Het grondbedrijf der gemeente Haarlem. Hulp langs zij. Het Huwelijk van prinses Ingrid. Hei BeSaugtiiltsie 52e 'Jaargang Nb. 1592G Verschijnt dagelijlts, behalve bp Zon- en Feestdagen Zaterdag 25 Mei 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTEll MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72y£. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 o Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 e Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.-* Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -, Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. De nieuwe 5-jaarlijksche taxatie. Welke gevolgen voor de gemeente-financiën Het is bekend, dat gemeenten die een eigen grondbedrijf hebben, verplicht zijn om de 5 jaar een taxatie te laten houden, van de gronden die haar eigendom zijn. Wijst deze taxatie dan een verlies aan, dan noodzaken Gedeputeerde Staten de gemeenten dit te kort in de komende 5 jaren uit de gewone middelen der gemeente te dekken. Bij de laatste taxatie, nu ongeveer 5 jaar geleden, is er over de gedragslijn der ge meente Haarlem ten opzichte van het grond bedrijf in den raad breedvoerig gesproken. De meerderheid van den raad vereenigde zich tenslotte met het voorstel van B. en W. (in het bijzonder verdedigd door den toen- maligen wethouder van' financien Mr. M. Slingenberg) uit de winst van het grondbe drijf van ruim f 900.000, die op de balans stond, daar de gronden toen zooveel hoog er getaxeerd waren dan de boekwaarde, waar voor zij genoteerd stonden, f 450.000 overge boekt naar het Fonds voor bijzondere doel einden. Toen werd tevens uit dit fonds f 150.000 overgeboekt naar de gewone dien sten van 1931 en 1932, om bestaande tekorten te dekken. De heer Slingenberg betoogde toen, dat er in het grondbedrijf nog een reëele reserve aanwezig was van f 456.000. In dien tijd werd door tegenstanders 'van dit voorstel betoogd, dat het voorzichtiger zou zijn de reserve in het grondbedrijf te laten, temeer omdat zij den indruk hadden, dat de taxatie aan den hoogen kant was uitge vallen. Nu staat de gemeente Haarlem opnieuw voor de verplichte 5 jaarlij ksc-he taxatie. De taxateurs zijn al door de gemeente benoemd. Natuurlijk wordt met- groote belangstel ling uitgezien naar de resultaten van-deze nieuwe 'taxatie. Zijn wij' wel "ingelicht dan zijn thans andere taxateurs aangewezen dan 5 jaar geleden. Wij herinneren aan onze serie interviews Over'de waardevermindering van huizen in verband met de hypotheek-moeilijkheden, die wij eenige dagen geleden opgenomen hebben. Wij stelden thans aan een deskundige de vraag: is ér kans, dat daling van -de waarde van huizen een belangrijken invloed heeft ■op de waarde van de gronden der gemeente Haarlem? Het antwoord was: D^t is moeilijk te zeg gen. Ik wil er evenwel op wijzen, dat de da ling van de waarde van huizen in het bij zonder betrekking heeft op perceelen in de binnenstad. De gemeente Haarlem heeft haar grondbedrijf in het algemeen in de buitenwijken. Het is nu maar de vraag hoe de taxateurs de zaak bekijken. De gemeente heeft haar grondprijzen niet verminderd en nog steeds wordt er tegen die prijzen vrij behoorlijk verkocht. Wel niet zooveel als en kele jaren geleden, maar toen was er als het ware een bouw-woede. Nu vele nieuwe hui zen in de buitenwijken nog ledig staan, is er natuurlijk eenige vertraging gekomen in den bouw en verkoopt de gemeente ook minder grond. Maar dat staat feitelijk buiten den grondprijs die door de gemeente bedongen wordt. De gemeente heeft ongeveer 14 millioen gulden in het grondbedrijf zitten. Uit het gepubliceerde verslag over 1933 blijkt, dat 6 3/2 millioen in erfpachtsgronden zit. Die brengen door de canons hun rente thans voldoende op. zoodat daarvan wel geen waarde-vermin dering zal worden aangeno men. i Wij herinneren er evenwel aan. dat B. en W. enkele maanden geleden in den raad hebben toegezegd, dat zij de quaestie van de erfpachtsgronden in haar vollen omvang na der in studie zullen nemen en met even- tueele voorstellen bij den raad zullen komen.) 7 1/2 millioen zit in andere gronden. Daarvan zou de taxatie door de veranderde tijdsom standigheden wel kunnen tegenvallen. Men moet daarbij evenwel bedanken, dat het grondbedrijf reserves heeft. Hoe het precies staat met deze reserves is uit de bekende stukken niet op te maken. Wel weten wij dat in 1933 f316.000 uit het reservefonds voor bijzondere doeleinden te ruggeboekt is naar het grondbedrijf, zoodat toen op de balans van het grondbedrijf een reserve van ongeveer een millioen gulden stond, maar het verslag van het grondbedrijf over 1934 is nog niet uitgekomen. Het zal dus nader moeten blijken of het grondbedrijf voldoende reserves heeft om een eventueel tekort te kunnen opvangen. Mocht de reserve daarvoor niet voldoende zijn, dan zou een gedeelte van het even- tueele tekort vermoedelijk op de begrooting van 1936 moeten drukken. Dit zou voor de gemeentefinanciën een tegenvaller zijn. om dat het wij hebben daarop onlangs nog de aandacht gevestigd toch al veel zorgen kost om voor dat jaar „de eindjes aan elkaar te knoopen". In het reservefonds voor bijzondere doel einden zit thans, nu alles van de annexatie verrekend is. niet meer dan één ton. Tenslotte wees men er ons op. dat ook al mocht de taxatie lager uitvallen, men nog niet kan zeggen, dat het grondbedrijf minder gunstige financiëele resultaten heeft opge leverd. want men moet bedenken, dat de ge meente feitelijk elk jaar een vrij belangrijke bate uit dit bedrijf heeft gehaald. Het is na melijk de gewoonte, dat de gemeentebedrij- van aan de gemeentekas 5 1/2 rente beta len over geleende gelden, hetgeen steeds la- is geweest dan de gemeente voor het op genomen geld zelf moet betalen. Vooral deru, iaatsten tijd is de gemeente-in staat ir geweest-feNely Nu het er steeds meer op gaat lijken, Dat in den zwaren crisisstrijd. De zeescheepvaart de vlag moet strijken En in de stormen schipbreuk lijdt; Nu haar de kracht der crisisgolven Welhaast te machtig worden gaat, Nu komt, voordat zij wordt bedolven Het reddend Moederschip van Staat. Het giet wat olie op de baren, Het gaat tot steun met haar in zee, En blijft daar aan haar zijde varen. Op weg naar kalmer, veil'ger rêe. Het helpt bij 't onvermijdlijkdokken, Waardoor het haar de kansen geeft, Om te herstellen van de schokken. Die 't noodweer haar gegeven heeft. Want op de wereldoceanen Eert elke natie Holland's vlag, Die roem der rood-wit-blauwe banen Is iets, dat niet verdwijnen mag. Er moet wel wat geschipper wezen. Opdat men boven water blijft En in den storm, zoo hoog gerezen, Zonder te groote lekken drijft. Opdat het niet zoo'n vaart zal loopen, Dat men per slot niet varen kan. Want gaat men eens de vloot verkoopen. Dan komt er nooit meer wèl-vaart van. P. GASUS. gelden op te nemen tegen een belangrijk la gere rente. Daar het grondbedrijf groote ieeningen bij de gemeente heeft loopen. be- teekent zelfs een klein verschil in rente een vrij groot bedrag. Bovendien heeft afgescheiden van de financiëele resultaten de gemeente veel belang bij de werking van een eigen grond bedrijf, want daardoor is het immers moge lijk veel invloed uit te oefenen op de uitbrei ding van de bebouwing. De brug over het Zuider Buiten Spaarne. Met het werk is al begonnen. Een der objecten voor Haarlem uit het 60 Millioenenfonds is, zooals onze lezers weten, de nieuwe brug over het Zuider Buiten Spaarne, tegenover de Rustenburgerlaan. Het ijzerwerk van deze brug is opgedragen aan de Haar- lemsche Machinefabriek, die reeds met dit werk is begonnen. Maandag a.s. wordt door de gemeente den onderbouw van de brug aanbesteed. Het is te verwachten dat met de gunning ongeveer 14 dagen gemoeid zullen zijn, zoodat de aan nemer die dit werk krij gt dan omstreëks mid den Juni zijn werklieden aan den gang kan zetten. Algemeen Nederlandsch Persbureau. Fusie met de bestaande persbuveaux. De Stichting Algemeen Nederlandsch Pers bureau „A. N. P." opgericht door de Vereeni- ging „De Nederlandsche Dagbladpers", zal met 1 Juli a.s. haar werkzaamheden aan vangen. Als uitvloeisel van een dezer dagen getrof fen regeling zullen met ingang van dien da tum het persbureau Vaz Dias, te Amster dam, en het Nederlandsch (Haagsch) Corres pondentie-Bureau voor Dagbladen, te 's Gra- venhage, hun levering van nieuwsdiensten Tot directeuren van het A. N. P. zijn be noemd de heeren H. H. J. van de Pol, voor dien direoteur-hoofdredacteur van de Deut sche Courant, als president-directeur, en M. S. Vaz Dias, tot dusverre directeur van het persbureau Vaz Dias, en tot directeur van het bijkantoor Den Haag van het A. N. P. de heer mr. Joh. J. Belinfante, tot dusverre directeur van het Nederlandsch (Haagsch) Correspon dentiebureau, te 's Gravenhage. Aanvallen op den gulden. Regeering vindt voor bijzondere maatregelen geen aanleiding. Op vragen van den heer Wijnkoop betref fende de van regeeringswege te nemen maat regelen tegen pogingen op bank- en beursge- bied om te geraken tot devaluatie van den gulden, heeft de minister van financiën ge antwoord" De regeering heeft uiteraard kennis geno men van de aanvallen, die de gulden eenigen tijd geleden te verduren heeft gehad. De middelen, noodig -voor het afslaan van dergelijke aanvallen, staan, zooals reeds meer malen gebleken is, ten dienste van de Neder landsche Bank. Voor het nemen van bijzondere maatrege len van regeeringswege bestaat geen aan leiding. CONCERT IN BETIÏESDA-SAREPTHA. In Bethesda-Sareptha zal Woensdag 29 Mei a.s. een Concert worden gegeven door: Chris- tien Stork (zang), Agatha AlphenaarBoxs (viool), Onne van der Klashorst (cello) en. de-'BoekVerdel (piano), Croofe dingen in een kleine Straal. Hondjes-uitlaten. Er zijn bij mij in de straat vele ceremonieën. Eén daarvan is het hondjes-uitlaten. Misschien vindt ge dat niet als maatschap pelijk-. niet als gezelligheidsverschijnsel be langrijk genoeg om onderwerp van een schrif tuur uit te maken. Mag ik u van die groote dwaling genezen? Het hondje-uitlaten is een zéér belangrijke functie bij mij in de straat, die tenslotte een stukje van de groote wereld is. Er zijn drie en zestig woningen en zoo ik goed geteld heb één en twintig hondjes en honden. Veertien huizen hebben geen andere levende have dan hunne met rede begaafde bewoners, mitsgaders wellicht een enkele muis. Vijf en dertig woningen hebben katten en kanaries en één daarvan die van de drie oude dames, die betere dagen gekend hebben heeft zes goudvisschen en een irriteerend- langzame schildpad in den tuin. De overige veertien huizen herbergen behou dens hunne meneeren en mevrouwen, zwagers •n nichten, aangehuwden, bloedverwanten in de zijdlinie, in de rechte nederdalende en de rechte opgaande linie één en twintig hondjes en honden. De oude mevrouw Van Vondthuizen heeft vier Malthezer leeuwtjes. Het jonge mevrouwtje Backer-met-een-cé heeft twee pékineesjes met waaierende staar ten en kwaaie-verwende-kinderen-gezichten. De eenzame gepensionneerde landmeter van het kadaster heeft vier ondefinieerbare, vette, waggelende en nijdige tantes-op-vier-pooten. En de overige elf huizen hebben er ieder één. Ik ben heelemaal geen kynoloog en ik weet niet van wat voor ras die elf zijn. Maar het zijn er elf. Groote en kleine. Oude en jonge. Dikke en slanke. Valsche en vriendelijke. Zindelijke en onzindelijke en nog-niet- heelemale. Net als de baasjes. Net als de vrouwtjes. En een wereld op zich zelf in onze straat die óók al een wereld op zich zelf in de wereld is. Ik wilde u alléén op het belang van het hondjes-uitlaten wijzen. Een gróót ding in de kleine straat. Honden worden op allerlei manieren uitge laten. Aan een riempje en zóó maar in één ren naar 't eind van de straat en -terug. In het voortuintje gauw even en dan direct weer naar 't mandje onder de keuken tafel. Of vier maal met den baas kalm op en neer t straatje af; dat is vier maal zes lantaren palen, vier maal vijf andere hondjes, vier maal een intense snuffel aan een plekje op het trottoir, dat voor niet-honden een héél onaantrekkelijk plekje is. Dat is 't biologisch of kynologisch belang rijke van het hondje-uitlaten voor het hondje. Maar er zit óók nog een kant aan voor de baasjes en vrouwtjes. Er is één baasje, van nummer 44, die al tijd om klokslag half elf zijn ree-pinchertje uitlaat. i Er is één vrouwtje, van nummer 69, dat altijd om klokslag half elf haar bouvier uit laat. Dat is vier maanden goed gegaan. En nu laat het vrouwtje van nummer 44 om tien uur het ree-pinchertje uit En het vrouwtje van nummer 69 kijkt woe dend naar het vrouwtje van het ree-pin chertje. Er is één baasje dat van de Deensche dog die zegt drie maal in de week tot hun beider vrouwtje: „ik ga even met Brutus een straatje om". En drie maal in de week, om één uur in den nacht zegt 't vrouwtje: „Noem je dat éven, noem je dat een straatje om? En welke vriendjes heb je in de Confiance getroffen?" De oude mevrouw van Vondthuizen met haar vier leeuwen begint om zeven uur al uit te laten, om acht uur nóg eens en tot slot om half tien. Dan is de straat van ons völ van zenuw achtig keffen en roepen en alle Buggy's. Boefjes, Brutussen en Loempies worden er nerveus van en lawaaien van achter de dich te deuren. Het jonge mevrouwtje Backer-met-een-cé laat de twee Chineesjes in den" achtertuin. Zij encanailleert zich niet met de straat en Joeki en Toetie trekken hun neus op voor vette landmeters-tantes. Ze waaien met hun pluimstaarten hun dédain naar die wagge lende ordinariteiten Ook dit hondjes-uitlaten in één van de drie honderd millioen straten-op-aarde heeft zijn specifiek en geheel-eigen aspect. Ge leert er den hond uit kennen. En ge ziet zijn meester in zijn meest-nede- rige gedaante. Amor speelt met twee leeren riempjes en strengelt ze inéén. De tanige tante Jaloezie rukt die riempjes uit elkaar. De meneer van nummer 44 krijgt een standje. En de eenzame gepensionneerde landmeter een traag likje op z'n gerimpelde hand. En tusschen alles dóór schuifelt de weduwe Van Vondthuizen. Met 'r vier leeuwtjes. En die vijf lawaaien drie maal iederen avond door de stilte van dat rustige straatje van ons. Mi". E. ELLAS. De kerkelijke voltrekking. (Van onzen correspondent). STOCKHOLM, Vrijdag. Wijd en wolkenloos-blauw koepelt de hemel over de stad als in den morgen de vlaggen ge- heschen worden, werklui de guirlandes nog een beetje opknappen en loopjongens de laat ste tuilen bloemen op het Slot lafleveren. Het is warm, zomersch warm, maar een briesje geeft aan den waterkant verkoeling en doet al de duizenden geel-blauwe en rood-witte vlaggen feestelijk klapperen. Het is druk in de stad. Extra-treinen rollen het Centraalstation binnen, autobussen met vlaggen en jonge berketakken voorop rijden van alle kanten de stad in, groepen Denen trekken door de straten, troepen schoolkin deren verzamelen zich. Maar de straten van de Oude Stad zijn smal en de plaats, die daar over is voor kijkers, is wel heel beperkt. Men dringt er samen op de trottoirs, men vult de ramen, men zit in de dakgoten, als de auto's aanrijden met genoodigde-n voor de huwe lijksinzegening in Storkyrkan, de oude Groote Kerk, die vlak bij het Slot gelegen is. Terwijl het orgel zacht preludeert vullen de banken zich. Daar zijn deministei-s, de gezanten van vreemde mogendheden, burgerlijke en mili taire autoriteiten en hun dames, en dat wordt een bonte mengeling van uniformen en toi letten, een vreemde kleurenpracht met al dab felle rood van de Denen en het lichte blauw van de Zweden. Dan komen de vorstelijke personen, welhaast zeventig in getal. En even later leidt koning Christiaan van Denemarken den bruidegom binnen, die in de donkere uniform van zee officier gekleed is. Klokke half twaalf komt de bruid, de heel knappe, zonnig glimlachende prinses"Ingrid, die den langen sluier van haar moeder draagt en de bruidskroon, waarom henen een krans zit mn myrthe, gesneden van het boompje, dat opgroeide uit een myrthetak van den bruidskrans van wijlen kroonprinses Margareta. Haar vader, kroonprins Gustaaf Adolf geleidt haar naar het koor, naast haar bruidegom treedt zij op het altaar toe en dan houdt aartsbisschop Eidem een korte toe spraak. Het huwelijksformulier is het gewone van de Zweedsche kerk, en ook volgens de Zweedsche gewoonte schuift kroonprins Fre- derik zijn bruid een trouwring aan haar vin ger boven den verlovingsring. De dienst duurt maar zeer kort, ontroert weinig, maar dat zou wellicht anders geweest zijn wanneer het drieljarige Noorsche prin sesje Astrid niet al de vorstelijke personen en de anderen, die nabij het koor zaten, ver maakt had door een heel verhaal tegen kroonprins Gustaf Adolf op te zetten, waar na kroonprins Olaf. die het intermezzo min der aangenaam vindt, zijn dochter maar op zijn knie laat rijden. Bij het verlaten der kerk juicht de menig te, maar de werkelijk grootsche huldiging van het bruidspaar volgt eerst in den mid- Het feit, dat vijftig jaar geleden de groote Fransche dichter Victor Hugo stierf, is met groote plechtigheid in het Parijsche Panthéon herdacht. President Lebrun (bij. de -pijl), legde een krans bij Hugois standbeeld. Italië stemt toe in arbitrage in het conflict met Abessynië. pag. 4 Het huwelijk van prinses Ingrid van Zweden en kroonprins Frederik van Denemarken. pag. 4 De Amerikaansche N. R. A. wordt verlengd. pag. 4 Er zal geen mijnstaking uitbreken, daar par tijen tot overeenstemming zijn gekomen. pag. 3 De Regeering heeft een nieuwe pachtwet in gediend. pag. 3 Luchtvaart en scheepvaart geen samen werken. pag. 3 Het Grondbedrijf der gemeente Haarlem en de nieuwe vijfjaarlijksche taxatie. pag. 1 Mr, 3Iarcliant verweert zich in een brochure. pag. 1 1931 is voor Figee gunstiger geweest dan 1933 pag. 2 Do uitslag van den tuinwedstrijd Heemstede gehouden tijdens Flora. pag. 2 Hollandsche wielrenners in Kopenhagen boe ken weer mooie successen. pag. 6 Bioscopen pag. 9 ARTIKELEN. ENZ. Van onzen Stockholmschen correspondent: Het huwelijk van prinses Ingrid. pag. 1 Mr. E. Elias: Groote dingen in een kleine straat. pag. 1 Van onzen Londcnschen correspondent: Enge land en Hitler's rede. pag. 4 Van onzen Berlijnschen correspondent: Polen, Duitschland's nieuwe vriend. pag. 5 Financieelc kroniek: Oorlogstoerusting en welvaart. pag. 11 P. van der Hem: De regeering blaast de Ne derlandsche Scheepvaart nieuw leven in. pag. 3 J. B. Schuil: Het afgeloopen tooncelscizoen. pag. 9 Vr. S.: Hollandsche boeken in Engeland. pag. 9 K. de Jong: Radiomuziek der week. pag. 9 Van onzen Londenschen correspondent: De jongste Epstcin-kwestie. pag. 7 Kerst Zwart: Een virtuoos het roodborstje. pag. 7 A. Steup: Over ijsafzetting op vliegtuigen. pag. 7 Willy van der Tak. Braderies en bradcrijen in België en Frankrijk. pag. 7 M. II. J.: Zijn dieren intelligent? pag. 8 E. K.: H. D. Vertelling. Fatiné. pag. 8 Eindexamen. pag. 8 Vr. S.: Over „geluid" en geluidsfilms. pag. 8 Het Ilaarlemsche Stadsbeeld: Het Zuider Bui ten Spaarne. pag. 8 Bekende Haarlemmers: dr. Jac. P. Thysse. pag. 3 dag Klokke drie uur rijdt een eskadron van de lijfgarde het slotplein af, de zilveren hel men blikkeren in de zon, de veerenbossen op de steken van de stalmeesters wapperen, de honderden hoeven kletteren op de keien. En dan komt als een beeld uit een oud ver haal het a la Daumont bespannen galarij tuig met het bruidspaar, met kroonprins Frederik glimlachend van geluk naast zijn stralende bruid, die nog haar bruidskleed, draagt ij wuift naar alle kanten. In draf gaat het tusschen de dichte hagen van menschen door, men juicht en wuifd en heft voortdurend hoera's aan en op Strand- vagen, waar de linden in blad staan, daalt een regen van serpentmes over 't rijtuig neer en als de stoet weer tusschen de juichen de menigte op Norrbro door naar 't Slot te rugkeert ligt de kap van het rijtuig vol bos sen sleutelbloemen en vergeetmijmetjes de Zweedsche kleuren in de bloemen van de lente." Zoo komt het einde van de feesten. Weer zijn tienduizenden saamgestroomd in het centrum, weer komt een onafzienbare menigte naar de kaden van Strömmen. Voor het Slot staan grenadiers met beren mutsen en matrozen met stijf-gesteven mut sen in carré opgesteld. De muziek speelt en begeleid door al de familieleden en vorste lijke bruiloftsgasten dalen kroonprinses In grid en kroonprins Frederik de trappen af; begeven zij zich over straat naar de kade waar de koninklijke sloep Vasaorden gereed ligt. Het afscheid is kort maar hartelijk. Wolken van rijst vliegen over het jong-ge- trouwde paar. dan nog een laatste omhelzing, een laatste handdruk en terwijl de muziek het Zweedsche volkslied inzet glijdt de sloep van de kade om onder 't gedreun der ka- nonsschoten en 't gejuich van de menigte naar de .Dannebrog" te gaan. Die kort daama het anker licht, die de jonge jrinses, kroonprinses Ingrid, van de stad waar ze ge boren en getogen is, brengen zal naar het land van kroonprins Frederik, haar nieuwe land. GEREFORMEERDE KERK TE HAARLEM. Benoeming van ouderlingen er» diakenen. Door den kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Haarlem werden benoemd tot Ouderlingen: J. D. Boerkoel, J. Borger, M. de Braai, A. Koen. C. Meier. L. Meijer, J. H. Muller, A. Zo- nier, tot Diakenen: A. Boon, P. van Driel Az., &J, Elffers, M. Kooijmans, J. J. Teitsma.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1