AGIO Hoe voer ik mijn spelpeil op? VRIJDAG 24 HEI 1935 HAARDE H'S DA'G BEAD 13 SPORT EN SPEL Tennis-wenken van den wereldkampioen Fred Perry Het dubbelspel. Het dubbelspel stelt andere eischen dan het enkelspel. Soms zult u ontdekken, dat een vooruitgang in het een oök een vordering in het spelpeil van het ander tengevolge heeft; maar in de hoogste klassen van de lawn-, tennismaatschappij openbaart zich voorkeur1 en bijzondere bekwaamheid en voelt men be hoefte om zich op den uitverkoren tak van het spel toe te leggen. Laat ons de voornaamste eischen van het enkelspel en het dubbelspel eens vergelijken. De single verlangt goed serveeren. vèrgeslagen en vroeg genomen „groundstrokes" een lage volley en uithoudingsvermogen. Het dubbel spel eischt een nog betere service, onverwachte, vroeg genomen groundstrokes, bestemd om een slechten volley-er den bal te doen opslaan, een lage volley, een „doodelijke" smash, snel heid en doorzicht. Alle hierboven genoemde vereisehten zijn wenschelijk voor beide spelvormen; maar sommige zijn noodzakelijker voor den een dan voor den ander. Ga eens na. wat ge al zoo op het tennisveld presteert physisch en tech nisch en bepaal dan of ge u voor het single- of het doublekampioenschap wilt bekwamen. Laat mij u thans een kort overzicht geven van de tactiek van het dubbelspel. In de eer ste plaats dient ge de groote beteekenis van de service naar waarde te schatten. Een kort ge speelde, middelmatige service behoeft bij het enkelspel nog niet altijd „afgemaakt" te wor den, want het veld is van beperkte oppervlakté en laat erg scherp spel van den „receiver" niet toe. Bij het dubbelspel is de extra breedte veel geschikter voor een winnende return. In een eerste-klase double hangt het lot van een set of een match dikwijls af van de service- „break". Niets is ontmoedigender dan een partner te hebben zonder constante service. Het is bij het serveeren in het dubbelspel minder dan in de single noodig den bal dicht tegen de middenlijn te slaan; want uw partner aan het net is in de gelegenheid de return recht langs de zijlijn te verhinderen. Daarom hebt u meer vrijheid bij het serveeren en dat is in het linkercourt een goede hulp tegen een speler met een zwakke backhand. Van het rechterveld af is het maken van scherpe hoe ken, behalve dan bij wijze van verrassing, foutief; het brengt uw partner ongetwijfeld in een moeilijke positie en hij zal zich waar schijnlijk met de backhandvolley moeten ver dedigen. Het is dus goed gevallen van va riatie. met een speciale bedoeling uitgezon derd het serveeren naar het rechtercourt bij de middenlijn te verrichten en naar het linkercourt een wat verdere positie in te ne men. Een goede „cannon-ball" is een gave, die zoowel in het enkel als in het dubbelspel prachtige diensten bewijst. Als u er niet de beschikking over heeft, is dat een reden tot ernstige overdenking, want uw service is de grondslag voor het oploopen naar het net. Bedenk wel, dat de geheele „double-tactiek" gericht'is op den strijd vooi' een, goede, volley- positie; Dat beteelcent, dat een eenvoudige, middéllriatig-snelle service, die onschuldig in de single mag zijn, een gevaarlijk punt in het dubbelspel uitmaakt, want de „receiver" zal de return zoodanig spelen, dat u den volgen den 'slag niet kunt volleeren en hij aan het net staat opgesteld, voordat u er gearriveerd bent; Dé eerste handeling wordt in dit leven de gevecht om positie door uw tegenstander verricht. In het dubbelspel tellen daarom „spin" en plaatsing bij'het serveeren in sterke maté 'mee. De mét top-spin gespeelde service is goed, wanneer de plaatsing zuiver geschiedt, want haar betrekkelijk langzame tempo in de lucht en snelheid na het opkomen, geven den server, gelegenheid de juiste, positie te kiezen, terwijl de tegenstander, vooral inhet'linkerveld, in een lastig-parket raakt. De gesheden of mét „slice" gespeelde service heeft voldoende goede eigenschappen om haar aap te bevelen. De bal blijft laag en moet „opgegraven" wor den en het is altijd een voordeel,-wanneer u den tegenstander den bal naar boven kunt laten slaan. Plaats in ieder géval uw service zoo ver mogtflijk in het veld. Op deze manier wint u tijd voor het oploopen en tijd maakt bij het dubbelspel, meer nog dan in de single, een factor van beteekenis uit. Volg uw service naar het net, waar uw part ner zich reeds bevindt, en laat u zelfs door een voortdurende lob daarvan niet weerhou den. U moet er op voorbereid zijn de lob over het hoofd van uw partner heen te jagen, wanneer hij uw deel van het veld oversteekt. Als het u het net kunt bereiken zonder den bal achter u te laten komt u terzijde van uw partner in de „one wide man" formatie, die in het dubbelspel van groot belang is. De rally is dan reeds half gewonnen. Onthoud dat een behoorlijke tweede ser vice in het dubbelspel noodzakelijker dan de single is. Wanneer de bal door een „tik" in het" spel gebracht wordt, geeft u de tegen partij een prachtkans in handen, iets derge lijks als een penalty bij voetbal Er blijft al leen de hoop, dat de tegenstander, in zijn overmoed om een voltreffer te plaatsen, te wild op den bal in zal slaan. Veel beter is het om wat minder risico bij de eerste service to nemen (maak er geen onbesuisden slag van) en wat meer bij de tweede (schep geen goede kansen voor uw concurrenten). Als uw partner serveert, is het uw plicht in de eerste plaats de aandacht aan de zijlijnen te besteden, ofschoon u evenmin de returns aan uw kant van de middenlijn mag verzui men. U moet u vlak bij het net opstellen, zoo wat een voet dichter bij de zijlijn dah bij het midden. Bij het terugspelen van de service doen zich allerlei mogelijkheden voor. Als het passeeren van den tegenstander onmogelijk of te riskant is, kunt u probeeren den bal naar de voeten, van den server te plaatsen, wanneer deze op loopt, in de hoop dat hij zal missen of een slag doet, welke u met de volley kunt beant woorden. U kunt ook lobben, maar daar dient ge voorzichtig mee te zijn. U kunt- den bal hard door het midden van het veld of op hec lichaam van den tegenstander plaatsen om aldus te trachten de kans op een terugslag te verkleinen. Dit zijn allemaal goede manoeu vres, die afhankelijk zijn van de vraag, of een aanvallende dan wel een verdedigende slag de besté politiek van het oogenbiik is. Het is duidelijk, dat de tijd van het groot ste belang is. vandaar dat ge den „vroegen" bal moet cultiveeren. Ik iiecjrt daar groote waarde aan voor het enkelspel, maar het is voor het dubbelspel nog veel belangrijker, om dat er altijd twee begeerige tegenstanders gereed staan om naar het net te snellen, wan neer er een halve kans geboden wordt. Als de bal op het hoogste punt van den sprong ge nomen kan worden of zelfs voor dat oogen biik, wint u op twee manieren .terrein?, a bent. dichter bij het net als u dan slag doet en uw tegenstander heeft minder gelegenheid om naar voren te komen. De spelers-van-klasse verschillen van .meening over de juiste positie van den part ner van den „receiver". Soms staat deze ach ter in het veld, gewoonlijk echter bij het net. De beslissing hangt voor een groot deel af van de kwaliteit van zijn return op de service. Als men er op kan vertrouwen, dat hij in staat is des server's partner te passeeren, dan is alles voor een „vooruitgeschoven post" te zeggen.Toch is het minder wenschelijk, dat hij te dicht op het net staat. Door op een paar voet afstands van het net te blijven is het dikwijls mogelijk een bal op te pikken, die door de tegenpartij half geraakt werd. Als de rally eenmaal aan den gang is, kunt u oeslui- ten op te loopen of achterin het veld te blij ven, al naar mate de ondersteuning van den partner dat vereischt. Wanneer u met uw partner aan het vollee ren bent tegen een tegenstander, die zich op de zijlijn bevindt kunt u beide het net „ver sperren". door dien kant van het veld te blok- keeren. De man zal dan de grootste moeite hebben om den bal schuin over het veld te zenden teneinde zijn manoeuvre met succes te kunnen volbrengen. Hier is nog een nuttige wenk, die men mij jaren geleden gaf en die ten doel heeft mis verstanden tusschen u en uw partner te ver mijden, wanneer de bal door het midden van het veld geslagen wordt. Als u met elkaar af spreekt, dat zoo'n bal genomen wordt door dengene, die ook den voorgaanden slag ver richt heeft, is een massa narigheid uit de wereld geholpen. De lob maakt een zeer belangrijk punt uit bij het dubbelspel. Er zijn twee soorten lobs, de aanvallende, welke dient om de formatie van de tegenpartij te verbreken en aldus het net te bereiken; en de verdedigende, die voor namelijk dient om de smashgs te behandelen. Doorgaans brengt het met vaardigheid en volharding terugzenden van smashes ver moeidheid bij de tegenpartij te weég. Dikwijls loont het ook op één van de tegenstanders te blijven „vuren" en op deze wijze zijn oog en zijn racketarm „uit te putten". Natuurlijk wordt gewoonlijk de lob return over het hoofd van den partner van den server geplaatst, maar ter afwisseling is ook een schuine lob over het hoofd van den server niet kwaad door de verrassing zal hij allicht zijn smash verknoeien. In beide gevallen zien de tegenstanders zich belemmerd in hun voornemen tezamen aan het net te komen. Als beide tegenstanders zich aan het net bevinden is 'het meestal het beste de lob naai de baseline te plaatsen. Beide trekken terug en het is niet uitgesloten, dat ze den bal voor elkaar lafee$-,-.gaan. Wat zijn ii en uw partner van plan na' de lob te doen?. Het .is altijd goed om een be paalden stelregel te hebben. Als de tegenpartij den bal laat stuiten, loop dan op naar het net; zoo niet, blijf dan achter in het veld in afwachting'van de vermoedelijke smash. Wanneer dè lob op u gespeeld wordt, moet u trachten de smashes op de voeten van den tegenstander te plaatsen of den bal zoo schérp mogelijk te richten. Er is niet zoo heel veel, dat ik met betrek king tot het gemengde dubbel aan het boven staande kan toevoegen, want nu bijna alle dames dé volley „cultiveeren", gelden dezelfde principes; voor de beide wedstrijdvormen. Tot; op zekere hoogte moet bet één-voor-en- één-a'chter-systeem het spel blijven beheer- scheri, omdat weinig speelsters op haar ser vices kunnen oploopen tegen de return van den man aan den anderen kant. Het is niet wenschelijk. dat de manlijke partner, zich in dat geval naar de baseline terugtrekt; be tér is. de drive van de tegenstandster te blijven onderscheppen, totdat uw vrouwelijke partner kans ziet naar voren te komen. Het z.g. „poaching" kan in een gemengd dubbelspel slechts door één argument ge rechtvaardigd worden en dat iswanneer ge er succes mee behaalt. Als een man zich daaraan schuldig maakt en op die manier de zenuwen van zijn partner in de war brengt, verdient hij haar onuitgesproken (of zelfs uitgesproken) verwijten. Zij moet zich echter van haar kant niet verongelijkt voelen, als hij toevallig zijn eigen court verlaat om een kans op het andere deel van het veld waar- te nemen althans wanneer deze er inder daad is. De hooge ballen moeten, indien eenigszins mogelijk, door de heeren worden genomen. Nog een laatste wenk. Verbeeld u niet, dat u alleen maar een mixed double kunt winnen door steeds op uw vrouwelijke tegenstandster te spelen. Zij is heel dikwijls bedreven genoeg om zich zelf te helpen en doordat de bal steeds in haar richting gaat. zal haar partner voor een sxtra assistentie zorgen: (Nadruk verboden). DAMMEN. CLUB KAMPIOENSCHAPPEN DAMCLUB HAARLEM De uitslagen van gespeelde partijen voor de wedstrijden om het kampioenschap 1934-35 der Damclub Haarlem luiden als volgt: Hoofdklasse J. P. Exel Jr.H. A. v. Abs afgebr. F. A. Berkemeier—W. Stroo 20 J. P. Exel Sr. F. A. Berkemeier 02 C. v. d. WerffTh. v. Wamel 11 Tweede klasse: M. v. LeeuwenJ. Oosterling afgebr. B. GabrielL. P. Hu ges 2—u R. GroosA. Burghout 20 L. P. HugesA. Burghout 02 J. HartelH. Kroon 0—2 NEDERLAAGWEDSTRIJDEN HOOFDDORP SCHE DAMCLUB. De néderlaagwedstrijden. georganiseerd dooi de Hoofddorpsche Damclub ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, zijn thans ge ëindigd. Hieronder volgt de gedétailleerde uitslag van dit tournooi: Hoofddorp IAalsmeer I 515 Hoofddorp IDamclub „Haarlem" I 4—16 Hoofddorp I„Lisse" I 812 Hoofddorp I„Amstelveen" 1010 Hoofddorp IHaarl Damclub III 317 De Haarlemsche Damclub III bracht aan de Hoofddorpsche Damclub I dus de grootste nederlaag toe en won den lsten prijs. Hoofddorp II—y, I, O.S.I J3— den, DE NIEUWE (Adv. Ingez. Med.) Hoofddorp IIAalsmeer II 812 HoofddQi-p IIDamclub „Haarlem" n 515 Hoofddorp II„Lisse" II 812 Hoofddorp IIHaarl. Damclub IV 911 In deze afdeeling behaalde de Damclub „Haarlem" II de grootste overwinning en won den lsten prijs. HAARLEMSCHE DAMCLUB. Met ingang van Maandagavond 27 Mei zal de Haarlemsche Damclub haar nieuw clublo kaal in gebruik nemen in café „De Koren beurs". R.K. DAMBOND HAARLEM EN OMSTREKEN. De uitslagen van de laatst gespeelde par tijen om het persoonlijk kampioenschap eer ste klas zijn H. de ReusP. van Buuren 11 P. v. BuurenJ. Warmerdam 11 G. ZeeuweH. de Reus 02 P. HeiligP. Hollenberg 02 De eindstrijd luidt: gesp. gew. rem.verl. pnt. J. Draïjer 6 3 2 1 8 P. Hollenberg 6 4 0 2 8 G. Zeeuwe 6 3 12 7 P. v. Buuren 6 2 2 2 6 H. de Reus 6 13 2 5 J. Warmerdam 6 13 2 5 P. Heilig 6 114 3 POSTDUIVEN. DE REISDUIF. Bovengenoemde vereeniging organiseerde een wedvlucht van Noyon (Fr.). Te 7 uur 30 in vrijheid gesteld, bereikte de eerste duif haar hok, om 12 uur 13, met een gemiddelde snel heid van 1172 meter per minuut. De prijzen werden gewonnen als volgt: J. J. v. Staveren 1 2 7 8 20, H. J. Handgraaf 3 6 14 27. H. Everts 4 18 29 32, J. Th. Bakker 5 10, J. de Bie 9, C. Verdonk 11, C. v. 't Ende 12 26. W. Jansen 13, J. J. de Bie 15 23, G. H. Brendel 17, P. A. Blorn- maert 17 21, Jac Plas 19 22 30, P. Kroon 24, P. v. Andel 25, J. Broekhof 28, N. Wezenbeek 31. COLUMBA. Uitslag van de wedvlucht van Noijon (Frank rijk) 333 K.M.: M. C. Fehres 1 5 8 11 13 14 16 21, L. Gimbrère 2 4 6 10 12 15 18 20 22, F. Neu- man 3 17 19, P. Boeree 7. Th. Donckerwolcke HAARLEM'S AMST. KWARTIER. Uitslag van de wedvlucht van Noyon (Frank rijk), afstand 340 K.M. 1, 4, 8, 16 C. Koning; 2, 5, 10, 11, 12, J. J. Hart; 3, 13, C. Schuurhui- zen; 6, H. J. Petter; 7, S. Heitlager; 9, G. H. Stouten; 14, J. Radsma; 15, A. Breeuwer. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Noyon, afstand 332 K.M. los 7 uur 30 min. 2 18 E. D. des Bou- vrie, 4 5 6 8 13 15 K. R. Sijtsma, 7 A. v. Zadel, 9 12 W. v. Huis, 10 L. de Winter, 14 P. v. Eg- mond, 16 A. Compier, 17 L. J. Kramer. Eerst- getoonde duif 12 uur 11 min. 15 sec., laatste prijswinnaar 12.24.39. Eereprijzen gewonnen door No. 1, 2, 4. A.s. Zondag wedvlucht van Corbeil. „DE LUCHTGIDS". „De Luchtgids" hield een wedvlucht van Mons (België)over een afstand van 220 K.M. De prijzen werden gewonnen door: W. H. Spoor 1. 21, 22, 24: P, J. Verputten 2, 10. 11, 15, 16, 23; P, M. Kok 3, 20, 25, 30; L. v. Bragt 4, 29, 31; A. J. Leurs 5, 6, 7, 8, 9. 18, 27; J. Groeneveld 12, 32; J. Zwart 13, 14, 28; H. Willemse 17, 33; Ch. Reiber 19; G. Kors 26; R. N. Heiloo 34. In concoux-s waren 167 duiven. Ook werd een wedvlucht gehouden van Noyon (Frankrijk), over een afstand van 332 K.M. De eerste prijswinnende duif be reikte een snelheid van 1173.47 meter per minuut, de laatste prijswinnende duif een snelheid van 1107.23 meter. De prijzen werden gewonnen door: W. H. Spoor 1. 17. 18 .21; J. Zwart 2. 13, 14. 25; P. J. Verputten 3, 7. 12. 16; L. v. Bragt 4, 9, 15: J. Groeneveld 5, 6; Joh. v. d. Pol 8. 27: H. Willemse 10: A. J. Leurs 11, 22, 24; G. Kors 19. 28: H. Philïppo 20, 26; J. Borst 23; P. M. Kok 29. In concours waren 144 duiven. ZWEMMEN. De int. wedstrijden van „Haarlem". Rie Mastenbroek komt. Op de internationale wedstrijden ter gele- genheid vaxi de opening van Stoop's Bad op Zondag 26 Mei a.s„ zal ook Mej. Rie Masten broek een demonstx-atie rugslag geven. Zij zwemt ook in de Holland-Indië wedstrijden te Amsterdam, doch komt daarna met Mevr. Braun direct naar Overveen om het Haar- lemsch publiek te toonen, hoe onze drievou dig wereldrecordhoudster rugzwemt. Voor Engeland zal op de 200 M. vrije slag heeren starten M. Fx-ench Williams, kampioen van Engeland 100 yards vrije slag, op 200 M. rugslag J. Trippelt tweede i-ugslagzwemmer van Engelaxid. Behalve de Duitsche Martha Genenger, die op 200 M. schoolslag zal uitkomen tegen de Deensche Valborg Christensen en onze Ne- derlandsche kampioene Jenny Kastein, komt op 200 M. vrije slag heeren de Duitscher Otto Lenkitsch o.a. uit tegen den Haarlemmer vaxx Hemsbergen. Aan het schoonspringen zullen deelnemen L. Esser kampioen van Duxtschland en van Eux-opa, de Amsterdammers Demxeboom en Schatens, en Van der Voort van „Haax-lem". De Otterclub Antwerpen zal op verschillende banexx starten ixi den vierkamp tegen A. Z. 1870 de afdeeling het Noorden van den Kon. Ned. Zwembond en Haarlem. Behalve dit schittei'ende intex-nationale ge zelschap zal een nummer figuurzwemmen ver zorgd worden door de dames van Zignea. De Bloexxiendaalsche Reddingsbrigade houdt een estafette in reddexxd zwemmen Reeds bij de eerste proefnemingen is ge bleken dat de temperatuur van het water met de xxieuwe techxxische installatie van Stoop's Bad belangrijk opgevoerd kan worden, zoodat deze wedstrijden zoowel voor deelnemers als voor publiek zeer interessant beloven te wor- WIELRIJDEN. Heemsteedsche Wielerbaan. PIJNENBURG. WALS. SLAATS E.A. RIJDEN ZONDAG A.S. Voor de Heemsteedsche Wielex-baaxx is Zon dag 26 Mei a.s. een progx-amma vastgesteld, dat ongetwijfeld gx-oote belangstelling zal trekken. De wedstrijden bestaan uit: Koppelwed- sbrijd-Achtervolghig-Omnium, verder wedstrij den voor amateurs enz. De mededingende koppels garandeeren spannenden strijd. Voce: ditmaal bestaaxx deze koppels uit: Pijnenbux-gWals, SlaatsGer. Leene Nedexiand Omer DebruyckerJ. Ver- haeghe (België)Bremex-Korsmeyer (Duitschlaxid) Verder v. d. HeidexxJazet, MetzAdan, RiethovenMaten av. BaakFabel, Wester— Bosland, OomsCleeren. Aan de sprintnummers neemt o.xxi .deel oxxze Nederlarxdsche kampxoexi Arie v. d. Lindexx. H. S. V. „DE KAMPIOEN" Woensdagavond werd begoxxxxen met de wedstrijden op de Heemsteedsche wielex-baan. welke geregeld des Woensdagsavoxxds zullen gehoudexi worden. Er werd begonnen met een sprint rit over 3 baanronden. waarvoor 40 deelnemex-s aan den start kwamen. Het verloop was als volgt: le serie: 1. Peters, 2. Fruitema. 2e serie: 1. Molendijk, 2. v. a Heyden, 3e serie: 1. Baak, 2. Opbroek; 4e serie: 1. Schelvis, 2. Meyer, 5e serie: 1. Schaper, 2. de Best; 6e sex-ie: 1. ten Boom, 2. Scheidler, 7e serie: 1. Groot, 2. v. Rooyen; 8e serie: 1. Schravendijk, 2. Hexizen; 9e serie: 1. Fabel, 2. Koning; 10e serie: 1. Kruyd, 2. de Breij. Kwartfinales: le serie: 1. Molendijk 2. Frui tema n.g. Petex-s en v. d. Heyden. 2e serie: 1 Schelvis. 2. v. Baak n.g. Opbroek en Meyer: 3e serie: 1. Schaper, 2. ten Boom n.g. de Best en Scheidier; 4e serie: 1 v. Rooyen, 2. Schraven dijk n.g. Groot en Hexxsen; 5e serie: 1 de Brey, 2. Koning n.g. Fabel en Ki-uyd. Demifinales: le demifinale: 1. v. Baak. 2. ten Boom n.g. Molendijk. 2e demifinale: 1. Schaper, 2. Schra vendijk n.g. Fruitema; 3e demifinale: 1. Schel vis, 2. v. Rooyen n.g. de Brey en Koning. Deze demifinales waren alle zeer spannend en leverden nogal eenige verrassingen op. Gx-oote finale: 1. Schaper, 2 v. Baak, 3 Schelvis, Kleine finale: 1. v. Rooyen, 2. ten Boom, 3. Schravendijk. Vervolgexrs werd een inhaal wedstrijd gere de vooï den Brassard 1935, geschoxiken door 'één der "donateurs. Plet eerst kwamen hier voor aan den start Th. Drost en Tlx. r, Baak over maximum 20 roiiden, Dx-ost won door v. Baak na 14 ronden ixi te halen. Drost zal zoo doende de volgende week dezen fraalen Bras sard moeten verdedigen. Ten slotte werd een belangrijke exr fraaie koppelrace gehouderx over 40 K.M, waarvoor acht sterke koppels aan den start kwamen. Direct werd een sehei-p tempo ingezet; Frui tema en Molendijk onderscheidden zich bij zonder. Zij wisten alle klassementen te win- xien en daarmede dezen koppelwedstrijd Fa- bel-Gx-oot eindigden op de 2de plaats. 3de werden Schapertexi Boom en 4de Scheidier de Brey, allen zonder rondenvex-lies Peetooxn-Egmond; de Vries-Schx-avendijk exx Meyer-Jansen verloren 1 x-onde eh Oudolf -Heyselaar 2 rondexx, terwijl Meyer-Jansen xxog een px-emie wonnen. Zooals reeds gemeld worden de volgende week Woensdagavond wederom wedstrijden gehouden. Voor Hemelvaartsdag zijn ook wedstrijdexa in voorbereiding tusschen H. S. V. de Kampioen, R,K. W. V. Achilles en Oud Swift Leidexx. ZEILEN. INT. WEDSTRIJDEN OP HET HOLLANDSCH DIEP. De Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging, de Kon. Roei- en Zeilvereeniging „De Maas" en de Kon. Dordx-echtsche Roei- en Zeilvereeni ging hebben het voornemen, op Zoxxdag 9 Juni a.s. (Pinksteren) een Internationalen Zeilwedstrijd voor ronde- en platbodemjachten te organïseei-en op het Haringvliet en Hol- laindsche jachten van dit type. een ontmoeting tusschen Belgische en Neder- lanadsche jachten van dit type. De start zal plaats hebben Zondag 9 Juni des voormiddags ongeveer half acht vóór de haven van Helle voetsluis. ATHLETIEK. „HAARLEM" ONDERNEEMT EEN RECORD- POGING BIJ DE JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN D. H. C. De 3 maal 1000 M.-ploeg van „Haarlem", be staande uit Tackema, v. d. Booren en Scher- penhuyzen, doet Zondag a.s. een x-ecordpoging op dit nummer. Het record staat thans met een tijd van 8 min. 4 sec. op naam van A. A. C. welke vereeniging eveneens is uitgenoodigd. Zooals bekend eindigden de drie Haarlemmers bij de trainingswedstrijden op dit nummer resp. op de 2e. 4e en 5e plaatsen, terwijl de A. A. C.-ers Bouman en Heymans de le en 3e plaatsen bezetten. Is deze ploeg nog aangevuld met Aug Zeegers, dan zal het ongetwijfeld flink spannen. Tackema en v. d. Booren nemen tevens nog deel aan het nummer 800 M. Van Geenhuizen komt op de 100 Yax-ds uit. Van Lier start op het nummers 100 Yards voor C-klassers. even als Paap op 1000 M. in dezelfde klasse, v. d. Klinkenberg zal trachten zijn successen op hoogspringen voort te zetten. VOETBAL. PROMOTIEWEDSTRIJD WORDT OVERGESPEELD. Blijkens een bericht in de „Sportkr." is op vex-zoek van de vereeniging „De .Volewijckers de op 19 Mei gespeelde wedstrijd Hercules De Volewijckers (50) ongeldig verklaard, om dat bij Hercules een ongex-echtigd speler mee-1 deed. Die wedstrijd moet dus .worden overge-l ;^speeld. SEItlE-WEDSTRIJDEN „RIPPERDA" A.s. Zondag worden op de terreinen aan den Vcrgierdeweg de volgende wedstrijden ge speeld le afd. Schoten 2Spaarnestad 1 2 uur 2e afd. Vijfhuizen 1—V. S. V. 3 3.30 uur 3e afd. E. H. S. 3—Schoten 5 12 uur 3e afd. V. S. V. 6—De Ce O. 2 2 uur Nedex-laag Junioi-es: Ripperda Jr—De Ce O. Jr 10 uur Op het E. D. O.-tex-rein wordt Zondagmor gen half edf de finale om den H. V. B.-beker gespeeld tusschen Schoten 1 en Rippei-da 1. HAARL. VOETBALBOND. Nu de competities geëindigd zijn, vallen ook snel de beslissingen in de verschillende tournooien, welke door den H. V. B. worden georganiseerd. Zoo wordt Zaterdagmiddag vier uur op het E.D.O.-terrein de finale ge speeld voor den Kennemerlandbeker tusschen Tweede Jeugd en V. V. IJ. Zondagmorgen half elf wordt eveneens op het E.D.O.-terrein de finale gespeeld voor den H. V. B.-beker, waaraan wordt deelgenomen door de 3e en 4e klasseK.N.V.B.-vereenigingen in het rayon Haarlem. Hier gaat de strijd tusschen Schoten en Ripperda. Ten slotte zal in den wedstrijd E. D. O.H. F. C., die op Dinsdagavond half acht. wordt gespeeld, wor den uitgemaakt, welke vereeniging den titel van kampioen van Haarlem 1934—1935 mag voeren. H F. C. dat de bekerhoudster V. S. V. versloeg, stelt op dezen titel zeer veel prijs, doch zal hi E.D.O., dat voor den K.N.V.B.-Be ker de kwart-finale bereiktereexx waardig te genstandster vinden zoodat ons hier tot besluit van het seizoen nog een spannenden wedstrijd wacht. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. EINDSTRIJD OM DEN KENNEMERLAND BEKER. Zaterdagmiddag vier uur wordt op het teiTein van E. D. O. de voetbalwed strijd gespeeld tusschen de elftallen van Tweede Jeugd uit Haarlem en V. V. IJ. uit IJmuiden. Dit is de eindstx-ijd om den Kennemerlandbeker. V. V. IJ. is houdster van den beker. Dit team heeft dit seizoen voor de tweede maal in successie het kaxn- pioenschap van de Zaterdagmiddagcompeti tie behaald. Afgaande op de tot nog toe be haalde resultaten zou men zonder bedenken den IJmuidenaren de beste kansen geven om den beker ten tweeden male te veroveren. Ook wij gelooven, dat het V V. IJ. zal gelukken de overwinning te behalen; o.i. zal de IJmuider ploeg echter flink moeten aanpakken, waxxt Tweede Jeugd heeft zich in bekerwedstrijden veel sterker getoond dan tijdens de competi tie. KEGELEN. NAT. KEGELCONCOURS HAARL. KEGELBOND. Ter gelegenheid van het club- en persoon lijk kampioenschap van den H. K. B. 1935 wordt een gx-oot nationaal kegelconcoux-s ge houden van Zondag 16 Juni tot en met Woens dag 26 Juni in het gebouw aan de Tempeliers- straat. Het concoux-s wordt geopend Zondag 16 Juni, des morgens elf uur, door den heer C. L. Zeilihga, voorzitter 'van dén'Ned. Kegel bond. De prijsuitreiking zal plaats, hebben op Woensdagavond 3 Juli in hetzelfde gebouw. KORFBAL. OVERIJSELSCHE VEREENIGING „DE OOSTHOEK". De Kox-fbalgroep van bovengenoemde ver eeniging speelt a.s. Zondagmorgen 10 uur haar eersten wedstrijd tegen een Aurora-combina- tie op het Aurora-terrein aan den Vergierde- weg. HONKBAL DE HAARLEMSCHE DERDE KLASSE Door toetx-eding van nog eenige negental len is het aantal tot veertien gestegen. Deze zijn nu als volgt ingedeeld: Afd. A: D. E. V. I, E. D. O. II. I. V. O. I, R. C. H. I, Swistika I Afd B: E. D. O. III, Haarlem III, H. H. C. III, Schoten I, Duvianen (Velsen) II. Afd. C. D. E. V. II, R. C. H. II, Schoten n, Swastika II. HET PROGRAMMA. Het programxxia vermeldt voor deze week: Zatex-dag 25 Mei. le klasse: V. V. G. A. I—E. D. O. I 2e klasse: A. M. V. J. IHaax-lexxx II 3e klasse A'daxn: Quick IIV. V.V G. A. in Shell—A. M. V. J. II 3e klasse Haarlem: D. E. V. II. V. O. I E. D. O III—H. H. C. III Swastika II—R. C. H. II Zoxxdag 26 Mei le klasse: Haarlem IQuick I 2e klasse: H. H. C. II—Z. R. C. 3e klasse Haarlem: Swastika IR. C. H. I OVERZICHT Zatex-dagxniddag gaat E. D. O. I op bezoek bij V. V. G. A. I. Zondagmiddag' heeft V. V. G. A, tegen H. H. C. gespeeld exx toen geen oxxoverwinxxelijkeix indruk achtergelaten. E. D. O. daarentegen heeft Zondag tegen het sterke Quick een uitstekend figuur gemaakt. Als E. D. O. op datzelfde peil speelt en het wat langer volhoudt, rekenen we op haar eerste (kleine) overwinning. Echter bestaat het gevaar dat V. V. G. A. door betere tactiek die kans te niet doet. Op dit gebied is E. D. O. nog een nieuweling, terwijl V. V. G. A. daarin juist zeer doorkneed is. Denzelfden middag gaat Haarlem II op be zoek bij A. M. W. J. I. Daar we in dit laatste negental vrijwel geen vroegere honkballers uit A. M. V. J. aantreffen, verwachten we Haar lem II te zien winnen. Vex-der komen Zaterdagmiddag ook de xxiewelixxgen in honkbal aan de beurt. Te twee uur ontvangt D. E. V. op haar terx-ein aan den Vergierdeweg bezoek van I. V. O. Te drie uur ontvangt Swastika II, eveneens aan de Ver gierdeweg R. C. H. II en E. D. O. III in het Noox-der sportpark H. H. C. III. Aaxx voorspel- liixgen omtrent de uitslagen van deze ontmoe tingen wagen we ons nog maar niet. Zondagmorgen heeft Haarlem I aan den Kleverlaan den zwaren strijd tegeix Quick te voex-en. Tegen E. D. O., Zondag j.l. was Quick niet op haar best, en vooral Lammers kan beter. We zien het dan ook voor Haarlem wel donker in. Evenwel heeft het uitstekend slui tende veldwerk van Haarlem al eens meer redding gebracht; het is best mogelijk dat dit ook tegen Quick tot. een overwinning voert. 's Middags ontvangt H. H. C. II op hetzelfde terx-ein Z. R. C„ den pas gedregadeerden eerste-klasser. Dit negental is nog niet in het bezit van een specialen werper en we ver wachten dan ook de H. II. C. reserves zonder al te veel moeite le zien winnexi. Swastika I ontvangt Zondagmox-gen om 10 uur, aan den .Vergierdeweg R. C. H. L

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7