W&L Opening van het Natuurbad „Velserend GYMNASTIEK MOTORWIELRIJDEN DAMMEN. POSTDUIVEN GOLF. 1 ZEILEN ROEIEN HONKBAL. BOKSEN. WIELRIJDEN. HAANDAG 3 JUNI 1935 HAAREE M'S D AG E E AÖ 7 ZWEMMEN. De gemeente Velsen bezit thans een attractie van den eersten rang. 5? Niet alleen vele plaatselijke autoriteiten, maar ook tal van vooraanstaanden uit de zwem wereld waren tegenwoordig bij de offi- cieele opening op Zaterdagmiddag van het Natuurbad Velserend. En verder hadden vele andere belangstellenden gevolg gegeven aan de uitnoodiging de opening bij te wonen, zoo dat er tegen half drie een gezellige drukte heerschte rondom de oevers van de slechts ten deele gevulde bassins. Het was jammer voor de directie, dat tengevolge van een ontij dige weigering van de pompinstaUatie, de ka- novijver slechts ten deele gevuld, de bodem van het familiebassin over een groote opper vlakte nog droog was en ook het diepe basin maar juist voldoende gevuld was om de de monstraties, die gegeven zouden worden, mo gelijk te maken. Natuurlijk is deze tegenslag dien men inmiddels reeds te boven is geko men, mede een gevolg van de groote haast, ■waarmede men de laatste dagen heeft moeten werken om de inrichting op tijd gereed te krijgen. Op een plaats nabij het diepe bassin vond de openingsplechtigheid plaats. Hier heette de directeur der N.V. Natuurbad „Velserend" de heer Kok de aanwezigen welkom. Spreker zeide, het als een groot, belang voor de ge meente Velsen en voor hemzelf te beschouwen dat deze inrichting er is gekomen, voor de ge meente, omdat zij een attractie rijker is ge worden, voor hemzelf omdat hiermede een stuk levenswerk is volbracht, dat tevens tot doel heeft, het voortbestaan van „Velserend" te bewerkstelligen. Velserend had een prikkel noodig, welke men gevonden meent te hebben in de attractie van een openluchtbad. Een openluchtbad is in den geest van den, tijd, maar niet nieuw want ook de Romeinen had den reeds openluchtbaden. Die waren echter alleen voor de rijken; in onzen tijd is dit niet meer zoo. In ons land vindt men de openlucht baden op de mooiste plekjes, zooals in Apel doorn, Bilthoven en Boekelo. Deze plek vond spreker bij uitstek geschikt voor 'n openlucht- bad. De heer Kok wees er nog op dat 19 Maart j.l. met den bouw begonnen werd, zoodat de inrichting in zeer korten tijd gereed is geko men. Door verschillende tegenslagen moet er, alhoewel heden de officieele opening plaats vond, nog veel gebeuren voordat gezegd kan worden, dat het werk af is. De heer Kok deel de daarna nog eenige bijzonderheden omtrent afmetingen der bassins mede; voorts dankte h\j burgemeester Kwint voor zijn bereidwillig heid, het natuurbad te willen openen en hoopte, dat de burgemeester er vaak zal wil len vertoeven. Ten slotte bracht de heer Kok den architect den heer ten Broeke hulde voor zijn arbeid en dank voor de prettige samen werking en dankte hij de verschillende auto riteiten voor de verleende medewerking. Daarna verzocht de heer Kok den burge meester, de inrichting te willen openen en de ylag te hijschen. Alvorens hiertoe over te gaan, sprak burge meester Kwint eenige woorden. Hij zeide, gaarne de uitnoodiging van de directie, het natuurbad te openen, te hebben aanvaard. Het gemeentebestuur van Velsen, zeide de bur gemeester, is zeer verheugd, dat onze schoone gemeente deze schoone inrichting rijk is ge- wroden. De directeur heeft gezegd, dat na tuurbaden in de schoonste deelen van ons land ■worden aangelegd; dit vindt spreker zeer vleiend vor» onze gemeente. Wij staan op historischen bodem nabij de Ruïne van Bre- derode. Daarnaast ligt het oude Velserend, dat zich thans met dit moderne natuurbad aan den modernen tijd heeft aangepast. Spreker eindigde met den wensch, dat het Natuurbad „Velserend" evengoed als de Ruïne van Bre- derode den tand des tijds mag weerstaan. Burgemeester Kwint verklaarde daarna, de inrichting voor geopend. Onder luid applaus heesch hij de vlag. Hierna spreken nog mevrouw de Dood Koenen penningmeesteresse van den Kon. Ned. Zwembond en de heer B. G. Schuitemaker namens IJmuidens Bloei. De demonstraties. De demonstraties werden geopend door den heer J. Bongertman, die geassisteerd door eenige zwemmers en zwemsters het moderne zwemonderricht demonstreerde. Vervolgens voerden 12 dames-leden van Zignea (Haar lem) een fraai nummer figuurzwemmen uit, waarvoor zij een dankbaar applaus kregen. De Haarlemsche Reddingsbrigade toonde het aandachtige publiek daarna de verschillende grepen, toegepast bij het redden van drenke lingen, de dames Hamstra en Haase en de heeren Van der Voort. Denneboom en Schakel gaven een demonstratie schoonspringen, die eveneens veel succes en veel applaus kreeg. Natuurlijk ontbraken de komische sprongen ook nu niet op het programma. Met dit num mer, dat rondom het bassin groote vroolijk- heid veroorzaakte, werden de uitstekend ge slaagde demonstraties besloten. Behalve de reeds genoemden, werd het openingsfeest bijgewoond door de heeren P. Bosman, wethouder voor Sociale Aangelegen heden, den gemeentesecretaris, vele raadsle den, dr. L. S. Limborgh Meijer, directeur van den Gem. Geneesk. Dienst, M. Kampman, adj. directeur Gas en Water, J. G. Koning, hoofd opzichter Bouw- en Woningtoezicht, E. W. de Boer, hoofdcommies ter secretarie alsmede door afgevaardigden van IJmuidens Bloei, Santpoorts Bloei en de Velser Zweminrichting. De Haarlemsche Zwambond was vertegenwoor digd door mevr. Knuijtvan Laar en- de hee ren L. Brunt, J. Bongertman en P. Borst, ter wijl tevens aanwezig waren vertegenwoordi gers van verschillende zwemvereenigingen te Amsterdam. Zaandam en Utrecht. Ook de vorige eigenaar van Velserend, de heer A. Meijer bevond zich onder de aanwezigen. Nationale wedstrijden te Amersfoort. Zondag werden te Amersfoort nationale zwemwedstrijden gehouden ter gelegenheid van 25 jarig bestaan van de A.Z. en P.C. De resultaten waren o.a.: 100 Meter vrije slag heeren: 1. C. A. Kref- fer, D.J.K., tijd 1 min 3.4 sec.: 2 J. C. Scheffer D.J.K., tijd 1 min. 3.8 sec.; 3. J. W. van Daat- selaar. U.Z.C., tijd 1 min. 5.2 sec 100 Meter vrije slag dames: 1. Willy den Ouden, R.D.Z.. tijd 1 min. 8 sec.; 2. Annie Tim mermans, R.D.Z., tyd 1 min. 10.8 sec.; 3. Gr. Brouwers, R.D.Z., tijd 1 min. 14 sec. 75 Meter gekleed zwemmen, waarvan 25 Meter met drenkelingen voor leden van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen: 1. J. H. Pezie, Zaandamsche Reddings Brigade, tijd 1 min. 17.8 sec.; 2. J. G. van der Linde. Amersfoortsche Reddings Brigade. 1 min. 54 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. N. N., D.J.K., tijd 3 min. 4.2 sec.; 2. L. Korpershoek. R.Z.C., tijd 3 min. 6.6 sec.; E. de Vries, Star Utrecht, tijd 3 min. 18.6 sec. 5 maal 50 Meter vrije slag: 1. Rotterdamsche Dames Zwemclub, tijd 2 min. 42.6 sec. met de zwemsters K. Olsen, W. van Leeuwen. Gr. Brouwers. A. Timmermans en Willy den Ouden. 2. A.D.Z., Amsterdam, tijd 2 min. 56 8 sec. 3 Utrechtsche Zwemclubl, tijd 3 min. 1.2 sec, Fiek wint en verliest te Boedapest. Uit Boedapest: Peter Fick startte Zaterdag voor de tweede maal te Boedapest en wist dit maal revanche te nemen op den Hongaar Csik. Beide zwemmers kwamen met den Duitscher Fischer in het Kaiserbad uit op de 100 yards vrije slag. Fick won in den tijd van 52,8 sec. met 1 Meter voorsprong op Csik en Fischer, die beiden tegelijk aantikten in den tijd van 53,8 sec. Voor de derde maal kwamen te Boedapest Fischer (Duitschland)Fick (Amerika) en Csik (Hongarije) Zondag tegen elkaar uit. Ditmaal was het Fischer, die de 100 Meter vrije slag won in den tijd van 58,4 sec. Tweede was Pe ter Fick in 58,6 sec. terwijl Csik thans derde was in 59 sec. In de drie wedstrijden, welke de drie rivalen tegen elkaar hebben gezwom men, heben zij allen elk één maal gewonnen. Onderlinge wedstrijden jongste meisjes van Bato. Bovengenoemde vereeniging hield haar 'jaarlijkschen ouderlingen wedstrijd voor jongste meisjes. Het is een goed opgaande strijd geweest, zoodat het eindresultaat slechts een klein verschil gaf. De vrije oefe ning voor alle deelneemsters was dezelfde, welke op het Bondsfeest in 1936 te Amster dam zal worden uitgevoerd. Er werden verwerkt zes onderdeelen, nl.: vrije oefening, brug, ringen, paara, ladder en paardsprong; het hoogste der te behalen punten was 60. De drie hoogst geplaatsten in elk gelid waren: Eerste gelid: No. 1 T. Prent met 45 1/2 punt; no. 2 T. Toepoel met 44 1/2 punt; no. 3 R. Jansen met 42 punten. Tweede gelid: 1 R. Landwehr Johan met 38 punten; no. 2 K. Wanmaker en T. v. De venter met 37 1/2 punt; 110. 3 C. Landwehr Johan met 37 1/4 punt. Derde gelid: no. 1 A. Apetz met 42 1/2 p.; no. 2 W. v. d. Heide met 41 punten; no. 3 B. v. d. Kuilen 38 3/4 punt. A.s. Woensdag 5 Juni a.s. zullen de wed strijden voor de oudste meisjes plaats heb ben. Ook deze wedstrijden bestaan uit zes onderdeelen, waarvoor 60 punten behaald kunnen worden. De wedstrijden worden ge houden in het oefenlokaal der G. V. Bato in het voormalige Zanderinstituut aan de Bad huisstraat. De leiding berust bij den direc teur, den heer C. Th. Smal, bijgestaan dooi de Technische Commissie Zestiende Dumonceau-bekerrit. Uit Antwerpen: Zondag is de 16e Dumon- ceaubekerrit, georganiseerd door de Motor club Zuid Holland, te Antwerpen geëindigd Te Spa werd Zaterdag met 54 deelnemers ge start; 37 kwamen er Zondag aan de finish aan. Zaterdag werd door de Ardennen en Lu xemburg naar Dinant gereden. Zondag had op het circuit van Falmignoul een snelheids proef plaats, welke door den regen letterlijk en figuurlijk in het water is gevallen. Groote snelheden konden niet bereikt wor den, waardoor jammer genoeg het eigenlijk doel van den rit in de klem kwam. Een en an der was mede oorzaak, dat de uitslag Zondag- a'vnd nog niet berekend kon worden. Deze re sultaten zullen eerst in den loop van deze week kunnen worden bekend gemaakt. Damclub „IJmuiden". Op Woensdagavond 12 Juni zal in de feest zaal „List" aan de Prins Hendrikstraat te IJmuiden de feestelijke prijsuitreiking plaats hebben van de prijzen, behaald in de door de Damclub „IJmuiden" ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan georganiseerde nederlaag- wedstrijden. De Snelvlieger. Uitslag der wedvlucht van Chateauroude. op 2 Juni. Afstand 653 K.M. J W. Wolters 1 5; P. J. v. Daalen 2 4 8 9; H. V. Roosdorp 3: J. J. Doeglas 6; P. Dik 7; P. A. Bosse 10. Haarlem's Amst. Kwartier. Uitslag der wedvlucht van Chateauroux, 'Frankrijk). 1, 2, 5, H. J. Petter; 3. 6, 7, 9, C. Koning; 4, 8, 12. 13, J. J. Hart; 10 A. Breeuwer; 11 G. H Stouten Kennemer Golfclub. Zaterdag en Zondag is op de banen van de Kennemer G. en C. C. te Zandvoort de maan- delijksche wedstrijd gehouden, waaraan 39 spelers'sters) deel namen. De eerste prijs der dames werd gewonnen door mevr. Kern (10) met 2 up. Tweede was mevr. Bangert (18) met 1 down. Om den eersten prijs van de heeren zal over gespeeld worden door C. I. Graaf Schimmel- penninck en H. Mayer, die beiden 1 up ein digden. Derde was C. Dekker all square. A. Weyhausen kampioen der Kennemer Golfclub. Gisteren is op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te zandvoort een 36 holes medalplay zonder handicap gespeeld om het kampioenschap van de club en tevens om den wisselbeker van den heer E. A. Velï man. Tien spelers namen er aan deel. De uitslag van de eerste ronde, die 's mor gens gehouden werd, luidt; 1. M. Wetselaar 76. 2 A Weyhausen 77. 3 Ir. T. F. Hub recht 86, De uitslag van de tweede ronde luid: 1 A Weijhausen 73, 2 M. Wetselaar 78. 3 Ir. T. F. Hubrecht 32. A. Weyhausen werd dus kampioen van de Kennemer G. en C. C. met 150. Tweede werd M. Wetselaar 154, derde ir. T. F. Hubrecht met 168. SP0RTL1EDEKE. Zwemmen. Wij. Nederlanders, zijn bekend Als Waterlanders bij de Zee. Het water is ons element: We wonen deels onder A. P. Ons land leeft voort in de verhalen Als dat van eenden en kanalen. Wij zwemmen in het frissche nat (Tenminste zij, die daarvan houen!) De sneisten in het wereldbad Zijn onze Nederlandsche vrouwen. Wij, mannen, (en zooiets begroot je) Wij leggen elders nog het loodje. Die waterjuffers, jong en sterk (En is 't geen reden tot verblijding?) Zijn waterkranen in haar werk: Zij hebben steeds de waterleiding. Zij slaan toch alle waterlanden. Het is om van te watertanden! Wij hadden Zus en hebben Rie, Wij jubelen om Wjl den Ouden. Geen buitenlandschen zijn er, die Die twee ook maar bij kunnen houden. Die kunnen tegen onze vrouwen Het hoofd niet boven water houen. Wij zijn een land. waar water staat, Waar watersnood is: waterschade. Als 't zwemmen onvoldoende gaat. Men kan toch zéker pootjebaden. Toch raad ik: ..leer toch zwemmen, allen! 't Is veilig, bij in 't water vallen!" A. J. C. VI. Nat. wedstrijden Haarl. Jachtclub. Zondag hield de Haarlemsche Jachtclub op het Noorder-Buitenspaame en den Mooien Hel haar jaarlijksche voorjaarswedstrijden. Hoewel het aantal inschrijvingen wel groo- ter had kunnen zijn (de Pampus-klasse ont brak zelfs geheel) werd er toch met veel ple zier gezeild en felle strijd gevoerd. Het viel te be'euren. dat het weer gun stiger was, want de wind liet de zeilers soms leelijk in den steek. Tegen het einde van den middag ging de wind zelfs geheel liggen en ontaardde de wedstrijd in een drijfpartij, zoodat voor enkele klassen de baan afgekort moest worden In de 12-voetsjollenklasse wist de opko mende Haarlemsche zeiler Evers op den eer sten prijs beslag te leggen, terwijl de beide overigen in de handen der Zaankanters vie len. Van dezen wist Van Lijnen Noomen des middags fraai eerste te worden, vóór mevr. Bernhard-Albers, welke jollenzeilster den helmstok weder ter hand heeft genomen, In de Regenboogklasse werd de strijd voor namelijk gevoerd tusschen de „Saenden" van Leen de Wit en de „Swan" van A. J. ten Hoeve. H. Schmitz van de Haarlemsche Zeilver- eeniging was tegen deze matadors nog niet opgewassen, maar slaagde er toch in, in den ocht,endwedstrijd Van der Meij, geen onbe kende overigens, achter zich te laten. Bij de sharpies was E. G. v. d. Stadt onbe twist de sterkste. De overige prijzen in deze klasse gingen alle naar Amsterdam. In de B-jollen behaalde „de Wig" van Minderhoud den eersten prijs. De overige deelnemers, allen Haarlemmers, streden hardnekkig en wisselden vaak van plaats. Ten slotte werd Ev. de Visser tweede. In de BM-klasse was Spangberg van „het Nieuwediep" uit Amsterdam verreweg de sterkste. Hofstede en Breitenstein streden hevig om de tweede plaats, welke eerstge noemde met gering verschil wist te bezetten. Na afloop van de wedstrijden deelde Ko lonel De Visser met een kort woord de prij zen uit. De uitslagen luiden: 12-voetsjollen A: 1 Windekind n, H. Evers, 2 Ans, G. Landsman; 3 Jager,, G. v. Lijnen Noomen. 2de wedstrijd: 1 Jager. 2 Anny, mevr. D. H. C. Bernhard-Alberts, 3 Ans. 12-voetsjollen B: 1 Wig, A. K. H. Minder houd; 2 Èlf, Ev. de Visser; 3 Windekind II, H. van Suylekom. BM-klasse: Beide wedstrijden: 1 Kemp haan, J. B. Spangberg, 2 Tarzan, H. M. Hof stede. 12 M2. sharpie-klasse: 1 Stierop, E. G. v d. Stadt. 2 All Weather, Jac. Stap, 3 Wa tergeus, W. Goedegebuuren. 2de wedstrijd: 1 Stierop. 2 Hiphaan, Fer- werda, 3 Watergeus. Regenboog-klasse: 1 Saenden. L. de Wit, 2 de Swan, A. G. ten Hoeve. 2de wedstrijd:: 1 Swan, 2 L. de Wit. De wedstrijden van Hollandia. Het Spaarne neemt aan vijf nummers deel. De inschrijvingen voor roeiwedstrijden van Hollandia op 14 en 15 Juni luiden als volgt: 4-riems (lichte ploegen): Argo, Njord. 2-riems (ovem. beg.): Nereus, Amstel, Njord. 2-riems (Jun. A)Argo, Triton, Spaarne, La ga. 4-riems (Jun. B)Argo, Triton. Skiff (Overn. beg.): Njord Skiff (Jun. B)Hoop. 4-riems (overn. beg.)Argo, Triton, Nereus, Laak, Leijthe, Amstel, Njord. 8-riems (Jun. A)Laga, Willem m, Nereus, Amstel. Skiff (Jun. A): Spaarne, Poseidon, Leijthe. Amstel, Njord. 2-riems (Sen.) 4-riems (Jun. A)Amstel. Laga. Njord. 2-riems (Juni. B)Nereus, Willem IH, Njord. 4-riems (Sen.): Hoop. 8-riems (Jun. B)Triton, Maas, Laga, Njord. Skiff (Sen.): Hoop, Maas, Willem III. 8-riems (Sen.): Triton, Nereus, Laga, Njord 2-riems (z. stuurman) 4-riems (z. stuurman): Laga, Njord. Double sculling Skiff (lichte roeiers) 8-riems (dames)Nereus. Hoop, Arsa. Vliet. 4-riems (dames)Laak, Hanze. Double sculling (dames): Maas. Skiff (dames): Maas. Stijlroeien 4-riems (dames sen.)Spaarne, Hunze. Willem III Stijlroeien Skiff (dames sen.)Hoop, Arsa. Stijlroeien 4-riems overn, (dames Jun.) Nereus, Kon. Dordr. R. en Z.V. ooaarne, Leijthe, Viiet. Amstel. Stijlroeien Skiff overn. (dames :r Spaarne, Willem III. Om den Zilveren Bal. De seriewedstrijden om den Zilveren Bal van „Haarlem" zuilen worden gehouden op Zondag 23 Juni. De uitnoodigingen zijn dit jaar ook weer gezonden aan de derde klasse clubs. met deze beperking, dat van elke ver eeniging maar één negental kan deelnemen Zoo noodig zal een gedeelte der wedstrijden ;espeeld worden op Zaterdag 22 Juni. Lezing over spelregels. De heer E. Bleésing, voorzitter van den N.H.B., is voornemens bij voldoende belang stelling driemaal een avond te komen spre ken over moeilijke gevallen uit de honkbal spelregels en over het invullen van score- kaarten. De eerste lezing wordt gehouden op Dinsdag 4 Juni. 's avonds kwart over acht, in het gebouw „De Nijverheid". Honkbal voor Dames. Het bestuur van den N.HB. organiseert seriewedstrijden voor damesnegentallen in de tweede helft van Juni. H. H. C.Haarlem (1421) De plaatselijke match H.H.C.Haarlem is weer gestreden, ten aanschouwe van een voor honkbal ongekend talrijk publiek. Op bijzonder hoog peil heeft de wedstrijd niet gestaan. De werpers bijv. waren geen van vier best. Haarlem probeerde het met Veenhof en Dijkhuizen om de beurt, terwijl bij H.H.C. eerst Pijnakker vier en een halve innings wierp en daarna Moll nog drie en een halve. De eerste innings, die Veenhof wierp was voor H.H.C. al zeer productief. Twee honkslagen van Jan Hartog en M. Mulder en éénhonkslagen van Heuvel, Reinders: J. Baas, Jaap Hartog en D. Baas, zorgden voor liefst zes punten. Bij Haarlem was langen tijd een honk- slag een zeldzaamheid, 't Bleef echter bij H.H.C. ook zoo hard niet gaan. Er werd veel minder goed geslagen en doordat het veld werk van Haarlem steeds beter werd, sneu velde nogal vaak een H.H.C.'er op een honk. Daardoor ook keeille in de vijfde beurt de kans. Toen begon Haarlem er het hout. op te leggen en een paar fouten van H. H. C.'ers hielpen. Hinze kwam binnen door een fout van J. Baas, Veenhof haalde het eerste en later het thuishonk door een fout van Freymuth, terwijl Parson veel geluk had toen J. Baas den hoog geslagen bal miste. Kloos maakt gebruik van een zwak mo ment van H.H.C. en steelt het thuishonk. J. Baas gaat daar over praten met Moll en nu maakt Hunik gebruik van de gelegenheid om thuis te komen. Er kwam pas een einde aan deze sensa- tioneelè beurt toen er 9 Haarlemmers thuis waren. Door dat H.H.C. geen punten maakt, is de stand nu 1512 in 't voordeel van Haar lem. In de nog volgende beurten wordt Moll vrij veel geslagen tweehonkslagen van Hunik, tweemaal, en Wulfhorst, eenhonkslag van Kloos) waardoor Haarlem er nog zes runs bij voegt. In het veldwerk knoeit Haarlem echter wel een beetje. Veenhof grijpt bijv. tweemaal over den bal heen. Maar de slag is er bij H.H.C. uit. Er komen in drie beurten maar veertien man meer aan slag. Eenige keeren driesla: en een paar goede vangen maken dat de H.H.C.-score met slechts twee punten stijgt. In de achtste beurt van Haarlem doet Mulder een keurige vang na een slag van Wulfhorst. Beets moet terug, maar Mulder geeft hem geen kans en noteert een keurig dubbelspel. In dezelfde beurt van H.H.C. behaalt Dijk huizen precies hetzelfde succes m,et een hoogen bal van Heuvel Reinders, waardoor Freymuth niet meer terug kon. De- cijfers der innings zijn: H. H. C.: 6 1 3 2 0 2 0 0 14 Haarlem: 12039303 21 Quick—E. D. O. (20—18) Ook in haar vierden wedstrijd is het E D. O. niet gelukt, een overwinning te be halen. Ondanks goed slagwerk een geweldige homerun van Van der Putten en goede slagen vooral van de beide Zandstra's ging de overwinning, die langen tijd in het gezicht was, nog weer verloren. Bij Quick wierp het grootste gedeelte van den wedstrijd W. Vrij, later ook nog Postma. Ook E.D.O. was gehandicapt door het niet werpen van Van den Born, die nog niet fit was. F. Bos en eenigen tijd Van den Putten, vervingen hem echter vrij goed. Zij slaagden er zelfs in Quick driemaal achtereen voor nul uit te krijgen. De wraak van Quick kwam echter al in de vierde beurt die haar negen runs opleverde. Hetzelfde ge tal noteerde E.D.O. echter in de vijfde beurt, mede door den home-run van Van der Put ten. toen twee honken bezet waren. Toen kwamen bij E.D.O. de traditioneele veldwerkfouten, waarvan Quick dankbaar profiteerde. Met- het werpen van Postma en nog kort van Lammers, wisten de zwart- rooden ook geen raad, zoodat zij in drie beurten maar 1 run behaalde, tegen Quick 9. Na acht innings van E.D.O. en zeven van Quick was de speeltijd verstreken. Quick won dus met- 2018 en een slagbeurt. De cijfers der innings zijn: E.D.O.: 50129001 - 18 Quick: 0 0 0 9 2 3 6 x 20 Haarlem IIThe Catchers (304) The Catchers, die verleden jaar vriend schappelijk tegen Haarlem II hebben ge speeld, hebben den toen achtergelaten goe den indruk dezen keer niet gehandhaafd. Hun werper gooide nogal vaak vier wijd en toen de Haarlemmers er wat beter oog op kregen, werd hij geducht geslagen. We noteerden o.a. twee driehonksslagen van Masee en één van Hoeben. Het veldwerk was ook al niet best. Masee is er beide keeren na zijn driehonkslag in geslaagd, het thuis honk te stelen. Het aantal fouten was legio. Van de no? al vaak gegeven vangkansen werd er éér benut, zoodat ae Amsterdammer? hun club naam weinig eer aan deden. Na de zesde innings, die elf runs opleverde, maakten de Haarlemmers er dan ook maar een spelletje van. Voor Haarlem wierp De Mon. Hij begon goed: drie spelers achtereen drie slag. Later wierp hij echter ook wel eens vier wijd. Daardoor znn er ook nog wel eens Catcher1 on de honken geweest. Om aan De Mon wat rust te geven wiern Van Polanen anderhalve innings. Ook met zün werpen wisten The Catchers geen raad 4Peen in de laatste beurt maakten zij nog een run. doordat De Mon over den bal heen vreep. Toen hadden zij er 4. De cüfers der innings zijn: "riiè Catchers: 00200101 - 4 Haarlem II: 1 2385 11 0x 30 Ajax—V. V. G. A. (9—18) Ajax kwam voor het eerst in het veld, aan vankelijk met acht man en H. Blom vliet in burger. De meeste innings wierp J. Blomvliet. In de paar beurten, die Koene wierp, werd er door V.V.G.A. geducht geslagen. Eenige keeren probeerde Ajax een andere opstelling, maar het succes bleef uit. Er werd ook wel een beetje dom gespeeld. Doon bijv. gaf een uitstekenden driehonkslag. Hij haalde het derde honk ook wel, maar door dat hij ver geten had het eerste en tweede aan te raken, ging hij toch uit. De eenige uitblinker was J. Stam. De uitslag was: Ajax: 21400101= 9. V.V.G.A.: 31741002 18. E. D. O. II—D. E. V. (9—31) In de ontmoeting E.D.O. IID.E.V. was veel variatie in het werpen. Voor E.D.O. II wierpen Schijvenaar, Zandstra, Der Kinderen voor D.E.V. Van Brussel, Mulder en Hoogh- winkel. D.E.V. had feitelijk genoeg aan de zeven de beurt toen Schijvenaar en Zandstra een eindeloos aantal keeren vier wijd wierpen. Die beurt alleen bracht al veertien runs op. De uitslag was: E.D.O. H. 00440001= 9 D.E.V.: 821011 14 4 81. De overige uitslagen. E.D.O. II en Haarlem III ontliepen elkaar veel minder. Hier was het resultaat: E.D.O. ni: 0 2 2 0 4 1 2 2 0 13 Haarlem ÜI: 343300203 18 Ook tusschen Schoten I en H.H.C. III was geen groot verschil. Echter was 't veldwerk bij H.H.C. beter. Uitslag: Schoten I: 0 0 2 2 1 4 11 3 23 H.H.C. III: 2 10 2 1 1 1 4 7 28 Schoten II en Swastika n verschenen beide met een speler te weinig en er werden in het veld veel fouten gemaakt. Uitslag:, Swastika II 4 1 3 0 1 1 8 2 20 Schoten II: 10 11110 1=6 Bij I.V.O.Swastika I is geweldig geloopen Een wedstrijd met vijf en vijftig runs komt niet vaak voor. Inningscijfers: I. V. 6.: 2 8 3 2 4 19. Swastika I: 1 19 1 9 6 36 In de vriendschappelijke dameswedstrijd HaarlemH.I.L.O. gaven de gymnastiek- studeerenden blijk nog veel te moeten leeren van honkbal. De uitslag 375 laat daarom trent geen twijfel. Wereldkampioenschap Bantam - gewicht. SANGCHILLI WERELDKAMPIOEN. Uit Valencia: Te Valencia had Zondag een bokswedstrijd plaats tusschen den wereld kampioen Al Brown in het bantamgewicht, en zijn uitdager, den Spanjaard Sangchilli. Deze wedstrijd ging over 15 ronden. Sang chilli werd alleszins verdiend winnaar op punten verklaard, zoodat de Spanjaard daar mede den titel van wereldkampioen bantam gewicht verwierf. Voor de eerste maal heeft hiermee een Spaansche bokser den titel van wereldkam pioen behaald. Wereldkampioenschap midden gewicht. MARCEL THIL BLIJFT WERELDKAMPIOEN. Uit Madrid: Voor 25.000 toeschouwers had Zondag te Madrid in de open lucht een boks wedstrijd plaats tusschen den wereldkampioen in het middengewicht Marcel Thil (Frankrijk) en zijn Spaanschen uitdager Ignacia Ara. Thil werd overwinnaar op punten. Ronde van België. Moerenhout winnaar. Uit Brussel: De Belg Moerenhout werd Zondag eerste in de laatste etappe van de Ronde van België, nl. van Antwerpen naar Brussel en legde te vens beslag op de eerste plaats in het alge meen klassement In het eindklassement werd Moerenhout eerste met een totaaltijd van 46 uur 6 min. 49 sec. Zijn landgenoot Gamier eindigde in deze ronde als tweede. Morgenrood. Bovengenoemd college hield Zondag zijn openingswedstrijd op witvisch in de Ringvaart bij Halfweg. De vangst was matig. De uitslag was als volgt: le prijs B. Hilbrink met de grootste, 2e prijs J. v. Dijk met de meeste, 3e prijs W. v. Keulen, 4e prijs F. Janse Kok. 5e prijs H. v. a. Schoot, 6e prijs H. Vredenburg, 7e pr. A. v. Dijk, 8e prijs A. Poelman, 9e prijs C. Martens, 10e prijs P. Wouterse, 11e prijs H. Smit, 12e prijs W. v. Broekhuizen Jr. De prijzen werden 's avonds in het club lokaal aan de Zuid Polderstraat door den voorzitter uitgereikt. R.-K. Vlschcollege „De Forel". Zondag hield bovengenoemd college zijn openingswedstrijd op witvisch in de Ring vaart. richting Halfweg. De prijzen werden behaald als volgt: 1ste prijs Hoogeboom met de grootste <24 c.M.), 2e pr. Rijs met de meeste (6 stuks); 3e pr. Riemens; 4e pr. v. Dantzig, 5e pr. Hoogland; 6e pr. v. Troost; 7e pr. Hartman; 3e prijs Hoogeveen; 9e prijs Hoek; 10e pr. Mookhoek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11