UIT HET BUITENLAND Tooneel in Duitschland THIJS IJS EN DE WINTERKONING. Radio-Procramma iV R IJ D A G 24 M E I 1935 H A A R E E M'S D A G B E A D Spanning om het Italiaansch-Abessynisch geschil. Mussolini maakte gisteren bekend alle bemiddeling van de hand te wijzen. Toch nog een nieuw voorstel. De Amerikaansche Senaat bekrachtigde gisteren Roosevelt's veto inzake de bonuswet. Genève, Spanning om het Italiaansch- Abessynisch conflict vergroot. Gisteren werd te Genève bekend gemaakt, dat het conflict tusschen Italië en Ethiopië tol een impasse geraakt was. Mussolini had alle voorstellen van de be middelaars van de hand gewezen. Later meldde Reuter: Als resultaat van het onderhoud, hetwelk Laval hedennamiddag had met Eden, baron Aloisi en den gedelegeerde van Abessynip, is in het ItaliaanschAbessynische conflict een nieuwe compromis-formule opgesteld, die hedenavond aan Rome en Addis Abeba is voor gelegd. Zwitsersche eisch tot schade vergoeding afgewezen. In de openbare zitting van den Volken bondsraad van Donderdag is de eisch van Zwitserland tegen Frankrijk, Duitschland en Italië betreffende tijdens den wereldoorlog aan Zwitsersche burgers toegebrachte schade definitief afgewezen. De geëischte schadever goeding bedroeg in totaal 50 millioen Zwit sersche francs. Het beroep op den Volkenbond was een laatste poging in deze aangelegenheid waartoe de Zwitsersche bondsraad was over gegaan onder den druk der openbare meening, ofschoon de directe onderhandelingen reeds hadden doen blijken, dat geen kans op slagen bestond. Amerika. De bonus-wet gaat niet door. De senaat heeft gisteren het door president Roosevelt tegen de Patman-bonus bill uitge sproken veto gesteun, daar geen twee derde meerderheid van stemmen behaald kon worden om dit veto te kunnen herroepen. 54 senatoren hebben hun stem tegen, 40 senatoren hun stem vóór het veto uitgebracht. Engeland. naar Reuter meldt besloten een dag soldij of tractement af te staan voor den bouw van een nieuw vliegeskader, in de plaats* van de ver ongelukte „Maxim Gorki". Het plan van de regeering,om in plaats van het verongelukte vliegtuig drie van dit type te bouwen is gewijzigd. Thans is men voorne mens zes van deze toestellen te bouwen, reeds is de opdracht hiertoe gegeven. Ingrijpende wijziging van het kabinet verwacht. Naar thans verluidt is er geen twij fel meer aan. dat nog voor het einde van het Pinksterreces Baldwin in plaats van Macdonald zal optreden als minister-president. De reden van deze wijziging ligt in het feit, dat de oogarts geconstateerd heeft, dat Mac- donald's oogen niet zijn opgewassen tegen de inspanning, die zijn huidige functie met zich medebrengt. Volgens oud-Engelsche traditie zou een verandering van premier het formeele aftreden van alle overige kabinetsleden nood zakelijk maken. De nieuwe premier zou dus de vrije hand hebben voor een algeheele reorga nisatie van het kabinet. Verder verluidt, dat er- reden bestaat aan te nemen, dat Baldwin van deze gelegenheid een ver-gaand gebruik zal maken. Macdonald zou waarschijnlijk in de regeering zitting blijven nemen als president van den staatsraad. Men zal zoo wordt medegedeeld alles in het werk stellen om voor de kiezers te treden met een zoo sterk mogelijke regeering op de tegen woordige nationale basis. De parlementsver kiezingen zouden dan waarschijnlijk in den herfst plaats hebben. 2500 piloten worden opgeleid. Het ministerie van Luchtvaart deelt mede. dat het in verband met het besluit der regee ring tot een snelle uitbreiding van de Britsche luchtmacht over te gaan noodzakelijk is ener gieke maatregelen te nemen wat betreft de opleiding van een sterk corps goede piloten en werktuigkundigen. Met de recruteeringscampagne zal onmid dellijk een aanvang worden gemaakt opdat vóór April 1937 2500 piloten en 20.000 werk tuigkundigen zijn opgeleid De candidaat-pi- loten zullen worden aangenomen voor een ac tieven dienst van vier jaar, gevolgd door een reservedienst van zes jaar. Rusland. Weermacht spaart vnor zes nieuwe „Gorki's" Het geheele personeel van de Russische weermacht, bestaande uit 940.000 man, heeft INWIJDING VAN DE „NORMANDIë". Uit Le Havre, 23 Mei: De inwijding van het grootste passagiersschip, dat op het oogenblik ter wereld bestaat, heeft de geheele stad in een blijde feestelijkheid gehuld. De donkere wolken, die deze plechtige gebeurte nis op het laatste oogenblik nog dreigden te verduisteren, zijn met de opheffing van de staking der zeelieden, voorbijgewaaid. Vroolijk wapperen van de masten der schepen in de haven de honderden wimpels, in de haven kroegen en -café's weerklinkt muziek van harmonika's en orchestrions.Overal waar vrije passage gelaten is, beweegt zich een dichte stoet van belangstellende wandelaars. Voor de pier ligt de majestueuse „Normandië". De vele hooggeplaatste persoonlijkheden en gasten, die voor de inwijding van de „Nor mandië" naar deze havenstad zijn gekomen, hebben zonder eenigen twijfel een opgewek- ten en aangenamen indruk gekregen, van de thans zoo drukke en levendige stad. Vergezeld van zijn echtgenoote is de presi dent der Republiek, Lebrun, voor deze gele genheid in Le Havre verschenen. Ook het corps diplomatique was versche nen om van zijn belangstelling blijk te ge ven. Voorts waren bij de inwijding aanwezig talrijke prominente regeeringsfunctionaris- sen. een groot aantal journalisten uit binnen- en buitenland, vele op den voorgrond treden de persoonlijkheden uit de scheepvaartwe reld. enz. enz. President Lebrun heeft bii de inwijding een- korte redevoering uitgesproken, waarbij hij wees op het gunstige teeken, dat gelegen is in het feit, dat te midden van de ongunstige tijden en onder voor de scheepvaart zoo moeilijke omstandigheden, nog voldoende energie en scheppende krachten in Frankrijk aanwezig bleken, om werken van den omvang van de „Normandië" tot stand te brengen. Spreker vestigde tevens de aandacht op de totstandkoming van de grootsche havenwer ken in Le Havre NEGEROPPERHOOFD VERVULT HOOFDROL IN RHODES-FILM. KAAPSTAD. 23 Mei iV. D.) De regisseur van de Gaumont-British Pictures Geoffrey Bar kas, die in Matopos de opnemingen leidt van de in Rhodesia spelende scènes der Cecil Rhodes-film, heeft het negeropperhoofd Ndansa Kumalo. een neef van wijlen Lobexx- gula, bereid gevonden hem te vergezellen naar Londen om bij de binnen-opnemingen te Elstree de rol te spelen van Lobengula, den Koning der Matabelen. EX-KROONPRINS BEPLEIT FRANSCH- DUITSCHE TOENADERING. PARIJS, 23 Mei (Reuter) De speciale corres- oondent van de „Petit Journal" heeft een in terview gehad met den ex-kroonprins van Duitschland. Deze verklaarde: „Indien Frankrijk en Duitschland niet tot elkaar komen, zal Europa in het Bolsjewisme vallen". Ten aanzien van Laval zeide hij' ..Ik weet. dat in zijn handen het lot van Europa in goede handen is. FORD VERHOOGT DE LOONEN DETROIT, 23 Mei <V.D.i De Ford Motor Company heeft besloten een algemeene loons- verhooging door te voeren die zal gelden voor ongeveer 125.000 arbeiders en bedienden. De minimumloonen zullen gebracht worden van 5 tot 6 dollars per dag, terwijl van de arbei ders die boven dit loon zijn, de uurloonen zul len worden verhoogd met vijf of meer dollar cents per uur. FINANCIEELE BERICHTEN DISCONTO IN FRANKRIJK VERHOOGD. De Fransche Bank heeft haar disconto van 21/2 procent verhoogd tot 3 procent, de leening van goudharen van 3 1/2 procent tot 412 procten en 30 daagsch geld van 2 5/8 tot 3 procent. Vliegtuig bij manoeuvres verongelukt. Met zes inzittenden in zee gestort. Het admiraalschip bij de Ameri kaansche vloot-manoeuvres. dc Penn sylvania", deelt mede, dat 21 Mei. tij dens de manoeuvres een groot water vliegtuig van de marine met duizeling wekkende vaart in zee is gestort en verdwenen. Aan boord van het toestel bevonden zich zes personen, die allen niTd-c ver dwenen zijn. Reuter meldt nader: dat het toestel, de „6P 7" deel uitmaakte van een escadrille, die Dinsdag van de Midway-eilanden vertrok om een schijnaanval te doen op de vloot. Een van de toestellen van het escadrille, de „6P. 10" werd door een motordefect ge dwongen op zee te dalen. De .,6P. 7" bleef daarop bij het gedaalde vliegtuig achter en cirkelde ongeveer een uur lang rond het toe stel en seinde om hulp. De bemanning van de „6P. 10" werd gered. Eerst later bemerkte men, dat de „6P. 7" verdwenen was. Het toestel is vermoedelijk op het water aan stukken geslagen en gezonken; alleen een benzinetank en een vleugel wercien gevonden. 24 uur lang is gezocht naar het stoffelijk overschot van de bemanning, doch niets werd gevonden. Prof. Verwey ging heen. Afscheidscollege te Leiden gegeven. Prof. Albert Verwey heeft in het Groot Auditorium der Leidsche Universiteit onder groote belangstelling zijn afscheidscollege ge geven. Prof. Verwey had tot onderwerp van dit afscheidscollege gekozen: Het lezen en schat ten van gedichten. Spr. ging uit van de over weging dat hij, niet alleen bij de lectuur met de candidaten en bij het gemeenschappelijke werk op het practicum, maar ook op den catheder altijd hetzelfde doel gehad had. na melijk zich en de studenten te oefenen in het lezen en schatten van letterkundige werken. Wij moeten ons niet laten overweldigen door 't gezag dat andere volken voor hun dichtkunst opeischen. Wij hebben vóór alles met innige liefde te letten op de grootheid van die werkstukken die in onze eigen taal zijn tot stand gebracht. Wij hebben te bedenken dat. wanneer wij het inzicht verliezen in de waarde en beteekenis van onze letterkunde, wij al half op weg zijn om het inzicht kwijt te raken in de waarde en de beteekenis van onze taal en ons volksbestaan. Er zijn tijdperken geweest, dat die twee minder en trager leef den. maar er zijn er geen geweest waarin ze niet op geheel eigen, op Nederlandsche wijze, dat wil zeggen met die wonderlijke mengeling van nuchterheid en bezieling die ons eigen is, het aanzijn gaven aan merkwaardige, aan be wonderenswaardige scheppingen. Prof. Verwey werd na zijn afscheidscol lege toegesproken door den rector-magnificus prof. dr. W. van der Woude. Hierna sprak prol', dr. A. J. Wensinck, de decaan van de faculteit, prof. Verwey toe, waarna nog de heer Korteweg. praeses van de literaire faculteit der Leidsche Studenten, eenige woorden van dank; sprak Hoe Schiller's ,,Roovers" in Bopfing werd opgevoerd. (Van onzen correspondent). BERLIJN, Mei 1935. Om het volk de hoogere kunst nader te brengen, worden op initiatief van het pro- paganda-ministerie in het ontzaglijk groote „Theater des Volkes" geregeld tooneelstukken opgevoerd, die de aandacht van het publiek dikwijls wel zeer op den proef stelden. Na gewichtige zwaar politieke drama's van jon geren datum, kregen we ter afwisseling Shakespeare in de heerlijkste montage, die de groote dichter zich moet hebben kunnen voorstellen en dan drama's in verzen als Schiller's Wallenstein, dat acht uren lang de aanwezigen aan hun zitplaatsen geboeid moest houden. Het was van het goede te vee!. Dat is den propaganda-minister dr. Goeb- bels nu wel duidelijk geworden en deze week liet hij Paul Lincke optreden met zijn 30 a 40 jarige operette ..Frau Luna". Een vreugd: in het „Theater des Volkes" als er sedert de dagen der befaamde gebroeders Rotten niet te beleven is geweest. Een opvallend verschijn sel deze zoo bejubelde overgang van den tra- gischen Wallenstein naar de dartele Frau Luna in den reeks drama's, bedoeld als de hoogere kunst, die het volk moest worden nadergebracht. „Theater-politiek" ligt dr. Goebbels na aan het hart en op dit gebied is hij een dictator, die voor het tooneelwezen wel reeds veel goeds gedaan heeft, maar wien het volstrekt nog niet is gelukt, natïonaal-socialistische werken, die hij als nieuwe hoogere kunst voor het voetlicht liet brengen, als zoodanig te doen aanvaarden. En de critiek in het Derde Rijk is toch zoo graag bereid, alles te loven en te prijzen, wat van die zijde ondernomen wordt. Tot welke willekeur de dictatuur ook op dit gebied kan voeren, bewijst het geval met een Ufa-film waarvan de geroutineerde filmcriti cus van het toch zoo zeer gelijkgeschakelde Berliner Tageblatt, aan het einde van zijn loflied zegt: „Het ongewone succes van deze film moet onze producenten tot nadenken stemmen. Slechts in de overwinning van het schabloon ligt de redding van de goede, onderhoudende film. Deze film „Een hond, een kind. een vage bond" is onderhoudend op een wijze, zooals het moet zijn". De Berliner Lokal-Anzeiger prees de film niet minderechter alleen maar in een eerste oplage, want intusschen kwam het veto van den prooaganda-minister. Hij zegt, deze film te verbieden, niet omdat hij in strijd is met de Nationaal-Socialistische levensbeschouwing, maar omdat zij te opper vlakkig en smakeloos is. Den producent wordt verweten, raad en hulp van den officieelen rijksdramaturg voor zijn werk te hebben ver smaad! Het vlugge Berliner Tageblatt kreeg een berisping en de arme verslaggever moest worden ontslagen! De Minister kondigde verder aan de Duitsche filmproductie onder zijn directe leiding te zullen nemen. Veel goeds heeft zijn machtwoord ongetwij feld uitgewerkt voor de reizenden tooneelge- zelschappen, die welvoorzien van alles wat noodig is voor goed theaterspel; in auto's den boer opgaan. Niet om de menschen van den lande te verbijsteren met zware dramatiek, maar om hun opwekkende goede kunst te brengen, Bij een opvoering van Schiller's „Roovers" in het oude stadje Bopfingen, niet ver van Stuttgart, werd een aankondiging ge ïmiteerd van den ouden rondtrekkenden theaterdirecteur Friedrich Wohler, Bopfingen is een romantisch plaatsje, dat voor een eigen theater veel te klein is. Toch noemde Frits Wohler zich trotsch „directeur van het Bonfinger Stadtheater". Hij was de zoon van een begaafden moeder, die zooals hij ge woon was te zeggen door den storm van het noodlot was gedreven naar het gezegende land der genieën. Hij dweepte met Schiller. Zijn aankondiging van Schiller's „Roovers" is in het land om Bopfingen en Stuttgart nog in vele exemplaren voor handen. De man is al meer dan 50 jaren dood, maar Bopfingen 's altijd nog trotsch op hem. Hij is vereeuwigd in het blijspel van Frans von Schönthan „de Sabijnsche Maagdenroof", dat ook bij ons wel bekend is. Als Striese marcheert hij in levenden lijve dit stuk in. In zijn aankondiging van het spel der „Roovers" zegt hij: „Ik maak het edele publiek van Bopfingen op de groote schoonheden van dit treurspel opmerkzaam: De roovers-scène in het woud wordt met verschrikkelijk realisme weergegeven. De scène in het kasteel met Amalia en Frans en den ouden Moor ademen verwoest familiegeluk en huichelachtige boos aardigheid. De scène, waarin Frans Moor zich met- het koord van zijn hoed ophangt, speel ik geheel naar het origineel. Schweizer, een rooverhoofdman, redt mij het kostbare leven. Hij stormt door het brandende kasteel heen naar mij toe en snijdt het koord door. En Rol ler komt direct van den galg met den strik om den hals op een vrachtwagen. Een hart verscheurende scène. Jonge aankomende di lettanten zingen hot rooverkoor. De heer Krabbeler, die u bekend is uit Eijblers Bler- halle door zijn schoone basstem, heeft extra een rooverlied ingestudeerd. De decors zijn geschilderd naar gravures van Chodowicki. De costuums zijn nieuw, uit gezonderd die van de roovers, want deze lie pen historisch in afgedragen buizen rond. Er zijn dus geen kosten gespaard, om de „Roo vers" geheel naar de natuur op te voeren". De eenige loge van onzen schouwburg is reeds besproken. De aanvang is, wegens het middag-kransje in Eybler's Bierhalle, pas om 8 uur 's avonds. Men wordt verzocht de huissleutels mee te nemen. Vóór 11 uur is de voorstelling niet afgeloopen". De huidige tooneel spelers hadden deze aankondiging als aanleiding genomen, om in Bopfingen „de Roovers" te spelen. Met grooter succes echter voerden ze er „de Sa bijnsche Maagdenroof", waarin de oude Wohler dezelfde is als Striese, de man met zijn roerende liefde en bewondering voor zijn vrouw. Veel van het oude werd weer nieuw, net als Frau Luna in het Thetaer des Volkes. H. L. Effectenmakelaar speculeerde en verloor. In hooger beroep weer twee jaar geëischt. In hooger beroep heeft voor het Arnhem sche Gerechtshof terechtgestaan de 32-jari- ge effectenhandelaar G, B., vroeger wonende te Hengelo (O.) thans te Haarlem, die door de Rechtbank te Almelo veroordeeld was tot 2 jaar gevangenisstraf, in verband met het feit, dat hij een aantal fondsen zich had toegeëigend welke hij van verschillende op drachtgevers in onderpand had ontvangen Hij had met deze fondsen, die een totaal waarde van f 150.000 uitmaakten, gespecu leerd en het bedrag verloren. Als getuige wend gehoord J. Fr. M. Fontein, procui-atiehouder van de Twentsche Bank te Hengelo, die tevens als deskundige werd be schouwd. Getuige deelde mede, dat verdachte ge meend had lid van den Bond van Effecten handelaren te kunnen worden. Dit gebeurde echter niet en daarna was de eenige moge lijkheid voor verdachte om winst te maken, meer overwaarde van zijn cliënten te vragen dan de bank vroeg en met het verschil te speculeeren. Verdachte erkende, dat hij zijn zaak be gon met een schuld van f 1500 Hij bewoonde een ruim huis en hield twee dienstboden. Ook was hij in het bezit van een auto. Verdachte had met zijn cliënten mondelinge overeen komsten gemaakt. De president merkte op, dat het een zeer voos opgezette zaak was. U meende: nu als de zaak goed gaat. dan kan ik wat verdienen. En dat was ook index-daad zoo. Maar de zaak ging mis. U verloor groote bedx-agen. Zelfs al zou u nu meexien dat u het recht had de ef fecten te herbeleenen en met de opbrengst te speculeeren dan was het toch onder de omstandigheden waaronder u verkeerde uit een moreel oogpuxit bekeken op zijn minst genomen toch zeer onfatsoenlijk, om de han delingen te plegen. De president spx-ak er overigexis zijn verbazing over uit. dat er nog steeds menschen gevonden worden die zich op zoo'n domme manier laten beetnemen. Verdachte vertelde nog, diep onder den in druk, dat de heelö opzet van dit effecten kantoor een noo-dsprong was. Toexi hij' op de H.B.S. te Haarlem waar hij als gymxxastiek- leeraar werkte, ontslagen was wegens bezui niging, had hij na overal vergeefs te hebbexx gesolliciteerd, dit effectenkantoor opgericht. De advocaat-generaal, mr, de Visser eisch- te bevestigixxg van het vonxiis van de Recht bank. Uitspraak over 14 dagen. Billiton Maatschappij. Netto winst 1.873.002. Aan het jaarvex-slag over 1934 der Billiton Maatschappij ontleenen wij het volgende: De Billiton Maatschappij wei'd met ixigang van 9 September 1934 wederom voor een pe riode van 5 jaar tot eeixig lid der directie der Gemeenschappelijke Mijnbouwmaatschappij Billiton benoemd. Op de winstrekening over 1934 zijn als op brengst der 6000 aandeelen B in bovenge noemde vennootschap verantwoord het ont vangen intei'im-dïvidend en het slot-dividend, over 1934 ad tezamen 13 pet. (onv.) Het aandeelenbezit in de Mijnbouw-Maat- schappij „Stannum" bleef onveranderd. De Nederlandsch-Indische Bauxiet Explox-a- tie Maatschappij (Nibem) heeft in het afge loopen jaar een belangrijk contract voor bauxiet levering afgesloten met een Japansch concern. In Januari 1935 is begonnen met den bouw van de noodige installaties op het eiland Bintan en verwacht wox-dt, dat einde 1935 met de verscheping van bauxiet kan wor den aangevangen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTfLLINC. Toen Oberon was uitgepraat waren de elfen in eerx oogexxblik op de been; zij ïxamexx snel hun zoixixestralexx en vlogexx op. Zij waren met velexx en zij wildeix graag eeix eiixde maken aan die koudeplaag; dus vlogen zij, zoo six el mogelijk eerst over het nxooie land van Oberon hier zie je hen gaan. Op het volgende plaatje gullen ze al met hun werk bezig zijn, De inkomsten der Billiton Mij. iix het afge- loopexx boekjaar sproten in de eerste plaats voort uit het dividend over de 6000 aandeelen B. in de Gemeexxschappelijke Mijnbouw maatschappij Billitoxx. dat wederom 13 pet. bedroeg zijnde f 780.000. De Mijnbouw-Maat- schappij „Stannum" betaalde ditmaal f 14,668 terug van het renteloos voorschot (v. j. f 197,900.63). De aandeelen Nedexdandsclxe Tiixlxandel Maatschappij keerden 43 pet. uit, zijnde f 8600. De inkomsten uit de beleggingen be droegen f 180.297 (v.j. f 169,183). Last not least werd op vroeger als belegging aangekocht tin een wixxst geïdealiseerd van f 1,023,628. Hierme de zijn, op een bagatel na, alle winst* ron- xxexx vermeld, welke geleid hebben tot een to taal winst van f 1,989,614, waarvan afgaan de algemeene onkosten ad f 1116,612, ter wijl dan als netto-winst overblijft f 1,873,002 (vorig jaar f 1.014.770). Het bestuur stelt voor in dit 74ste -boekjaar het winstsaldo ad f 1,873,002 (1,014,770) een bedrag af te zonderen ter versterking van de i-eserve volgens art. 32 der statuten. Voor dividend zou dan voldoende beschik baar blijven om 8 pet. (7 pet.) uit te keeren aan alle aandeelhouders en f 124,000 (onv.) aan de aandeelhoudei-s der Eerste Rubriek, waarxxa een onverdeeld dividendsaldo van f 6.033 naar het volgend boekjaar zou over gaan. i FLORENCE NIGHTINGALE MEDAILLE VERLEEND. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis heeft vaxx het Coxxxité Internationale te Ge nève bericht oixtvangen, dat aaxx zuster Ailke Westerhof te Amsterdam te Floreixce Nigh- tingale-Medaille is verleend. PROF. DR. A. NOORDTZIJ ZAL ONTSLAG NEMEN. Naar wij vexmemexx zal prof. dr. A. Noordtzij hoogleeraar in de theologie aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, binnenkort ontslag ne men exx zich om gezondheidsredenen metter woon vestigen te Lausanne in Zwitserland. Dr. A. Noordtzij werd 29 Api'il 1871 te Hee renveen waar zijn vader, de latere hoog- leei-aar aaix és Theol. School te Kampen, wijlen prof. M. Noox'dtzij piredikant was, gebo ren en is een nazaat van wijlen Ds. H. de«Cock dexx vader der Afscheiding van 1843. In 1912 werd hij benoemd tot hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onder wijs te geveix in de geschiedenis van den Isr. godsdieixst, de Israël, letterkuixde en de uit legging van het O. Testament. ZATERDAG 25 MEI 1935. HILVERSUM, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Orgelspel J. Jorxg. 8.30 Gram. pl. 10.00 Morgexxwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Contixxubedr.: XX-eixsemble o.l.v. C. Steyxx, VARA-tooixeel o.l.v. W. v. Capellexx, Strijkor kest o.l.v. E. Walis en gram. pl. 12.00 Gram. pl. 12.30 De Flierefluiters o.l.v. v. Walis. 1.00 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyxx. 1.15—1,45 Orvitropia ol.v. J. v. d. Horst. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 Declamatie F. Nien- huys. 2.40 Pianorecital W. Zonderland. 3.00 Filmpraatje M. Sluyser. 3.15 Gi'am. pl. 3.50 Muzik. lezing P. Tiggers en concert. 4.15 De Krekeltjes o.l.v. Leida Hulseher. 4.40 J. C. C. Kayser: De psychologische achtergx-oxxd van wetenschap en bijgeloof. 5.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 5.40 Literaix-e causei-ie A. M. de Jong. 6.00 Vervolg orkestcoixcert. 6.30 Esperanto-uitzending. 6.50 Gram. pl. 7.00 Friesch uurtje. 8.00 SOS-berichten. 8.03 Vaz Dias. VARA-varia. 8.09 „Wij vrageix Uw aan dacht voor". 8.10 Gram.pl. 8.30 Tiixe d. Lorme (nxezzo-sopraan) en C. Steyn (orgel). 9.15 N. de Klijxx (viool). 9.30 „VARA-Maandrevue", vaxx de Vries exx Pleysier. Muziek: I. Rossi- can. M.m.v. De Fliei-efluiters o.l.v. E. Walis, Enxmy Arbous en tooneelspelers. 10.00 Gram. pi. 10.15 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Hoxxst nx.m. v. A. de Booy (zang). 11.00 De Zoxxxxekloppex-s o.l.v. C..Steyxx. 11.30"12.00 Giamofoonnxuziek. HUIZEN, 1875 M. KRO-uitzending 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. exx orkest concert. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Gram. pl. 3,05 Plxohi-programma voor de K XVIÜ. 4.05 Kinderuur. 5.05 Orkestcoixcert en gram. pl. 6.20 Lezingexx eix gx-arn. pl. 7.35 Gram. pl. (oxxx 8 00 Vaz Diaz). 9.00 Schlager- muziek. 9.30 Vooi-dracht. 9.50 Accordeonmu- ziek. 10.00 Schlagernxuziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Accordeonmuziek. 10.45 Schlagermuziek. 11.3012.00 Gramofoonplatexx. DROITWICH. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gi'anx. pl. 12.05 BBC-Northexm orkest o.l.v. MoiTison, .m.v. A. Johnson (viool). 1.20 Commodore Graxxd-orkest o.l.v. Davidson. 2.20 Orgelspel H. Ramsay. 2.50 Radio-Militair-orkest o.l.v. B. W. O'Doxxnell, ïxi.m.v. H. Macklixx (tenor). 3.35 Gram. pl. 3.55 Belfaster Omroeporkest o.l.v. E. G. Brown. 4.45 Gram. pl. 5,05 Ameri ka a/nsch relais. 5.35 Ambrose en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Sportnieuws. 7.05 Welsch ixxtermezzo. 7.20 Microfooxxixxterview. 7.50 Medvedeff's Balalaika-orkest m.m.v. solis ten 8.20 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theatex-orkest o.l.v. S. Robinson, nx.nx.v. Pierro Zenarra (bariton). 11.2012.20 BBC-dansox-kest o.l.v. H. 1-Iall. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 8.20 „La reixxe Fiammette", ope rette van Lei'oux. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Coixcert uit rest. „Ritz". 3.50 ,50 C. Rydahl's ox-kest. 7.50 Op era con eert. 9.20 Weensche muziek o.l.v. Mahler. 9.55 Pia norecital. 10.25 Omroeporkest (vervolg). 11.00 Zang en Piano. 11.20—12.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.20 exx 7.20 Concert. 12.20 Uit Stuttgart: Omixxeporkest eix solisten. 4.20 Gevar. pro gramma. 7.20 Uit Hamburg: Rijkszeixding. 11.2012.20 Daixsmuziek. ROME, 421 M. 9.10 „Ihre Hoheit tanzt Walzer", opex-ette vaxx Sysler. Leiding: R. Josi. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Salonorkest. 1.30—2.20 en 4.20 Gram pl. 4.50 dito. 5.20 Pianorecital en gram. pl. 6.50 en 7.20 Giunx. pl. 8.20 Sympl' >nie- coxxcert m.m.v. zangsoliste, 10.39 Gra^v pL 11.2012.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gxam. pl. 1.302.20 Saloxxor- kest. 4.35 Gram. pl. 5.20 Populair concex't. 6.20 Gram pl. 6.50 Kamermuziek. 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gasoxx. 9.20 Repor tage. 9.50 Vervolg coixcert. 10.3012.20 Po pulaire muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Rijkszexxdingen ter gelegenheid vaxx dexx „Tag der deutschen Seefahrt". 10.20 Be- riohten. 10.40 Vervolg vaxx 7.20. 11,50 Weerbe richt, 12.0.4'1,15 A, Lutter's -dansorkesfc.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6