VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL KORFBAL POSTDUIVEN HONKBAL. LAWNTENNIS. ATHLETIEK HANDBAL ®I 'K 'A N n' A 'G 20 ïiT I Ï93S H A A R C M'S A G B E A t> 5! Promotie Derde Klasse. KennemersFortuna (20) Door op verdiende wijze revanche te nemen op Fortuna behielden de Kennemers een goede kans op promotie, terwijl de Vlaardingers hun lot beschoren zagen en naar de derde klas moeten degradeeren. De Kennemers waren voor de rust stukken sterker en zeker was toen een 3—0 voorsprong verdiend geweest. Thans kwam de rust met 10. De Wij kers zijn dadelijk in den aanval. Een vrijen schop schiet Groot over en een corner kopt dezelfde speler in, doch v. d. Wind redt. Na een Fortuna-aanval, dien Effern tot staan brengt, gaat Horeman er van door, doch hij schiet naast. Nadat Van Urk een schot van Steenhoek goed gehouden heeft, gaat de thuis club weer tot hét offensief over. Eindelijk weet Steeman op mooie wijze een voorzet van Schip per in te schieten (10). Het begin der tweede helft is weer voor de Wijkers. Als een doelpunt uitblijft zet Fortuna er nog eens alles op. Met man en macht trekt ze ten aanval; de Kennemersverdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Ze is er echter goed in. Wanneer Groot doorgebroken is, belandt zijn fraaie voorzet bij Schipper, die onhoudbaar 20 maakt. Enkele fanatieke Fortuna-aanvallen volgen, waarbij Van Urk enkele keeren te fel wordt aangevallen, wat vrije schoppen tengevolge heeft. Als de heer Buntsma het einde aankon digt hebben de rood-zwarten verdiend ge wonnen. OM DEN NED. VOETBAL BEKER. StormvogelsP. S. V. (22) Met invallers voor Ketting en Haak Jr. heeft Stormvogels tegen een op Van Run na volledig zijnd P.S.V. gelijk gespeeld, wat geen slechte einduitslag genoemd kan worden. Na een wederzijdsch krachtverkennen on derneemt Stormvogels den eersten gevaar lijken aanval. Goed werk van den linker vleugel stelt Prins in staat een goed schot te lossen, dat Boumans gelegenheid geeft zijn talenten te toonen. Gesteund door den wind komt P.S.V. dan opzetten. De voorhoede vertoont handige staaltjes voetbal, maar ondervindt van Haak Sr. en Fijen veel tegenstand. Toch toonen de Èindhover aanvallers zich schotvaardiger dan die van Stormvogels. Vooral Van den Broeken stelt Hollenberg"nog al eens op proef. Tot de rust blijven de P.S.V.-ers, het sterkst. De IJmuider voorhoede begaat de fout. K. v. d. Steen te veel te negeeren. waardoor de taak van P.S.V.'s defensie vergemakkelijkt wordt. De tweede helft is nauwelijks een minuut oud. of Effern weet een keurigen pass van K. v d. Steen na stevig doorzetten te be nutten (1—0). Verwoed komen de P.S.V.-ers opzetten. Hun rechtsbuiten wordt nog al vrij spel ge laten. Meestal volgen goede voorzetten, doch Haak c.s. weten er raad mee. Over het geheel blijft Stormvogels in de meerderheid, maar de enkele Zuidelijke aan vallen zijn gevaarlijk genoeg. Visser krijgt eens van dichtbij het leder vrij, doch Hollen- berg stoot zijn kogel mooi. Even later maakt 'Hunting uit een strafschop gelijk (1—1). Stormvogels oefent nu een geweldigen druk uit op het P.S V.-doel. Heel P.S.V. verdedigt. Plotseling krijgt Stormvogels een penalty, doch Effern benut deze kans niet. Haak gaat naar voren en slaagt er zeven minuten voor het einde in te scoren (21). Twee minuten later echter maakt Verkerk na, keurig werk van Hunting opnieuw ge lijk (2—2). Met dezen stand komt het einde. Storm vogels is dus uitgebekerd. Het bondentouraooi te Amsterdam. De uitslagen van het Vierbondentournooi te Amsterdam luiden als volgt: AmsterdamLeiden 12 HaarlemNoord-Holland 22 (De H. V. B. wint na loting.) AmsterdamNoord-Holland 03 Leiden—Haarlem 3—1 Seriewedstrijden „Ripperda". Uitslag der wedstrijden van 19 Mei: Afd. 1 D.W.O. I—VI. Vogels I 3—4 Afd. 2 Spaarndam IV.V.B. 31 Afd. 3 V.O.G. II—V.S.V. V 0—3 Nederlaagwedstrijden Juniores Ripperda: Ripperda Juniores—VI. Vogels Juniores 3—3 FrankrijkHongarije (20) Uit Parijs: Voor 20.000 toeschouwers won- ïien de Fransche voetballers Zondagmiddag in het stadion van Colombes den landenwedstrijd tegen Hongarije met 20, na met rust reeds de leiding te hebben gehad met 10 De Uitslagen. Om het landskampioenschap: H.B.C.—Kolping 3—3 onder protest van H.B.C. Promotie-degradatie MevoD.E.V. 3—2 B.V.V.Gennep 91 Teijlingen—D.H.L. 1—3 D.H.L. voor de le klas behouden. Competitie: H.M.S.Semper Avanti 71 NED. KORFBALBOND. De uitslagen. Om het kampioenschap van Nederland. WesterkwartierDeetos 41 (hierdoor is een beslissingswedstrijd noodig. Eerste klasse West. Zuid-Holland: H. K. V.—D. K. C. 7—1 Promotie-degradatie. le klasse West Noord-Holland. D. E. D.Hercules 52 Kattenburg—D. T V. 4—3 Promotic-degradatie 2e klasse West. Noord-Holland. D. T. V. 2Rohda 2 46. Rohda 2 promo- beert naar de 2e klasse. Zilveren Nieuws van den Dag-bal Noord-Holland. Allen Weerbaar—Westerkwartier 6—3. Kattenburg 2—De Treffers 2—3 Internationale wedstrijd te Utrecht: G. U. K. B. XII-talRoode Duivels 13 Promotie-degradatie. B. E. P.Haarlem (44) Haarlem heeft helaas geen revanche kunnen nemen op de destijds geleden nederlaag, hoe wel het spel stukken beter was.. Uit een snel len aanval weet Kooyman 10 te maken, doch spoedig is de stand weer gelijk. Na de vakverwisseling weet mevr. v. d. Velden met een mooien doorloopbal 12 te maken. Nog voor rust maakt B.E.P. gelijk '22). Ook na de rust blijft de wedstrijd snel en fair. De gastheeren profiteeren van een fout in de verdediging en maken 32. De Haarlem- aanval loopt niet erg. Bij verrassing weet mej. A. Voetelink gelijk te maken (3—3). Wanneer J. Voetelink dan met een mooi doelpunt scoort schijnt Haarlem gewonnen te hebben. Kort voor het einde echter maakt B.E.P. uit een verwarring opnieuw gelijk. HAARL. KORFBALBOND. Haarlem 3S. S. H. 1 (21) Direct na het begin blijkt de thuisclub door haar snelle en beweeglijke aanvallen iets ge vaarlijker te zijn. Spoedig weet dan ook Licht met een goed punt de score te openen. Na een kwartier vergroot Licht de voorsprong. Na de vakverwisseling en de rust blijft het spel verder gelijkopgaand. Verschillende ma len hebben de bezoekers pech. tot Kuit einde lijk een verdiend tegenpunt scoort. Einde van dezen prettigen wedstrijd komt met een 21 stand. Meerlebosch 1Flora 2 (56) Meerlebosch steekt het eerst van wal. Reeds na 5 minuten is het 10, spoedig gevolgd dooi den gelijkmaker van mej. de Bruin (1—1). Meerlebosch voerde den stand geleidelijk op tot 41. Na de thee scoort eerst weer Meerle bosch (5—1). Met de volgende vakverwisseling maakte Van Amersfoort jr. 52. direct ge volgd door een goal van Duits. Flora is nu overwegend sterker. Het wordt gelijk door Rip en Wesseling. Tenslotte maakte Van Amers foort Sr. het winnende puntje (56). Osno. Osno heeft ook voor de zomercompetitie in geschreven. De aanvangsdatum wordt nader bekend gemaakt. Vanaf 1 Juni: oefenen Don derdagavond 7—9 uur v. Oosten de Bruynstr. De Snelvlieger. Uitslag der wedvlucht van Noyon Afstand 332 K.M. P. J. van Daalen 1, 2, 3, 8. 9, 12. 13. 19, 23: J. W. Wolters 4. 15. 17, 22; H. V. Roosdorp 5. 11; C. Kraan 6, 16; P. Dik 7, 21; W. Petri 10. 14, 25; P. A. Bosse 18; J. J. Doeglas 20. 24. E. D, O. debuteert in de eerste klasse. Zondagmorgen speelde E.D.O. haar eersten wedstrijd in de eerste klasse competitie. De tegenpartij was Quick, dat juist in dit seizoen een geduchte versterking heeft verkregen. Voor haar stond op de werpplaat nl. Lam mens, de bekende international en oud- V. V. G. A.-werper. Ondanks het feit, dat iedereen Quick ster ker wist, is E. D. O. met élan den strijd be gonnen. De rood-zwarte ploeg bezit, zoolang de-zaak goed gaat een bijzonder sterken wil. Dit bezit was ook in dezen wedstrijd veel waard. In de eerste innings maakte Quick lenige fouten en is Lammens er niet al te best in. Wat later is Lammens niet veel beter, maar heeft E.D.O. er beter het oog op. Het gevolg is dat eenige goede honkslagen gegeven worden, K. Zandstra, C. Zandstra, Th. v. d. Putten en Kelder. Dan herstelt Lammens zich tijdelijk; K. Zandstra en Kuyl sneuvelden op drie slag, terwijl drie honken bezet zijn. Dat loopt dus E.D.O. niet mee. Aan den anderen kant worden echter ook vrijwel geen runs gemaakt. Wel beschikt Quick over eenige uitstekende slagmenschen, maar Van den Born, de werper van E.D.O. is zoo goed, dat er in vier innings maar zeventien spelers van Quick aan den slag komen waarvan er zeven met drie slag naar hun plaats terugkeeren. Het gevolg is, dat E.D.O. na vier innings met 41 voor staat. Hier komt echter de keer. Born raakt er uit en werpt in de volgende vier beurten veel minder goed. Hij noteert nog maar één enkele maal drie slag. Waren er in de eerste helft maar drie honkslagen op hem gegeven, in ae tweede helft van den wedstrijd kwamen er maar liefst tien honkslagen bij, waaron der een tweehonkslag van Reinshagen en een homerun van M. Bakker. Zoo slaagt- Quick er in, reeds in de vijfde innings den stand 54 voor haar te bereiken. Daarna brengt de zesde innings liefst zeven runs aan Quick. Verhagen die vooraf eenige keurige staaltjes van goed werk had laten zien, mist in deze beurt twee niet moeilijke vangkansen. Wel weet E. D. O. ook nog een beurt van nul aan Quick te bezorgen, dank zij drie goede aan gooien van Born naar het eerste honk, maar de Amsterdamsche voorsprong verdwijnt niet meer. In de negende beurt vertoont E.D.O. nog een kleine opleving en komen er nog twee spelers binnen. Quick staat ook dan nog voor een behoeft dus de negende beurt niet meer te slaan. De cijfers der innings zijn: E.D.O. 3, 0, 1, 0, 0. 0. 0. 0. 2 6. Quick: 0, 0, 1, 0, 4, 7, 0, 2, 14. H. H C..—V. V. G. A. (10—10) In ons overzicht van Zaterdag gaven we H. H. C. eens kans om van V. V. G. A. te winnen. Inderdaad heeft H. H. C. die kans gehad en pas op het allerlaatst en nog wel door eigen toedoen, is die kans verloren gegaan, zoodat de twee partijen de punten hebben gedeeld. In het begin van den wedstrijd overheer- schen de wei-pers en komt er van scoren vrij wel niets. Van de twee ambtenaren, die Moll met- vier wijd naar het eerste honk stuurt bij het begin, haalt er een het thuishonk. Dat is het eenige punt in twee innings van beide partijen. Dan duurt het tot de vierde innings eer de gemeenteambtenaren weer een punt behalen en tot de zevende eer zij hun derde punt noteeren. Al die beurten wierp Moll voor H H. C. Bijzonder goed was hij niet, maar er werd toch ook weinig op hem geslagen. En kwam er nog eens een Amsterdammer op honk. dan zorgden goede aangooien van Pijnakker of Jaap ITartog er voor dat hij niet ver kwam. In die zeven innings wist H. H. C. haar score op te voeren tot 10. zoodat een over winning al zeker leek. Door honkslagen van M. Mulder. C. Mulder. J. Baas. Jan Hartog en Jaap Hartog waren aardig wat runs bijeen gebracht. De rest was verkregen door een nog al groot aantal fouten der G. A.'ers. Toen gaf Besanger het consigne: op vier-wijd spelen en dit bracht den Amsterdammers werkelijk succes. Wel werd Moll nog korten tijd vervan gen door Pijnakker, maar dit bracht geen ver betering. Zoo slaagde V. V. G. A. er in, in de achtste beurt vijf en in de negende twee runs te maken. Daardoor werd haar aantal 10. Die twee runs in de negende beurt waren de schuld van een slechten aangooi van J. Baas en een gemiste vangkans van M. Mulder. Toen H. H. C. voor de laatste maal inging, stond zij ook op tien, terwijl goede of vrij goede slagmenschen aan de beurt waren. Be sanger vond den stand 1010 echter zeer ge schikt, was tevreden met het behaalde suc ces en zorgde dat het zoo bleef. C. Mulder en J. Moll sneuvelden op drie slag. F. v. d. Heu vel Reinders raakte wel den bal maar een goede worp van Besanger zorgde dat hij het eerste honk niet haalde. Dat was het einde van den wedstrijd, dien H. H. C. had kunnen winnen en die haar nu maar één punt op bracht. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: 1, 0, 0, 1, 0. 0. 1. 5, 2 10. H. H. C.: 0, 0, 3, 0( 1, 4, 2, 0, 0 10. Niet doorgegaan. De voor Zaterdag vastgestelde tweede klasse wedstrijden V V. G. A. II—H. H. C. II en The CatchersA. M. V. J. I zijn wegens het slech te weer niet doorgegaan. Vriendschappelijke wedstrijd te IJmuiden. Op het terrein van Stormvogels te IJmui den had Zondag een vriendschappelijke wed strijd plaats tusschen De Duvianen I en Haarlem II, Haarlem It verscheen met den jeugdigen R de Mon als werper en zijn nog' jeugdiger vriend C. Koning als achtervan ger. Bij de Duvianen wierp de uit de wedstrij den der R. H. B. S. bekende werper Buys. In het begin was hij den Haarlemmers flink de baas. Later kregen zij echter wat meer vat op hem. De door de Divianen verkregen voor sprong ging echter niet meer verloren. Na zes innings wonnen de Velsenaren met 1715. De cijfers der innings zijn: Duvianen I: 7. 1, 0, 3, 2. 4, 17. Haarlem n: 1, 2, 1, 1, 7, 3 15. De Competitie. T.C.H. heeft in een zeer sportleven kamp gelijk gespeeld tegen Kat. van wie de vorige week op eigen banen met 5—3 verloren werd. De krachten bleken zeer verdeeld, want de partijen werden over het algemeen in 2 korte sets gewonnen. Alleen de heerendubbel vereischte drie sets, met 61 in de laatste set. In den geheelen wedstrijd werd slechts één long set genoteerd en dan nog slechts 75. Intusschen staat Kat thans één punt voor op T.C.H. De detailleerde uitslagen luiden: De Uitslagen. EERSTE KLASSE. Groen Wit—A.T.V. 4—6 DD.V. IIHilversum 100 regl. MarlotHaarlem 82 VenloWoburnpark 8—2 OVERGANGSKLASSE. LeidenSchiedam 26 KatT.C.H. 44 D.D.V. III—Game 6—2 A.T.V. II—Rhijnauwen 0—8 EnschedeArnh. L.T.B, 7 DaisyN ij megen 44 TWEEDE KLASSE. Bilthoven—Het Si-Keghel II 5—3 Rood ZwartT.C.G. 17 Haarlem 2Sharp 80 BaarnGroen Wit II 62 ToppingT. E. D. 35 T.C.H. 2—Groen Wit 3 8—0 Alkmaar/HeilooT.C.G. 2 2—6 Heemstede 2Nieuwe Meer 35 Heemstede 3Prinses Juliana 17 T.C.H. 3—Joy 3—5 Prinses Juliana 3Westrust 44 DERDE KLASSE Kat 2Westrust 2 6—2 Westrust 3Heemstede 4 53 Deuce 3Bonzo 44 SmiashHeemstede 5 5—3 T.C.G. 3—Tw. Bank 2 7—1 Bonzo 2—Kat 3 17 Heemstede 6—T.H.C. 1925 2—6 Heemstede 7Westrust 4 35 Advendo 2T.C.G. 4 5—3 DuinlustAemstelsp. 35 WimbledonGold Star 53 V. V. G. A. 3—T. C. H. 4 4—4 De Bary 2Duinlust 2 44 T. E. D. 4—Ready 1928 HI 6—2 EERSTE KLASSE. Park MarlotHaarlem (82) Heerenenkelspel Ericsson slaat Kauffmann 60. 64. Spierenburg slaat Dingemans 75, 4—6. 6—4. Nienhuys Mulder veiiiest van Rhodius 68. 3—6. Damesenkelspel Mevr. Vrins slaat frl. van Riemsdijk 61, 6—2. Mej. Kerckhoff verliest van mej. Adams 6—3, 4—6, 3—6. Heerendubbelspel Ericsson en Spierenburg slaan Kauffmann en Dingemans 6—2, 6—1. Vrins en Nienhuys Mulder slaan Kern en Rhodius 63, 62. Damesdubbelspel Mevr. I-Ioying en mevr. Vrins slaan frl. van Riemsdijk en mevr. de Graaff 64, 64. Gemengd dubbelspel: Mej. Kerckhoff en Vrins slaan mej. Adams en Rhodius 63, 79, 61. Mevr. Hoying en Spierenburg slaan mevr. de Graaff en Kern 60, 62. OVERGANGSKLASSE. Kat—T. C. H. (4—4) Heerenenkelspel: Van Meegeren slaat Knoop 63. 63. Vermeulen verliest van Bakker 57, 46. Damesenkelspel: Mevr. Van Meegeren verliest van mej. De Jong 26, 36. Mej. Staal slaat mej. De Bock 61, 61. Gemengd dubbelspel Mevr. Van Meegeren en Van Meegeren slaan mej. De Jong en Nielsen 62, 62. Mej. Staal en Peter verliezen van mej. Rennes en Knoop 36. 46. Heerendubbelspel Beck en Van Meegeren verliezen van Bak ker en Nielsen 4—6. 64, 1—6. Damesdubbelspel Mevr. Van Meegeren en mej. Sta ai daan mej. De Bock en mej. Renses 6—2, 6 -2. Om den Davis-Cup. Nederland-Japan (0-5) Zaterdagmiddag werd op de banen van de M.E.TB. te Scheveningen de Davis Cup-wed strijd tegen Japan voortgezet. Timmer is door een blessure aan zijn kuit- spier verhinderd verder aan dezen wedstrijd deel te nemen, zoodat in zijn plaats Hughan met Koopman de double spelen. Deze beide spelers gaven geen goed samenspel te zien. in tegenstelling met Yamagishi en Nishimura die elkaar volkomen in hun spel aanvulden. Doordat de Hollanders vaak tegelijk naar het net opliepen, gaven zij den Japanners gelegenheid te passeeren. Bovendien leek Koopman niet erg goed op dreef, hij sloeg- veelo uit. zijn smashes sloeg hij tamelijk veel in het net en ook zijn service was soms nogal zwak. In de eerste set verliezen de Hollanders de service van Hughan, maar maken daarna den stand gelijk (11) Vervolgens gaat het gelijk op tot 22 waarna de Japanners drie games achtereen winnen (25). Nu komen de Hollanders meer in den aan val. Nishimura verliest zijn service en Hughan wint de zijne (45). Maar Koopman en Hughan slagen er niet in den stand gelijk te maken. Einde 46. De tweede set vooral zijn Nishinjura en Yamagishi totaal in de meerderheid. Koop man verliest zijn service, een love-game voor Japan. Spoedig is de stand 0—4 geworden. In de volgende set probeert Koopman drie maal tevergeefs een lobbal te smashen en spoedig is deze set dan ook door de Japan ners gewonnen (06). In de laatste set komen de Hollanders nu en dan even in den aanval, halen een 02 achterstand op tot 12, komen dan op 23 maar dan wint Yamigishi zijn service (24). Hughan en Koopman halen op tot 34. Dan winnen echter de Japanners de twee laatste games en daarmee het' dubbelspel (36). ZONDAG Zondagmiddag werden de laatste twee en. kelspelen va nden Daviscupwedstrijd Neder landJapan gespeeld. Begonnen werd met den wedstrijd TesclimacherYamagisji. Teschmacher, de invaller voor Timmer, heeft lang niet slecht gespeeld meermalen zelfs zeer goed en gedurfd, doch tegen den sterkeren Japanner kreeg hij toch geen schijn van kans. Wel wint Teschmacher de eerste game op service van zijn tegenstander, doch dan is het uit; de Japanner scoort zes games achtereen en daarmee de eerste sert (16). In de tweede set gaat het tot 33 gelijk op. doch dan lóópt de Japanner uit om met 46 de set te winnen, ondanks moedige en gedurfde pogingen van Teschmacher om het spel - te f orceeren. De derde set begint weer met gelijk op gaand spel tot 22, dan loopt de Japanner uit tot 24 om via 34 de set met 36 en daarmede de match te winnen HughanNisjimoera. Hughan was tegen Nisjimoera zeer goed op dreef en al verloor hij de eerste set met 6—3. er lag een belofte in zijn spel, welke in dé tweede set. werd ingelost. Deze toch .kwam op fraaie wijze met 64 aan den Hol lander. De eerste welke wij tegen Japan scoor den! We] is waar bleek in de derde set de ver dediging van den Japanner weer te mach tig, zoodat deze met 63 door Hughan ver loren werd, doch in de vierde was Hughan plotseling er weer zoo goed in, dat hij den Japanner geen kans gaf. 1-Iij kwam met 42 zelfs met 53 voor. waarna de gast grooter druk gaat uitoefenen en op 54 komt. op de servicegame van Hughan, Toch blijkt de Japanner de meest vermoeide van de twee Hughan krijgt op 1540 twee set-points, dio echter beide verloren gaan. evenals de twee volgende slagen, waardoor het 55 wordt. Hughan lijkt aedemoraliseerd; hij verliest zijn service (56). Nog houdt hij in de twaalfde game stand en weet door schitterend spel te winnen (6—6L Hij komt zelfs in zijn service game op 76 met nog steeds de kans op een vijfde set. Met een love-game maakt de Japanner dan 77. om in de volgende opnieuw de service game van Hughan te vermeesteren (78) Hij kriigt dan op 4030 een matchnnint, doch serveert een double-fault, waarna Hughan de game wint (88). Hughan maakt er fraai 9—8 van, maar wederom maakt Nisjimoera gelijk (99). Met 119 wint. Huzhan tenslotte op fraaie wijze de set, zoodat de vijfde set de beslis sing moest brengen. In deze laatste set is de Japanner zeker weer de sterkere speler, terwijl bij Hughan veel mislukt. Op schitterende wijze wint de •Japanner met 62. De eindstand werd dus 50 voor Japan. Vereenigde StatenMexico (30) Uit MEXICO CITY: Het dubbelspel In den Daviscupwedstrijd MexicoVereenigde Sta ten is door de Amerikanen gewonnen, zoo dat de Vereenigde Staten reeds winnaars zijn van de Noord-Amerikaansche zóne. Zij ko men hu tegen Brazilië uit in den eindstrijd voor de Amerikaansche zóne. Mako en Budge (V.S.) sloegen Unda en Llano (Mexico) met 60, 62, 63. Tsjecho-SIowakijeJoego-Slavië (4-1) Uit PRAAG: Het dubbelspel had Zaterdag het. volgende resultaat: Menzl en Hecht (Tsjechoslovakije) sloe gen Puncec en Kukuljevine (Joego-Slavie) met 4—6, 4—6, 6—2, 8—6, 6—2. Stand na den tweeden dag 21 voor de Tsjechen. De beide laatste enkelspelen van den Da- vlsbekerwedstrijd Tsj echo-Slovakije—Joego- Slavie hadden Zondag het volgende resul taat: Caska (Tsjecho-Slovakije) sloeg Puncec Joego-Slaviemet 64. 61. 46. 6—0. R. Menzl (Tsjecho-Slovakije) sloeg Pallada (Joego-Slavie) 6—0. 61, 6—1 Eindstand 41 voor Tsjecho-Slovakije. Helen MoodyWills naar Wimbledon. Reuter meldt uit San Francisco, dat de oud-tenniskampioene Helen MoodyWills te kennen heeft gegeven, zich weer aan de ten nissport te gaan wijden. Zij zal binnenkort naar Wimbledon vertrekken. SP0RTL1EDEKE. Tennis. Ik ben een heele goede kennis, Die veel aan sport doet, rijk. Hij voetbalt, cricket en speelt tennis, Hoewel niet tegelijk. Met tennis is hij pas begonnen Dat ziet men aan zijn spel: Hij heeft nog geen partij gewonnen, Maar dat komt later wel. Hijzelf is danig ontevreden Zoo trof 'k hem onlangs aan, Zijn hoofd hing droevig naar beneden, Zag 'k in zijn oog een traan Ik was verstomd, vroeg, wat hem scheelde. Omdat 'k hem zoo goe<i ken: Hij zei: ..Je weet. dat 'k cricket speelde, En dat 'k voetballer ben. Welnu, als ik een run wil maken, Mik 'k op de boundary. Maar 'k kan den bal nooit zoo goed raken, Dat ik een zesje zie. Hoe ik den keeper mag bedreigen, Hoe ik mijn zinnen zet Den bal eens in het doel te krijgen.... Ik schiet 'm nooit in 't net. En nu bij tennis? 'k Sla de ballen Geregeld over 't hek. Bij cricket zou me dat bevallen, Bij tennis staat het gek. Waarin ik bij voetbal nooit kan slagen, De bal in 't net is 't doel. Daarover mag ik nu niet klagen, Ik „net" een heele boel...," Zoo kan men weer zien, Ook uit bovenstaand lied: Wat goed is voor 't eene, Is 't voor 't and're nog niet. A. J. VI. IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM De wedstrijden te Wormerveer. Op het drassige terrein van W.F.C. te Wor merveer konden de wedstrijden van ..Zaan land" gelukkig nog doorgang vinden, al scheelde het heel weinig of de 100 M. was in duigen gevallen. Want op het midden der baan was het veld een waar moeras. Voor de ..Haarlem"-athleten speciaal, doch ook voor de dames van Gita waren de wed strijden overigens een succes. Vooral de wijze waarop ..Haarlem" beslag wist te leggen op de Olvmpische estafette, was zeer fraai. Tackema had na aanvankelijk op de vierde plaats te hebben geloopen in de laatste ronde van de 800 M. een formidabelen eindspurt in gezet. die hem met 40 M. voorsprong Van de Booren aan deed tikken. Deze verloor tegen Sierhuis van A.V. '23 geen terrein en Metz en Van Geenhuizen zorgden er voor. dat de voorsprong behoorlijk bleef. Slechts even haperde 'het bij het laatste wisselpunt. Ook de manier waarop Scherpenhuizen de 1500 M. won. imponeerde zeer. Om beurten hadden Heymans. Mulder en bij den kop ge had; iedere duimbreeds grond werd door hen zwaar betwist. Doch in de laatste ronde zette de Haarlemmer plotseling snel aan: toen was het met zijn concurrenten gedaan. Steeds grooter werd zijn vooi'sprong, vóór Heymans, die inmiddels een goede tweede werd. Van Geenhuizen werd weliswaar tweede op de 100 M., doch hij toonde zich toch beter in vorm dan de vorige week, door vóór Mesman Schultz aan te komen. Ook op 100 M. voor B- klassers werd een Haarlemmer tweede, n.l. Metz. Voor hem dient als verontschuldiging, dat hij de slechtste baan lootte, Op 100 M, C. eindigde de jeugdige Van Lier derde, na in zijn halve beslissing 11.8 sec. te hebben ge loopen. In mej. Tabak hoopt Gita een nieuwe aan winst geboekt te hebben. Deze middag won zij haar eersten wedstrijd in de C-klasse in 14.3 sec. voor 100 M. met goeden voorsprong. Een juniorlid van Gita legde bovendien be slag op het nummer 80 M. zoodat ook in deze Haarlemsche vereeniging de sprint blijkt te floreeren. Wat niet wegneemt, dat Gita bij de estafette bliik gaf, nog niet volleerd te zijn. Hoewel op de laatste plaats eindigend, moest zij bovendien worden gediskwalificeerd, door het in een andere baan loopen van een der deelneemsters. Verkes eindigde op de tweede olaats achter den Amsterdammer Brasser, die inmiddels van den Haarlemmer Van der Zee zulke wijze lessen blijkt, te hebben gekregen, dat 3.40 M. nu voor hem mogelijk was. Van de Klinkenberg ging op het goede pad voort, want niet alleen bereikte hij nu weer een betere hoogte, ook sloeg hij al zijn con currenten. onder wie Roelofs en Van Rooven. Beiden waren voordien steeds van betere kwa liteit dan de Haarlemmer, doch nu deze er eenmaal in geslaagd is, hen te kloppen, zal ook zijn zelfvertrouwen hem ongetwijfeld tot betere resultaten leiden. In de B-klasse op dit nummer zegevierde de Haarlemmer Schoemaker, doch zijn resultaat was niet alleen slechter dan we van hem gewend zijn, doch tevens minder dan dat der C-klassers. Obrink boekte een verdienstelijke derde plaats bij het kogelstooten voor C-klas sers, terwijl Paap. na de geheele race de lei ding te hebben gehad, zich in den eindspurt geslagen zag door Duits van Zaanland op 3000 M. Doch op speerwerpen deed „Haarlem" haar opwachting met een nieuwen speerwerper Kluft, die het nu nog slechts tot de tweede olaats bracht met 42.31 M., doch het ongetwij feld verder zal brengen. RapiditasSimson (64) (Heerev). De Haarlemmers hebben tegen den Am- sterdamschen eerste klasser Simson, die op de tweede plaats eindigde een verdiende overwinning behaald. Göbel, de Ra- piditasspil. zette zijn voorhoede steeds goed aan het werk. Na keurig samenspel met Dr. Van Santen gaf Duvff aan de Haarlemmers al spoedig de leiding (1—0). Bij de Haarlem mers bleek de nieuweling Beukenkamp een geduchte versterking op den linkervleugel. Dat deze speler over een uitstekend schot be schikt bewees hij door een fraai doelpunt. De Haarlemmers wisten door Duyff en v. Santen voor rust hun meerderheid nog met 2 doel punten uit te drukken (40). Na de rust was Simson sterker. De Haar lemmers wisten door hun snelle samenspel, nog tweemaal te scoren' (6—0). De Simson-voorhoede zag haar kranig vol harden beloond met vier doelpunten van Ra- voo en Kloek '6—4L Rapiditas bleef verder wel in de meerderheid, maar gescoord werd er niet meer.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11