ANTHRAC1ET TEEUWiFS KOLENHANDEL N.V. Examen. Het Befauftijltsie 52e Jaargang No. 15tMÜ Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 31 Mei 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOIVL ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post f3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad; per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger 30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 31 Mei. Flandin's Val. Het Fransche kabinet-Flandin is inderdaad gevallen in een stormachtige Kamerzitting, waarin het wetsontwerp tot verstrekking van financiëele volmachten aan de regeering met 353-202 stemmen werd verworpen. De minister van Financiën Germain-Martin, ..losgelaten" door het kabinet, was al even tevoren afge treden en Flandin-zelf had ad interim Finan ciën op zich genomen, maar dit heeft de re geering niet meer kunnen redden. Vannacht viel het kabinet Flandin en begaf minister Herriot zich namens zijn collega's naar president Lebrun, om hun aller ontslag aan te bieden. Vanmorgen reeds heeft de pre sident der Republiek den Kamervoorzitter Fernand Bouisson als kabinetsformateur aan gewezen. Deze zal trachten een kabinet op zoo breed mogelijke basis te vormen, en volgens de ietwat-verwarde berichten die zijn aanwij zing voorafgingen zouden verscheidene mi nisters uit de afgetreden regeering, w.o. Her riot, Laval en Piétri, wel weer in de nieuwe zitting krijgen. De Parijsche Beurs wordt vandaag niet gesloten. Op het oogenblik dat ik dit schrijf is de toe stand allesbehalve duidelijk. Flandin en Ger main-Martin hebben het steeds voorgesteld alsof hun val devaluatie van den franc zou beduiden. Maar zal dat zoo zijn? Men zou zeggen dat het nog zeer te bezien staat, als een verwoede anti-devaluïst als Herriot, die een groot deel van de Kamer achter zich heeft, in het nieuwe kabinet op genomen mocht worden. Het is ook merk waardig dat de „kampioen der devaluïsten" Paul Reynaud tot dusver niet als aanstaand minister wordt genoemd en in zijn rede tegen het kabinet-Flandin o.a. heeft gezegd: „Nooit ben ik voorstander geweest van een deva luatie in paniekstemming", „Wij moeten een ministerie hebben dat vertegenwoordigers van alle partijen bevat", en „Ik ben niet van mee ning, aat devaluatie een geneesmiddel voor alle kwalen is". Deze laatste uitlating veroor zaakte hevige beroering. Ten aanzien van Fransche Kamerdebatten kan vaak het spreekwoord, dat de soep niet zoo heet gegeten wordt als zij gekookt is, wor den toegepast. Inmiddels is de toestand verre van helder. Wel blijkt duidelijk uit het verloop der gehou den debatten, dat het kabinet-Flandin zeer veel sympathie verspeeld had door niet tijdig tegen de speculatie en de verontrustende te korten bij de spoorwegen op te treden. Zes weken geleden sloeg het nog een zeer optimis- tischen toon aan omtrent den financieelen toestand. Men verwijt Flandin dat hij in den schoonen stelregel „gouverner c' est prévoir" (Pegeeren is vooruitzien) tekort is geschoten. Dat is alles heel begrijpelijk. Maar zal nu een nieuw kabinet op „zoo breed mogelijke basis'', dat zich dus niet beperken zou tot de 353 leden die tegen Flandin gestemd hebben, zich zoo maar hals-over-kop in een devaluatie storten? Het lijkt op dit oogenblik nog niet erg aan nemelijk. Wel is de ontwikkeling van zaken in Frank rijk voor ons land van zeer veel belang, om dat Frankrijk het machtigste' lid is van het „goudblok", waartoe ook Nederland en Zwit serland behooren. Er dient overigens op gewe zen te worden, dat als Frankrijk den gouden standaard losliet dit niet automatisch een gelijken maatregel in ons land en in Zwitser land zou behoeven met zich te slepen. De slechte toestand van de Fransche staatsbegrooting wordt zeer sterk beheerscht door de matelooze uitgaven voor nationale defensie. Behalve Japan kan men geen enkel land noemen, waar deze onzinnige bewape- ningsren de financiën dermate geschokt heeft Europa is ook hier weer bezig, voor zijn dwaasheden duur te betalen. Het Fransche begrootingstotaal is 45 milliard francs (4 12 milliard gulden). Daarvan gaat 21 milliard weg aan leeningsdienslen en pensioenen, en een milliard of twaalf (twaalf honderd mil- lioen gulden) aan nationale defensie. Het spreekt vanzelf dat er niet genoeg rest. Het spreekt ook vanzelf dat een dergelijke geld smijterij voor improductieve uitgaven nog veel meer ellende na zich moet slepen. Maar in dezen tijd geldt zulk een politiek bij velen als de hoogste wijsheid R. P. De N. Z. H. T. M. Goedkoop trammen. De N. Z. H. T. M. heeft weer enkele veria gingen ingevoerd. Allereerst komen er met 1 Juni 5-rittenkaarten voor 30 cent, die geldig zijn op korte trajecten. Voorts komen er voor kinderen 5-ritten kaarten voor 30 cent die op de gewone tra jecten geldig zijn. Verwacht wordt dat bij slecht weer ^eel schoolkinderen van zulke kaarten gebruik zullen maken. Het tarief geldt voor kinderen tot 14 jaar. Overeenkomst met „Eigen Huis en Tuin" Met de vereeniging „Eigen Huis en Tuin" (die zooals men weet een eigen autobusdienst ZwanenburgAmsterdam onderhield, waar voor het bestuur werd veroordeeld tot een boete, doch welke zaak nog niet in hoogste instantie is beslist) is een overeenkomst aan gegaan waarbij de tram voor de vereeniging bussen laat rijden van Zwanenburg naar Halfweg, die aansluiting zullen geven op de tram. De tarieven van de tram zijn op dit traject ook verlaagd (f 8 per maand vroeger; nu f 1.50 per week) en de busrit is gratis voor de leden der vereeniging. Deze regeling zal Zaterdag ingaan. ZOMERPRIJZEN VOOR BETERE SOORTEN HEEMSTEDE TELEF. 28037 (Adv. lngez. Med.) De Varsity. Stand der overwinningen. De op Hemelvaartsdag op het Noordzee kanaal verroeide „Varsity" was de zevenenvijf tigste. Het verslag vindt men elders in dit blad. De lijst der 57 overwinningen in het hoofd nummer heeft nog steeds Laga (Delft) met 19 overwinningen aan den kop. Laga heeft even wel sinds 1927 niet gewonnen en de Nereus heeft in die acht jaar vijf overwinningen be haald en staat nu op een totaal van 18, zoodat het in 1936 zal vechten om gelijk te komen. Derde op de lijst der victories is Njord met 11 overwinningen, vierde Triton met 8, vijfde Aegir met 1. De Groningers wonnen alleen bij hun eerste deelneming aan de Varsity, in 1918. Van 1878-1884 werd de Varsity bij afwisse ling te Leiden, Delft en Oudshoorn verroeid, van 1885-1901 te Haarlem, van 1902-1914 aan de Zweth (buiten Delft) en sinds 1915 op het Noordzeekanaal. De snelste tijd die ooit over de 3000 M. ge maakt is, staat op naam van Njord (Haarlem, 1900, 10 min. 25 sec.). De snelste tijd op 'net Noordzeekanaal staat op naam van Nereus (1932, 10 min. 36 sec.). Gisteren was Nereus' tijd 11 min. 13 1/5 sec. STUDENTEN GOOIEN MET ROTTE EIEREN. Omwonenden van het Spaarne deden Don derdagmorgen omstreeks elf uur aangifte bij de politie, dat van een plezierboot eieren wer den geworpen naar den wal. De politie deed onderzoek en wist de boot in Spaarndam te achterhalen. Het bleek een boot met studen ten te zijn, die naar de roeiwedstrijden op het Noordzeekanaal gingen. Tegen drie hunner werd proces-verbaal opgemaakt. Een van hen ontkende gegooid te hebben. De kosten voor krankzinnigen verpleging. Hoe Haarlem die tracht te verminderen. De Volksgezondheid. In de vacature van inspecteur te Haarlem wordt, uit bezuiniging, niet voorzien. E-enigen tijd geleden hebben wij medege deeld, dat aan dr. E. C. M. J. Holman eervol ontslag verleend is als inspecteur' der Volks- ezondheid te Haarlem. Wij vernemen thans, dat uit bezuinigings overweging in de vacature niet zal worden voorzien. Haarlem is thans ondergebracht bij de inspectie Den Haag. Botsing tusschen auto en tram. In een onderhoud dat wij indertijd hadden met- Dr. J. van Konijnenburg bij zijn af treden als directeur van den Gem. Geneeskun digen Dienst te Haarlem, kwam o.a. ter sprake de kwestie van de krankzinnigenver pleging. Hij vertelde dat hij reeds gewerkt had om te komen tot verlaging van de kosten voor de gemeente zonder dat het belang der patiënten daarbij evenwel in het gedrang komt. Dit is mogelijk als patiënten die geen gestichtsverpleging meer noodig hebben over gebracht worden in gezinsverpleging, of over gebracht worden naar zoogenaamde „tus- schen"-inrichtingen. Wij spraken thans zijn opvolger als direc teur van den Geneeskundigen Dienst, dr. W. B. Smit, Deze deelde mede, dat hij met volle instemming in dezelfde richting heeft voortgewerkt. Uit Haarlem worden ongeveer 340 krankzinnigen verpleegd. De kosten voor de gemeente bedragen 800, terwijl slechts zeer weinig op de nabestaanden verhaald kan worden. Er is dus een bedrag van ongeveer 2 1/2 ton per jaar me<*3 gemoeid. Er zijn verschillende krankzinnigen die als zij eenigen tijd in een krankzinnigengesticht verpleegd zijn, zonder eenig bezwaar in de zinsverpleging kunnen overgaan. Meestal ge schiedt dit dan in een gezin waarvan een der ouders vroeger als gediplomeerd verpleger of verpleegster in een inrichting heeft gewerkt. Meestal kan dan verpleging verkregen wor den voor 500, Dat wil dus op één patient zeggen een besparing van uitgaven van 300 per jaar. De patient heeft het in een goede gezinsverpleging meestal voor zich zelf aan genamer dan in een gesticht. Verder zijn er „tusschen"-inrichtingen (geen bepaalde krankzinnigengestichtenwaai de patiënten ook wel onder geneeskundig toe zicht staan, maar meer vrijheid genieten dan in krankzinnigengestichten. Ook daar zijn de verpleeggelden belangrijk lager. De gemeente heeft een psychiater in haar dienst met- 1 Juni zal als zoodanig op treden dr. F. E. Posthumus Meijjes die ge regeld de verpleegde geesteszieken bezoekt. Er wordt met veel nauwkeurigheid overwogen voor welke patiënten gezinsverpleging of verpleging in een „tusschen"-inrichting gewenscht wordt. Daartoe wordt alleen over gegaan wanneer de directeur-geneesheer van het krankzinnigen gesticht, waar de patient verlpeegd wordt, daartegen geen medische bezwaren heeft, terwijl ook met de familie overlegd gepleegd, wordt. Geen persoonlijke ongelukken. Woensdagavond omstreeks 7 uur heeft bij de Schalkwijkerbrug op de Lange Heerenvest een aanrijding plaatsgehad tusschen een personenauto en een tram. die uit Amsterdam kwam. De auto werd bestuurd door een 32- jarige Haarlemsche, die geheel rechts van den weg reed. Echter gaat de tram ter plaatse wat naar links en de auto raakte klem tus schen tram en trottoir. De auto werd vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelt een nader onderzoek in. De personeelsformatie. De herziening spoedig' gereed. In 1930 werd de personeelsformatie voor de diverse gemeentelijke bedrijven en dien sten vastgesteld, waarvoor eenige tientallen vergaderingen van de commissie van ar beidszaken met de vertegenwoordigers van de verschillende ambtenarenbonden werden gehouden. In dien tijd lag het in de bedoe ling, op gezette tijden de formatie te herzien, doch door verschillende omstandigheden is men daar niet toe overgegaan, met het ge volg dat bij verschillende diensten en bedrij ven de in het jaar 1930 vastgestelde for matie niet meer vai; kracht was Thans is men ten stadbuize met de herziening van deze formatie bezig. Enkele vergaderingen zijn reeds gehouden. De ver wachting is dat men dezer dagen met dit werk gereed zal komen. De beschuldigingen van den oud-Rijksaccountant R. Heyne Een adres aan den Ministerraad en aan de Koningin. Er heeft zich een comité van een 12-tal Ne derlanders gevormd dat een uitvoerig adres aan den Raad van Ministers heeft gezonden over de beschuldigingen die de oud-rijks accountant R. Heyne in den loop der jaren in brochures geuit heeft tegen met name ge noemde vooraanstaande financiers en han delslieden. „Zeer krasse beschuldigingen van allerlei frauduleuze handelingen, balans-ver- valschingen, wisselknoeierijen, misleidende prospecti en wat dies meer zij, werden in deze publicaties geuit en ook toegelicht." Verder wordt betoogd, dat de in deze brochu res als oplichters en fraudeurs aangewezenen hebben nagelaten ooit eenige klacht bij de justitie in te dienen. Een vervolging door den heer Heyne gevorderd, is uitgebleven, afge wezen om redenen van algemeen belang. Het adres gaat voort: „Deze feiten wettigen het vermoeden, neen, helaas méér dan het vermoeden alleen, dat er inderdaad een geheel complex van de ergerlijkste corrupties tot eiken prijs onder den dekmantel moet gehou den worden, en dat liever heil gezocht wordt in een doen doodloopen dezer zaken in zwijgen en eventueele vervolgingsverjaring, dan hétzij in rehabilitatie van zwaar gecompromitteerde namen door ontzenuwing der aanklachten en gevoelige straf van i!en aanklager, hetzij in rechtvaardige bestraffing der aangeklaagden. En dit ten koste van ons Nederlandsche Volk. dat. zijn de aanklachten juist, voor een ont stellend aantal millioenen de dupe zou ge worden zijn van de strafbare financieele manipulaties eener kleine groep die zich uit uit hoofde van positie en relaties onaantast baar zou gevoelen en tegen wie de Justitie blijkbaar onwillig of onmachtig is met niets ontziende hand op te treden. Mede ten koste van onzen naam in het buitenland, waar deze dingen ook reeds de aandacht bleken te trekken." Adressanten verzoeken thans, dat de regee ring al het mogelijke zal doen, dat de Justitie binnen zeer afzienbaren tijd met kracht in grijpt en uitspraak doet. Er moet in deze din gen thans klaarheid komen. Het adres is geteekend door: Ds. H. van Lunzen, Hoorn, (voorzitter)R. Joh. Aalberts, Wormerveer, (secretaris); Ds. L. C. W. Ekering, Amsterdam; Ir. O. E. Ridder van Rappard, Doorwerth; Dr. Emilie Verviers, Oisterwijk; J. Th. L. WilhofKeus, Alphen a. d. Rijn; Ds. G. Westmijse, Rotterdam; Louise C. A. v. Eeghen, Doorn; Ds. Joh. P. van Mullem. Aker sloot; G. v. d. Sluys, 's-Gravenhage; Mr. Dr. W. G. C. A. Nijgh. Hellevoetsluis; gep. gen.- majoor J. C. C. Tonnet, Vorden. Verder zijn 118 adhaesiebetuigingen bij dit adres gevoegd. Het comité heeft voorts een adres aan H.M. de Koningin gezonden, waarin o.a. gezegd wordt: „Wij zijn er zeker van dat Uwe Majes teit Hare aandacht aan den inhoud niet zal onthouden wijl het geslacht der Oranjes immer zich richtte naar het oude gebod, dat besloten ligt in het Bijbelwoord: „Gerechtig heid verhoogt een volk, maar zonde is een schandvlek der natie." (De tijd breekt aan, waarin de eene helft van Nederland de andere helft examens apieemt.) De lucht is blauw, een zonnestraal Valt juichend door de open ruiten, Hij roept in duidelijke taal; Gooi weg die boeken, kom naar buiten. Het oog des geestes ziet een baan, Gemaakt voor een partijtje tennis. Een hei, waar je kunt fietsen gaan, Met een speciaal bevriende kennis. Het ziet nog meer, het ziet een zee, Waarin je nu al weer kunt baden, Al valt het water nog niet mee, Als je gevoelig bent voor graden. Het geestesoor hoort een geluid. De stem van vrienden en vriendinnen Die ook al lokken: kom eruit. Wie blijft er met zoo'n weertje binnen. Je houdt je handen om 't gezicht, Je perst je duimen in je ooren, Je oogen op een boek gericht. Wil je van buiten zien noch hooren. Nu is het weer dan eindlijk mooi, De zon schijnt door de open ramen, Daar zit je machtloos in de kooi En blokt, en blokt, voor je examen. Bouisson met kabinets formatie belast. Parijsche beurs blijft vandaag geopend. Vervolg pag. 4. PARIJS, 31 Mei (Reuter). De voorzitter van de kamer Bouisson heeft de opdracht tot vorming van een nieuw Fransch kabinet op korten termijn aanvaard. Officieel wordt medegedeeld, dat de beurs van Parijs heden geopend zal zijn. De nieuwe kabinetsformateur Fernand Bouisson die waarschijnlijk vandaag nog pre sident van den Franschen ministerraad zal worden, is in de Kamer vertegenwoordiger van Marseille. Hij is 61 jaar oud. In 1924, toen hij op de lijst van -het linksche kartel wederom tot afgevaardigde werd gekozen, trad hij toe tot de Fransche socialistische partij en in 1927 Werd hij als socialist gekozen tot presi dent van de Kamer, in welke functie hij wel dra een reputatie kreeg als onbestreden mees ter in de moeilijke kunst van het presideeren van de vaak zoo rumoerige zittingen der Fransche Kamer. Twee jaar geleden trad Bouisson zonder zichtbare aanleiding en zon der groot opzien te baren uit de socialistische partij. Sedert dien staat hij los van elke poli tieke partij of groepeering. Bouisson zal waarschijnlijk trachten een ka binet te vormen op een zoo breed mogelijke basis, die loopt van de socialisten tot de repu- blikeinsche vereeniging van Louis Marin. In den afgeloopen nacht had Bouisson be sprekingen met den minister van marina Piétri, die als oud-minister van financien mis schien opvolger van Germain Martin zou kunnen worden, met den minister van poste rijen Mandel, met Herriot en met een delega tie der socialistische kamerfractie. De naam van den socialistischen afgevaardigde Frossard die voorstander van regeeringsdeelnemitig is, wordt reeds genoemd als toekomstig minister van arbeid. Het Fransche kabinet is afgetreden, nadat dc kamer de machtigingswet verworpen had. pag. 4 De Oostcnrijksche bondskanselier dr. Schusch- nig heeft in een rede in den Bondsraad een antwoord aan Ilittler gegeven. Dag. 4 De bekende Tsjechische componist Joseph Suk is op 61-jarigen leeftijd overleden pag. 4 Buitschland heeft aan Londen een ontwerp- luchtpact overhandigd. pag. 4 Bouisson is belast met de kabinetsformatie in Frankrijk. pag. 1 Hoe Haarlem de kosten voor krankzinnigen verpleging tracht te verminderen. pag. 1 Te Haarlem zal geen inspecteur van de volks gezondheid in de bestaande vacature wor den benoemd. 1 pag. 1 Dagbladen en hun reclamewaarde. pag. 3 Woensdag heeft boven vele plaatsen van ons land een hevig onweer gewoed. Demonstratie van den Plaatse lijken Raad verboden. Het lag in de bedoeling van den Plaatse lijken Raad alhier in Juni een demonstratie te doen houden als protest tegen het be zuinigingsplan van de regeering door een bijeenkomst in den Hout. De burgemeester heeft deze demonstratie echter verboden. Op 6 Juni zal nu in het Veilingsgebouw aan den Kleinen Houtweg een vergadering worden gehouden, waar de heeren Thijssen en Moltmaker zullen spreken. GEORGE WEYERHciUSER, DE ONTVOERDE ,jHOU T PRINS". Nereus wint de Varsity. Gisteravond was het tijdstip verloopen, dat de ontvoerders van den 9-jarigen George Weyer- hauser uit de Amerikaansche stad Tacoma hadden vastgesteld als limiet voor de ont vangst van de geëischte 200.000 dollar losgeld. Hoewel de familie zich bereid had verklaard het losgeld te betalen, en daaraan ook bekend heid had gegeven, is zij er niet in geslaagd in contact met de ontvoerders te komen. pag. 3 pag. 8 De eerste plaatselijke cricketwedstrijd Haar lemRood en Wit is door Haarlem ge wonnen. pag. 7 Ajax verliest wederom van P. S. V. pag. 8 De motorrijder, die bij het ongeluk te Drie huis betrokken was, is overleden. pag. 2 Bioscopen. pag. 15 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Flandin's val. pag. 1 Alfred Kerr: Zelfbeschikkingsrecht of even wicht? pag. 4 G. J. Kalt over het concours van O. K. K. te Santpoort. pag. 15 Voor de Vrouw. pag. 9 Bekende Haarlemmers: de heer A. Burdet. pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Beter zien Een bril van KEIP Groote Houtstraat 137 (Adv. Ingez. Med.) Loonsverlaging verwekt protest te Den Hulst. Haarlemsche en Velsensche tewcrkgestclden zijn ontstemd. Onder de Haarlemsche tewerkgestelden en onder de Velsenaren die bij de werkverschaf fing te den Hulst nabij Zwolle zijn geplaatst, is ernstige ontstemming ontstaan over een ingevoerde loonsverlaging. Reeds eenige we ken geleden had men grieven over voeding, slaapgelegenheid, tarieven en het materiaal waarmede gewerkt moest worden. Deze grie ven werden ter kennis van de autoriteiten gebracht. Als gevolg hiervan is door een amb tenaar van de Arbeidsbeurs een onderzoek ingesteld en werden eenige kleine verbete ringen aangebracht waardoor de rust terug keerde. Maandag werd den menschen medegedeeld dat het uurloon, dat voorheen 42 cent be droeg. terug gebracht was tot 35 cent en de vierkante meter prijs van f 5.67 tot f 4.73 per 100 vierkante meters en dat deze verlaging zou gelden van 20 Mei af, zoodat over de af geloopen week het naar deze verlaging te veel uitbetaalde loon, terug gevorderd zou worden. Over deze verlaging ontstond onder de te- werkgestelden groote ontstemming en rnen wenschte het werk niet voort te zetten. Dit standpunt werd later gewijzigd daar men eerst de autoriteiten met- de bezwaren in kennis wilde stellen om te trachten deze ver strekkende loonsverlaging ingetrokken te krijgen. Indien de verlaging plaats zou vinden, zouden de arbeiders door hard werken ge middeld zestien gulden per week kunnen verdienen. Vrachtauto's met slechte remmen. En toch reden ze op den weg De politie alhier heeft proces-verbaal opge maakt tegen een firma uit Amsterdam, we gens het doen rijden van twee zeswielige vrachtauto's, respect, met een eigen gewicht plus lading van 11500 en 12090 K.G.. terwijl de remmen onvoldoende werkten op Woensdag middag in de Fonteinlaan. Bij een snelheid van 30 K.M. had de eene wagen 32 M. noodig om tot stilstand te komen bij gebruik van voetrem en 41 M. bij gebruik van handrem. De andere wagen had bij een zelfde snelheid 28 M. noodig bij gebruik van voetrem en 29 bij gebruik van handrem. De auto's zijn voor her stel naar een garage gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1