Ook de regeering Bouisson ten val gebracht. Zwitserland en het Goud. Een nieuwe Vlaamsche film. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL WOENSDAG JUNI 1935 HAA R E EM'S DA'GBCAD BUITENLAND. Kamer verwierp de toekenning der volmachten met 264 tegen 262 stemmen. Nadat eerst het vertrouwen was uitgesproken. FRANKRIJK. Nadat de Kamer in de middaguren na het voorlezen der regeeringsver- klaring haar vertrouwen in de re geering had uitgesproken, heeft de Kamer des avonds het wetsontwerp inzake toekenning van volmachten aan de regeering met 264 tegen 262 stemmen verworpen. Het kabinet- Bouisson is daarop afgetreden. Bouisson. Fernand Bouisson ias des middags in de Kamer zijn regeeringsverklaring voor. Daar in zei hij o.a.: De regeering die zich aan het parlement voorgestelt vormt de grootste coalitie die men sedert den oorlog tot stand gebracht heeft. Mannen die gisteren nog tegenover elkander stonden hebben zich heden met het oog op een bepaald doel nauw aaneengesloten n.i. met het doel de nationale valuta te hand haven en de financiën en de economie des lands te herstellen. Met het oog op een buitengewonen toe stand zijn buitengewone maatregelen nood zakelijk. Opdat deze maatregelen effectief zullen zijn. moeten zij zonder verwijl worden genomen. Weinig dagen zijn voor de spe culanten voldoende geweest om hun aanval len ten uitvoer te leggen, ons geld aan te vallen en overigens vergeefs te trach ten opwinding te verwekken en onder de ar beiders van ons' land ontstemming te doen ontstaan. Ons antwoord, het antwoord van den Staat zal beslist zijn.' Een land 'waarop donkere dreigingen drukken, is reeds geen vrij land meer. De wind der paniek vernielt de bur gerlijke gezindheid. Wanneer wij van het Parlement verlan gen, dat het ons voorloopig een deel van zijn wetgevende bevoegdheden overdraagt, ge schiedt dit. om het essentieele te behoeden om beter te dienen en om die democratische instellingen hoog te houden waaraan wij, ge lijk gij allen weet. trouw blijven. De uitgebreide bevoegdheden, die echter naar tiid en omvar.2 beoerkt zijn en die wij aan het Parlement zullen voorstellen ons toe te staan zullen ons in staat stellen onmid dellijk de speculatie te breken en den franc te beschermen tegen iedere benadeeling. Verder zeide Bouisson dat niets veronacht zaamd zou worden om de verschillende tak ken van industrieele bedrijvigheid tot nieuw leven te brengen en de goederenruil in het binnenland en met het buitenland te her stellen. Wii stellen op den voorgrond een landbouw die het grootste deel der bevolking bezig houdt en die door de slechte verkoops mogelijkheden zijn laatste hulpbronnen ziel opdrogen. Wij zullen naar buiten onze vredespolitiek voortzetten. Aangezien Frankrijk vredelie vend gezind is moet.het voortdurend be dacht zijn op de landsverdediging en op de collectieve organiseering van de veiligheid. Wij zullen getrouw aan onze vriendschap pen en onze allianties allen oproepen tot medewerking. Wij zijn den Volkenbond toe gewijd en onze aanwezigheid in Genève zal een werkzame en waakzame zijn. Op alle gebieden doen en snel doen. De uitgebreide volmachten, die wij vragen van het vertrouwen van het parlpment. zul len nooit van dit doel worden afgeleid. Zoo- dm het narlement weer bijeen zal komen, zullen wij rekenschap afleggen. Het parle ment zal ons beoordeelen naa>- nnz° daden het souvereine parlement, zal dan zeggen of wij de trouwe lasthebbers en d'en^arr der lar"S<; 7ün geweest. Na het voorlezen van de regeeringsverkla ring werden de interpellatuêvoorsteilen be kend gemaakt. Minister-president Bouisson eischte onmiddellijke verdaging van hun be ha ndehne waarbij hii de vertrouwenskwestie stelde. Tegen de verdaging stemden verscheidene interpellanten. De machtigingswet, die Bouisson des avonds in het parlement indiende had den volgenden tekst: „Teneinde de devaluatie van de va luta te verhoeden wordt de regeering door senaat en Kamer gemachtigd tot 31 October 1935 alie maatregelen met vastbesloten kracht te nemen, welke geschikt zijn de saneering van de staatsfinanciën te verwerkelijken de hervatting van de economische bedrijvigheid mogelijk te maken en de benadeeling van het openbare cre- diet te verhoeden en tegen te gaan. Deze verordeningen van den minis terraad zullen voor 1 Januari 1936 aan het parlement ter ratificeering worden voorgelegd Het wetsontwerp werd vervolgens in stem ming gebracht. De Kamer verwierp de toe kenning van volmachten aan de regeering met 264 legen 262 stemmen. De regeering trad in verband daarmede af. Onder de tegenstemmers behoorden een deel der radicaal-socialisten en de socia listen. Na het bekend worden van het resultaat- der stemming, waarbij de regeering in de minderheid bleef, trokken de leden van het kabinet -zich terug om de situatie te beschou wen en het schrijven aan den president op te stellen, waarin het ontslag van het kabi net verzocht wordt. Caillaux zeide: ..Ik kan deze stemming niet goedkeuren. Wij hebben onzen plicht gedaan"'. Ei- heerschte in de wandelgangen van de Kamer een algemeene opwinding. Overal vormden zich groepen, die den toestand be spraken. De radicaal-socialisten en de socialisten trokken zich onverwijld in vergadering te rug. De eersten wilden, voor zij een defini tieve beslissing betreffende hun verdere hou ding namen, zich in verbinding' stellen met hun partijvoorzitter. Herriot, die zooals be kend heeft ged 'eigd te zullen aftreden, in dien zijn partij de regeering' niet zou steu nen. Inderdaad is het een feit. dat de neder laag der regeering in laatste instantie is toe te schrijven aan het tegenstemmen van een deel der radicaal-socialisten. Het moet thans worden afgewacht, of Herriot zijn functie als voorzitter der partij zal neerleggen. De socialisten hunnerzijds hebben beslo ten. in 'n nieuwe gemeenschappelijke zitting der linksche groepen het volgende voorstel te doen: Vorming van een voorloopïge regeering, die tot taak heeft te strijden tegen de spe culatie en de ontbinding der Kamer voor te bereiden, opdat zoo spoedig mogelijk een programma van financieele en economische saneering kan worden ingediend. Intusschen was het ontslag bij president Lebrun ingediend en had den toestand be raadslaagd met den voorzitter van den Se naat, Jeanneney. en met den tweeden voor zitter der Kamer. Nader meldde V. D. ons gisteravond uit Parijs: President Lebrun heeft hedenavond Laval ontvangen, die, naar verluidt, den raad ge geven heeft, opnieuw Bouisson met de kabi netsformatie te belasten Na een nieuwe be spreking met den president verklaarde Bouisson echter, dat hij geen opdracht aan vaardde. Hij deelde den persvertegenwoordi gers mede, dat hij Jeanneney, president-van den senaat, als formateur had voorgesteld. In welingelichte kringen verluidt,-dat de president (heden) Woensdag Jeanneney zal belasten met het vormen eener nieuwe re geering. Amerika. Beperkte voortzetting van het N. R. A. werk? De Amerikaansche regeering heeft beslo ten. bij het Congres voorstellen in te dienen betreffende een nieuwe N.R.A.-wetgeving op beperkter schaal. Tot dit besluit zijn president Roosevelt en de leden van het kabinet gekomen na beraad slagingen. die anderhalf uur duurden. Roose velt zal de nieuwe voorstellen onverwijld bij het Congres indienen. Bijzonderheden over deze voorstellen zijn niet bekend. Intusschen heeft generaal Johnson ver klaard, dat naar zijn meening' geen wijziging van de grondwet noodig is ter bescherming van de beginselen der N.R.A. De leden van het Congres, die voorstanders zijn van den bonus, hebben besloten, gedu rende de huidige zitting van het Congres geen verderen strijd te voeren voor de uitkeering aan oud-strijders. Zij willen echter een groot- sche campagne op touw zetten om te be werken, dat in de volgende zitting de Patman- wet wordt aangenomen. Scheeosramp in d.e Witte Zee. 47 slachtoffers? Het Russische baggerschip Tsjernysjefsky dat een bemanning van 47 koppen aan boord had. heeft tijdens een storm op de Witte Zee zware averij opgeioopen en is sindsdien ver mist. Drie sleepbooten zijn uitgeloopen om het schip te zoeken. Een daarvan is thans terug gekeerd; zij heeft op een onbewoond eiland 15 lijken van de bemanning van het ver miste schip geborgen. De onderzoekingen worden voortgezet. Maatregelen der Gestapo onaantastbaar. Beslissing van liet Hooggerechtshof van Pruisen. Naar Havas uit Berlijn verneemt heeft het administratief hooggerechtshof van Pruisen de voor geheel Pruisen geldige beslissing ge nomen, dat geen beroep op den rechter moge lijk is tegen maatregelen van de geheime politie. Nieuwe recordpoging door de „Normandie". Op de thuisreis. Jean Hazard, de hoofdmachinist van de ..Normandie", zei gisteren, dat getracht zal worden, op de terugreis naar Frankrijk een gemiddelde snelheid van 31 knoopen te berei ken. In een tijdsverloop van vier dagen en zeven uur zou het schip dan in de Fransche haven zijn. Daarmede zou het record voor de reis van af New-York, dat op naam van de „Bremen" staat, gebroken zijn. Er ontbreekt iets op Uw disch, Als HAAS' mosterd er niet is! (Adv. Ingez. Med.) VEROORDEELDE PATER L\ HOOGER BEROEP De kortgeleden door het Berlijnsche „spoedeschepengerechit" wegens deviezenver- grijp tot 10 jaar tuchthuisstraf veroordeelde Franciscaner pater Otto Goertler uit Wald- breitbach is tegen het vonnis in hooger be roep gegaan. Zijn zaak zal thans nog een maal voorkomen voor de vierde groote straf kamer. Het zal nog wel eenige weken duren alvorens de zaak opnieuw in behandeling komt. „Alleen voor a99 in hei Frans Hals Theater. Haarlem zal a.s. Vrijdag tegelijk met en kele andere groote steden de première krij gen van de nieuwe Vlaamsche film „Alleen voor u". De directie van het Frans Hals- Theater is zoo vriendelijk geweest de pers in de gelegenheid te stellen, vooraf met dit werk kennis te maken, dat tot stand is ge komen onder leiding van Jan Vanderheyden, die ook De Witte vervaardigd heeft. Hoewel deze vroolijke film, met de thans reeds algemeen bekende Schlager, waarnaar zij genoemd is, zich uitstekend leent voor een onschuldige en pleizierige ontspanning tij dens de Pinkstervacantie, -is zij ons, na De Witte, eerlijk gezegd, tegengevallen. In De Witte kregen wij een aardig en pittig stukje Vlaamsche volksleven te zien, zonder preten tie gefotografeerd en geregisseerd. Ook had deze film een scenario ten grondslag, dat haar bij voorbaat een zekere lijn waarborgde. De roman van Ernest Claes gaf althans hou vast voor een verhaal, al moest dit dan frag mentarisch blijven. En de aantrekkelijkheid van het jeugdige hoofdpersoontje. Jef Bruy- ninckx. van den zqo aardig getypeerden bovenmeester van P. J. Willem Benoy deed de naieveteit van het geheele geval goed moedig aanvaarden. ..Alleen voor u" is ook naïef opgezet, ja, het werk lijdt onder een overmatige onbe holpenheid. Dit zou de bekoring geen kwaad doen, zelfs bevorderen, wanneer het gegeven, evenals in De Witte, oprecht-naief aandeed. Maar er is in dit nieuwe werk niets oprechts, het is alles zoo onverbloemd maakwerk, en maakwerk van de onnoozelste soort, dat men er kregel onder wordt. Van Vlaamschen hu mor is weinig te merken, -en het op zichzelf aardige liedje, dat als muzikaal thema en als afzonderlijk zangnummer uit den treure herhaald wordt, ontroert niet. omdat de si tuaties, waarbij men het krijgt te hooren, van alle gevoel zijn gespeend. De liefde, welke hier ten tooneele wordt gebracht, is zoo zon der aanleiding of overtuigingskracht, dat men. er niet in gelooft. Men kan met deze geschiedenis niets worden, ze is niet senti menteel, niet dramatisch, niet komisch, geen fantasie en geen persiflage. Het is niets dan een vrij stuntelig opgezette reeks scènetjes, gelardeerd met de ook bij de Hollandsche film zoo veelvuldig te baat genomen cabaret- invoegsels: een pianiste, een danspaar en zangnummers. Eén ding heeft ook deze Vlaamsche film intusschen weer vóór: dat ze decent is gebleven. De goedkoope grapjes zijn althans niet onsmakelijk en dat is al een heele verdienste. Het is jammer van het materiaal. Aller eerst Antwerpen, waarvan men in den aan vang een paar veelbelovende proefstukjes te zien krijgt, maar van welks eigenaardige schilderachtigheid de vervaardigers verder niet het minste profijt hebben getrokken. En dan het stel aardige jochies, want Jefke Bruyninckx heeft ditmaal een „associé" meegenomen, die weliswaar de mannelijke vrijmoedigheid en het zware stemgeluid van zijn vriend mist, maar over een komieke tronie/beschikt. Benoy heeft van den chocoladefabrikant weinig origineels gemaakt, wat na zijn school meester teleurstelt. Pola Cortez. die de vrou welijke hoofdrol vervult, speelt te nadruk kelijk comedie en houdt er zelfs een ietwat hinderlijke tooneel-tic op na, zoodat men aan haar overigens niet onaantrekkelijke ver schijning nog een en ander zal moeten fat soeneeren, aleer men van een Vlaamsche filmster zal kunnen spreken. Betere herinne ring houdt men van Frits Vaerewyck als de jeun premier; deze jonge man, wiens uiter lijk iets aan Hermann Thimig doet denken, weet de leegheid van zijn zonderlinge rol op menig moment weg te spelen door een spon tane en innerlijke bravour. H. G. OANNEGIETER. De strijd om het Crisis-initiatief-voorstel". Hef einde van een maandenlangen sfrijd. (Van onzen Geneefschen correspondent.) GENèVE, 3 Juni 1935. Zelden is een referendumstrijd in Zwitser land zoo hartstochtelijk gevoerd als die welke gisteren beëindigd werd met de volksstemming over het zoogenaamde „crisis-initiatief-voor- stei", dat de Grondwet met een nieuw artikel wilde aanvullen, waarbij den staat de verplich ting zou worden opgelegd, om de economische crisis en haar gevolgen doeltreffend te be strijden en aan alle Zwïtsersche staatsburgers voldoende bestaansvoorwaarden te verzekeren. Men kan gerust zeggen, dat dit voorstel de geheele Zwitsersche politiek heeft beheerscht. sinds in het najaar van 1934 bekend werd dat het den socialisten, den vakvereenigingen en den „jong-boeren" gelukt was ruim 330.000 onderteekeningen voor dit voorstel tot grond wetsaanvulling bijeen te verzamelen. Nimmer nog was zulk een groot aantal onderteekenin gen onder een uit de kringen van het volk ge boren initiatiefvoorstel verkregen. Het was dan ook geen wonder, dat de socialisten en de nieuwe politieke beweging onder de boeren het vertrouwen koesterden, dat dit „front van den arbeid", zooals zij zelf hun bondgenoot schap betitelden, een beslissende overwinning- op de met loonsverlagingen en prijsdrukkingen gepaard gaande „aanpassingspolitiek" der re- geering zou behalen, en dat omgekeerd de re geering met zooveel angstige bezorgdheid den uitslag der volksstemming tegemoet zag, dat de gansche economische regeeringspolitiek een half jaar is lamgelegd, omdat de regee ring het zonder nut achtte nieuwe wetsvoor stellen tot verwezenlijking harer „aanpas singspolitiek" aan het parlement voor te leg gen, zoolang niet het souvereine volk door de stemming over het „crisis-initiatief-voorstel" duidelijk zijn wil zou hebben uitgesproken. Maandenlang werd dan ook in de pers, in openbare vergaderingen en in de volksver tegenwoordiging het vóór en tegen' van het „crisis-iriiatief-voorstel" breedvoerig uiteen gezet. Zwitserland kan niet langer een „eiland met hooge loonen en goederenprijzen" in een het land omringende, veel goedkoopere wereld blijven!, was het betoog der regeering en an dere tegenstanders, die een „aanpassing" aan den wereldstandaard bepleitten, opdat de uit voer van Zwitsersche waren weder zou ver gemakkelijkt worden en het vreemdelingen verkeer niet langer onder de afschrikkende kracht van het dure Zwitsersche leven te lijden zou hebben. Omgekeerd beriepen de voorstanders van het initiatiefvoorstel zich op het feit, dat juist sinds ook in Zwitserland een begin met loonsverlagingen gemaakt wordt de werkloosheid nog is toegenomen, omdat de verzwakking van de koopkracht der Zwitser sche bevolking den afzet van goederen op de binnenlandsche markt geschaad heeft. En met grooten ernst brachten zij de boeren onder het oog, dat de vaste lasten, die den boerenstand zoo erg drukken, nog veel zwaarder zouden worden, wanneer de prijzen der landbouw- voortbrengselen nog meer omlaag zouden gaan. Wanneer enkele uitvoerindustrieën en de hotels hun buitenlandsche klanten wegens de" hoogte hunner prijzen zouden verliezen, dan moeten staatssubsidies (door nieuwe staats leningen mogelijk te maken) deze takken van bedrijf in staat stellen hun prijzen aan die van het buitenland aan te passen. In geen ge val echter mocht de levensstandaard van het Zwitsersche volk verlaagd worden. De gemakkelijkheid, waarmede de voorstan ders van het „crisis-initiatief-voorstel" staats hulp aan alle kringen der bevolking toezegden, die thans ernstig onder de crisis te lijden hebben, gaf den tegenstanders het argument aan de hand, dat ten slotte waarschijnlijk den doorslag gegeven heeft. Zij wezen erop, dat het nieuwvoorgestelde grondwetsartikel nieuwe uitgaven van honderden en honderden mil- lioenen den staat zou opleggen en dat een daling van de waarde van den Zwitserschen frank daarvan het onvermijdelijke gevolg zou zijn. Want zonder gezonde staatsfinanciën ook geen gezonde munt! Deze redeneering der tegenstanders van het „front van den arbeid" sloeg blijkbaar in. Dit bleek reeds uit de houding van de voorstan ders van het crisis-voorstel. Want nadat eerst een hunnerzijds ondernomen poging, om de kwestie van den Zwitserschen frank buiten het debat te houden, mislukt was, concentreerden ook zij al hun aandacht op deze kwestie, ten einde te verhoeden, dat de stemmen van dui zenden en duizenden om hun spaarpenningen bezorgd geworden kleine beleggers, ook onder den boerenstand, toch nog aan het voorstel onttrokken zouden worden. Zij betoogden dan ook, dat de aanneming van hun crisis-voorstel niet meer dan 100 millioen franken per j aai den staat zou behoeven te kosten en dat deze bescheiden vermeerdering der staatsuitgaven veel minder gevaarlijk voor het staatscrediet en voor den Zwitserschen frank zou zijn dan de verscherping der werkeloosheid, die het ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING gevolg van de aanpassingspolitiek der regee- ring worden zou. Het ongeluk voor het „front van den arbeid" wilde, dat juist in de maand Mei de Zwitser sche frank iets in waarde begon te dalen en dat vooral de staatspapieren achteruitgingen. „Daar ziet gij reeds het gevolg van het crisis- voorstel!", riepen de tegenstanders den stem gerechtigden toe; „reeds de kans op aanne ming doet den frank en de staatspapieren in waarde verminderen. Hoe katastrofaal zou de daling worden, indien het crisisvoorstel op 2 Juni inderdaad zou worden aangenomen!" Te vergeefs voerden de voorstanders van het voorstel hiertegen aan, dat niet hun initiatief plan, doch beursspeculaties en de algemeene ongunstige economische toestand van het land. dien zij juist door hun voorstel te ver beteren trachten, schuld van de daling waren. De schrik bleef bij de bevolking erin zitten. En toen een paar weken later de frank en de staatspapieren weder tot het normale peil terugkeerden en de voorstanders zegevierend betoogden, dat dit wel erop wees, dat de daling van begin Mei niets met het crisis-voorstel te maken had gehad, antwoordden de tegen standers; „Integendeel; het herstel van thans is slechts te danken aan de intusschen ver kregen overtuiging, dat Uw voorstel verwor pen zal worden!" Inderdaad is dit dan ook geschied. In de laatste dagen was ook uit de socialistische pers af te leiden, dat men daar aan een over winning niet stellig meer geloofde. Het was den „jong-boeren" niet gelukt in de meeste boe- renkantons voldoende bekeerlingen te maken! De verwerping met een meerderheid van bijna 150.000 stemmen (ruim 566.000 „Neen" tegen ruim 424.000 „Ja"') had echter niemand ver wacht I Voor de regeering is thans de weg vrij, om met eigen voorstellen tot crisisbestrijding te komen. Gemakkelijker is haar taak echter tijdens de referendumcampagne niet gewor den. Want om de aanneming van het voorstel van het „front van den arbeid" te verhinderen, hebben ook sommige ministers beloften van staatssteun gedaan, die moeilijk met een streng-doorgezette „aanpassingspolitiek" van vele leiders der burgerlijke partijen vereenig- baar zijn. Nu het „crisis-initiatief-voorstel" van de baan is. zal de onderlinge verdeeldheid onder de overwinnaars van 2 Juni eerst des te duidelijker voor den dag komen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Radio-Programma Plotseling zag Thijs zich den weg afgesloten door een hooge, zware poort. Die poort was op slot en er voor zat, op een steen, een edelman met diep-bedroefd gezicht. „Ik hoop dat ik niet onbeleefd ben," zei Thijs, „maar kan ik hier soms door? Ik wou naar dat kasteel toe." „Och," zei de edelman, „dat zal niet gaan, want zie, de poert is dicht. Er is geen macht waar zij voor wijkt. Daar binnen woont mijn bruid; wij wilden trouwen, maar nu kan ik niet meer bij haar komen, want een booze man heelt mij den sleutel ontroofd." DONDERDAG 6 JUNI. HILVERSUM, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Omroeporkest olv. N. Treep. 10.00 Morgenwijding .10.15 Gram.! pl. 10.30 Vervolg Omroeporkest. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 De Octophonikers-olv. B. Drukker. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gram. pl. 1.45 Concert mmv. Mr. H. Smedes (tenor), J. de Vente (fluit), E. Veen (piano), H. Strafford (piano-syncopations), E. van Praag (declamatie) en Gram. pl. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Omroeporkest olv. Nico Treep. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest olv. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 De AVRO-Decibels olv. E. Meenk. 7.30 Radio-Volkszang olv. P. C. Poort man. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gram. pl. 8.30 „Een hondsche verhandeling", door W. Loeb. 8.50 Disco—nieuws. 9.20 Beethoven's 9de symphonie door het Concertgebouw-orkest olv. Prof. Dr. Willem Mengelberg, het Toonkunstkoor. To v. d. Sluys (sopraan), S. Luger (alt), L. van Tulder (tenor) en Th. Denijs (bas). 10.35 Gram. pl. 11.00 Vaz Dias. 11.20—12.00 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. HUIZEN 1875 M. S.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. G. Ubbink. 10.45 en 11.00 Gram. pl. 11.30—12.00 Gods. halfuur. 12.15 Orkest concert en gram pl. 2.00 Cursus fraaie hand werken. 3.CO Voor de vrouw. 3.303.45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing Ds. J -A. van Nie, mmv. bariton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gram. pl. 6.00 Pianorecital J. Couvée. 6.45 Causerie A. Stapelkamp. 7.15 Adj. G.-Claeijs: Onze Landdag. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert L. Blaauw. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Kwintet olv. P. v. d. Hurk (Om 10.00 Vaz Dias). 10.30 Gram. pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelspel H. Croud,son. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Rut- land Square en New Vivtoria Orkest olv. N. Austin. 1.20 Gram. pl. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Gram. pl. 5.05 Orgelconcert Ph. Taylor. 5.35 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Cembalorecital A. Ehlers. 7.10 Duitsche les. 7.40 Gram. pl. 7.50 Lezing. 8.20 „Liebelei" spel van A. Sehnitzler. 9.20 „I've got tot have music", olv. A. Croom-John son. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.35 Glinka-concert olv. L. Heward. 11.3511.20 Ca- sani Club Orkest olv. Ch. Kunz. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Kamermuziek olv. Doyen. 9.05 Symphonieconcert olv. Inghel- brecht, mmv. solisten. 10.55 Dansmuziek. /vALTTNPBOKG. 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest olv. Andersen .3.05 505 Omroeporkest olv. Gröndahl. 8.30 „Kina- farerne" zangspel olv. L. Gröndahl. 10.45 Pia norecital. 11.10—12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Orkestconcert. 11.10 Concert. 12.20 Blaas concert. 1.35 Omroepkwintet. 4.20 Zang. 5.20 Uit Leipzig: Omroeporkest en solisten. 7.20 Volksmuziek. 8.30 Uit Koningsbergen: Om- roepkleinorkest en dansorkest. 10.50 Omroep orkest olv. Külin. 11.2012.20 Omroeporkest, -koor en solisten. ROME, 421 M. 9.15 „La cena delle beffe", opera van Gior dano. Leiding: Giordano. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.30—2.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Orgelconcert. 6.05 Gram. pl. 6.50 Zang. 7.05 Pianorecital. 7.35 Gram. pl. 8,20 Cabaret. 9.50 Gram. pl. 10.3011.20 Populair concert. BRUSSEL. 484 M- 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest olv. Ga- son. 1.502.20, 5.20, 6.20 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 10.3011.20 Gram. pl. DEUTSCHI ANDSENDER, 1571 M. 8.30 Het Leipziger Symphonie-orkest olv. H. Weisbach. 10.20 en 11.00 Berichten. 11.20— 12.20 Concert uit Keulen olv. W. Buschkötter»

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6