X DË BILT burgerlijke stand agenda Radio-Procramma uit de omstreken bloemendaal zandvoort ijmuiden haarlemmermeer Enorme duinbrand bij IJmuiden. Het geheim van Lady Littenton M A" AND A G 27 M E I 1935. HAARDE M'S DAGBIAD eler b6fo8md«;'FTi'«soh6 me'lk, ',."op specials' wljzs bereid. Dat is '-'hel' gehoim der-.Kwaliteit van FRIESCHE VLAG 'GEeO.N-.CE N'TREE ROE' KOFFIEMELK meldt: Hoogste barometerstand 771.3 m.M. te Torhavn. Laagste barometerstand 756.8 m.M. te Vardö. en voorspelt: Matigen tot zwakken Oostelijken tot Zuid oostelijken wind. Licht tot half bewolkt. Droog vrij warm weer, behoudens geringe kans op onweer. Uit het Buitenland Het blijft waarschijnlijk mooi weer. In de kern van het hoogedrukgebied daalde de barometer een weinig doch naar Oost- en Zuidzijde breidde zich het maximum sterk uit. Over Frankrijk bleef de luchtdruk laag alhoewel daar de barometer ook steeg. In het hooge Noorden trekt het daalgebied West- Oostwaarts terwijl in het Westen, ver op den oceaan een nieuwe depressie - nadert. Het weer is overal rustig. In het hoog? drukgebied meest licht bewolkt of helder. In Frankrijk is de lucht nog betrokken, terwijl in het Zuiden regen valt. Eveneens is het aan de Noorsche zee regenachtig. Over Duitschland, het Zuiden van ons land en Noord-Scandinavië steeg de temperatuur een weinig. Het werd iets kouder over IJsland, Zuid Frankrijk en Zuid Scandinavië. Bij ons is aanhouden van het gunstige weer waar schijnlijk Thermometer 27 Mei: Hoogste gisteren 74 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden tot 12 uur 64 F. Barometer Stand van heden 765 m.M. Vorige stand 764 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726. HAARLEM, 27 Mei. Getrouwd 25 Mei: H. Eekhof en A. C. de Vries; Bevallen 24 Mei: L. M. BuurZwarter, z.; J. J. HijsteeBruines, z.: E. van Oozeeland Haasbeek, z.; S. H. VreenegoorGosen, d.: 25 Mei: A. BogaartDïekmann, d.; G. Hut v. Rootselaar. d. Overleden 23 Mei: C. S. Snell v. Dockum, 82 j., Barrevoetestraat; W. van Vessem. 78 j.. Hagestraat; H. van Vel-zen, 81 j., Hage- straat: M. Koblenz-weii.. 74 j.. Gasthuisvest; 24 Mei: C. E. A. v. d. Mö'-7c.r>. 77 j., Wagenweg; 25 Mei: F. van Dijk. ~3 j- Begijnehof; J. G. Rutte. 63 j., M. van Heemskerkstraat. ZOMERREIZEN. De reisbureaux Lissonne-^-Lindéman' hèb-! ben een mooi geïllustreerd boekje uitgegeven,, dat zeker een goede handleiding is bij het opstellen van zomerreizen. Er zijn program ma's opgemaakt voor groote en kleine reizen, zoowel naar het systeem gezelsehaps- als privé-reizen. MAANDAG 27 MEI Wilsonsplein 11: Algemeene vergadering Levensverzekering Mij. „Haarlem". 2 uur. Rembrandt Theater: „Walzer an der Newa Op het tooneel: Brions Comp 2.30, 7 en 9.15 u Frans Hals Theater: „De duivel is een vrouw". .2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De spionne van Stamboul" Doorloopende voorstelling van 711.30 uur. Palace: „Menschen, die verdwijnen". Op het tooneel: De Blo'nzels, Nederlandsche acroba ten. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG MEI Twentsche Bank: Aandeelhoudersvergade ring van de Mij. tot Exploitatie van Natuur lijke Bronnen N.V. 5 uur. Bioscoopvoorstellingen DINSDAG 28 MEI 1935. HILVERSUM 301 M. AVRO-uitzending. 8.Gramofoonmuziek. 9.Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram. platen 10.30 Vervolg omroeporkest. 11.Kookpraatje mevrouw R. Lotgering Hillebrand. 11.30 Orgelconcert P. v. Égmond Jr., m.m.m.v. T. School: (zang). 12,30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 1.15 Gram.platen. 1,30 Zang door J. Wolff, (tenor), m.m.v. B. Lensky iviool). en E. Veen (piano), 2.15 Voordracht J. Hartman. 235 Gram. platen. 34 Kmples. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio Kinder- 'coorzang o.l.v. J. Hamel. 5.Voor kleine kin deren. 5.30 The Continental Five. 6.20 Grain ">laten; 6.40 AVRO-Decibels o-.l.v. E. Meenk. 7.30 Van Reizen gesproken, tekst en leiding: H. Felderhof. 8.— Vaz Dias. 8.05 Gram.platen. 8.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 9.„Dolly's kleine rekeningen-', spel van H.-A. Jones. Vert J. C, v. d. Horst, 9.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. Th. v. d. Pas (piano) 10— Gra in ofoon platen. 10.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 11— Vaz Dias. 11.10—12.— Majo Mar co's dansorkest uit ...Pschorr", te Rotterdam. HUIZEN 1875 M. K. R. O.-uitzending. 8—9.15 en 10.— Gram. pl. 11,30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en Schlagermuziek. 2.Vrouwenuur. 34 Orgelconcert m.m.v. bariton. 4.15 Gram.pl. en koorconcert. 5.30 Schlagermuziek en gram.platen. 7.Lezingen 7.35 Gram.pl. 7.50 Causerie. 8.Vaz Dias. 8.05 Operetteconcert 'om 9.Causerie). 10.35 12.Gramofoonmuziek. GODSDIENST EN OPVOEDING. De Vereeniging Godsdienst en Opvoeding houdt een Westhill conferentie op 15 en 16 Juni in het Jeugdhuis te Bloemendaal. Alle belangstellenden bij het ZondagschooTwerk zijn daartoe uitgenoodigd. Op Zondagmorgen zal een godsdienstoefening gehouden wor den waarbij als voorganger optreedt Ds. J. C. van Dijk van Bloemendaal. Er zullen voorts verschillende inleidingen en bespre kingen gehouden worden. Ook wordt een tentoonstelling gehouden. De congressisten maken ook een uitstapje naar Beverwijk. EEN DRUKKE DAG. Wat het zonnetje voor Zand voort waard is, bleekZondag weer duidelijk. Eenïge weken achter elkaar was er hier ook op Zondag be zoek te zien, en den eersten Zondag, waarop 't zonnetje zijn koesterende stralen op de half Verkleumde „aarde' deed'.-nederdalen, was.,het werkelijk druk.- 't Was nog, wel ge-en zomer - drukte, dóch er was toch 'pveral leven en be drijvigheid. Alleen op Hetstrand was'liöfr.hog wat stil. De vrij kille N.r-Oosten wind maakte, dat het verblijf aan het strand geen onver deeld genot was. De verschillende dancings hadden evenwel niet over gebrek aan belangstelling te klagen. In het Noorderbad werd niet alleen druk ge danst, ook de terrassen die geheel in de luwte zijn gelegen, waren goed bezet. Zelfs de bad inrichting mocht zich in een vrij druk be zoek verheugen. Riche en Monopole, aan het Stationsplein, waar de Midnights Kiddies hun opwekkende muziek lieten hooren, waren zeer goed bezet, evenals Bodega Mustert en de ter rassen van het Zuiderbad. De verschillende winkels hadden het wel niet bepaald druk, doch er werd toch wel zooveel verdiend, dat het 'de moeite van het open houden op Zondag beloonde. Bepaald druk was het op het Tramplein, waar de ijsverkooper veel klanten had. Ook het wandelpark mocht zich in een groote belangstelling verheugen. De kinderen vermaakten zich hier kostelijk in den speel tuin,„nadat ze. eerst', een bezoek hadden ge bracht aan de vogels en de apen. De ouderen zochten de rustiger plekjes-en genoten hier volop van de zon en heerlijke omgeving. CONCERT O. H's MANNEN- EN KINDERKOOR Zaterdagavond gaf O. H.'s Mannenkoor, in samenwerking met het kinderkoor, beide onder leiding van den heer K. Böhne, een concert in de groote zaal van 't Casino. De eere-voorzitter van het koor, burgemees ter Van Alphen, opende deze bijeenkomst. Hij hoopte dat het Nationaal Zangconcours een succes zou worden. (Adv. Ingez. Med.) De reclame, die door dit concours voor de badplaats wordt gemaaktv is voor Zandvoort van groot belang. Voor de waardige wijze, waarop de voorzitter, de heer T. Koper, de pro paganda voor het concours en voor de bad plaats voerde en waarvoor hij tijd noch moeite spaarde, is. Zandvoort hem zeker dank verschuldigd. Tenslotte wenschte spreker het koor geluk met zijn leider, die de gave bezat, om zoowel het Mannenkoor als het kinderkoor op zoo uitstekende wijze te leiden. De heer Koper dankte--met enkele woorden, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de band tus- schen eere-voorzitter en koor,-in den loop dei- jaren, zoo mogelijk, steeds hechter zou mogen worden. Hierna werd het muzikale gedeelte van het programma afgewerkt. Het Mannenkoor zong de verschillende nummers uitstekend. Opvallend goed waren de baspartijen in Ecce qüomodo Moritur van J. Handel. Geheel nieuw voor Zandvoort was. Ave Cae sar van Fred. J. Roeske. Heel mooi was de machtige inzet, waarbij het geluidsvolume dat het koor kan ontwik kelen, goed tot zijn recht kwam. Ook de over gangen naar de pianissimo's werden uitste kend gezongen, evenals het mooie, harmoni sche slot. Ook het laatste nummer: Les Martyrs aux Arènes was zeer goed. Het kinderkoor begon met: Kind van Hol land door Frieso Moolenaar. Dit begin was. wat stroef, waarschijnlijk door de pianobege leiding, die de maat wat te strak aangaf. Alleraardigst was: De krekel en het meisje, en Langoor op reis. Ook het Liedje van de Zee werd uitstekend voorgedragen. Na het laatste nummer: Kwajongen door Frieso Moolenaar kwam er aan het applaus geen einde, voor er een toegiftje gezongen werd. Deze goedgeslaagde avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van den heer J. Stol. De Midnight Kiddies zorgden hierbij voor het muzikale gedeelte. SLOT-AVOND BILJARTCLUB. Dinsdagavond 28 Mei, besluit de biljartclub „Zandvoort" het winterseizoen met een ge- zelligen avond in restaurant Dorland. Deze avond zal niet alleen gewijd worden aan het biljartspel, maar ook aan andere gezel schapsspelen en dansen. RATTENTE RDELGIN G De ratten, die zich te Zandvoort speciaal in de omgeving van de belt en de gemeen telijke opslagplaats ophouden, bleken het laatste jaar niet merkbaar in aantal vermin derd te zijn, ondanks het feit, dat B. en W. een premie op het dooden van ratten uit loofden. Thans besloten B. en W. de rattenbestrij ding ter hand te nemen met een preparaat van de Rijksseruminrichting. Tevens werd besloten de premie op het dooden van ratten niet meer te verstrekken. TRAM ONTSPOORD. (Zondagvoormiddag omstreeks half "elf 'on t spoorde, .door eeh verkeerden wissèlstand. op het tramemplacement de tweede wagen van een vertrekkenden tramtrein. Technisch per soneel uit Haarlem zette den wagen weer in het goede spoor. De gewone diensten konden op een ander spoor worden geleid, zoodat geen vertraging ontstond. 75-JARIG BESTAAN. In de R.-K. Kerk te Hoofddorp, heeft de nieuw-benoemde Pastoor. dë zeereerw. heer W.'J. van den Berg. die de vorige week als zoodanig werd geïnstalleerd, in zijn predika tie het feit herdacht, dat 75 jaren geleden de parochie van den „H. Joannes den Doo- per" werd gesticht. Ook in de avondbijeen komst kwam de dankbaarheid der vele pa rochianen weder tot uiting -toen met een plechtig lof dezen herinneringsdag besloten werd. HET ERNSTIG ONGELUK OP DEN KRUISWEG. Naar wij vernemen, is de toestand van den 62-jarigen K. D. dié Woensdagmiddag op het rijwielpad langs den Kruisweg bij een botsing met een wielrijder tegen den grond sloeg en een schedelfractuur bekwam nog hoogst zorgwekkend. Zaterdagavond was het bewustzijn nog niet terusgekeerd. Beplanting over een oppervlakte van zeker 20 H.A. vernield. Zondagavond omstreeks half tien, toen de schemering begon te vallen, steeg een rose gloed uit het duinlandschap ten Z. van IJmui den omhoog. Hei trok de aandacht van vele wandelaars in de omgeving van de haven en vooral op de Julianabrug, vanwaar men het schijnsel, dat wees op een grooten brand, dui delijk kon waarnemen, stonden velen te kijken. Aanvankelijk dacht men aan een brand in de roókerijen in het duin. Ook de brand weel was eerst deze meening'toegedaan, zoo ook wij. Dus op de fiets naar „de plaats des onheils". Maar in de rookerijen lag alles rustig in een landelijke stilte. Er was zelfs geen rook, veel minder vuur. Er waren alleen veel geuren, niet van de aangenaamste natuurlijk. Op een duintop, moeizaam in het halfdonker beklommen, zagen we de duinen in Zuidelijke richting op grooten afstand van ons, geheel in vlammen gehuld. Langs de half-donkere silhouetten lekten de vlammen over een breede oppervlakte. Het was dus een duinbrand. Dan maar langs het strand. Ook dit viel niet mee. Het kostte veel moeite, maar deze moeite werd rijkelijk beloond. Want eenmaal op het strand trof ons een feeëriek schouwspel. Felle vlammen golfden over de toppen van de dui nen. Op een plaats waar de vloed den voet dei- duinen naderde weerkaatste het water de vuurzee. Met ons waren tal van wielrijders en voet gangers op weg naar den brand, die zulke afmetingen had aangenomen dat de mogelijk heid, het vuur in zijn loop te stuiten ons haast onmogelijk leek. En zooals wij den brand op dat oogenblik zagen moest het al minstens 11/2 uur gebrand hebben Met vele anderen overtraden we art. 461 en beklommen het duin. Een schouwspel om niet licht te vergeten trof ons daar boven op de duinen. Over een breedte van honderden me ters laaiden de vlammen op, alles vernielen de wat in hun weg trad. En onder ons was alle beplanting verkoold of tot asch verbrand. De brandweer van IJmuiden had die van Santpoort gewaarschuwd en met acht man onder leiding van den heer Sluiters was deze er op uit getrokken, per auto den weg door Duin- en Kruidberg langs en verder de laatste K.M. ongeveer te voet door de duinen. Ook de gemeentepolitie van Santpoort was ter assis tentie mee uitgetrokken. Toen de brandweer lieden op de plaats van den brand kwamen had het vuur zeker al gedurende 11/2 uur zijn vernielend werk verricht en waren reeds vele H.A. beplanting vernield. Moeilijk was het werk van de brandweer, die trouw geas sisteerd werd door het personeel van Duin en Kruidberg en door eenige burgers. Het front was te groot om spoedig succes van den strijd t. kunnen verwachten. Maar door onvermoeid werken kreeg men ten slotte de overtuiging, dat het zou lukken. En inderdaad, na ongeveer een uur met takken en met schoppen rond te hebben „gebluscht" slaagde de brandweer er in het vuur in zijn weg te stuiten. Het was moeilijk, een schatting te maken van de oppervlakte, welke door het vuur was geteisterd maar naar onze meening bedraagt deze „zeker. 20 H.A. zoodat deze brand als de groöt$té kan woridèh beschouwd welke in onze omgeving heeft gewoed.' Onder de aanwezigen was ook de heer Her- bert Cremer, op wiens grondgebied de brand woedde. PERSONALIA. De heer P. Kee voorzitter der plaatselijke afdeeling van den R.K. bond van technici, St. Bernulphus, is door de algemeene vergadering aangewezen als lid van het hoofdbestuur. T eraardebestelling G. J. Muusze. Veel hulde voor den bekwamen technicus. Onder groote belangstelling vond Zaterdag op Wester veld de teraardebestelling plaats van wijlen den heer G. J. Muusze, in leven commies der P. T. T. en sous-chef van hét radiostation IJmuiden. Onder de velen, die den ge achten ambtenaar naar zijn laatste rustplaats leidden merkten wij op de heeren A. J. W. van Anrooy, referen daris ter hoofddirectie van de P. T. T., M. Gee- verding, chef van het telegraafkantoor te Amsterdam, M. J, Baak, directeur en de Coster, adj.-directeur van het postkantoor alhier. K. Keizer, chef van den radiodienst, G. van Gies- sel, secretaris van het hoofdbestuur van den Centralen Bond van P. T. T., vele ambtenaren van den radiodienst en het postkantoor, be stuur en leden van de Orkestvereeniging „De Kunstkring" enz. (Adv. Ingez. Med.) Velen voelden behoefte, woorden van waar- decring te uiten voor het werk van den over ledene. Eerst sprak de heer van Anrooy en wel namens de inspectie van de kust- en radio telefonie en den voorzitter van de examen commissie voor radiotelegrafisten. Spr. her dacht het goede werk, door den heer Muusze gedurende zoo vele jaren verricht in zijn func tie als ambtenaar van het kuststation en als lid van de examencommissie. De dienst ver liest in hem een bekwaam ambtenaar, de examencommissie een bekwaam lid. Spreker bracht den overledene hulde voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten. Deheer G. Meerman sprak namens de col lega's een laatste woord. „We kunnen het zoo moeilijk realiseeren, dat we het in het vervolg zonder hem moeten doen", zeide spreker; Jarenlang is hij ondeze leider geweest, voorna melijk in administratief opzicht. In dankbare herinnering zullen wij gedenken niet alleen wat hij in dit opzicht deed, maar ook het vele op ander gebied. De heer Van Giessel zeide, dat de overledene boven en behalve ambtenaar, een bekwaam medestrijder in zijn organisatie was. Namens de afdeeling Kennemerland en het hoofdbe stuur van den Centralen Bond van P. T. T. personeel wüde spreker enkele woorden zeg gen. De heer A. J. van der Weijden, sprekende namens het bestuur, dankte den overledene wat hij als bestuurslid, maar in de eerste plaats als trouw lid voor den Kunstkring heeft gedaan. Vooral in zijn functie van secretaris heeft hij veel voor de vereeniging gedaan. Niemand deed tevergeefs een beroep op zijn medewerking. „Uw heengaan heeft een leege plaats in den Kunstkring achter gelaten. Uw nagedachtenis zal in dankbare herinnering bij ons blijven voortleven" zoo besloot spreker. Terwijl de organist het Bondslied liet hooren, verliet de stoet de aula. De bondsleden liepen in den stoet achter het omfloerste vaandel. Bij het graf dankte de broeder van den over ledene de aanwezigen voor hun belangstelling, BESOMMINGEN. Utrecht IJm. 73 635 manden f 3100. Gerberdina Johanna IJm. 38 545 manden, f 3030. Maria R. Ommering IJm. 7 495 manden, f 2520. Cornells IJm. 15 470 manden f 2470. Poolzee IJm. 77 345 manden f 2000. Dirkje R.O. 53 440 manden f 2640. En Avant IJm. 8 445 manden f 2470. Eli Genevière IJm. 161 110 manden f 1110. Kotter: E 19 f 370 Loggers: KW 154 f 780; KW 105 f 9301 KW 69 f 810. Besommingen van 20 loggers niet bekend. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 27 MEI. Tarbot per K.G. f 0.48—f 0.30. Griet per 50 K.G. f 24—f 11. Tongen per K.G. f 0.45f 0.38. Groote schol per 50 K.G. f 24. Middelschol per 50 K.G. f 23—f 20. Zetschol per 50 K.G. f 20f 15. Kleine schol per 50 K.G. f 17—f 3.60. Schar .per 50K.G. f 6f 4.50. Tongschar per 50 K.G. f 22.50f 16.50. Vleet per stuk f 2.25—f 0.70. Kleine poon per 50 K.G, f 50f 3.80. ;j Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 17. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17— f 10. Kleine sehelviseh per 50 K.G. f 9.10f 3.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 28—f 12. Groote gullen per 50 K.G. f 9.50f 6.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 11f 4.90. Wijting per 50 K.G. f 6f 2.70. Makreel per 50 K.G. f 10f 2.50. Heilbot per K.G. f 0.78—f 0.40. Leng per stuk f 1.20f 0.45. Koolvisch per stuk f 0.33f 0.15. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuis stoomende voor de Dinsdagmarkt: Christina IJM. 2, vangst 30 m. sehelviseh, 65 m. braadschelvisch, 35 m. platvisch, 130 m. radio, 80 m. wolf en poon, 20 m. koolvisch, 40 m. makreel, 400 m. totaal, benevens 460 st. ijs- en 390 st. stijve kabeljauw. Caroline IJM. 26, vangst 30 m. sehelviseh', 170 m. braadschelvisch en radio, 20 m. ma kreel, 75 m. kleine makreel, '25 m. platvisch, 50 m. koolvisch, 50 m. wolf en poon, 420 m. totaal, benevens 550 st. ijs- en 575 st. stijve kabeljauw. Henriette Jacoba IJM. 190. vangst 15 m. sehelviseh, 25 m. braadschelvisch, 35 m. radio, 30 m. platvisch, 110 m. makreel, 50 m. kabel jauw, 55 wolf en poon, 30 m. koolvisch, 350 m. totaal en 100 st. stijve kabeljauw Claesje, RO. 46, vangst 25 m. sehelviseh, 75 m. braadschelvisch, 40 m. platvisch. 25 m. ma kreel, 45 m. stokkebit, 20 m. gul, 45 m. kool visch, 375 m. toaal, benevens 350 st. ïjskabel- jauw en 500 st. stijve kabeljauw. FEUILLETON. ELSA KAISER. 9) Hij ging spelen en drinkenacht, ik heb veel met hem doorgemaakt! ö-c weet zelf hoeveel papa van mij houdt, maar hij stond toch niet toe, dat ik de vrouw van een speler werd. Ik heb toen lang en ernstig met Charley gesproken en hij zwoer mij zijn leven te beteren. En toen opeens ver gat hij alles en het werd een scène. Zijn vader weigerde zijn speelschulden te betalen, maar deed het ten slotte toch onder voorwaarde, dat Charley zich niet meer zou laten zien voor hij zich gebeterd had tot zoolang zou hij hem niet als zijn zoon erkennen. Toen heeft hij zich zeker geschaamd, hoe dan ook ik heb hem niet meer teruggezien. Hij heeft mij zelfs niet geschreven en ook geen afscheid van mij genomen. Zijn liefde voor mij kan dus niet heel groot geweest zijn. Ik heb in hem geloofd ik heb op hem vertrouwd als op mijn eigen leven, Alice maar geen levensteeken. niets! Dit alles is een jaar geleden, nu wacht ik niet meer, ik ben het wachten moe. Ik was verbitterd, trotsch, woedend en toen papa dus Arthur meebracht, heb ik ja gezegd." „En je weet niet wat er van Charley ge worden is?" vroeg Alice. „Ik weet het niet en niemand weet het en nu zal ik ook nooit meer wat van hem hoo ren." fluisterde Claire bedroefd. „Arme Claire", zeide Alice. Deze wierp haar hoofd achterover, trok haar mond tezamen waardoor zij er eerst recht als een bedroefd groot kind uitzag. Moe dig zeide ze: „Als ik Arthur's vrouw ben, ben ik niet ongelukkig. Maar het leven is niet zoo glad en eenvoudigals ik mij jarenlang voor gesteld heb. Wij moeten ons er toch niet on der laten krijgen, wij .moeten vechten! Maar laten we nu niet meer over het verleden pra ten, maar over het heden en over het toeval dat ons zoo prettig bij elkaar heeft gebracht enen laten we vanavond dansen." „Ik heb niet veel zin in. dansen, Claire, mijn omstandigheden verschillen nog heel wat met de jouwe." „Maar ik verlang dat mijn gezelschaps juffrouw is waar ik ook ben", zeide Claire met komieke ernst, maar voegde er vriendelijk aan toe: geloof mij, Alice, het is goed voor je als je je een beetje verstrooit en aan andere din gen denkt." Het viel Alice moeilijk zich discreet op een afstand te houden zooals haar nieuw aange nomen positie van haar vereischte. Zij bleef aan het einde van den muzieksalon zitten en keek naar het dansen. Daar kwam John Mis ters haar zoeken toen Claire met Arthur aan het dansen was. „Waarom loopt u toch weg, miss Joan, ik heb een gezellige tafel besproken", zeide hij vriendelijk en keek haar daarbij bewonde rend aan. „Ik wilde u zoo graag voor dezen tango vragen", fluisterde hij, „zoudt u met me willen dansen? Clanre lachte uitbundig toen zij het onge lijke paar zag dansen. „Die lieve papa, zeide zij tot Arthur, ik geloof dat hij op zijn ouden dag nog verliefd wordt." „Je neemt het vroolïjk op Claire, antwoord de Arthur weifelend, maar stel je eens voor, dat de zaak ernst werd." „Mijn vader en miss Joan", Claire stikte bijna van het lachen als ze daar aan en aan al het andere dacht. „Neen", zeide ze plotse ling: kalm, „een zoo mooi meisje kan een jon gen man krijgen, zij behoeft niet naar 'n man te zoeken!" „Zeker, maar de rijkdom is een groote ver zoeking voor zulke meisjes". „Voor Joan!" riep Claire, „neen voor Joan niet!" „Ken je haar al zóó goed?" vroeg hij ver wonderd, „ze is toch eergisteren pas bij je in dienst gekomen?" Claire werd een beetje verlegen, maar had haar gezicht weder direct in bedwang. „Ik weet tamelijk veel van haar door de dame bij wie zij vroeger in betrekking was. Joan is van goede familie ,zeer ontwikkeld. Zij is een lief meisje dat heelemaal niet duister of geheim zinnig is enniets te verbergen heeft", eindigde Claire met een geheimzinnig lachje. „Je praat over deze Joan Forth niet als je gezelschapsjuffrouw, maar alsof zij een vriendin van je is. Ik vind het erg lief van je dat je zoo goed bent voor een ondergeschikte" prees Arthur. Claire zweeg, zij voelde dat zij te ver ge gaan was. In den loop van den avond danste lord Lit tenton tweemaal met Joan Forth. Beiden von den het jammer toen de muziek zweeg. Joan werd door bijna alle heerèn gevraagd om met hen te dansen. „Zie je wel", zeide Claire tot haar ver loofde, „zie je wel dat Jóan geen moeite be hoeft te doen, ze heeft keuze genoeg." HOOFDSTUK VIII. Wiliam Nelson zat tegenover den heer Gor don. U had dit schandaal tot eiken prijs moeten verhinderen", begon Nelson woe dend. „Het stond niet in mijn macht dit te ver hinderen mijn beste Nelson, want zooals ik zei, liep Alice stil weg." sprak Gordon tegen. Hij zag er moe en gedrukt uit en leek plot seling jaren ouder. „U had schijnbaar moeten toegeven, mijn heer Gordon, zoodat het meisje geen schan daal maken kon," meende Nelson. „Ik dacht in uw belang te handelen, mijn heer Nelson, als ik volhield", antwoordde Gor- dan gemelijk. ,,'U had kunnen zeggen dat u zich beden ken zoudt en daardoor Alice terughouden tot ik gekomen was, de aanstaande man kan meer bereiken dan een vader, mijnheer," zei Nelson driftig. meisje niet meer dingen, vroeger ja, toen staanden man betreffen, mijnheer Nelson? U begrijpt het geval niet goed, Alice wilde niet met u trouwen, zij was vastbesloten. Tenslotte kan men in onzen tegenwoordigen tijd een meispje niet meer dingen, vroeger, ja, toen bestonden er andegre middelen, maar heden staat de wereld voor de vrouwen open. Ik wilde het gegeven woord niet terug nemen en Alice niet toegeven, wij hebben hard tegen over elkaar gestaan, mijnheer, geloof mij, dat ik uw wenschen ben tegemoet gekomen, ik heb er zelfs mijn dochter mede verloren. Wat het schandaal betreft waarop u zinspeelt het komt mij voor dat dit voor mij van nog meer belang is dan voor u!" „Ik blijf bij mijn meening" zeide Nelson koel, „dat wanneer ik hier geweest was derge lijke dingen niet waren voorgevallen, ik ben overtuigd dat ik haar liefde had terugge wonnen, u bent te haastig en te streng ge weest." Nelson speelde zenuwachtig met een brief opener en dacht na „Misschien had Alice toch gelijk, hij paste niet bij haar, twintig jaar leef tijdverschil is een heeleboel en Alice was een geëxalteerd meisje". Ook Gordon piekerde in de gevallen stilt*e en staarde vol gedachten naar Nelson. Alice had gelijk, Nelson was oud en Nelson was een droge nuchtere zakenman, Alice moest een romantische man trouwen die haar lief had niet, zooair» Nelson meende, maar zooals de liefde in de boeken was. De oude heer Gor don begon te begrijpen dat er nog een andere wereld is dan die van staal en ijzeren onder- deelen en cijfers, een wereld van liefde tee- derheid en romantiek. Maar ik ben toch niet slecht voor haar geweest? vroeg hij zich af. En plotseling verwonderde hij zich over zich zelf, hoe merkwaardig kwamen hem zijn ge dachten voor., nooit nog had hij zoo over anderen nagedacht! Wat zou Alice doen, waar was zij Het schandaal van haar vlucht hinderde hem niet, maar wel zijn eenzaamheid en de gedachte aan haar, zoo'n mooi meisje, zoo onervaren, zoo beschermd geweest, nu plotse ling in een koude harde wereld, zonder geld, zonder iemand om haar bij te staan, zon der iemand die voor haar betaalde „Wat kan ik doen. NeJson?" vroeg hij hul peloos. „Politie opbellen en detectives huren, men moet haar vinden." „En als zij zich niet laat vinden?" meende Gordon. „Onzin." riep de ander ruw. „Kinderachtig, wat weet zij van de wereld?" „Ja, meende, Gordon, wat weet zij van de wereld?" en hij dacht aan de paar regels, die Alice had achtergelaten: „Zoek mij niet ik ben niet te vinden want ik wil niet gevonden worden door den man de mijn vader niet is en die mij dwingen wil tot iets wat ik niet kan." De oude heer Gordon had vele malen dezè korte regels gelezen en voor de zooveelste maal had hij zich verweten, dat hij Alice het geheim van haar geboorte had verteld. Als zij dit niet geweten had, zou zij nooit weggegaan zijn. Nu scheen voor haar de vlucht het eeni ge geweest te zijn dat zij doen kon. „Wilt u uw dochter dan zonder strijd laten gaan. mijnheer Gordon?" vroeg William Nelson geërgerd. „Ik begrijp u niet, ik herken u heelemaal niet meer, wat is er dan met. u gebeurd? Heeft deze gril van een jong meisje u zoo van streek gebracht, dat u niet eens meer maatregelen kunt nemen?" (Wordt vervolgd.)'

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2