Engeland en Hitler's Rede. Arbitrage in het Italiaansch-Abessynisch geschil. Berichten in enkele regels THIJS IJS EN DE WINTERKONING. Radio-Procramma I RADIO MOORS N.v. 7. A TE EDAG 25 M E I 1935 HAARDE M'S DAGBEAD 4: BUITENLAND. Mussolini aanvaardt een compromisvoorstel van Eden en Laval. -Italiaansch-Abessynisch arbitrageverdrag opnieuw bevestigd. Termijn voor de verzoeningsprocedure vast gesteld. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Reuter meldt uit Genève, dat Italië het com promis inzake de regeling van het Italiaansch- Abessynisch conflict heeft aanvaard. Het compromis bevat: lo. de nieuwe bevestiging van het geheele artikel V van het Itallaansch Abessynisch ver drag van 1928, hetwelk voorziet in arbitrage en in het bijzonder in het niet zijn toevlucht nemen tot geweld; 2o. vaststelling van een termijn voor de ver zoeningsprocedure; 3o. vaststelling van een nieuwe bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond, indien arbitrage niet een regeling tot resultaat heeft. Gisteravond laat zijn de vertegenwoordigers van Groot-Brittannië en Frankrijk er in ge slaagd, tusschen Italië en Abessynië een rege ling tot stand te brengen. De Volkenbondsraad werd Vrijdagavond tegen elf uur bijeengeroe pen om de getroffen schikking te bekrach tigen. Tot laat in den avond had men vergeefs ge wacht op het antwoord van Rome op de laat ste' voorstellen van den Britschen Lord privy seal Eden, dis in het Italiaansch-Abessynisch conflict als bemiddelaar optreedt. Om halfelf kwam het antwoord eindelijk binnen en thans werd de Raad in allerijl voor de nachtzitting b^eengeroepen, die vooraf werd gegaan door een particuliere bespreking tusschen Litwinof. Eden. Laval en Aloisi. Bekend werd. dat Mussolini alle punten der laatste voorstellen van Eden had goedgekeurd waarop de Britsche regeering speciaal den nadruk had gelegd en waaraan zij onvoorwaar del ijk vasthield Volgens deze zal in de reso lutie van den Volkenbondsraad uitdrukkelijk worden verwezen naar de bepaling in artikel 5 van het Italiaansch-Abessynische arbitrage- verdra volgens welk beide partijen zich ver plichten, tijdens de bemiddelings- of arbitra ge-procedure over geschilkwesties tusschen beide landen geenerlei geweldmiddelen toe te passen. Verder zal de Raad een termijn voor dc on derhandelingen vaststellen en, wanneer bin nen deze periode geen overeenstemming wordt bereikt, in buitengewone zitting bijeenkomen om het conflict dan opnieuw in behandeling te nemen. Ten slotte zal de arbitrage of bemiddehng*- procedure zich niet alleen tot het incident van Wal-Wai. doch ook tot alle geschilpunten Uitstrekken. J f Laat in den avond werd medegedeeld, dat Mussolini op alle essentieele punten in het Italiaansch-Abessynisch conflict heeft toege geven. De Duce heeft toegestemd in de vaststelling van 25 Juli als tijdslimiet; indien aan net einde van deze periode geen overeenstemming door de verzoeningscommissie is verkregen, zal de Volkenbondsraad opnieuw bijeen ko- men en een vijfde arbiter worden benoemd. Aanvankelijk meende men op een onoverko melijke moeilijkheid te zijn gestuit, In de resolutie van den Raad zou namelijk uitdrukkelijk naar artikel 5 van het Ita liaansch-Abessynische arbitrage-verdrag van 1928 verwezen worden. Volgens dit artikel zouden geschillen tusschen de beide parthen door bi.ileggïng of arbitrage worden geregeld, en zouden "de beide regeeringen, tijdens den loon van de onderhandelingen hierover, af zien van elke aanwending van geweldmaat- regelen. Mussolini verzette zich er tegen, dat naar deze bepaling nog eens uitdrukkelijk zou wor den verwezen, terwijl de Britsche regeering hiervan onder geen omstandigheid afstand wilde doen. Hierover werd tot in den avond met Rome onderhandeld. Aan het einde van de Raadszitting, tegen zeven uur, kondigde president Litwinof tot al gemeens verrassing aan, dat de mogelijkheid bestond, dat de Raad nog in nachtzitting bij een zou komen. Deze zitting kon slechts de Italiaansch-Abessynische kwestie ten grond slag hebben, daar Laval nog laat in den avond wilde vertrekken en men hem in staat wilde stellen aan het slotdebat over het conflict deel te nemen Deze bijeenkomst vond dan ook in derdaad plaats. vereischte overeenkomsten van algemeenen of regionalen aard verzekerd worden. Niet- Europeesche staten moeten in hert: balang van de instandhouding van den vrede opgeroepen worden onder nog te onderzoeken voorwaar den de uitvoering van deze verschillende over eenkomsten te vergemakkelijken. Aan de hand van vroegere beslissingen van het Internationale Hof voor Permanente Ju stitie in Den Haag wordt er aan herinnerd dat niemand rechter kan zijn in eigen zaak en Wordt verklaard dat de Fransche regeering wenscht dat dit principe thans formeel gere gistreerd wordt. Duitschland. Amerika. De N. R. A. wordt verleng WASHINGTON. 24 Mei iV.D.)Over de verlenging van den geldigheidsduur van de NKA-wetgevir.g is thans overeenstemming bereikt tusschen president Roosevelt en de leiders van senaat en Huis van Afgevaar digden. Als resultaat van een Vrijdag gehouden conferentie is overeengekomen, dat de gel digheidsduur van de NRA met 1 jaar en 9 12 maand zal worden verlengd eueve. G Belangrijke bespreking van Sir Eric Phipps met Von Neurath. De Britsche ambassadeur te Berlijn, sir Eric Phipps, heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan den rijksminister van Buiten- Ianasche Zaken, von Neurath. Doel van dit bezoek was naar United Press volgens de Tel. uit betrouwbare bron ver neemt opheldering te verkrijgen met betrek king tot bepaalde passages uit de rede, welke Hitier Dinsdagavond in den Rijksdag heeft gehouden. O.a. zijn naar verluidt bij het onderhoud de voorwaarden ter sprake gekomen, welke Duitschland aan een terugkeer in den Volken bond verbindt. Voorts heeft Phipps den minis ter verzocht, het standpunt van Duitschland te preciseeren in zake Oostenrijks onafhanke lijkheid. Ook is het probleem van een lucht-Locamo behandeld. In aansluiting aan de reis van den Duit- schen marine-attaché uit Londen naar Parijs is ten slotte vermoedelijk ook gesproken over het zenden van een Duitsche vlootdelegatie naar de Britsche hoofdstad. Oostenrijk. Leger treedt toe tot het Vaderlandsche Front. Officieel wordt medegedeeld, dat de ge wapende macht toetreedt tot het Vaderland sche Front. De bondsleider van het Vaderland sche Front en de bondskanselier, in zijn hóe danigheid van bondsminister van Landsver dediging, hebben dit besluit genomen. In het bondsleger kunnen voortaan slechts die jonge lieden worden opgenomen, die deel uitmaken, van het Vaderlandsche Front. Vorstelijk huwelijk voltrokken De plechtigheden te Stockholm. Over het huwelijk van prinses Ingrid van Zweden en kroonprins Frederik van Dene marken. dat gisteren te Stockholm voltrok ken werd. meldt Reuter: De huwelijksplechtigheid geschiedde in de kerk Storkyrkan door den aartsbisschop van Zweden dr Erling Eidem. De bevolking van het geheele land toonde groote belangstelling voor het huwelijk. Uit alle streken waren, duizenden per spoor, in auto's en bussen naar de hoofdstad gekomen. Een extra-trein uit Denemarken had meer dan duizend belangstellenden aangebracht. Bij den ingang van de kerk hielden grena diers te paard de wacht en terwijl de genoo- dlg-den in de kerk hun plaatsen opzochten speelde het orgel Zweedsche en Deensche composities. Aartsbisschop Eidem met zijn kerkelijke as sistenten en Widner de hofprediker begaven zich nu naar het koor der kerk voor het al taar. Kroonprins Frederik, geleid door zijn Vader Koning Christiaan en voorafgegaan door eenige kamerheeren schreed daarna naar zijn plaats op het koor waar hij prinses Ingrid af wachtte. De bruid, geleid door haar vader, prins Gustaaf Adolf was intusschen bij de kerk aan gekomen en begaf zich door het middenschip naar haar plaats, voorafgegaan door de cere moniemeesters en gevolgd door de prinsesjes Ragnhild en Astnd van Noorwegen, die haar sleep droegen en de kleine graaf Gustaaf van Wisborg Nadat ook de Koning en prins Gus taaf Adolf hun zetels hadden ingenomen, be- Probeer ze....en ook Gij zult zeggen: PeTlediic^andóche'^ndfiasta is onbetwistbaar de beste. (Adv. Ingez. Med.) gaven bruid en bruidegom zich naar den voet van het altaar, onderwijl' het orgel de Zweed sche psalm 424 „o gezegende dag" speel de, die door het kerkkoor gezongen werd. Aartsbisschop Eidem heeft daarna het hu welijk ingezegend volgens den ritus van de Zweedsche Luthersche kerk, waarna de ge meente den Deenschen psalm 439 zong, ge volgd door de bij een huwelijksinzegening ge bruikelijke Zweedsche gezangen Op hetzelfde oogenblik dat de aartsbisschop bruid en brui degom in den echt verbond, klonken buiten 21 kanonschoten uit een batterij, gevolgd door saluutschoten iiitde in de haven liggende oor logsschepen. Na de huwelijksvoltrekking begaven de jong gehuwden zicli met hun ouders, familieleden en verdere genoodigden naar het Koninklijk Paleis. Het bruidspaar besteeg een galarij tuig a la Daumont bespannen, hetwelk voor afgegaan en gevolgd werd door een afdeeling cavalerie. Bij hun aankomst werden de jonggehuwden door den commandant.van het paleis, den hofmaarschalk en den ópper-ceremoniemees ter ontvangen, die hen naar de feestvertrek ken geleidden. Spoedig vertoonden bruid en bruidegom zich bij het open venster om naar een op het plein opgesteld Deensch koor te luisteren en de duizenden Denen te danken die naar Stockholm gekomen waren om hun toekomstige kohingin te huldigen. In de groote ontvangstzaal werd het noen maal gebruikt, waarna de jonggehuwden zich naar de zaal van Karei XI begaven om de ge- iukwenschen te ontvangen. Alle gasten die aan het noenmaal hadden aangezeten begaven zich daarop met de jong gehuwden op het groote balcon van het paleis om naar de uitvoering te luisteren die een zeer groot Zweedsch koor ten gehoore bracht. Naar Denemarken. 's Middags te vijf uur was het oogenblik ge komen, dat prinses Ingrid Stockholm en Zwe den moest verlaten om haar echtgenoot naar zijn land te volgen. Alle vorstelijke personen begaven zich te-voet naar de rijk versierde kade. waar de Zweedsche koninklijke sloep, de „Vasaorden" wachtte om prinses Ingrid en prins Frederik naar het Deensche koninklijke jacht „Dannebrog" te brengen, waarmede zij later naar Denemarken zijn gereisd. Op de kade waren duizenden samengestroomd om de prinses een vaarwel toe te roepen. Een laatste afscheid bood de Zweedsche militaire luchtvloot. In den avond bood koning Gustaaf ten pa- leize. een diner aan alle vorstelijke personen en hun gevolg aan. Italië herdenkt de oorlogs verklaring van 1915. Róme HV feesttooi MiV.t jJs-ji 'ROME, 24'Mei. <V,D Met groote geestdrift herdenkt Italië heden het feit, dat het 20 jaar geleden is dat Italië de centrale mogendhe den den oorlog verklaarde en aan den wereld oorlog ging meedoen. In verschillende steden zuilen herdenkingen worden gehouden. Te Rome-zal een groote plechtigheid plaats vinden in aanwezigheid van den Koning, den kroonprins en Mussolini. Reeds vanmorgen vroeg prijkte de stad in vlaggentooi. Te Zeist is'op bijna 69 jarigen leeftijd over leden de vroegere Haagsche arts dr. W. Pool man. de oprichter van het Groene Kruis. 'Een 13-jarige jongen uit Zwartewaal is te Brielle te" water geraakt en verdronken. - Doodelijk gewond werd een 3'0-jarige fiets rijdster te Hooge Zwaluwe bij een botsing met een auto. Tot voorzitter van de Ned. afd. van het Theos. Genootschap is, als opvolger van wijlen de heer A. Goud, benoemd de heer J. H. Vene- ma, in den Haag. Door onvoorzichtigheid werd een 5-jarig jongetje te Rotterdam door de tram gegre pen en zoodanig gewond, dat het weldra over leed. In een vleeschwarenfabriek te Oss is een waschdroogrek gekanteld, waardoor zes ar beiders er onder werden bedolven. Allen wer den gewond, doch geen hunner levensgevaar lijk. Te Woerden is in een earosseriefabriek een arbeider onder het achterwiel van een autobus terecht gekomen. De man is na eenige uren overleden. ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC. Fransche richtlijnen inzake het treffen van sancties. Het. Fransche memorandum inzake de sanctickwestie gaat er van uit, dat 't Volken bondspact weliswaar het consciëntieuze in acht nemen van alle verdragsverplichtingen tot een essentieele voorwaarde der interna tionale samenwerking en der gairanclcering van den vrede en de veiligheid maakt, maai' geen uitdrukkelijke bepalingen bevat over de opzegging van verdragen. Echter vloeien uit de algemeene plichten van den Volkenbond dienovereenkomstige bevoegdheden voort, zoodat een wijziging van het pact niet nood zakelijk is. Het Fransche memorandum vat zijn voor stellen samen in het vooarstel een protocol uit te werken, dat door alle Europeesche staten zal kunnen worden onderteekend. In dit pro tocol moeten dc onderteekenaars ingeval van een door den Volkenbondsraad vastgestelde schending van hun verplichting die dc veilig heid der Volkeren en de instandhouding van den vrede in Europa raakt, de verplichting op zich nemen de aanbevelingen van den Volken bond uil. t-c*voeren en zich bovendien te ver staan óver de maatregelen die noodzakelijk zijn om den uiilvoer van oorlogsmateriaal be nevens van alle nader te bepalen grondstoffen en andere producten naar het gebied van den verdragschender te verhinderen. De uitvoe ring van deze verplichtingen moet door de De elfen zijn pas aan de grens van koning Winter's Rijk; doch alles gaat goed en hier ontdooit de eerste boom. Zij wijzen allemaal even met hun zonnestraal en daar vallen al de droppels van de takken en de toppen af. De elfen vinden het plezierig werk. Onverdroten gaan zij voort, terwijl de vroege dageraad reeds aan breekt. Hoop op Luchtpact. (Van onzen Londensclien correspondent) LONDEN. 23 Mei Minister Baldwin heeft in zijn rede in het Lagerhuis, welke een aankondiging was van de uitbreiding van de luchtmacht en in zekeren zin een. antwoord op hetgeen Hitier den vori- gen dag had gezegd, beloofd dat de regeering de ernstigste aandacht zou schenken aan de woorden van het hoofd van den Duitschen staat. Inmiddels is het eerste commentaar van de Britsche regeering op die woorden de on herroepelijke aankondiging van een ren voor lucht-pariteit, een verhaasting en een uit breiding van productie samengaande met het noodzakelijke complement, organisatie van de industrie onder den Lord Weir. waarbij de luchtmacht binnen twee jaar zal worden ver drievoudigd. Het kan niemand ontgaan dat deze gang van zaken tegen alle regels der lo gica en zelfs van het gezond verstand strijdt. Maar wij hebben de periode waarin de stem ming in Europa voor een geleidelijke vermin dering van bewapening gunstig was (hoe slecht er dan ook partij van getrokken is) achter den rug. Het is een betreurenswaardig feit, dat echter dwingend is en dat niet kan worden weggecijferd. Dit laatste is de overtui ging geworden van al die verlichte geesten en organen in Groot Brittannië die. moedeloos geworden, niet langer in verzet komen tegen de bewapeningspolitiek, welke uit het ontwa- peningsgewauwel is voortgekomen. Men be paalt er zich thans toe, voor zoo ver men blijft boudeeren tegen de regeering, vast te stellen dat „de ernstige aandacht", welke de regee- ring aan Hitler's woorden zal geven, niet ge noeg is. Men kenschetst dit als een vage en beminnelijke phrase, die echter plaats moet maken voor daden. Er is een nieuwe kans. die zich wel heeft aangediend uit averechtsche richting, maar die niettemin een kans blijft, om die algemeene regeling tusschen Duitsch land en de andere mogendheden, waarnaar de Britsche regeering streeft, in vrije onderhan deling tot stand te brengen. De zaak staat nu zoo dat Frankrijk met zijn 1500 vliegmachines in de eerste linie, of voor gebruik gereed, het peil van luchtbewapening aangeeft. Hitier gaat de Duitsche luchtmacht daaraan gelijk maken, met den bekwaamsten spoed. Engeland gaat bet zelfde doen. Het wil pariteit met Duitschland. Alle drie zijn blijk baar voldaan wanneer zij pariteit op dit peil hebben bereikt. De pariteit zou ook zijn bereikt op een lager peil indien men Frankrijk zou hebben kunnen bewegen van zijn hoogten neer te dalen. Bij de roerende eensgezindheid tus schen het coneurreerend drietal over een wes telijke luchtconventie zou dat een redelijk doel zijn geweest, zou men naar 1000 of minder machines hebben kunnen afdalen. En de pa riteit zou ook zijn bereikt indien men lucht strijdkrachten eenvoudig had afgeschaft, een afschaffing welke de zuiverste pariteit op het nulpunt zou hebben bewerkt. Maar die richting gaat men niet uit, nu nog niet; wellicht later wanneer de Rede weer eens zal zegevieren. In,.Engeland acht men thans redenen voor Verheugenis aanwezig omdat Hitler's rede 'tenminste de- periode van onderhandeling, welke een jaar geleden met de mislukking der ontwapeningsbesprekingen werd gestoten,; weer heeft ingeluid. Men betreurt het dat Hit- Ier, hoe duidelijk hij ook het Duitsche stand punt mag hebben weergegeven, zich van be paalde voorstellen heeft onthouden. Tevoren had men hier en elders verklaard dat thans het woord aan Duitschland was, bedoelend dat Hitier het initiatief moest nemen voor hervat ting van internationale besprekingen. Dat heeft hij niet gedaan. Anderen mogen het doen. zoowel Hit-Ier als Baldwin hebben wei sprekend doen weten wat zij op het hart 'neb ben. Engeland, Frankrijk en Italië kunnen in de afwezigheid van specifieke voorstellen in Hitler's rede een uitnoodiging zien aan de hand van die rede zelf. voorstellen te specifi- ceeren. In Engeland meent men dat de om standigheden en symptomen de oprechtheid van Hitler's uitlatingen buiten twijfel stellen. En zij die willen verhoeden dat opnieuw een kans voor pacificatie in Europa wordt gemist betoogen, dat Hitler's oprechtheid of onop rechtheid niet beter op de proef kan worden gesteld dan door hem onverwijld aan zijn woord te houden in een nieuw bijeen te roe pen vredesconferentie. Er is overigens genoeg in de rede voor den Rijksdag, dat Engelschen onaangenaam heeft getroffen. De speciale en vleiende uitspraken aan het adres van Engeland worden door ve len beschouwd als een wat lomoe poging Enge land en Frankrijk te verdeelen. Ook meent men in eenige kringen van politiek gewicht, dat de aanval op Rusland meer kwaad dan goed doet, aangezien men niet bereid is Nazi- Duitschland als een voorbeeld van beschaafd gemeenschapsleven te beschouwen. Het stelsel voor collectieve veiligheid, dat in al zijn zwak heid toch in dit stadium door velen in Enge land wordt beschouwd als het beste middel voor handhaving van vrede in Europa, heeft in Hitier nimmer een aanhanger gevonden en wordt in de rede in bedekte termen aan kri tiek onderworpen, hetgeen kon worden ver wacht. Het heeft hier de aandacht getrokken dat Duitschland alleen non-agressie-verdragen wil sluiten met zijn buren. Dat is niet in overeenstemming met het denkbeeld dat aan het collectieve stelsel ten grondslag ligt. Bo vendien is Rusland b.v. geen buur van Duitschland; en verder een staat waarin Duitschland zeer veel en ook zeer vijandig be lang stelt. Lithauen is wel een buur, maar Hitier sluit het uit van zijn non-agressie pacten. Maar in een stelsel van collectieve veiligheid heeft Lithauen evenveel recht op de bescherming, welke het stelsel zou moeten verschaffen, als elk ander land. En niet alleen het levensbelang van Lithauen maar even zeer dat van Polen en Rusland is met deze uitzon dering, welke Hitier maakt, gemoeid. Hitier voorziet alleen nog maar gelocaliseerde oorlo gen. Maar dit begrip is al evenmin verecnig- baar met het stelsel van collectieve veiligheid, dat officieel Engeland heeft aanvaard, als het beste middel voor pacificatie van ons he vig getreiterd en treiterend werelddeel. Men is voorts ook niet erg ingenomen met Hitler's qualificatie „buurstaten die een werkelijk on afhankelijk bestaan" hebben. En men vraagt, zich af of Oostenrijk naar Hitler's meening een onafhankelijk bestaan heeft. Het heeft er allen schijn van dat Lithauen en Oosten rijk alsnog in aanmerking komen hun eigen bestaan te verliezen in Duitsche expansiepoli tiek, die zich zou kenmerken niet door wapen feiten, maar door vreedzame indringing in dien zin, dat geen nationale legers tegenover elkaar zouden komen te staan. Het karakter der methode kent men van voorproefjes in gebied waar Duitsch wordt gesproken, maar dat buiten Duitschland's grenzen ligt. Niettemin en ondanks de wat verontrusten de vaagheid op belangrijke punten in Hitler's speech is men in Engeiand verlangend, ter stond. voordeel -te -trekken uit liet houvast dat er in wordt gegeven. Duitschland is bereid tiet Locarno-Pact te behouden en het aan te vul len met een luchtpact, waarover het wil on derhandelen. Dit is een hoogst belangrijk punfc om mee te beginnen. Een Lucht-Locamo, roept de Times uit" kan alleen al een voorbehoed middel zijn tegen aanvallen uit de lucht. Bald win, die volgens zijn eigen woorden bijna on passelijk is geweest bij de gedachte aan de afgrijselijkheden van mogelijke luchtoorlogen en aan de voorzorgsmaatregelen die er tegen moeten worden overwogen, zal indien hij den raad van verantwoordelijke organen der openbare meening volgt, den eersten stap kunnen ondernemen die de naties kan doen terugkeeren van de dwaalpaden hunner wegen. A. K. VAN R. ZONDAG 26 MEI 1935. HILVERSUM, 301 M., 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. pi. 9.00 Postduivenberichten. 9.05 Tuinbouwhalfuur S. S. Lantinga. 9.30 Or gelspel J. Jong. 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 10.00 Solo-Mannenkwartet ..Votum Nostrum". 10.30 Kerkdienst uit de Rem. Kerk te Arnhem. Spr.: Da-. W. R. M. Noordhof f. Na afloop; Orgelspel door Dr. G. Das. 12.00 Klokkenspel en Uurslag van de Groote of St. Janskerk te Gouda. 12.01 Film praatje L. J. Jordaan 12.30 Omroeporkest o. l.v. A. v. Raai te. 1.00 Gram. pl. 1.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Lili Kraus (piano) en Simon Goldberg (viool). 3.15 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte. 4.00 Tielsche Mannenzang- vereen. „Zang en Vriendschap" o.l.v. Lieven Duvosel. 4.20 AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. 4.45 Sportuitslagen en Gram. pl. 5.00 Orgel spel Q. MacLean (gr. pl.). 5.45 Voetbalnieuws, 6.00 Vaz Dias. 6.10 „Brand", drama van Ibsen, bew. W. v. Cappellen. VARA-tooneel oJ.v. W. v. Cappellen, en VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 8.00 Vaz Dias. 3.15 Operetteconcert door het Omroeporkest o.l.v. N. Treep. m.m.v. A. Campoli (viool), Lola van der Ben (mezzo sopraan), G. WeynschenkHogesbirk (so praan). J. Kiveron (tenor) en Th. Baylé (ba riton). 9.15 W. Vogt: Het paard en zijn ver houding tot de haver. 9.30 Gram. pl. 9.35 Con certgebouw-orkest o.l.v. Prof. Dr. W. Men gelberg. 10.10 Gram pl. 10.15 Radio-Journaal. 10.30 AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek HUIZEN, 1875 M. H.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding o.l.v. Ds. J. P. v. Heest, m.m.v. A. Geest (sopraan) en B. v. Doorn (orgel). 9.30 Gram. pl. 10.30 Hoogmis. 11.30 Gram. pl. 12.15 Orkestconcert, lezingen en gram. pl. 2.50 Schlagermuziek. 3.20 Gram. pl. 4.30 Ziekenhaifuur. 5.00 Gram. pl. 5.50 Kerk dienst uit de Ned. Herv. Kerk te Voorburg. Spr.: Ds. A. Hoekert. Orgel: J. L. v. d. Ende. Hierna: Orgelspel J. L. v. d. Ende. 7.45 Sport, 7.50 Causerie. 8.10 Vaz Dias 8.15 Schlager muziek en Gram. pl. 9.30 Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias. Gram. pl. 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Het Belfaster Omroeporkest o.l.v. E, G. Brown. 1.50 E. Pini's orkest. 2.35 Gram. pl. 3.05 Het Harton Colliery Orkest o.l.v. Scoins. 3.50 J. H. Squire's Celeste Octet m.m.v. A. Moxon (sooraan). 4.50 Kerkdienst voor de jeugd. 5.20 Lezing. 5.40 Trioconcert m.m.v. H. Heyner (bariton). 7.05 Lezingen. 7.35 Zang door Engel Lund. m.m.v. F. Rauter (piano). 8.20 R.K. Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsop- roep. 9.10 Berichten. 9.20 Trioconcert. 10.05 BBC-Theater-orkest oJv. L. Lewis, m.m.v. F. Kelsey (bas). 11.05 Epiloog. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 27 MEI. HILVERSUM 301 M. Algemeen Programma, ver zorgd door de VARA. 8.00 Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht C. Rijken. 10.30 Schalmei olv. P. Renes. 10.45 Ver-, volg voordracht. 11.00 Dubbel X-Ensemble olv. C. Steyn. 11.30 Strijkorkest olv. E. Walis. 12.00 Gram.pl. 12.30 Eddy Walis en zijn orkest. 1.15— 2.00 De Notenkrakers olv. D. Wins. 2.15 Susan's Klein-Ensemble. 3.00 Voor de Vrouw. 3.30 Susan's Klein Ensemble. 4.30 Voor de kinde ren. 5.00 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 6.00 De Barbier van Sevilla, van Rossini (Verkorte uitv. op gr. pl.). 6.30 P. Tiggers: De invloed van Rossini op de Europeesche muziek. (Met gr.pl.). 7.10 J. de Jager: Copernicus. 7.30 Voor dracht Ad. Engers. 8.00 Herh. SOS-Berichten. Vaz Dias. 8.10 De Flierefluiters olv. E. Walis mmv. L. Stevens (zang). 9.15 „Nederlandsche Volkshumor (II)" samenstelling: J. Cohen. Mmv. Ad. Bouwmeester (voordracht) en de Zonnekloppers olv. C. Steyn. Leiding: P. Tig gers. 10.00 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 10.45 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.0012.00 Gram.pl. en. pianospel door Is ja Rossican. HUIZEN 1575 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gram.pl. 9.00 Friesehe causerie en voordracht. 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. A. Hoekzema. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30—12.00 en 12.15 Gram.pl. 12.30 Orgelconcert J. 'Zwart. 2.00 Gram.pl. 2.35 Causerie A. J. Herwig. 3.15—3.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing Ds. A. II. Hilbers mmv. Zang en orgel. 5.00 Orgelspel F. Kloek. 6.00 Gram.pl. 6.30 Vragenuur. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Vragenuur. 8.00 Vaz Dias. 8.05 De Hollandsche Kamermuziekvereen. 8.50 Causerie door Dr. R. J. Dam. 9.05 Gram.pl. 9.15 Causerie Dr. J. Smit. 9.30 Kamer-orkest olv. Karei Mengelberg mmv. T. Tausson (piano). 10.10 Vaz Dias. 10.1511.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelconcert R. H. Clifford Smith. 12.35 Gram.pl. 1.20 BBC-Mid- land-orkesfc olv. L. Heward. 2.25 Voor de scho len. 3.10 Gram.pl. 3.35 Voor de scholen. 4.20 A. Collins (viola) en K Cooper (piano). 4.50 Or- kestconcert_ olv. Collinson. 5.35 BBC-Dans- orkest olv. Henry Hall. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezingen. 7.25 Bach-concert. 7.50 Cause rie. 8.20 Piano-recital C. Dixon. 8.50 BBC- Symphonie-orkest olv. S. Koussevitzky. 9.50 Berichten. 10.05 Vervolg concert. 10.45 Het Perkington-kwintet mmv. N. d'Argel (zang). 11.3512.20 Charlie Kunz en het Casani Club dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6