Domineeren. Zeescheepvaart krijgt crediet. Veranderingen in het Britsche Kabinet. Hei BeAauQtHks&e 52e Jaargaïig No. 15924 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 23 Mei 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post ƒ0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTlëN 1—5 regels J 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim 75.-. Verlies Wijsvinger ƒ75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT. VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 23 Mei. Aan ons Voetbal-Publiek. Het Engelsche voetbal-gezelschap is ver trokken. Het heeft hier niet alleen gevoet bald. maar ook de Flora bezocht en de Amsterdamsche haven, en den Davis Cup wedstrijd in Den Haag (waar het onze tennissers niet met 01. maar met 05 zag verliezen van Japan). Het heeft ook nog Volendam en Marken bezocht, om de En gelsche traditioneele denkbeelden over ons land een beetje vast te houden. Er zijn ver scheidene diners geweest, en de Engelschen hebben Karei Lotsy een zilveren sigaretten doos en een reisnécessaire cadeau gedaan omdat hij zoo goed voor hen gezorgd had. Verder hebben ze een reeks complimenten geuit omtrent ons faire spel. en ook om trent u, Publiek. Hun leider, Wreford Brown, heeft in zijn laatste tafelrede op onzen bo dem verklaard „dat het Nederlandsche pu bliek zijn weerga niet kent in objectiviteit": Ook heeft hij verzocht om „door de Neder landsche pers dank te betuigen aan het Nederlandsche publiek voor de bijzonder sympathieke houding". Hierbij voldoe ook ik aan dit verzoek. Ik feliciteer u met de pluim, Nederlandsch Voetbal-Publiek. Het is u niet vaak over komen dat zulk een lofspraak u gewerd, en dan nog wel van zulk een zijdevan het land namelijk, waarin de wieg van den voet bal staat, dat bal staat, dat de bakermat van het nobele spel isen hoe noemen ze dat nog meer in het cliché-archief van de sportbladen. Voorwaar, ik wensch u geluk. Het is een soort sportiviteits-kampioenschap, dat u ho noris causa namens de Football Association is uitgereikt. Maar laten wij het er nu nog eens even onder ons over hebben. De Engelschen zijn weg. ze kennen bovendien geen woord Ne derlandsch, dus we kunnen er veilig even over praten. Laten we nou w&l wezen. Allemaal hebben we gedacht, dat we dit partijtje voetbal dik verliezen zouden. We hebben het maar met 0-1 verloren, en dat is ons geweldig meege vallen. U vooral, o Voetbal-Publiek. Gij waart tegenover de Engelschen heel anders gestemd dan gij zoo vaak jegens de Belgen, de Zwit sers, de Franschen enz. gestemd zijt geweest. Als die kwamen dacht gij altijd dat wij winnen zouden. En als dat niét lukte, o Voetbal- Publiek, of als het ook maar dreigde niet te lukken als we bv. tegen één van die tegen partijen met één of twee goals achter ston den hoe reageerdet gij dan? Was dat ook zoo bar sympathiek? Zelfs als wij wonnen. was het dan immer zoo fraai? Herinnert gij u de kreten „Tien, tien, tien!" die gij meendet te moeten uiten toen wij indertijd eens een stuk vóór stonden tegen de Belgen en met 93 wonnen? Ik weet wel dat gij u niet allen op dezelfde wijze pleegt te gedragen lang niet maar het gaat nu om het collectieve effect. En als gij, Voetbal-Publiek, de hand nu eens in eigen boezem steekt en u tot peinzen zet, zijt gij dan wel zoo overtuigd dit kampioenschap ver diend te hebben? Herinner ik mij niet van den laatsten NederlandBelgië-wedstrijd de Amsterdamsche dame-in-bontmantel vlak achter mij, die den scheidsrechter Fogg (ook een Engelschman) bij veelvuldige herhaling tot kampioen-prul benoemde, en zich over de Belgen uitliet in termen, die ik hier niet her halen zal? Herinner ik mij niet den Rotterdamschen heer, die het advies „Trap ze' aan mootjes, Puck" tot zijn leidmotief gekozen had? Zijn er in uw midden niet tal van dames en heeren, van wie ik mij dergelijke uitlatingen herinner, en nog veel meer anderen die iedere goal van de tegenpartij met „ofseiid" veroordeelden en iederen duw van de tegenpartij, zelfs den mild sten en zuiversten, met een woedend ge fluit op hun vingertoppen begeleidden? Het is, o Voetbal-Publiek, niet altijd zoo erg best. En als gij tot collectieven zelfinkeer komt (hetgeen een moeilijke zaak is als gij niet alleen bijeen zijt) dan zult gij toch moeten erkennen dat de term „het Nederlandsche •publiek dat zijn weerga niet kent in objecti viteit" wel een beetje kras is tegenover de andere publieken. Niet dat die beter zijn dan gij. Ik heb vele malen het Engelsche, het Fransche het Belgi sche en ook nog wel andere Publieken in actie gezien en gehoord. Wat het Italiaansche be treft: dat stelt men achter tralies op. Ik geloof op grond van mijn ervaringen niet, dat de andere Publieken beter zijn dan gij. Eenmaal door de bruine-leer-psychose bevangen, gelij ken alle volksmassaas erg op elkaar. Dus geloof ik dat gij voor niemand opzij hoeft te gaan. Maar met uw kampioenschap- in-sportiviteit is een andere zaak. Gij hebt het nu te pakken, uit handen van meneer Wreford Brown-zèlf, van de Football Asso- ciation-zelf. uit het Land-van-de-Wieg-zelf. Laten we onder ons erkennen, in de u zoo wel bekende elegante voetbaltermen, dat gij met het behalen van deze zege lichtelijk „ge zwijnd" hebt. Maar gij hebt de glorie nu. Gij, Nederlandsch Voetbal-Publiek, zijt geadeld! Bedenk dat adel verplichtingen oplegt. Als de Engelschen de volgende maal komen, zult gij meenen een kans op de overwinning te hebben. Dat kon dan wel eens tegenvallen. Hoe zult gij u dan gedragen?o edel Ne derlandsch Voetbal-Publiek? Dan moet gij uw kampioenschap zien te behouden! En als de Belgen komen, en de Zwitsers, en de Fran schendan ook! Want gij kent immers uw weerga niet in objectiviteit? Nu dan: ik wensch u nogmaals geluk met de hooge onderscheiding. En ik wensch u sterkteom haar tt behouden! R. P. NEDERLANDSCH JON GELING S-VERBOND. Het Nederlandsch Jongelings-Verbond hoopt Woensdag 29 en Donderdag 30 Mei (Hemel vaartsdag) zijn 82ste nationale Jaarverga dering of Bondsdag in Utrecht te houden. (De Roemeensche regeering heeft eenigen tijd geleden het kaartspel en thans ook het domineeren, in openbare gelegenheden verboden Dat is nu met kracht regeeren, Het is uit met domineeren In de restaurants en zoo; 'k Weet geen reednen op te sommen, Zocht men erger te vermommen, Wellicht, met een domino? Bij de Roe en goegemeente Is het dominogesteente Niet meer toegestaan als sport; Er moet toch wel wat gebeurd zijn, Voor 't onwaardig kan gekeurd zijn En tot steen des aanstoots wordt. Eerst verbood men kaart te spelen, Tot de diepe smart van velen En nu zijn ten langen lest. Slechts biljartspel en het schaken Nog geoorloofde vermaken, 't Is niet veel, dat Boeka rest. Blijkbaar is de redeneering: Kaarten deelt slechts de regeering, Met de troeven in de hand; En wil je met kracht regeeren, Dan betaamt het domineeren Ook slechts het bewind van 't land. Voor den tijd van een jaar. Een bedrag van 8.200.000. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het tiende hoofdstuk van de rijksbe- grooting voor het dienstjaar 1935 (rentelooze voorschotten ten behoeve van de zeescheepvaart). Het totaal bedrag hiervoor uitge trokken, bedraagt f 8.200.000. De steun, die een voorloopig karakter draagt, zal worden verleend in den vorm van rente looze en ongedekte credieten. Als grondslag voor de credietverleenmg wordt aangenomen een vast bedrag per dag, varieerende met de bruto register tonnemaat voor in bedrijf zijnde schepen volgens een schaal, opklimmende met 100 bruto register ton voor vrachtschepen en voor passagiersschepen. Voor gemengde vracht- en passagiersschepen zal een in ver houding tot het aantal passagiersplaatsen be rekende toeslag boven de schaal van vracht schepen worden gegeven. Voor de zee-sleep- vaart zal een afzonderlijke regeling worden getroffen. Indien mocht blijken, dat het uit getrokken bedrag niet voldoende is voor de toekenning van bedragen volgens de bedoelde schaal zal een ponds-ponds-gewijze verminde ring plaats hebben. De steunregeling, die terugwerkende kracht van 1 Januari 1935 af krijgt, zal beperkt wor den tot de groote zeescheepvaart en niet gel den voor de z.g. kustvaart. In verband hier mede is voor de wilde vrachtvaart de grens, beneden welke geen crediet wordt verleend, gesteld op 1000 bruto registerton. Voor de lijn- reederijen zullen schepen beneden 1000 bruto registerton echter wel onder de regeling vallen. De steunverleening zal er op gericht zijn, dat deel van onze koopvaardij in stand te houden, hetwelk een vitaal belang voor het Nederlandsche bedrijfsleven in het algemeen en voor onze internationale handelspositie in het bijzonder vormt. Om voor crediet in aanmerking te komen, zal de reederij niet alleen een Nederlandsche onderneming moeten zijn, doch zij zal tevens een voldoend nationaal belang moeten ver tegenwoordigen ter beoordeeling van de Re geering; zij zal voorts ook in zoodanige finan- cieele omstandigheden moeten verkeeren, dat met toekenning van steun volgens de nader aan te geven normen haar voortbestaan al thans gedurende dit jaar gewaarborgd is, ter wijl zij overigens over een vloot moet beschik ken. die in zoodanige conditie verkeert, dat op haar behoud moet worden prijsgesteld. Voorschriften. Gesteunde reederij en zullen zich moeten ge dragen naar voorschriften en/of aanwijzingen, door of namens de Regeering te geven in het algemeen belang der scheepvaart. Zij zullen zich in het bijzonder moeten verbinden mede te werken aan de voorbereiding van een sa neering van het bedrijf en zekerheid zal moe ten worden verstrekt, dat de steungelden niet zullen strekken tot verscherping van de on derlinge concurrentie in de Nederlandsche scheepvaart. Nederlandsche lijn- en wilde-vracht-vaart- reederïjen, die aan bovenbedoelde voorwaar den voldoen, zullen, te rekenen van 1 Januari 1935. voor den tijd van ten hoogste één jaar uit 's Rijks kas crediet kunnen ontvangen. AANBESTEDING Hedenmorgen werd door het Provinicaal Bestuur aanbesteed het vervangen van de Geinbrug in de Gemeente Weesperkarspel door een gewelfbrug in beton en metselwerk, wijd 6.50 m. met bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door de firma H. Bruinsma en G. de Boer te Enkhuizen voor Winkelgevel-prijsvraag Haarlem-Noord. DE UITSLAG. Elders in dit nummer publiceeren wij de juiste oplossing en de namen der prijswinna- ressen en -winnaars van de Winkelgevel- Prijsvraag Haarlem Noord, gepubliceerd in ons nummer van Donderdag 2 Mei. De Haarlemsche Brandweer. Een eigen afdeeling in Haarlem-Noord. Wij hebben reeds gemeld, dat in Haarlem- Noord voor de brandweer een spuitenhuis ge bouwd wordt. Daar zal dan de nieuwe motor- spuit (die van 1500 Liter capaciteit) geplaatst worden, die door de staf der brandweer bij het gemeentebestuur is aangevraagd. B. en W. hebben de noodzakelijkheid van de aanschaf fing ingezien. Als deze zaak in orde is, zal het mogelijk zijn bij brand in Haarlem-Noord spoediger met de motorspuit aanwezig te zijn. Op het boven huis van dit spuitenhuis komt een man van de brandweer te wonen die ook chauffeurt. zoo dat hij ook 's nachts onmiddellijk met de spuit kan uitrukken. Weer brand in een hoedenmagazijn. Nu met weinig schade afgeloopen. Benige dagen geleden moest de Haarlem sche brandweer een vrij ernstigen binnen brand blusschen in een hoedenmagazijn in de Groote Houtstraat. Hedenmorgen kwart voor elf werd weer brand gemeld in een hoedenma gazijn, nu bij de firma Van Amerongen, Ane- gangFrankestraat. Er was een uitslaande brand gemeld, maar het bleek nu gelukkig niet ernstig te zijn. Door onbekende oorzaak was brand ontstaan in een rommelkamer op de zolderverdieping boven het winkelgedeelte aan de Frankestraat. Door den bewoner werd met een klein bluschapparaat het vuur gebluscht, waarna de brandweer kon volstaan met eenige bedden en andere voorwerpen die door het vuur aangetast waren, uit het raam op straat te werpen. Er was wel een slang uitgelegd, maar er behoefde niet gespoten te worden. Eenige weken geleden was brand ontstaan in den kelder van dit hoedenmagazijn door een defect aan de verwarmingsinstallatie. Ook toen kon het vuur in den aanvang gestuit worden. Tentoonstelling van werk van werkloozen. Er is met toewijding gearbeid op het Leidscheplein. Op het Leidscheplein 36 rood is, zooals be kend is, de school voor volwassen werkloozen. In drie lokalen wordt nu een tentoonstelling gehouden van het werk der cursisten en on middellijk valt het op met welk een toewijding hier moet zijn gewerkt door de menschen die door tijdsomstandigheden gedwongen zijn hun energie voor andere dingen te gebrui ken dan voor hun vak. Zooveel mogelijk tracht men natuurlijk in de branche waarin men werkzaam was ontwikkeling te vinden, doch bewonderenswaardig is hoe velen cok andere zaken in korten tijd onder de knie wisten te krijgen. We zagen er werk van den cursus esperanto brieven en briefkaarten die ontvangen waren en een enthousiaste cursist had een prachtige symbolische houtsnede vervaardigd. Aan alle cursussen samen hebben eenige tientallen werkloozen deelgenomen; vooral de aanwe zigheid van een echte Dieselmotor heeft de deelneming ten zeerste bevorderd. De heer K. W. B. Kaan heeft alle eer van zijn werk en hem komt, evenals de cursisten veel lof toe. Er zullen vandaag veertig diplo ma's worden uitgereikt. Tenslotte rest nog te vermelden de serie keurige teekeningen vaak zelfs door beginnelingen gemaakt en een maquette in koper van een boot. Hedenavond zal op eenig feestelenke wij ze de cursus worden gesloten. Maar wanneer (Van onzen Londenschen correspondent) LONDEN, 22 Mei De drempels van het paleis hebben de laat ste weken een ongewoon aantal ministerieele voetzolen gevoeld. Vanwaar die drukke bezoe ken van ministers aan den Koning? vraagt men zich af. En men bevredigt de nieuwsgie righeid op tweeërlei wijzen. De Koning raad pleegt- zijn ministers over een lijst van onder scheidingen in verband met het jubileum. En de Koning praat met zijn ministers over de a.s. veranderingen in het Kabinet. Simon, Eden, MacDonald en Baldwin zijn bij den Koning op audiëntie geweest, Baldwin. Lord President van den Raad het vaakst, Mac Donald niet zoo vaak. Ook een vermaard dag bladeigenaar is in Buckingham Palace geweest. Men concludeert dat dit niet alleen een zaak kan zijn van het voorstellen van namen voor onderscheidingen. Men verwacht groot nieuws in de naaste toekomst. Inmiddels hebben vele schrijvers voor de pers, die zich in het bezit weten of wanen van een politiek tweede ge zicht. al gezegd wat er staat te gebeuren. Aan gezien hun voorspellingen echter zeer uiteen- loopen, lijkt het maar het beste de komende dingen af te wachten. Men heeft vele maan den lang beseft dat er verschuivingen of ver wisselingen van ambten zouden plaats heb ben. Maar men heeft nooit geweten wanneer het zou gebeuren. De pers is nu weer erg on rustig en schijnt te voelen dat het niet lang meer op zich zal laten wachten. De jongste berichten vertellen dat Baldwin Premier zal worden en dat MacDonald Lord President van den Raad zal worden. Men houdt het er nog sterk voor dat Simon het Foreign Office zal verlaten en plaats zal geven aan Eden. De te genwoordige Labour-Lord-Kanselier (presi dent van het Hoogerhuis, gezeteld op den wolzak) Lord Sankey, zou vervangen worden door den minister van Oorlog Lord Hailsham. Sir Austen Chamberlain en de heer Runciman (thans President van den Board of Trade* worden ook genoemd als eventueele beklee- ders van andere belangrijke posten. De voor zichtigste col-respondenten verklaren echter dat dit alles maar stoutmoedige veronderstel ling is en dat MacDonald nog heelemaal niet heeft uitgemaakt hoe hij zijn Kabinet zal veranderen. Hij heeft trouwens nog tijd, want men zal de zaak in elk geval tot midden Juli op haar beloop laten. Wij zeggen hier dat MacDonald nog niets heeft uitgemaakt. Maar in werkelijkheid zal hij alleen in schijn beslis sen. Want de leidende Conservatieve ministers zullen uitmaken wat er zal gebeuren. Zij heb ben al uitgemaakt dat aan het verlangen van MacDonald, buitenlandsche zaken te gaan lei den, geen gevolg kan worden gegeven. Zij wil len hem een post van hoog persoonlijk aanzien geven, waarin hij echter weinig invloed kan doen gelden. Daarom is de voorspelling dat hij Baldwin's positie zal overnemen niet zoo onwaarschijnlijk. Een Lord President van den Raad, die slechts een handjevol volgelingen in het Parlement heeft, is uiteraard een minder belangrijk persoon dan een Lord President als Baldwin, die een overweldigend leger volge lingen in het Parlement heeft. Austen Cham berlain kan niet naar het Foreign Office te- rugkeeren, omdat de oppermachtige Baldwin hem er niet wil hebben. Eden's kansen schijnen goed te staan indien Simon zich werkelijk terzijde zal laten zetten. Minister Elliot, van Landbouw is na een veelbelovend begin politiek en px-actisch een mislukking gebleken. En aangezien men al lerminst afkeerig is van een Lloyd George in het Kabinet schijnt hier een mooie gelegen heid te zijn den oud-Premier-heereboer in den bestuurskring te trekken. Lloyd George zal echter alleen willig zijn indien men zijn New Deal overneemt. De Belgische ballon „Belgica" vernield. Reuter meldt uit St. Nazaire: De Belgische ballon „Belgica", bestuurd door den beroemden ballonvaarder Demuyter is in de nabijheid van Briers in Bretagne in een Moeras terecht gekomen en geheel vernield. De drie inzittenden konden echter allen wor den gered. Demuyter heeft destijds met de thans ver nielde „Belgica" den Gordon Bennett beker gewonnen. In totaal won de ballonvaarder reeds vijfmaal dezen prijs. De opening van het gebouw der vereeniging „Pro Juventute" in de Morinne- steeg te Haarlèm. V. 1. n. r.: mej. M. B. Cohen; mej. J. Wentholt-, bestuurslid; Mevrouw A. A. N. G. Del BaereJiskoot, bestuurslid; Mr. C. Briët, oud-voor zitter; A. B. Hylkema, secretaris; Mr. A. J. L. Liesker, bestuurslid; Mr. H. E. Prinsen Geerligs, penningmeester; wethouder W. J. B. van Liemt; Me. E. J» ;w, Jofg.kinderrechter en Mr. E.H. F. Bijl de Vroe, kantonrechter. De uitslag van onze winkelgcvelprijsvraag. pag. 6 De Britsche vice-premier Baldwin heeft Hitler met 13 punten beantwoord. pag. 4 Het Amerikaansche Congres heeft Roosevelt's veto betreffende de bonuswet verworpen. pag. 4 Flandin zal dezelfde volmachten krijgen als Poincaré in 1926. pag. 4 De Eerste Kamer over de verbindend- en on. verbindendverklaring van ondernemersover- eenkomsten. pag. 3 De mijnwerkersbond en het bezwaar tegen het rcgeeringsvoorstel inzake het A. 31. F. pag. 3 De regeering wil onze vlieghavens beter be veiligen. pag. 3 Een wetsontwerp is ingediend om de onder cui-ateclestelling van Beerta in te trekken. pag. 3 De Zeescheepvaart krijgt voor den tijd van een jaar steun. pag. 1 Het nieuwe gebouw van „Pro Juventute" te Haarlem is Woensdagmiddag geopend. pag. 5 ARTIKELEN ENZ.- R. P.: Aan ons voetbal-publiek. pag. I Van onzen Parijschen correspondent: Victor Hugo herdacht. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: Ver anderingen in het Britsche kabinet. pag. 1 J. B. Schuil over De andere wereld door het gezelschap Saalborn-Parser. pag. 9 Voor de Vrouw. Sport in 't kort. pag. 8 Schaakrubriek. pag. 13 Bekende Haarlemmers: de heer II. van Bors- sum Buisman. pag. 3 De avonturen van prof. Nimbus. pag. a Onderzoek in Hoofddorpsche zaak onvolledig geacht. Interlocutoir arrest. AMSTERDAM, 23 Mei (V.D.) Het gerechts hof heeft heden een interlocutoir arrest ge wezen in de zaak tegen den 24-jarigen electro- technicus W. K„ die zich te verantwoorden heeft gehad wegens doodslag op zijn pleeg vader, den 43-jarigen Vair B. te Hoofddorp. Verdachte zou hem in den nacht van 5 op 6 September 1934 hebben gedood. De rechtbank te Haarlem heeft verd. van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. In hooger beroep re- quireerde de procureur-generaal wegens dood slag een gevangenisstraf van tien jaar. Vandaag bepaalde het hof bij interlocutoir arrest dat het onderzoek ter terechtzitting niet volledig is geweest. Er zullen op 12 Juni a.s. nog worden gehoord de getuigen Jelsma. in specteur der politie te Haarlemmermeer, Van Weel, Veeneman, Deutekom en de huisdokter van Veeneman. KENNE3IER FOTOKRING. In de Woensdagavond gehouden bijeenkomst in de Sociëteit Vereeniging werden behandeld de jaarverslagen van secretaris en penning meester, beide werden goedgekeurd, terwijl er uit bleek dat de Vereeniging in bloeiendeir toe stand verkeert. De mogelijkheden van het werk program voor het volgende jaar werden onder oogen gezien, en werd besloten uitbreiding te geven aan het aantal werk- en gewone ver gaderavonden. Het bleek dat de vereeniging in den bonds wedstrijd lantaai'nplaten den tweeden prijs had behaald. Daar de secretaris geen hei-benoeming wenschte. was verkiezing van een nieuwen functionaris aan de orde. De nieuwe samen stelling van het bestuur is thans als volgt: J. C. Uhlenbroek, voorzitter; J. Stoelman, 2e Vooruitgangstraat 29, secretaris; P. Windt, penningmeester; A. G. C. Meyer en W. van Ommen, bestuursleden zonder functie. Na de beoordeeling van de voor den 50-pun- tenwedstrijd bi-omidevergrootingen ingezon den foto's volgde de vertooning van enkele vogelfilms van den heer Burdet. Het hoeft geen betoog dat van deze films veel werd ge noten. een beschouwing in engeren kring heeft vooral bij deze films veel voor op de vertoo ning in de bioscooptheaters, men komt tot rustiger inzicht en krijgt op die wijze moge lijk nog meer waardeering voor den maker, die wel het maximum aan geduld en uithou dingsvermogen beschikbaar moest hebben om zooveel schoons op de films vast te houden. De vergadering was goed bezocht. BROEDERSCHAP VAN DIAKONEN. Onder voorzitterschap van der. heer H. W. Duyvendak, geestelijk verzorger bij de stich tingen voor toevallijders te Haarlem en Heemstede is in het kasteel van de Hem- mensche Zendingsstichting de 57ste broe derdag gehouden van de brccdcrrc'--- van diakonen. De geneesheer-directeur van de stichtingen voor toevallijders in Haarlem en Heemstede refereerde over het onderwerp; „Geestelijke Volksgezondheid". De heer Duyvendak werd als voorzitter geïnstalleerd.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1