CRICKET. HANDBAL. WANDELSPORT PAARDENSPORT MAANDXG 3 JUNI 1933 H A A R L E M'S DAGBLAD 8 NEDERL CRICKETBOND. Haarlem-H. C. C. II. Het was te verwachten dat de bezoekers souden winnen, doch het had niet veel ge scheeld of Haarlem had haar derde overwin ning geboekt. In den Haarlem-aanval was het ook nu weer A. Maas, die de H. C. C.-batsmen steeds in groote moeilijkheden bracht. Hij bowlde niet minder dan 30 overs, waaronder 21 mai dens, wat vanzelfsprekend het grootste bewijs is, hoe goed hij bowlde. Zijn partner P. de Ruig was er dezen keer niet zoo goed in. even als de changebowlers F. v. Dalsum en J. Fort- gens, die V/iljkbaar nogal met hun aanloop te kampen hadden. Het batten der Haarlem mers was ook dezen keer weer niet zoo bijzon der fraai, slechts J. Voogd, die een uitsteken de innings heeft gespeeld. H. Boeree en P. de Ruig -maakten hierop een uitsondering. Na het verliezen van den toss gaat Haar lem batten; zij opent met H. Healey en J. Voogd op het bowlen van K. Neuerburg en L. J. Sodderland. Reeds op 3 valt het wicket van Healy door een uitstekenden bal van Sod derland gebowled. In dezelfde over valt ook het wicket van J. de la Mar. eveneens door Sodderland gebowled. Doch dan. met H. Boe ree op de mat, gaat het iets beter. Zoowel Voogd als Boeree worden weliswaar gemist, doch dit doet aan hun uitstekend batten niets af. Wanneer de slowbowler W. Edersheim is aangezet, kan Boerée zich niet bedwingen, met het noodlottige gevolg, dat hij gevangen wordt. De stand is nu van 2 voor 3. 3 voor 35 ge worden. Doch snel achter elkaar vallen de wickets van Allart, Kleefstra, Maas en Fort- gens. Met P. de Ruig op de mat blijkt het aan vankelijk iets beter te gaan, doch als ook J. Voogd zich niet op Edersheim bedwingen kan, wordt ook hij gevangen, na een goede innings gespeeld te hebben. F, v. Dalsum maakt het ook niet lang. Met P. de Ruig en H. Hurkmans op de mat, wordt geluncht. Gelukkig weten beide batsmen na de lunch de score snel te doen stijgen. Op precies 100 wordt De Ruig echter door Sodderland ge bowled. Hurkmans bleef met een kalme 7 not out. E. Neuerburg en A. de Reus openen hierna voor de Haagsche. Door slecht runnen gaat E. Neuerburg al spoedig run out, kort hierna wordt J. A. Schill door 'n goeden bal van Maas gebowled. L. J. Sodderland wordt eveneens een prooi van het slechte runnen. Ook de wickets van G. Bouwmeester en P. ten Bosch vallen gauw. Aanvankelijk ziet het er voor de bezoekers met een stand van 23 runs voor het verlies van 5 wickets, niet erg hoopvol uit doch met L. Sillevis op de mat komt het keerpunt. Zoowel A. de Beus als Sil levis staan verdedigend te spelen; het is dan ook voor de Haarlemmers om wanhopig van te worden, vooral wanneer Sillevis kort na elkaar een paar gemakkelijke kansen geeft, die echter niet geaccepteerd worden. Eerst op 62 valt het wicket van Sillevis, als hij goed door Healey gevangen wordt. Met een stand van 66 voor het verlies van 6 wickets komt de tea-rust. Ook na de tea blijven de Hagenaars verde digend spelen; langzaam worden dan ook de runs gemaakt. Wanneer A. de Beus zich een keer aan een goeden bal van Maas vergrijpt, wordt dit hem noodlottig, want uitstekend wordt hij door J. de la Mar gevangen. De hoop op de overwinning doet de Haar lemmers zeer actief fielden. Geen run wordt cadeau gegeven. Succes kan dan ook niet uitblijven, want kort na elkaar vallen de wickets v>n Gal- lois en K. Neuerburg. De stand is nu 9 voor 93. Eerst nu begint het duchtig te spannen. Jhr. O Wttewaal van Stoetwegen doet in deze periode uitstekend werk, steeds tracht hij het batten aan zich te houden. Met een vier slaat W. Edersheim tenslotte de winning hit. waarna direct van verder spelen word', afgezien. De volledige scores luiden: lste innings van Haarlem: H. Healy, bowled Sodderland 2 J. Voogd c. K. Neuerburg, b. W. Edersheim 26 J. de la Mar. bowled L. J. Sodderland 0 H. Boeree, c. Sodderland, b. Edersheim 13 J. Allart. c. Bouwmeester, b. Edersheim 0 B. Kleefstra. l.b.w. b. Sodderland 4 A. Maas, st. de Beus. b. Edersheim 9 J. Fortgens, c. P. ten Bosch. b. Sodderland 4 P. de Ruig, bowled Sodderland 25 F. v. Dalsum, bowled Sodderland 0 H. Hurkmans, not out 7 wides byes 7 leg byes no balls 2 100 Bowlingcijfers: O. M. R. W. K. Neuerburg 13 5 24 L. J. Sodderland 9 6 31 6 W. Edersheim 6 1 35 4 lste innings van: H. C. C. 2: E. Neuerburg, run out A. de Beus, c. J. de la Mar, b. A. Maas 48 J. A. Schill, bowled Maas 0 L. J. Sodderland, run out 0 G. Bouwmeester, l.b.w. b Maas 2 P. ten Bosch, bowled Maas 0 L. Sillevis, c. Healey, b. de Ruig 13 Jhr. O. Wttewaal van Stoetwegen, not out 23 W. Gallois, bowled A. Maas 2 K. Neuerburg, c. v. Dalsum, b. Fortgens 5 W. Edersheim, not out 4 wides byes 2 leg byes no balls 2 Bowlingcijfers: A. Maas P. de Ruig F. v. Dalsum J. Fortgens 2 H. C. C. I-Rood en Wit. Overwinning voor de thuisclub. Een wedstrijd met over het geheel genomen slecht cricket van beide zijden. Althans op twee uitzonderingen na: J. v. d. Bosch, de Haagsche aanvoerder, zorgde met een solide 63 not out er voor, dat het totaal van zijn team nog eenigszins dragelijk werd: J Koele- man verleende hem ten slotte zeer krachtigen steun en sloeg op de hem bekende vvijze 40 runs bijeen, zonder dat de Rood en Wit-aan- val kans kreeg hem uit te krijgen. Beide spe lers noteerden 4 vieren. In het begin van de Haagsche innings had W. v. d. Bosch (12) Yr.tes uit het veld gewerkt en dat was dan ook alles wat aan boundaries üoor de HLUU.-batsmeii- werd. gescoord. Bowlingcijfers: O. M. R. W. Jhr. W. v. d. Bosch 19 6 44 5 Mr. J. J. Koeleman 5 1 15 1 Ir. A. de Klerck 91/2 2 17 3 C. W. V. Bakker 4 1 23 1 Totaal 102 O. M. R. W. 30 21 21 5 18 7 35 1 5 1 10 8 1 31 1 R. Vis speelde een zeer goede innings van 23 runs. De rest bracht er niets van terecht, mede dank zij het uitstekende inzicht van den Rood en Wit-captain Mr. F. A. Davidson, die door zijn tactvolle leiding de Haarlemmers ongetwijfeld voor een innings-nederlaag heeft behoed. Zoo was b.v. het uitzetten van zijn veld in één woord af; indien het Jan v. d. Bosch niet was gelukt, dank zij zijn rustig, be- heerscht spel een dergelijke hooge score te maken, dan was er voor Rood en Wit mogelijk zelfs nog wel een kansje geweest, den wedstrijd te winnen. Van den Bosch sloot nu de Haag sche innings op 166 met een voorsprong van slechts 65 runs, die natuurlijk veel te gering was om de tegenpartij nog in de resteerende anderhalf uur uit te krijgen. Bij de Haarlemsche bowlers trad ditmaal W. Kramer, die snel van de pitch kwam en het den Haagschen batsmen voortdurend lastig maakte, weer eens op den voorgrond. Van de 5 wickets nam hij er vier voor zijn rekening voor 41 runs in 13 overs. W. Yates bowlde achtereen 27 overs, waarin slechts 64 runs werden gescoord, zonder echter veel succes te kunnen boeken; ongetwijfeld had hij meer dan het wicket van W. v. d. Bosch verdiend, dien Gobets goed achter de palen ving. A. v. d. Togt hield de score wel laag, doch nam geen wickets (0 voor 38). De beide innings van Rood en Wit leverden een treurig resultaat op: de meeste spelers gaven één of twee kansen, alvorens definitief ingerekend te worden. Mr. B. Davidson (voor 16 runs (2 vieren) gestumped door J. v. d. Bosch) speelde een goede partij cricket, waar na voo? het laatste wicket Menalda van Schou wenburg en M. Gobets voor een verrassing zorgden door met een stand van 25 runs de innings nog juist op 100 runs te doen eindigen. Beide spelers resp. een prima 12 not out en 17; beiden 2 vieren. De Haagsche slowbowler Th. de Klerck no teerde met 3 voor 17 de beste cijfers. W. van den Bosch, die wel snel, doch lang niet onbe speelbaar was, nam 5 wickets voor 44 runs. In de tweede innings van Rood en Wit, zagen Fokker en De Klerck nog kans om samen 6 wickets gelijk te verdeelen. Neen, hetgeen Rood en Wit met de bat ver toonde. was inderdaad zeer bedroevend in dezen wedstrijd; Kramer (16), v. d. Bogaardt (15) en wederom G. van Schouwenburg (16) maakten er de tweede maal nog iets behoor lijks van. lste Innings Rood en Wit; P. A. L. v. Bueren bowled Ir. A. de Klerck 9 W. Kramer bowled Mr. J. Koeleman 12 W. Yates c. C. W. V. Bakker b. Jhr. J. v. d. Bosch 4 A. v. d. Togt c. W. Prins b. Jhr. J. v. d. Bosch 13 J. W. v. d. Bogaardt bowled Jhr. J. v d. Bosch 9 P. C. Hagenaar c. E. J. A. Schill b. C. W. V. Bakker 2 Mr. B. Davidson st. Jhr. J. v. d. Bosch b. Ir. A. de Klerck 16 J. P. v. Baasbank c. and b. Jhr: W. v. d. Bosch 4 G. M. v. Schouwenburg not out 12 Mr. F. A. Davidson c. and b. Jhr. W. v. d. Bosch 1 M. Gobets bowled Ir. A. de Klerck 17 Extra's 2 Totaal 101 lste Innings H.C.C. I: P. J. A. Schill c. Mr. B. Davidson b. W. Kramer 5 Jhr. W. v. d. Bosch c. M. Gobets b. Yates 12 Ir. R. Vis c. P. Hagenaar b. W. Kramer 23 Jhr. J. v. d. Bosch not out 63 Jhr. P. R. Feith c. J. v. Baasbank b. W. Kramer 5 C. W. V. Bakker b. W. Kramer 7 Mr. J. J. Koeleman not out 40 W. A. Prins J. D. Tresling Ir. Ph. de Klerck did not bat. Ir. A. Fokker Extra's 11 5 for 166 Bowlingcijfers: O. M. R. W. W. Yates 27 3 64 1 W. Kramer 13 1 41 4 A. v. d. Togt 15 3 38 P. Hagenaar 3 12 De overige eerste-klassers. Aan „De Crt." ontleenen we de resultaten van de volgende wedstrijden: V. V. V.—V. O. c. Gewonnen door V.O.C. met 108 runs op de le innings. V.O.C. le innings 215 voor 6 (gesl.) (F. Kamer 10; H. Verburg 33; C. G. H. Beyers 41; A. Terwiel 60; M. F. Stenger 39 G. P. East 10 iJ A, v. Stuyvenberg 379; B. C. Ooms 1—44; J. J. Aiders 2—42. V.V.V. le innings 107 (J. J. Alders 10; W. H. Grootmeyer 10: Chr. Engel 33; E. A. Kost 22) A. Terwiel 539; P. G. East 526. HERMES-D.V.S.V.R.A. Gewonnen door V.R.A. met 12 runs op de le innings. V.RA. le innings 124 (H. W. Glerum 34: R. de Waal 13; A. Loggere 17; W. Wittebol 22); J. Offermans 317; A. aBrt 531. Hermes-D.V.S. le innings 112 (H. Stolk 11; J. Offerman 20; A. Nolet 30; J. En gering 16; P. v. Bochove 13); H. Klink 341; H. W. Glerum 349; E. Inglis Arkell 421. Ranglijst eerste klasse. S E 2 S :r? o <y bo oo bo bo 4 4 0 0 0 0 5 3 0 0 2 0 3 2 0 0 1 0 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 V. R. A. V. O. C. H. C. c. n H. C. C. I Haarlem Hermes-D. V. S. 4 1 0 0 3 0 Rood en Wit 4 1 0 0 3 0 V. V. V. 4 1 0 0 3 0 R. C. H.—A. C. C. R. C. H. verliest. In haar thuiswedstrijd tegen A, C. C. heeft R. C. H. een zware nederlaag te incasseeren gekregen, welke hoofdzakelijk was toe te schrijven aan het minder goede bowlen. A. C. C. bat het eerst. G. van Musscher, die met L. Kuyt den eersten aanval vormde, had reeds spoedig succes; hij wist zelfs de eerste drie wickets down te krijgen voor slechts 16 runs. Hierna werd de aanval volkomen uit el kaar geslagen. Staats en Prent Jr. hadden er goed het oog in. zoodat eerst op 67 de schei ding komt, als Staats bowled. Radsma kanr vertrekken voor een solide 35. Prent Jr. volgt hem 6 runs later voor 17. Van 6 voor 73 wordt het.nu. 5? voor .113, Met de lunch is de 130, dank zij Sanders Sr., op het scoringbord gebracht. Na een uitstekende 53 runs gescoord te hebben, wordt hij schitterend in het verre veld door Krom gevangen op het bowlen van Hellingman. Immig en Van Vliet laten dan nog eens zien wat met snel runnen te berei ken valt; spoedig is de stand 181, waarop Im mig l.b.w. gaat. Van Vliet's wicket sneuvelt een over later, zoodat R. C. H. voor de moeilijke taak geplaatst wordt, om in ruim drie uur meer dan 181 runs te slaan. Met nog zooveel speeltijd was de kans om voor een tweede maal ingestuurd te worden beer groot, zoodat voorzichtig spel onder deze omstandigheden geboden was. Veel fraais viel er dan ook niet te aan schouwen, doch evenmin slaagde A. C. C. er in, R. C. I-I. in een kort tijdsbestek aan den kant te krijgen. Vooral G. van Musscher, die ruim twee uur op de mat vertoefde, heeft er veel toe bijgedragen dat het ergste werd voor komen. Behalve zijn 14 runs wist J. Siegerist met 10 nog de dubbele cijfers te bereiken. Het R. C. H. totaal sloot op 60 runs, wat in meer normale omstandigheden zeker grooter had kunnen zijn, doch dat nu voldoende was. daal de speeltijd, die restte, nog slechts 50 minuten bedroeg; A. C. C. kon dan ook geen verdere poging wagen. A. C. C. won dus volkomen verdiend met 121 runs deze prettige ontmoeting. c. v. h.—s. c. h. c. C. V. H. wint met 2 runs. Aanvoerder Kessler wint den toss en Kiest fielden. C. V. H. opent met Zeeuwe en Van dei- Meer. De eerste wordt spoedig vervangen door Roodt, waarna de batsmen de situatie <roor- loopig meester zijn. Vooral Van der Meer laat goed batten zien: aan hem is het voornamelijk te danken, dat de runs langzaam maar zeker op het bord komen. Wij noteeren van hem o.a. een paar mooie vieren op M. van Weel. Op 35 komt de scheiding, als Van der Meer na een zeer goede 19 gescoord te hebben, ver trekken kan. Keyser zet daarna de zaak op denzelfden voet voort. Op 53 Is de beurt voor Roodt gekomen. Van Langelaar staat als een rots in de bran ding. Van zijn bat komen hoofdzakelijk de runs. Davidson wordt schitterend op mid-on gevangen. Ook Whitehead maakt het niet lang. Met den laatsten man in ziet Van Lange laar, die het spel wilde gaan forceeren, voor een stijlvolle 20 zijn off-stump duikelen. Totaal 88, waarvan J. van der Meer 19, O. Keyser 12, G. van Langelaar 20. S. C. H. C. begint met Kessler en Bouvy. Roodt en Zeeuwe bowlen. Reeds spoedig is er succes als Dé Kessler op een goeden bal van Roodt zijn leg-stump ziet tuimelen. Ook Zeeu we heeft in zijn eerste over succes, daar Bouvy door hem gecleaned wordt. Labouchère wordt van een zeer lastige kans gemist, doch op 10 velt een beauty van Zeeuwe zijn off-stump. Hierna bespeeld Van Duyn het bowlen met vertrouwen, maar achtereenvolgens ziet hij al zijn partners verdwijnen. Als er gestopt wordt voor de thee zijn er 69 runs voor 9 wickets. Direct na de thee krijgt Roodt Van Duyn I.b.w. voor een langzame, doch onder moeilijke omstandigheden gespeelde 25. Als iedereen hierna denkt, dat C.V.H. gemakkelijk zal gaan winnen, weten de laatste menschen van de Stichtsche er danig de spanning in te brengen. Run na run wordt gescoord; Roodt noch Zeeu we zijn in staat een scheiding te weeg te brengen, totdat Roodt 2 runs onder het C. V. H.-totaal den laatsten man weet te bowlen. T. Hooft Graafland 10, H. v. Duyn 25. Met nog twee uur speeltijd wil Kessler nog een poging wagen. C. V. PI. speelt uitsluitend verdedigend. Roodt en Keyser komen hierna samen. Keyser scoort er nog even lustig op los en slaat o.a. een buitengewoon verre zes op Dé Kessler. Als de stand 4—55 is, geeft de Stichtsche op. C. V. H. heeft dezen spannen- den wedstrijd op het kantje af gewonnen. O. Keyser 28 not out (4x4, 1x6). Rood en Wit 2—H. C. C. 3. Rood en Wit bat eerst. M. Slingenberg is spoedig door Mommaerts gebowld. R. Kramer en G. de Vries zetten echter een aardigen stand op. Op 56 heeft Mommaerts wederom succes, als hij De Vries bowlt voor een goede 29. Twee runs later wordt ook Kramer gevan gen; in de volgende over gaat van den Berg Jun out. (459). Jhr. L. C. van Lennep en F. Hasselman houden dan weer eenigen tijd stand en weten door voorzichtig spel de score op te voeren. Op 78 is echter een goede bal van Mommaerts eerstgenoemde noodlottig; hij kan vertrekken, weldra gevolgd door Has selman voor 11 runs (681). Reus en Chapon brengen eenig leven in de brouwerij; met enkele harde vieren en een zes wordt de 100 opgebracht. Als zij beiden echter kort achter elkaar ver trokken zijn, zijn de laatste batsmen niet in staat de score nog veel op te voeren. Even na de lunch zit Rood en Wit aan den kant voor 117 runs. Hiervan hadden: R. Kramer 16, G. de Vries 29, F. Hasselman II, J. Reus 13, J. Chapon 10 en extra's 13. Reeds in de eerste over cleant Jhr. van Lennep Somer. P. J. Kiens en Mommaerts houden echter stand tot 36, wanneer Poederbach een goede vang doet in de slips (236). Elte en Mommaerts hebben üi het geheel geen ontzag voor den zwakken aanval van Rood en Wit. Bovendien is het fielden ook weer slecht. Eindelijk heeft de Vries op 94 succes, als hij Elte gevangen krijgt. Mommaerts is intusschen steeds harder gaan slaan; het Rood en Wit-totaal wordt dan ook spoedig gepasseerd. Ook Roes blijkt goed met het bat overweg te kunnen, hij scoort ook in een snel tempo runs. Wanneer de laatste man gebowled wordt, is het H. C. C. totaal tenslotte 203. P. J. Kien 14. F. Mommaerts 66 M. Elte 40. M. Roes 39, W. P. Teeuwisse 15, Jhr. S. M. Snouck Hurgronje 10, not out. R. en W. verliest met 86 runs. VleermuizenHaarlem II. Deze wedstrijd is door de Bussumbewoners met niet minder dan 52 runs gewonnen. Na het verliezen van den toss gaat Haar lem batten. Alleen O. Abendanon laat goed batten zien, doch evenals de eerste batsmen wordt ook hij een prooi van den goed bowlen den Burger. Wel weten H. j. van Woerkom en B. Smits door productief spel de score snel te doen stijgen en den stand te brengen van vier voor 16, op vijf voor 38. doch als beiden verdwenen zijn, is het spoedig met de Haarlem-innings gedaan. F. Burger zorgt er voor, de laatste batsmen op te ruimen en hiermee den hat-trick te verrichten. Het totaal wordt tenslotte, met inbegrip van 3 extra's. 53. In de dubbele cijfers kwa men: O. Abendanon 10, H. J. van Woerkom 13 en B. Smits 16. Het begin van Vleex-muizen is evenmin rooskleurig. Voor 7 runs zijn reeds 3 wickets neer. Doch dan weten D. Ingelse en F. Bur ger een greoten stand op te setten en zon der verder wicketverlies het Haarlem-totaal iepasseereii. Als eerst Burger en daarna ook Ingelse verdwenen zijn, is het zoo goed als gedaan met de Vleermuizen-innings. Alleen H. Don ker Curtius ziet nog kans eenige runs bij elkaar te slaan. Het totaal wordt inclusief 9 extra's, 105. D. Ingelse, F. Burger en H. Donker Curtius wisten met respectievelijk 58, 17 en 13 de dubbele cijfers te bereiken. HAARL. CRICKETBOND. Haarlem IIIBloemendaal. Deze wedstrijd is door Haarlem 3 op over tuigende wijze gewonnen. Na het verliezen van den toss gaat Bloemen daal batten. Reeds dadelijk krijgt de niet al te goede Haarlem-aanval de overhand. Er is slechts één batsman, die gedurende eenigen tijd stand weet te houden, n.l. J. Cassee. Hij is de eenige, die de vele slechte ballen op de juiste wijze afstraft. Door zijn toedoen wordt het totaal nog 76; hiervan had hij er 23. Haarlem opent hierna met H. van Vreeden en J. Mulder. Beiden spelen den aanval met groot vertrouwen, doch weten slechts lang zaam run-s te scoren. Eerst op 21 valt het eer ste wicket, nl. dat van H. van Vreeden. A. Hei mig, die hierna inkomt, doet het harder en ziet o.a. kans een geduchte zes recht vooruit te slaan. Ook aanvoerder Ton legt er hierna flink het hout op. doch na een wilden slag valt ook zijn wicket. R. Buissink, die hierna inkomt, scoort in een minimum van tijd 12 runs. P. A. J. van den Bergh deed het wel het hardst. Van de 5 ballen, die hij kreeg, sloeg hij de eerste voor 6, de 2de voor 2 en de derde en vierde voor vier, terwijl hij op de vijfde ge vangen werd. Eerst wanneer L. J. Harms op de mat is, valt het wicket van J. Mulder na een goede en kalme innings- gespeeld te heb ben. Wanneer het totaal, met inbegrip van 6 extra's, 119 is, voor het verlies van 6 wickets, ziet de Haarlem-captain van verder spelen af. In de dubbele cijfers kwamen: J. Mulder 37, A. Heimig 14, R. Ton 15, R. Buissink 12. P. A. J, van den Bergh 16, terwijl L. J. Harms met een kalme 8 not out bleef. R. C. H. 2Rood en Wit 3. R. C. H. wint met 1 run. Rood en Wit 3 bat eerst en als er 8 wickets naar zijn voor 24 runs, ziet het er donker uit. Elfers 12, van Rossum 18 n.o. en Muller Brakel zorgen er dan echter voor, dat het nog dra gelijke totaal van 71 runs bereikt wordt. Aanvankelijk ziet het er naar uit, dat R. C. H. dit totaal gemakkelijk zal bereiken, doch als Van Roon 19 en van Musscher 20 van de mat zijn, komt de laatste man in op 66. Een fout in het veldwerk bij Rood en Wit 3 wordt haar noodlottig en is oorzaak dat R. C. H het totaal passeert. Op 72 staakt Rood en Wit den strijd, zoo dat R. C. H. nog maar juist de overwinning heeft behaald voor het verlies van 9 wickets. Haarlem 4Z. C. H. C. De Zandvoorters wisten nog juist aan die inmngsned'erlaag te ontkomen. Z. C. H. C. dat slechts met 9 man verschijnt begint te batten. Alleen M, Aker en H. Bloe mendal brengen er iets van terecht. De ove rige batsmen worden al gauw een prooi van den Haarlem-aanval. Met inbegrip van 8 ex tra's wordt het totaal tenslotte 56. Haarlem opent hierna met C. Dekker en G. Jansen. Het begin is al heel goed, daar beide batsmen het bowlen van Bloemendal en S. Kroon op de juiste wijze bespelen. Eerst op 30 valt het eerste wicket, hl. dat van Dekker. De batsmen, die hierna inkomen, presteeren niet veel meer. Alleen G. Jansen weet nog steeds van geen wijken. Wanneer het totaal 77 is, valt het laatste wicket. Z. C. H. C. ging hierna nog eens batten; slechts dank zij het batten van S. Kroon met lOx en A. Burgerhart met 8x werd een in ningsnederlaag voorkomen. Met een stand van 26 voor het verlies van 5 wickets werd van verder spelen afgezien. Rood en Wit 4—C. V. H. 2. C.V.H. wint den toss en gaat eerst fielden. Rood en Wit opent met P. Freni en C. Poeder bach op het bowlen van G. v. Langelaar en A. v^Roon. Beiden moeten echter, als het totaal 17 is, vertrekken. Geen van de nog volgende batsmen, met uitzondering van P. Ligtenstein, die een keurige 19 scoorde, wisten het de bowlers erg lastig te maken. Het totaal werd met inbegrip van nog 13 Extra's slechts 56. Zooals reeds gezegd wist alleen C. Ligtenstein de dubbele cijfers te bereiken. C.V.H. wist hierna zonder wicketverlies het Rood en Wit-totaal te passeeren. J. Koek en G. Goossens brachten het tot 63. op welk to taal J. Koek moest verdwijnen voor een ge duldige 19. G. v. Langelaar, die hierna inkomt, zet de zaak met G. Goossens op den zelfden voet voort. Als op 83 ook v. Langelaar uitgaat voor 11. komt O. Keyser op een partijtje free hitten verrassen. Hij scoorde een harde 35 (4x4. 2x6). Als hij op 128 uit gaat, wordt op 131 voor het verlies van drie wickets de in nings gesloten, om te trachten een innings overwinning te behalen. J. Goossens bleef met een fraaie 49 not out. Met één uur en een kwartier speeeltijd wordt Rood en Wit nog eens ingestuurd. Met veel moeite weet zij echter den tijd uit te spelen. Met nog vijf minuten speeltijd kwam de laat ste man in en met veel .spanning kwam het einde zonder verder wicketverlies. Het Rood en Wit-totaal was slechts 28 for 9. Extra's 9. C.V.H. wint dus met 75 runs. C. V. H. IIIHaarlem V. C. V. H. wint den toss en gaat fielden. Het openingspaar der Haarlemmers is gauw verdwenen en ook de anderen weten niet te scoren. Alleen T. Stam en P. Kruyt weten met resp. 11 en 14 in de dubbele cijfers te ko men. Het totaal werd dan ook slechts 40. C. V. H. doet het beter; zij weet het Haar lem-totaal voor het verlies van slechts 4 wickets te passeeren. Hierna wordt voor een mogelijk derde punt nog even doorgespeeld, maar bij een stand van 80 voor 5 sluit C.V.H haar innings, daar de tijd reeds te ver gevor derd is. C. V H. won dus met 40 runs en nog 5 wickets in handen. BUITEN DE COMPETITIE Flamingo'sLyceum. Zaterdagmiddag speelde op het H. C. C.-ter rein een Flamingo-elftal tegen een elftal van leerlingen en oud-leerlingen van het Nederl. Lyceum De Flamingo's batten eerst en maakten 207 runs voor het verlies van 8 wickets (gesl.). waarvan jhr. W. v. d. Bosch 71 '2x6, 8x4), jhr. C. Feith 29, mr. J. Koeleman 28, R. Vis 25, mr. F. A. Davidson 15 en C. Nolet 13. Bowlingcijfer: W. Gallois 2-30. Bromberg 2—49, Edersheim 1-56 en A. de Beus 3-46. De Lyceïsten maakten daarna slechts 49 runs, waarvan de Beus 15. zoodat zij den wed strijd verloren met 158 runs. Bowlingcijfer: H. van Booven 3—12. jhr. C. Feith 23. mr. Lobry de Bruin 1 —6, K. Neuer burg 1—3 en C. W. V. Bakker 3—8. Nederland-Duitschland (2-15) Voor 4000 toeschouwers werd de eerste ont moeting tusschen deze beide landen gespeeld in het V.U.C.-stadion. De strijd eindigde in een eenigszins geflatteeerde overwinning voor de uitstekend spelende Duitschers. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de Oranjehemden een zoo groote nederlaag tegemoet gingen. De Hollanders Waren aan vankelijk het meest in het offensief en be stookten eenige malen het Duitsche doel. Zelfs scoorde Berkhout het eerste doelpunt, dat echter wegens loopen in het doelgebied ge annuleerd werd. Vlak hierop neemt Duitsch- land de leiding (01). De aanvallen der Hollanders worden minder gevaarlijk althans de Duitsche achterhoede die steeds keurig opgesteld staat, grijpt telkens op het juiste moment in. Ook de Duitsche vooroede komt er lang zamerhand goed in. Het uiterst snelle samen spel, mogelijk gemaakt door een haast geraf fineerd positie kiezen dezer spelers, maakt het voor de Hollandsche verdedigers haast onmogelijk, aan de Duitsche schutters het scoren te beletten. Weldra is de stand dan ook 0—6. Bij een snellen aanval der Hollanders pro fiteert Berkhout van een fout van een der verdedigers en redt de eer 16). Vóór rust brengen de Duitschers den stand nog op 1—8. Wie gedacht had. dat de Hollanders na rust een andere tactiek zouden gaan toepas sen, speciaal in de voorhoede, kwam bedrogen uit. De Nederlandsche aanvallen, die vrij talrijk waren, hadden geen van alle succes door het veel te ver doorgevoerde alleens-pel van den middenvoor en den linkervleugel, waar het meest gespeeld werd; helaas werd de snelle Köhlmann te weinig in den aanval betrok ken. De Duitschers demonstreerden intusschen .hun keurig verzorgde positiespel, waarbij bleek dat ook technisch de Duitschers onze jongens verre de baas waren. Door toedoen van alle voorhoedespelers, die meest allen even gemakkeliik links als rechts schoten, brachten zij den stand op 115. Even voor het einde kreeg Berkhout nog een pracht kans, die door te fnrcp.h spel ver loren ging: evenwel benutte dezelfde speler, die even tevoren een strafworp miste, thans den vrijen worp (215). Het einde van dezen voor de Hollanders zeer leerzamen strijd kwam dus met een 152 overwinning voor het eenige klassen beter spelende Duitsche team. De Wandeltoerist. Van bovengenoemde vereen iging namen eenige leden deel aan de 30 K.M. marsch in Hillegom. Allen ontvingen een fraaie medail le. In Amsterdam werd Zaterdag en Zondag gewandeld. Zondag werd een groepsprijs ge wonnen, als groep zonder uitvallers. Alle le den kregen een medaille. A.s. Woensdag te 8.30 wordt er gestart van het clubgebouw voor de 10 K.M, Vereeniging „De Haarlemsche Manege". ONDERLINGE WEDSTRIJDEN Zaterdagmiddag half drie begonnen de on derlinge wedstrijden op de terreinen van de vroegere renbaan „Woestduin" te Vogelenzang. De jury, bestaande uit den le luit. der hu zaren C. C. Hasselman, te Amersfoort, begon met het beoordeelen van het „rijden voor ju niores". Dit nummer was naar gelang van de leeftijden in af deelingen A en B. verdeeld. Er werden alleen cijfers gegeven voor het rijden en zitten. In beide afdeelingen mpesten de winnaressen van verleden jaar October hun wisselbekers afstaan. Van den samengestelden wedstrijd werd de afd. B, voor de twee klassen gehouden. De deelnemers aan klasse II begonnen met het springen van een interessant parcours over 11 hindernissen en een sloot. De 2de prijswin naar van de dressuurproef verdrong hierbij no. 1 van zijn plaats en kwam in het bezit van den nieuwen wisselbeker. In klasse I, waarin over een vereenvoudigd parcours werd gesprongen, behield de prijs- winnares van j.l. Zaterdagavond haar plaats. De beurt was nu weer aan de juniores, die paarsgewijze sprongen. Tot slot van den middag springen met groe pen voor dames en heeren. Na afloop dankte de voorzitter der vereeni ging „De Haarlemsche Manage" in de eerste plaats den eigenaar van „Woestduin" voor het welwillend beschikbaar stellen van zijn terrei nen, verder luit. Hasselman voor zijn verdien stelijk werk en allen, die hadden bijgedragen om deze wedstrijden te doen slagen. De uitslagen luiden als volgt: Rijden voor juniores: Afd. A: 1 Christa von Kries en winnares van den wisseibeker, 2 Gees- ke de Graaf, 3 Robbie Rhodius; Afd. B 1 Bep Kessler en winnares van den wisselbeker, - 2 Julia Tameling. 3 John Steur. Samengestelde wedstrijd: Klasse II: IC. W. Brandt en winnaar van den wisselbeker, 2 J. L. Prins, 3 A. M. Lemmers; Klasse I: 1 Mevr. B. Hartogh Heijs van Zouteveen en winnares van den wisseibeker, 2 J. F. van der Sloot, 3 Mevr. W. Mol. Gymkahna-race voor juniores (paarsgewijze springen), 1 Geeske de Graaf en Bep Kessler, 2. Nico Mouthaan en Hein Sijpesteijn, 3 Julia Tameling en John Steur. Springen met groepen: 1 A. M. Breitenstein, N. M. Henriquez Pimentel en J. L. Prins, 2. Mej. C. Leeuwenberg, R. A. G. Davidson en P. Hirschler. 3 Mevr B Hartogh Heijs van Zou teveen, C W. Brandt en A. M. Lammers. Draverijen op Houtrust. Zondag hadden op Houtrust draverijen plaats, welke het volgend resultaat hadden: Draverij A voor Nederlandsche Paarden: 1. Konora, eJg. D. Pronk 2. Idylle eig. D. Pronk. 3. Catabora T. eig. D. de Graaf. Draverij B: 1. Rabenhaupt. R. v. Leeuwen, 2. Welkom vanN Aduard eig. J. de Vlieger, 3. Idylle eig. D. Pronk. Draverij A voor in Nederland geregistreerde paarden: 1. Trotteur eig. K. Taams 2. Welkom van Aduard eig. J. de Vlieger. 3. Fatima eig. J. Haan. 4. Catabora T. eig. De de Graaf. Dead heat: 1 en 2: Welkom van Aduard. ieg. J. de Vlie ger; Méleese eig. J. Haan. 3. Konora. eig. D. Pronk, 4, Vrijbuiter eig. Gebr. Knijnenburg,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10