KON. NED. VOETBALBOND RANCLIJSTJES. R.K. VOETBAL' VOETBALNIEUWS ro ro ro M "A" A N D A G 27 MEI 1933. H A A R E E M'S D A G B E A D Ajax lijdt de tweede nederlaag in de competitie om het lands kampioenschap. D. W. S. scoort. H. B. S. blijft eerste klasser door een 20 overwinning op H. V. V. Groote spanning in Afdeeling IV. „Beverwijk" promoveert naar de derde klas. De Kennemers standen in het gezicht van de haven. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: D. W. S.Go ahead 22 P. S. V.Ajax 4i AFDEELING I Promotie vierde klasse: Beverwijk—Amstel 4—1 AFDEELING II Promotie tweede klasse: (Beslissingswedstrij d H. B. S—H. V. V. 2—0 Promotie derde klasse: U. V. S.De Kennemers 20 AFDEELING III Promotie tweede klasse: HengeloVitesse 63 AFDEELING IV Promotie tweede klasse*. Willem HMiddelburg 22 RoermondPalemig 94 Na-competitïe nummers twee*. Heracles—Haarlem 10 G. V. A. V. 4 1 0 3 2 7—15 0.50 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. P- S. V. 4 3 1 0 7 16—7 1.75 Ajax 5 3 0 2 6 55 1.20 Go ahead 5 2 2 1 6 9—9 1.20 Velocitas 4 1 1 2 3 55 0.75 D. W. S. 6 0 2 4 2 2—11 0.33 Promotie vierde klasse: Beverwijk 3 3 0 0 6 15—2 2.— A. P. G. S. 3 1 0 2 2 511 0.67 Amstel 4 1 0 3 2 5—12 0.50 AFDEELING II. Promotie tweede klasse H. B. S. (a) 1 7 14—8 1.40 H. V. V. (a) O. D. S. 9—10 1— 8—13 0.50 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. Promotie derde klasse: (Eindstand) Kennemers Fortuna 0 2 4 6—5 1.— 0 3 2 2—6 0 50 AFDEELING III. Promotie tweede klasse (Eindstand) s>. C. H. 4 2 2 0 6 9—7 1.50 Hengelo 4 2 1 1 5 11—8 1.25 Vitesse 4 0 1 3 1 6—11 0.25 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse Roermond 5 3 117 18—9 1.40 Willem II 5 2 2 1 6 9—8 1.20 Middelburg (a) 5 1 3 1 5 8—5 1— Palemig 5 0 2 3 2 8—22 0.40 Na-competitie nummers twee. N. A. C. 5 4 0 1 8 12—8 1.60 Heracles 6 3 0 3 6 106 1. Haarlem 5 2 0 3 4 10—10 0.80 G. V. A. V. 4 1 0 3 2 7—15 0.50 Promotie Vierde klasse. BeverwijkAmstel (41) De promotie van Beverwijk is een feit ge worden. Beverwijk is derde-klasser. Te 2 uur betreden de spelers het terrein, dat omzoomd is met een groote schare kijklusti- gen. Aanvoerder Maenhout wint den toss. Amstel trapt tegen wind in af. Direct zijn de bezoe kers in den aanval; uit hun eerste optreden blijkt voldoende, dat zij hun huid zoo duur mogelijk willen verkoopen en daar de achter hoede van Beverwijk er nog niet in is, nemen de bezoekers op keurige wijze de leiding (01) De vreugde is echter van korten duur, want geen minuut later zorgt Maenhout voor den gelijkmaker (11). De Amstel-keeper verricht wonderen; hij wordt voor zijn uitstekend keepen door vriend en tegenstander met luid applaus beloond. Hij verdiende dit ten volle. De Wijkers herstellen zich gaandeweg; zij brengen den stand op 21. Een onnoemelijk aantal corners wordt genomen. De achter hoedes krijgen het zwaar te verantwoorden. Uit een dezer corners maakt Beverwijk 31 door de eenige fout van Amstel's keeper. Rust komt met 31 voor de Wij kers. De bezoekers krijgen nu het windvoordeel; de achterhoede van Beverwijk is niet bijzonder safe. Na de rust herstelt zij zich volkomen en mede door het opstuwen der middenlinie kun nen de Wijkers menigen goeden aanval op zetten. Maenhout beproeft de kwaliteit der palen; de overige schoten verwerkt Amstel's keeper op meer dan sublieme wijze. Nog een kwartier is te spelen; de Wijkers dringen op en Kuijer Sr. maakt aan alle onzekerheid een einde door den stand op 41 te brengen. Amstel valt steeds aan, maar de versterkte achterhoede van Beverwijk weerstaat den druk en zet de voorhoede aan het werk, doch de Amstel-achterhoede zet de buitenspelval op. Beverwijk maakt wel een 5den goal, maar deze wordt zeer terecht wegens buitenspel ge annuleerd. Nog enkele minuten en daar klinkt het eindsignaal. Beverwijk is 3de klasser! De spelers worden naar het kleedhuis ge dragen; het publiek stormt het terrein op en de feestvreugde kent geen grenzen. Promotie Derde Klasse. U. V. S.De Kennemers (20) U.V.S. trapt af onder groote belangstelling. De Kennemers zijn met eerst in den aanval, doch de volgende is voor U.V.S.waarbij Gor dijn redt. Brethouwer mist vlak achter elkaar twee fraaie kansen. Een kogel van Groot wordt door Kramps gekeerd. De Kennemers zijn iets meer aanvallend, doch een doelpunt komt aan de andere zijde; als Gordijn zijn rechtsbuiten vrij laat, scoort deze onhoudbaar (10). Hard werken de rood-zwarten voor den ge lijkmaker, doch het wil niet lukken. Na de rust veroorzaakt Lindner direct een corner, die Duiveman wegwerkt. De Kenne mers zijn dan even sterker, doch dan profi teert Plateel van een misverstand tusschen Duiveman en Van Urk (20). De U.V.S.'ers versterken thans hun verdediging; er is voor de Kennemers geen doorkomen meer aan, hoewel Effern eens een fraaie kans krijgt. U.V.S. wordt weer sterker, doch thans moet Kramps een schot van Schipper corner wer ken. Hoe de Wijkers ook werken, er komt geen verandering in den stand. Effern raakt nog geblesseerd en valt uit. Als de heer Van der Meer het einde fluit, is U.V.S. 2de klasser geworden. Kampioenschap van Nederland. P. S. V.-Ajax (4-1) Van Run wint den toss, zoodat P. S. V. met den wind in den rug begint te spelen. On middellijk ontwikkelt zich een spannend spel, waarbij de Eindhovenaren echter een buiten gewone zenuwachtigheid aan den dag leggen. Dor jee lost het eerste schot op doel. dat Kei zer gemakkelijk kan stopoen. Dan krijgt Van Kooyk een kans om de score te openen, doch hij drijft te veel met den bal, met het gevolg, dat Striiboseh het leder kan wegwerken. Onmiddellijk daaroo volgt een snelle aanval van Ajax. waarbij Roeg rakelings naast den paal schiet. Bij een voorzet van Blomvliet wil Van Reenen inschieten; wii telden reeds het eerste doelpunt van Ajax. doch Van Run weet dit net op tiid te voorkomen, ten koste van een corner. Blomvliet in de Aiax-voorhoede be dreigt het doel van P. S. V. op verschillende manieren. Maar dan geeft hij een kopbal, die rakelings over de lat gaat. Na tien minuten valt Volkers uit; hij wordt vervangen door Ten Have. Na 12 minuten weet P. S..V. door te breken; Hunting scoort uit een voorzet van Visser op onhoudbare wiize. nadat Van Kooyk den bal heeft gemist (10). Twee minuten later denken wij, dat P. S. V. den voorsprong zal vergroot en. Er ontstaat n.l. een verwarring voor het Ajax-doel, ten gevolge van het missen van Strijbosch, die met het leder blijkbaar geen raad weet en het tenslotte overgeeft aan Van Diepenbeek, die het ook al niet kan wegwerken. Dan stormt een P. S. V.'er toe, die den bal rake lings naast schiet. P .S. V. komt steeds meer opzetten; het gaat er nu voor Ajax bedenkeliik uitzien. In het veld zijn.de Amsterdammers steeds een fractie te laat bij den bal. met het gevolg, dat P. S. V. speelt en niet Ajax. Als Strijbosch weer eens met den bal staat te schutteren, volgt een angstig moment voor het Ajax-doel. Van Dieoenbeek weet den bal al evenmin weg te werken en het is alweer een geluk voor Ajax. dat Van Kooyk vlak voor doel recht in des keepers handen schiet. Zoo deden, zich talrijke gevaarlijke momen ten voor het Ajax-doel voor en het mag meer geluk dan wijsheid genoemd worden, dat het tenslotte bij een 10 voorsprong van P. S. V. in de eerste helft is gebleven. Na de hervatting krijgt P. S. V. direct een corner te nemen, die echter niets oplevert.1 Dan komt Ajax in actie. De Amsterdammers geven nu een breed en open spel te zien. P. S. V. neemt daarentegen een verdedigende hou ding aan; wij zien de Amsterdammers gerui- men tijd sterk in den aanval. Na ongeveer negen minuten weet Van Reenen uit een voorzet van Ten Have gelijk te maken (11). Er ontwikkelt zich een buitengewoon span- 1 nende wedstrijd, waarbü de partijen om beurten in den aanval zijn. Anderiesen speelt echter nu op halve kracht, doordat hij aan den voet een blessure heeft opgeloopen. Hier door is de middenlinie van Ajax sterk ver zwakt en speelt deze in hoofdzaak verdedi gend. Ofïgeveer negen minuten voor het einde zendt Visser een keihard schot in. dat in den linkerhoek verdwijnt. Keizer, clie op deze olaats stond, sloeg naast den bal. P. S. V. heeft hiermede de leiding (21). Dit doelpunt verraste de Amsterdammers zoodanig, dat zij de kluts geheel kwiit raakten en niet bij machte waren behoorlijke tegen aanvallen te doen. Zoo blijft P. S. V. tot aan het einde sterk in den aanval. Ongeveer drie minuten vóór het einde weet Visser den bal voorbij de verdediging van Ajax te plaatsen: de toestormende Hunting brengt den stand op 31, onhoudbaar voor Keizer. Een minuut voor het einde zendt v. d. Broek uit een pass van Visser, eveneens een keihard schot in, dat doel treft (41). D. W. S.-Go Ahead (2-2) Jan Halle wint den toss en verkiest met den schuin over het veld staanden wind in den rug te spelen. Go ahead is sterker; Hee kelaar moet verscheidene malen handelend optreden. Eenmaal wordt hij gepasseerd, doch terecht wordt de goal geannuleerd wegens buitenspel. De D. W. S.-voorhoede benerkt zich tot en kele uitvallen, die voor Leo Halle geen onover komelijke moeilijkheden opleveren. De aan vallen van Go ahead krijgen een steeds ge vaarlijker karakter. De druk wordt zóó groot, dat een doelpunt wel moet komen. Nadat een aanval van de rood-gelen is af geslagen belandt de bal bij Henny Koopman, die langs vele spelers op verrassende wijze langs Heekelaar schiet (01). De druk blijft aanhouden en vooral in tech nisch opzicht spelen de Deventenaren veel en veel beter dan de Amsterdammers. Een kwartier voor rust ziet Go ahead zijn goede spel beloond met een tweede, op fraaie wijze gemaakten goal van Henny Koopman. De Vries krijgt den bal goed aangegeven en plaatst hoog naar Koopman. Deze vangt het leder met de borst op en in vollen ren lost hij een schot in den rechterhoek, dat Heekelaar t-s machtig is (0—2). In de tweede helft zetten de blauw-zwarten er reeds dadelijk een flink tempo in; Melchers krijgt een prachtige kans den achterstand te verkleinen, maar Halle grijpt nog op 't laat ste moment in. Gesteund door den winl blijven de Amsterdammers sterker; ook zij kunnen nu een aantal hoekschoppen nemen. Uit een daarvan wordt een doelpunt door D.W.S. ge maakt, het eerste, dat de Amsterdammers in deze kampioenscompetitie maken. Een corner door van Stokken Jr. genomen wordt keurig voorgezet; de kleine Melchers kopt in, maar de bai komt tegen de lat. Weer kopt Melchers in en nu verdwijnt de bal langs den verrasten Hcglle (1—2). D. W. S. blijft in het veld iets sterker; Mel chers krijgt wederom een kans, waarbij hij echter op het moment dat hij zal schieten jammerlijk faalt. Langzaam maar zeker weet de Go ahead middenlinie zich van den druk van D. W. S. te ontdoen; nu kan ook de rood-gele voor hoede meer tot aanvallen komen, waarbij ech ter het verband soms geheel zoek is. Als er nog een kwartier te spelen is krijgt de D. W. S.-linksbuiten Van Stokken Jr. den bal. in buitenspelpositie staand, toegespeeld. Ondanks vlaggen van een der grensrechters heeft de heer Israëls niets gezien. Rustig zet van Stokken voor en Melchers heeft daarbij geen moeite om Halle voor de tweede maal te passeeren (22) In het resteerend gedeelte blijft D.W.S. ster ker en mag Go Ahead van geluk spreken, dat de D. W. S. voorhoede niet bij machte is met goede schoten de score op te voeren. Het ein de komt met 2—2, een resultaat, waarmede D. W. S. zeker tevreden mag zijn. ^.-competitie nummers twee. HeraclesHaarlem 1 0 In Almelo heeft Heracles revanche geno men van de in Haarlem geleden nederlaag. Beide elftallen hadden in de voorhoede een wijziging ondergaan. Haarlem speelde in de volgende op stelling: Kaan, Van den Berg, Van Gooi, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Hartog, De Winter, Bloemink, Van Polanen, Hamstra. Heracles speelde met enthousiasme. Het spel ging goed gelijk op. Technisch speelde ook nu Haarlem niet kwaad, doch zij was niet door tastend genoeg. De Winter scoorde vóór rust, maar wegens buitenspel werd dit doelpunt geannuleerd. De tweede helft kenmerkte zich door een zelfde spelpeil. Kammeijer en de zijnen brach ten het leder vele malen voor het doel, maai er werd niet gescoord. Ook de voorhoede van Heracles vondt in de Haarlemachterhoede ge- duchten tegenstand. Toch wist zij eenmaal te scoren (10). Haarlem rest nu nog één wedstrijd, a.s. Zondag in Groningen tegen G. V. A. V. en dan komt de verdiende rust. BUITEN DE COMPETITIE. Noord-NederlandNocrd- Duitschland (31) EEN VERDIENDE 3—1 ZEGE VOOR NOORD-NEDERLAND. Op het Be Quick-terrein heeft het Noord- Nederlandsch elftal Zondag op verdiende wijze met 31 van Noord-Duit-schland ge wonnen, nadat de rust met een 10 voor sprong was ingegaan. HAARL. VOETBALBOND. KAMPIOENSCHAP HAARLEM. E. D. O.—H. F. C. VAN Dinsdagavond half acht wordt op het E.D.O.- terrein de eindstrijd gespeeld om het kam pioenschap van Haarlem. E.D.O. komt met het volgende elftal uit: Vaii Roon, Zandstra; Borne, Van Geeihen, Koppen. Oomen, Nottrot, Goemaat, Van der Putten, Perukel Jr., Spek OM DEN KENNEMERLAND BEKER. Tweede JeugdV. V. IJ. (010) Aanvankelijk is Tweede Jeugd sterker, Er worden eenige fraaie aanvallen opgezet en daar de V V. IJ-achterhoede, waarin De Niet ontbreekt, nog al onzeker speelt, ontstaan er soms gevaarlijke situaties voor het doel van De Koning Jr., Hodde lost op tien meter af stand een mooi schot, dat tegen den onder kant van de lat springt. Kort hierop heeft Tweede Jeugd wederom pech, als Scheelings hard tegen den paal schiet. Na dit overwicht van Mooy c.s. neemt V. V. IJ. het spel volkomen in handen; het schijnt, dat Tweede Jeugd na een kwartier reeds uitgespeeld is. De rechtervleugel der IJmuidenaren, HoekLeyte, combineert bij zonder fraai. Noch de linkshalf, noch de links back van Tweede Jeugd kunnen op dit samen spel vat krijgen. Al spoedig passeert Leyte keeper Jonker na een korte schermutseling. Direct hierop volgt een snelle aanval van V. V. IJ. en wederom scoort Leyte. Nadat een kopbal van P. van Leeuwen tegen den paal kwam. scoort deze speler met een houdbaar schot (0—3). Hoewel V. V. IJ. tegen wind in speelt, blijft deze ploeg strek in den aanval. Steeds meer wordt Tweede Jeugd teruggedrongen. De IJmuide naren blijven Jonker bekogelen. Het is geenszins te verwonderen, dat Leyte en middenvoor Wapenaar nog twee fraaie goals aan het drietal toevoegen. Rust 05. In de tweede helft is de Tweede Jeugd aan vankelijk weer wat sterker. Het ziet er naar uit, dat zij den achterstand gaat inloopen. Steeds weet de V. V. IJ.-achterhoede echter te redden, zij het soms met veel geluk. Na twin tig minuten heeft men echter nog niet kun nen scoren, waarna de d/.bacle van Tweede Jeugd begint. Keer op keer passeert de IJmuider voor hoede haar tegenstanders. Vooral de midden voor Wapenaar laat zich nu gelden. Met groot gemak passeert hij enkele spelers en heeft al spoedig den stand op 08 gebracht. Hierna mist Mooij een penalty. Een zeer hard schot van P. van Leeuwen slaat Jonker in eigen doel, Wapenaar maakt even voor tijd met een fraaien kopbal het tiental vol. SchotenRipperda (31) Als eindstrijd tusschen de derde- en vierdeklassers, aangesloten bij den H.V.B.. had bovengenoemde wedstrijd Zondagmorgen plaats op het E.D.O.-terrein. Zeer verdiend heeft Scholen den hiervoor beschikbaar gestelden beker met de elf zil veren draagmedailles gewonnen. Al spoedig was het te zien, dat Schoten dezen wedstrijd zou winnen. Het ploegverband was bij de geelzwarten veel beter, dan bij Ripperda. De achterhoede van de oranje hemden was echter uitstekend, zoodat het slechts door een fout in. die verdediging was, dat Schoten de leiding kon nemen, welke stand werd opgevoerd door een mooi doelpunt van den Schoten-midVoor (20). Na de hervatting gaan de partijen beter tegen elkaar op, maar de Ripperda-voorhoede speelt te zwak om succes te hebben. Schoten weet weer van een klein foutje te profiteeren en den stand op 30 te brengen. Toch blijft Ripperda moedig doorspelen; zij weet een verdiend tegenpunt te scoren (31). Na afloop reikte de heer Van der Aart met eenige toepasselijke woorden den beker uit aan het winnende elftal. Seriewedstrijden „Ripperda". Ie afd. Schoten 2Spaarnestad 12 na verlenging' 2e afd. VijfhuizenV. S. V. 3 V.S.V. gew. te rugtrekken Vijfhuizen 3de afd. E.H.S. 3—Schoten 5 5—7 3e afd. V.S.V. 6—D.C.O. 2 1—3 Ripperda Jr.D.C.O. Jr. 5—1 V.SV. 3Ripperda Comb. 21 (vriendschappelijk) De Uitslagen. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. H.B.C.Volendam 35 (Door dezen uitslag is H.B.C. definitief voor den titel uitgeschakeld). PROMOTIE-DEGRADATIE GeleenZwaluwen 61 COMPETITIE HaanradeBleij er heide Vitesse—T.Y.B.B. 1—6 3—2 Competitie nummers twee. Het resteerende programma voor bovenge noemde competitie luidt als volgt: 2 Juni: G.V.A.V.—Haarlem. 9 Juni: G.V.A.V.N.A.C. Voetbal te Beverwijk. Uitgaande van Vreemdelingenverkeer. Onlangs deelden wij reeds mede. dat de Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Bever wij in plannen had serie wedstrijden te organisee- ren. Thans vernemen we dat, hoewel de be sprekingen met den K. N. V. B. nog niet oe- emdigd zijn. het bestuur toch reeds de toe zegging heeft gehad dat het het doorgaan van de seriewedstrijden als verzekerd mag be schouwen. Het volgend programma is bereids vastgesteld: 2 Juni: A. AssendelftAlkm. Boys. B. Stormvogels•Kinheim, 9 Juni: C. SchotenBeverwijk D. V.S.V.—W.F.C. 16 Juni: Winnaar AWinnaar B. Winnaar CWinnaar D. 23 Juni Finale. Duitschland-Tsjecho Slowakije (2-1) Uit Dresden: Duitschland heeft Zondag middag voor 60.000 toeschouwers een 21 zege op Tsjecho-Slowakije behaald, nadat de rust met een 10 voorsprong was ingegaan. R. Braine blijft in Praag. Uit Antwerpen wordt aan „De Crt." ge meld: Raymond Braine blijft te Praag, daar hij een nieuw contract geteekend heeft met Sparta Praag. Hiermee is een einde geko men akn de onderhandelingen;-die de secre taris van den Belgischen: Voetbalbond aan geknoopt had met de bedoeling den jong- sten Braine weer voor Beerschot en het Bel gische elftal te winnen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Velocitas X fO D. W. S. _c O O P. s. V. Ajax 5-5 2—0 24-3 0—1 D.W.S. 14-4 0—1 26-5 2—2 23-4 0-0 Go ahead. 7-4 1-0 5-5 1—3 P. S. V. 26-5 4—1 24-3 5-0 28-4 4—4 Velocitas 7-4 0—1 22-4 2—3 0 PROMOTIE- EN DEGREDATIE- COMPETITIE AFDEELING I PROMOTIE VIERDE KLASSE s ro E 0 3 _ro co O KJ Overmaas. O 24 Maart 0—1 21 4- -2 Blauw Wit 5 Mei 3-1 7 April 3-0 Z. V. V. 14 April 2-1 28 April 1—3 PROMOTIE RESERVE TWEEDE KLASSE CN CN c. ro ro CL <S) CN u_" X 5 H. F. C. 2 14 April 0—2 5 Mei 3—3 Spartaan 2 12 Mei 4-0 O 22 April 1-2 W.F.C. 2. 28 April 3—3 19 Mei 1—3 Beverwijk 1 Amstel A. P. C. S. Beverwijk 0 26 Mei 4—1 28 April 7—1 22 April 0—4 O 19 Mei 3—2 A. P. C: S. PROMOTIE AFt TWE DEELING 12 Mei 2-1 EDE K ll 0 LAS. LO co' X O. D. S. X H. B. S. 7 April 2—2 28 April 3-2 O. D. S. 5 Mei 2—6 21 April 0—0 H. V. V. Beslissingswe H. B. S- PROMOTI 14 April 2—1 dstrijd -H.V.V E DERD 19 Mei 5-4 Dp 26 2—0 KLASS V5ei: E De Kennemeis Fortuna c/5 De Kennemers 19 Mei 2-0 22 April 3-1 Fortuna 14 April 2—1 5 Mei 0-2 U.V.S AFD 26 Mei 2-0 EELINC 28 April 1—0 111 Vitesse Hengelo S. C. H. Vitesse 9b 22 April C—1 28 April 1—2 Hengelo 26 Mei 6-3 14 April 2—2 S. C. H. AFD 7 April 2-2 EELINC 5 Mei 3—2 IV Willem II Palemig Roermond Middelburg Willem II 28 April 2-2 5 Mei 1—2 26 Mei 2-2 Vlemig. 22 Apri 1—5 5 Mei 1-1 Roermond 19 Mei 2—3 26 Mei 9-4 7 April 0—0 Middelburg 22 April 0-1 AFDEE LING 19 Mei 5—1 Frisia De Kooi Hoogezand 23 April 1—1 14 April 0—2 De Kooi. •7 April 2-2 5 Mei 1—3 Hoogezand 19 Mei 2—3 22 April 2—1

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8