gil ETNA WEEKABONNEMENTEN KOOPT SPAARZAME GASFORNUIZEN VRXJDX'G 7 JUNI 1933 HAARÏE M'S D A "G B G A D lï IJMUIDEN S. D. A. P. wil niet samengaan met C. P. H. Afwijzend antwoord op communistisch verzoek. Het bestuur van de afd. IJmuiden van de S.D.A.P. heeft aan de afdeeling IJmuiden der C.P.H. den volgenden brief gericht: „Bij herhaling heeft onze partij, de S. D. A. P., aan uwe of een andere afdeeling van de Communistische Partij Holland laten we ten dat samenwerking met u door ons voor onmogelijk wordt gehouden. Hoewel wij u nu nog antwoorden op de zooveelste eenheidsfront-aanbieding die wij van uwe C.P.H. ontvingen, kunnen wij er niet voor instaan dat wij dat in de toekomst zullen blijven doen. Wij stellen kort en duidelijk vast: Democratie is voor ons middel en doel te gelijk in den politieken strijd; heel onze ar beid is er op gericht de houding van den mensch op alle gebieden des levens te door trekken van het democratisch beginsel. Bij dezen opvoedingsarbeid ontmoeten we ook uwe C.P.H. Niet als een hulp bij, doch als een tegenstander van ons streven, een te- genstander die niet schroomt methoden van geweld toe te passen om andersdenkenden zijn wil op te leggen. Daarom: gij hebt uw aanbod aan ons slechts kunnen doen door uw eigen wezen het meest grove geweld aan te doen. Waarom spreekt gij toch van proletarische democratie waarvoor gij zegt te strijden terwijl ge dictatuur bedoelt? Gij wijst ons op Frankrijk waar Soc. Dem. en Communisten te zamen strijden tegen het fascisme? Spaar ons deze verwijzingen. In Frankrijk moet men maar weten hoe men het daar wil doen. Hier volgen wij on zen weg. En als wij nu, ons beperkende tot ons land, ook eens ergens naar mogen verwijzen, dan denken wij daarbij in 't bijzonder aan de stad waaruit sinds onheugelijke tijden de inspiratie zoo maar in golven over het land en ver daarbuiten uitgestrooid wordt, aan Schiedam. Aan Schiedam, waar de N.S.B besloot uwe C.P.H. te steunen bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen. Ziedaar een begin van een naar wezen vol komen verklaarbaar en aanvaardbaar een heidsfront. Stoelende op denzelfden wortel des geloofs: de dictatuur; strevende naar vernietiging van eenzelfde beweging: de democratische en in 't bijzonder de sociaal-democratische. Wij durven nauwelijks te verwachten, maar hopen nochthans dat ge het inziet: Voor uw eenheidsfront zijn wij „niet rijp". HUISVUIL WORDT ZATERDAG OPGEHAALD Huismoeders en andere belanghebbenden maken wij er op opmerkzaam, dat op Maandag 10 Juni, 2en Pinksterdag geen huisvuil zal wor den opgehaald. Dit geschiedt thans op Zater dag 8 Juni, en wel Zaterdagmorgen in IJmui- den-Oost tot den watertoren, en Zaterdag middag in het overige IJmuiden. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. De aangekondigde oefening op het strand gaat Vrijdagavond niet door. De. leden ont vangen bericht wanneer de eerstvolgende oefening zal plaats vinden.; WEER NAAR ZEE. De Schoorl IJm. 39 vertrok Donderdag weer Vergadering Plaats. Arb. Secretariaat. Spreker de heer H. Sneevliet. De Revolutionair Socialistische Arbeiders Partij had in het gebouw aan de Willebrord- straat een openbare vergadering uitgeschre ven, waar als spreker optrad de heer H. Snee vliet. lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. De bijeenkomst, welke goed bezet was, werd door den voorzitter namens het Plaatselijk Arbeids Secretariaat met een korte inleiding geopend. De heer Sneevliet, het woord verkrijgend, wijst er op, dat met het 77 millioen plan het kabinet Colijn een mijlpaal zet op den weg der aanpassingspolitiek, welke dat kabinet sinds 2 jaar reeds volgt. Het bedrijfsleven van Holland zoowel als van Indonesië is door de economische crisis totaal verlamd. Spr. geeft daar enkele cijfers van. De Indische baten, de Indonesische „melkkoe'" is drooggelegd. Indo nesië heeft maar al te dikwijls de tekorten in ons land moeten aanvullen, doch thans gaat het niet meer op, omdat ook daar niets meer te halen is. Daarom laat de bezittende klasse in Nederland niet na er op te wijzen, dat het kabinet Colijn een crisisbeleid moet voeren, volgens een bepaalde gedragslijn: een gedragslijn, welke den Nederlandschen arbei der natuurlijk in het gedrang moet laten komen. Een verlaging van den levensstandaard van de breede massa is een eerste vereischte vol gens de bourgeoisie. Lager niveau, aanpas sing, bezuiniging zijn termen, welke in den mond der bezittende klasse begraven liggen, roept spr. uit. Deze crisis is weer een bewijs voor de grond waarheden der Marxistische theorie. De heer Sneevliet ging daarna in op de geschiedenis van het ontstaan van het kabi- net-Colijn en het geval der Zeven Provinciën. Toen heeft de bourgeoisie zich aaneen geslo ten en krachtig stelling genomen tegen den. arbeider en deze bourgeoisie steunt den ster ken man Colijn. die als was is in hun han den. En in het bijzonder in die der 500 cap tains of industry, welke op 26 Januari op de Groote Club in Amsterdam aanwezig waren om Colijns rede aan te hooren. Het is het beeld, dat we in alle hoeken van ons land aantreffen. En wat is het gevolg van dat beleid-Colijn? Het ontstaan van een beweging, die zich in zulke demagogische termen uit; de N S. B. Het is het begrip van nu eens wat anders te volgen, dat als reactie op Colijns politiek is geboren geworden. Met een oproep tot een aansluiten in een eenheidsfront, besloot spr. zijn rede. Nadat de heer Korver in debat getreden en beantwoord was, ging de vergadering jiiteen. i Deensch matroos uit den mast gevallen. Zwaar gewond in IJmuiden binnengebracht. Donderdagmorgen werd te IJmuiden een draadloos verzoek ontvangen van het Deen- sche stoomschip „Bretland". een kolenboot van de Danske Coal Company, om in den middag, als het schip in de buitenhaven van IJmuiden zou arriveeren, een gewonde van boord te halen. Donderdagmiddag tegen 2 uur arriveerde de „Bretland" in de buitenhaven van IJmui den en maakte vast aan den toeristensteiger, waar een ambulance-auto gereed stond, waar mee de gewonde naar 't St. Antonius Zieken huis werd overgebracht. Het bleek een 18-jarige schepeling te zijn, die Donderdagmorgen te 8 uur bij het ver richten van werkzaamheden uit de achter mast was gevallen en op het dek terecht was gekomen. Hij had daarbij ernstige hoofdwon den en waarschijnlijk ook inwendige kneu zingen opgeloopen. De kapitein zag zijn toe stand ernstig in en hoewel het schip, dat met een kolenlading onderweg was van Dantzig naar Bayonne. IJmuiden niet zou aandoen, besloot de gezagvoerder onmiddellijk de bui tenhaven binnen te loopen en verzocht hij draadloos den gewonde van boord te halen. De „Bretland" is, nadat dit geschied was, niet onmiddellijk vertrokken, aangezien de gezagvoerder eerst het resultaat van het medisch onderzoek in het St. Antonius Zieken huis wilde afwachten. De toestand van den jongeman schijnt, hoewel zeer ernstig, niet levensgevaarlijk te zijn. Het Deensche kolenschip de Bretland. dat Donderdagmiddag hier binnenliep om een uit de mast gevallen matroos aan land te brengen, heeft tot Donderdagavond aan den toeristensteiger gelegen. Toen is de boot weer vertrokken met bestemming naar Bayonne. De toestand van den matroos was heden morgen nog ernstig. BURGEMEESTER KWINT BEZOEKT DE BIJZONDERE SCHOLEN TE VELSEN-NOORD. Burgemeester Mr. M. M Kwint, vergezeld van den Chef der Afdeeling Onderwijs, den heer Suwerink, heeft de bijzondere lagere scholen en de bewaarscholen te Velsen-Noord bezocht. Aan de Roomsch-Katholieke Meisjesschool aan de Corverslaan was hem door de Zusters dezer school en van Huize „Meerzicht" een zeer vriendelijke ontvangst bereid. De Burge meester werd verwelkomd door het hoofd dei- school en de overste van huize „Meerzicht" en naar het gymnastieklokaal geleid, alwaar de leerlingen der school verzameld waren. Hier werd Mr. Kwint een mooi welkomstlied toege zongen, terwijl een der kleinste leerlingen zeer fraaie bloemen aanbood. Een der oudere leer lingen richtte vriendelijke woorden tot den Burgemeester. Op de binnenplaats der school stonden de kleine bewoonsters van huize „Meerzicht" opgesteld. Deze gaven eenige zangnummers ten beste. De uitvoering hiervan verried een. bijzondere geschooldheid in dit leervak. Door een der geleidsters werd een ge dicht opgezegd, terwijl ook hier den Burge meester bloemen werden aangeboden. Mr. Kwint dankte op hartelijke wijze voor de spontane ontvangst en bezichtigde verder met groote belangstelling de schoolgebouwen. Debatavond A.R.N.S.B. Op 25 Juni vastgesteld. De debatavond tusschen de A R. en de N. S. B. is thans definitief vastgesteld op 25 Juni, den dag voor de gemeenteraadsver kiezing. De vergadering zal plaats hebben in beide zalen van Thalia, waar luidsprekers zullen worden opgesteld. Men heeft eerst gepoogd, vooral van A. R. zijde, de beschikking te krijgen over een tent, die meer menschen kan bevatten dan de te IJmuiden beschikbare vergaderlokaliteiten, doch dit stuitte op vele bezwaren. Voor de A. R. zal mr. Bijleveld en voor de N. S. B. de heer Van Geelkerken spreken. De vergadering zal worden geleid door twee voorzitters. Naar wij vernemen zal door den spreker van de anti-revolutionnairen Mr. Bijleveld, op den debatavond van 25 Juni de stelling worden verdedigd: „Een calvinist kan geen lid zijn van de N.S.B." MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.68f 0.56. Griet per 50 kilo f 25f 11 Tóngen per kilo f 0.53f 0.38 Kleine schol per 50 kilo f 16.50f 4.50 Schar per 50 kilo f 3.50f 3. Groote gullen per 50 kilo f 12f 11 Kleine gullen per 50 kilo f 12f 7 Wijting per 50 kilo f 2.20 VEREENIGING VOOR ZWAKZINNIGEN ZORG. In de B.L.O.-school in de Houtmanstraat is Donderdagavond een vergadering gehouden, die ten doel had een commissie te vormen ter behartiging van de financieele behoeften der zwakzinnigenzorg. Er werd een commissie samengesteld, be staande uit mej. J. Vijlbrief, presidente secretaresse. mej. M. L. de Ridder, 2e secr., den heer J. Plu, penningmeester en mevr. Lus tig. De actie vaii dit comité zal omvatten, be halve het winnen van nieuwe leden, de vor ming van een steunfonds. BESOMMINGEN. Motorloggers: Sch. 69 f 670. KW. 159 f 1230. KW 158 f 600. KW. 47 f 490. KW. 91 f 380. Logger: Sch. 101 f 613. ANSJOVIS. Te Harlingén en Bergen op Zoom middel matige visschérij. Verhandeld werd: 1935er, middelsoort, a 10.5011; de grootere soort a 10.50. In de andere jaargangen handel stil. BEVERWIJK DE VERBETERING VAN HET VAARWATER. B. en W. hebben aan d,e firma Dikkeboom en Sybrandse te Ouderhaske (Fr.) opdracht gegeven tot het op diepte en breedte brengen van de Zwaaibaven en de Pijp voor een be drag van 17000. De werkzaamheden zullen zoo spoedig moge lijk een aanvang neme». NEDERLANDS FABRIKAAT (Adv. ingez. Med.) Vergadering van Bloembollen cultuur. Motie Hillegom aangenomen. Donderdagavond vergaderde in de boven zaal van Hotel „ter Burg'' de afdeeling Be verwijk en omstreken van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur ter be handeling van den beschrijvingsbrief voor de op 24 Juni a.s. in het Krelagehuis te Haarlem te houden Algemeene vergadering. Het voornaamste punt van den be schrijvingsbrief, de saneering en de in ver band daarmede ingediende motie van de afdeeling Hillegom, lokte breedvoerige be schouwingen uit over het saneeringsvraga- stuk. De heer Seig nette uitte de vrees, dat export bij opheffing van de saneering on mogelijk zal worden en vroeg zich verder af, of de handel deze „klap" ineens kan opvan gen. Het kon wel eens zijn. dat het vak dan tenslotte toch weer bij de regeering moet terecht komen. Spr. achtte het nog geens zins bewezen, dat het bedrijf van de saneering niet beter is geworden. Er is op het oogen- blik sprake van een zekere wanhoopsstem- ming, die het nemen van een beslissing ge vaarlijk maakt. De heer Seignette meende, dat men moest probeeren, de fouten, die aan het saneering- stelsel kleven, te verbeteren. Men moest het echter niet afbreken. Vanuit de vergadering werd gewezen op de groote onbillijkheid, dat de kweekers de ambtenaren, belast met de uitvoering der saneeringsbepalingen, zelf moeten betalen. In overheidsbemoeiingen stelden sommige leden in het geheel geen vertrouwen meer, zoodat zij in ieder geval voorstanders waren van de geheele opheffing der saneering. De vergadering sprak zich na uitvoerige discussies in meerderheid uit voor een ver vroegde uitspraak inzake de saneering, zoo dat deze dan voor 19351936 van de baan kon zijn. Met dezelfde stemverhouding werd beslo ten de motie Hillegom omtrent de afschaf fing der saneering en de daaraan verbonden teeltbespreking te steunen. Slechts vijf stem men werden tegen de motie, uitgebracht, ter wijl drie leden zich van een uitspraak ont hielden. Nadat de heeren Jh. Meijer en A. Kochx als afgevaardigden naar de algemeene vergade ring waren aangewezen, werd de bijeenkomst gesloten. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in hotel ..Oud Mee- rensbein" ten overstaan van Notaris J. H. Bremmers in het openbaar verkocht: 1. Een woonhuis met erf aan de Adrichem- slraat no. 59, groot 1 A. 44 c.A. Eigendom van de familie Pfister. Hoogste bieder D. Teer. alhier, voor f 1980. Bij afslag niet gemijnd. 2. Een woonhuis met erf aan de Beecksangh- laan, no. 59, te Wijk aan Zee en Duin, groot 2 A. 32 c.A. Hoogste bieder D. Bois voor f 4750. Bij afslag niet gemijnd. 3. Een woonhuis met erf aan de Beecksangh laan no. 57, groot 2 A. 18 c.A. Hoogste bieder D. Bais, voor f 4750. Bij afslag niet gemijnd. 4. Een villa met erf en tuin aan de Beeck- sanghlaan no. 55, hoek Verlengde Vondel laan, te Wijk aan Zee en Duin, groot 5 A. 77 c.A. Opgeboden tot f 68.00. Bij afslag niet ge mijnd. evenmin als de combinatie. 5. Een villa met erf en aanhoorigheden aan de Vondellaan no. 32, groot 5 A. 15 c.A. Hoog ste bieder P. Liegting, Castricum, voor f 7300. Bij afslag gemijnd door den heer D. Teer, al hier op f 225. Opbrengst 7525. De perceelen 2, 3 4 en 5 behoorden tot het faillissement van P. H. M. Braun. ZANDVOORT De Raadsverkiezingen. Vergadering der S. D. A. P. Donderdagavond hield de S.D.A.P. een druk bezochte verkiezingsvergadering in „Ons Huis" waar als spreker optraden de heeren B. v. Rijnberk en M. A. Reinalda. De heer Van Rijnberk wees er in zijn rede op, dat bet in dezen tijd niet gemakkelijk is om een goed gemeenteraadslid te zijn. De Raad. hoewel het hoogste bestuursorgaan in de gemeente, is toch gebonden aan allerlei wetten en ministerieele voorschriften. Door de aanpassings-politiek van de regeering wordt het financieel beheer van de gemeente steeds moeilijker. Als dat zoo doorgaat zullen ondanks het verzet van de S.D.A.P.. de so ciale verzorgingen steeds meer in de knel komen. Spr. noemde: het consultatiebureau in de Poststraat, het subsidie voor de t.b.c.- bestrüding. den schoolart-sendienst enz. Nadat spr. nog het werk van de beide wet houders gedurende de afgeloopen 4 jaren onder de loupe had genomen en gewezen had op het nuttige werk van de afgevaardigden van de S.D.A.P., eindigde hij met een op wekking tot de aanwezigen om niet alleen scherp uit te kijken bij het uitbrengen van van hun stem bij de a.s. verkiezingen, maar ook vrienden en bekenden er van te over tuigen dat in dezen crisistijd het stemmen op lijst 4 een noodzakelijkheid was. Hierna kreeg de heer Reinalda het woord. Deze wees op de groote politieke gebeurtenis sen om ons heen en op de vreemde omstan digheden waaronder wij leven. Terwijl er op de wereld een overvloed van goederen is. leeft toch een groot deel van de bevolking in armoede. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn daar de bezorgers op Woensdag af rekenen. DE ADMINISTRATIE. Niet de gemeenteraad of de regeering. maar het stelsel, waaronder wij leven is hiervoor verantwoordelijk. Toch kan volgens spr. de regeering veel doen tot verbetering van den toestand. Met de versoberings-politiek van Colijn is spreker het niet eens. De S.D.A.P. wilde in tegenstelling met de versoberings- politiek een welvaartspolitiek voeren ook in den gemeenteraad. Spr. waarschuwde tenslotte nog voor de schoone beloften van de N.SB. en de ver- wilderingspolitlek van de communisten. Hij hoopte, dat de aanwezigen het woord van het socialisme zouden uitdragen en boven den verkiezingsstrijd, den strijd zouden blij ven voeren voor het socialisme. De heer Broeder stelde naar aanleiding van net gesprokene nog een paar vragen, die door den heer Van Rijnberk beantwoord werden. Tot slot werden de aanwezigen vergast op een politiek schimmenspel onder leiding van Hub de Ru. waarvan de tcekeningen op hoog artistiek peil stonden. De heer Van der Moolen sloot dezen goed geslaagden avond met enkelee opwekkende woordep. BLOEMPJESDAG „ONDERLING HULPBETOON Op Maandag 10 Juni (2en Pinksterdag) zal ten bate van het T.B.C.-fonds van On derling Hulpbetoon een bloempjesdag worden gehouden. De opbrengst daarvan moet strekken ter bestrijding van de tuberculose. De tuberculose-bestrijding eischt jaarlijks veel geld en daarom vertrouwt het bestuur dat het publiek „Onderling Hulpbetoon" in zijn strijd* tegen deze gevreesde ziekte krach tig zal willen steunen. Men kan dit doen door op 2en Pinksterdag een bloempje te koopen. maar ook door op dien dag als collectant aan den bloempjesverkoop mede te werken; al is dit ook maar voor eenige uren. Men kan zich daartoe aanmelden bij het comité, dat op dien dag van des morgens 9 uur af. zitting houdt in het gebouw van de voormalige Bewaarschool (Duinweg). POST OP 2EN PINKSTERDAG. Op Maandag 2en Pinksterdag is het post- en telegraafkantoor geopend van 8 tot 9 uur. Daar alles ook de posipaketten dien dag besteld worden, is er geen gelegenheid voor het afhalen van stukken. Aangeteekende brieven kunnen tusschen 8 en 9 uur worden aangeboden. HAARLEMMERMEER RAADSVERGADERING Subsidie aan het tuinbouwcrisis- comité te Aalsmeer; regeling met het bestuur van „Vooruit" inzake het concours-hippique; overeen komst met Haarlem inzake de Keuringsdienst gecontinueerd aanduiding van nieuwe wegen in het luchtvaartdorp. De Raad van deze gemeente kwam Donder dagmiddag bijeen. Afwezig de heeren Gehrels,, Beljaars en J. A. Bos. Omtrent een adres aan J. Boellaard te Zwanenburg inzake behandeling door het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd het voorstel van B. en W. om te berichten dat het Armbestuur de bevoegdheid heeft zelfstandig te beslissen, zoodat de raad zich in deze zaak niet mengen kan. Goedgekeurd werden voorstellen tot aan vaarding van een legaat ven wijlen den heer M. van den Heuvel te Nieuwer-Amstel, tot nadere vaststelling van de pensioensgrond-i slagen voor burgemeester, secretaris en ont vanger en van het loon van den gemeente timmerman., Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om subsidie te verleenen aan het tuinbouw- crisis-comité te Aalsmeer en besloten voor dit doel op de begrooting voor 1935 een bedrag van 1600 uit te trekken. Na een kleine redactiewijziging werd nader vastgesteld de verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden. Goedgekeurd werd de voorgestelde wijziging van de verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom van de gemeentefondsbelas- ting in de gemeente Haarlemmermeer alsmede eenige financieele regelingen betreffende dé gemeente-begrootingen voor 1934 en 1935. Goedgekeurd werden aanvragen om rijks voorschotten krachtens de Landarbeiderswet ten behoeve van A. H. Vos. N. Dol. F. Jonker. J. Grlekspoor en A. C. v. d. Linden. Hierop kwam in behandeling het verzoe1" van het bestuur van de vereeniging „Vooruit" tot bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer inzake het treffen van een regeling -oor de beschikbaarstelling van het gemeenteliik sportterrein voor het te houdèn concours-hippioue. Na eeniee discussie werd besloten bedoeld terrein onder de gestelde voorwaarden tot wederopzeggings toe beschik baar te stellen. Naar aanleiding van een verzoek van de directie van de levensverzekeringmaatschanoii Utrecht e.a. tot het bekomen van vergunning voor het maken van nieuwe wegen en dr exploitaitie als bouwterrein van enkele per ceelen, gelegen nabij den Sloterweg en Spaarnwouderweg en van het voorstel van B en W. tot voorloopige vaststelling van het uit- breidingsDlan voor Schinhol werd met h#»* oog od den weinig beschikbaren tiid beslo ten dit uitbreidingsplan voorlóonig vast te «tellen en de behandeling van deze aan;., legenheden verder uit te stellen tot de vol gende vergadering. Het voorstel van B. en W. tot voorloooige continuatie van de met de gemeente Haarlem loopende overeenkomst inzake den keurings dienst voor vee en vleesch werd goedgekeurd In behandeling kwam het voorstel tot aan duiding van nieuwe wegen in het Luchtvaart- dorp. Sommige leden vonden de benaming van dit dom niet erg gelukkig gekozen en vonden ..Badhoevedoro" beter. Besloten werd echter de voorgestelde benaming voorloonig zoo te laten en het dan later nog eens nader onder de oogen te zien. terwijl goedgevonden werd de onderscheidene straatnamen te noe men naar de verschillende vliegtuigen. Aan de orde kwam een voorstel tot nadere vaststelling van de Algemeene Politieverorde ning van deze gemeente. Na breedvoerige dis cussie werd na een door wethouder Koning voorgestelde redactiewijziging met betrekking tot het zwemmen in openbare wateren en vaarten en het loopen in een badpak op den openbaren weg tot vaststelling besloten. Bij de rondvraag drong de heer F. Bos aan op het nemen van maatregelen tot be strijding van de stofplaag op de wegen in Zwanenburg. De heer Troost informeerde of de zaak ten aanzien van de levering van gas aan Amsterdam al is afgewerkt* en vroeg verdere inlichtingen inz-ake huurtoeslag aan werklooze arbeiders bij het betrekken van een betere woning. De heer de Zeeuw drong aan op het aanbrengen van verbetering in de ver achting van de Badhoeve. De heert Joore sprak nog over uitbetaling van loon bij werk verschaffing. Vergadering „Dorp Vijf huizen". Afscheid O. v. d. Wey. De vereeniging „Dorp Vijfhuizen'" hield een buitengewone vergadering. De voorzitter, 6e heer O. v. d. Weij, nep alle aanwezigen, in het bijzonder den heer W. Drooger, een medeop richter der vereeniging, een hartelijk welkom toe. Met betrekking tot het bestuursvoorstel tot het plaatsen van rustbanken werd na eenige bespreking besloten voorloopig 2 banken ie plaatsen en wel een bij het Wilheimina- boompje en een op den weg langs de fort- gracht bij de Ringvaart. Hierna kwam aan de orde: „afscheid van den voorzitter wegens vertrek naar elders". De heer v. d. Weij memoreerde nog eens de belangrijke zaken die door deze ongeveer 20 jaren bestaand hebbende vereeniging met zoo veel succes werden behandeld en de groote verbeteringen die in dat tijdperk werden tot stand gebracht, waarna hij de vereeniging het allerbeste voor de toekomst toewenschte en den voorzittershamer aan den 2en voorzit ter, den heer G. Bakker overhandigde. Nadat de heer Bakker den heer v. d. Weij namens de vereeniging had dank gebracht voor al hetgeen hij in haar belang had gedaan, werd de scheidende voorzitter nog hartelijk toegesproken door het oudste bestuurslid den heer O. P. Middelkoop, die hem uit dankbaar heid en waardeering voor zijn prestaties in het belang van de vereeniging een wandelstok met inscriptie aanbood; een aardige attentie, die de heer v. d. Weij zeer op prijs stelde. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Dirk Pieter, zoon van A. de Ruiter en F. Klein. Bastiaan, zoon van J. W. Wakker en J. M. Kreike. Aaltje, dochter van C. Ples- sius en A. Roos. Jan, zoon van M. Immink en A. C. Bronkhorst. Antonia Hendrika, dochter van G. J. de With en G. van Someren. Rachel Catriena Trijntje, dochter van E. van Zadel- hoff en R. C. T. Roos. Cornelia, dochter van B. den Haan en J. H. Martens. Neeltje Marga- retha, dochter van P. Smits en T. Klooster man. Kiaas Jan. zoon van T. Korver en C. J. Nap. Werner, zoon van W. A. Scholten en E. G. C Koster. Cornelia Martha, dochter van P. J. Cappendijk en L. M. Polfliet. Maria, dochter van D. J. Vastenhout en A. T. Schreurs. Gijs- berta, dochter van G. Buijs en B. Gelderblom. Theodorus Adrianus Gerardus, zoon van B. Q. v. d. Riet en G. M. van Steen. Ondertrouwd: J. Deugd 26 j. en A. A. Metze- laar 26 j„ H. Imanse 27 j. en H. de Koter 26 j. J. Tensen 22 j. en I. C. Verkuijl 22 j„ J. R. Tammes 26 j. en J. Kiep 25 j„ J. v. d. Vosse 29 j. en J. Heijstek 25 j. H. Olijerhoek 29 j. en T. Goosen 22 j. Gehuwd: Th v. d. Wiel 74 j. en J. Bus 52 j. Z. C. A Mesman 30 j. en E. Koolbergen 27 j. M. J. Vink 26 j. en W. Vastenhout 23 j. W. van Kouteren 27 j. en C. G. Landwehr Johan 22 j. C. v. d. Wetering 29 j. en G. Oldenhage 27 j. J. van Pelt 29 j. en B. Off er man 25 j. G. Lager- weij 52 j. en C. Klaassen 48 j. Overleden: Goose Hubertus de Dood, 22 j. ongeh. zoon van K. de Dood en N. Nauta. Jan, 9 mnd, zoon van J. Verschoor en S. Benschop. PREMIEKEURINGEN. Donderdag hadden op de keuringsbanen van het concoursterrein te Hoofddorp, onder groote belangstelling de premiekeuringen plaats van fokpaarden, waarvoor door het Departe ment van Economische Zaken en het bestuur van deze provincie gelden beschikbaar wer den gesteld. Gezien het groot aantal paarden, dat ditmaal werd voorgebracht en de veulens die gepresenteerd werden van .pas ingevoerde hengsten, was 't een inderdaad schitterende en belangrijke paardendag. De vele prachtdie- ren leverden duidelijk het bewijs dat in het Zuidelijk gedeelte van Noord-Holland de paar denfokkerij. nog op een hoog .peil staat. LIS5E De afd. Lisse van „Bloem bollencultuur". Is tegen opheffing der saneering. De afd. Lisse der Alg. Vereen., voor Bloem bollencultuur kwam Donderdag in drukbe zochte vergadering bijeen. Behandeld werd de beschrijvingsbrief der 177e algemeene vergadering, te Haarlem te houden op 24 Juni a.s. Voornamelijk werd besproken de al dan niet handhaving der saneringsmaatregelen. De heeren Ir. A. F. de Graaff en K. Grulle- mans verklaarden zich tegen saneering. de heer J, W. A. Lefeber, lid van het Hoofdbe stuur pleitte er vóór en de heer P. Warmerdam sloot zich aan bij de meening van het Hoofd bestuur: wachten met een uitspraak tot het seizoen ten einde is Nadat nog lang gediscussieerd was, werd tot stemming overgegaan. De uitslag was. dat 67 leden zich er tegen verklaarden dat reeds op 24 Juni een beslis sing zal worden genomen, terwijl 24 leden dit wél gewenscht achtten. Voor het geval dat de uitslag op de alge meene vergadering te Haarlem zóó zal zijn, dat men zich. afgezien van Lisse, tóch reeds nu over de handhaving der saneeringsmaatrege- len wenscht uit te spreken, werd den afge vaardigden opdracht gegeven tegen de motie- Hillegom te stemmen. De voorzitter stelde voor. dat. indien inder daad op 24 Juni een uitspraak gedaan zou worden, alsdan door de afgevaardigden van Lisse een initiatief-voorstel gedaan zou wor den om bij eventueele afschaffing der sa- neeringsmaatregelen toch de teeltbeperking te blijven handhaven. Ex bleken echter be zwaren om dit voorstel onvoorbereid in be handeling te nemen. BLOEMENDAAL PERSONALIA. De heer J. Th. Pape is benoemd tot tijd. on derwijzer aan school A te Bloemendaal.' HEEMSKERK BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR RIJDER. Donderdagavond reed een motorrijder tegen een auto op. De luxe-auto kwam uit de M. v. Heemskerkstraat, hoek Rijksstraatweg en de motorrijder zou de M. van Heemskerkstraat inrijden, doch vermoedelijk nam hij zijn draai te kort, zoodat hij tegen het achterspatbord van de auto aanreed, welke werd ingedeukt. In de auto zaten kinderen van een predikant uit Wijk aan Zee en de chauffeur, welke met den schrik vrij kwamen. De motorrijder kwam er ook goed af. doch zijn motor was bescha digd. Juist passeerden twee marechaussees, die van een en ander proces-verbaal opmaak ten.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11