DE BILT Kleeren en mode op het Noorderbad. WANDGEDIERTE MAANDAG 3 JUNI 1935 HAASCE M'S DAGBEAC 2 Mr. Stomps spreekt voor de Vrijz.-Dem. Jongeren. Over „Rechtsstaat of Machtsstaat". Over „Rechtsstaat of Machtsstaat" sprak Mr. B. W. Stomps Zaterdagavond in Brink maan voor de Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie, die er een propagan- daavond hield. Na opening door den heer J- L. Pfundt, (de heer D. J. A. Geluk, was wegens ziekte verhinderd), zei Mr. Stomps dat er tegenwoordig gelukkig nog jongeren zijn, die hun evenwicht weten te bewaren en niet toegeven aan een angstpsychose. Onafhankelijke rechtspraak is een der voorrechten die in onze samenleving be staan hetgeen op enkele uiterst-linkschc groepen na, tot nog toe, algemeen werd erkend. In den allerlaatsten tijd is er be halve deze linksche groep, die wel sprak van klasse, justitie enz., een andere gekomen uiterst rechts georiënteerd, die dergelijke ideeën erop na houdt. De heer Stomps kwam hiertoe naar aan leiding van een artikel in Volk en Vaderland waarin o.m. wordt gezegd dat alleen rijkere burgers recht kunnen verkrijgen, een be schuldiging dus van onze rechterlijke macht Bovendien verkondigt de schrijver van dit artikel, zooals de heer Stomps zei, meeningen waarbij hij toont in het geheel niet ter zake kundig te zijn. Bepleit werd namelijkdat de rechter zoo noodig zelfstandig in het rechtsleven der Nederlanders zou moeten kunnen grijpen! Men zou hieruit moeten opmaken dat men verlangt een ingrijpen in bepaalde gevallen, zelfs wanneer de partijen van zulk een inmenging in het geheel niet zijn diend. Bovendien zou de aanbrenging van deze gevallen waarschijnlijk moeten geschie den door een systeem van verklikking een zeer onwenschelijke methode! Debeschul diging dat onverinogenden geen recht kun nen verkrijgen, wordt door de feiten weer legd: men denke slechts aan de pro deo rechtspraak. Wanneer, zooals in het bewuste artikel stond, de rechter moet letten of de partijen wel tot de volksgemeenschap be- hooren, zou dit neerkomen op de vraag: „be hoort de rechtzoekende wel tot de N.S.B.?' Voorts betoogde Mr. Stomps dat het nood zakelijk is dat ook de jongeren zullen blij ven ijveren voor de humane beweging in onze rechtspraak, belichaamd in reclasseering en voorwaardelijke veroordeeling, zaken waar van de fascisten ook niets willen weten. Over de kwestie Gutzeit zei de heer Stomps dat onze eigenwaarde hierdoor wel een weinig is beleedigd. Waarom de man weiger de naar Nederland terug te keeren is on duidelijk. Intimidatie zal hieraan wel niet vreemd zijn. De heer Stomps besloot zijn rede de jonge ren op te wekken ervoor te waken dat in de rechtszaal geen politiek wordt gebracht, weshalve zij dus te strijden hebben voor den rechtsstaat en tegen den machtsstaat. Mej. Dini Noordeloos en mej. Zus Wories leden van het ballet van Tilly Svlon luister den met dans den avond op. Na afloop was er bal. Eerste lustrum „Kenau". Bovengenoemde vereeniging vierde Zaterdag haar vijfjarig bestaan met een feestavond, waarvoor haar leden en genoodigden waren vereenigd in het gebouw Olympia. Kenau's voorzitter, de heer Z we res, opende met welgekozen woorden het feest waarbij hij een terugblik gaf op de afgeloopen jaren. Het bleek, dat Kenau in haar beginperiode rnoei- leijke tijden had meegemaakt, maar die had overwonnen. De H. V. B. was vertegenwoordigd door zijn voorzitter en penningmeester de heeren A. v. d. Aart en Chr. Boeree. Eerstgenoemde sprak bestuur en leden met een geestig speechje toe en bood bloemen aan De heer Schrama verzorgde het humoristi sche gedeelte van den avond; hij wist de aan wezigen den geheelen avond te amuseeren. Tijdens het bal was het ook heel gezellig. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.25 1/2 Berlijn 59.75 Parijs 9.06 Brüssel 25.05 Zurich 47.97 1/2 New York 1.48 5/8 ORGELCONCERT Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo- kerk te Haarlem, op Dinsdag 4 Juni 1935, 's avonds van 8 1/49 1/-* 4ur, door den heer George Robert. Programma. 1. Fantasia Super: Komm, heiliger Geist, Herre Gott, j. s. Bach Aria, j. s. Bach 3. Adagio en Allegro uit het Concert F. gr. t. (koekoek en nachtegaal), G. F. Handel i. Sonata da Chelsa, H. Andriessen Tema con variazioni e finale. 5. Choral, A. Honegger 0. Morceau de Concert, A. Guilmant VAN DE PIER GEVALLEN. Zondagavond omstreeks 7 uur is de 12- jarige B. uit Haarlem, die per fiets over de Zuidpier reed met een der wielen tusschen de rails geraakt, die op de pier zijn aange bracht. Hij viel van de pier op een der blok ken, die aan den buitenkant zijn aange bracht en brak zijn rechterpols. Eenige leden van het Roode Kruis verleen den eerste huip, waarna hij op medisch ad vies naar het Ant-oniusziekenhuis is overge bracht LANDDAG DER REMONSTRANTEN. De gemeente Haarlem is als centrum aan gewezen voor de gewestelijke landdagen dei- Rem Broederschap in Noordholland. Verleden jaar had hier ter stede op 23 September de Lanndag plaats. Thans is Alkmaar bereid den Landdag 23 Juni a.s. te ontvangen. De Haar lemmers zullen dien morgen 9.03 vertrekken, aankomst 9.45 en worden dan als de van el ders komenden geleid naar het schuilkerkje in het „Fnidsen". Na de Godsdienstoefening, die te 10.30 begint onder leiding van Ds. Rappold wordt koffie gedronken in de lokalen van de Vrijzinnig Christelijke Jongeren Gemeente.. Dan staan de autobussen gereed om de verga derden door het echt Noordhollandsche land schap naar de eeuwenoude Remonstrantsche gemeente te Hoorn te brengen. In het kerkge bouw aldaar heeft de lezing plaats over het onderwerp, dat denzelfden dag op alle gewes telijke landdagen aan de orde gesteld wordt n.l. „De Remonstrantsche Broederschap in de Branding", door Mr. A. Koelma. Er is gelegen heid tot eenige gedachtenwisseling. Verder zul len verschillende bezienswaardigheden van Hoorn, o.a. ook de ligging aan het IJselmeer in oogenschouw worden genomen. Voor moderne optiek en billijke: prijsberekening is uw adres CAREL VAN HUIZEN, Opticien. KI. Houtstraat 13 Telefoon 14112 Leverancier van alle Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) meldt: 765.2 m.M. te 747.6 m.M. te REMONTSTRANTSCHE BROEDERSCHAP. De algemeene vergadering der Rem. Broe derschap zal 3 en 4 Juni a.s. te Utrecht plaats hebben onder voox-zitterschap van onzen stad genoot, Dr. A. H. Haentjens. Het aantal leden vei-meei-derde met 23 en steeg daardoor tot 17117. Aan het seminarium te Leiden studee- ren thans 8 mannelijke en 7 vrouwelijke stu denten. BESTUUR REM. GEMEENTE. In het bestuur der Remonstrantsche gemeen te te Haarlem zijn gekozen de da-mes mevr. M. E. J. de WijsRobinson en mej. L. A. C. de Clercq van Weel en deheeren H. van Boi-ssum Buisman en Mr. P. Tideman. Ontslagen Lloyd-personeel protesteert. Tegen de wijze, waarop het ontslag is gegeven. JONGEMAN UIT EEN WATERTOREN GEVALLEN. De 19-jai-ige M. v. d. L., die in den water toren van een jamfabriek aan den Bi-eda schen weg te Breda geklommen was, is van een hoogte van ongeveer 15 M. omlaag ge stort. De jongen bleef liggen op een plat dak. Behalve een arm- en beeiibreuk had hij een zware hersenschudding opgeloopen. Per auto is hij naar het St. Ignatius-ziekenhuis ver voerd, waar hij aan de gevolgen is ovei-leden. OPMERKINGEN VAN LEZERS VERNIELING VAN VERKIEZINGSBILJETTEN Een abonné schrijft dat nauwelijks na plaats- sing der verkiezingsborden, die immers het doel hebben straatkladderij tegen te gaan, de propaganda-biljetten zijn beschadigd of ver nield. Hij vindt dit niet alleen een laffe ma nier van doen. maar tevens een gevaarlijke handelwijze, ongeacht de motieven van deze vernieling. Immers zal politie en publiek z.i. hebben te waken voor de bescherming van deze wettelijke mogelijkheid propaganda te maken en de vandalisten te bestraffen. AGENDA MAANDAG 3 JUNI Frans Hals Theater: „Prinses voor dertig dagen." 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Alleen op de wereld". Op het too- neel: Lupesco Sisters, equilibristen. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „In de haven van San Fran cisco". Doorloopende voorstelling 711.30 u. Rembx-andt Theater: Josephine Baker in „Zou-Zou". Op het tooneel: Les Diodattis, porceleingroepen. 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 4 JUNI Gx-oote Kex-k: Orgelbespeling, 8.159.15 u. N.V. van W^veren's Graanhandel Jaarl. algem. vergadering van aandeelh. Kenaupark 5, 11 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. In verband met de moeilijkheden bij den Koninklijken Hollandschen Lloyd en het daar uit voortgevloeide ontslag van het overgroote gedeelte van het vaste walpersooneel, heeft er een vergadering van het ontslagen kan toorpersoneel in een van de zalen van het Lloyd Hotel plaats gehad. Na zeer levendige discussies werd met al gemeene stemmen besloten om door middel van een gekozen commissie een onderhoud bij de directie aan te viagen met de opdracht als haar standpunt te kennen te geven, dat de wijze waarop dit ontslag heeft plaats gevon den onder den texmijn van slechts een maand voor het kantoorpersoneel en van een week voor de weekgelders, zelfs na een dienstver band van 25, 30 jaar en meer, onder geen voorwaarde kan worden aanvaard nu er gee nerlei uitkeering aan het personeel in uit zicht wordt gesteld. De commissie verdedigde bij de directie eenige door de vergadering geformuleei-de eischen, welke erop neerkomen, dat bij inwil liging daarvan, althans de naaste toekomst minder dreigend zal zijn. Zaterdagmoi'gen vervoegde zich een kleine delegatie bij de Di rectie en Bewindvoerders om nogmaals met klem en kracht van argumenten aan te drin gen op een voor de ontslagenen bevredi gende regeling. In de 's middags daarop ge houden bijeenkomst van kantoor- en wal personeel werd vex-slag uitgebracht van beide besprekingen en werd besloten de Commissie opdi-acht te geven in overleg te treden met de intusschen gevormde centrale commissie uit de Vakvereenigingen tot beraad over de verder te voeren actie. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HAN DELSVORDERINGEN OP DUITSCIIE DEBITEUREN. In de week vaxi 27 Mei tot en met- 1 Juni 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM 700 000 van de op haar Sonderkonto bij de Deut-sche Verrech nungskasse uitstaande vorderingen met- de begunstigden afgerekend. De nummers ver deze posten liepen van 77033 tot 77113. Het totale bedrag van de oo het Sonderkonto uitstaande posten die nog niet tot uitbeta ling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM 51,7 millioen. De Sondei'konto- posten waarvoor koersfixeering is vei-kregen. zijn hieronder begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezelfde pe riode in totaal een bedrag van ongeveer RM 500.000 met de begunstigden afgerekend Het hoogste afgerekende volgordenummer was 15549. Het totale bedrag van de op het Treuhander konto Niederlande uitstaande vorderingen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM 18.9 millioen. De Treuhanderkonto-posten waar voor koei-sfixeering is verkregen, zijn hier onder begrepen. ZESDE AFDEELÏNG NATIONALE LUCHT- VAARTSCHOOL GEOPEND. Hoogste barometerstand Jan Mayen. Laagste barometerstand Valentia. en voorspelt: Zwakken tot matigen, meest Zuidwestelij ken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijk opkla ringen. Waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer. Weinig verandering in tempei'a- tuur. Uit het Buitenland Nog regenachtig weer verwacht. Tusschen de vrij standvastige hoogedruk- king ten borden van IJsland en een op komende hooge drukking in Zuidwest-Europa strekt zich een reeks van lagedrukgebieden uit, waarvan het belangrijkste ten westen van Ierland vrij stationair blijft, terwijl daalge- bieden zich over onze omgeving bewegen waarbij gisteren plaatselijk onweer voor- kwara. Behalve in Oost-Duitschland is de lucht bijna overal zwaar bewolkt. Ook in het Ka naal is eenige opklaring. In Oost-Frankrijk en West-Duitschland valt ndg x-egen. In Noor wegen regen en sneeuw, op de Britsche eilanden op verscheidene plaatsen regen. In 't Noordwesten is de temperatuur sedaald Duitschland merkbaar gestegen. Alleen aan de Noorsche kust en bij Iex-land en het Kanaal waaien krachtige winden. De toevoer van vochtige lucht uit het Zuid westen en van betrekkelijk koude lucht achter de depressie om uit het Noordoosten zullen voorloopig nog regenachtig weer veroorzaken bij ongeveer normale temperatuur. Barometer Stand van heden 757 m.M. Voiige stand 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726. Thermometer 3 Juni: Hoogste gisteren 64 F. Laagste heden nacht 54 F. Hoogste heden tot 12 uur 64 F. Total? verdelging van Kakkerlakken, Torren, Krekels, enz. Firma H. VAN LOON - Tel. 23037 ZUIVERAARS Marnixstraat 116 Haarlem (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKEN STAND HAART ."FM, 3 Juni. Bevallen 30 Mei: M. E. Baderv. Maris, z.; 31 Mei: A. Hooglandde Bak, d.; A. v. d. HorstPraag, d.; A. van DeursenJansen, d.; E. BusscherHilbrants, z.; J. M. Voetelink Westerman, z.; J. M. BuijsWeber, z.: 1 Juni: J. C. BreemsDriessen, z.; J. H. M. Zethof Seesink, z.; A. M. C. S. GrandiaKeevel, z.; Overleden 29 Mei: C. H„ 2 j„ z. v. W. F. Seki-eve, Elzenplein; 30 Mei: G. du Fijan, 36 j„ Fi-ankestraat; 31 Mei: D. W. Slendersv. Beek, 37 j„ Molukkenstraat; M. P. Ruurda Korthoven, 67 j.. Flox-esstx-aat; A. P. Bouw meester, 14 j„ Leliestraat; H. C. Rustman, 50 j„ Schalkwijkerstraat. Waf dezen zomer aan het strand zal worden gedragen. Zondagmiddag werd op het Noorderbad een modeshow gehouden. Het zonnebad-terras was geheel gepavoi- seerd. Vooral toen het zonnetje doorbrak lever de het een vroolijk gezicht op. In het begin, toen donkere wolken de lucht bedekten en loodgrauw weerspiegelden in de zee staken de gekleurde vlaggetjes wel wat al te scherp af tegen de omgeving. Misschien is het ook aan de donkere luchten te wijten, dat we de eerste badpakken die werden voorgedragen en die voor 't meerendeel fel geel van kleur waren, wat erg opvallend vonden. Waarschijnlijk zul len deze kleuren in de felle zomerzon minder opvallend lijken. Over 't algemeen waren de kleuren der bad pakken minder fel dan vorige jaren. Uitste kend voldeden de zacht-rose en zilvergrijze tinten. De kleurige Schotsche ruit schijnt weer in ongenade. Slechts een Schotsch-geruite short werd voorgedragen. Ook de strandpyjama schijnt minder gedragen te worden dan vroe ger. Daarentegen maken de shorts, in verbin ding met plastrons en sweaters in allerlei vorm en kleur veel opgang. Groot was ook de verscheidenheid van strandjurken, die aan de rugzijde open of ge sloten gedragen konden worden. Ook werden deze al of niet met een sweater gedragen. Practisch vooral in het voor- en najaar leken ons de badpakken van grof geribde weefsels, meestal in effen kleuren, waarvan enkele o.i. minder gelukkig versierd waren met groote ge kleurde knoopeix. De wel flatteuse, maar aan ons winderige strand onpractische zeer groote hoeden be- axxtwoorden weinig aan hun doel, omdat zij, zoodra er maar even een windje waait, alleen in de hand gedragen kunnen worden. Ook de doorschijnende parasols, die vooral als ze ge kleurd zijn een aardig effect te weeg kunnen - brengen, zullen aan de winderige zeezijde waarschijnlijk meer last dan voordeel brengen. Uiterst doelmatig lijken ons de wikkelrokken, die in verschillende lengten van heel kort tot over de kuiten gedragen werden. Nog dienen we te vermelden, de groote ver scheidenheid van strandtasschen, waarvan sommigen eenvoudig van vorm met aardige versieringen, anderen in den vorm van schoot hondjes enz. De volgende modeshow wordt gehouden 00 Zondag 16 Juni. NEDERLANDSCHE UNIE VAN RELLAMYANEN. Bovengenoemde Unie houdt op Dinsdag Juni a.s. in Restaurant KÖhiinger, Jans- straat 55 te Haarlem een vergadering tot oprichting van een afdeeling der Unie in Haarlem. Spreker Th. Kruijt. AUTOMOBILIST VERLOOR 640. Zondagmiddag zagen twee jongens op den Bloemendaalschen weg, dat uit een auto een pakje viel, dat er oogenschijnlijk waardeloos uitzag. Een onderzoek bewees echter, dat het f 640 bevatte. Een bewoner van een perceel, waarvoor de auto stilgestaan had, riep de jongens binnen en stelde de politie van de vondst op de hoogte. De bestuurder van de auto keerde eenigen tijd later terug en ver klaarde f 640 te hebben verloren. Het geld is daarop aan den rechtmatigen eigenaar ter hand gesteld. CREDITEURENLIJST. Het weekblad Handelsbelangen neemt op de crediteurenlijst in faillissement van C. Cassee. wijnhandelaar te Bloemendaal. Deze lijst telt 40 crediteuren met een totaal pas sief van f 41.307.92 waarvan preferent f 18.579.26 en betwist f 2.919.65. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteur is N.V. Levens- verz. „Holland" geldleening le hypotheek preferent f 10.469.25. AANBESTEDINGEN. De directie van de Genie heeft heden, Maandagmorgen, in de voormalige Infanterie kazerne aan den Koudenhorn aanbesteed 1. Het verven van militaire gebouwen en werken te Haarlem Laagste inschr. Koster en Zilverberg te Amsterdam, voor f 1750. 2. Voorzieningen aan militaire gebouwexx en werken van Uitgeest tot Velsen en bij IJmuiden. Laagste inschr. P. C. Dubbelt, te IJmuiden-Oost, voor f 2138. 3. Voorzieningen aan militaire gebouwen en werken ten Oosten van Haarlem en in den Haarlemmermeerpolder. Laagste inschr. H. Bax en Steenkist te Haarlem voor f 4183. 4. Het verven van militaire gebouwen en werken ten Oosten van Haarlem en in den Haarlemmermeerpolder. Laagste inschr Koster en Zilverborg te Amsterdam, voor f 940. VOOR „V AC ANTIEBEZIGHEDEN". Doordat meer dan de helft van de col lectanten voor „Vacantiebezigheden" Zater dag niet opkwam is de opbrengst der collecte zeer laag gebleven,n.l. f 273.48 bruto. Ongetwijfeld zijn door het geringe aantal Onder groote belangstelling uit burgerlijke collectanten vele stadgenooten niet in de ge en militaire kringen is op het vliegveld .Mo- legenheid geweest van hun belangstelling lenheide" te Gilzen-Ryen de zesde afdeeling. blijk te geven, voor hen deelen we nog even der Nationale Luchtvaartschool officieel öpend, aan welke opening tevens een groot yliegfeest verbonden was. mede dat giften gestort kunnen worden op giro 154315 van den penningmeester W. Bar- neveld. JUBILEUM F. D. VAN KEULEN Heden, Maandag, was het 25 jaar geleden, dat de heer F. D. van Keulen, vooi'werker van den weg, in dienst trad van de N. Z. H. T. M. De jubilai'is had den dag vrij af en ont ving te zijnen huize bezoek van den Chef van Exploitatie, Ir. B. Nugteren en den Hoofdop zichter van den weg, den heer W. van Zanen, die hem namens de directie de gebruikelijke enveloppe overhandigden. Een deputatie van het Jubileumfonds bood hem namens dat fonds een gouden horloge met oorkonde aan. VEERTIG JARIG JUBILEUM. De lieer G. Hendriks, Vijfhuizen, Hiaarlem- mermeer, herdacht heden den dag waarop hij zich 40 jaren geleden als vervener vestigde en tegelijkertijd het agentschap van de Le vensverzekering-Maatschappij „Haarlem" Wilsonsplein 11, Haarlem, van zijn vader over nam. Op zijn veenderij wapperde de nationale vlag en in zijn huis ontbrak het hem niet aan belangstelling. Van de Directie en het personeel der Maat schappij „Haarlem" ontving hij mooie bloem stukken, alsmede de gebruikt' enveloppe. De feestvreugde voor dit dubbele jubileum werd helaas getemperd door ziekte van een zijner huisgenooten. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De Raad van deze gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Donderdag 6 Juni a.s. des namiddags te 2 uur, tot het behande len van de volgende punten: Ingekomen stuk ken en mededeelingen; regeling betreffende toelating van leerlingen uit de gemeente Haar lemmermeer op het Amsterdamsch Lyceum; aanvaarding van een legaat van wijlen M. v. d. Heuvel te Nieuwer-Amstelnadere vaststel ling van de pensioengrondslagen voor burge meester, secretaris en ontvanger; nadere vast stelling van het loon van den gemeente-tim merman; subsidie aan het crisis-comité Aals meer; nadere vaststelling van de verordening- op de heffing van besmettelijke ziekten-gel- den; wijziging van de verodening- tot heffing van opcenten op de hoofdsom van de gemeen tefondsbelasting in de gemeente Haaxdemmer- rneer; eenige financieele regelingen betref fende de gemeente-begrooting voor de dienst jaren 1934 en 1935; aanvragen van voorschot ten aan het Rijk krachtens de Landarbeiders- wet; verzoek van het bestuur van de vereeni ging „Vooruit" in zake het con co urs-hippique^ verzoek van de directie van de Levensverzeke ringmaatschappij Utrecht en anderen, tot het bekomen van vergunning voor het maken van nieuwe wegexx en de exploitatie als bouwter rein van enkele perceelen, gelegen nabij den. Sloterweg en den Spaarnwouderweg; Intrek king van het raadsbesluit van 23 Augustus 1934 in zake vaststelling van een uitbreidings plan voor de Badhoevebuurt; voorloopige vast stelling van het uitbreidingsplan voor Schip hol; continuatie van de loopende overeenkomst' met de gemeente Haarlem in zake den keu ringsdienst voor vee en vleesch; aanduiding van nieuwe wegen in het luchtvaartdorp;j nadere vaststelling van de algemeene politie verordening. AUTO-RITTEN VOOR OUDEN VAN DAGEN. De door de Oranje-vereeniging te Hoofddorp georganiseerde auto-rit voor ouden van dagen is definitief bepaald op Dinsdag 6 Juni a.s. De tocht vangt aan 's middags te 1 uur op het Marktplein en gaat dan over Heemstede, Haar lem, Beverwijk en Castricum, met Bergen als eindpunt. Voor inwoners van Nieuwvennep en omge ving is de auto-rit definitief vastgesteld op Woensdag 19 Juni a.s. met als route over den Haag naar Scheveningen. BLOEMPJESDAG. Het bestuur van de Burgemeester Slob- Stichting „Tehuis voor ouden van dagen", heeft besloten een bloempjesdag te organisee- ren. AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding van het bou wen van een woonhuis met schuur voor den heer Th. G. Hoos, werd het laagst ingeschre ven door: Perc. I W. Maas alhier f 1645; Perc. II H. Koopman te Hoofddorp f 1340; Perc. I en II te zamen Gebr. van Luiing alhier f 3027; Perc. III F. H. J. Prins te Hoofddorp f 315; Perc. IV N. C. Groeneveld te Hoofddorp f 295; Massa J. van Scheppingen te Hoofddorp f 3625. AERDENHOUT FIETSTER SLIPTE. Een fietster slipte Zondagmiddag bij Bls- wout op den kant van den weg en kwam zoo danig te vallen, dat zij een gapende wonde onder de knie kreeg. Per auto werd zij naar Zandvoort vervoerd, waar Dr. Tichelaar de eerste hulp verleende. Hierna werd zij naar haar woning in de Noorderstx-aat vervoerd. ZANDVOORT UITSTAPJE O. S. S. De grootste adspiranten van de gymnastiek vereeniging O.S.S. te Zandvoort hebben Zon dag een heel prettigen dag beleefd. Onder leiding van den heer en mevrouw Van Pagee maakten zij een uitstapje naar de Pyraxnide van Austerlitz. De reis werd hierna voort gezet tot bij Amersfoort, waar de jeugd eeni gen tijd in vrijheid stoeien en ravotten kon in bosch en héide. Onxstx-eeks 7 uur waren zij moe, maar wel voldaan in Zandvoort terug, waar zij werden .opgewacht door een groot aantal ouders, die allen blijkbaar verheugd wax-en, dat zij hun kroost na eer. afwezigheid van een vollen dag weer in hun armen konden drukken. PLATOFF-KOZAKKENKOOR Vrijdag, 7 Juni zal het Platoff-kozakkexx- koor onder leiding vaxi dexi heer N. Costru- coff een concert geven in Monopole.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2