J. VAN DAM WEEKABONNEMENTEN COSTUUMS NAAR MAAT V RIJD AG 17 MET 1935 HAAKTE M'S DAGBLAD 9 VELSEN Geen zwembad in Velser- beek? Tegenstand bij de raadsleden. Wij hebben eens geïnformeerd, hoe het staat met de plannen van de Velser Zwemvereeni- ging inzake het bouwen van een zwembad in Velserbeek. Zooals men weet zou deze vereeni- ging volgens het oorspronkelijke plan een open zwembad stichten in den Z. O. hoek van het park, welk plan later werd gewijzigd in dier voege, dat op een terrein van bijna 1 H.A. een zwem- en strandbad zou worden gesticht. Naar wij thans vernemen, is de kans. dat het plan tot uitvoering komt, vrijwel nihil, omdat verreweg de meeste raadsleden er bezwaar te gen hebben, dat zulk een groot gedeelte van het park aan zijn oorspronkelijk doel zou moeten worden onttrokken. Vooral voor het strandbad hadden vele leden bezwaren, an deren waren van meening, dat aan een strand bad geen behoefte meer bestaat, nu in een ander deel van de gemeente een strandbad in wording is. Naar ons is gebleken, had het oorspronke lijke plan veel kans van slagen gehad, daar de meeste raadsleden zich in principe daarmede accoord hadden verklaard. Het nieuwe plan bracht echter een ommekeer in de zienswijze van den Raad teweeg; de leden blijken te zijn geschrokken van de groote oppervlakte, welke voor dit nieuwe plan werd gevraagd. „OUDEN VAN DAGEN" NAAR DE FLORA. Een stoet van 20 particuliere auto's en 8 autobussen passeerde gisterenavond de pont. Het was een tocht voor ouden van dagen uit Koog-Zaandijk, die een bezoek aan Flora en het park Groenendaal gebracht hadden. Ondanks het gure weer was de stemming buitgewoon opgewekt; enkele oude heeren hadden „trekpiano's" meegenomen en er werd door de ouden van dagen, doch klaar blijkelijk „jongen van harten" lustig op los gezongen. HET KINDERMATINéE VOOR DE JEUGDHERBERG. Men verzoekt ons te melden, dat het kin- dermatinée voor de Jeugdherberg „Duinlust" alhier a.s. Zaterdagmiddag te geven, niet plaats vindt in het Gebouw voor Chr. Belan gen alhier maar in het Gebouw Concordia te Velsen. Tooneelclub Tavido. IJMUIDEN Daverende slot-voorstelling van „Het Schouwspel". Nieuw Schouwtooneel met „Inbreker" gevraagd". Viering eerste lustrum. De onderafdeeling van de vereeniging „De Gieteling", de tooneelclub Tavido, zag in de tooneelzaal de Pont een uitgebreid gezelschap bijeen ter gelegenheid van de viering van haar eerste lustrum. Tavido had voor dezen feestavond in studie genomen J. van Doorn s blijspel in drie bedrijven met proloog „De Weg naar het Geluk", in het licht van dit lus trum gezien in elk geval een gelukkige, op timistische titel. Tavido heeft zich in Hoog ovenkringen reeds algemeene bekendheid ver worven. En niet alleen bekendheid, maar ook sympathie. Dit bleek uit de vele vormen van medeleven met dit jubileum, medeleven, dat zich uitte in gelukwenschen, huldigende woor den en geschenken. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer ir. B. Rijkeboer, die zijn vreugde en dankbaarheid met dit jubileum uitsprak. De heer Burghorn, de eerste voorzitter, speciaal voor deze gelegenheid overgekomen, werd evenals de schrijver van het uit te voeren werk, de heer J. van Doorn, welkom geheeten. De Hoogovenkunstkring, die den tijd kortte met enkele pittige marschen, voerde o.m. een speciaal voor dit jubileum gecomponeer- den Feestmarsch van de hand van zijn diri gent, den heer L. v. d. Hoeff, uit. In het voorspel werd onze aandacht al on middellijk getrokken door het vlotte en fris- sche spel van Carla (mej. R. Vogel), die dit spelpeil gelukkig voortdurend handhaven kon. En die in niet geringe mate tot het succes van deze voorstelling heeft bijgedragen. Tus- schen haar en Tom (W. Grepouir) kwamen de meest sterke momenten voor. Deze speler is er een van Tavido's eerste plan en dit twee tal droeg met enkele anderen het stuk. Jam mer dat Tom geen correcter rokcostuum tot zijn beschikking had. Charlotte (mej. L. Marcusse) had als Frau Dokter een niet-gemakkelijke rol. Ondanks dat ze zich met gemakkelijkheid over de planken bewoog, vermocht haar dictie ons niet te overtuigen. Daar was haar spel nog te jeug dig voor. De dokter (H. G. Gerssen) had met deze naar het humoristische gespeelde figuur al spoedig de lachers op z'n hand, dit werkte sti- muleerend op zijn optreden. Het andere paar, Vera en Eugène (mevr. M. Gregouir en C. Prinselaar) was nog een beetje onwennig, speciaal in hun tête a tête's. Waar om verschool Vera zich zoo graag achter de bloemenvaas? Wat minder gêne en ze zijn veelbelovende aanwinsten voor Tavido. Eugène wist met zijn uiteenzettingen, die vlot van rolkennis en overtuigend van into natie waren, veel goed te maken. Kaat, de keukenprinses, die kwam werd door mevr. J Boeree-Karreman weergegeven. On- noodig te zeggen, dat deze ervaren tooneel- kracht de keukenvorstin van boven de 40 jaar op een dergelijke wijze crëerde, dat er gul ge lachen werd. Mej. S. Peek, was de Duitsche keukenprin ses, die ging. een rol, die haar natuurlijk vlot afging en pittig gespeeld werd. Hier werd even gedemonstreerd, wat tooneelroutine eigenlijk wel is. Mevr. S. Brands-v. d. Linden is altijd een prima kracht. Ook nu wist ze als de bemoei zieke vriendin van de doktersvrouw een ster ke figuur te scheppen, die de handeling van het stuk verscherpte. Regisseiu- A. H. Holtslag was de stuwende kracht achter de schermen, die het tempo op meer dan loffelijke wijze verzorgde, zoodat deze weg naar het geluk een succes voor Ta vido, spelers en schrijver werd. De heer Rijkeboer heeft Tavido hulde ge bracht voor hetgeen zij in haar eerste lustrum haar bezoekers heeft geboden. Alle dames ont vingen bloemen. De voorzitter van Tavido, de heer Gregouir bedankte op zijn beurt Ir. Rijke boer voor zijn vriendelijke woorden en bracht ook het publiek dank voor zijn prettige hou ding op de tooneelavonden. En natuurlijk werd H. O. K. niet vergeten. De heer v. d Ho;ff werd in het bijzonder dank gebracht yoor de door hem gecomponeerde feestmarsch. Het „lest best" geldt zeer zeker voor deze laatste voorstelling van den Kunstkring „Het Schouwspel" want ongetwijfeld behoorde de opvoering van „Inbreker gevraagd" door het „Nieuw-Schouwtooneel" tot de best geslaagde, al willen we aan de vorige niets te kort doen. „Inbreker gevraagd" heet een „vroolijk spel in drie bedrijven" en een vroolijk spel was het niet alleen qua inhoud, maar ook qua spel. Het heele stuk draait om Gerrit Mollema, den pantoffelheld, wiens dierbare ega Dobare niet overloopt van eerbied voor haar man, het geen niemand van de bezoeksters, nog minder van de bezoekers zal verwonderen, omdat hij niet alleen een pantoffelheld is maar boven dien iemend, die geen greintje moed bezit, die van angst zit te rillen als er vreemde gelui den door het huis gaan. Zijn angst stijgt ten top als dan ook nog Annie, het pittige dienst meisje hem, zooals men dat in zuiver Neder- landsch pleegt te noemen „destuipen op 't lijf jaagt" met haar verhaal over de film. die ze gezien heeft. Harry Peel, een bekend acteur en vriend van den man van de vrouw des huizes, (den titel van „heer des huizes" komt hem zeker niet toe) heeft er iets op gevonden, om meneer Mollema wat in de achting van mevrouw te doen rijzen: Gerrit Mollema moet zich meer man toonen, hij moet demonstreeren, dat hij meer mannenmoed bezit en als hij dat vol doende heeft bewezen zal mevrouw wel meer respect voor hem krijgen. Het loopt echter lee- lijk mis met het mooie plannetje van Peel, tengevolge van een samenloop van omstan digheden en van een vergeten telefoontje en als het gordijn voor het laatste bedrijf vajt is Gerrit Mollema een nog grooter sukkel dan hij ooit geweest is en is mevrouw meer dan ooit de heersclieres. Lau Ezerman vertolkte de rol van den pan toffelheld en hij deed dit zoo voortreffelijk, dat het publiek werkelijk medelijden met hem kreeg. Hoe zuiver heeft hij deze caricatuur van een man uitgebeeld, fijn geestig getypeerd. De ovatie die het publiek hem aan het slot van de opvoering bracht was zeker verdiend.. Dogi Rugani was de pittige dienstbode, die als bondgenoote den heer Mollema in diens ongelijken strijd tegen zijn vrouw ter zijde stond. Een belangrijke rol had mevrouw Jacqueline RoyaardsSandberg als de altijd critiseeren- de, steeds mopperende Debora, de vrouw die niet bepaald was geschapen om als 50 pet. van een model huwelijk te dienen. Dit waren wel de belangrijkste rollen en daar dit trio alle scènes waaronder er waren, waar het wel wat erg dik op lag en die aan de waarde van het stuk als „vroolijk spel" wel wat afbreuk deed, vlot opdischte, liep het geheele stuk als gesmeerd. Jacques Snoek is een te ;oede acteur om moeite te hebben met de rol van den acteur Harry Peel en Ko van Dijk als Guus-met-de handjes kwam evenals zijn col lega's de Gladde (Ferd. Koolbergen), linke Ka- reltje (C. Gerstel) en het joodje (Sam. de Vries) regelrecht uit de onderwereld, zoodat het niet te verwonderen viel dat een man als Gerrit Mollema het angstzweet uitbrak, toen hij plotseling eenige van deze heeren bij zich op visite kreeg. Het was een daverend slot van het program ma van den Kunstkring en de leden kunnen ongetwijfeld met het volste vertrouwen de voorstellingen van het volgend seizoen tege moet zien. HONKBAL A.s. Zondag 19 Mei wordt voor den beker wedstrijd StormvogelsP. S. V. een honkbal demonstratie gegeven tusschen de IJmuider Honkbal Club „De Duvianen" en Haarlem (Haarlem) van 122 uur. „De Duvianen" verschijnen met het volgend 9-tal: S. v. Westen (achtervanger), H. v. Malsen (werper), C. v. Nieuwenhuize (le honk), G. v. Dijk (2e honk), H. Damgen (3e honk), A. Stam en A. India (korte stop), F. de Weers en H. Buis (lange stop). MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 17 MEI. Tarbot per K.G. f 0.65—0.63. Griet per 50 K.G. f 28—15. Tongen per K.G. f 0.630.45. Schar per 50 K.G. f 6. Kabeljauw per 125 K.G. f 31 BESOMMINGEN. Logger; Sch. 107 f 1069 ONTWIKKELINGSAVOND PAPYRUS. Hedenavond vindt in Concordia een ont wikkelingsavond van de personeelvereeniging Papyrus plaats. Op dezen avond, de laatste van het seizoen zal optreden de heer G. Pilger met voordrachten over Japan. Op 22 Mei a.s. vindt de jaarvergadering plaats, waar o.a. een bestuursverkiezing zal plaats vinden wegens periodieke aftreding van de heeren C. Pels, J. de Rouville en J. Stra ling. SANTPOORT PROT. DRAGERSVEREENIGING. Bij ontstentenis van Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga hield de Prot. Dragersver- eeniging onder leiding van den heer H. D. Ouwerkerk haar jaarvergadering. De notule der vorige jaarvergadering en het financieel verslag werden goedgekeurd. De bestuursleden Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, H. D. Ouwerkerk en A. Kok werden bij acclamatie herkozen en namen hun herbe noeming aan. Besloten werd voorts de tarieven te herzien WANDELSPORT. Zondag a.s. vindt de afstandmarsch, welke de turnvereeniging „Santpoort" heeft uitge schreven ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan plaats. sMorgens om half 10 start de uitschrijvende vereeniging als „kopgroep" bij „De Weyman", waarna om 10 uur de andere vereenigingen en de individueele loopers vol gen. Bij hotel „Velserend" is een verplichte rust voorgeschreven. Des middags omstreeks 3 uur verwacht men de deelnemers(sters) terug aan het kruispunt I-Iagelinger weg—Biezen weg. vanwaar zij met de muziek van „Wilhelmina" voorop in op tocht naar „De Weyman" marcheeren. VRAAGT STALEN TELEF. 12238 GED. OUDE GRACHT 78 MET 2 PANTALONS VANAF 35 - (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Protest inzake de pcrsoneele belasting. Wordt de Com missie van Toezicht op het L.O. te weinig gehoord? Speelterreinen te Bloemen- daal dringend noodig. Vergadering van den Gemeenteraad van Bloemendaal op Dondei'dagmiddag. onder leiding van den burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Afwezig de heeren Enschedé en Witteman. Woningbouw. B. en W. stellen voor, ten behoeve van den woningbouw, een terrein ter grootte van 2975 M2. langs de Graaf Florislaan a f 3 per M2. van G. Al Veldhuyzen van Zanten en Co. te Hillegom aan te koopon. De heer Cassée (V.D.) had gaarne ge zien. dat deze zaak eerst in de Commissie voor Publieke Werken was gebracht. De Voorzitter zegt, dat dit inderdaad had moeten gebeuren, maar door de ziekte van den secretaris is het niet geschied. Het voorstel wordt aangenomen. Vereeniging voor Jeugdwerk. B. en W. stellen voor, afwijzend te beslis, sen op een verzoek van de Vereen, voor Jeugd werk. op het haar toegekende renteloos voor schot van f 20.000 in plaats van f 650 per jaar af te lossen f 300 per jaar waardoor het voorschot pas afgelost zou zijn in 1989 in plaats van In 1960. De heer Hogenbirk (C.H.) wil deze zaak uitstellen tot de begröoting. In dieii tijd kan alles nog eens onder de oógen worden ge zien. De heer Cassée (V.D.) is daartegen. Er moet eens een eind komen aan de goedheid van de gemeente. Uitstel zou de gedachte kunnen wekken dat de gemeente gunstig staat tegenover het verzoek. Het voorstel-Hogenbirk (aanhouding) wordt verworpen. Den heer Noorman (S.D.A.P.) vreest dat de looptijd te lang wordt als hij op 60 jaar wordt gesteld. Het voorstel van B. en W. afwijzing van het verzoek wordt aangenomen. Suppletoirc begrootingen. Vastgesteld worden de 10e suppletoire be grooting 1934; de 3e supp. begr. 1935 en de 4e supp. begrooting 1935. E o personeele belasting. In behandeling komt het voorstel van B. en W. tot bezwaarmaking tegen de rangschik king der gemeente Bloemendaal in de 4e klasse voor de heffing van personeele belas ting (B. en W. willen de 3e klasse handhaven omdat plaatsing in de 4e klasse tengevolge heeft: le dat vrijstelling van personeele belasting voortaan plaats heeft, wanneer de belastbare huurwaarde niet meer bedraagt dan f 175 (vroeger f 200); 2e. dat de belastbare huurwaarde van elk perseel voor de berekening der belasting voor taan wordt verminderd met f 170 (vroege.r f 195). De Voorzitter zegt dat het hier alleen 'n protest geldt. Men moet niet kunnen zeg gen, dat de gemeente zich bij de rangschik king in de 4e klasse heeft neergelegd. Jhr. Quarles (V.B.) zegt dat alles nu eenmaal naar lager peil moet. Hij zou dus geen bezwaar willen maken. Wethouder Prinsenberg (R.K.) wijst er op dat als de loonen naar de laagte gaan. de belastingen ook naar beneden zullen moeten aan; „ander kunnen we het geen van allen volhouden". De heer Schulz (S.D.A.P.) is het met B. en W. eens. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Verbetering van de Leidsclie Vaart. Naar aanleiding van een adres van bewo ners van de Leidschevaart. houdende verzoek om verbetering van een gedeelte van dien weg. deelen B.~ en W. den Raad mede. dat door hen reeds was besloten een gedeelte van dien weg in de nabijheid van woonhuis en kantoor van de firma Ruigrok en Zn. van een topecabedebking te doen voorzien. De heer Noorman (S.D.A.P.) wil den ge- heelen weg afmaken. Wethouder Prinsenberg (R.K.'» zegt dat de beschikbare geldmiddelen niet toelaten het geheele gedeelte te asphalteeren. Alleen het gedeelte bij de Firma Ruigrok kan wor den behandeld. De heer Schulz (S.D.A.P.) vraagt reke ning te houden met het verzoek tegen de nieuwe begrooting. B. en W. zullen dit overwegen. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn daar de bezorgers op Wo-rn 'ag af- rekenen. DE ADMINISTRATIE. J De Raad vereenigt zich met de plannen van B. en W. in dezen. Het Lager Onderwijs. Behandeld wordt het ingekomen verslag betreffende den toestand van het L.O. De heer Cassée (V.D.) wijst op de pas sage in het verslag, waarin staat, dat het oordeel der Commissie te weinig wordt ge vraagd. Dit is dezelfde klacht van 1930. Ais de commissie overbodig is, moet zij niet blij ven voortbestaan. Jhr. Quarles (V.B.) heeft gelezen in het verslag dat het bezuinigingsbeginsel door de concentratie der scholen, B en C in het ge drang zijn geraakt. In plaats van 6 zijn er nu 12 lokalen. De heer Schulz (S.D.A.P.) sluit zich bij de opmerkingen van den heer Cassée aan. Men moet menschen die belang stellen in het onderwijs, toch niet zoo voor het hoofd stooten. De heer Van Riessen (A.R.) is het hiermede eens en vraagt of er contact is tusschen de commissie en de onderwijscom missie uit den Raad. Wethouder Born water (partijloos) zegt dat ernstig overwogen is het L.O. van Overveen en Bloemendaal te concentreeren te Overveen. Dit kan niet met het oog op het verkeer. Toen is besloten tot de geconcen treerde school in Bloemendaal. Het gaat niet aan, over allerlei kleinig heden het oordeel der commissie te gaan vragen. Dit zou vertraging geven. Spr. meent dat B. en W. in dezen niet zoo belangrijk zijn te kort geschoten. B. en W. hebben alle respect voor de comissie. Overigens wil spr. wel overwegen, de commissie méér te hooren. als dit mogelijk is. Voorts zegt de wethouder, dat op een groote school moest gerekend worden. Er gaan thans 320 kinderen op. Jhr. Quarles (V.B.) zegt. dat de com missie alle waardeering van den Raad ver dient voor de wijze waarop zij blijkens het verslag haar taak opvat. De Voorzitter geeft ook uiting aan zijn waardeering voor de commissie. Maar een klacht van de commissie heeft B. en W. nooit bereikt. De Voorzitter had gehoopt dat uit den Raad was aangedrongen op meer speelge- legenheid. Dat vindt spr. nu een voornaam punt. De heer C a-s's e (V.D.) merkt op. dat hij herhaaldelijk op het tekort aan speel - gelegenheid heeft gewezen. Maar dan is al tijd geantwoord: Wijs ons geschikte terreinen aan. Jhr. Quarles (V.B.) kan zich ermee vereenigen dat er meer speelgelegenheid komt, als er terreinen voor zijn. De heer Noorman (S.D.A.P.) zegt dat alle hoofden van scholen in de gemeente zeer graag speelterreinen zouden zien inge. richt. De heer Schulz (S.D.A.P.) heeft ook jaar op jaar op speelterreinen aangedrongen. Ook bij de wooncentra is buitengewoon veel be hoefte aan speelterrein, vooral nu, met het drukke verkeer. De heer Posthumus Meyes (V.B.) meent dat voor Rijnegom III een speelterrein is ontworpen. Wethouder Prinsenberg (R.K.) zegt dat bij de nieuwe school een heel aardig terrein in orde is gemaakt. In Rijnegom m is het terrein geheel klaar. Dan is er ook een klein terrein aan de Prins Hendriklaan. Er is dus niet geheel stil gezeten, al geeft spr. toe, dat er meer zou kunnen worden gedaan als er maar terrein te vinden was. NAAR HET CONCOURS. Naar we vernemen zal de Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging op Hemelvaartsdag uitkomen op het Provinciaal Gymnastiekcon- cours, dat te Enkhuizen zal gehouden worden. O.m. zal door de damesafdeeling een plasti sche dans worden uitgevoerd, dezelfde, waar mee de vereeniging bij de win teruitvoering in Vreeburg zoo'n succes behaalde. LISSE AUTO-ONGELUK. Woensdagavond slipte nabij de Vuursteeg een auto over de gladde tramrails. De bestuur der raakte het stuur kwijt en vloog met den wagen over den vluchtheuvel heen waarbij een lichtpaal afknapte. De auto reed daarna door het hekwerk in een rotstuin en bracht veel schade teweeg. De wagen kreeg eveneens groote schade, hetgeen echter alles door ver zekering gedekt wordt. BEDANKT ALS RAADSLID. Naar wij vernemen heeft de heer C. Ver meer bedankt voor zijn benoeming als lid van den gemeenteraad. In volgorde van de A. R. lijst is nu benoemd de heer Abr. van Aalst. ZAND VOORT ZANDVOORTSCHE REDDINGSBRIGADE. Eenige leden van de Z. R. B. die onder lei ding van den heer E. H. Brok meier geduren de de wintermaanden ernstig hebben ge oefend in het seinen, hebben thans hun vaar digheid getoond, door zich optisch in verbin ding te stellen met Noordwijk en Katwijk. Daar de Noordwijkers zich onpractisch had den opgesteld, nl. in rechte lijn met den vuurtoren konden enkele berichten van Noordwijk slechts geschonden worden opge nomen. Met Katwijk, dat zooveel verder ligt, kon een geregelde optische verbinding ge makkelijk onderhouden worden. SCHIP IN NOOD. Donderdagmiddag liep een hardnekkig ge rucht door het dorp dat een Katwijker log ger bij het Noorderbad was gestrand. Bij on derzoek bleek het gerucht gelukkig onjuist te zijn. Wel waren er in den loop van den namiddag sloepen (waarschijnlijk Katwijkers) voor de kust gezien, die het vrij zwaar te verantwoor den hadden. Omstreeks half zes, toen een zware bui kwam opzetten en de wind tijdelijk aanwak kerde tot een storm, waren ter hoogte van het Noorderbad van tijd tot tijd twee kleine scheepjes zichtbaar, waarvan een de kust be denkelijk dicht naderde. Vooral in verband met de zware branding, die er stond, ver keerde het scheepje blijkbaar ernstig in ge vaar. Een geruststelling was het wel, dat de loods boot-die in zich in de nabijheid bevond, geen enkele poging deed, om de sloep hulp te ver- leenen. Toen de bui wat afzakte en het zicht hel derder werd was al spoedig te zien. dat de beide scheepjes hoewel zij het hard te verant woorden hadden niet in onmiddellijk gevaar verkeerden. Omstreeks half zeven liepen ze behouden de haven van IJmuiden binnen, waar zij waar scbijnlijk wel zullen blijven tot de zee is ge kalmeerd en zij zonder gevaar naar Katwijk kunnen terugkeeren. VEILING. Donderdagmiddag werden in hotel Welgele gen aan het Kerkplein door notaris Bremmers te Beverwijk in het openbaar geveild 2 berg plaatsen aan den Kruisweg no. 24 en 26. Kooper werd makelaar E. van Petegem voor f 1225. GEM. BADINRICHTING. In de week van 611 Mei werden in de ge meentelijke badinrichting 39 kuipbaden en 346 douchebaden genomen. V. V. s. u. Woensdag 22 Mei wordt door de Vereen, van Vrienden der Sovjet Unie afdeeling Haarlem een openbare vergadering belegd in gebouw Monopole waar de heer Van Loen zal spreken over: „Erkenning van de Sovjet Unie door de Ned. Regeering is een volksbelang." Het programma vermeldt verder: declama tie door Martien Beverluis, den vroegeren me dewerker van de V.A.R.A. HILLEGOM TOCHT OUDEN DAGEN. De jaarlijksche autotocht voor ouden van dagen is vastgesteld op Woensdag 19 Juni a.s. Ditmaal gaat de reis naar den Haag naar den Dierentuin. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: G. Schrama. Leid- scherstraat 37, een bruin lederen motorkap; Schniedewind, Leidschestraat 56, een slinger van auto: D. Markman, Meerstraat 63. een dommekracht met slinger; M. Degenaar, Ha venstraat 43, een belastingmerk aan touwtje; J. Duindam. Meerstraat 198. een bruin kin derschoentje: P. Zonneveld. Frederikslftan, twee benzinevaten; J. Soelaar, Zandvoortsche laan 29, Heemstede, een leesboek „Het geheim van het eenzame huis"; Firma Staats, Weere- steinstraat, een partij steenen; van Maris, Emmastraat 12. een lederen sigarenkoker; P. van Reep, Meerstraat 20, een gouden ring met steen. Bij de politie: een kinderpantoffeltje", een huissleutel; een luchtpostzegel; een grij zen pet; een damestaschje. HUIZEN VERKOOPING. De uitslag van de verkooping bij afslag in Hotel Sistermans gehouden is als volgt. Woonhuis Beekkade 31, groot 4.15 A. in bod staande op f 1800 gemijnd door G. Biemand te Hillegom op f 425. Woonhuis Krochtstraat 30, groot 1 A„ in bod staande op f 2250, gemijnd door C. Hulsman, alhier op f 2. Woonhuis Wïlhelminalaan 30, groot 1.47 A., in bod staande op f 2750, niet gemijnd. Kooper J. van Maris qq„ alhier. Woonhuis Burg. Pontstraat 12. groot 1.15 A., in bod staande op f 3450, gemijnd door P. J. van Keulen qq. op f 100. Woonhuis Burg. Pontstraat no. 14 1.01 A., in zbod staande op f 3250, gemijnd door denzelfde op f 100. Idem no. 16, groot 1 A„ in bod staande op f3300 gemijnd door C. Carlier, alhier op f 110. Idem no. 18, groot 1.01 A., in bod staande op f3250, niet gemijnd. Idem no. 20, groot 1.01 A„ in bod staande op f3250, niet gemijnd. Idem no. 22, groot 1.34 A., in bod staande op f3250. niet gemijnd. Combinatie nos. 1216, in bod staande op f 10.310, niet gemijnd. Combinatie nos. 1822, in bod staande op f9750, gemijnd door B. de Wreede Jr.. Lisse op f 4. Combinatie nos. 1222, in bod staande op f 20.064, gemijnd door A. Haster, Hillegom op f 600. Woonhuis Burg. Pontstraat 24, groot 1.20 A., in bod staande op f3200, gemijnd door P. J. van Keulen q.q., alhier op f 100. Idem no. 26. groot 0.94 A., in bod staande op f3200, gemijnd door denzelfde op f 100. Idem no. 28, groot 0.94 A„ in bod staande op f3100, niet gemijnd. Idem no. 30, groot 0.93 A„ in bod staande op f3100, niet gemijnd. Idem no. 32, groot 0.93 A„ in bod staande op f 3200 niet gemijnd. Idem no. 34, groot 1.34 A., in bod staande op f3400, niet gemijnd. Combinatie nos. 24—28, in bod staande op f 9700, gemijnd door S. J. Witteman, alhier op f110. Combinatie nos. 3034, in bod staande op f9700, gemijnd door B. de Wreede Jr., Lisse op f 100. Combinatie nos. 24—34, in bod staande op f 19610, gemijnd door J. Piekaar, Bentveld op f325. Alle perceelen werden gegund. HAARLEMMERMEER AANBESTEDING Donderdag werd door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer aanbesteed het leggen van een nieuwe rioleering met ruimkokers, het maken van een zandboon en klinkerbe strating met trottoirbanden en trottoirtegels over een lengte van ongeveer 340 meter, na bij de nieuwe kerk in de omgeving van de Badhoeveboerderij op terreinen van de Am sterdamse he Rijtuigmaatschappij. Het laagst werd ingeschreven door P. van Essen te Halfweg voor f 16,588. De gunning is nog aangehouden. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f 7,50; Gerst (chevalier) en Paarde- boonen f 6; Haver en Kanariezaad f 6,75; Dui- veboonen f 8.50; Bruine boonen f 12; Groene erwten f 10; Vale erwten f 13.50; Geel mos- sterd en Karwijzaad f 17.50; Blauwmaanzaad f 14.75. Alles per 100 K.G. BURGERLIJKE STAND Van 10—16 Mei 1935. Geboren: Adrianus, zoon van F. B. Meijer en E. J. W. Paauwe. Meewis, zoon van J. Jongsma en A. Visser; Klaas Dirk. zoon van D. J. Middelkoop en G. Roos; Jan Dirk, z. van K. Jooren en A. Spaargaren; Wilhelmus Jo hannes, zoon van J. F. Weggelaar en C. G. Huisman; Berta Maria, dochter van C. J. Spij ker en B. Schmitz; Cornelia Hendrika, dochter van B. A. Pouw en J. P. Borst; Hubertus Ja cobus Nicolaas, zoon van J. Commissaris en C. M. Spierings: Abraham, zoon van T. van Iperen en J. Nederveld; Aukjen. dochter van C. van Dijk en S. de Boer. Ondertrouwd: T. Pasma en N. Scheurwater; M. van Ravenstein en D. J. Dunweg; Z. C. A. Mesman en E. Koolbergen; D. Dijksman en E. M. v. d. Broeck; N. J. II. Koers en J. de Graaf, J. M. v. d. Zwaart en W. van Geest, H. M. Fi- lius en J. Hogeveen. Gehuwd: J. L. Luk en C. W. v. d. Veldt, W. Offerman en K. G. Meijer; D. P. van Maas tricht en N. van Tol; A. v. d. Meer en C. Van 't Zelfde; P. C. van Saase en A. M. Willemse; C, Witteveen en C. H. Borcherding. Overleden; Maria v. d. Meeberg 78 j„ wed. van C. Kats; Johannes v. d. Wiel 51 j„ geil, met A. Keen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 15