden af met hun rampzalig lot woi'dt rekening gehouden. Géén opvoedings systeem kan den kinderen natuurlijk het gemis van het oogenlicht vei'goeden, doch dr. Hein toonde aan. hoe het leven van de blinden heel wat draaglijker kan woi-den, wanneer men van hun eerste levensjaren af. hun de spéciale opvoeding geeft, die voor blinden het meeste geschikt is. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Hoofdpijn, Kiespijn. fUa,oum"°Seif pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.doos 43 ct. Bij Uw Drogist. (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 16 MEI. HILVERSUM. 301 M. AVRO-uitZending, 8.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble Lismonde.;Ï0.0Q Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Vervolg Ensemble tósmonde. 11.00 Kniples kindei'- kleeding. 11.30 Gram, pl. 12.00 Het Cantabile- oi'kest olv. E. Beeckman. 1.4.5 Het AVRO-Octet olv. Louis Schmidt en vooi'dracht door Ada Prins. 3.00—3.45 Naailes. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Radio- tooneel voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn oi-kest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 Disco-nieuws. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Het Omi'oeporkest olv. N. Gerhax-z, mmv. leerlingen van mevr. Rose Sehönberg (Om ca. 8.50 Gram. pl.) 9.35 „De roode bouffante" spel van Bell. Vert. G. Czopp. Regie: Kommer Kleyn. 10.10 De AVRO-Deci- bels olv. Eddy Meenk. 11.00 Vaz Dias. 11.10— 12.00 Uit „Caland", Rotterdam: Orkest van Ilona Palmay. HUIZEN 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. A. Klinkenberg JAzn. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur 12.15 Gram. pl. en orkestconcert. 2.00 Handwerk les. 3.00 Vrouwt-nhalfuur 3.303.45 Gram. pl. 4,00 Bijbellezing Ds, J. A. Tazelaar. Mmv. ba riton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gram.^ pl. 6 00 Concert door K. Kueter (cello) en J. Kueter—Zwager (ipa'no). 6.45 Causerie H. Amelink. 7.00 Ned. Chr. Pers bureau 7.15 Reportage. 7.30 Joui'n. Weékovei*- zicht door C. A. Crayé. 8 00 Vaz Dias. 8.15 Op- .wekkingsavond. ten behoeve der Vrije Univer siteit te Amsterdam. M.m.v. Chr. Zangvereen. „Jehaleël", olv. W. van Laar. 10.30 Vaz Dias 10,3512.00 uur Gram. pl. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding 11.25 Oi'gelspel H. Croudson. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Rut- land Square en New Victoria Orkest olv. N. Austin. 1.20 Gram. pl. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Gram. pl. 5.05 Orgelconcert G. Mills. 5.35 Joe Loss en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Bachconcert. 7.10 Duitsche les. 7.40 Gram. pl. 7 50 Lezing. 8.20 Concert door J. Armstrong 'tenor) en H. Bronkhui'st (pia no). 8.50 Variété-programma 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.35~BBC-Orkest olv Braith- waite. mmv. L. Finneberg (sopraan). 11.35— 12.20 BBC- Dansorkest. olv. Henry Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Kamermuziek olv. Doyen. 9.05 Nat. Orkest olv. Inghelbrecht. 10.55 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20 —2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.05— 5.05 Omroeporkest olv. Fr. Mahler. 8.20 Ka mermuziek. 9.2012.20 Dansmuziek voor de oudere generatie. KEULEN, 456 M. 6.20 en 7.20 Orkestconcert. 12.20 München- sche Symphonie Orkest olv. Agop en solisten. 4.20 Zang en piano. 5.20 Omroepkleinorkest olv. Kühn. 7.20 Koorconcert. 7.50 Radiotooneel. 8.30 Omroeporkest olv. Buschkötter. 9.05 Ra diotooneel. 10,5012.20 Vroolijk programma' mmv. orkest en solisten. ROME, 421 M. 9.10 Symphonieconcert olv. Gravina. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 1.30—2.20, 5.20 en 7.35 dito. 8.20 Symphonieconcert olv. Meulemans. 10.30— 11.20. Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 J. Schnijder's orkest. 1.302.20 dito. 5.20 Gram. pl. 5.50 Orgelconcert. 6.50 Kamer muziek. 7.25 Gram. pl. 8.20 Salonorkest olv. Walpot. 9.05 Hoorspel 9.35 Vervolg concert. 10.3011.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.55 Concert uit het Gewandhaus te Leipzig. 8.20 „I. Klasse", boerenklacht van L. Thoma. 9 20 Gevar. Concert uit München, olv. B. Aulich. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.2012.20 Fragmenten uit „Halka".

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6