DE BILT Sport-Varia. DUBBEL GENOT DUBBiL%5TEB V R IJ D A G 24 MET 1935 HAARL'E M'S DAGEEAD ARROND. RECHTBANK. Valsche aangifte. inoe de zaken zich precies toegedragen heb ben, kon uit de tegenstrijdige verklaringen van verdachte en getuige niet opgemaakt wor den. In elk geval stond een 31-jarig landar beider uit de Haarlemmermeer terecht voor de Haarlemsche rechtbank omdat hij aan de politie een brief gezonden had inhoudende aangifte van diefstal van 'n armbandhorloge- door zijn kostbaas. Deze beide mannen had den zich samen schuldig gemaakt o.a. aan een kippendiefstal en knapten daarvoor ge vangenisstraf op, zoowel verdachte als zijn kostbaas zijn gedetineerd. Vermoedelijk om zelf eerder uit de gevangenis ontslagen te worden dan zijn kostbaar heeft de arbeider de aangifte gedaan die valsch was. Want de ar beider zou het horloge zelf verkocht hebben voor de somma van f 2, waarvan hij f 1 aan zijn kostbaas gaf. De politieman heeft den verd. nog attent gemaakt op het gevolg van een mogelijk valsche aangifte, waarop verd. opmerkte: „Ik draai er misschien wel in voor valsche aangifte"'. De officier vorderde een gevangenisstraf van 4 maanden. Mr. L. G. van Dam trad als verdediger op. Uitspraak over 14 dagen. Auto reed wielrijder aan. Op 1 Augustus heeft In de Haarlemmermeer op den Hoofdweg een ernstig ongeluk plaats gehad doordat een auto een wielrijder heeft aangereden. De bestuurder, een jongeman uit Hillegom, stond voor de Haarlemsche recht bank terecht wegens het veroorzaken van li chamelijk letsel door schuld, want de aange- redene, een stoelenmatter uit Nieuw-Vennep heeft zware wonden opgeloopen. Hij heeft een geruimen tijd tusschen leven en dood ge zweefd en is nog niet heelemaal valide, aldus verklaarde de medicus, die den man behandeld heeft. Ongeveer 20 weken heeft het geduurd. Het feit speelde zich af des avonds om streeks kwart voor tien. De auto van verdach te raakte den wielrijder op het oogenblik dat hij een tegenligger met felle lichten passeer de. De chauffeur zou daardoor verb'ind ge weest zijn. Zijn snelheid noemde verd. zelf 30 a 40 K.Mmaar de getuigen zeiden, dat ver dachte hard reed. De stoelenmatter achtte de lichten van den tegenligger niet verblindend. Belangstelling voor den getroffene heeft de chauffeur weinig getoond. Pres.: „Waarom stopte u niet, toen u ver blind werd?" Verd.: „Daar had ik geen gelegenheid meer voor." Pres.: „De tegenligger kan ook schuld heb ben miaar u heeft het in elk geval omdat u doorreed!" Een getuige, die per fiets in dezelfde rich ting als verdachte reed. is wel verblind ge weest door de lampen van den tegenligger. De officier achtte snelrijden bewezen, wat zeer ï-oekeloos was. juist ook door de felle lichten, die hem tegemoet kwamen, zoodat de chauffeur op den tast moest rijden (zooals hij zelf gezegd heeft). Het speet den officier overigens den chauffeur van' den tegenligger niet te pakken gekregen te hebben. Hij eischte een hechtenisstraf van één maand en in trekking van rijbewijs voor 6 maanden. Mr. Briët geloofde, dat verd alles gedaan heeft om een ongeluk te vermijden. Hij pleitte vrijspraak, in elk geval clementie. In dit geval kan geen aanleiding zijn voor Intrekking van rijbewijs. Uitspraak' oVer14 dagen. Brand door schuld. Een 31-jarig Haarlemmer is door de x-echt- bank bij verstek veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van 1 maand en een boete van f 30 subs. 20 dagen wegens het ver oorzaken van brand door schuld. Hij was op 24 Oct. bezig geweest met een laschapparaat vlak bij een schuurtje in Haarlemmermeer, waarbij hij de noodige vooi'zox'gsmaatregelen niet in acht zou hebben genomen. De officier achtte de handeling van ver dachte zeer roekeloos. Als zulke daden xxiet streng gesti-aft worden zullen in Haarlemmer meer wel meer boei'deryen te gronde gaan. De officier vroeg een boete van f 50 en een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 maanden. Mr. B. W. Stonxps verwierp de mogelijkheid niet, dat er een ander in het schuurtje achte loos een sigaret of lucifer heeft weggeworpen. Hij betoogde voorts, dat geen sprake is van grove' schuld en pleitte derhalve vrijspraak, of anders clementie. Uitspraak over 14 dagen. MUZIEK. Vergadering van de kampeerver. „Haarlem" Zandvoort blijft het kampcentrum. In het gebouw De Centrale Spaarne 94. hield de kampeervex-eeniging Haarlem" Donder dagavond een openbare 'vergadering onder voorzitterschap van den heer N. J. Vos. Na opening en lezing der notulen deed de voorzitter eenige mededeelingen betreffende de regeling op het kampeertex-rein te Zand voort. In een vorige vergadering besloot het be stuur in principe voortaan Heemskerk als kampeercentrum te nemen, in verband met de maatregelen door het gemeentebestuur van Zandvoort getroffen. Het besluit van het be stuur berustte in hoofdzaak op de hoop, dat het Heemskerksche strand door den exploi tant door verhooging etc. voor massa-kampeer terrein geschikt kon worden gemaakt, waar voor x-eeds toezegging was verkregen. Dit stuitte echter af op moeilijkheden van zake- lijken aard. Het bestuur meende in dit verband den le- derx te moeten afraden in Heemskerk te kam peeren. mede om het feit, dat met den opzich ter in Zandvoort, den heer van der Wielen, een regeling is getroffen, die den leden ten goede zal komen. Ten Zuidexx van de grens lijn Bloemcndaal-Zandvoort blijft nu 200 M. strand vrij. Daarnaast is 60*0 M. strand voor een massa-kamp gereserveerd. Voor een regel maat in het tentenkamp zal zox*g gedragen worden. De pxijs van het kampeeren is de zelfde gebleven, de leden genieten echter bij den kantinehouder een reductie. Na rondvraag sloot de voorzitter de verga dering. MOTORTECHNISCHK CURSUS VOOR MARECHAUSSEES. Aan den cursus in motortechniek welke ge durende het tijdvak 3 Juni tot en met 13 Juli bij den Motordienst wordt gehouden, zal wor den deelgenomen door de marechaussees B de Vries, K. van den Heuvel, L. J. Gaasbeek van de le Div„ J. W. van den Berg, C. J. van Wijn, A. Krijgsman van de 2e Div., J. van Dieren, J, van Roodselaar, J. Wiering van de 3e Div., en L. Brouwer, J. H. Schoonbeek en P. Steringa van de 4e Div. Koninklijke mare chaussee. Haarlem's Muziekinstituut LEERAREN-CONCERT m. m. v. h. Mannenkoor „Caecilia". Woensdagavond hebben verscheidene aan Haarlem's Muziek-instituut werkzame leer krachten benevens het mannenkoor „Caecilia" geconcerteex-d in den Stadsschouwburg. Het programma van dit concert was zeer uitge breid. Het bevatte tal van werken van de meest vei-schillende richting, bezetting en her komst, en daaronder ook enkele composities van eigen ieerkrachten, n.l. van den heer W. Rettich, van den directeur Nico Hoogerwerf en van den heer Jac. Bonset. De heer Rettich had een gedichtje vaxx Guido Gezelle gecomponeerd voor mannen koor en 4 hoorns, een combinatie, die ook al door Schubert aangewend is. Het is ons niet duidelijk geworden, waarom de tekst voor dit in Nederland geschreven en door een Neder- landsch koor uitgevoerde werkje in het Duitsch overgezet was. Gezelle's idioom kan geen ver taling lijden, zonder van zijn stemming te verliezen. Dit daargelaten leek ons de com positie veel minder geslaagd dan die der twee gedichtjes uit „Des Knaben Wunderhorn", die de lieer Rettich zeer treffend tot duetten voor sopraan en bariton bewerkt had, en die door mej. Corrie Bijster en den heer Jaap Stroomenbergh met den componist aan den vleugel zeer goed ten gehoore gebracht wer den. Het koorwerkje bestaat uit eenige stro fen, die door de hoorns ingezet worden, maar daarna in de veelvuldige chromatische dalin gen der koorstemmen een verslapping sugge- reeren. Misschien lag dit ten deele ook aan de uitvoering onder leiding van den componist; het haperde tenminste ïxogal eens in de sa menwerking. De „Songe arabe" voor viool en piano van Jac. Bonset werd door den heer Jan Viervey- zer met begeleiding van den heer Bonset ge speeld. Het stuk interesseerde door den exoti- schen klank, maar had wellicht door meer verscheidenheid en afwisseling kunxxexx win nen. In het koorwerkje „Jam sol recedit igneus" toont de heer Nico Hoogerwerf zich weer de deskundige mannenkoorleider; nieuwe gezichtpunten biedt deze compositie niet. Wel werden nieuwe gezichtpunten geboden door Hindemith's Sonate voor viola d'amore en piano. Het is reeds merkwaardig dat een zoo uiterst modern componist als H. een pogixxg heeft gedaan om de in onbruik geraakte viola d'amore in eere te herstellen. Zijn grondige kennis van de altviool zal hem daarbij wel van nut geweest zijn. maar het is zeer opmer kelijk hoe hij aan de door haar aard hoofdzake lijk voor een paar bepaalde toonsoorten bruik bare viola d'amore zijn zeer gedurfde schrijf wijze heeft weten aan te passen. Welluidend in den gebr uikely ken zin van het woord is zijn sonate allerminst; vervelend is zij echter ook niet. Van de Sonate van Stamitz. die tevoren uitgevoerd werd, zou men juist het omgekeer de kurxnexi zeggen. De heer Cor Kint, dien we dezen winter ook op een concert der H.O.V. de viola d'amore hoorden bespelen, deed zich weer als een respectabel meester op dit instru ment kenixen; de pianist Jan Couvée had in Stamitz' Sonate een lichte, in Hindemith's Sonate een zeer lastige taak,'doch'toonde zich ook tegen deze laatste opgewassen. Minder ingenomen konden we zijn met de wijze waarop de heer Couvée Beethoven's Sonate „Les Adieux" vertolkte. Dit was, op zijn zachtst genomen, wel zeer vrij en zeer af wijkend van wat we als norm kennen. Tempo wisselingen als de heer C. zich veroorloofde heffen allen samenhang op; zijn overdadig pedaalgebruik daarentegen verbond wat vol gens den tekst gescheiden moest zijn. Het minst stoorden deze factoren in de Finale (Le Retour), waarvan de vertolking dan ook het meest aaxxvaardbaar was. Later gaf hij in Ravel's „Jeux d'Eau" bewijzen van zeer goede technische kwaliteiten. De heer Jaap Stroomenbergh deed zich be halve in de duetten ook in drie liederen van Brahms hooren. En den heer Ed. v. d. Ploeg zagen we nu eens zonder zijn bekende Me- phisto-vermomming op het tooneel van den schouwburg, maar hij bleef ook in gewone kleeaij een rasecht operazanger, zooals uit zijn vertolking van aria's van Grétry en Verdi bleek. i Bij de door Corry Bijster gezongen aria van Bach „Ich bin vergniigt in meinern Leiden" vervulde de heer Vierveyzer de obligaat-viool partij. „Caecilia", dat behalve de reeds genoemde nog enkele nummers zong, was door de op stelling in minder gunstige omstandigheden dan in de groote concertzaal het geval pleegt te zijn. Daardoor kwamen sommige stemmen, die vooraan geplaatst waren, te veel uit en werd de samenklank niet altijd homogeen. Het mooie stemmenmateriaal deed zich des ondanks vaak gelden en speciaal de eerste tenoren hadden een dankbare opgave in „Wald- einsamkeit" van Seudel, hoewel het ons on verklaarbaar is, dat een componist een regel als „Wie still, wie weit" door een fortissimo te zingen hooge d laat verklanken. Dat is „weit van der Stille entfernt!" In „Pluk den Dag" van De' Berrie was de zuiverheid wel eens onvolkomen; „Le Ménestrel" van Boleldieu werd met de gewone virtuositeit gezongen. Het slot van het programma werd gevormd door het pianokwartet op. 16 van Beethoven. Dit nummer had misschien beter kunnen ver vallen. Vooreerst toch was het programma al zeer lang; ten tweede was de cellist door ziekte onverhoopt verhinderd mee te werken en ten derde had de pianist Rettich zijn partij te licht geschat en onvoldoende voorbêreid. De afwe zigheid van den cellist A. Hart Nibbx'lg werd volkomen vergoed door den heer Ed. Biele; de heeren Vierveyzer en Kint vertolkten hun partijen met bekwaamheid en toewijding, maar de slordigheden in de uitvoering der pianopartij bedierven schier elk moment. Het zou ons te ver voex-en alle tekortkomingen in deze party hier op te sommen; we moeten dus volstaan met de opmerking, dat een dusdanige uitvoering moeliyk tot voorbeeld voor de leer lingen kan strekken. De heer Rettich is eeix zeer handig en vaardig begeleider, maar voor de uitvoering van de kamermuziekwerken der groote meesters worden ook piëteit, zorg en studie vereischt. Aan verschillende uitvoerenden werden bloemen aangeboden, en het talxüjke audito rium toonde zich met de voordrachten zeer ixigenomen. K. DE JONG. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijxi hier vyf ry- wielen ontvreemd. PERSONALIA. Te Amsterdam is geslaagd voor hel examen apotheker-ass. onze stadgenoote mej. Anke v. d. Heuvel, - - meldt: Hoogste barometerstand 771.1 m.M. te Stornoway. Laagste barometerstaxid 756.0 m.M. te Frankfurt. en voorspelt: Meest matigen Oosteiyken tot Noordelijken wixid. Gedeelteiyk bewolkt met weinig of geen regen in het Noorden In het Zuiden betrok ken tot zwaar bewolkt met meer kans op regen. Waarschyixlijk iets warmer. Uit het Buitenland Stijging van de temperatuur waarschijnlijk. De depressie die gisterexx in het Zuidoosten van het waarnemingsgebied was gelegen, verplaatste zich met haar kern Nooi'doost- waarts en vulde sterk op. De laagste baro meterstanden worden thans over Midden- Duitschland aangetroffen. Hier en daar viel een vry zware onweersachtige regen. Nancy had 23. Kaï'lsruhe 18 en Breslau 12 m.M. Ook thans is het over het grootste deel van Frankrijk en Duitschland nog regenachtig weer. Het hooge druk gebied over de Brit- sche Eilanden breidde zich zoowel naar de Nooi'd- als naar de Oostzijde een weinig uit. Over de Britsche Eilanden is de temperatuur een weinig gestegen; De gisteren genoemde depressie nabij IJsland is reeds weer naar Noord-Scandinavië. Thans stygt de tempe ratuur over IJsland weer. In Midden- en Zuid- Scandinavië handhaaft zich de hooge dnik. Het blijft er goed 'weer met geleidelijk stij gende temperatuur. Voor het Zuiden van ons land blijven in vei'band met de Duitsche depressies de x-egen- kansen nog aanhouden. Voor het Noorden is de kans op neerslag gering. Langzame stij ging van de temperatuur is waax-schynlijk. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN.. Opticiens. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. Thermometer 24 Mei: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 762 m.M. 761 m.M. 65 F. 52 F. 67 F. GROOTE HOUTSTRAAT No. 36 Telefoon 10568 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 Mei. Ondertrouwd 23 Mei: J. P. van Galen eix M. van Zon; D. Hoek en A. W. van der Vecht; J. Nieuwenhof en J. E. Hagebout; F. W. Freij- muth en W. Jonker; D. C. Keetlaer en A. W. M. Koenekoop; P. de Bruin en H. J. van Maas; W. F. Pieters en W. Boogaard; J. Groenevelt en H. D. van den Burg; B. Ovei-dijk en G. W. Does; H. S. Kwakkelstein en B. Mooij. Getrouwd 23 Mei: J. W. H. Put en W. Drie huizen; F. Kasteelen en R. M. Koekkoek; C. Denijs en A. A. E. Kiipp; G. Cornet en J. Bij- voets: J. E. Kruijff en G. A. G. van der Veldt. Bevallen 21 Mei: F. van den Hoekvan Nimwegen, d.: P. C. Dykkampvan Til, d. en z 23 H. H. J. Philippo—Soutberg, d.; M. F -enKesseler, z.; A. van Steen Frr O 10 Mei: K. Hartog, 66 j„ Stol- bergsi... n. Vos, 56 j., Rollandslaan: 21 Mei: J. van der Breggen ,10 j„ Hazepaterslaan; J. G. Anderson, 76 j.. Eindenhoutstraat; 22 Mei: A. Kaa-v—Bode, 51 j., Acaciastr.; Tj. de Vries, 73 j., 'Maerten van Heemskerkstraat: J. P. Bulens—I-Iazevoet, 70 j„ Jacobijnestraat; 23 Mei: A. J. M„ 8 dagen, d. v. J. G. Vermeijs, Teylerstraat. AGENDA VRIJDAG 24 MEI Café Brinkmann: Verg. aandeelh. N.V. Handelsmaatsch. A. Resink. 4 uur. Rembrandt Theater: „Walzer an der Newa" Op het tooneel: Brions Comp. 2.30, 7 en 9.15 u. Frans Hals Theater: „De duivel is een vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De spionne van Stamboul". Doorloopende voorstelling van 711.30 uur. Palace: „Menschen, die verdwijnen". Op het tooneel: De Blonzels, Nederlandsche acroba ten. 7 en 9.15 uur. Bloemen daal: Alg. verg. aandeelh. N.V. Timmer- en Meubelfabriek v. h. G. P. J. Bec- cari. 4 uur. ZATERDAG 25 MEI Restaurant Brinkmann: Kon. Ned. Toon- kunstenaarsvereeniging, jaarvergadering, 8 u. La Gaité: Groot nachtfeest. 8 uux\ Bioscoopvoorstellingen 's middags en des, avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, Toegang vrij. Het Zwaluwen-elftal, dat op Zondag 2 Juni a.s. op het N.A.C.-tei'rein te Breda tegen de En- gelsche profclub Reading speelt, is als volgt samengesteld: doel: Pöttgens (Bleyerheide) achter: Blom (N.A.C.) en Caldenhove (D.W.S.); midden: De Kok (N.O.A.D.), Van Houturn (L.O.N.G.A.) en Mallée N.A.C.)voor: Wels (Unitas), Brokken (L.O.N.G.A.), Simons (N.A.C.), Jörissen (Juliana) en Mijnders (D.F.C.) (Tel.) SCHAKEN R.K. SCHAAKCLUB SINT BAVO TE HAARLEM Uitslagen van de onderlinge wedstrijden: Groep I: F. A. PutsTh. van Osch 10 P. A. wytkampW. de Boer 1—0 C. BottelierB. van Kessel 01 Th. v. Dyk—W. de Boer 10 Gx'oep II: B. HommesJ. Koelemy 01 J. BottelierJ. H. Heuser 01 C. EmansA. Odyk 1/21/2 J. BergmanB. Hommes 1—0 J. Heuzer—A. J. Odijk 1/2—1/2 B. StevenhageJ. Koelemy 10 J. HasertB. Stevenhage 01 J. BergmanJ. J. v. Kesterexi 01 BILJARTEN. W ereldkampioenschappen libre. Sweering verliest zijn beide partijen. Uit Bordeaux: Alhier zyn Donderdag de wereldkampioenschappen begonnen. Deelge nomen wordt door vertegenwoordigers van Frankrijk. Spanje, Portugal, België, Zwitser land en Nederland. Onze landgenoot Sweering speelde twee partyen, die hij beide verloor. Tegen den Zwitser Roth speelde hy eexx behoorlijke partij; het verschil was niet zoo groot, doch tegen den Portugees Ferraz kwam duidelijk aan het licht dat onze landgenoot by dergelijke spelers ver ten achter staat. Ferraz liet zulk een spel zien. dat het voor onzen landgenoot, wanneer hy aan stoot kwam niet bemoedigend was om verder te gaan, waardoor hy er daxx ook niet veel tegenover kon stellen. De resultaten van den eersten dag waren pnt. brt. h.s. gem. Ferraz (Portugal) 500 6 257 83,33 Baudart (België) 49 6 26 8,16 Roth (Zwitserland) 500 23 119 21,70 Sweering (Nederland) 412 23 162 17.90 Albert (Frankrijk) 493 22 324 22,40 Cote (Frankryk) 500 22 205 22,72 Domingo (Spanje) 500 16 314 31,29 Butron (Spanje) 500 16 333 31,29 Cote (Frankryk) 500 16 207 31,29 Baudart (België) 238 16 110 14,87 Ferraz (Portugal) 500 11 357 45,45 Sweering (Nederland) 90 11 31 8,18 WIJK AAN ZEE EN DUIN Vóór- en tegenstanders van fusie aan het woord. De meerderheid zal Ged. Staten gunstig adviseeren. Donderdagavond vergaderde de gemeente- x-aad. onder voorzitterschap van burgemees ter H. Rothe. De raad was voltallig. Na vaststelling van enkele financiëele be sluiten kwam aan de orde de voorbereiding van het rapport inzake de samenvoeging van de gem. Beverwyk en Wijk aan Zee en Duin. Zooals bekend hebben Ged. Staten ver zocht vóór 1 Juni a.s. het gevoelen van den raad ten aanzien van dit vraagstuk te mogen vernemen. De heer De Wil dt herinnexxle er aan, dat de raad zich onlangs met 10 tegen 3 stem men vóór de fusie heeft uitgesproken. Na mens alle voorstanders verklaarde spr.. dat deze nog steeds van het belang der samen voeging overtuigd zijn. Hij hoopte, dat Ged. Staten het onderzoek in deze zaak zullen bespoedigen, temeer, nu 75 pet. der bevol king zich reeds vóór de fusie heeft uitge sproken en haar dus gewenscht acht. Spr. wees er op, dat samenvoeging een goede uitbreiding en den aanleg van een ri- oleering zal bevorderen. Het ontbreken vaix rioleering heeft tot gevolg gehad, dat tot dus ver slechts langs de wegen is gebouwd, waar door vele gronden, welke duur gekocht zyn, zeer ongunstig kwamen te liggen. De x-aadsleden hebben over deze zaak ter dege nagedacht. By het nemen van hun be slissing heeft uitsluitend het algemeen belang voorgezeten. Ten aanzien van het beleid van den burgemeester of van het college hebben zij geen enkele klacht. Dit beleid zal dan ook niet als een motief voor de fusie kunnen gelden. Spr. hoopte ten slotte, dat, wanneer de fusie een feit zal zijn, met de belangen der ambtenaren rekening zal worden gehouden. Hy stelde voor om Ged. Staten in gunsti- gen zixi te adviseeren. De heer Melchers verklaarde eveneens, dat het beleid van B. en W. bij het bepalen van zijn stem niet den doorslag heeft ge geven. De heer Schelvis wilde eex-st het rap port van den dubbelen raad afwachten, al- voi*ens een beslissing te nemen. Wethouder Ter voort merkte op, dat de gemeenteraad zelfstandig beslist, los vaxx den dubbelen raad. De voorzitter zeide tegenstander te zyn van de fusie Spr, verklaarde voor zijn gemeente te zullen blijven strijden. De heer De Winter vestigde de aandacht op hetgeen zooal over de fusie is gezegd en geschreven. Daax-bij wordt den indruk ge wekt, dat Wyk aan Zee en Duin al van de baan is. Wanneer het dien kant uitgaat, wil spr. wel verklaren, dat hy de huid niet wenscht te verkoopen, voor de beer geschoten is. Er wordt allerlei beloofd, b.v. ten aanzien van de rioleering. doch spr. was er van over tuigd, dat deze gemeente wel degelijk een rioleering kaxx krygen en zelfs goedkooper, dan bij aansluiting bij Beverwyk. Spr. vond, dat bij de pro-fusie-aetie een andere toon behoort te worden aange slagen, Wethouder Tervoox't: Met wat er ge schreven wox-dt hebben wii niet te maken. De lieer De Winter wilde eveneexis het 10 per '/3 ons THEODORUS NIEMEIJER GRONINGEN (Adv. Ingez. Med.) rapport van den dubbelen raad afwachten. De voorzitter: Dat is xxatuurlyk pre cies hetzelfde, als van Beverwijk. De heer Kruithof wees er op. dat de raad reeds besloten is. Alleen iyoet men niet denken, dat over 5 jaar ae rioleering er is. Ook wat gezegd is over de schulden van Be verwijk en Wyk aan Duin vond spr. wel wat erg. Beverwijk heeft zich zelf geen lasten opge legd ten gerieve van Wijk aan Duin. Ook spr. wilde het rapport van den dubbelen raad af wachten. De voorzitter: Dat rapport komt hier niet ter tafel. De heer Gysberts betoogde, dat riolee ring hier absoluut noodzakelylt is. Toch is er nooit iets aan gedaan. De heer Poortstra las hierna een ver klaring voor van de tegenstanders, die de fusie xxiet wenschelyk en evenmin noodzake lijk achten. Voor de aansluiting bij het streek- plaxx zal de bebouwhxgskwestie goed geregeld worden. Spr. becritiseerde de actie van het Comité Groot-Be ver wyk, dat met zyn leuzen van rio leering en lage belasting veel onrust en ver deeldheid onder de bevolking heeft gebracht. De bevolking, die onder zware lasten gebukt gaat, is zeer gevoelig voor die leuzen en onder den invloed daarvan wil zij door samenvoe ging aan dexi druk ontkomen. Het dorp Wijk aan Zee daarentegen heeft getoond zijn historie te willen handhaven. Spr. wees hierna op het zuinige beheer in. deze gemeente en op de kleine schuldenlast. Daarbij kan Wyk aan Duin niet, zooals Be verwijk, over winsten en reserves uit bedrijven beschikken, iets waarmede intusschen Ged. Staten geen genoegen namen, zoolaxxg xxiet alle andere middelen zyn uitgeput en de be lastingen zyn verhoogd. Er ontstond hierna een min of meer heftige discussie over de wijze vafi actie-voeren door voor- en tegenstanders van de fusie, waarna de heer Kruithof constateerde, dat door voorstanders rare dingen zyn geschx-even, iets wat van de tegeixstanders niet gezegd kan worden. De voorzitter zette tenslotte zyn stand punt uiteen, waarbij, hy verklaarde, zich ge- ergerd te hebben aan de manier, waarop over de fusie is gesproken en geschreven. Er zijn allerlei beloften en voorspiegelingen gedaan, waarnaar het publiek heeft geluisterd. De raad heeft zich echter af te vragen of de samenvoeging ixx het belang is der gemeen te. Spr. moest deze vraag ontkennend beant woorden. Het was hem gebleken, dat onder andere argumenten, zooals antipathie tegen personen, een rol spelen. Intussqhen dankte spr. voor de woorden, over het beleid vaxx het college geuit. Hij hoop te van harte, dat, waixneer de fusie een feit wordt, de gemeente er inderdaad voordeel van zal hebben. Spr. zou echter voor de zelfstan digheid van zijn gemeente blyven strijden. Het voorstel van den heer De Wildt werd hierna met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Poortstra, Schelvis en Kruithof. Het standpunt van de minderheid zal even eens aan Ged. Staten worden kenbaar ge maakt. BEVERWIJK OPENBARE VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage werd in het Veilingsgebouw „Centrum" Don derdagmiddag in het openbaar verkocht: Een huis met erf en grond te Wyk aan Zee aan den Zeeweg no. 224 groot 1 A. 94 c.A. Opgeboden tot 2975. Op 20 gemijnd door de N.V. Amsterdamsche Hypotheekbank. Op brengst 2995. De perceelen Kleine Houtweg nos. 59 en 57, die ook geveild zouden worden waren inmid dels uit de hand verkocht. Donderdagmorgen werden in Hotel „Oud- Meex*enstein" de machinerieën verkocht, staande in het perceel Koningstraat 14, be- hoorende tot het failissement van Gebr. Braun, alhier. De veiling geschiedde door den makelaar D. Teer ten overstaan van notaris J. H. Brern- mers. De totale opbrengst was 1444, zijnde onge veer 10 pCt. van de waarde. Een cirkelzaagbank „Kirchener" 55 c.M. bracht 90 op. een Vandikte-bank 70 c.M. ƒ.155, een ketting-fraismachine 95. een lint zaagmachine 120 enz. De kooper van het des namiddags te ver koopen perceel kreeg recht vah naasting op de machines. Des namiddags werden ten overstaan van notaris J. H. Bremmers in Hotel „Oud Mecren- stein" in het openbaar verkocht: 1. Een woonhuis met erf aan den Kees Delfsweg no. 46, groot 1 A. 36 c.A. Behoorende tot de nalatenschap van mej. Soellaart. Hoogste bieder: D. Teer 2950. Bij afslag op 7 gemijnd door Hagedoorn. Beverwijk. Opbrengst 2957. 2. Een woonhuis aan den Cornells Maters- weg no. 106, groot 1 A. 88 c.A. Eigendom van N. Th. M. Braun, Hoogste biedei- D Teer al hier voor 2700. By afslag niet gernynd. 3. Een woonhuis met erf aan den Cornelis Matersweg no. 108, gi'oot 1 A. 89 c.A. Eigendom van N. Th. M. Braun, alhier. Hoogste bieder D. Teer voor 2800. By afslag niet gemijnd. Combinatie van de perceelen 2 en 3, staande op 5500 bij afslag op 3 gernynd door M. Davidson. Opbrengst 5503. 4. Een woonhuis met erf aan de Mr. Van Lingenlaan 5 te Beverwijk, groot 1 A. 57 c.A. Eigendom van Gebr. Bi-aun. alhier. Hoogste bieder D. Teer voor 3000. Bij afslag ge mijnd op 5 door P. J. J. Haazevoet, alhier. Opbrengst 3005. 5. Een werkplaats aan de Koningstraat no. 14. groot 2 A. 20 c.A. Eigendom van Gebr. Braun. Hoogste bieder F. Ph. P. Braun, alhier voor 3660. Bij af slag op 1 gernynd door F. Ph. P. Braun. Opbrengst 3661. De kooper maakte van van recht tot naas ting van de des morgens verkochte machine rieën gebruik voor 1783.70.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2