Hillegomsche steungelden verdwenen. Revue der planeten. Hei Befahgtijkste 52e Jaargang No. 1592S Verschijnt 3agelijlcs, EeKalvë op Zon- ëri Feestdagen D!ns3ag 28 Mei 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENS DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOIVL ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Directeur van den dienst vervalschte de geheele administratie. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM. 28 Mei. Engelands Regeering. Het schijnt nu wel vast te staan dat Enge lands „Nationale Regeering" eerstdaags een belangrijke reconstructie zal ondergaan. Het hoofdpunt is, dat Ramsay Mac Donald het premierschap zal neerleggen en opgevolgd worden door den vice-premier, den leider dei- Conservatieven Stanley Baldwin. Mac Donald zou, volgens de laatste berichten, dan Lord Privy Seal worden. Deze schoone titel van Lord Zegelbewaarder, behoorend tot de dier bare tradities die Engeland zoo angstvallig handhaaft, betreft natuurlijk in de practijk een ministerschap-zonder-portefeuille. Men wil Mac Donald, wegens zijn groote ervaring, als adviseur van de Kroon behouden. Sir An thony Eden, thans Lord Privy Seal, zou mi nister van Buitenlandsche Zaken worden in- plaats van Sir John Simon, die Baldwin zou opvolgen als vice-premier, hetgeen eigenlijk wordt aangeduid met den titel Lord President of the Council. Er komen nog meer wijzigingen in de samenstelling der regeering, maar de hier genoemde zijn verreweg de belangrijkste, en buiten Engeland zal men zich voor de an dere niet erg interesseeren. Baldwin's aanvaarding van het premier schap zal beteekenen, dat de verreweg-groot- ste partij in het Lagerhuis na bijna vier jaar Nationale Regeering eindelijk de opperste lei ding in het kabinet neemt. De Conservatieven bezetten ruim 400 van de 615 zetels in het La gerhuis. Mac Donald heeft er maar enkele volgelingen in, de liberaal Sir John Simon zoo ongeveer dertig. Een andere liberale groep, onder Sir Harold Samuel, is in de oppositie gegaan naast de Labour Party. Blijkbaar is deze premier-wisseling een kwestie van tactiek. Algemeene verkiezingen moeten uiterlijk in 1936 gehouden worden, zoo dat deze Nationale Regeering nog hoogstens één levensjaar vóór zich heeft. Dan komt de stembusstrijd, die naar 't zich laat aanzien in hoofdzaak met de Labour Party uitgevochten zal worden. De Conservatieven plaatsen zich nu alvast met hun gansche macht in „eerste linie". Bij alle recente tusschentijdsche ver kiezingen hebben zij verlies tegenover Labour geleden, herhaaldelijk zetels moeten prijsge ven zooals bij een langen-tijd-zittende re geering gebruikelijk is en 'de vraag zal nu maar zijn of deze loop van zaken bestendigd blijft. Baldwin-als-leidei' geniet ongetwijfeld in veel breeder kringen van het Engelsche volk, dat in hem den typischen Brit ziet, sympathie, dan MacDonald. De vervanging van Six John Simon door Sir Anthony Eden als minister van Buiten landsche Zaken komt zeker niet te vroeg. Of schoon men in Engeland meestal heel wat gelukkiger is met het aanvoelen van buiten landsche stemmingen dan in sommige andere landen schijnt men er nooit te hebben in gezien dat Sir John Simon internationaal ge sproken geen „persona grata" is. Hij wordt in het buitenland veelal beschouwd als een van die juristen, die „juristerij" teveel liefhebben en een zekere schuwheid hebben van de daad. Engelands internationale positie is tijdens het ministerschap van Sir John nooit erg helder geweest. Constructieve denk beelden zijn er zelden van hem uitgegaan. Lei ding heeft Engeland via hem weinig of niet gegeven, en pas het optreden van den zeer gezienen Eden. die evenwel steeds de rol van secondant moest vervullen, kon eenige ver betering in den toestand brengen. In Genève, en ook in de hoofdsteden van andere landen, zal nu wel de hoop rijzen dat de buitenlandsche politiek van Engeland zich onder de leiding van Eden door meer initiatief en in elk geval door een vaste lijn zal gaan kenmerken. Het Engelsche ministe rie van Buitenlandsche Zaken is altijd een erg heilig huisje geweest, in grooter mate dan eenig ander departement onafhanke lijk van de regeering, en dus kan het van groote beteekenis voor Europa zijn als een jong en ondernemend man als Eden er de leiding van krijgt. Dit zijn de hoofdpunten in deze a.s. Engel sche kabinetsreconstructie. R. P. Britsche kabinetswijziging wordt 7 Juni gepubliceerd. LONDEN, 28 Mei (V. D.) Het schijnt thans vast te staan, dat de besprekingen tusschen de regeeringspartijen definitief tot resultaten hebben geleid omtrent de wijziging, die in het Britsche kabinet zullen komen en van wel ingelichte zijde wordt verklaard, dat bij den aanvang van het Pinksterreces op Vrijdag 7 Juni de publicatie van de veranderingen in het kabinet kan worden verwacht. MacDonald zal aftreden als minister-presi dent en vervangen worden door Stanley Bald win. Inplaats van Anthony Eden zal Mac Donald Lord Zegelbewaarder worden, terwijl Eden Minister van Buitenlandsche Zaken wordt en Sir John Simon als zoodanig zal aftreden, om Lord-President van den Minis terraad te worden in de plaats van Baldwin. Voorts meent men te weten, dat de Lord- Kanselier Sankey geheel uit het kabinet zal treden en zal worden opgevolgd door Lord Hailsham. terwijl de Minister voor de mijnen Brown vermoedelijk Minister van Arbeid zal worden. Overbelaste motorboot omgeslagen. Zeven kinderen verdronken. GAROET. 28 Mei (Aneta) Bij een excursie waaraan 79 schoolkinderen onder leiding van vijf goeroes (inheemsche onderwijzers) deel namen, is tijdens een rondvaart met motor booten op het meer Bagendit bij Garoet een der booten omgeslagen. Zeven kinderen zijn verdronken. De oorzaak van het ongeluk was overbelasting van de boot. De kwestie, aan wien het ongeluk te wijten is, wordt onder zocht. (Weder dienende zijn dezer day en alle vijf helderste planeten aan den hemel te zien, waarvan zélfs omstreeks 10 uur VenusMars. Mercurius en Jupiter tegelijk: Sa- turnus ongeveer twee uur 's nachts) Ik vind het altijd razend knap, Hoe astronomen 't vooruit weten, In deze dagen krijgen wij Een soort revue van de planeten. De grootste sterren der revue Op 't menschelijk tooneel verbleeken, Bij Jupiter, Saturnus, Mars Venus. Mercurius vergeleken. Hun schitterende loopbaan kan Geen ster op aarde evenaren. Toch zijn er heel wat menschen meer, Die slechts naar aardsche sterren staren. Wat mij Saturnus zeggen zou En Jupiter, is mij om 't even, En ik stel zelfs niet veel belang, In wat in Venus staat geschreven; Maar Mars, die is een studie waard, Om van Mercurius te zwijgen, Wat in die twee geschréven staat. Daarop zou 'k gaarne antwoord krijgen. O Mars, laat onze aard met vrêe, Die nooit meer staan wil in je teeken, Laat af met afgunst, haat en nijd In menschenharten aan te kweeken. Mercurius, integendeel, Jij moest je actie wat versterken, De menschheid wil niet liever dan, In 't teeken van jou lichtbron werken. Als best gesternte voor den mensch Moet jij als leid-ster voor hem waken, Je moet je plaats, dichtst bij de zon, Je eindelijk weer waardig maken. P. GASUS. Diner van „Het Spaarne". Ter gelegenheid van het gouden vereenigiiigsjubileum. In het gebouw van de Keimemer Golfclub werd Zondagavond na de druk bezochte re ceptie van het bestuur van de Roei- en Zeil- vereeniging „Het Spaarne" een diner gehou den, waar het bestuur, twee oprichters en vele eere-leden. leden en oud-leden dier ver eeniging aanzaten. De feestelijke opgewekte geest die op de receptie had geheèrscht, kwam ook hier we der tot uiting. In den loop van den avond werd door verschillende personen het woord gevoerd. De voorzitter van Het Spaarne, prof. dr. A. D. Fokker sprak vóór het begin van het diner eenige welkomstwoorden. Tegen het einde van den feestmaaltijd sprak de heer J. de Breuk, oud-voorzitter en eere-lid namens de eereleden. Hij bood de vereeniging gelden aan voor een cadeau, welk geschenk waar schijnlijk een nieuwe boot zal zijn. Vervolgens hield de eere-voorzitter, de heer W Dyserinck, een feestspeech, waarin hij verschillende aardige herinneringen uit de afgeloopen vijftig Spaarne-jaren ophaalde. Een oud-voorzitter dr. ir. B. Bölger bracht den heeren W. Dyserinck en J. de Breuk hul de voor het vele. dat zij voor de roeivereeni- ging hebben gedaan De heer R. Peereboom, eere-lid, vertelde eenige Spaarne-anecdotes, waarna de be kende vliegtuigbouwer A. Fokker, oud-lid. eveneens eenige punten uit de geschiedenis van Het Spaarne ophaalde. De penningmeester, de heer H. Meyer, bood namens de leden een bedrag aan geld aan voor een nieuwe boot. De voorzitter dankte de sprekers. Aan de oprichters-eereleden de heeren J. B Couvée en F. J. L. Peltenburg werd een herinneringsmedaille uitgereikt. Na het diner volgde een zeer geanimeerd bal. Nieuwe betonweg op Wieringen geopend. Maandagavond omstreeks zeven uur is het laatste gedeelte op Wieringen van den snel- verkeersweg AmsterdamGroningen, n.l. de nieuwe betonweg tusschen Den Oever en Hip- polytushoef. voor het verkeer geopend. Ver schillende autoriteiten waren bij deze opening aanwezig, en de bewoners van Wieringen ga ven van hun belangstelling blijk door in groo- ten getale de plechtigheid bij te wonen. De eerste auto. die het nieuwe gedeelte bereed was een wagen uit Zuid-Holland. Den inzit tenden werd een boeket aangeboden. „Oehoe" gaat per schip naar de West. Uitbreiding van het aantal K. L. M.-diensten. Het vervoer op de KX.M.-lijn Curacao Aruba blijft zich op bevredigende wijze ont wikkelen. Met ingang van den lsten Juni zal het verkeer op deze lijn worden uitgebreid. Tot heden werden Dinsdags en Zaterdags twee diensten in beide richtingen onderhouden, hieraan zal op Vrijdag één dienst Curacao Aruba v.v. worden toegevoegd. Voorts gaat er binnenkort een tweede vlieg tuig naar West-Inaië. De Fokker F 18 Oehoe wordt op het oogenblik door den Techn. Dienst gereed gemaakt om den 25sten Juni per s.s. „Boskoop" naar Curacao gezonden te worden. Zoodra volledige.overeenstemming met de re geering van Venezuela bereikt is hetgeen' binnenkort verwacht mag worden zal een luchtlijn naar dit land worden geopend. Wel licht zal de nieuwe verbinding den lsten Augustus tot stand komen. Langen tijd getracht hem nog te sparen. (Van een specialen verslaggever). In Hillegom's straten loopen ge ruchten en hoe dichter men bij het stempellokaal aan de andere zijde van de Haven komt, des te sterker worden de praatjes, tot zij tenslotte feiten zijn geworden Van officieele zijde zegt men weinig en het is daar om geen wonder dat de geruchten steeds grooter afmetingen aanne men, waardoor zij fantasieën wor den, waarbij niemand is gebaat. Wat er aan de hand is? De directeur van den dienst voor arbeids bemiddeling en steunverleening is in arrest gesteld. Hij wordt er van verdacht zich gel den te hebben toegeëigend die zijn eigen dom niet waren, doch bestemd waren voor uitkeeringen aan werkioozen. Hij zou dit op listige wijze hebben gedaan, waardoor hij de gemeente en indirect dus ook het rijk, voor eenige honderden guldens op z'n minst zou hebben benadeeld. Wij vroegen den burgemeester van Hille- gom Mr D. F. Pont maar de toedracht van de zaak, doch de burgemeester stelde zich op het standpunt dat hij niet meer kon zeggen dan dat de directeur van het bureau voor arbeidsbemiddeling en steunverleening in arrest was gesteld, verdacht van onregelma tigheden op dezen dienst. Hoe imen hiertoe is gekomen kon de heer Pont ons niet zeg gen; naar zijn meening moet men daarvoor de openbare terechtzitting ter zijner tijd van de Haarlemsche rechtbank, afwachten. Van andere zijden vernamen wij echter dat de nu in arrest gestelde directeur reeds geruimen tijd geleden met de vervalschin- gen in de boeken voor de steunregeling moet zijn begonnen. Toen de burgemeester gerui men tijd geleden afwezig was, vernam de loco-burgemeester, wethouder P. Klaver, dat bij de steunverleening iets niet in orde was. Gebleken is dat de directeur van den steundienst op de lijsten hand- teekeningen zette, waarmee hij te kennen gaf dat de betreffende per sonen werkloos waren, terwijl zij in werkelijkheid wel arbeid hadden en dus geen steun ontvingen. Hij deed dat op verschillende plaatsen in de administratie, zoodat hierin nooit eenige eigenaardigheid ontdekt kon worden. Aangezien in Hillegom helaas eenige hon derden werkioozen zijn die afwisselend wel en geen werk hebben is het bijna onmogelijk te constateeren of iemand inderdaad werk loos is geweest of niet althans niet wanneer de directeur van dezen dienst het volle ver trouwen geniet en niemand op de gedachte komt dat er hier wel eens iets niet in orde zou kunnen wezen. Er bestond hoegenaamd geen aanleiding de lijsten te controleeren. Het verluidt verder (doch hierover konden wij geen absolute zekerheid verkrijgen, daar men" zich in Hillegom op het standpunt plaatst dat 't wenschelijker is niets mede te deelen) dat de ambtenaren die onder den nu geschoi-sten directeur hebben gewerkt wel hebben geweten dat er iets niet in orde was. doch vooral uit vrees voor ontslag, moeten zij hebben gezwegen. Vast staat echter dat een tijdelijk ambte naar aan den loco-burgemeester, den heer Klaver heeft gezegd dat er iets niet- in orde was met de handelwijze van den directeur. De heer Klaver heeft toen een onderzoek in gesteld. (wethouder Vermeer. onder wien deze zaak ressorteert was toevallig geruimen tijd ziek'1waaruit is komen vast te staan, dat de directeur zich schuldig maakte aan valschheid in geschrifte. Wethouder Vermeer heeft nu twee maan den geleden den directeur uit zijn functie ontheven en hem andere werkzaamheden laten verrichten. Eerst kort geleden is bur gemeester Pont met de zaak in kennis ge steld. Men heeft den directeur wel aan zijn bureau gelaten, om voor het publiek de zaak voorloopig nog geheim te houden en te zien wat er gedaan kon worden. De minister is van de gebeurtenissen op de hoogte gesteld, rijkscontroleurs zijn gekomen die de boeken hebben onderzocht en hiermee is men op het. oogenblik nog bezig. Zoodoende kon men ook nog niet zeggen hoeveel het verduisterde bedrag zal zijn. Gis singen loopen zeer iTiteen, doch vermoedelijk zal het omstreeks de duizend guldens wezen. Zooals men'ziet is deze zaak reeds geruimen tijd hangende. Men heeft getracht den direc teur te sparen, omdat hij een harde werker was en men hem en zijn gezin, zoo mogelijk, niet in het ongeluk wilde storten. Doordat de directeur echter in de laatste dagen zich op eigenaardige wijze tegenover derden zou hebben uitgelaten, is men tot ar restatie overgegaan. Over de directe aanleiding dezer arrestatie doen verschillende lezingen de ronde. Het aannemelijkst is echter die, waarbij de in ar rest gestelde directeur zich tegenover andere ambtenaren in termen over den burgemeester zou hebben uitgelaten, die niet door den beu-. gel konden. Hij zou namelijk hebben beweerd dat zijn verschillende handelingen geschied waren op last van den heer Pont. Dit was uit gekomen doordat een andere ambtenaar, iemand bij een gelijken dienst in Haarlem, een en ander had verteld. Om praterij te voor komen heeft de burgemeester als hulp-officier van justitie den officier van justitie te Haar lem de inhechtenisneming verzocht. Wat de in arrest gestelde directeur met de ontvreemde gelden heeft gedaan, is niet heelemaal zeker. Wel weet men dat hij dingen voor zijn bureau heeft aangeschaft, die meer geld kostten dan hem voor deze uitgave was toegestaan. De rest zou de directeur dan met de ontvreemde steungelden hebben betaald. Ook zou hij het geld voor meer persoonlijke doeleinden hebben gebruikt, doch een en an der is wegens het onderzoek nog niet geheel zeker. De fraude bij dezen dienst, die behalve de arbeidsbemiddeling ook de steunverleening, de werkloosheidsverzekering en de werkverschaf fing regelt, is een voor Hillegom buitengewoon ernstige kwestie. Vooral Hillegom heeft zeer te kampen met financieele moeilijkheden, ontstaan door de werkloosheid in het bloem- bollenbedrijf. Het aantal van acht- of negen honderd werkioozen in den winter en zelfs vijf- a zeshonderd in den zomer, geeft wel te denken. De begrooting voor dezen dienst met andere sociale zorgen van dezen aard, be draagt ongeveer 130.000.Doch behalve dat voor de gemeente deze kwestie van groot belang is, voor het geheele land kan zoo'n voorval van ernstige beteekenis wezen. Im mers wordt ook het rijk benadeeld, en het is niet te voorzien tot welke regeeringsmaatre- gelen voorvallen als dit kunnen leiden. Reprise van de Spaarne-revue. Ten bate van de Snelverband-boottocht. Zaterdag, 2 Juni zal des avonds een herha ling worden gegeven van de Spaarne-revue „Klaar om te starten", opgevoerd door leden van de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaar ne", die Zaterdag jl. voor leden en oud-leden werd opgevoerd. Deze opvoering zal voor het publiek toegan kelijk zijn. Het batig saldo zal worden aan gewend ten bate van de jaarijksche boottocht voor lichamelijk gebrekkigen, georganiseerd door „Snelverband". In een gevormde commissie van aanbeve ling voor deze voorstelling hebben o.m. zitting genomen de burgemeester van Heemstede, jhr. J. P. W. van Doorn, beschermheer der vereeniging, de burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk van Egmond en Rinne- gom, de oud- en tegenwoordige directeur van den Geneeskundigen Dienst, de heeren J. van Konijnenburg en W B. Smit, dr. C. L. W. Ruys, medisch leider van „Snelverband", de eere voorzitter van „Het Spaame", de heer W. Dyserinck, de voorzitter, prof. dr. A. D. Fok ker, e.a. Met 15.000 K.G. op den weg En dan nog ondeugdelijke remmen De motorbrigade van de Haarlemsche poli tie heeft Maandagavond proces-verbaal op gemaakt. tegen den 24-jarigen chauffeur A„ die van Purmerend naar Haarlem met een zes wielige vrachtauto reed, volgeladen met bus sen melk tot een totaalgewicht van 15.000 K.G. Hij heeft gelukkig onderweg niet onver wacht behoeven te stoppen, want dat zou niet mogelijk geweest zijn. Bij een snelheid van slechts 27 K.M. was namelijk een afstand van 31 M. noodig om het zware gevaarte tot stil stand te brengen en met de handrem na 24 M. De Haarlemsche politie heeft hem natuur lijk het verder rijden belet en den wagen voor herstel naar een garage laten brengen. Lodewijk van Deyssel, wien Maandag te Amsterdam het eere-doctoraat is verleend. Door een uitspraak van het Opperste Gerechts hof te Washington is een ernstige slag aan de N. R. A. toegebracht. pag. 4 De Engelsch-Duitschc vlootbesprekingcn be ginnen op 4 Juni. pag. 4 In het Fransclie kabinet is overeenstemming bereikt over de financieele volmachten. pag. 4 Tc Hillegom is een geval van fraude bij de Steunverleening ontdekt. pag. 1 Van Deyssel en Kloos gepromoveerd. pag. 3 Zeventig Jeugdherbergen wachten op de jeugd. pag. 3 Over adverteeren. pag. 3 Het congres van het N. V. V. pag. 3 De opstelling van een Zwaluwenelftal voor een wedstrijd tegen Reading. pag. 10 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Engelands Regcering. pag. I Fred Perry: Hoe voer ik mijn spelpeil op? pag. 10 Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: Hitier en de ontwapeningsconferentie. pag. 4 Van onzen Weenschen correspondent: „Het „levende lijk". pag. 2 Van onzen Londenschen correspondent: Ne- derlandsch-Engelsch passagiers vervoer. pag. X De strijd om het blauwe lint. pag. 6 Bekende Haarlemmers: Mr. C. M. J. De Jongh pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Scli aakrubriek. pag. 10 Wij dooden Wandluizen, vlooien, ratten, motten en andere ongedierten, alleen onze tweevoudige methode garan deert U afdoende verdelging onder geheim houding en schriftelijke garantie. ZUIVERINRICHTING „RADICAAL", Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. (Adv. Ingez. Med.) De verkiezingen voor de Eerste Kamer. Ml'. Kropman candidaat? In de Tel. stond vermeld, dat de R.K. Sta tenfractie van Noord-Holland besloten zou hebben mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van Amsterdam candidaat te stellen bij de aanstaande verkiezingen voor de Eerste Ka mer. Naar wij bij onderzoek bij de R.K. Sta tenfractie vernamen, staat hierover nog niets vast. Wel is in dit verband zijn naam genoemd, doch men heeft ook over anderen, gesproken. En voorts is het nog niet zeker, dat in deze namen geen verandering .meer komt. LEDENVERGADERING KER EN VREDE. De afdeeling Haarlem en Omstreken van Kerk en Vrede houdt Maandag 3 Juni des avonds 8.15 uur in het Remonstrantenhuis haar ledenvergadering. De agenda vermeldt behalve verschillende verslagen de verkiezing van eeninieuwen voorzitter in de vacature ds. IJ. M. Leendertz, die door drukke ambtsbezig heden zich niet meer beschikbaar kan stellen, en de vaststelling van een huishoudelijk re glement. Voor de Boottochten van „Snelverband". Ie verantwoording. Voor de boottochten voor lichamelijk gebrek kigen, die „Snelverband" organiseert, kwam in: Lijst no. 23 mej. C. K. f 5: no. 137 Hr. R. R. f6,05: no. 4 Mej. C. van A. f2,75; no. 158 Hr. T. F. f8.05: no. 135 Hr. T. van R. f9.95; no. 55 Mei. M. V. f 18.45: no. 47 Mej. A. O. f 5,60; no. 26 Mej. G. G. f 3: no. 7 Mej. J. B. f 23,40: no. 130 Hr. N. H. P. f 13,50; no. 80 Hr N. D. f3.45; no. 109 Hr D. H. K. f 3; no. 74 Hr A. G. B. f38.25; no. 10 Mej. A. B. f 10,60: no. 93 Hr H. H. f 16,80; no. 127 Hr A. C. B. O. f3,55; Hoofd personeel 1 Beynes f 15; no. 116 Hr F. G. de L. f 15,50: no. 60 Mej. M. D. M. f 1,50: no. 148 Hr B. S. f0,10; no. 144 Hr A. J. S. f 12,05; no. 176 Firma Droste f62,25: no. 177 Gem. Electi'. Bedrijf f 9,35; no. 178 Gem. Gas Bedrijf f6,75: Haarlem's Dag blad f5,30; no. 175 Gem. Slachthuis f 11,25; no. 6 Mej. M. B. f 10,50; no. 11 Mej. S. J. M. B. f 12,50; no. 182 Mej. J. H. f14: no 100 Hr G. van 't H. f2,35: no. 179 Gem. Reiniging, Har- men jansweg f3,95; Gem. Reiniging, Laken straat f 5,40; no. 166 Hr J. II. van Z. f 9; no. 22 Mej. L. E. f 1,90; no. 128 Hr L. A. O. f 25,05; no. 167 Hr. D. Z. f 4,60; no. 167 Storting en Ophaal dienst f 53,51. Het bestuur van „Snelverband" brengt allen gevers en geefsters hartelijk dank. Gegadig den voor de boot die in het afgeloopen iaar verhuisd zijn moeten dit nog ten spoedigste bij een der bootcommissieleden opgeven, op dat zij niet vergeten worden. Het beste geeft men dit op aan de secreta resse mej. G. W. Bout, Hofdijkstraat 50. Leden van Snelverband die nog inteeken- lijsten onder hun berusting hebben, kunnen deze afrekenen bij de pennlngmeesteresse mej. A. van Donselaar, Spijkermanslaan 2 a, of bij den 2en penningmeester A, J. Spoor, Brouwersstraat 86.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1