PEIL nfcf g LIPS' SAFEINRICHTINC CRICKET IN ENGELAND. Sport-Varia. KARPETTEN, TAPIJTEN, LOOPERS ZATERDAG 25 MEI '1933 H A A REE SI'S D'S'GBE A D 8 VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. De wedstrijden voor de competitie om het kampioenschap van Nederland worden mor gen voortgezet met de wedstrijden D.W.S— Go ahead en P.S.V.Ajax. De laatste zal stel lig veel spannender zijn dan de eerste. Het blijkt hoe langer hoe meer. dat D.W.S. eigen lijk geen partij voor dit belangrijke tournooi is. In vijf wedstrijden heeft haar voorhoede geen kans gezien om ook maar één doelpunt te maken. D.W.S. zal het wel aan het sterk verdedigend spel van Caldenhove te danken hebben, dat zij met Ajax de eer van het Wes ten mag ophouden. Ook morgen treft deze Amsterdamsche voorhoede het niet, want het zal niet meevallen, onzen nationalen keeper Halle te passeeren. We houden het dan ook op een overwinning voor Go ahead, dat de eerste ontmoeting met 10 won. Heel wat moeilijker is het voorspellen van den uitslag van den wedstrijd P.S.V.Ajax, want die twee clubs ontloopen elkaar al heel weinig in kracht. Ze hebben elkaar bovendien in dit seizoen nog niet ontmoet. Misschien be slist hier het terreinvoordeel ten gunste van PS.V. In afdeelmg H moet morgen dan toch ein delijk de beslissing vallen. H.V.V. en H.B.S. moeten voor den derden keer tegen elkaar binnen de krijtlijnen verschijnen om uit te maken, wie het volgende seizoen in de eerste klas mag uitkomen. Dat wordt natuurlijk een ontzettend zware strijd. We herinneren er aan, dat de eerste ontmoeting in deze pro motiecompetitie op 14 April met 21 door H.V.V. gewonnen werd, maar H.B.S. nam veer tien dagen later met 32 revanche, waaruit geconcludeerd mag worden, dat het krachts verschil tusschen deze beide clubs niet groot is. De belangstelling voor den wedstrijd van a.s. Zondag in Den Haag is uit den aard der zaak bijzonder groot. We lezen in de Sportkr., dat voor deze gelegenheid het aantal plaat sen op het V.U.C.-terrein met niet minder dan 6000 is uitgebreid, zoodat 18.000 toeschouwers geborgen kunnen worden. Misschien zal de be schikbare ruimte nog te klein blijken! In Beverwijk kan morgen misschien een dubbel feest gevierd worden, want de kans is heel groot, dat Kennemers en Beverwijk beide promoveeren. De Kennemers spelen een be- slissenden uitwedstrijd tegen U.V.S. Zij moe ten dien absoluut winnen om het volgende seizoen in de tweede klas te mogen uitkomen. Een gelijk spel zou nog een beslissingswed strijd op onzijdig terrein noodzakelijk maken. Beverwijk daarentegen behoeft uit haar thuiswedstrijd tegen Amstel slechts één punt te behalen opi naar de derde klas te promovee ren. We vermoeden dat beide successen wel be haald zullen worden. Voor de na-competitie der nummers twee speelt Haarlem morgen een uitwedstrijd tegen Heracles, van wie op 7 April aan den Schoter- weg met 21 gewonnen werd. In Groningen wordt G.V.A.V.N.A.C. gespeeld. HERACLES—-HAARLEM Haarlem zal' waarschijnlijk als volgt uit komen. Kaan, Van den Berg, Van Gooi, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Bloemink, De Winter, Smit, Van Polanen. Hamstra. LAWNTENNIS. DE COMPETITIE. De voor-laatste ronde van de tennis-com- petitie wordt Zondag gespeeld. Het Haarlem- sche programma daarvoor luidt: Eerste klasse: AceHaarlem. Overgangsklasse: T.C.H.D.D.V. 3. Tweede klasse: Haarlem 2Rood Zwart. Sharp—T.C.G. Topping—T.C.H. 2. T.E.D.—Groen Wit 3. Alkmaar/HeilooHeemstede T.C.G. 2—Top. Heemstede 2K.E.K. ScoreHeemstede 3 Game and SetJoy. V.V.G.A.—T.C.H. 3. T.E.D. 2—Advendo Derde klass: Top 2Westrust 2 Westrust 3Topping 2 Heemstede 4Stadivo 2. Animo 2Bonzo. Heemstede 5S.M.N. DuinlustTw. Bank 2. Aemstelsp.T.C.G. 3 Kat 3Wimbledon. Bonzo 2Gold Star. Swift 2Game and St 2 OwnawT.E.D. 3. V.V.G.A. 3Duinlust 2. T.C.H. 4—de Bary 2. T.H.C. 1925—T.E.D. 4. Heemstede 6Ready 1928 III. Westrust 4Tw .Bank 3. Heemstede 7Nwe Meer 6. T.C.G. 4—Be Quick 2. Haarlem speelt uit tegen Ace; het gun stigste resultaat zal eeii gelijk spel zijn. De Haarlemmers blijken toch wel wat te zwak voor deze afdeelmg. T.C.H. speelt op eigen banen (Kennemer Lyceum) tegen D.D.V. 3 en zal vrij zeker win nen. Doch het zal goed zijn, dat in elke partij op winst gespeeld wordt, teneinde een zoo hoog mogelijk „doel-saldo" te verkrijgen. Het thans leidende K.A.T. mocht eens strui kelen, dan hebben de T.C.H.'ers nog een mooie kans. In de tweede klasse houden Haarlem 2 en TC.G. een nek-aan-nek-race. Haarlem staat iets voor met 2 gewonnen partijen meer. Het eenige verschil; voor T. C. G. een fraaie prestatie. Haarlem 2 speelt Zondag aan de Span jaardslaan tegen Rood-Zwart en maakt een goede kans op een 8—0 zege. T.C.G. zal haar uitwedstrijd tegen Sharp ook wel winnen. Of het echter de grootst mogelijke overwinning zal worden, mag in twijfel worden getrokken. T.C.H. 2 speelt uit tegen Topping en zal zich wel definitief op de eerste plaats weten te handhaven. Een gelijk spel is reeds vol doende, maar de Haarlemmers zullen daar mede zeker geen genoegen nemen. T.E.D. speelt thuis op de Stoop's banen tegen Groen Wit 3. Ook thans kunnen wij den gasten weinig goeds voorspellen. Heemstede speelt uit tegen Alkmaar en zal haar weg, die leidt- naar consolidatie van de bezetting van de eerste plaats, wel vervolgen. T. C. G. 2 speelt thuis op Jatiloo tegen Top en ook dit zal een Haarlemsche zege kunnen beteekenen. Heemstede 2 speelt thuis in Groenendaal tegen K.E.K.maar ook dit zal de thuisclub wel te zwaar zijn. Het derde team van Heemstede speelt uit tegen Score. Dat wordt de beslissing tusschen de beide wakke clubs, die nu voor de laatste plaats in aanmerking komt. En dan kan het nog spannen ook! Game and Set ontvangt op de banen van het Kennemer Lyceum Joy en zal de eer aan de gasten moeten laten. Anders is het weer met T.C.H. 3, dat in den uitwedstrijd tegen V.V.G.A. de beste kansen heeft. T.E.D. 2 speelt op de banen van Stoop tegen Advendo. Een dubbeltje op zijn kant. waarbij Advendo nog het meeste kans op succes heeft. Westrust speelt thuis aan de Vondelkade te Aerdenhout tegen Animo. De uitslag zal een beslissing beteekenen voor de eerste plaats. In punten staan beide teams gelijk. Aan span ning zal het dus niet ontbreken. In de derde klasse handhaaft T.C.G. 3 zich nog ongeslagen aan het hoofd van haar af deelmg. De komende uit-wedstrijd tegen Aemstelspelers zal ook wel weer gewonnen worden. Ook T.C.H. 4 heeft de leiding in haar af deelmg. De thuiswedstrijd op het Kennemer Lyceum tegen de Bary 2 zal haar positie wel niet in gevaar kunnen brengen. Alle wedstrijden beginnen des morgen te 10 uur. ROEIEN. De Varsity. Nu de Hemelvaartsdag, waarop de studen- tenroeiwedstrijden volgens de oude gewoonte gehouden worden, nadert, is het nuttig, ken nis te nemen van de nieuwe situatie, waar deze studentenroeiwedstrijden gehouden zul len worden. Door de verbreeding van het Noordzeekanaal is de zuidelijke oever daar van op de plaats, waar vroeger het feestter rein was, weggegraven: de terrein-commissie heeft om moeten zien naar een andere ge schikte gelegenheid. Naar onze meening is men daarin bijzonder goed geslaagd bij den hoek van het Noordzeekanaal en Zijkanaal D., de z.g. Nauernasche vaart. Dit nieuwe feest terrein biedt een ruim en onbelemmerd uit zicht op de baan, zoodanig, dat elke bezoeker de ploegen van den start af zal kunnen zien naderen en door de finish gaan. Bedoeld feestterrein ligt dus ten Noorden van het Noordzeekanaal. Deze plaats is bereikbaar langs den Noor delijken dijk van het Noordzeekanaal van de pont af over het Noordzeekanaal bij Buiten huis. Deze pöiit bedieïit het verkeer, dat zich langs den betonweg van -V-eisen naar de Ford fabrieken beweegt naar- het Noorden. Een an dere eveneens zeer gerieflijke weg is die langs de pont bij de Hembrug, langs den nieuwen provincialen weg tot Zaandam. Hij kruist daar de spoor voor het station en voert dan naai den noordelijken oever van het Noordzee kanaal, zoodat in totaal tweemaal twee pon ten aanwezig zijn om de auto's der bezoekers snel naar het Noorden van het Noordzee kanaal te vervoeren. De Rijks-politie heeft ter plaatse zoodanige maatregelen getroffen, dat auto's ten Westen van het feestterrein gelegenheid hebben om te parkeeren. De regeling te water is dit jaar weder gelijk aan die van het vorige jaar, d.w.z., dat varen ook met roeibooten gedurende de wedstrijden absoluut is verboden en dat ruimte gereser veerd is voor jachten aan den zuidelijken oever van het Noordzeekanaal om daar te meeren. Een ordelijk en geregeld verloop van de wed strijden is verzekerd. DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE De internationale roeiwedstrijden van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging worden dit jaar gehouden op Donderdag 20 Juni (indien voorwedstrijden noodig zijn) Vrijdag 21 Juni, Zaterdag 22 Juni en Zondag 23 Juni, op de Ringvaart bij Sloten en op den Amstel te Am sterdam. Het programma luidt- als volgt: Vrijdag 21 Juni (wedstrijdterrein Ringvaart bij Sloten) Twee zonder stuurman. Jonke skiff B. Oude Skiff. Overnaadsche skiff. Jonge skiff A, Double-seulL Double-scull (juniores). Vier zonder stuurman. Zaterdag 22 Juni (wedstrijdterrein: de Am stel te Amsterdam)Jonge Vier A, Oude Vier, Overnaadsche vier (beginnelingen), Jonge Twee A, Oude Vier, jonge Acht B. Zondag 23 Juni (wedstrijdterrein: de Amstel te Amsterdam Oude Twee, Jonge Vier B, Overnaadsche Twee,_ Oude Acht, Jonge Twee B, Jonge Acht A, Lichte Vier. Vrijdag 21, Zaterdag 22, Zondag 23 Juni: (wedstrijdterrein de Amstel bij Amsterdam): Stijlroeien voor dames, seniores, in gladde vierriems-outrigged gieken, stijlroeien voor da-mes, juniores, in vierriems outrigged over naadsche gieken, stlijl-snelroeien v. dames in tweeriemssc-ullingsbooten overnaadsch stijlroeien voor dames in tweeriemsssculling- booten (glad), Achtriemssloepen van het „Matrozeninstituut der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging", stijlroeien voor jongens van 14 t.m. 16 jaar, snelroeien voor jongens van 14 t.m. 16 jaar, stijlroeien voor jongens van 17 en 18 jaar, snelroeien voor jongens van 17 en 18 jaar, overnaadsche vierriemsgieken voor jongens van 17 en 18 jaar, achtriemsgieken voor jongens van 17 en 18 jaar. KANOSPORT. HAARLEMSCHE KANOVEREENIGING. De „Stormvogels", die de organisatie van de 10 km Zaanrace in handen hebben, hopen a.s. Zondag veel deelnemers aan den start te zien. Ook uit Haarlem trekken eenige kanovaar ders naar De Zaan. De H.K.V.-aeelnemers vertrekken Zaterdag middag vier uur en overnachten in het boot huis van de „Stormvogels". De supporters vertrekken Zondagmorgen i half tien van de Groote Markt per fiets. Op Hemelvaartsdag wordt een tocht uitge schreven naar de studen ten-roeiwedstrij den op het Noordzeekanaal. Er wordt half tien van het Bootenhuis te Penningsveer gestart. c^ujis&uaai M -kxl*-xcnfi H&o/i&ayl. Loketten van 5.per jaar af (Adv. Ingez. Med.) De uitslagen van de Virijdag geëindigde wed strijden luiden als volgt: De Zuid-Afrikanen wormen te Southampton van Ha-msphire met 100 runs. Z.A. 304 (Nourse 75, Viljoen 66, Dalton 59) en 2485 (Rowan 63, Cameron 78) tegen Hamshire 197 (W. G. Lowndes 62) en 245 (Wead 71). Middlesex 140 (Hart 47) Lee J. W. 5 v. 38 en 1703 (Price 52, Hearne 57) wint met 7 wickets van Somerset 121 (Willard 45, J. C, White 34) en 187 (Gimblett 53). Lancashire 341 (Washbrook 92. Paynter 73'. Iddon 60, Hopwood 51) en 842 wint met 8 wickets van Glousestershïre 163 (Stephens 60 Booth 7 v. 59 en 260. Yorkshire 453 (Leyland 125, Barber 66, Fisher 65) wint met innings van Oxford University 192 iBenn 52, Mitchell-Innes 49) en 202 (Kimb- ton 93 Glamorgan 279 (Briêrby 61, Jones 48) en 2419 (Dyson 73) tegen Worcestershire (Chiraife 67, Walters 49) en 1496 draw. Sussex 210 (Langridge J, 53) en 1455 (Langridge Js. 66) wint van Essex 122 (Tate 6 v. 26) en 169 (Tate 5 v. 41). Notts 345 (Staples, A 125) en 249 tegen Cam- bridge 405 (Bartlott 183, Griffith 65) draw. Surrey 266 (Fishlock 113', Holmes 71) en 390 behaalde de eerste zege met 10 wickets op Warwocks-hi-re 90 (Fender 5 v. 27) en 213 (Wyatot 111'). De competitie stand is thans: 1. Derbyshire gem. 77.77; 2. Kent 75; 3. Lancashire 66.66; 4. Nor than t-s 60; 5. Middlesex 58.33; 6. Glamorgan 55.55; Succex staat no. 8, gevolgd door Yorkshire. CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Rood en Wit heeft zich j.l. Zondag na de kleine nederlaag tegen V.O.C., op Zondag 12 Mei te Schiebroek geleden, schitterend gere habiliteerd, door op bijzonder fraaie wijze aan de Spanjaardslaan van het sterke H.C.C. II te winnen. Dit resultaat werd verkregen door keurig veldwerk en mede dank zij een prima 77 van W. Kramer. Morgen hebben onze stadgenooten een vrijen dag. Een mooie gelegenheid om eens aan de Spanjaardslaan te kijken, hoe het tweede elftal het er tegen A.C.C. afbrengt. Haarlem heeft j.l. Zondag het seizoen bui tengewoon goed ingezet met een overwinning op Hermes-D.V.S. ennog wel in Schiedam. Er zullen er niet veel geweest zijn, die op dit succes gehoopt hebben. Wanneer men bedenkt, dat de Haarlemmers nog geen gelegenheid hadden gekregen om te oefenen en dat boven dien met invallers gespeeld moest worden, mag deze overwinning op de club der Offer mans ais heel verdienstelijk aangemerkt wor den. Morgen speelt Haarlem den eersten thuiswedstrijd tegen V.R.A., die j.l. Zondag met 107 runs op de eerste innings van V.O.C. heeft gewonnen. Het zal de vraag zijn of de Haarlemmers nu ook van V.R.A. kunnen win nen. want ook morgen hebben zij nog niet de beschikking over het volledige eerste elftal. Maar Maas c.s. hebben blijkbaar uitstekende reserves, zoodat een verrassing niet uitge sloten is. V.O.C. zal morgen haar thuiswedstrijd tegen H.C.C. I wel winnen, maar Hexmes-D.V.S., die naar Amsterdam gaat om V.V.V. te bestrijden, zal het minder gemakkelijk hebben. De resultaten van R.C.H. waren in het vorig seizoen allesbehalve fraai. We waren dan ook nieuwsgierig naar den uitslag van den Zon dag gespeelden eersten wedstrijd tegen H.B.S. Helaas is de Heemsteedsche club weer met een nederlaag begonnen. We hopen nu maar, dat ook hier ongeoefendheid de oorzaak was. Morgen speelt ze thuis tegen C.V.H., die reeds een overwinning op het Leidsche Ajax heeft behaald. De geroutineerde bezoekers zullen wel weten te winnen. Het programma luidt in zijn geheel als volgt: le KLASSE: Haarlem: HaarlemV.R.A. Rotterdam: V.O.C.—H.C.C. I. Amsterdam: V.V.V.Hermes-D.V.S. OVERGANG: Den Haag; HB.S.Ajax (L.) Haarlem: R.W. IIA.C.C. Nijmegen: QuickS.C.H.C. Haarlem: R.C.H.—C.V.H. Utrecht: KampongSparta. 2e KLASSE: Utrecht: Hercules—Olympia. Amsterdam; B.S.C.C.Haarlem II. BussumVleermuizenR.I.O. Amsterdam: V.R.A. IIU.V.V. Schiedam: Hermes-D.V.S. ECV.O.C. H. Den Haag: QuickL.C.C. Schiedam: Excelsior ECH.B.S. II. 3e KLASSE: Bilthoven- S.C.H.C. IIAlbion. Amsterdam: A.C.C. II—V.V.V. III. Den Haag: Voorb.Hermes-D.V.S. III. Den Haag: H.B.S. Ill—V.U.C. II. Den Haag: H.C.C. V—H.B.S. IV. Thans kan worden medegedeeld, dat de overeenkomst voor de match om het wereld kampioen schaken tusschen Dr. Euwe en Dr. Aljechin zal geteekend worden tijdens een bijeenkomst op Dinsdag 28 Mei z.V,. des mid dags half vijf in het Carlton Hotel te Amster dam. Door de groote successen, die de vorige bridge-drives, georganiseerd door het Euwe Aljechin Comité ten deel vielen, besloot ge noemd Comité wederom een dergelijke drive te organiseeren in het Carlton-hotel te Am sterdam. Uit Londen: Tijdens zwemwedstrijden, georganiseerd ter gelegenheid van het regee- ringsjubileum heeft Miss Phyllis Dequar den mijl vrije slag afgelegd in 23 min. 32.4 sec., hetgeen een nieuw wereldrecord beteekent. 1-Iet record stond tot duverre op naam van Helen Medison met 24 min. 34.6 sec., gevestigd te Long Beach in 1930. De internationale voetbalwedstrijd Bel giëZwitserland wordt door den Nederland- schen scheidsrechter Mutters geleid. KORFBAL. NED. KORFBALBOND. PROMOTIE-DEGRADATIEWEDSTRIJDEN. Met den wedstrijd, dien Haarlem 1 verleden week tegen B.E.P. speelde, is het N.K.B.-pro gramma afgeloopen voor de Haarlemsche N.K.B.-twaalftallen, tenzij Zondag de wed strijd VogelB.E.P. hi een gelijk spel mocht eindigen. De drie gegadigden, Haarlem 1, Vo gel 1 en B.EP. 1 zouden dan alle drie evenveel punten 4 in de prom. degr. wedstrijden hebben. Een nieuwe competitie zou dus noo dig zijn! BELGIë—NEDERLAND. Zondag wordt te Antwerpen gespeeld de in terland-wedstrijd BelgiëNederland. In de achter ons liggende ontmoetingen was Neder land, waar 't korfbalspel reeds veel langer be oefend wordt, steeds de sterkste. Ook de veer tiende wedstrijd zal door de gasten gewonnen moeten worden. Wel schijnen de Belgische dames beter te spelen dan hun partners, maar het spelpeil der Hollandsche speelsters is toch nog niet bereikt. De Nederlandsche heeren zijn zeker beter dan de Belgische. De Belgen, die tegen den Gelderschen- Utrechtschen Korfbalbond speelden en met 31 te Utrecht wonnen, beginnen natuurlijk met veel moed den wedstrijd, zoodat de Ne derlanders op een flinken tegenstand kunnen rekenen. Tot nog toe wisten de Hollanders 86 maal te doelen; de Belgen, die geen wedstrijd wonnen, elf keer. HAARL. KORFBALBOND. HAARLEMSCH TWAALFTAL—RIVIERA K.C. Deze ontmoeting tusschen de Haarlemmers en Antwerpenaren, die 2 Juni plaats heeft op het Edo-veld, kan rekenen op een flink be zoek van Haarlemsche korfballers, die door de besturen der diverse Haarlemsche korfbal- vereenigingen daartoe krachtdadig opgewekt zijn. Er is dan ook een mooie strijd te wach ten tegen de Belgische kampioenen. HET COMPETITIE-PROGRAMMA. Als oefening speelde het Haarlemsche twaalf tal een wedstrijd tegen het H.K.B.-twaalftal. Vrijdagavond speelt Haarlem 3 tegen Oos terkwartier 3 voor den beker. Haarlem '3 kan dezen wedstrijd winnen. Voor Zondag ontvangt Flora 1 De Thorn 1; S.S.H. gaat naar Always Ready 1 en ontmoet Aurora 1 Tempo 1. Sport Vereent ontvangt Oosterkwartier 2. Alle wedstrijden zijn beker ontmoetingen. In afdeeling B van de Lagere series wordt een beslissingswedstrijd gespeeld tusschen Aurora 3 en Always Ready 2. Voor Maandag staat nog op het programma Tempo 1Haarlem. ADSPIR ANTEN- AFDEKT ,TNG. Zaterdag ontmoeten elkaar in: Afdeeling A: Aurora aD.S.V. c. Afdeelmg B; Oosterkwartier b—S.V. b. Afdeeling B: D.S.V. b—D.S.V. d. Zondag: Afdeeling A: D.S.V. cSport Vereent a. H.K.B.N.H.K.B. Deze wedstrijd om den Honigs Maïzena beker is vastgesteld op 16 Juni. Hij heeft plaats op 't-Oosterkwartier-terrein. Voor zon en zomer... natuurlijk een- J Tweka badpak! JÊ (Adv. Ingez. Med.) WIELRIJDEN. DE HOLLANDSCHE RENNERS TE KOPENHAGEN. Wederom mooie successen. Uit Kopenhagen: De Hollandsche renners hebben Vrijdag avond op de Ordrupbaan wederom deelgeno men aan aldaar georganiseerde wedstrijden. De resultaten van onze landgenooten wa ren wederom niet slecht te noemen. In de handicap-race over 2600 Meter kwam onze landgenoot Peperkamp te vallen. Hoewel de wonden, die hij daarbij opliep, niet van ern- stigen aard waren, is hij toch naar het zie kenhuis overgebracht. De resultaten waren als volgt: Wedstrijd over 750 M.: 1. v. d. Vijver (Ne derland), 2. Peperkamp (Nederland). 3. An dersen (Denemarken). Wedstrijd over 3 K.M.: 1. Bovendeaard (Ne derland). 2. Holm (D-nemarken), 3. Ooms (Nederland). Tandemwedstrijd: i. Bovendeaard-Koop- man (Nederland). 2. Toft-Meyer (Denemar ken). 3. Duyn-v. d. Vijver, (Nederland). BILJARTEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN LIBRE Uit Bordeaux: Bij de Vrijdag voortgezette wedstrijden om het wereldkampioenschap libre ging het met onzen landgenoot. Sweering beter dan clen eersten dag. Tegen Cote speelde hij een goede partij; hij wist van den Franschman te winnen. De resultaten waren als volgt: Butron Roth Albert Domingo Butron Baudart Sweering Cote Ferraz Domingo Albert Roth Ferraz Roth Domingo Cote Sweering Butron Albert - Baudart 500 15 288 33.33 109 15 47 7.26 500 6 281 83.33 224 6 171 37.33 500 8 452 62.50 118. 8 86 14.75 500 13 229 38.46 478 13 140 36.76 195 13 106 15— 500 13 131 38.46 500 1 500 500— 17 1 17 17— 500 2 453 250— 48 2 33 24— 500 7 198 71.42 314 7 181 44.85 295 12 107 24.58 50'0 12 197 41.61 500 7 256 7142 81 7 68 11.57 DAMMEN. ZILVEREN JUBILEUM NED. DAMBOND. De commissie van voorbereiding 25-jarig bestaan Nederl. Dambond heeft bij het bestuur van den bond een ontwerp ingediend, bevat tende een voorloopig schema. Het ligt in de bedoeling, in het jubileumsjaar (1936) een landenwedstrijd NederlandFrankrijk te hou den. Deze ontmoeting zal in Nederland plaats hebben. De bedoeling is. dat de tien sterkste Hollandsche spelers zullen uitkomen tegen de tien sterkste spelers uit Frankrijk. POSTDUIVEN. „DE UIVER" Wedvlucht van Marbehan, afstand 303 KM. Eerste getoonde duif te 2,05,05, de laatste op 2,44,30. De prijzen werden als volgt behaald: J. Terhorst 1 5 9 12, N. C. v. d. Linden 2, J. Pieke 3 6 8 11, C. v. d. Lee 4, P. Dhaene 7 14, C. v. Mem-s 10 15, M. Groeneveld 13. veR\nulft ~^ÖÖtstr&*t 62'6 Cctnydeit Mtu&ileewtfy VOORJAAR 1935 PRACHT COLLECTIE TAPIJTRANDEN 100 breed 1.50 TAPIJTRANDEN 70 breed 1.00 PER METER. (Adv. Ingez. Med.) Wereldtentoonstelling Brussel 1935. Voordracht met film en lichtbeelden door H. C. Verkruysen. De heer H. C. Verkruysen schrijft ons: Het begrip „wereldtentoonstelling" is al vol doende om feestelijke gevoelens te wekken; het roept onmiddellijk het beeld op van wap perende vlaggen en spuitende fonteinen, van vroolijke muziek, rijen lichtgetinte gebouwen en drommen bezoekers van allerlei nationali teiten. Er mogen nog zooveel bezwaren aan te voe ren zijn tegen wereldtentoonstellingen, zij mo gen onrustig en rommelig van opzet zijn, men kan geneigd zijm te sp re leen van een kermis achtige jaarbeurs, niet te ontkennen valt, dat er een bepaalde sfeer is, die toch zeker een bijzondere bekoring heeft. Het zal altijd iets aantrekkelijks blijven, dat op een wereldten toonstelling zooveel landen in hun naar eigen smaak ingericht paviljoen hun technische én artistieke mogelijkheden vertoonen; duizenden zullen dan ook dit jaar naar België gaan, om dit internationale wereldje bij het park van Laeken te gaan bezichtigen. Wij hebben gemeend, dat hier een voorlich ting, waardoor men op het belangrijkste at tent gemaakt wordt en allerlei kan vernemen, dat men bij een onvoorbereid bezoek wellicht niet zou opmerken, van nut zou kunnen zijn. Zoowel voor hen, die er heen gaan, maar ook voor degenen, die niet naar België kunnen rei zen is mijn causerie bedoeld. Ik heb n.l. op de expositie een groote collectie foto's gemaakt en er een film opgenomen van den opbouw en van het voltooide geheel, zooda-t men hierdoor een volledigen indruk van den opzet kan krijgen. En deze is waarlijk grootsch. De pa viljoens zijn gegroepeerd om een 1000 meter lange stijgende boulevard, die als hoofdas van de geheele expositie fungeert, en die aan het einde door een groep permanente gebou wen wordt afgesloten. In een dezer gebouwen s een buitengewone collectie oude Vlaamsche kunst uit alle deelen der wereld bijeenge bracht. In het midden, over de geheele lengte van de boulevard liggen bassins met fonteinen en watervallen, die vooral 's avonds door de ver lichting een sprookjesachtig effect leveren. Het Nederlandsch paviljoen, ontworpen door architect Ir. D. Roosenburg ligt op een der zijwegen, en zonder chauvinisme kan ge tuigd worden, dat het tot de beste gebouwen van deze internationale show behoort, of schoon ook de Scandinavische landen, in het bijzonder Zweden en verder o.a. ook Italië met fraaie paviljoens vertegenwoordigd zijn. Een rondgang over het uitgestrekte terrein is een boeiende tocht, vervelen zal men er zich niet en mocht daarop kans bestaan dan brer.ge men een bezoek aan een der aardigste gedeel ten van de tentoonstelling, n.l. „Oud Brussel", dat onder de vaardige handen van de ont werpers, als een 18e-eeuwsche stad verrezen is op een oppervlak van ongeveer 4 H.A. En wie nog meer pleizier verlangt, hij ga naar het vermaakpark, dat hier een reusachtig terrein beslaat en hij late zich voor zijn ge noegen op allerlei denkbare en ongelooflijke manieren door elkaar schudden, in de lucht slingeren, rondwentelen, op zijn hoofd zetten, kortom radbraken. Er is dus voor ieders smaak wel bevrediging te vinden; ik hoop er met mijn lichtbeelden en film een indruk van te geven, die tevens een zakelijke en kritische voorlichting zal zijn voor hen, die dezen zomer naar Brussel willen gaan. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. Van Zaterdag 8 Juni tot en met Maandag middag 10 Juni zal door de V.D.J.O in het Broederschapshuis te Bilthoven een Pinkster- conferentie worden gehouden. Zaterdagavond spreekt Mr. A. M. Joekes over: Jongeren en Democratie. Voor dezen avond, welke door muziek en eenige dansen van Marietje Lambeek zal wor den opgeluisterd, is nog een beperkt aantal toegangskaarten verkrij gbaar. le Pinksterdag, 's middags houdt de heer J. C. Deering een inleiding over: Wat kunnen wij doen voor de democratie in het algemeen en voor de V.D.J.O. in het bijzonder.- De dag wordt besloten met een gezellig samenzijn, waarbij de dames D. en A. Gemers hun medewerking zullen verleenen met piano en mandoline. 2e Pinksterdag 's middags zal de heer J„ Bontenbal een inleiding houden over: Crisis en Crisispolitiek. Verder staan gemeenschap pelijke wandeltochten en bezoek Natuurbad op het programma.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10