De Te Werve-wedstrijden in Den Haag. LAWNTENNIS. KORFBAL. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL MAANDAG 3 JUNI 1935 HAAREE M'S D A G B E A ES 8 ATHLETIEK. Op schitterende wijze herovertHaarlem" den Te Werve-beker. Olympische estafette hef glansnummer. Roelofs verbetert het Ned. record hoogspringen. Reeds Zaterdagmiddag zijn de Te Werve- wedstrijden begonnen met nieuwelingen num mers, waarin de Haarlemmers, die met een klein aantal waren opgekomen, weinig succes hadden. Harahap zag zich reeds in zijn serie op 100 M. niet geplaatst, terwijl ook D. Mans het op hoogspringen niet verder bracht, dan 1.60 M". Bosloper en Beunder plaatsten zich beiden in dc series, doch verloren in de finale, terwijl Anema bij de 100 M. B. tegen de ver wachting door een slechten start derde werd. Zondagmorgen werden de wedstrijden voort gezet met damesnummers. Hierbij gaf het Haariemsche „Gita" akte de presence, waarbij daverende successen uitbleven. Slechts mej. Clinge vermocht door haar tweede plaats op 100 M. voor nieuwelingen hoop te geven voor de toekomst, waarbij nog komt, dat zij in een zelfde borst-aan-borst race in de halve finale van haar bedwingster gewonnen had. Een race 10 x 100 Ma om de 6e plaats zag Gita zich op het allerlaatste moment ontgaan. Des middags kwamen de heeren-cracks in het veld voor den Te Werve-wisselbeker. Op mooie wijze heeft „Haarlem" op dit keinood wederom beslag kunnen leggen en daarmede aangetoond, dat de resultaten in stijgende Üjn gaat. Op 1500 M. begonnen de Haarlemmers ove rigens slecht, want algemeen was op een over- winnig van Scherpenhuizen gerekend. Deze liep echter lang zoo goed niet als in de vorige wedstrijden: hij eindigde vierde. Doordat Van Wiisum evenwel nog de zesde plaats bezette, kwam toch nog een onverwacht puntje binnen. Het hordennummer, dat niet voor den beker telde, was voor W. Kaan. Bij discuswerpen was het „Haarlem"-succes door de eerste en tweede plaatsen van Eysker en Vreeken weer volkomen, in tegenstelling tot de 100 M. waarop geen enkel punt werd behaald. Bij verspringen werd Van Welsenes geklopt door Peters, met Mans op de 6e plaats. Op kogelstoot en werd Eysker tweede, niet tegenstaande een hinderlijke enkelblessure, terwijl v. d. Klinkenberg, niettegenstaande een verdienstelijke 1.80 M., waarmede hij het club- record verbeterde, nog genoegen moest nemen met verdeeling der punten van 3, 4 en 5. Óp dit nummer bracht de A. A. C.-er Roelofs op fraaie wijze het Nederlandsch record van 1.857 M. op 1.884 M. Op 4x400 M. bezette Haarlem een verdiens telijke derde plaats. V. en L. ondernam een niet geslaagde recordpoging, waarbij zij goed gesteund werd door A. V. '23. Deze beide ploe gen kon Haarlem niet bijhouden, wat niet weg neemt, dat zij zich uitstekend weerde. De 100 M.-man Van Geenhuizen maakte bij zijn loop een goeden indruk. Het slotnummer voor de Olympische estafet tes, waarbij 16 ploegen waren ingeschreven Om technische redenen besloot men de ploe gen onder te brengen in een zwakke en een sterke afdeeling, zoodat „Haarlem" met haar beide ploegen gescheiden van elkaar liepen. De Competitie. In verband met de distrïctswedstrijden werden verschillende wedstrijden uitgesteld, daar vele speelsters en spelers thans niet voor de competitie beschikbaar konden zijn. Zoo werden onder anderen uitgesteld; Haar lem— Festina, Game—T.C.H., T.C.H. 2T.E.D. en HeemstedeT.C.G. 2. Competitiestanden. EERSTE KLASSE, AFDEELING 2 Eerst kwam de zwakke afdeeling: deze werd op fraaie wijze door Haarlem II gewonnen, Figee liep een keurige 800 M. en Mans was door den voorsprong op 400 M. niet te bereiken, zoodat Van Lier en Herfst voor de rest konden zorgdragen. Schitterend was bovendien de loop van Haarlem I in de sterke afdeeling. Tockema kwam tegen Bouman uit en klopte hem thans voor de tweede maal gedecideerd. Op 600 M. zette hij zóó fel aan, dat er geen houden meer aan was. Ook hier werd bij de eerste 800 M. de loop beslist. Want- v. d. Booren, Metz en Van Geenhuizen konden moeilijk den voorsprong verliezen. Door de laatste resultaten, een en vijf, leg de „Haarlem" voor de derde maal beslag op den wisselbeker. Aan de resultaten ontleenen we het volgende: 100 M. nieuwelingen: 1. Molct H. S. V. 14 sec.; 2. Clinge, Gita 14 sec.; 3. Kellenaars, Brunh. L. 14,3 sec. Heeren. 1500 M.: 1.. Feenstra, Trekvogels 4 m. 14.1 sec.; 3. Kruse, S. V. V. 4 m. 15.8 sec.; 3. J. Hey- mans, A. A. C. 4 m. 15.8 sec.; 4. Scherpenhui zen, Haarlem; 5. De Ruyter, Bosk. Boys; 6. v. Wilsum, Haarlem. 110 M. horden: 1. W. Kaan, Haarlem 16.1 sec.; 2. Van Leeuwen, A. A. C. 16.4 sec.; 3. Jansz V. en L. 16.7 sec. Discuswerpen: 1. Eysker, Haarlem 36.50 M.; 2. Vreeken, Haarlem 35.52 M.; 3. Coster. V. en L. 35.511/2 M.; 4. Nasse, Zeemacht 34.50 M.; 5. Mess, Pro Patria 33.68 M.; 6. Colijn, V. en L. 32.76 M. 5000 M.: 1. Groeneweg, R'dam 16 m. 34 sec.; 2. Meyer, A. A. C. 16 m. 38.4 sec.; 3. Peters, V. U. C. 16 m. 41.6 sec; 4 Hebers, Zwaluwen; 5. Paap, Haarlem; 6. Wolbeek. Verspringen: 1. Peters, P. E. C. 6.58 M.; 2. Van Welsenes, Haarlem 6.45 M.: 3. Eyners, A. V. '26 6.36 M. 4. Seul. V. en L. 6.21 M.; 5. Reus. A. A. C. 6.14 M.; 6. Mans, Haarlem 6.10 M. 4x400 M.: 1. V. en L. 3 m. 32.4 sec.; 2. A. V. '23 3 m. 35.1 sec.: 3. Haarlem 3 m. 38.8 sec.; 4. Feijenoord: 5. A. V. '26; 6. A. V '23 II Kogelstooten1. Nasse, Zeemacht 12.46 M.; 2. Eysker, Haarlem 12.41 1/2 M.; 3. Houtzager, V. en L. 12.38 M.; 4. Rosman, A. V. '26 11.38 M.; 5. Coster, V. en L. 11.36 M.; 6 Kronig, Holland 11.34 M. Olympische estafette: 1. Haarlem 3 m. 42.8 sec.: 2. A. A. C. 3 m. 45.1 sec.; 3. A. V. '23 3 m. 45.13 sec.; 4. Feijenoord 3 m. 49 sec.; 5. Haarlem II 3 m. 52 sec.; 6. A. V. '26è Hoogspringen: 1. Roelofs, A. A. C. 1.88 M.; 2.a Van Royen, A. V. '26 .1.85, M.; 3. Klinken berg, Haarlem 1.80 M.; 4. Jansz, V. en L. 1.80 M.: 5. Krijgsman, V. en L. 1.80 M. Totaal Te Werve-beker: 1. Haarlem 43 1/2 punt; 2. V. en L. 38 pnit.; 3. A. A. C. 311/2 pnt.; 4. A. V. '23 22 pnt. Nieuw wereldrecord discuswerpen dames. Uit Ulm: Tijdens athletiekwedstrijden te Ulm in verband met de speciale Olympische voorbereiding heeft de athlete Cisela Mauer- meyer uit Munchen Zondag het wereldrecord discuswerpen voor dames verbeterd. Zij wierp den discus 44.34 Meter ver, het oude wereld record stond ook op haar naam met een af stand van 43.79 Meter. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Marlot 6 5 0 1 10 38—22 Ace 5 2 1 2 5 25—25 Festina 4 2 0 2 4 19—21 Haarlem 5 0 1 4 1 18—32 OVERGANGSKLASSE, AFDEELING 2. Kat T.C.H. Game DD.V. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. 6 5 1 0 11 31—17 5 3 1 1 7 24—16 5 1 0 4 2 15—25 6 1 0 5 2 IS—30 De Uitslagen. EERSTE KLASSE. MarlotAce 82 OVERGANGSKLASSE. Thor IILeiden 44 D. D. V. Hl—Kat 3—5 Eindhoven n—A. T. V. n 2—6 De uitslagen van de verdere tweede en derde klasse wedstrijden luiden: De uitslagen. Promotie-Degradatie le klasse West D. T. V.—D. E. D. regl. 5—0 KattenburgHercules 55 Noord Sparta (Z.)Zuidwol de 54 Tweede klasse West Noord-Holland Afdeeling B VogelBlauw Wit 2 Tweede klasse Noord Afd. B SwastikaWordt Kwiek 2 Afd. C: KiosMoedig Voorwaarts Derde klasse West Noord-Holland Afd. C: B. E. P.—Nieuwen dammerham 7—2 1—5 4—3 10—3 Zilveren Nieuws van den Dagbal. Halve Eindstrijd. Allen Weerbaarde Treffers 43 Volharding 2Gymnasiasten 23 Finale Allen WeerbaarGymnasiasten 52 Promotie-Degradatie 3e klasse West Noord-Holland. AvantiLu to 2 37 't OostenSamos 2 50 De conflicten in de Korfbalwereld. Westerkwartier kampioen. D. T. V. blijft eerste klasser. In verband met het feit dat Deetos Zondag voor den beslissingswedstrijd om 't kampioen schap van Nederland tegen Westerkwartier niet is opgekomen (naar bekend weigerde Deetos op het Henegouweterrein te Rotterdam te spelen) is Westerkwartier kampioen van Nederland geworden. D.E.D. is voor de competitie promotie-de gradatie eerste klasse heden tegen D. T. V. niet opgekomen. Mede in verband met het feit, dat D. T. V. deze ontmoeting dus regle mentair met 50 heeft gewonnen en Katten burg gelijk speelde tegen Hercules, blijft D.T.V. eerste-klasser. Naar wij vernemen zijn deze beslissigen ge nomen door den competitieleider van den N. K. B„ die daarmede de desbetreffende re glementen op normale wijze heeft toegepast. HAARL. KORFBALBOND. Haarlemsch TwaalftalRiviera (3-2) Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van den Haarlemschen Korfbalbond organi seerde deze een internationalen wedstrijd te gen de Belgische Kampioensploeg Rivièra. Het door E. D. O. belangeloos beschikbaar gestelde terrein bleek schitterend ingericht. Een vrij talrijk publiek was getuige van een faire en vlotte partij korfbal. Vooral in de eerste helft was de strijd zeer aantrekkelijk De Belgen loopen hard van stapel en weten reeds zeer spoedig de leiding te nemen met een vluggen doorloopbal. De Haarlem-aanval begint zich ook te roe ren en heeft ook wel pech met schieten. Toch blijven de aanvallen der gasten zeer gevaar lijk en vlug van opzet, waarbij zij hun ver dedigers nogal eens weten te ontglippen. Bin nen een kwartier is de voorsprong vergroot tot 20. Na de vakwisseling volgt een flink overwicht der Haarlemmers. De aanval speelt goed sa men. Vooral het keurige spel van de dames Zandstra en Kroon valt op. Met een ver schot weet Hommes den achterstand te ver kleinen. Een kwartier voor de rust weet de zelfde speler op handige wijze achter den paal den gelijkmaker te scoren (22). Het middenvak der gastheeren weet eenige malen verrassend snel den bal door te bren gen. Eén dezer ballen komt bij De Goederen, die snel 32 maakt. Ook na de hervatting geven de Belgen zich geheel. Toch is het- speltempo danig gezakt, terwijl de schutters ook him kruit verschoten blijken te hebben. D- gasten weten zich verschillende goede kansen te scheppen en verwarring te bren gen in de verdediging; met schieten hebben zij echter veel pech Aan de andere zijde heb ben ook de aanvallen geen succes, hoofdzake lijk door te slordigen opzet. De opstelling van het Haarlemsch twaalftal was als volgt: Aanval: Damesv. Asselt en Trap, Heeren Voetelink en Waals. Middenvak: Dames Liefering en Sege- rius; Heeren De Goederen en Vink. Verdediging: Dames: Kroon en Zand stra; Heeren: Hommers en Struykenkamp. Aurora. Gespeeld op 1 Juni: MeerleboschAurora b 50 Op 2 Juni: Aurora IPalvu I 3—6 Wordt op Donderdag 4 Juni gespeeld: Aurora IIAurora III 7.15 uur. Dinsdag korfbaltraining. Osno. Aanvangsdatum der zomercompetitie is r.og niet bekend- Oef enen: Donderdagavond 79 uur, Van Oosten de Bruynstraat. Donderdagavond na 9 uur bestuursvergade ring bii den heer G. Jorritsma, Thomson- laan. 5—3 5—3 1—7 3—5 7—1 5—3 1—7 4—4 6—2 6—2 5—3 3—5 6—2 6—2 3—5 5—3 7—1 3—5 1—7 44 2—6 TWEEDE KLASSE: T.C.G.Haarlem 2 (Haarlem 2 kampioen). VelserbeekHeemstede 2 Heemstede 3Spieghel 3 T.C.H. 3Game and Set BilthovenShot II (Bilthoven kampioen) Het Spieghel. IIHilverheide Rood Zwart—Sharp GooilandGroen Wit II DERDE KLASSE: Topping 2Heemstede 4 Stadivo 2Westrust 3 BonsoVelserbeek 2 Heemstede 5Nieuwe Meer 2 T.C.G. 3—Duinlust WimbledonBonzo 2 Duinlust 2—T.C.H. 4 (T.C.H. 4 kampioen). T.E.D. 4Heemstede 6 Tw. Bank 3Heemstede 7 Bakkum 2T.C.G. 4 Westrust 2Spirit Game and Set 2Ownaw T.E.D. 3—Swift 2 Nieuwe Meer 6Westrust 4 De Fransche Kampioenschappen. Zaterdag hebben van de Fransche kam pioenschappen de halve eindstrijden plaats gehad. De Engelschman Perry sloeg den Australiër Crawford in drie sets, namelijk met 63, 86, 63. De Duitscher Von Cramm sloeg den En gelschman Austin met 62, 57, 6—1, 57, 6—0. In de halve beslissing dames enkelspel sloeg mevrouw Mathieu (Frankrijk) de En gelsche -speelster Scriven met 86, 61. Mevrouw Sperling (Denemarken) sloeg mej. Jacobs (Amerika) met 75, 63. Perry en mevr. Sperling kam pioenen in de enkelspelen. Mevrouw Hilde Sperling-Krahwinkel (De nemarken) behaalde Zondagmiddag in het Roland Garosstadion te Parijs in den eind strijd dames-enkelspel een gemakkelijke zege op mevrouw Mathieu (Frankrijk). Met 6—2 61 werd mevr. Sperling voor de eer ste maal Fransch kampioene. In het heerenenkelspel won Fred Perry (Engeland) met 63, 36, 61. 63 van den Duitscher en titelhouder Von Cramm na een fraaie partij. Ajax voor het landskam pioenschap uitgeschakeld. P. S. V. bijna kampioen. Willem II degradeert naar de tweede en Roer mond promoveert naar de eerste klas. Haarlem eindigt de na-competitie met een 2-1 overwinning op G. V. A. V. Kampioenschap van Nederland: Go aheadAjax P. S. V.Velocitas 2—1 2—1 AFDEELING I. Promotie derde klasse: HerculesDe Volewijckers AFDEELING IV Promotie tweede klasse: PalemigWillem II 13 MiddelburgRoermond 0- KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp.gew ge l.verl.pnt. v.-t. gem P. S. V. 6 5 1 0 11 21—10 1.83 Go ahead 6 3 2 1 8 11—10 1.33 Ajax 7 3 0 4 6 8—10 0.86 Velocitas 6 2 1 3 5 10—8 0.83 D. W. S. 7 0 2 5 2 3—15 0.29 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse Kampioenschap van Nederland P. S. V.-Velocitas (2-1) Deze laatste thuiswedstrijd van P.S.V. om het kampioenschap van Nederland trok niet zooveel toeschouwers als de vorige. Wellicht is dit toe te schrijven aan het dreigende weer. Toch is deze match spannender dan de vorige geweest en wellicht is deze ontmoeting ook de zwaarste voor de Eindhovenaren geweest. P.S.V. wint den toss en kiest den wind in den rug. De Groningers zijn direct in den aanval doch deze wordt door Van Run en Lanegger met succes afgeslagen. Doch de Groningers komen spoedig weer terug. Dan zien wij P.S.V. in den aanval, waarbij Hun ting fraai voorzet, maar de linksback weet den bal onschadelijk te maken. Zoo gaat het spel snel op en neer. De aanvallen der Eind hovenaren zijn gevaarlijker, doch de schoten zijn slecht. Na ongeveer tien minuten krijgt Van Kooyk na een voorzet van De Visser een op gelegde kans, doch de P.S.V.'er mist. Even later ziet dezelfde P.S.V.'er kans om wederom uit een voorzet van De Visser op slechts drie meter voor doel hard naast te schieten Ook Velocitas krijgt eenige mooie kansen, doch zoowel Bonsema als De Groot schieten naast. Overigens zijn de schoten te tam om succes op te leveren. Zelfs komt Meulema een maal vlak voor het doel te staan, doch ook hij schiet naast. Zoo komt de rust, zonder dat een van de partiien gescoord heeft. Even voor de rust is het gaan stort regenen, doch het weer is na de hervatting gelukkig weer opgeklaard. Onmiddellijk zijn de Eindhovenaren in den aanval: zij weten de Groningers te overrom pelen. Na ongeveer 6 minuten geeft De Visser een scherpen voorzet, dien Hunting onhoud baar in een doelpunt omzet (1—0). Dit doelpunt brengt bij de Eindhovenaren zichtbaar verandering. Zij blijven sterk in den aanval, doch allengs weten de Groningers het spel te verplaatsen. Snel golft het spel op en neer, met P.S.V. iets meer in den aan val en iets gevaarlijker voor doel. In het laatste kwartier van den strijd ge beurt er nog heel wat. Plotseling weet Velo citas bij een sterk overwicht van P.S V. door te breken; het is Meulema, die Boumans na een pass van De Groot het nakijken geeft (1—1). In de resteerende minuten ontwikkelt zich een felle strijd om de leiding. Aan beide kan ten doen zich nog goede scoringskansen voor doch het P.S.V.-team komt langzaam maar zeker in de meerderheid. Alles wordt er op zet om nog een overwinning te behalen. Ongeveer 6 minuten voor het einde geeft De Visser een voorzet. Brink wil den bal te rugspelen, doch heeft te laat bemerkt, dat Hunting achter hem staat. Deze weet den bal te bemachtigen en onhoudbaar te sco ren (2—1). Wel doen de Groningers nog enkele wan hopige pogingen om alsnog een gelijk spel te forceeren, doch in den stand komt geen ver andering meer. 't Einde komt met een kleine zege voor de Zuidelijken. Go Ahead-Ajax (2-1) Het Ajax-elftal was in dezen wedstrijd ge handicapt door het ontbreken van eenige spelers uit de voorhoede, doch de vervangers hebben zich uitstekend van hun taak ge kweten. In de eerste helft vormde de ploeg van Ajax een beter geheel, dan die der Devente naren. En aangezien Leo I-Talle aanvankelijk wat onzeker deed, ontstonden er dikwijls ge vaarlijke momenten voor het doel van Go ahead. Bij schoten van Blomvliet en Mulders stopte Halle den bal wel, doch hij kon het leder niet vasthouden, zoodat de achterspe lers er aan te pas moesten komen om het weg te werken. De eerste goede tegenaanval van de De- ventenaren werd geleid door den linkervleu gel. Jan de Kreek ving den bal op en schoot hard in de goede richting, doch Webner wist onheil te voorkomen. Bij een volgend bezoek van den Go ahead-aanval werkte de Ajax- doelman het leder juist op de lat. Hoewel de meerderheid niet groot was, ging het meeste initiatief van de Amsterdammers uit; het had maar weinig gescheeld of Mul ders had den gasten de leiding gegeven, toen Fischer een lagen voorzet gaf. Eysink tracht te den bal nog te onderscheppen, hetgeen hem niet gelukte; rakelings vloog het leder langs den paal. Toen bij een vrijen schop tegen Go ahead en een uitstekend schot van Blomvliet het leder naar het doel vloog, wist Halle twee maal achtereen goed te redden, waarmede hij tevens bewees zijn vorm te hebben terug gevonden. In de laatste minuut van de eer ste helft namen de Amsterdammers de lei ding op een oogenblik dat Goldenbelt en Leo Hallen elkaar verkeerd begrepen, waar van Blomvliet profiteerde door den bal over den uitgeloopen doelman heen in het net te koppen. (01). In de tweede helft was de wedstrijd totaal van karakter veranderd. Het was niet meer Ajax, dat den boventoon aangaf. Jan Halle gaf bij Go ahead het goede voorbeeld; met fraaie passes dwong hij de tegenpartij tot een defensieve houding. Het duurde niet lang of Koopman bracht den stand op 11. Vijf minuten later hadden de Deventenaren reeds een voorsprong genomen, toen de Ajax-ver- dediging zoodanig in het nauw werd gedre ven, dat een der achterspelers het leder in eigen doel werkte. (21). Met verrassende uitvallen probeerden de hoofdstedelingen het overwicht der roodge len te breken, doch verder dan een schot van Mulders kwam het niet. Een gevaarlijk moment ontstond, toen scheidsrechter van Welzenes aan Ajax een vrijen schop toeken de. Hard schoot Anderiesen op doel, maar even fraai wist Leo Halle den bal weg te stompen. Daarna kreeg Go ahead verschil lende mooie kansen om den voorsprong te vergrooten. Met onveranderd stand kwam het einde van dezen wedstrijd die door de Deventenaren verdiend werd gewonnen en welke door ongeveer 18000 toeschouwers werd bijgewoond. Na-competitie nummers twee. G. V. A. V.—Haarlem (1—2) De laatste wedstrijd voor de na-competitie bracht Haarlem een 21 overwinning, welk resultaat voor de roodbroeken verdiend was. Haarlem had in dezen wedstrijd verreweg de beste kansen, maar vele bleven onbenut. De opstelling was als volgt: Kaan, Van den Berg, Van Gooi, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Hartog, De Winter, Bloemink, Smit, Hamstra. Gedurende de eerste helft ging het spel vrij wel gelijk op, waarbij Haarlem de beste scoringskansen kreeg, welke onbenut bleven. In de Haarlem-achterhoede was ook nu Van Gooi het groote struikelblok, terwijl Kaan zijn doel goed verdedigde. De middenlinie had ei- De tweede helft gaf aanvankelijk het zelfde spelbeeld, met wederzij dsche aanvallen, die de verdedigingen afsloegen. De Winter en Stam mes hadden van plaats verwisseld. In het laatste half uur van den strijd volgde een pe riode, waarin Haarlem een spel demonstreer de, dat voor de G. V. A. V. te machtig was. Een goede pass van Smit benut De Winter, waarna dezelfde speler, als Hartog goed passeert en voorzet, den stand op 12 brengt, met welke cijfers Haarlem wint. BUITEN DE COMPETITIE. ZwaluwenReading (65) Op het N.A.C.-terreln werd Zondagmiddag voor zeven duizend toeschouwers de wedstrijd ZwaluwenReading gespeeld. Het was aanvankelijk niet te zien, dat de Zwaluwen, waarbij Caidenhoven, Van Houtum en De Kok vervangen waren door Van der Linden (N.A.C.), Bool (H.V.V.) en Kools (N.A.C.). de zege zouden behalen. In een geweldigen stortregen werd begon nen. De Engelschen waren onmiddellijk in den aanval. Bij de Zwaluwen vlotte het sa menspel aanvankelijk niet. Daarvan profi teerden de Britten; door een paar fouten van keeper Pötgens, die een zwakke plek in den Zwaluwenploeg bleek, hadden de gasten na twintig minuten een 3—0 voorsprong. Tech niek en positiespel waren bij de Engelschen het best verzorgd en daar de middenlinie der Zwaluwen zich aldoor op verdedigen moest toeleggen, was de aanval vrijwel op zichzelf aangewezen. Daarbij kwam, dat Mijnders bij na niet in het spel betrokken werd; dat was jammer genoeg, want toen de D.F.C.'er wat meer te doen kreeg, deed hij altijd wat goeds met den bal. Hij was het dan ook, die een keurig tegenpunt maakte na een snellen ren (1—3. Als de regen is opgehouden, komen de Zwaluwen er beter in. Hun combinatie sluit beter; het Engelsche doel komt meermalen in gevaar. Simons en Van Spaendonck, welke laatste Brokken vervangt, missen eenige kan sen. Maar Mallée deed het beter uit een vrijen schop en kogelde onhoudbaar in (23). Kort daarop verschalkte de Engelsche mid- voor Sait de Zwaluwen-verdediging (24. De Zwaluwen komen nu geweldig opzetten. Speciaal door het prachtige spel van Adam op den rechtervleugel. Heftige doelworstelingen ontstaan, waarbij Jörissen een kans benut (3—4), met welken stand de rust ingaat. Het tweede gedeelte geeft een ander beeld. Men kan kan niet zeggen, dat de Engelschen ver in de minderheid bleven, doch de aan vallen der Zwaluwen waren veel gevaarlijker. Reeds na 7 minuten benut SDaendonck een keurige pass van Simons (44). Deze gelijkmaker brengt een geweldig vuur in de Zwaluwenploeg. Mijnders is nu de man, die den aanval steeds weer leidt. Hij geeft een goeden voorzet, dien Simons uitstekend benut (54). Kort daarop weet Van Spaendonck een voorzet van den D.F.C.'er in te koppen (6—4). De Engelschen verkleinen door een goed schot van den rechtsbuiten den achterstand (6—5). Met dezen stand kwam het eind. De seriewedstrijden van Ripperda. Eere-Af deeling: V.S.V. 2—T.H.B. 1 5—3 lste Afdeeling: Kinheim 2VI. Vogels 1 22 (VI. Vogels met loten gewonnen.) 3e Afdeeling: VI. Vogels 3—V.V.B. 3 Kinheim 6Schoten 4 Nederlaagwedstrij den Juniores Ripperda-JunioresT.H.B.-Juniores 2—1 0—5 1—3 De uitslagen. R,K. NederlandR.K. België 62 Om het landskampioenschap. S. D. O. U. C—Kolping 2—5 NederlandBelgië (62) Zondag heeft bovengenoemde wedstrijd te Heemstede plaats gehad. Het Nederlandsch elftal was als volgt sa mengesteld: Doel: Pot. Achter: Gigengack en Lint. Midden: Keijzer. Pik en Soomers. Vóór: Koning, Geijbels, Beerenschot, Van der Sande en Hol. In het begin zit er nog weinig teekening in den strijd. Verder dan de backs brengen de re spectieve aanvallen het niet. Ten slotte slaagt de Belgische midhalf Gaignage er in het eerste schot te lossen, dat echter naast gaat. Het is de Hollandsche voorhoede, welke het eerst los komt. Een tweetal hoekschoppen zijn hiervan het voorloopige resultaat. Uit de 2de kopt Beerenschot den bal juist over. De Belgen spelen in het veld heel aardig, doch men krijgt in de eerste minuten van den strijd toch reeds den indruk, dat hun aanval weinig produc tief zal zijn. Onverwacht neemt de Hollandsche ploeg na 4 minuten spelen reeds de leiding, v. d. Sande komt vrij voor keeper Verreijcken, die het harde schot van den Rotterdammer weet te stoppen, doch den bal niet klemvast krijgt. Geijbels krijgt het terugspringende leder voor zijn voeten en bedenkt zich geen moment. (1—0). Gaandeweg wordt de Hollandsche ploeg ster ker. De Belgen zorgen door snelle uitvallen voor de noodige variatie en het is eigenlijk jammer, dat de gasten bij herhaling binnen het strafschopgebied de kluts kwijt raken. Hol schiet dan nog eens hard over, waarna het tempo iets verslapt. Dat het Hollandsche overwicht in deze periode geen doelpunten op levert is voor een niet onbelangrijk deel te wijten aan het uitstekende werk van den Bel gischen linksback Jacobs, die het onze rech tervleugel geducht lastig maakt.. Tien minuten voor de rust krijgt Holland een vrijen trap te nemen wegens te laag kop pen van Van Overbeke. Keijzer plaatst den bal voor het Belgische doel, waar v. d. Sande zijn kans waarneemt door in lastige positie nummer twee voor de Hollandsche ploeg te scoren. 20. Het laatste gedeelte van de eerste helft wordt dan nog zeer interessant. Eerst kon Pot zijn talenten toonen bij een goeden kopbal van Gaignage. Zes minuten voor de rust komt dan toch eindelijk een Belgisch tegenpunt. Ten- grootenhuize passeert onze verdediging om vervolgens Pot met een onhoudbaar schot van korten afstand te passeeren. 21. De vreugde in het Belgische kamp is echter van korten duur. Twee minuten later lost Hol een geweldig hard vleugelschot, dat doel treft en zelfs door het net heen vliegt. 31. Scheids rechter v. Bürger laat dan nog eenige minuten te lang doorspelen, doch er komt geen veran dering in den stand. In de tweede helft scoort Van der Sande na veertien minuten (4—1). Tien minuten later Willem II Middelburg Palemig heeft deze wederom succes (51). Dezelfde eveneens goed het oog in. Toch lukte het G. speler maakt even later het halve dozijn vol V. A. V., vóór rust de leiding te nemen. Bloe-I (61). De Belgische rechtsbuiten verkleint den 1 achterstand tot 62, waarmee het einde komt, 9—8 88 0.83 mink kreeg weer last van zijn knie; hij moest 925 0.33 1 door Stammes worden vervangen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12