O+O N I ETS OXO ALLES Sport-Varia. V R ÏJ D "A G 7 JUNI 1935 H A" A'RCÈ M'S DA'GBCA D' 9 De Tour d'ltalie; Sir Frederick J. Wall aan het woord; Cricket in Holland en Engeland; De Zuid-Afrikanen en de eerste toetswedstrijd; De beste batting- en bowlingpresta ties; De Schotsche voetballers in Amerika; Jonge dame brengt onverwachte beslissing in promotiewedstrijd te Rouaan. Evenals Frankrijk en België, heeft ook Italië zijn wielerwedstrijden op den weg, welke hun hoogtepunt vinden in de ..Tour d'ltalie", een monsterrit, verdeeld in Vijftien étappes. De eerste zes hiervan worden ver reden op betrekkelijk vlakke wegen, doch daarna komen de zware berg-parcoursen, waar de mindere grootheden tot opgeven worden gedwongen en de beste klimmers een definitieven voorsprong krijgen. Op 18 Mei zijn 100 renners voor het eer ste traject van dezen 23en rondrit door Italië gestart en onder hen waren de beste Ita- liaansche, Fransche en Belgische rijders ver tegenwoordigd. Het is echter opmerkelijk, hoe weinig succes de buitenlanders in dezen wedstrijd hebben, want. ook ditmaal speelden renners als Leducq, Archambaud, Vietto, Cornez en Demuysere geen rol van betee- kenis. Guerra, Olmo en Piemontesi, allen Italiaansche rijders van naam, vervulden wederom de hoofdrollen. In zijn boek „Fifty years of football" schrijft §ir Frederick J. Wall, van 1895 tot 1934 secretaris van de Football Association. o.a. over de twee grootste verschillen tus- schen Engelsch en Continentaal voetbal. Het eerste betreft het aanvallen van den doelverdediger, waarover het reglement als volgt luidt: „De doelman mag niet worden aangeval len. tenzij hij den bal vasthoudt, een tegen stander hindert of buiten zijn doelgebied komt". Als voorbeeld geeft Wall de match tus- schen Engeland en Schotland op het Chelsea terrein in 1913. die beslist werd door een doelpunt van den Aston Villa-middenvoor Harry Hampton. Deze speler wist op het mo ment. dat Brownlie, de Schotsche keeper, den bal ving. hem met het leder in de handen over de lijn te duwen. Niemand maakte daar aanmerkingen over. want vanzelfsprekend is het de plicht van den doelman den bal weg te werken, zoodra hij dezen aanraakt of vangt. In den wedstrijd tusschen Engeland en Italië, onlangs op Highbury gespeeld, liet de scheidsrechter het aanvallen van den keeper niet toe, hetgeen misverstanden ten gevolge had. Tot 1892 werd de doelman niet door het reglement beschermd en gebeurde het dik wijls. dat de eene voorwaarts op hem inliep, terwijl de andere intusschen op het doel schoot. Na vele veranderingen kwam de thans bestaande regel in 1902 in werking. Sir Frederick verhaalt van vele wedstrijden op het vasteland, waar juist in dit opzicht onaangenaamheden ontstonden, hetgeen ruw spel en onsportief gedrag als gevolg- had. 1 Het tweede verschil, waarop de schrijver doelt, is het toestaan van invallers voor ge wonde spelers. Hij plaatst terecht het woord „gewond" tusschen aanhalingsteekens om aan te toonen, dat er meer vermoeide of uit vorm zijnde dan werkelijk geblesseerde spe lers vervangen worden. Het reglement zegt het trouwens duidelijk: „Het spel zal worden gespeeld door niet meer dan elf spelers aan eiken kant". Op het vasteland is het hier en daar mode geworden, dat een speler zich voor elk wissewasje laat vervangen, waarvan een soort estafette-voetbal het gevolg is. Dat dit door den schrijver niet overdreven wordt voorgesteld, blijkt ook in ons land duidelijk. In de match Go-ahead tegen Ajax vielen er bij de Amsterdammers drie spelers uit, waar onder de spil Anderiesen in de laatste mi nuut. Bij den beslissingswedstrijd H.B.S. H.V.V. had eerstgenoemde club liefst drie links-half backs, alvorens het eindsignaal klonk. Men werkt daardoor in de hand, dat spelers, die niet geheel fit zijn, den wed strijd aanvangen met de gedachte; als het niet lukt, dan houd ik er mee op. Sir Frederick heeft het voorts over een aantal maatregelen, die hij gaarne zou zien ingevoerd, in de eerste plaats het nummeren der spelers, zooals dat. bij het rugby usance is en waardoor de toeschouwers, vooral zij, die ver van het speelveld verwijderd zijn, in staat gesteld worden, de verschillende spelers te identificeeren. te meer. daar de matches tegenwoordig niet alleen bezocht worden door de supporters van de thuisclub. Twee scheidsrechters per match acht de schrijver uit den booze en daarom zal het hem zeker voldoening schenken, dat in de zoo jiiist gehouden jaarvergadering van de Football League een desbetreffend voorstel van Everton met 38 stemmen tegen werd verworpen. Ook Derby County's plan. om het aantal promoveerende en degradeerende clubs van twee op vier te brengen, ten einde meer frisch bloed in de competitie te bren gen, kon geen genade vinden. Sir Frederick is zeer gekant tegen de diverse nieuwe formaties, die tegenwoordig worden beproefd, als gevolg van de door hem zeer toegejuichte verandering van den buitenspel regel, waardoor 75 procent minder opont houd werd verkregen. Dergelijke formaties met „three-auarter-backs" enz. behooren vol gens den schrijver niet in het voetbalspel thuis en slechts een speler van het type James kan daaruit blijvend voordeel trek ken. De hoofdzaak is. dat door den vereen voudigden buitenspelregel de voorwaartsen meer vrijheid hebben gekregen, zoodat thans op hen de taak rust door onderling samen spel daaruit het meeste nut te halen. Het wil ons voorkomen, dat het met de cricketsport in ons land niet goed gaat. Het nog niet zoo lang geleden ingevoerde honk bal heeft in enkele jaren tijds een groote vlucht genomen, en de clubs springen als het ware uit den grond. Daarentegen ziet men in de bestaande cricketelftallen jaar op jaar bijna dezelfde gezichten; de spelers der ver schillende clubs kennen elkanders prestaties nauwkeurig, waardoor bijzondere daden uit blijven en de wedstrijden dikwijls het aan zien krijgen van een langzame film. In den laatsten tijd wordt er op de.middel bare scholen meer aandacht dan vroeger besteed aan de lichamelijke oefening en sport, waarbij voetbal, athletiek en handbal den boventoon voeren Het moet daarom mo gelijk zijn. gedurende de zomermaanden, ook cricket te beoefenen, ook al beschikt men niet altijd over een eerste klasse „pitch". In onze stad ligt achter het Kennemer Lyceum een prachtig cricketveld, waarop de scholieren op de volgens het lesrooster aan gegeven uren de cricketsport konden be oefenen. want wat in Engeland geschiedt, kan in ons land toch zeker ook mogelijk zijn. Doch ook in het competitie-cricket moet men de bakens verzetten. Het schijnt, dat de Haagsche, die gedurende een tiental jaren de sterkste ploegen in het veld bracht, thans, bedriegen de voorteekenen niet, over haar hoogtepunt heen is. Daarmede wankelt het grootste bolwerk van de sport in ons land en daar de andere ploegen dit seizoen hoogst middelmatig voor den dag komen, zijn de meeste wedstrijden het aankijken niet waard. Een innings van 155, zooals Labou- chère vorige jaar tegen de Engelschen speel de. mag dan technisch niet geheel volmaakt zijn, zooiets doet de crcketsport meer goed dan een van de Engelsche county- en test- matches afgekeken safety-tactiek, waarbij, zoooals Zondag 1.1. door H.C.C. II's aanvoer der de Beus. 48 runs in 2 1/2 uur werden gescoord. Waarmede we echter geenszins willen zeggen, dat de Haagsche aanvoerder niet een meesterlijke captain's innings speelde. Het ware te wenschen. dat men onder de jongeren meer spelers van het kaliber Gle- rum ontdekte, die dit seizoen met bat en bal uitmuntend in vorm is. De Haarlem-aan voerder Maas behaalt prachtige bowling successen, terwijl Voogd als wicketkeeper steeds meer op den voorgrond treedt. Bij Rood en Wit mag men goede verwachtingen koesteren ten opzichte van Wim Kramer en Ato van der Togt en voorts heeft ook Hage naar de capaciteiten om uit te blinken. On der de deskundige leiding van Mr F. A. Da vidson zullen zij nog wel van zich doen spreken. De Hollandsche cricketers dienen echter in het oog te houden, dat er in ons competitie systeem geen enkele reden is om, daar de gradatie-gevaar niet aanwezig is, het spel saai en langdradig te maken, hetgeen zelfs het in cricket opgevoede Engelsche publiek van de voor andere doeleinden spelende pro fessionals niet waardeert, ook niet in test- matches. Nog enkele dagen en de eerste toetswed strijd tusschen Engeland en Zuid-Afrika neemt een aanvang. Tegen veler verwachting in is Wyatt wederom tot aanvoerder van het Engelsche elftal gekozen, dat wel heel goed zal moeten spelen, om de touristen te over winnen. De Afrikanen hebben thans toch nog de beschikking gekregen over hun uitsteken den openingsbatsman Bruce Mitchell, die aan een knie-verwonding leed, doch bij zijn eer ste optreden in dezen tour. te Manchester tegen Lancashire, blijk gaf, volkomen aan de hooge verwachtingen te beantwoorden. In de eerste innings was hij topscorer met 59 uit een totaal van 268. Deze niet bijzonder hooge score was het gevolg van het goede bowlen van Booth, die 6 wickets voor 79 nam. Een prachtige prestatie leverde de Gla- morgan-bowler Clay tegen Northamp tonshire, door liefst 9 wickets voor 54 runs te veroveren, waardoor het team voor 137 aan den kant zat. hetgeen overigens nog meer is dan het totaal van 111. dat Wor cester tegen Leicester maakte en waarvan de Engeland-speler Walters er nog 46 bijeen sloeg. Momenteel zijn er elf Engelschen en 4 Afrikanen, die een batting-average van bo ven de 50 hebben. Hiervan hebben Sutcliffe (10) en Leslie Ames (3) met resp. 589 en 565 de meeste runs gescoord, terwijl bij de tou risten Nourse en Siedle reeds boven de 700 zijn en ook Cameron het halve duizend heeft gepasseerd. De Gloucester-speler Stephens staat boven aan de lijst met een gemiddelde van 69.50, op den voet gevolgd door Wyatt met 65. Wat de bowlers betreft, hier heeft thans George Geary van Leicester de leiding met 42 wickets en een average van 11.42. Bij de Afrikanen is Langton de primus met 40 wickets, die gemiddeld 15.62 kostten. Free man (Kent) en Verity (Yorks) hebben tot nu toe de meeste slachtoffers gemaakt, nl. 58 en 50. Het Schotsche voetbalelftal, dat momen teel in Amerika tourt, heeft daar enkele ge makkelijke overwinningen behaald. Te Vic toria in Britsch-Columbia werd het Van couver Island elftal met 50 verslagen, waarbij Wilson de hattrick verrichtte. On danks het feit. dat ons voetbal in Amerika niet erg populair is. waren de vele duizenden toeschouwers zeer enthousiast over het ver toonde spel en de Schotten werden zeer toe gejuicht. In de match tusschen Rouaan en Metz, die van groot belang was voor de promotie van de Fransche „division interrégionale" naar de hoofdklasse, hebben zich onverkwikkelijke tooneelen afgespeeld. De herrie begon reeds, toen de uiterst zwak leidende scheidsrechter het gelijkmakende doelpunt van de thuis club afkeurde en het werd nog erger, toen hij een geheiden strafschop over het hoofd zag. Toen zes minuten voor het einde een dergelijk geval zich voordeed, sprong een in een zeer moaieuse beige drie-kwarts-mantel gekleede jonge dame over de omrastering en riep de omstanders toe, haar te volgen. In een oogwenk was het terrein met toeschou wers overstroomd, hetgeen den scheidsrech ter een blauw oog en een ontwrichte schou der kostte en enkele Metz-spelers hun jer sey. De wedstrijd moest natuurlijk worden gestaakt, doch zal niet worden overgespeeld, omdat de thuisclub, die met 20 verloor, de oorzaak van het gebeurde was. Verschillende Rouaan-spelers traden uiterst ruw op en men vraagt zich onwillekeurig af. waarom des ondanks de hierboven genoemde jonge dame het voor deze stierenvechters opnam. Dit is één van die gevallen, waarin de invloed van de vrouw in de sport raadselachtig mag wor den genoemd, al zal de scheidsrechter met het blauwe oog dit niet met ons eens zijn en ongeneigd zijn het bekende refrein van „Two lovely black eyes" aan te heffen. En zoo ziet men helaas wederom, dat er in deze wereld nog altijd verschil van opvatting en appre ciatie blijft bestaan. SCHAKEN. R.K. SCHAAKCLUB „SINT BAVO". Uitslagen van de onderlinge wedstrijden. Groep I: F. A. Puts—C. Bottelier 1/2—1/2 Th. v. DijkB. v. Kessel 01 N. BottelierF. A. Puts 01 Groep n. A. J. OdijkJ. Hasert 10 C. EmansJ. v. Kesteren 1/21/2 J. Bottelier-N. Kuilboer 10 B. StevenhageB. Hommes 01 J. H. HeuserB. Stevenhage 10 N. Kuilboer—J. H. Heuser 0—1 1 /MAAR WANT HET IS VAN LIEBIG (Adv. Ingez. Med.) eveneens over 25 K.M. Er werd gestart in deze I volgorde: Buis, Domhoff, Leddy. De Graaf, j Lor jé, Blekemolen en Van der Wulp. Leddy won dezen rit gemakkelijk en werd daarmede tevens eerste in het algemeen klas- 'ent. WIELRIJDEN. Wedstrijden te Amsterdam. Jac. van Egmond wint. Donderdagavond is op de Stadionbaan het zomerseizoen 1935 geopend met een nationaal programma, waarop behalve sprintwedstrijden voor amateurs en professionals ook stayers- koersen voorkwamen. De belangstelling was op dezen eersten avond, ondanks de zeer gunstige weersom standigheden heel matig en naar schatting waren er misschien een 2500 toeschouwers aanwezig, toen om acht uur precies het eer ste startschot viel. Sprintwedstrijden De sprintwedstrijden waren van groot be lang in verband met het feit. dat hieraan werd deelgenomen door verscheidene eandi- daten voor de Olympische Spelen. Er werden zeven voorwedstrijden verreden, telkens over 550 Meter, waarbij de winnaars direct in de halve beslissingen werden geplaatst. D< tweede aankomenden reden twee herkan- singsritten, waarvan de winnaars eveneens in de halve beslissingen kwamen. De eerste rit werd door Van Gelder gewon nen, de tweede door Van Kersen, de derde door B. Leene. de vierde door van der Vijver, de vijfde door Ooms, de zesde door Buchli en de zevende door A. van Vliet. De winnaars van de beide herkansingsrit- ten waren Mans en Steenbergen. In de eer ste halve beslissing schakelde B. Leene zon der veel moeite Van der Vijver en Van Gelder uit: de tweede halve beslissing leverde een duel op tusschen Ooms en den jongen ama teur Buchli. waarbij de meer geroutineerde Ooms met meer dan een lengte won. In de derde halve beslissing, welke tweemaal moest worden gereden in verband met een lekken band van Van Vliet, won de Zuid-Hollander uit derde positie gemakkelijk. Voor den eind strijd hadden zich Ooms, B. Leene en Van Vliet geplaatst. Stayerswedstrijden. Aan den wedstrijd met motorgangmaking over 25 K.M. er werden in totaal 3 manches over dezen afstand gereden startten in deze volgorde: Lorjé(Slesker), Domhoff (Wiersma) Van der Wulp (Kaser), Leddy (Ceurremans), Blekemolen (v. d. Bosch) en De Graaf (Sles- ker). Het resultaat van de eerste manche was: 1. Leddy tijd 19 min. 15.4 sec.; 2. Domhoff 225 M.; 3 Blekemolen op 600 M.: 4. Van der Welp oo 9.50 Meter; 5. De Graaf op 1480 M.; 6. Lor jé oo 1850 Meter. In de tweede manche werd gestart in de volgorde De Graaf, Blekemolen, Leddy, Van der Wulp, Domhoff en Lor jé. Het resultaat was: 1. Van der Wulo tijd 20 min. 22.8 sec.; 2 Leddy op 80 M.; 3. Domhoff op 175 M.: 4. Blekemolen op 400 M.; 5. De Graaf 480 M.: 6. Lor jé op 960 M. Een verrassing leverde Buis in het nummer der B-stayers, die 20 K.M. te betwisten had den. Deelnemers waren Massing. Buis. Van der Valk, Alkema, Stoffels en Korf, die ook in deze volgorde startten. Buis nam onmiddellijk den kop en reed in goeden stijl en snel tempo ronde na ronde, waarbij hij slechts ernstig door Alkema in zijn positie bedreigd werd. Buis versnelde echter tegen het einde nog het tempo en won. Het bleek, dat hij met een tijd van 15 min. 17.8 sec. het baanrecord, dat sedert 21 Juni 1934 op naam van Domhoff stond, met 15 min. 21.8 sec. met 4 seconden had verbeterd. Deze B-stayer werd daarmede geplaatst in de derde en laatste manche der A-stayers, waarin hij dus onmiddellijk gelegenheid kree; zijn krachten in dit milieu te toonen. De uitslag der B-stayers was: 20 K.M.: Buis tijd 15 min. 17.8. sec. Nieuw baanrecord; 2. Alkema op 180 M.; 3. Korf op 200 M.: 4 Van der Valk op 710 M.: 5 Mas sing op 980 M.; 6 Stoffels op 1680 M. Vóór de pauze werden nog twee ritten gereden van den sprintwedstrijd voor profs. tusschen Van Egmond, Van den Heuvel en Van der Linden. In den eersten rit liet Van Egmond zijn beide tegenstanders voor gaan. Bij het ingaan van de laatste bocht versnelde hij het tempo zoodanig, dat hij op zij van zijn tegenstan ders kwam te liggen. Op het laatste rechte einde sloeg hij met enkele ferme rukken ge makkelijk zoowel Van den Heuvel als Van der Linden. Het resultaat: 1. Van Egmond. Tijd laatste 200 Meter 12.4 sec.; 2 Van den Heuvel; 3. Van der Linden. In den tweeden rit paste Van Egmond een andere tactiek toe, de oude, die hem meer ligt. Hij vertrok in zeer snelle vaart en gaf aan de andere sprinters geen kans, om op zij te komen. Het resultaat: 1. Van Egmond tijd laatste 200 Meter 12.2 sec.; 2. Van der Linden; 3. Van der Heuvel Van Vliet winnaar bij de amateurs. Na de pauze werd eerst de beslissing van den sprint-wedstrijd voor amateurs verreden tusschen Van Vliet. Leene en Ooms. Van Vliet ging bij het ingaan van de laat ste bocht naar voren en won met anderhalve lengte voor B. Leene. l.Van Vliet tijd 200 Meter 12.4 sec. 2. B. Leene; 3. Ooms. Van Egmond wint bij de profs. De derde rit van den sprintwedstrijd voor professionals was gelijk aan den tweeden. Van Egmond vertrok in sneltreinvaart aan den kop. hield echter plotseling in. zoodat Van den Heuvel binnendoor naar voren kon schie ten. Van Egmond verhoogde voor de Mara thontribune het tempo, had in de laatste bocht Van den Heuvel reeds te pakken en won met ruim een lengte van Van der Linden. Derde rit: 1. Van Egmond tijd laatste 200 M. 12.2 sec.; 2. Van der Linden; 3. Van den Heuvel. Eindstand: 1 Van Egmond 3 punten: 2. Van der Linden 7 pnt.; 3. Van den Heuvel 8 pnt. Finale stayerskoers. Het laatste nummer van dezen avond was de derde manche van den stayerswedstrijd, jau van Lgïnond. Het eindklassement luidt: 1. Leddy 4 pnt.; 2. v. d. Wulp 7 pnt.; 3. Domhoff 9 pnt.; 4. Blekemolen 12 pnt.; 5 De Graaf 13 pnt.; 6. Lorjé 18 pnt. WEDSTRIJDEN OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Zondag 9 Juni a.s. (lste Pinksterdag) hebben er op de Heemsteedsche Wielerbaan wederom aantrekkelijke wedstrijden plaats. Het programma vermeldt o.m. een sprint match tusschen J. van Egmond en A. v. d. Linden en J. v. d. Heuvel. Dit is dan tevens 'n revanche voor den op de Stadion-Wielerbaan gehouden strijd tusschen deze drie sprinters. Het hoofdnummer is de internationale kop pel wedstrijd. Het mederijden van de nog jeugdige Limburgers Gebr. Vroomen en den adspirant uurrecordhouder J. van Hout. mag wel als een bijzondere attractie beschouwd worden. De deelnemende koppels zijn: J. van Eg- mond-J. v. Hout. Gebr. Vroomen. W. Mctz- H. Adan, KL v. Nek-J. de Reus. J. Engelmoer- F. v. d. Broek. Ciausmeyer-Sagurna (Duit-sch- land). B. v. Dijk-M. v. d. Leur, Bouquet-Rei- neveld, Verschoor-v. Aart. BILJARTEN. Wereldkampioenschap cadre 45—1. Gabriëls kampioen GABRIëLS. In het Kurhaus te Scheveningen werd Donderdagmiddag een begin gemaakt met den vierden en laatsten dag van de wedstrij den om het biljart wereldkampioenschap ancre cadre 451. De uitslagen waren: Albert 300 15 81 20.— Moons 151 15 40 10.06 Dommering 300 26 53 11.53 Cöte 237 26 63 9.11 Davin 300 17 113 17.64 De Leeuw 250 17 69 14.70 De slotpartij. In de avonduren moest de beslissing vallen met de partij Gabriëls-Sweering. Beiden begonnen met een poedel, waarop Gabriels na 19 een vastliggenaen bal kreeg, waarop hij den acquit miste. Sweering maakte na een 5. door zijn ze nuwen, een or.noodige touché. Na een 1 van Gabriels heeft Sweering in zijn volgende serie plotseling zijn vorm te pakken. Zijn rappels zijn uiterst zuiver. Hij herstelt de fouten op goede wijze en lost moeilijkheden op verbluffende wijze op. De 100 gaan er aan. Op 119 mislukt een trekstoot van den langen band. Gabriels krijgt dan direct goed spel in het middenvak, waarvan hij dankbaar profiteert doch het worden er slechts 15 door onzeker rappelleeren. Het spel van Gabriels is stroe ver dan gewoonlijk. Wel zijn de rappels dik wijls zeer zuiver, doch bij klein spel heeft hij last van zijn zenuwen. Hij scoort echter in snel tempo, ditmaal in hoofdzaak de zij vakken van den korten band benuttend. Langzamerhand bereikt hij echter het middenvak en dan stijgt de score snel. De Belg is er nu geweldig in. Hij loopt het totaal van Sweering (147) voorbij en gaat rustig verder. De 100 gaat onder spontaan applaus op, dat even hartelijk klinkt als bij de 100 van Sweering. Het worden er 156, waarmee de Belg ver voor is gekomen. Sweering geeft zich echter nog niet gewon nen. Ook hij scoort er na een moeilijk begin in de zijvakken rustig op los in het midden vak. Op 39 strandt hij echter met nog een flinken achterstand. Gabriels Is er direct weer in. Hij maakt een prachtige serie. Alles lukt nu. Zoo nu en dan wisselt hij de positie, doch het hoofdtem van zijn operaties is toch het middenvak. Cp 72 sneuvelt hij met de haven in het zicht (294). Als Sweering in dezelfde beurt de 200 pas seert, kan hij niet anders meer zijn dan een eervol verliezer. Het worden er 45, waarmee hij op 231 komt to st-aan. Dan maakt Ga briels onder luid applaus de 300 vol en wint daarmede de partij. Sweering poelt en het is afgeloopen. Gabriels is kampioen. De cijfers waren: Gabriels Sweering De eindstand van volgt: 1 Gabriels (België) 2 Sweering (Ned.) 3 Davin (Frankrijk) 4 Albret (Frankr.) 5 Moons (België) 2 6 DommeringiNed.) 7 Cöte (Frankr.) 1 8 De Leeuw (Ned.) 300 14 156 21.42 231 14 119 16.50 het tournooi luidde als 7 2100 130 173 16.15 6 2031 179 119 11.34 5 1949 147 162 13.25 3 1811 159 124 11.38 1 2 1537 142 144 10.82 2 1302 167 83 7.79 1 2 1687 167 78 10.09 1 1620 181 118 8.95 HONKBAL HET PROGRAMJLL Het programma van den N. H. B. ver meldt voor deze week de volgende wedstrij den: Zaterdag: Eerste klasse. Quick'Haarlem. VV.G.AH.H C. Ajax—Blauw Wit Tweede klasse. Z.R.C.—A.F.C. The Catchers IIAjax II Derdeklasse Amsterdam, D.W.S.—Quick H A.F.C. n—The Catehers II A.H.V.J. II—Shell Derde klasse Haarlem. D.E.V. IISwastika II Schoten HR.C.H. II Maandag. Eerste klasse. H.H.C.—Quick. Tweede klasse: DuvianenV.V.G.A. n Derde klasse Haarlem. R.CF.D.E:V. Haarlem IIISchoten Duvianen II—HH.C. IH Haarlem brengt Zaterdagmiddag het tegenbezoek aan Quick. Daar Quick ai van Haarlem won op eigen terrein, twijfelen we er geen oogenblik aan of Haarlem lijdt ook dezen keer de nederlaag. Tegelijkertijd bezoekt H.H.C. V.V.G.A. Dat zal een wedstrijd worden van ongeveer gelijk waardige krachten. Kleinigheden kunnen hier een verschil veroorzaken, maar dat kan naar beide zijden gebeuren. Op Tweeden Pinksterdag ontvangt H.H.C. Quick. Ook in dit geval twijfelen we niet of Quick gat met de punten strijken. Deze wed strijd wordt op het Sportterrein aan de Kle verlaan gespeeld en begint te kwart over twee. Blauw Wit komt Zaterdag voor het eerst in het veld en speelt dan tegen Ajax. Voor de tweede klasse is van belang de ontmoeting Z.R.C.A.F.C. Voorloopig maakt de winnaar hiervan de beste kans om kam pioen van II A te worden. Velsen kan op Tweeden Pinksterdag goed honkbal zien op het terrein van Olympia te Santpoort, 's Middags half twee begint n.l. de ontmoeting DuvianenV.V.G.A. II de Duvianen zullen hun eersten competitiewed strijd wel met een overwinning vieren. Wat betreft de wedstrijden uit de derde klasse Haarlem volstaan we met plaats en tijd te vermelden: Zaterdag: D.E.V. IISwastika II om twee uur; Schoten IIR.C.H. II om drie uur, beiden aan den Vergierdeweg. Maandag: Haarlem IIISchoten I om half tien aan de Kleverlaan; R.C.H. ID.E.V. I om tien uur in 't Sportpark Heemstede en Duvianen IIH.H.C. in om tien uur op het Olympia- terrein te Santpoort. HONKBAL VOOR DAMES. Een dames negental van de Honkbalclub Haarlem ontvangt Zaterdagmiddag op het terrein aan de Kleverlaan een dames-tegen- tal van de 2e H.B.S. B. Het tweede elftal van Stormvogels speelt op tweeden Pinksterdag een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen „Succes" te Hippoiitus- hoef (Wieringen). Zaterdagavond 7 uur speelt het Haar- lemsch Elftal der Zaterdagmiddagcompetitie op het Stormvogels-terrein tegen het Leiasche Elftal van deze competitie. Naar wij vernemen heeft de minister van Defensie mr dr. L. N. Deckers zich bereid ver klaard de buitenlandsche ruiters, die zullen, deelnemen aan het internationaal concours- hippique in het Stadion te Amsterdam, op Vrijdag 14 Juni a.s. te ontvangen. Op dien dag zal de minister van Defensie tevens ae verschillende wedstrijden in het Stadion bij wonen. Op Maandag 10 Juni (2e Pinksterdag) zal in het Noorderbad te Zandvoort een de- monstratiekorfbalwedstrijd gespeeld worden tusschen Sparta (Amsterdam) en B. E. P. (Purmerendi. Uit Praag: De eerste dag van de Davis Cup-tenniswedstryden Tsjecho-Slowakije— Japan bracht een 2O-voorsprong voor de Tsjechen. De uitslagen luiden: Caska slaat Yamagisji 6—1. 8—6. 6—3; Menzel slaat- Nisji- moera 6—2, 6—3, 8—6. In het internationaal tennistournooi. dat te Brussel wordt gespeeld werd Teschmacher (Nederland) geslagen met 68. 16. door Feret, (Frankrijk), Mej. Rollin Couquerque sloeg mej Horner (Eng.). 62. 64. De bekende Beiersche athlete Gisela Mauermeyer verbeterde te Neurenberg het wereldrecord discuswerpen voor dames door den schijf 44.76 M. weg te werpen. Het oude wereldrecord stond ook op haar naam met een afstand van 44.34 M.. welke record zij Zondag jJL vestigde. Bij het internationaal concours-hippi- que te Aken werd Nederland in het spring concours om den „Preis der Nationen" No.~3 achter Duitschland en Roemenië. Op Zaterdag 6 Juli wordt te Amsterdam een gewone algemeene vergadering van den Ned. Hockeybond gehouden. In behandeling komen o.a. voorstellen tot wijziging van sta tuten en huishoudelijk reglement.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 15