DE BILT WANDGEDIERTE SI A AND'AG 20 MEI 1933 H A A K E E SI'S E X 'G B T. X B 2 Katholiek Democratische Partij. Het tienjarig bestaan herdacht. Ter viering van liet tienjarig bestaan kwam de afdeeling Haarlem van de Katholiek De mocratische Partij Zaterdagavond in het ge bouw Oivmpia in fecstvergadering bijeen. De bijeenkomst, die zeer~druk bezocht was. werd geopend door den afdelingsvoorzitter, den heer P. G. van Engelen. Deze heette den aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de afgevaardigden der andere afdeelingen en die der Christelijk Democratische Unie. Hij sprak daarbij als zijn overtuiging uit. dat C.D.U. en K.D.P. in de Prov. Staten hand in hand zullen gaan. Spreker bracht dank aan allen, die in de afgeloopen jaren aan den op bouw der partij hadden gewerkt, aan de feest commissie en aan de propagandisten en wijdde voorts eenige woorden van hulde aan de na gedachtenis van den overleden voorzitter, den heer J. van Wlnsum. Spreker zeide. dat men tevreden kan zijn over den uitslag der Staten verkiezingen, nu „57000 geheide democraten" op de K.D.P. hebben gestemd. Hij wekte allen op voor den strijd voor de kom.ende tien jaar. De feestrede werd uitgesproken door den partijsecretaris, den heer C. D. Wesseling. bij afwezigheid van mr. P, Arts, die door ziekte verhinderd was. De heer Wesseling bracht aan het begin van zijn toespraak Viet heengaan van prof. Ver aart als partijleider ter sprake. Twee jaar ge leden. zeide spreker, hebben wij hem begroet ais den m.an, die een voorganger en een voor zitter voor ons zou zijn en nu reeds gaat deze veldheer ontgoocheld heen. Het ergste er van is, dat hij in het door hem verspreide commu niqué zijn aftreden motiveert met de mede- deeling. dat de partij geen toekomst heeft. Voor prof. Veraart is de uitslag van de verkie zingen een teleurstelling geweest en hij acht zich niet meer opgewassen tegen de machten, die tegenover de partij staan. Spreker is het daar niet mee eens. De uitslag is misschien een teleurstelling geworden voor hen. die meenen, dat ze met één slag het hemelrijk kunnen ver overen. maar er is toch maar bereikt, dat de stem der Katholiek Democraten thans voor het eerst in de Provinciale Staten van Noord- Holland zal worden gehoord. Wij zijn niet af hankelijk van één man en als wij getroffen- zijn door het ontslag van den partijleider, dan is dat niet omdat wij ons ongerust maken over de K.D.P.. maar alleen om den persoon van den heer Veraart, die in menig opzicht boven ons stond, aldus spreker. De Katholiek Democra tische Partij staat ongeschokt, temidden der heftige gebeurtenissen van de laatste dagen en dat is het feestvieren zeker waard. In de laatste weken is het ledental sterker dan in de voorafgaande weken gegroeid en bovendien werden twee nieuwe afdeelingen opgericht. De heer Wesseling sprak vervolgens over de taak, die voor de partij Ls .weggelegd. Het volk roept ons, zei hij. De nood stijgt overal hoog: salarissen en pensioenen worden verlaagd, de middenstand kwijnt weg, de koopkracht daalt en de aanpassingspolitiek van het ministerie Colijn zal van het volk paupers maken. Het zal met Nederland niet beter gaan, zoolang het kapitalistische en militaristische systeem niet verdwenen is. Dat de R.K., Staatspartij een millioen stem men haalci.g, heeft weinig indruk op spreker gemaakt. Veie zouden op de Katholiek Demo craten willen stemmen, maar zij hebben den moed niet. Achter de Staatspartij staat de macht van de katholieke pers en de geeste lijkheid. Spreker stelde aan zijn partij de vrouwen vredesgang van dezen dag ten voorbeeld. Vrouwen van alle standen trotseeren koude, wind en regen om voor den vrede te demon- streeren. Ook hier gaat het om een ideaal, waarvan de verwezenlijking wellicht nu nog niet, maar toch zeker in de toekomst zal ge schieden. De heer Wesseling besloot met de opwekking tot den strijd voor een betere orde en boven al voor het Christelijke ideaal, dat uiteinde lijk in staat zal zijn een betere samenleving dan de huidige te grondvesten. Na de toespraak van den heer Wesseling volgde een reeks gelukwenschen. De heer A. J. W. Hendriks sprak namens de afdeeling Hoorn en als districtsvoorzltter van Noord- Holland, de heer H. W. Peterzen namens het bestuur van de afdeeling Leiden; verder voer den het woord de heeren Th. van Weely uit Amsterdam, J. Zuurbier uit Veisen. J. L. Över- beek. tweede voorzitter van de afdeeling Haar lem der C.D.U.die den nadruk legde op de samenwerking tusschen beide partijen en op de beteekenis der beginselvastheid, en tenslot te de heer J. H. H. Hendriks, voorzitter van de afdeeling Amsterdam. Het jubileerende be stuur had bloemen en een geschenk in ont vangst te nemen. Bovendien was een aantal schriftelijke geiukwenschen ingekomen. De heer van Engelen bedankte de sprekers met een hartelijk woord. Na dit officieele gedeelte nam de eigenlijke feestavond een aanvang. Een orkest zorgde voor opgewekte muziek; de conferencier Henk Smal en de soubrette Jopie Keizer hielden de aanwezigen met hun vroolïjke kleinkunst, op aangename wijze bezig. Bovendien had men een loterij met aantrekkelijke prijzen georga niseerd. De jubileumsbijeenkomst werd met een bal besloten. Totale verdelging van Kakkerlakken, Torren, Krekels, enz. Firma H.VAN LOON - Tel. 23037 ZUIVERAARS Marnixstraat 116 Haarlem (Adv. Ingez. I/led.) AGENDA MAANDAG 20 MEI Gem. Concertgebouw: De drie Fratellinis. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: Geprolongeerd: Het Jolige Weeuwtje. 7 uur en daarna doorloopen- de voorstelling tot 11.30 uur Rembrandt Theater: „Op stap'. Met Ne- derlandsche artisten. Op het tooneel Beuker en Denys. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Crime without pas sion2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Asfaltlelie". Op het tooneel Gills Pack, excentrique francais. 7 en 915 uur DINSDAG 21 MEI Bioscoopvoorstellingen Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopena op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bezichtiging van de „Normandie". Op Zaterdag 29 Juni te Havre. Men meldt ons: Talrijke Hollanders hebben den wensih uitgedrukt, een bezoek te brengen aan de nieuwe transatlantische boot „Normandië". die binnenkort in dienst gesteld zal wor den. Ten einde aan dit verlangen gevolg te geven, heeft de Comüagnie Générale Trans- atlahtique besloten, liefhebbers uit te nocdi- zen tot een bezoek op Zaterdag 29 Juni te Havre, dat gepaard zal gaan met een diner aan boord, gevolgd door een bal. De bezoekers brengen den nacht van Za terdag op Zondag door in de rijkingeriehte hutten van het schip en kunnen er Zater dagmorgen het ontbijt gebruiken. Bü voldoende deelnem'ng zal er met mede werking der Nederlandsche. Belgische en Fransche Spoorwegen een extra-trein werden 'ngelascht, rechtstreeks uit Holland naar Havre, zoodat mij Vriidagavond zal kunnen vertrekken om Maandagmorgen weer terug- te zijn. Alle verdere inlichtingen zullen den gega digden op aanvrage worden verschaft door het Fransche Reisbureau. Lamre Houtstraat 5a te 's Gravenhage, Telef. 11D568. CABARET-AVOND BIJ DE EERSTE HAARL. M.U.L.O.-SCHOOL VEREENIGING. In het gebouw ven den Haarl. Kegelbond vierde de M.U.D.O. Zaterdagavond feest. Naar aanleiding van de on handen zijnde examens had men den Kennemer Kunst Kring uïtgencodigd een cabaret-programma te verzorgen, d^t een mixture bleek van zang tooneel en dans. De conferencier Harry Bouman zorgde voor een prettigen schakel tusschen de verschillende nummers, die in vlot tempo en zonder de dikwijls zoo hin derlijke onderbrekingen werden opgevoerd. Drie één-acters werden ten tooneele ge bracht. Hoog Bezoek" is een bekend num mer van het dilettanten-repertoire, doch wij zaaen wel eens een betere vertolking van dit stukje. ..De Bachelor" bleek een gedistingeerd spelletje, vól fijnen humor, het werd uit stekend door mej. Tempelmans en Zwiers weergegeven. „Om een meisje met vijftig mille" oogstte het meeste succes en deed de aanwezigen dikwijls schateren, vooral bij de geestige ontknooping. De rollen gaven dan ook ruim schoots gelegenheid om de aanwezigen in de juiste sfeer te brengen en daar maakten mej. Tempelmans en de heer Presburg een dankbaar gebruik van. Verder werd de aandacht voor dans en zang gevraagd. Het Mulo-liedje en vooral het voetballied oogstten veel succes. Kortom, een afwisselend, goed verzorgd programma, dat zoowel de Mulo-school, als den K. K. K. tot eer strekt. aN afloop bood voorzitter Veenstra een ets aan de gasten en bloemen aan de dames: de heer Langeveld sprak woorden van dank. Een gezellig bal sloot dezen feestavond. BLOEMENDAAL BL. REDDINGSBRIGADE. De BI. R. B. houdt eep ledenvergadering op Woensdag 22 Mei in restaurant Roozendaal te Overveen. De agenda vermeldt o.a. verslag van de Kas- commissie, bespreking van de Zomercampagne en van de te voeren: propaganda. HILLECOM INSTALLATIE PASTOOR KÖSTERS. Zondagmorgen had de installatie plaats van den heer B. F. Kosters, benoemd pastoor van St. Martinus alhier. Door een haag van Graal-leden werd de nieuwe Herder door den Deken uit de Pastorie het kerkgebouw bin nengeleid. Een groen misdienaars geleidde de Hooge Geestelijkheid naar de sacristie. De Deken las den benoemingsbrief voor. Vervolgens werd door het zangkoor de Veni Creator gezongen en de pastoor legde den eed van trouw af. Hierna werden sleutels, kelk en missaal overgegeven. Ten slotte ging de deken naar de sacristie alwaar den pastoor het bezit werd gegeven van alle rechten der kerk van St. Martinus te Hillegom. De nieuwe Herder, geassisteerd door de beide kapelaans droeg de plechtige Hoogmis op. Het zangkoor zong de. missa a capella voor man nen- en jongensstemmen. De Deken sprak daarna den nieuwen pastoor toe. Allereerst sprak hij eenige waardeerende woorden over het werk wat door pastoor Krook gedurende diens 15 jarige pastoraat was ver richt. Dan. schetste hij het gezantschap van den priester en richtte zich vervolgens tot den nieuwen herder, wenschte hem kracht en sterkte toe om deze parochie te besturen tot heil van de parochianen. Hierna werd het H. Misoffer door pastoor Kosters voortgezet, waarmede deze plechtig heid te 12 uur was geëindigd. Zondag 26 Mei zal pastoor Kosters receptie houden om met de parochianen kennis te maken. JUBILEUM „HILLEGOM" Zondagmiddag werd op het voetbalveld der V. V. „Hiïlegom" op prettige wijze het 15-jarig bestaan der vereeniging herdacht. Er was zeer veel belangstelling. Nadat de voorzitter, de heer F. de Groot, zeer in het kort en voorna melijk de laatste vijf vervlogen jaren had ge memoreerd, waarin „Hillegom" zich de sym pathie van het voetballievend publiek had verworven, sprak de heer L. v. d. Burg, namens het feestcomité. Hij feliciteerde het bestuur er de vereeniging met dezen dag en hoopte dat het in de toekomst steeds excelsior zal gaan. Namens leden en donateurs bood hij een nieuw kleedhuis aan. Voor de supportersvereeniging sprak de heer J. Schrama. die een serie vlaggen aanbood van- de diverse clubs, die in de afgeloopen compe titie hadden gespeeld, welke vlaggen op een tee lien van den spreker werden geheschen. waardoor het veld direct een fleurigen aanblik kreeg. Hierna begon de wedstrijd Hillegom I tegen O. S. V., een tweede-klasser. Aan beide zijden werd zeer goed gespeeld met Hillegom in ae meerderheid. De rust ging in met 5—2, het einde kwam met 64. Een welverdiende overwinning van een prettig gespeelden wedstrijd. Aan het slot' kwam een fraai versierde praalwagen het veld oprijden, waarop vier jonge meisjes de voetbalsport symboliseerden en hulde brachten aan de jubileerende ver eeniging. Daarna volgden nog een veteranen- en een supporterswedstrijcL meldt: Hoogste barometerstand 772.4 mM. te Torshaven. Laagste barometerstand 757.8 m.M. te Valentia. en voorspelt: Matigen tot zwakken later weer toenemen- den Zuidelijken tot Oostelijken wind. Gedeel telijk bewolkt. Kans op enkele regenbuitjes. Weinig verandering in temperatuur. Barometer Stand van heden 762'm.M.- Vorige stand 759 m.M. Neiging: Vooruit Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. Thermometer 20 Mei: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 57 F. 42 F. 57 F. BURCERÜJKE STAND Haarlem, 20 Mei. Getrouwd 18 Mei: H. A. D. van den Wall Bake en M. E. de Haan. Bevallen 16 Mei: C. M. A. WillemsSchou ten, d.; J. H. KuijkJansen, d.: J. Springveld van der Lende, z.; 17 Mei: M. A. Franco Redard, d.; 18 Mei: A. H. C. TrompMathot, z. TWEE JUBILARISSEN BIJ DE N. Z. H. T. M. Zondag was het 25 jaar geleden, dat de hee ren G. E. Hendrichs en M. Steenkist, beiden conducteur, bij de N. Z. H. T. M. in dienst traden. Zij ontvingen beiden des morgens bezoek van Ir. B. Nugteren chef van den weg en den heer P. M. Gieske, leen chef van den Uitvoe renden Dienst, die hen namens de directie gelukwenschten en hun de gebruikelijke en veloppe overhandigden. Des middags kwam een deputatie van het Jubileumfonds de beide jubilarissen feücitee- ren. Als cadeau van dit fonds kreeg de heer Hendrichs een gouden horloge en den heer Steenkiat een tafel met tafelkleed. JAARVERGADERING VRIJWILLIGE BURGERWACHT. Vrijdag. 31 Mei zal de algemeene jaarver gadering van de Vrijwillige Burgerwacht Haarlem gehouden worden in café-restau rant Brinkmann. De agenda vermeldt o.a de volgende pun ten: Verkiezing van drie bestuursleden in plaats van de periodiek aftredende heeren W. Roodenburg en Mr. C. Blankevoort en in, de vacature W. J. Huysman. - Invoering van een verplichte contributie. EEN HANDELSVLIEGDIENST OVER ATLANTISCHEN EN STILLEN OCEAAN Het departement van posterijéh'heeftjnede- gedeeld, dat einde van dezen zomer een hari- delsvliegdienst zal worden geopend- over dén Atlantischen Cceaan en over den Stillen Oceaan. Op het oogenblik wordt een „super-Graf Zeppelin" gebouwd, welke onder commando van dr. Eckener den dienst Lakehurst (New Jersey) Friedrichshafen zal verzorgen. De post zal boven de steden, welke gepas seerd worden met speciale parachutes worden afgeworpen. De dienst San FranciscoKanton zal hierop -aansluiten. Vermoedelijk zal de dienst in September beginnen. LETTEREN EN KUNST DE FRATELLINI. Op zoo:n avond van de Fratellini zou je weer 50 jaar jonger willen zijn! Wat zou ik genóten hebb._.n bij alle grappen en grollen van deze drie clowns. Ik zou hebben gegierd, geschaterd en gebruld, ik zou hebben ge trappeld met mijn voeten en geslagen met mijn handen, mijn lach zou boven alles heb ben uitgeklonken en den volgenden dag zou ik heel m'n omgeving doof hebben gepraat met mijn reuze-verhalen over de Fratellini. Nu zat ik daar doodnuchter, kalm en critisch te kijken, kwam 'n heel enkelen keer tot een o, volstrekt niet luidruchtigen lach en voelde pijnlijk, dat ik den leeftijd om van clowns volop te genieten tientallen jaren gepasseerd ben. Of de Fratellini dan geen uitstekende clowns zijn? O zeker, kunstenaars zelfs in hun vak en het ligt waarschijnlijk dan ook aan mij, dat ik over deze clownerie niet meer zoo enthousiast kan zijn, En dan. wij moeten niet vergeten, dat zulke clowns feitelijk in het zand van een piste" onder de schijnwerpers van een Cirque d' Hiver bijvoorbeeld thuis. hooren en niet op een tooneel in een nog wel dood-leege zaal. Er moet „sfeer" ook om clowns zijn en deze ontbrak Zaterdag ook door het lange, saaie derde-rangspro gramma. waarin hun „nummer" geplaatst was vrijwel geheel. En dan was er nog iets. dat hier tegen werkte en wel dat het alles voor mij vrij wel oud was. De verrassing van het onver wachte een zoo sterk element van het suc ces van d.en clown ontbrak bij mij geheel. Want het bleek mij. dat het programma der Fratelini in de jaren, dat ik ze niet gezien had. totaal onveranderd wac opbleven. Het waren precies dezelfde grappen en grollen, dezelfde trucs, dezelfde aardigheden als 8 jaar geleden en dat viel mij eerlijk gezegd van clowns van zulk een wereldver maardheid wel erg tegen. Hoeveel rijker van fantasie bijvoorbeeld is een Buziau. die elk jaar weer een geheel nieuw programma brengt en onuitnuttelijk is in zijn verzinsels. De Fratellini Italianen en geen Franschen. zooals velen nog meenen herhalen zich evenals de beroemde Crock eiken avond weer. geven Jaren lang hetzelfde programma zonder eenige variatie en het lijkt mij daar om dat deze clowns toch wel wat overschat worden. De groote kracht der Fratellini blijft nog altijd in hun drie-eenheid gelegen. Zij vul len elkander aan en vormen met hun drieën een geheel. Wij zien niet één clown en een mijnheer „parlant au public" maar drie clowns, die gezamenlijk opgaan in hun dwaze fratsen en een compleet trio Vormen. En in dit trio zijn de drie soorten van clowns ver- eenigd. Francois, de chique, is het fijnst. Hij is wer kelijk een en al gratie en élegance. de Pier rot uit vroegeren tijd. Zijn gezicht kan soms even één en al weemoed uitdrukken. Hij is de aristocraat onder deze clowns, zooals Paul die een broer van Samuel Pickwick zou kun nen zijn de man van den middenstand onder hen is en Albert „le plus vilain" de straatjongen Albert werkt het meest direct op de lachspieren van het publiek vooral- van het schellinkje hij is „de man, die de klappen krijgt" en zijn grollen en potsen zijn niet altijd van de fijnste soort. Zoo vind ik de foxtrottende balletteuse zelfs vrij smakeloos en dégoutant Maar dat deze clowns de trucs van hun vak tot in de perfectie kennen, bleek mij ook weer bij dit hernieuwd optreden. Zoo'n parodie op de brandweer bijvoorbeeld blijft altijd uniek, zoowel van vinding als van uitvoering. En zij geven zich geheel, ook al is de zaal troosteloos leeg. Ik had wel eens bij de kin dervoorstelling van gisteren tegenwoordig willen zijn, toen het contact, natuurlijk veel directer en de reacties van. het jonge publiek veel spontaner zullen zijn geweest. Van het bijprógramma was alleen Willy van Houten, de „hofgoochelaar" de moeite waard. De rest was niet, zooals wij dat van een variété, waarin de Fratellini ontreden, hadden mogen verwachten. Neen, dan was de omgeving bij hun vorige tournee wel on eindig veel beter. Misschien, dat wij de Fratelini nog eens in een werkelijk circus zullen mogen zien op treden. Hun succes, zou dandaarvan ben ik wel zeker tien maal grooter zijn. J. B. SCHUIL Het Muziekconcours op ,Flo ra De Arbeiders Muziekvereeniging „De Dage raad", uit Koog Zaandijk die in de derde af deeling uitkwam, opende dezen laatsten con coursdag hoogst loffelijk, liet althans de korpsen uit de beide afdeelingen fanfare een flink eind achter zich, ofschoon Oost-Knollen dam een goed rhythme had en 't korps uit Waarland 't vrije werk niet onverdienstelijk deed klinken. Met heel wat meer belangstel ling kon men luisteren naar de eere-afd. har monie, waarin Marinus Adam met „Hille gom's Harmoniekapel" bijzonder fijn en mu zikaal de Variations op het oude Vlaamsche volkslied (twee koningskinderen) weergaf. Vooraf had Velsen-Noord (St. Caecilia onder P. N. Joosen) dit werk gegeven, maar 't slot deel was aan 't eind niet gelukkig door onge lijke inzetten; in de Tango was de saxo valsch, én 't thema (no. 1 dus) was qua fraseering nie.t superieur. Ook onder Adam was in dit no. 1 een tekort, de fluit, die hier in erg do- mineerende ligging gaat, was te hoog en in de middenstemmen had de dirigent zich een vrij heid veroorloofd, die niet strookte met de voorschriften van den componist. Maar aller prachtigst was de Fox trot, die op en top werd gehouden in 't karakter der Jazzmuziek en bij zonder fraai klonk. De partituur werd met grqote ..duidelijkheid. weergegeven, alles,., was hlooi doorzichtig. Het vrije'nummer kwam in deze .bezetting niet gëljeel. tot Zijn rfecht: de stemming (fluit!) Tiad,'Veel óp haar rekening; vooral de inleiding kon'niet bevredigen. Maar de opvatting liet weer niet te wenschen. Het hoogtepunt van het concours- op dezen dag werd (en bleef) „Aalsmeer's fanfarekorps" onder P. F. van Overbeeke. Het opende de Su perieure afdeeling fanfare met een zeer uit gebreid werk van N. Fernand (Au pays bas que). Absolute zuiverheid van intonatie in alle stemmen, een prachtig klankgehalte, fraaie dynamiek (denk eens aan die saxo-soli!), en dit alles in een bijzondere beheersching van dirigent en musici. Ook in 't vrije werk (Heure joyeuse) kwam dit prachtige ensemble ons nog eens extra verrassen. Zijn gevreesde concur rent Johgejans met „Harmonie" uit Assendelft had ditmaal niet dat fijne afstemmen (de so praan sax was iets te hoog., de tenor even te laag)maar zeer mooi was het pianissimo con sordino der pistons: dit was weer op en top „Assendelft". In 't vrije werk deed Jongejans de trombone vergezeld gaan van de tuba. Waarom eigenlijk? 't Karakter gaat verloren. Maar al was over 't algemeen, wat de frasee ring aangaat, een achterstand bij Aalsmeer te boeken, de Assendelvers hebben toch de eer van hun korps weer hooggehouden en mogen de overtuiging bijven meedragen, dat 't vóór komen van hun vereenigingsnaam in het pro grammaboek veel liefhebbers naar 't con- coursterrein brengt. Natuurlijk geldt dit in niet mindere mate van Aalsmeer, waarover zeer terecht de hoorders opgetogen waren. Vóórdat men pauseerde, kon men kennis nemen van wat de jury (als voren de heeren A. L. Hazebroek, Jos. de Klerk en J. A. Meng) als puntental had toegekend. 3e afd. harmonie: „De Dageraad", Koog- Zaandijk. le prijs 363 punten. „St. Gregorius", Waarland 2e prijs 303 punten. le afd. fanfare: „Oost-Knollendammer- kapel" 2e prijs 303 punten. Eere-afd. harmonie: „St. Caecilia", Velsen- Noord 2e prijs 306 p., „Hillegomsche harm.- kapel" le prijs 344 uunten. Superieure afd. fanfare: „Aalsmeer's fan farekorps" le prijs 408 p., „Harmonie Assen delft le prijs 376 p. Na de rustpoos was het aantal bezoekers van dit concours nog een flink eind gestegen. Dit valt altijd te constateeren, wanneer de harmoniekorpsen der superieure afdeeling aan het woord zijn. Het is mij echt' 1 over 't geheel genomen niet meegevallen. Alleen „Forzando" heeft me 't genot gegeven dat ik er van ver wachtte. Forzando uit Amsterdam onder Al- bert Meijns had die echt-mooie harmonie klank en die fijn-verzorgde afwerking die recht geven op een plaats in de superieure af deeling. Hoe prachtig klonk die hobo, en hoe mooi kleurde die later tegen 't slot van liet veeleischende werk van Trémisot (Pyrame et Thisbe) het ensemble der houtblazers. Dit hebben we heel den avond in deze afdeeling zoo algeheel bevredigend niet meer gehoord. Bij „Concordia" uit Culemborg kwam in 't détailw'erk lang niet alles tot zijn recht; van „La Gioeonda", 't ballet, was de opzet slap; onjuist van inzet ook. De groote trom sloeg na. Redenen waarom ik d-it korps lager taxeerde dan 't voorafgaande. Bij „Dordrecht's harmoniekorps" was een te overdadigde (en dus onduidelijke) directie; de ouverture van Godfried Mann, (een knap, doch veel te veel uitgesponnen stuk werk, die ouverture „Freia") bleek te zwaar voor dit korps. De klank was overigens lang niet slecht, zoodat de luisteraar niet geheel onbevredigd bleef. Veel minder voldeed in dit opzicht die klank bij „Wilskracht", Amersfoort, behalve in die gedeelten waar door breede harmonieën de directeur en de korpsleden zich in veilig vaarwater wisten: daar was zelfs een heel goed ensemble. Maar 't genot moet continu zijn in zoo'n stuk als Wagner's ouverture bij „Walküre". Bovendien ging er zoo goed als niets uit van den leider: hoogtepunten in de compositie bemerkte men niet. Het werd, het een bij 't ander genomen, niet wat men mag verwachten van een superieure afdeeling, en de uitslag, die even over achten werd bekend gemaakt, was dus ditmaal voor mij meer malen een verrassing. Superieure afdeeling Harmonie: „Forzando", A'dam, le prijs 372 punten. „Concordia". Cu lemborg, le prijs 377 punten. ..Dordrecht's harm, korps" 2e pr. 321 punten. „Wilskracht", Amersfoort, le prijs 350 punten. De verguld zilveren medaille, uitgeloofd door de gem. Heemstede voor het korps dat dezen dag het hoogst aantal punten behaalde, kwam aan „Aalsmeer's fanfarekorps". Nu werden ook de eereprijzen toegekend, voor de hoogste puntentallen over 't geheele concours. Voor hen, die niet bekend zijn met het „Reglement", dienen de opmerking dat hiervoor alléén in aanmerking komt de weer gave van het vrije werk. Er werden toegekend in de afd. Fanfare aan „Eensgezindheid", Heiloo, le eereprijs, groote zilveren lauwer krans. „Aalsmeer's fanfarekorps", 2e eereprijs, zilveren lauwerkrans. „Hugo", Heer Hugowaard en „Nieuwendam" 3e eereprijs (bij loting) verg. zilv. lauwertak. In de afd. Harmonie aan: „Winnubst", Den Helder le eereprijs. zilv. lauwerkrans. „Con cordia", Culemborg, 2e eereprijs zilv. lauwer krans. „Bergen's Harmonie" 3e eereprijs zilv. lauwertak. Er is dus in de superieure afd. dezen avend geen eerste eereprijs gevallen. Ik had dit ook niet verwacht, en velen met mij. G. J. KALT. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 20 Mei 1935 Hooge Prijzen 1500.— 9288 1000.— 1858 2268 6030 11975 12023 12847 15370 4004063 7246 7589 16579 18304 200.— 207 1770 2947 3239 9286 9371 12766 15380 17950 20164 20440 100.— 833 1814 7380 9185 10252 10838 13107 13492 15642 16448 17477 19255 19415 Prijzen van 70 175 190 301 317 612 628 712 762 778 780 868 873 1136 1318 1356 1370 1441 1613 1713 1849 1868 1932 2092 2143 2193 2221 2249 2307 2476 2639 2681 2697 2733 2787 2811 2848 2859 2921 3188 3216 3384 3447 3539 3693 3930 4048 4115 4197 4302 4340 4510 4541 4602 4609 4821 4913 5070 5126 5147 5155 5275 5297 5365 5534 5538 5721 5736 6103 6165 6422. 6445 6495 6677 6785 6863 6867 6947 7096 7098 7281 7382 7468 7767 7973 8058 8079 8149 8172 8294 8357 8410 8435 8503 8507 8569 8585 8709 8945 8975 9107 9358 9367 9507 9554 9575 9586 9705 9788 9836 9904 9996 10404 10435 10489 10611 10778 10869 11018 11040 11082 11122 11130 11246 11373 11389 11434 11443 11462 11580 11766 11781 11966 12104 12116 12149 12173 12188 12455 12489 12503 12594 12595 12676 12773 13049 13143 13241 13278 13348 13561 13755 13771 13919 13955 14189 14237 14271 14457 14551 14739 14850 15080 15143 15187 15363 15517 15564 15789 15820 15848 15861 16028 16059 16264 16363 16413 16447 16559 16567 16656 16842 17003 17338 17542 17718 17771 17811 17886 17951 17974 18100 18135 18258 18371 18518 18591 18681 18802 18879 19103 19106 19165 19216 19235 19258 19311 19334 19431 19449 19745 19952 20263 20269 20350 20370 20473 20714 20801 20815 20871 20884 20913 20967 Nieten 56 75 82 92 192 222 292 333 380. 393 417 459 507 510 ..570 ,589 .615 644 671. 748 787 -845 - 846 859. 862 891 948 958 974" 977 978 998 1003 1023 1054 1081 1089 1137 1156 1164 1187 1301 1324 1337 1362 1372 1432 1434 1480 1501 1523 1550 1582 1672 1721 1750 1848 1903 1919 1986 1989 2078 2130 13 324 5 o52. ]792- - 962;' 1072 1320 1486 1757 2148 2154 2305 2557 2819 3025 3219 3373 3699 3951 4207 4334 4481 4652 5081 5308 5553 5904 6143 2210 2211 2220 2246 2281 2232 2291 2331 2397 2440 2459 2472 2475 2486 2592 2644 2646 2692 2721 2742 2773 2827 2830 2847 2869 2932 2956 2958 3069 3099 3102 3111 3130 3191 3200 3227 3251 3308 3313 3328 3360 3365 3420 3422 3487 3535 3604 3625 3667 3732 3741 3744 3760 3796 3949 3950 3957 3970 4046 4086 4159 4162 4202 4223 4229 4232 4237 4248 4326 4328 4355 4357 4369 4390 4419 4421 4435 4559 '4566 4576 4585 4589 4596 4605 4746 4777 4782 4809 4837 4850 4981 6786 6813 682S 6971 7017 7150 7260 7288 7298 7487 7497 7509 7621 7633 7650 7776 7821 7852 8032 8049 8053 8344 8331 8397 8717 8737 8745 8878 8916 8956 9158 9168 9175 9389 9423 9483 9655 9746 9754 9956 10006 10015 5152 5181 5191 5221 5224 5228 5292 5314 5327 5422 5426 5455 5521 5552 5624 5628 5638 5651 5654 5706 5865 5981 5984 5992 5996 6012 6093 6130 6150 61-51 6241 6262 6264 6292 6331 6339 6379 6521 6523 6528 6555 6575 6614 6628 6665 6722 6749 6762 6836 6845 6902 6907 7153 7171 7191 7213 7231 7353 7366 7415 7464 7482 7548 7565 7572 7602 7619 7665 7706 7711 7771 7775 7974 7986 7990 7993 8126 8185 8227 8269 8282 8448 8543 8547 8589 8715 8839 8841 8848 8871 8877 9008 9015 9027 9074 9119 9246 9293 9298 9314 9336 9488 9494 9562 9577 9619 9767 9776 9813 991' 10027 10039 10070 10117 10128 10174 10176 10213 10216 10222 10224 10266 10293 10324 10328 10370 10373 10398 10445 10474 10541 10571 10573 10574 10619 10621 10688 10747 10780 10857 10898 10950 10955 10983 11027 11044 11069 11079 11107 11143 11192 11219 11240 11260 11267 11272 11299 11318 11421 11436 11442 11578 11583 11625 11626 11642 11742 11777 11790 11797 11813 11829 11836 11844 11864 11893 11904 11959 11979 11987 11998 12005 12010 12011 12100 12118 12151 12186 12244 12250 12276 12283 12295 12301 123U 12335 12369 12524 12546 12560 12575 12593 12(300 12622 12642 12651 12652 12663 12668 12669 12706 12709 12728 12734 12759 12780 12808 12865 12874 12917 12922 12948 12952 12982 13013 13020 13040 13150 13217 13224 13225 13303 13316 13357 13366 13424 13461 13476 13494 13-515 13529 13572 13614 13617 13653 13780 13835 13882 13894 13915 13936 13944 13990 14009 14067 14085 14096 14201 14264 14281 14309 14366 14407 14434 14441 14463 14466 14489 14526 14543 14546 14575 14627 14644 14671 14771 14780 14800 14876 14894 14919 14920 14959 14986 15013 15016 15034 15036 15074 15081 15093 15105 15108 15173 15216 15262 15269 15275 15284 15327 15346 15355 15394 15406 15423 15550 15595 15639 15676 15681 15682 15688 15719 15864 15896 15930 15935 15949 16029 16055 16076 16083 16124 16224 16262 16307 16324 16332 16334 16470 16545 16558 16573 16647 16717 16734 16794 16311 16856 16861 16862 16961 16963 16976 16984 17032 17044 17048 17112 17145 17156 17184 17206 17224 17280 17294 17375 17383 17388 17424 17453 17465 17470 17496 17511 17514 17523 17554 17562 17585 17630 16737 17674 17720 17745 17749 17895 17957 18030 18038 18058 18059 1S090 18097 18163 18191 18192 18233 18236 18270 18295 18297 18355 18386 18486 18635 18637 18721 18750 18830 18869 19019 19041 19044 19098 19117 19167 19266 19285 19302 19305 19310 19313 19395 19409 19427 19455 19472 19491 19513 19624 19723 19789 19793 19843 19855 20005 20052 20053 20109 20132 20147 20175 20206 20220 20239 20259 20274 20316 20330 20373 20378 20417 20499 20537 20547 20553 20596 20631 20641 20684 20784 20786 20807 20829 20S31 20836 20843 20862 20863 20900 20921 Verbet. 5ae kl. 4de lijst: 14403 m. z. 14493 met 70: 15068 m. z. 15058; 15102 met 70 m. z. 15102.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2