UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE WINTERKONING, MAANDAG 3 JUNI 1935 H AARLÉ M'S DAGBLAD 4 Caillaux voorloopig minister van financiën in de regee. ring-Bouisson. Totdat de financiëele toestand hersteld is. „Beslist aanhanger van de handhaving der munt". Het Zwitsersche „crisis-initiatief" bij volksstemming verworpen. Frankrijk. Caillaux voorloopig minister van financiën. Reu Ier meldt uit Parijs, dat Palmade de portefeuille van financiën geweigerd heeft. Caillaux, voorzitter van de financieeie Se naatscommissie, wordt minister van financiën Nader wordt gemeld: Caillaux verklaarde, dat hij slechts minister van financiën zou blijven voor den tijd noo- dig om de financiën te herstehen. ..m'^scMen maar drie weken," zei hij: „Vervolgens zal ik mij tevreden stellen met den post van minis ter van staat. In ieder geval ben ik beslist tegen ieder soort devaluatie en een beslist aanhanger van de handhaving van onze munt." Caillaux heeft een onderhoud gehad met den afgetreden minister Germain-Martin en zijn onwrikbaren wil betuigd de goudpariteit van den franc te handhaven, meedoogsnloos tegen de speculatie tegen de valuta op te tre den en elke devaluationistische tendenz te be strijden Het is mogelijk dat Caillaux de hulp van een parlementslid zal inroepen voor zijn ar beid. Zwitserland, Het „crisis-initiatief" bij volksstemming verworpen. De voorstellen inzake het crisis-initiatief zijn bij volksstemming verworpen met 566.000 tegen 426.000 stemmen. Het is aanvaard door vier en afgewezen dooi 18 Kantons. Het percentage kiezers bedroeg 84 procent. Het Crisis-initiatief waartoe de stemgerech tigde Zwitsers Zondag naar de stembus waren geroepen moest uitmaken of in de grondwet nieuwe bepalingen moesten worden opgeno men ter bestrijding van de crisis en haar ge volgen. Het betreft een voorstel dat was uitgegaan van de vakvereenigingen. de Sociaal-Democra ten, de personeelsbonden en andere organisa ties en dat door rond 335.000 stemgerechtigde personen onderteekend was. Het voorstel had o.a. ten doen een loons verlaging voor werknemers te verhinderen. Van de groote politieke partijen hadden de Vrijzinnig-Democraten en de Katholiek-Con servatieven zich tegen het voorstel uitgespro ken de Sociaal-Democraten ervoor. De tegenstalders van het voorstel waren van meening dat de voorgestelde wijziging in de grondwet het economisch leven dreigde te socialiseeren en een devaluatie zou mee brengen van den Zwitserschen Franc. Amerika. Nu de N. R. A. buiten werking is. In verband met de N.R.A. waren door en tegen de regeering 411 zaken aanhangig ge maakt. Thans heeft president Roosevelt met 'wet oog op de beslissing van het Opperste Gerechtshof goedgekeurd, dat deze zaken +~vder blijven rusten. Italië. De pers tegen Engeland in het geweer. De Noord-Italiaansche bladen plaatsen de mobilisatie van drie nieuwe divisies op den voorgrond en wijzen opnieuw op de nood zakelijkheid van verdediging der Italiaansche veiligheid. De Popoio d'Italia schrijft, dat Italië zich geplaatst ziet voor een openlijke bedreiging, die binnenkort tot een explosie moet leiden. De Corriere della Sera schrijft, dat de mythe van de traditioneele Engelsch-Itaiiaansche vriendschap ditmaal wel eens een gevoeligen klap zou kunnen krijgen, wanneer het belang rijkste deel der bladen aan gene zijde van het Kanaal zijn taal niet wijzigt en zijn stand punt niet herziet. De Gazette del Popoio schrijft, dat het En- gelsch-Fransch-Italiaansche front van Stresa na enkele dagen een Engelsch-Fransch-Abes- synisch front schijnt te worden. Op een dergelijke monstruositeit heeft men reeds te Parijs gewezen, doch nog niet te Londen, waar een heftige campagne tegen Italië de verraderlijke basis van de „traditioneele vriendschap" der Engelschen aan Italië dui delijk aan het licht brengt. Dukscfolamd. Dr. Frich waarschuwt „de saboteurs der nat.-soc revolutie" In een te Erfurt gehouden rede heeft de rijksminister van Binnenlandsche Zaken, dr. Frick een rede gehouden, waarin hij waar schuwende woorden liet hooren aan het adres van degenen, „die gelooven, dat het met de nationaal-socialistische revolutie niet snel genoeg gaai en die radicalere maatregelen verlangen. Wanneer men het verleden van deze .150 pCt." nationaal-socialisten nagaat- aldus de minister, dan blijkt het vaak. dat zij vroeger tot onze tegenstanders behoorden of onverschillig stonden tegenover onze Dewe- ging. Deze menschen beteekenen een groot gevaar. Zij zijn in werkelijkheid saboteurs der natio naal-socialistische revolutie. Wij weten zelf heel goed. dat er nog groote problemen moeten worden opgelost. Maar zoo min als het Joden vraagstuk kan worden afgedaan met ingewor pen vensterruiten, evenmin kan de politie- knuppel een einde maken aan den kerkstrijd". Met betrekking tot den kerkstrijd herhaalde de minister het bekende standpunt der regec- ring. dat dc staat zich niet wenscht te mengen in geloofsaangelegenhedëh doch dat nauwlet tend zal worden toegezien, dat de kerk haar eigen gebied niet overschrijdt Bezwaren tegen het Fransch- Russische pact. Koster, de Duitsche gezant te Parijs, heeft aan de Quai d'Orsay een memorandum van zijn regeering overhandigd, dat een reeks van bezwaren tegen het Fransch-Russische verdrag bevat. Het memorandum geeft te verstaan, dat genoemd verdrag in strijd is met dat van Locarno en evenals het Tsje- chisch-Russische verdrag niet in alle opzich ten zich laat vereenigen met de bepalingen van het Volkenbondspact. Daarom kan naai de meening van de rijksregeering met beide verdragen geen rekening worden gehouden, wanneer van Duitsche zijde wordt toegestemd in een opneming van verdragen van weder zij dschen bijstand in een collectief systeem van niet-aanvalsverdragen. In welingelichte politieke kringen te Parijs wordt er tegenover de Duitsche mededeeling op gewezen, dat het Fransch-Russische ver drag geen inbreuk kan maken op het ver drag van Locarno Het door Lava! en Lit- winof onderteekencie pact onderscheidt zich in zijn formuleering zoo goed als niet van de verdragen tusschen Frankrijk en Polen en dat van Locamo. De Duitsche regeering heeft dit memoran dum ook doen toekomen aan de regeeringen te Rome. Londen en Brussel. Laval heeft het stuk reeds in studie genomen en zal waar schijnlijk Dinsdag zijn antwoord aan Berlijn doen toekomen. Aanslag op Uruguay's president. Tijdens bezoek van president Vargas. De president van Uruguay, Gabriel Terra is blijkens een Reuterbericht uit Montevideo bij een aanslag op zijn leven, gewond. De aanslag had plaats, terwijl de president een feest in het hippodroom bijwoonde, ter eere van president Vargas van Brazilië, die op het oogenblik een bezoek aan Uruguay brengt. Zware overstroomingen Nebraska. Eerste berichten melden honderden dooden. Uit Mocook in Nebraska wordt gemeld, dat Zaterdag de Repuöiikeinsche Rivier buiten haar oevers is getreden en groote gebieden heeft overstroomd. De schade wordt op vele miliioenen debars geraamd. Volgens de eer ste berichten zijn er ongeveer honderd doo den. Twaalf menschen in de Wolga verdronken. Passeerend schip liet drenkelingen aan hun lot over. Op de Wolga is Zondag een ongeluk ge beurd, waarbij twaalf menschen om het le ven zijn gekomen. In de nabijheid van een spoorbrug is een motorboot, waarmede 28 personen werden overgezet, omgeslagen. Slechts zestien der opvarenden gelukte het, zich te redden; 12 personen verdronken. Tot dusverre heeft men nog slechts van één hunner het lijk kunnen bergen. Het agentschap Tass meldt, dat de be stuurder van de motorboot, die pas een maand dienst deed. niet het- geringste begrip had van het besturen van een boot. De ge redden hebben medegedeeld, dat door de op varenden van het oasseerende schip „Birjoe- sa" geen pogingen zijn gedaan om de dren kelingen te redden. Kapitein en bootsman van dit schip zijn in arrest gesteld. DUITSCHE GEZANT IN COLUMBIA MISHANDELD. De Duitsche gezant te Bogota is op een wan deling buiten de stad aangevallen door drie, personen, die hem zoodanig mishandelden, dat hij het bewustzijn verloor. Zijn negenja rige zoon, die hem op de wandeling verge zelde, ging, nadat de aanvallers gevlucht wa ren. hulp halen, waarna de gezant in een ziekenhuis werd opgenomen. Zijn toestand is bevredigend. De drie aanvallers zijn door de politie gearresteerd. Veertigduizend dooden in Beloedsjitan? Zandstormen belemmeren liulpverleening. Reuter meldt uit Simla: Het aantal dooden bij de aardbeving in Beloedsjistan bedraagt volgens een niet-offi- cieele raming 40.000. Hiervan zijn alleen in Quetta 26.000 personen om het leven geko men. Te Quetta is de brand in de hoofdstraten gebluscht. Onder leiding der militaire autori teiten is men bezig met het bergen der vele honderden, die onder de puinhoopen bedolven zijn. In de stad is de uitzonderingstoestand afgekondigd, aangezien men verwacht, dat. roofzuchtige grensstammen de stad zullen aanvallen. In den nacht van Zaterdag op Zondag wer den uit Quetta nieuwe aardschokken ge meld. De op 6 KM. ten Oosten van Quetta ge legen vulkaan Sharig is gaan werken en braakt lava en zwaveldampen uit. Den geheelen Zondag heeft boven een deel van Beloedsjistan een zandstorm van onge wone heftigheid gewoed, waardoor het on mogelijk werd naar Quetta te vliegen. De watervoorziening té Quetta is stilgelegd. Er bestaat gelukkig voorloopig geen gebrek aan levensmiddelen, doordat men veel vee per trein naar Quetta heeft kunnen vervoe ren. De telegrafische verbinding met Quetta is nog steeds verbroken. De uitbarstingen van den Sharig hebben opgehouden. Gemeld wordt nog, dat in Mastoeng het s an tal dooden 5000 bedraagt. GAAN VON ECKIIARDT EN GöMBöS DUELLEEREN? Tusschen de beide leiders der oppositie in Hongarije, Graaf Betlen en Tibor von Eek- hardt is overeenstemming, bereikt, waarna laatstgenoemde, die leider is van de partij van kleine boeren, meldt het D. N B. een uitdaging voor een'duel heeft gezonden aan den pre mier Gömbös. Graaf Bethlen heeft nl. ver klaard. dat Gömbös hem dingen heeft mede gedeeld, welke hem aanleiding zijn geweest- voor zijn vroegere scherpe aanvallen op Tibor von Eckhardt. Het zijn* deze mededeelinL van Gömbös waarvoor von Eckhardt ophelde ring. of ridderlijke genoegdoening wenschi Tooneelspelers voetballen tegen zangers. Rudolf Forster deed den aftrap. (Van onzen Weenschen correspondent). Het komt tegenwoordig herhaaldelijk voor, dat voetbalvelden of andere sportterreinen gebruikt worden om er tooneelvoorstellingen en opera-uitvoeringen te laten plaats heb ben, waarbij men dan altijd heel veel figu ranten kan laten optreden en waarbij men tevens een geweldig groot aantal toeschou wers kan bergen. Op het enorme voetbal veld op de Hohe Warte te Weenen, waar ai heel wat internationale matches gespeeld zijn, zal dezen zomer weer door een Italiaan sche „stagione" een reeks van Italiaansche opera's uitgevoerd worden. Op de tribunes voor de toeschouwers worden 24.000 zit- en 20.000 staanplaatsen gemaakt. Soms komt het voor, dat kunstenaars, in dit geval tooneelspelers en zangers, zelf als sportsmen in het krijt treden. Dit. is voor de Weeners altijd een kolfje naar hun hand Zij houden van wedstrijden, waarin bepaalde categorieën van menschen op het voetbalveld tegenover elkaar komen te staan. Elk jaai bijvoorbeeld spelen de stamgasten van het café aan den Ring, waar ik bij mooi weer des morgens op het terras mijn binnen, en buitenlandsche couranten pleeg te lezen tegen het personeel van dit établissement De keliners en de piccolo's en de jongen uit de keuken meten zich met de doktoren, de advocaten en de handelslieden, die eiken dag hun kopje koffie in 't lokaal savoureeren Reeds weken tevoren wordt druk over dezen wedstrijd gesproken, niet meespelende stam gasten koopen entréebiljetten om naar de met te kunnen komen kijken, en dagen later vormt de match nog steeds hét groote onder werp van gesprek. Het is langzamerhand usance geworden, dat ook de groote kunstenaars ,die beroem de helden op de planken zijn, waar zij steeds door het publiek uit de zaal toegejuicht wor den, eens in de buitenlucht op een groen veld laten zien wat zij feitelijk van de schoone voetbalkunst geleerd hebben en wat. zij ervan terecht brengen. De leden van het ensemble van het Burgtheater hebben al eens tegen de leden van het ensemble van de vermaarde Weensche opera gespeeld En thans heeft een wedstrijd plaats gehad tusschen zangers en tooneelspelers. Deze match werd op een voetbalveld in den Prater gespeeld. In zeker opzicht moest men aan een tooneelvoorstelling of aan een opera-uitvoering denken. Ook hier bleek heel veel belangstelling te bestaan voor vrij kaarten. Voor het loket, waar de koefnoen- tjes te krijgen zouden zijn. ontstond een heftig gedrang. Men had op in het gehee) ongeveer achttienduizend toeschouwers ge rekend, maar er waren veel minder lieden komen opdagen. Vóór het begin van den grooten strijd van de acteurs tegen de zangers had men nog een voorspel: een match tusschen scheids rechters en sportjournalisten. De sportpers- memchen waren geheel in het wit gekleed, zooals het lieden die de onschuld zelve wil len zijn, betaamt. Zij hadden herhaaldelijk in hun bladen in minder vleiende bewoor dingen over de prestaties en over de eer lijkheid of oneerlijkheid van de diverse scheidsrechters geschreven, die nu eens „fijn" wraak op hen wilden nemen. De scheidsrechters hadden roode pakjes aan en •zagen eruit als vleeschelijke duivels. Zij speelden dan ook met een duivelachtige sluwheid en behendigheid en een helschen moed en zij versloegen de persmuskieten met. 3—1. Nu traden de kunstenaars ïn het strijd perk. Zij werden met gejuich begroet. Het leek wel. alsof het gladiatoren waren, die een Romeinsche arena binnentraden. Van de zangers stond Hans Unterkirchner. de lange, slanke held in tal van bakvisch- droomen, in de goal en aan den anderen kant was Robert^ Valberg onder de lat ge plaatst. Mijn lezers kennen hem allen, zij hebben hem al vaak genoeg op het witte doek gezien en een ieder weet wel. dat- hij een aardig dik buikje heeft (eigenlijk had ik hier maar beter van een buik dan van een buikje kunnen spreken!) Hij vulde een gopd gedeelte van het doel. Rudolf Forster had in een eere-loge plaats genomen. Men kwam hem daaruit halen om den aftrap te doen. Forster, van wien alle dames en jongedames onmiddellijk gezien hadden, dat hij zijn sympathieke snorretje had afgeschoren, gaf den leeren bal een fik- schen trap en de wedstrijd was begonnen. De zanger Glaser, die een rood mutsje op zijn hoofd droeg en die daarom algemeen ..Rotkappchen" genoemd werd, schoot als een pijl uit een boog over het veld en slaag- de er al spoedig in den bal in het vijandelijk doel te schieten. De tooneelspelers, wier cap tain Franz Höbling van het Burgtheater was. bleven ook niet stilzitten en wisten den voor sprong van de anderen vrij gauw in te halen. In minder dan geen tijd stond het 21 voor de acteurs. Höbling deed ook nog een duit in het zakje, hij schopte tegen het leer, dat wederom den kant van het vijandelijke doel uitvloog en dat in het net terecht kwam 3—1. Na half time behaalden de tooneelspelers weer een punt, maar toen werd het spel steeds wilder. De zangers waren geweldig opgewonden, zij haalden op, het publics raaste en tierde, de zangers, door het gebrul aangevuurd, schoten ineens uit hun slof. En het eind van het liedje is. dat gelijk gespeeld werd. Met 55 kwam het einde van den wedstrijd. Niemand kon er nu op bogen de tegenpartij verslagen te hebben. In eendracht en vrede gingen zangers en tooneelspelers naar huis. Het was een ver makelijke middag geweest, die in alle op zichten aan het doel beantwoord had. Het feit, dat de Ravag, de Oostenrijksche radio- omroepmaatschappii. de tweede helft van het spel uitgezonden heeft, bewijst wel hoe groot, alom de belangstelling voor dezen wedstrijd was. W. M BEKAAR. (Adv. Ingez. Med.) De K XVIII weer onderweg. Voor het langste traject. De „houtprins" terug bij zijn ouders. Losgeld schijnt te zijn betaald. De „houtprins" van Tacoma de zoon van den „houtkoning" WeyerhauCer, is naar Reuter meldt, ongedeerd bij zijn ouders teruggekomen. Zooals men weet was hij on langs door een zeldzaam brutale bende ont voerders geroofd, die twee honderd duizend dollar losgeld eischte. Het losgeld schijnt te zijn betaald, ondanks de moelijkheden welke rezen voordat de ontvoerders in contact konden komen met de ouders, daar de politie zich met de zaak bemoeide tegen den wensch van de familie Weyerhauser in, die vreesde dat de ontvoerders represailles tegen hun zoon zouden nemen. De jongen is op ongeveer 80 K.M. afstand van Tacoma uit de auto gezet, waarin de bandieten hem hadden meegenomen. Hij is daarop naar een naburige boerderij geloopen van waaruit de politie gewaarschuwd werd. Weyerhauser junior heeft aan de politie medegedeeld dat hij door zijn ontvoerders gedurende vier dagen werd opgesloten in een verlaten woning, welke vermoedelijk in de buurt van Issaqua staat. Hij kon daar hem steeds een blinddoek werd voorgebon den, uiteraard weinig gegevens verstrekken over de plaatsen waar men hem heen had gebracht. De ontvoerders hebben met den jongen eenige autotochten gemaakt, waarschijnlijk naar Oregon, dus in zuidelijke richting (Ta coma ligt in den staat Washington, de staat Oregon ligt ten zuiden daarvan). Op deze tochten was de jonge George Weyerhauser geblinddoekt in een koffer geborgen, waarin luchtgaten waren geboord. Onderweg kon de jongen de bandieten met elkaar hooren spreken en hij kon mede- deelen hoe de ontvoerders elkaar noemden Zij noemden elkaar hij hun voornamen. Deze zijn dezelfde als die van de boeven die eenige maanden geleden den rijken brouwer Edward G. Bremer uit St. Paul ontvoerden dien zij na ontvangst van twee honderd duizend dollar losgeld loslieten. De leiders van deze bende zijn Alvin Karpis en Harry Campbell, die op het oogenblik de opvolgers zijn van Dillinger als staatsvijanden nummer één. De politie heeft haar speciale afdeeling G" aan het werk gezet om deze menschen- roovers op te sporen. Vele tientallen politie beambten zijn bezig op het spoor te komen van de bankbiljetten, welke aan de roovers zijn uitbetaald, en waarvan de nummers zijn genoteerd. De bandieten hebben, zooals ge meld, hun maatregelen genomen om te voor komen dat. zij door de bankbiljetten van het losgeld worden verraden, door bankbiljetten van lage waarde te eischén. WANHOOPSDAAD VAN DEVIEZEN- OVERTREDER. HANNOVER. 1 Juni (V. D.) Een Nederlander, die wegens overtreding der deviezenvoor- schriften was gearresteerd, heeft, naar V. D. meldt, na zijn testament te hebben gemaakt, te Papenburg, waar hij zich in voorloopige hechtenis bevond, een einde aan zijn leven gemaakt. Zaterdag is de K XVIII van Mauritius vertrokken voor het langste traject van den geheelen reis, n.l. naar Freimantle, op de Westkust van Australië. Thans moet een af stand van 3250 zeemijlen worden afgelegd door het zuidelijk deel van den Indischen Oceaan, waar geen eilanden zijn en weinig scheepvaartverkeer is. 0 Nog meer arrestaties te Oss? Het onderzoek naar de misdrijven, door de Ossche bende gepleegd, wordt nog steeds voortgezet. En voortdurend blijken er nog personen mede debet te zijn aan verschil lende misdrijven. Zoo moet ook een verzeke- ringsinspecteur uit Nijmegen de behulp zame hand aan de bende hebben geboden. Zijn arrestatie wordt verwacht. Tevens wordt nog onderzocht welke rol verschillende an dere personen hebben gespee,ld. IR. DAMME GEHULDIGD. Ir. Da-mme is in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's Gravenhage Zaterdag gehuldigd, omdat hij tien jaar directeur- generaal der P. T. en T. is. Het gebouw was bijna geheel bezet met postambtenaren van alle rangen en uit alle streken des lands. Er waren drie en twintig sprekers o.w. mi nister De Wilde, die meegedeeld heeft dat de Koningin Ir. Damme -benoemd heeft tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. DE PROVINCIALE GRONINGER COURANT VERDWIJNT. De directie van de Provinciale Groninger Courant te Groningen heeft aan haar cor respondenten een omzendbrief doen toekomen waarin wordt medegedeeld, dat- genoemd blad na 1 Juli niet langer zal worden ge ëxploiteerd. Het blad was in Januari j.l. zijn I49sten jaargang ingetreden. I Radio-Programma DINSDAG 4 JUNI 1935. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. 3or ;en Er was nu geen sneeuw meer in het wijde winterland, een paar bloemen kondigden reeds het voorjaar aan. „Nu, elf," zei het avontuurlijke beertje, „ik heb genoeg van al dat ijs! Ik ga zoo gauw mogelijk naar mijn eigen land terug. Nog wel bedankt liet ga je goed en tot ziens!" HILVERSUM 301 M. AVRO-uitzending. 8.Gxamofoonplaten. 10.Morgenwijding. '10.15 Gram. pl. 10.30 John van Brück en zijn orkest. 11.Kookpraatje mevr. R. Lotgering- Hiilebrand, 11,30 Vervolg John. Brück en zijn orkest. 12,30 Gram. platen., 1,15' Het Ensem ble Lismonde. 2,15 Gram. platen, 2.30 Ont hulling van het Prins Hendrik Borstbeeld en het Monument der Redders in Den Helder. 3.304.— en 4.15 Gram. pl., 4.30 Radio-kinder koorzang o.l.v. J. Hamel. 5.Voor kleine kin deren. 5.30 De AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk, 6.20 Gram. pl. 6.35 Het Renova-kwintet, 7.30 „Van Reizen gesproken", o.l.v. H. Felderhof. 8.Vaz Dias. 8.05 Gevar. programma m.m.v. Kovaes Lajos en zijn orkest, H. Torrani (zang) Les Rimbas (harmonica en xylofoon), Suzie Klein (zang) en W. Denijs (piano). 9.35 „Een Wanhopige" spel van G. Timmory. Vert. S. J. G. Premseladen Boer. Leiding: K. Kleyn. 10.Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz. m.m.v. M. Rodriguez (cello), 11.Vaz Dias, 11.10 12.Jack de Vries en zijn Internationals. HUIZEN 1875 M. K. R. O.-Programma. 8.9.15 en 10.Gram. platen., 11.3012.— Godsdienstig half uur. 12,15 Gram. platen. 2.— Voor de vrouw. 3.Zang en piano, en grain.- platen 3.454.en 4.15 Gram.platen., 4.20 Orkestconcert en vioolrecital. 7,15 Lezing. 7.35 Gram. platen. 8.Vaz Dias. 8.05 Gevar. con cert. 9.10 Cursus. 9.20 Zang'. 9.40 Gram. platen 10.10 Orkestconcert (om 10.30 Vaz Dias). 11.30- 12.Gram.platen. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11,20 Orgelspel S. Torch. 11,50 Voor de scholen, 12,10 Gram.pl. 12,35 L. Voselli's oi'kest. 1.20 Commodore Grand Orkest o.l.v. H. Davidson. 2,25 Voor de scholen. 4.20 Causerie. 4.40 Strijkkwartet m.m.v. Ph. Bertram (bas-bariton). 5.35 Medvedeff's Bala- laiaka-orkest m.m.v. zangsolisten. 6.20 Be richten. 6.50 Cembalo-recital A. Ehlers. 7.10 Fransche les. 7.40 Gram.platen., 7.50 Causerie. 8.20 Gram. platen. 8.50 Gevar. programma. 9.50 Berichten. 10.10 en 10.20 Lezing 10.40 So listenconcert (tenor viool en piano). 11,35 12.20 Sydney Kyte en zijn Band. RADIO—PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 12,35 Orkestcon cert m.m.v. solisten o.l.v. André. 11.05 Dans muziek. KALUNDBORG 1261 M 12,20 en 2.20 Conce.rt uit Rest. „Ritz", 3.20— 5.20 A. Albech's Blaasorkest. 7,5012,05 Or kest- en solistenconcert uit „Tivoli". Leiding: C. Schnedler-Petersen. KEULEN 456 M. 6.35 Orkestconcert. 12,20 Uit Leipzig. Or kestconcert o.l.v. Weber. 2,35 Cello en piano, 4.20 2 violen en piano. 5.20 Uit Koningsbergen Omroepkleinorkest, dansorkest en solisten. 8.35 Uit Leipzig: Schumann-concert. 9.50 Volksliederenconcert. ROME, 421 M. 9.15 „La grande heure", spel van Donaudy. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gram. pl„ 12,50 Omroeporkest 0.1.v. Douliez, 1.50220. 5.20, 6.50 en 7.35 Gram. platen. 8.20 Omroeporkest o.l.v Douliez, 10.30 11.20 Gram. .484 M.: 12,20 en 1.302.20 L. Langlois' orkest 5,20 Populair concert. 6.20, 6.50 en 7.35 Gram. pl.. 8.20 Salonorkesto.l.v. Walpot. 10.3011.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 18.35 Schumann-concert uit Leipzig o.l.v. Th. Eiumer. 9.20 Juni, maandoverzicht. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Ilja Livschakoff's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6