Sport-Varia. zaterdag i juni 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 11 Spelen Argentinië en Uruguay beter dan Engeland?, Waarom vier matches tegen Reading in den zomer?, Bob sleigh hinkt; Lawson Little golSkamipioen; Een beker voor de slechtste ploeg; Athletiek in Engeland; Cricket en gemid delden; Spannende finale tusschen E. D. O. en H. F. C. orn het Haarlemsch kampioenschap. Bij het nakaarten over den voetbalwed strijd HollandEngeland is men thans in, het stadium der vergelijkingen gekomen en reeds enkele malen hoorden wij de stoute bewering, dat de ploegen van Uruguay en Argentinië op de Olympische Spelen te Am sterdam in 1928 sterker waren dan het En- gelsche elftal, dat zoo juist een 10 over winning behaald heeft. Degenen, die deze meening zijn toegedaan, voelen zich sterk in de overtuiging, dat de Engelschen slechts éénmaal scoorden en men begint dan met hen er op te wijzen, dat het resultaat in cijfers.niet steeds de krachts verhouding' en de som der capaciteiten ge trouw weergeeft. Hoe staat het nu met de krachtsverhou ding tusschen Zuid-Amerikanen en Engel schen. Het spel der eersten mag. wat bal techniek betreft, weinig of niets voor dat der Britten onderdoen, het ontleent zijn waarde voor een niet gering deel aan het bruisen de enthousiasme, dat de Zuidelijke volken kenmerkt. Bij een langdurige competitie zou liet meer beheerschte en rustiger spel dei- Britten een steeds grooter overwicht toonen boven het fellere en zeer aan stemmingen onderhevige voetbal der Argentijnen en Urugueezen. We herinneren in dit verband aan de match Uruguay tegen Italië in 1928. toen de Italianen kort na het begin de leiding na men, waarvan de tegenpartij zoodanig onder den indruk kwam, dat hun prestaties oogen- blikkelijk een klasse minder werden. Hun snel werd zenuwachtig en slordig en slechts door twee fouten van keeper Combi wisten ze met de rust een voorsprong te behalen Toen Italië na de pauze den stand op 32 bracht en voortdurend in den aanval bleef, herhaalde zich hetzelfde verschijnsel en de overwinning van Uruguay was tenslotte een dubbeltje op zijn kant. De wedstrijden van Uruguay tegen Neder land in Parijs en Amsterdam kunnen overi gens ook als maatstaf genomen worden-; de eerste maal zegevierden de Zuid-Amerikanen slechts niet behulp van den scheidsrechter en unfaire trucjes, den tweeden keer was de Hollandsche ploeg, behalve de verdediging, wel zeer beneden peil en niet te vergelijken met het Oranje-elftal, dat tegen de Engel schen-in het veld kwam. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat het 1 Engelscïie en Schotsche spel nog altijd het beste en het nuttigste in de wereld is, het geen in een competitie of een snél opeenvol gende reeks matches onder, varieerende weersomstandigheden reeds na enkele we ken zou blijken. Hebben, we dus thans ein delijk een En- gelscii prof-team op volle sterkte in ons lah'd gehad, waarbij slechts de rechtsbuiten-, middenvoor- en vooral de linkshalf-plaats wat zwak bezet bleken, gerekend althans naar de gemiddelde prestaties in League- voetbal, het spelen van niet minder dan vief matches in de zomermaanden tegen den derde klasser Reading lijkt ons onnoodig en van geen nut. De spelers van Reading zijn sinds 4 Mei niet meer in het veld geweest, wijl op dien datum het Engelsche seizoen gesloten wordt. Bovendien heeft de directie der club door aan- en verkoopen 'grondige wijzigingen in het elftal gebracht en al is het voor een derde klasser een buitenkansje, de gelegen heid te krijgen door deze tour naar ons land de zomerloonen van haar spelers te verdie nen, voor de Hollandsche voetballers, waar bij vele internationals, die toch ruimschoots hun plicht hebben gedaan, was eenige maan den volkomen voetbalrust van meer nut ge weest dan enkele matches van geenerlei be- teekenis in een zomersche temperatuur. Een golf van 'verslagenheid is Zaterdag jl. over Engeland gegaan en men zou gevoege lijk van een nationale ramp kunnen spreken, wanneer Bobsleigh de eenige Derby-favoriet ware geweest. Thans is Bahrain volgens des kundigen zoo goed als zeker van de overwin ning, evenals duizenden zeker zijn van het verlies van. hun op Bobsleigh gezette geld. Want weddenschappen, afgesloten vóór het uur der race, worden bij schrapping van het paard, door de bookmakers niet terugbetaald. Men waarschuwt dan ook tegen dit z.g. ante- post" wedden, doch steeds zijn er nog vele liefhebbers, die van de aantrekkelijke hooge noteeringen lang voor den wedstrijddag, den ken te profiteeren. Overigens valt het moeilijk te begrijpen, hoe iemand met dit warme weer op Bob sleigh kan wedden en wij zijn in het geheel niet verwonderd, dat het paard van dien naam zich de laatste dagen niet in zijn ele ment voelt. Er is bekend gemaakt, dat een verwonding ontstaan is aan het rechter achterbeen, nadat gedurende de training een ijzer was verloren. En een Bobsleigh zonder ijzers.kansloos, mijnheer. De Amerikaan Lawson Little, heeft, even als vorige jaar, het amateur-golfkampioen- schap van Engeland gewonnen door in de finale Dr. Tweddell met één hole te slaan. Little, die 24 jaar oud is, is de eerste Ame rikaan, die tweemaal het Britsche kampioen schap behaalde en het feit. dat dit in achter eenvolgende jaren gebeurde. beteekent een record, te zamen met Hutchinson, 1886 en '87. en Hilton 1900 en 1901. Tweddell won dezen titel in 1927 en of schoon de dokter ditmaal na de eerste ronde drie „down" was, wist hij zoowaar op de der tigste „green" nog gelijk te komen. Het was een bijzonder fraaie strijd, die tot het aller laatst spannend bleef, al was de teleurstel ling voor de honderden toeschouwers door de nederlaag van Tweddell natuurlijk groot. De Football Association heeft zich accoord verklaard met he't plan van een aaiital sup- porters van Cornsay Colliery om het team een trofee aan te bieden. Het Cornsay Col- lierv-elftal bestaat, zooals de naam reeds aanduidt, uit mijnwerkers, en komt uit in de Durham District League. In den regel wordt een trofee aangeboden na het behalen van een kampioenschap, doch ditmaal wordt op deze gewoonte een uitzondering gemaakt. Cornsay heeft een nieuw record gevestigd door van de 30 competitiewedstrijden er 30 te verliezen. Wel werden 27 doelpunten ge scoord, doch de diverse tegenpartijen maak ten er niet minder dan 12,2. Het elftal liet zich'echter nimmer door de opvolgende ne- ■derlagen ontmoedigen; steeds werd weer met nieuwen moed begonnen en hun sportieve optreden won voor hen de gunst van 'alle sportsmen in den omtrek, die thans aan dit amateur-team van werklooze mijnwerkers een fraaien beker hebben aangeboden. In het White City Stadion zijn athletiek- wedstrijden om de Kinnaird-Trophy gehou den, waarbij de Marathon-race van Windsor naar het Stadion de grootste belangstelling had. De winnaar van het vorige jaar McLeod Wright was ook thans weer favoriet, doch moest in Norris van de Polytechnic Harriers zijn meerdere erkennen. Laatstgenoemde leg de den afstand in 2 uur 48 min. 37 4/5 seé. af. terwijl Wright er 3 minuten langer over deed. Lovelock, de bekende Nieuw-Zeelandsche ster, die op 15 Juni in Amerika Glen Cun ningham en Bonthron zal ontmoeten, was in prima vorm en won de mijl-race in 4 min. 13 4/5 sec., slechts 1 4/5 sec. boven zijn Britsch record. De Zuid-Afrikanen hebben op Lord's tegen Middlesex gespeeld en ditmaal geen hooge score gemaakt. In de eerste innings werd het totaal van 202 door Middlesex met 192 be antwoord. Vervolgens scoorden de bezoekers 163, zoodat de match in een interessant sta dium verkeert Notts en Somerset troffen het beter met de bat, althans 459 van Notts werd door 325 voor 6 van Somerset gevolgd. Voor de thuisspelende county maakten Heane en Winrow beiden een century, resp. 101 en 137. Bakewell liet voor Northamptonshire te gen Glamorgan prachtig batten zien. waar van biidragen van 121 en 73 not out bet be wijs zijn. Ook Apres fKent) strafte de Worwickbówlers geducht af en met 138 en 57 not out deed hij niets voor Bake- wed onder. Tegen de verwachting in wist Leicester op de eerste innings een behoorlijken voor sprong op de kampioenen Lancashire te ver krijgen, ondanks een goede 124 van Iddon voor Lanes. Leicester scoorde 375 en 8 voor 90 tegen Lancashire 242." Sussex, dat twee jaar achtereen een bij zonder goede kans op het. kampioenschap had en zich beide malen in de laatste wed strijden van het seizoen zag 'voorbij gestreefd zal het dit jaar niet zoover brengen. De match tegen Yorkshire te Leeds leverde een zware innings-nederlaag on. Yorkshire 421, waarvan Leyland 61. Smailes 89 en Barber 191. tegen Sussex 86 en 212. Hieronder volgen eenige batting- en bow ling-gemiddelden, zooals die tot nu toe dooi de succesvolste sne'ers behaald zijn. waarbü de averages van de Zuid-Afrikanen apart vermeld worden. Batten der Engelschen; bn .2 *d "2 •S a g O B rj 2 bn 7 2 510 228 102.— 9 4 411 111 n.o. 82.20 6 2 286 189 71.50 Ames (Kent) en Leyland (Yorks) staan resp op de elfde en twaalfde nla'ats. Frank Woolley (Kent) en Sutcliffe (Yorks) num mer 20 en 31. Hun averages zijn achtereen volgens; 50.47.20; 39.71 en 38.50. Engelsch bowlen: Copson (Derby) Staples (Notts) De kleine veteraan „Tich" Freeman van Kent is er verschillende malen in geslaagd, 200 wickets in één seizoen te nemen. Ook thans heeft hij, te zamen met Verity (Yorks) die op de tiende plaats staat, reeds de meeste slachtoffers gemaakt. De Zuid-Afrikanen hebben het betrekkelijk moeilijker, daar elke tegenstander er op uit is, hen zoo mogelijk de eerste nederlaag toe te brengen. Batten innings not out runs h.s. gemidd. S w G 2 a> .w *o 1 I 3 <D bt) 49 10 144 13 11.07 70 17 170 15 11.33 122 16 375 32 11.71 175.4 41 530 43 12.32 Nourse 10 2 673 148 84.12 Siedle 11 3 583 164 n.o. 72.87 Rowan 11 1 563 104 n.o. 56.30 Viljoen 6 1 245 93 49.— De bowl in g- semidd eld en der touristen zien er als volgt uit: overs maidens runs wick, gemidd. Crisp 152.1 26 467 29 16.10 Langton 164 35 430 26 16.53 Bell 142.2 28 373 19 19.63 Tomlinson 113.2 12 416 20 20.80 De finale om liet voetbalkampioenschap van Haarlem tusschen E.D.O. en H.F.C. op het terrein van eerstgenoemde club heeft voor de vrij vele toeschouwers een spannen- den wedstrijd opgeleverd, waarbij het resul taat tot de laatste minuut onzeker bleef. Zoo fel waren beide ploegen op het veroveren van den, door den H.V.B. uitgeloofden wissel beker, dat tegen het einde de zenuwen een hartig woordje gingen meespreken en het spel vrij forsch werd. E.D.O. had voor de rust het beste van de match en daar haar als steeds technisch goed geschoolde spelers, waaronder enkele jongeren toen het spel be hoorlijk open hielden, kwam de pauze met een 20 voorsprong voor de roodzwarten. Na de rust hebben de E.D.O. halfbacks, van wie Koppen zeer goed was en over veel uithou dingsvermogen bleek te beschikken hun voorwaartsen tallooze kansen geboden, doch de aanval hield, hoe langer de wedstrijd duurde, den bal te lang bij zich en slechts zelden volgde een goed schot. H.F.C.hetwelk eveneens enkele invallers in het veld bracht, maakte toen een beter gebruik van haar snelle vleugelspelrs Hagenaar en Wepster. De opstelling van Hagenaar als linksbuiten bleek een groote verbetering, want hij pres teerde op deze plaats veel meer dan als linksbinnen. Het eerste doelpunt was een ge volg van een door hem zeer fraai opgezetten aanval en zijn hard schot, waaruit de vierde goal ontstond, bleek den doelman te machtig. H.F.C. leverde een fraaie prestatie, door den oorspronkelijken 20 achterstand in een 43 voorsprong om te zetten, al dient gezegd, dat E.D.O. zeer onfortuinlijk was. toen de scheidsrechter een oi. volkomen zuiver doel punt niet toekende. CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Haarlem heeft op Hemelvaartsdag kans gezien, den eersten plaatseliiken wedstrijd tegen Rood en Wit op verdiende wijze te winnen, dank zij het bezielend spsl van A. Maas en De Ruig. Zooals te verwachten was heeft Rood en Wit echter uitstekend partij gegeven. Het fielden was uitstekend en W. Yates heeft prachtig gebowld. Door deze overwinning is Haarlem nu op de tweede plaats gekomen. Op de eerste plaats, staat V.R.A., die nog geen enkel punt verloren heeft en die Don derdag H.C.C. I met een nederlaag naar Den Haag terug stuurde. Morgen krijgt Haarlem bezoek van de Haagsche reserves, die Donderdag de eerste overwinning tegen V.V.V. boekten. De twee punten zullen wel aan den Schoterweg blij ven. Rood en Wit gaat naar Den Haag voor een match tegen H.C.C. I, die nu reeds, evenals onze stadgenooten, vier punten kwijt ziin. Het komt ons voor, dat deze Hagenaars win nen zullen. Hermes-D.V.S.V.R.A. kan een mooie strijd worden. Weliswaar staan de Schiedammers ov> de zesde plaats, maar het zal wel spoedig hinken, dat zij het hoogeroo zullen zoeken. V.R.A. zal hier vermoedelijk wel de eerste nederlaag te incasseeren krijgen. In Amsterdam wordt de wedstrijd V.V.V. V.O.C. gespeeld en meer dan waarschijnlijk dom* de Potterdammprs gewonnen. Voor de Ovraaossklasse kriret RC.H. in het Heemsteedsciie Sportpark bezoek van A.C.C. Hoewel R C.H. Donderdag tegen het Rotter- darmche Excelsior mooi soel liet zien, mocht het haar niet gelukken de overwinning te behalen. Morgen krijgt zij een mooie gele genheid. haar aantal punten te vergrooten. C.V.H. komt onk weer in het veld: zij ont vangt S.C.H.C. We rekenen er oo, dat onze stapie-enooten hun eerste overwinning be halen. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: Fpvmes-rD.V.S.V.R.A. V.V.V.—V. O C. H.C.C. I—Rood en Wit HaarlemH.C.C. II Over gan gskla sse SnortaExcelsior H.B.S.—p.w. R,.C H.—A.C.C. C.V.H.—S.C.H.C. KampongAjax (L.) Tweede klasse A: V.R.A. 2Olvnioia BS.C.C.—UV.V. HerculesVI eermuïzen R.I.O.—V.V.V. 2 LAWNTENNIS. DE COMPETITIE. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Eerste klasse: HaarlemFestina Overgangsklasse Game—T. C. H. Tweede klasse: T. C. G.Haarlem 2 T. C. H. 2—T. E. D. HeemstedeT. C. G. 2 VelserbeekHeemstede 2 Heemstede 3Spieghel 3 T. C. H. 3—Game and Set Derde klasse: Westrust 2Spirit Topping ,2—Heemstede 4 Stadivo 2—Westrust, 3 Bonzo—Velserbeek 2 Heemstede 5Nwe Meer 2 T. C. G. 3Duinlust WimbledonBonzo 2 Game and' Set 2Ownaw T. E. D. 3—Swift 2 Duinlust 2—T. C. H. 4 T. E. D. 4Heemstede 6 Tw. Bank 3Heemstede 7 Nwe Meer 6Westrust 4 Bakkum 2—T. C. G. 4 Haarlem speelt den laatsten competitie wedstrijd aan de Spanjaardslaan tegen Festi na. De uitslag is van geen belang meer voor de ranglijst, daar Haarlem op de laatste plaats belandt. Maar liet zou toch prettig zijn als Haarlem de competitie met een kleine over winning kon sluiten en wie weet, bestaat daar toe nu de kans. T. C. H. speelt uit tegen Game en zal wel weten te winnen. Maar deze zege brengt haar waarschijnlijk niet de begeerde eerste plaats (Kat zal wel van D. D. V. 3 winnen). In de tweede klasse een spannende wedstrijd T. C. G.Haarlem 2 op Jatiloo. Haarlem 2 heeft slechts één wedstrijd verloren (tegen T. C. G.)T. C. G. heeft in totaal 4 verliespun- ten. Om in puntenaanital met Haarlem 2 gelijk te komen, moet T. C. G. winnen. Wanneer Haarlem 2 met 62 verliest, is zij nog kam pioen; een 71 nederlaag maakt een beslis singswedstrijd noodzakelijk; een 80 neder laag maakt T. C. G. kampioen. T. C. H. 2 heeft op de banen van het Ken- iietmer Lyceum een uiterst moeilijken wed strijd tegen het verrassende T. E. D. Topping ondervond dat reeds en het is juist Topping, dat T. C. H. 2 ook den voet dwars kan zetten op den weg naar het kampioenschap. Topping speelt tegen Groen Wit 3 en wint zeker. Voor T. C. H. 2, met Topping gelijk in pun- ten-aantal, besbaat dus de noodzaak ook te moeten winnen en een beter „gemiddelde" te halen. Heemstede is reeds kampioen; zij speelt in Groenendaal tegen T. C. G. 2, dat er echter een eer in zou stellen, den kampioen één, des noods twee punten, afhandig te maken. Heemstede 2 speelt uit tegen Velserbeek en zal wel voor de zesde maal met leege handen thuis komen. Heemstede 3 speelt in Groenendaal tegen Spieghel 3, voor beide teams is geen enkel voordeel- meer te behalen, zoodat het een lou ter sportieve krachtmeting wordt, waarbij de gasten vermoedelijk iets sterker zullen zijn. Voor den wedstrijd T. C. H. 3Game and Set op de banen van het Kennemer Lyceum geldt precies hetzelfde, met dit verschil, dat hier de thuisclub wat sterker lijkt. INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN FRANKRIJK. Mej. Rollin Couquerque geslagen De uitslagen van de partijen van Vrijdag luiden als volgt: Heerenenkelspelkwarteindstrij den Crawford (Australië) sloeg Marcel Bernard (Frankrijk) 63, 61, 61; Perry (Enge land) sloeg Boussus (Frankrijk) 61, 60 64; Austin (Engeland1) sloeg Menzl (Tsjecho slovakije) 16, 108, 26, 64, 62; Von Cramm (Duïtschland) sloeg Mac Grath (Australië) 62, S—4, 3—6, 6—3. Damesenkelspel Mme Mathieu (Frankrijk) sloeg Lolotte Payot (Zwitserland1) 75, 64; Helen Jacobs (V. S.) sloeg Mme Henrotin (Frankrijk) 64 62; Peggy Scriven (Engeland) sloeg Mej. Rollin Couquerque (Nederland) met 60, 63 Hilde Sperling (Denemarken) sloeg Mile Iri- barae (Frankrijk). 6—2, 61 DAMMEN. JAARVERGADERING NED. DAMBOND. Op Hemelvaartsdag had te Utrecht de jaarvergadering van den Nederl. Dambond plaats. Voorzitter was de heer A. van Broek (Rotterdam). Op voorstel van de heeren J. B. de Haas en J. Fabricius werd besloten thans eerst de kwestie Keiler aan de orde te stellen. Zooals bekend, had het bondsbestuur geweigerd Keiler toestemming te verleenen aan den wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland deel te nemen op grond van het feit dat hij geen lid was van een aangesloten vereeniging. Hierover ontspon zich een vrij langdurige en scherpe discussie. Om hieraan een einde te maken en ook omdat de afgevaardigden zich omtrent de juiste toedracht der zaak geen juist oordeel konden vormen, stelde de heer J. W. van Dartelen namens de Haar- lemsche Damclub voor, een commissie van onderzoek te benoemen, die hierover een rapport zal uitbrengen. Dit voorstel werd aangenomen met 604 stemmen voor, 424 stemmen tegen en 35 stemmen blanco. Tot ledm dezer commissie werden benoemd de heeren H. A. van Abs te Haarlem, C. Janneman te Rotterdam en D. Wind te Utrecht. De 1ste secretaris, de heer W H. Lieve (Dordrecht) bracht het jaarverslag uit. Het aantal vereenigingen steeg tot 110 met een ledental van pl.m. 2300. De rekening en verantwooi'ding van den penningmeester, den heer J. Voorburgh (Rotterdam) vermeldt aan ontvangsten een bedrag van f 3119.29 en aan uitgaven f 2877.71 zoodat 1934 een batig saldo opleverde van f 241.58. De financieele toestand van den bond is kern gezond. Aan alle functionarissen werd onder ap plaus dank gebracht voor hun accuraat en keurig beheer De heeren S S. van Baaien te Amsterdam en W. H. Lieve te Dordrecht werden resp. als 2de voorzitter en 1ste secretaris bij ac clamatie herkozen. Vervolgens werd besloten tot de instelling van een Oostelijke hoofdklasse-competitie. Als plaats van de volgende jaarvergadering werd Amsterdam aangewezen. ATHLETIEK. WINT „HAARLEM" DEN TE WERVE- BEKER? Met een nagenoeg volledige ploeg ver schijnt „Haarlem" Zondag a.s. aan den start om te trachten den Te Wervebeker wederom in haar bezit te krijgen. Steeds ging het kleinood mede naar onze stad; slechts de laatste maal was V. en L. de ge lukkige. „Haarlem" is in Mei met haar athleten goed voor den dag gekomen. Op vrijwel alle nummers gaf zij een goede verbetering te zien; zoodoende is zij in den strijd van Zon dag- geenszins kansloos. Slechts is het jam mer. dat het hordennummer, dat Wim Kaan ongetwijfeld wint, niet voor den beker geldt, en dat het polsstokhoognummer, dat ook voor haar zoo sterk is, niet op het programma staat. Zij zal het zoodoende moeten hebben van de 15Ó0 M. waaróp Scherpqnhuizen met de beste- kansen start, de werpnummers. waar bij vermoedelijk Eijsker van de partij is, de springnummers, met Van Welsenes en Van de Klinkenberg en de estafettes. Vooral de laatste nummers zijn sterk bezet De Olympische estafette geeft zelfs Tackema (800 M.) v. d. Booren (400 M.), Met-z en Van Geenhuizen ieder 200 M., een daverende ploeg, waarbij vooral veel zal afhangen van den strijd tusschen Tackema en Bonman. Wint de Haarlemmer wederom, dan kan aan „Haarlem" de zege nauwelijks ontgaan. En ook de 4 maal 400 M. is van „Haaiiem"-zijde sterker, dan we het sinds jaren gewend zijn. Zooals steeds worden heden Zaterdagmid dag de nieuwelingenwedstrijden gehouden, waaraan eveneens Haarlemmers deelnemen. Bij de wedstrijden op Zondagmorgen voor dames is Gita van de partij HONKBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG lste klasse. H. H. C.—Haarlem 2e klasse: Haarlem IIThe Catchers 3e klasse: ED.O. II—D.E.V. I.V.O.Swastika SchotenH.H.C. III OVERZICHT Het belangijkste gebeuren is wel de ont moeting H.H.C.Haarlem, Zondagmiddag om kwart over twee op het Sportterrein aan den Kleverlaan. Aan een voorspelling om trent den uitslag wagen we ons niet. Bij een ontmoeting tusschen twee stedelijke clubs spelen te veel andere factoren een rol. 's Morgens heeft op hetzelfde terrein de ontmoeting Haarlem IIThe Catchers plaats. Deze nieuwe Amsterdamsche club heeft verleden jaar al flink geoefend en zal stel1^ geen gemakkelijke prooi van Haarlem II zijn. Zondagmorgen 10 uur in het Noorder Sport park E.D.O. IID.E.V. Op denzelfden tijd aan den Rijksstraatweg (Zwarte pad) I.V.O. ISwastika I en aan den Vergierde- weg Schoten IH.H.C. III. VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Kampioenschap van Neder)?"*!. Go aheadA j ax P. S. V.—Velocitas. AFDEELING I. Promotie derde klasse: HerculesDe Volewijckers Promotie vierde kh A. P. G. S.—Beverwijk AFDEELING TV Promotie tweede klasse: PalemigWillem II Middelburg—Roermond - (Spórtkr.) STORMVOGELS—HERACLES (4—4). Op Hemelvaartsdag speelde Stormvogels te Rijssen een propaganda-wedstrijd tegen Heracles. Jammer genoeg was de verdediging door het ontbreken van de gebroeders Haak en Van der Velde danig verzwakt. Met de rust stond Stormvogels dan ook met 31 achter. Van der Lugt had voor het 'tegenpunt gezorgd. Na de rust vlotte het bij Stormvogels beter. Vooral de „nieuweling" Van Dijk. voelde zich nu wat beter thuis. Met doelpunten van hem wist Stormvogels den stand zelfs op 43 in haar voordeel te brengen. Tenslotte werd echter ook Hollenberg nog eens gepasseerd, zoodat de wedstrijd in een gelijk spel eindigde (44). G. V. A. V.—HAARLEM. Haarlem speelt haar laatsten wedstrijd voor de na-competitie met het volgende elf tal: Kaan, Van den Berg, Van Gooi, De la Mar. Kammeijer, Vreeken, Hartog, De Winter, Bloembak, Smit, Hamstra. HANDBAL NEDERLAND—DUÏTSCHLAND. Voor a.s. Zondag is alleen vastgesteld de Internationale Handbalwedstrijd Nederland- Duitschland op het V.U.C.-terrein in Den Haag. In verband met de temperatuur wordt te 4 uur n.m. begonnen. KORFBAL. HAARL KORFBALBOND. HAARLEMSCH TWAALFTAL—RIVIERA K.C. Deze stedelijke ontmoeting wordt zoo reeds meegedeeld werd Zondagmiddag ge speeld op het E.D.O.-terrein. Het plaatselijke twaalftal is als volgt samen gesteld Aanval: de dames B. Trap (Alw. Ready) en R v. Asselt (S.V.), de heeren J. Voetelink (Haarlem) en J. v. d. Waals (T.H.B.) tevens aanvoerder. Midden: de dames M. Liefering (T.H.G.) en D. Segerïus Oosterkwartierde heeren De Goederen (S.V.) en A. Vink (S.V.). Verdediging: de dames B. Zandstra en E. Kroon en de heeren Hommes en Struyken- kamp; alle uit Oosterkwartier. Een ploeg, die door haar sterke samenstel ling het de Belgische kampioenen wel lastig zal kunnen maken, maar tevens er op be dacht kan wezen, dat ze hardwerkende en pittige spelers tegenover zich zal krijgen. Nogmaals, voor korfballers en belangstellenden zeker de moeite waard om dit evenement in de Haarlemsche korfbalwereld mede te maken. COMPETITIE-WEDSTRIJDEN. In verband met bovengenoemden wedstrijd worden op Zondag geen andere ontmoetingen gespeeld. Het programma voor de volgende week luidt: Donderdag 6 Juni Ons Genoegen 1Always Ready 1. Maandag 10 Juni Ooster kwartier 2—Ons Genoegen 1 en op Woensdag 12 Juni Always Ready 1—Oosterkwartier 2. Deze wedstrijden een halve competitie zullen uitmaken, wie den beker dit jaar zal ontvangen. PROMOTIE-DEGRADATIEWEDSTRIJD 2e—3e KL. De wedstrijd Meerlebosch 1Aurora 2, die oorspronkelijk Zondag gespeeld zou worden, is uitgesteld tot 4 Juni en heeft plaats op 't Oos- terkwartierterrein. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De kwestie DeetosWestex-kwartier. Voor Zondag 2 Juni a.s. was de beslis- singswedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen Deetos en Westerkwar tier op het Henegouwerplein te Rotterdam vastgesteld. Deetos heeft geweigerd om op dit veld deze ontmoeting te spelen. In verband hiermede vernemen wij van het bestuur van den Ned. Korfbalbond. dat deze beslissingswedstrijd Zondag a.s. geen doorgang zal vinden. 'Het Bondsbestuur zal nader over deze aange legenheid beslissen. WANDELSPORT. DE VROOLIJKE TIPPELAAR. Zondag 2 Juni houdt de HW.S.V. „De Vroo- lijke Tippelaar" een trainingsnxarsch over 20 K.M. Vertrek 9 uur v.m. van Café „De Koren beurs". POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Corbeil, Afstand 465 K.M. P. Lindeman 1. P. J. v. Daalen 2 4 5 12 17 19 28 29. W. Petri 3 9 15 18 24. II. C. Roosdoi-p 6 10 11, P. A. Bosse 7 8, C. Kraan 13. J. W. Wol- ters 14 27, A. Sweerts 16 20 21 22, J. J. Doeglas 23 26, P. Dik 25. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE Uitslag der wedvlucht van Corbeil, afstand 462 K.M. Los 6 uur 10 min. 1 3 4 15 K. L. Sijtsma, 2 11 14 16 A. v. Za del, 5 G. v. Santen. 6 N. Leuven, 7 W. v, Huis, 8 20 L. D. des Bouvrie, 9. J. Kuipers, 10 13 A. Verdonschot Jr., 12 A. Compier, 17 18 H. A. Bouwmeester; 19 23 L. J. Kramer, 21 Gebr. Nieuwenhuis; 22 P. v. Egmond. Eerst getoonde duif 3 uur 20 min. 49 sec. Laatste prijswinnaar 5,6,35 sec. Eereprijzen gewonnen so or No. 1 2 5. De Haarlemsche Boksvereeniging „De Ring" organiseert op 17 Juli openbare boks wedstrijden in „Monopole" te Zandvoort Het secretariaat van de Voetbalver- eeniging „Transport" is gevestigd bij J. Ootes Spaarndammerweg 288. Naar wij vernemen zal de Nederlandsche coureur Hans Herkuleyns Zondag 2 Juni a.s. deelnemen aan de autoraces op de baan te Monthléry om den Grand Prix de Francs met een M. G in de 750 cM.-klasse. Her kuleyns zal ook starten in de op 9 Juni te Chimay te houden races om den Grand Prix des Frontières. Op Hemelvaartsdag namen eenige leden van de A.W.S.Y., afd. Haarlem, deel aan den 40 K.M. marsch van „De Trekvogels" uit Naarden. Alle deelnemers (350) volbrachten binnen den gestelden tijd den tocht. Een keurig uitgevoerde medaille werd als herinnering meer naar lauis genomen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11