„GROOT-BADHUIS", Zandvoort Het gouden tientje. Een ..Voedselcommissie" in Engeland. Hei Befabptèikste Bodega Jb. Mustert .52e Jaargang No. 15936 VerscKijhf 'dagelijks, b'eKalvé óp Zon- èn Feést'dagën Vrijdag 7 Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIcN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames 0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150-, Elke andere vinger 50.-, Aim-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verhes van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-, Verhes Wijsvinger ƒ75.-, Veihes andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, .7 Juni. Een Verzoekschrift. De beroemde Pransch tennisser Jean Boro- tra, die al veertiger is, heeft den laatsten tijd niet meer op internationale wedstrijden in enkelspelen willen uitkomen. Hij vond er zichzelf niet snel genoeg meer voor. Maar de 'jongere Fransche sterren, zooals André Merlin en Marcel Bernard, leggen het nog steeds tegen hem af, ook in het enkelspel, zoodat de openbare meening plus zijn tennisvrienden wilden dat hij in de „singles" zou uitkomen in den a.s. Davis Cup-wedstrijd Frankrijk Australië. Deze aandrang is zoo groot ge worden dat men een verzoekschrift, gezegd petitionnement, tot hem gericht heeft met elf duizend handteekeningen eronder. Het heeft geen succes gehad, want Borotro is op zijn stuk blijven staan en heeft den brief beant woord met een technische verhandeling, waar in hij de onjuistheid van het gewenschte uit eenzet. Maar intusschen zijn we weer een stap verder gekomen op den weg der vereering van sporthelden .Bij dit eene petitionnement zal het zeker niet blijven. Straks krijgen wij er ook een. Dat petitionnementen, betreffende internationale toenadering, ontwapening en andere quaesties van Europeesch zelfbehoud tot dusver niet tot het gewenschte resultaat hebben geleid, heeft het middel nog niet impopulair gemaakt. Men kan het toch ook bezigen voor gemakkelijker-te-bereiken doel einden. Nu zijn sporthelden vaak nogal ij del, en dit Fransche precedent moet velen hunner be koord hebben. Volgend jaar krijgen we de Olympische Spelen weer, en dan zullen het „prestige" en de ,.eer" van vele naties ge moeid zijn bij het starten van meneer X op de 100 M. hardloopen, van juffrouw Y op de 200 M. schoolslag-zwemmen en van den heer E in dat zeer bizondere Olympische evene ment: den hinkstapsprong. Welnu: welk een kans op vergroote populariteit opent het geval-Borotra voor meneer X, juffrouw Y en den heer Z! Redenen om niet te starten zijn gemakkelijk te vinden. De hardlooper geeft bv. zijn studie als motief op, de juffrouw haar engagement, de hinkstapspringer zijn groeien- den afkeer van den hink, of een on-Arische overgrootmoeder die hem een minder-aange- Tiame ontvangst in Berlijn doet verwachten. Vooral dit laatste argument zal succes ople veren, in het bizonder als de hinkstapspringer een Engelschman mocht zijn. Plet zal niet alleen een petitionnement uitlokken, maar ook de Duitsche regeering, die altijd zoo haar best doet om meer sympathie bij de Engelschen te verwerven, direct in het geding brengen. Wel licht leidt het dit bewind tot een principiëele diplomatieke verklaring van volledige onzij digheid inzake on-Arische overgrootmoeders van sporthelden. Het is dus wel duidelijk dat nieuwe moge lijkheden inzake het verwerven van sportieve populariteit zich ruimschoots openen. Der vereering van „den sterken man" en ook die van „de sterke vrouw", in den meest letterlij ken zin, is een nieuwe kans geschonken om zich tenvolle te doen gelden. Het journalistie ke oor hoort reeds den kreet „Kees moet naar Berlijn" of „Zus moet zwemmen" (in Amster dam: ,.Sus moet swemme") door het vaderland weergalmen, en het journalistieke oog ziet al de geestdriftige colporteurs en c-olportrices van dit streven, met petitionnements-lijsten gewapend, van huisdeur tot huisdeur trek ken, met het telkens herhaalde verzoek: „Willu effe teekenen voor Kees?" of „U vindt toch ook dat sus swemme moet?" Voorwaar, de dagen die wij beleven worden steeds grooter. Heeft de Historie ooit op zulke feiten kunnen wijzen? Zouden de wijste man nen van het Verleden, zooals Spinoza, Eras mus. Kant en anderen, als zij in ons midden konden terugkeeren, niet grif moeten toege ven dat zij zulke geniale uitingen van „de col lectiviteit" nimmer hadden voorzien, en er in hun veelzijdig denken zelfs nimmer aan ge dacht? „De historie herhaalt zich", zegt een Fransch spreekwoord, dat keer op keer lae- schaamd wordt en bij deze nieuwste ontwik keling van den sport-helden-cultus weer een treurig figuur slaat. Niks hoor: we bedenken telkens weer wat nieuws. En waar het einde van deze bizondere soort nieuws zal liggen, moge de Genius van dezen Tijd weten. Ik heb er geen flauw idéé van. Het kan nog heel wat erger worden. R. P. Man door auto aangereden en gedood. Ernstig ongeluk in Haarlemmermeer. Donderdagmiddag had op den Ringdijk nabij Aalsmeer een ernstig ongeluk plaats dat aan den ongeveer 50-jarigen man het leven heeft gekost. Terwijl hij aldaar per rijwiel reed, werd hij aangereden door een passeerende auto, waarvan de bestuurder nog al het mogelijke deed om het ongeluk te voorkomen en een zoo grooten zwenk maakte dat de auto gedeeltelijk In de Ringvaart terecht kwam. De man werd met fiets en al tegen den grond geslingerd en werd vooral aan het hoofd, zoo ernstig gewond, dat hij spoedig daarna overleed. De uit Aalsmeer ontboden geneesheer kon ook slechts den dood consta- teeren. De politie was spoedig ter plaatse om naar het gebeurde en de identiteit van den man een onderzoek in te stellen. Zijn lijk werd inmiddels met de zieker? auto van den gemeentelijken geneeskundigex. dienst- nar de algemeene begraafplaats te Hoofddorp overgebracht. Spoedig werd bekend, dat de ongelukkige is 'de heer C. H. wonende te Boskoop. Gedurende de Pinksterdagen Middag- en Avond-DANCING THE BONZONIANS (Adv. lngez. Med.) (Op 6 Juni 1875 ging ons land over tot invoering van den gouden standaard en toen iverd het gou den tientje geboren.) Dit 's zoo'n gewichtige verjaardag, Daar wijd ik even aandacht aan, Ons aller brave gouden tientje Heeft zestig jaren lang bestaan. Men heeft het in de laatste tijden Zelfs moordaanslagen niet bespaard. Maar het heeft ondanks die gevaren. Zijn gouden glans en kracht bewaard, 't Heeft weieens schrammen opgeloopen. Waardoor 't wat bloed verloren heeft, Maar dat bracht het geen blijvend letsel, Terwijl 't nog ongeschonden leeft, 't Is voor ons volk een kostbaar kleinood, Door knappe dokters steeds bespied, En Vader Staat geeft het zijn zorgen. Zooals geen ander kind geniet. Persoonlijk wensch ik het het beste In 't kroonjaar, dat het thans beleeft, Waarin het meer dan ooit tevoren Van groot gevaar te duchten heeft. Het gouden tientje is nu zestig, En, klopt het niet op het getal, 't Is toch een gouden jubileum In dit bijzondere geval. Ik hoop dat het nog tal van jaren, Gezondheid, kracht en glans behoudt, Lang leve het, ons gouden tientje. Ons tientje met zijn hart van goud. P. GASUS. Fietser werd te Sassenheim aangereden. Tegen student 300.- boete geëischt. Een 21-jarig Haariemsch student en diens lS-jaxige broer kwamen in den laten avond van 15 Januari jl. per auto, uit Den Haag en reden in de richting Haarlem, toen zij. ko mende in de Hoofdstraat te Sassenheim, plotseling opbotsten tegen een voor hen uit rijdenden wielrijder, die tegen den grond werd gesmakt en zoodanige verwondingen bekwam, dat hij gedurende 4 weken in het Ziekenhuis moest worden verpleegd. Verdacht' van het veroorzaken van letsel door schuld, had de oudste van het tweetal, die de auto bestuurde, zich voor de Haag- sché rechtbank te verantwoorden. Te zijner verdediging voerde hij aan, dat hij even voor de aanrijding door de lichten van een hem tegemoetkomende auto was verblind, terwijl hij zelf reed met slechts één brandende lamp (een schijnwerper welke licht naar rechts uitstraalde). Hij deed zulks aangezien de accu defect was. Bovendien was het vochtig weer en het uitzicht op den weg werd hem belemmerd door de slechte verlichting ter plaatse. Het rijwiel was voorzien van een zeer slechte reflector. De inspecteur van politie Geers uit Sas senheim, verklaarde al.s getuige, dat hij ver- dachte's auto heeft onderzocht. De remmen daarvan bleken in orde te zijn, doch de ver lichting liet ailes te wenschen over. Verschillende ooggetuigen verklaarden, dat de wielrijder behoorlijk,zoo niet geheel rechts, reed op het oogenblik dat hij door de auto werd gegrepen. De aangeredene bevestigde dit. Van de aanrijding zeive heeft hij niet veel bemerkt daar hij onmiddellijk het bewustzijn verloor. Op een vraag van den verdediger mr. Groen uit Haarlem zeide get. dat de schade geheel werd vergoed en dat de verdachte hem na het ongeval is komen bezoeken. De officier eischte een geldboete van f 300 subs. 100 dagen. Mr. Groen uit Haarlem, betoogde dat de wagen van verdachte niet in zulk een deplo- rabelen toestand verkeerde als die is voor gesteld. Weliswaar liet de verlichting te wen schen over, doch dit was ook het geval met de straatverlichting ter plaatse, terwijl zijn cliënt door de slechte reflector van het rij wiel mede gehandicapt is. Pleiter .meende dat hier met een veel lagere boete kon wor den volstaan. De rechtbank zal op 20 Juni vonnis wijzen. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd in de voormalige infan- teriekazeme aan den Koudenhorn aanbe steed het doen van voorzieningen aan mili taire gebouwen en werken te Haarlem. Het laagst werd ingeschreven door de firma Wed. H. van Driel te Koudekerk aan den Rijn voor f 13.665. AANKLACHT TEGEN BELEEDIGING. De heer George Oversteegen heeft bij den Officier van Justitie te Haarlem een klacht ingediend omdat hij zich beleedigd en in zijr ?°v en aangetast acht ..lanifest van de afd. Haarlem van munistische partij, dat o.a. verspreid is in het stempellokaal voor werfcloözen.in de Deli- vaat (Haarlem-Noord). Hii vraagt daarom éen strafvervolging in te stellen. Zes Kabinetsleden vlogen boven Nederland. Ministers in overtreding! ROTTERDAM, 7 Juni (V.D.) Vandaag hebben de leden van het kabinet, uitgezonderd dr. Deckers, mr. De Wilde en prof. Slotemaker de Bruine een vliegtocht boven ons land ge maakt. Zij zijn vanmorgen om half tien van het vliegveld Waalhaven vertrokken met het Douglastoestel Ph-A.K.S.. de Sperwer, be stuurd door den heer Blaak. Om negen uur arriveerde dr. H. Colijn per auto uit Den Haag in gezelschap van mevr. Van der Hoeven en freule De Savornin Lohman. Zij werden begroet door den heer A. Plesman. directeur van de K. L. M. Even la ter arriveerden de ministers jhr. De Graeff, mr. Van Lidt de Jeude en prof. dr. ir. Gelissen. wier auto tusschen de pont en het vliegveld door de politie was aangehouden wegens over treding van de maximum snelheid. De mi- nisterieele auto was in een van de politieval- len geloopen. De ministers hebben bij hun „aanhouding" dienstzaken ter verontschuldi ging opgegeven. Weinige minuten later arri veerden de ministers Oud en Van Schaik, bei den vergezeld van hun dames. Tegen half tien begaf het gezelschap zich naar het platform, waar de Sperwer getooid met de nationale driekleur wachtte. Nadat de ministers met hun dames voor de fotografen hadden geposeerd nam het gezelschap, waarbij zich de heeren Plesman en Slotemaker, secretaris van de di rectie van de K.L.M. hadden gevoegd, in de cabine plaats. Precies om half tien verhief het toestel zich van den grond en verdween in Zuidwestelijke richting. Enquete naar ondervoeding. (Van onzen correspondent). Londen, 6 Juni. De minister voor Gezondheid heeft een nieuwe commissie ingesteld, welke het dieet der bevolking moet onderzoeken en er rap port over moet uitbrengen. Nog niet zoo lang geleden kwam een gelijksoortige officieele voedselcommissie in conflict met een onaf hankelijke commissie van het Britsch Me disch Verbond. De regeeringscommissie had geoordeeld, dat een man die gemiddelden lichamelijken arbeid verricht een dieet noo- dig heeft, dat hem dagelijks 3000 calorieën en 37 gram prima eiwitstof verschaft. De ge neeskundige commissie vond dit te weinig en maakte uit, dat een man. indien hij be kwaam voor zijn werk wil zijn, minstens 3400 calorieën en 50 gram proteïne noodig heeft. De deskundigen kwamen na veel gewrijf en geschrijf tot een zekere mate van overeen stemming over een voedingstabel waarin de vereischte warmte en eiwit gevende stoffen in het voedsel voor verschillende vormen van arbeid zwaarderen en lichteren arbeid werden aangegeven. Men kwam echter te vens tot de overtuiging, dat men in de zaak allerminst de zoo zeer gewenschte klaarheid had bereikt. De politieke kant van de kwestie kon ook niet worden veronachtzaamd. De nieuwe wetgeving voor de werkloosheid, met haar voorzieningen ten behoeve van hen, die van de periode der verzekeringsuitkeering naar die van den overgangssteun waren over gegaan, had inmiddels aan de overheid na genoeg de wettelijke verplichting opgelegd voor afdoende voeding der bevolking zorg te dragen. De vraag moest onder de oogen wor den gezien of overgangssteun onder alle om standigheden in staat was den steuntrekker en zijn gezin de vereischte calorieën en eiwit stoffen te verschaffen. Aangezien in ver schillende deelen van het land gevallen van ondervoeding blijven voorkomen is de benoe ming van deze nieuwe commissie allerminst een overbodige luxe. De nieuw ingestelde commissie bestaat uit geleerden, geneesheeren en vertegenwoordi gers uit de burgerij. Een van de leden dei- commissie. Sir John Orr, heeft onlangs nog in het openbaar verklaard, dat minstens ÏO.OOO.OOO menschen in het land niet genoeg of nauwelijks genoeg te eten hebben. De voornaamste taak van de commissie zal uiteraard zijn zich zekerheid te verschaffen ten aanzien van de mate en frequentie van ondervoeding bij het economisch zwakke deel der bevolking en de middelen tot verbete ring aan te geven. Maar behandeling van voedingsmiddelen in productie en omzet en bereiding in huishoudingen zullen eveneens haar bijzondere aandacht hebben. In dit verband mag er wel eens op worden gewezen, dat goed en gezond voedsel ook voor het goed bedeelde deel der gemeenschao een ernstig probleem blijft vertegenwoordigen. In de goede dagen van een vrijer ruilver keer bestond dit probleem niet. Rundvleesch en lamsvleesch hoewel heel wat duurder dan b.v. in Nederland zijn altijd van uit stekende hoedanigheid en smakelijk geweest- en zijn het nog. Maar groenten en vruchten worden duurder, schaarscher in variatie en slechter naarmate de tariefcommissie en de ambtenaren van minister Elliot zich daniger weren. Vooral in dezen tijd van het jaar, waarin men overvioed en verscheidenheid van frissche jonge groenten en vruchten ver wacht. wordt men getroffen door de hooge prijzen en de bedenkelijke hoedanigheid van hetgeen de groentenwinkels hebben aan te bieden. Hetgeen zulke in alles chauvinistische bla den als de Daily Express en de Daily Mail niet weerhoudt campagnes te voeren tegen- voedselinvoeren uit Holland, die worden ~-^1d als een be^reio-i-"- den klei nen Engelschen boer. En de Daily Mail heeft juist weer alarm geblazen over het ..dum pen" van Nederlandsche eieren en tomaten. A, K. VAN R. Kabinet Baldwin wordt heden gepubliceerd. Eden minister zonder portefeuille. Beroep van MacDonalcl op de Nationale Labourgroep. Baldwin. LONDEN 7 Juni (Reuter). Het Engel- sche kabinet, zal na de wijziging die zich van avond gaat voltrekken, aldus zijn samenge steld: Eerste minister: Baldwin. Lord President: of the Council: MacDonald Binnenlandsche zaken: sir John Simon. Financiën: Neville Chamberlain. Lord chancellor: Hailsham. Buitenlandsche zaken: sir Samuel Hoare. Lord of Privy Seal: Lord Londonderry. Minister zonder portefeuille: Eden. Oorlog: Lord Halifax. Indië: Markies Zetland. Dominions: Thomas. Koloniën: Malcolm MacDonald, een zoon van Ramsay MacDonald. Luchtvaart: Cunliffe Lister. De portefeuilles van Handel. Admiraliteit en Landbouw blijven onveranderd. LONDEN, 7 Juni Geheel Engeland is vandaag vol van de a.s. kabinetswijziging. Ramsay MacDonald legt na een precies zes jarige ononderbroken ambtswerkzaamheid als ministerpresident de leiding der nationale re geering neer en maakt plaats voor den leider der conservatieve partij Stanley Baldwin. MacDonald. De wijzigingen in de regeering zijn zoo danig dat het „nationale" karakter der re geering behouden blijft. De voornaamste wij ziging is de vervanging van den oorspron- kelijken Labour-ministerpresident door een conservatief. Alle ochtendbladen publiceeren reeds vol ledige ministerlijsten. die alle met elkaar over eenstemmen behoudens enkele uitzonderingen neerkomend op de publicaties van de laatste dagen. De Lord-Grootzegelbewaarder Anthony Eden zal volgens de publicaties worden be noemd tot minister zonder portefeuille en daardoor lid van het kabinet worden. Hij zal zijn werkzaamheden in het Foreign Office voortzetten en zich, zooals tot nog toe voor namelijk met Volkenbondskwesties bezig houden. De minister voor de luchtvaart Lord Lon donderry wordt leider in het Hoogerhuis en krijgt volgens de bladen tegelijkertijd den rang van Lord-Zegelbewaarder. Baldwin zal morgen. Zaterdagavond als nieuwe minister-president uit Himley Hall een radio-toespraak tot het Engelsche volk houden, die ook naar Amerika zal worden uit gezonden. MacDonald woonde gisteravond een verga dering van de Nationale Labour-groep bij en verzocht haar, de nationale regeering onder leiding van Baldwin met denzelfden geestdrift te steunen als zij tot nog toe hem had gedaan. In een hoofdartikel over de kabinetswijzi ging schrijft de „Times" dat Engeland groote dank schuldig is aan MacDonald, die in de toekomst eerder grooter worden kan aan afnemen. Hij heeft getoond groote daden te durven doen en had daarbij de wijsheid en de zelfbeheersching die voor zijn pogingen noo dig waren Zijn eenzaamheid heeft hem mis- scchien menigmaal noodeloos wantrouwend remaak. doch in het openbaar beeft hii in alle gevallen feillooze tact en geduid getoond Voorts heeft hij wanneer dat noodig was op de juiste wijze, doch nooit te veel. ingegrepen om richting te geven aan ae buitenlandsche politiek. Laval is er in geslaagd een Fraïiscli kabinet te vormen. pag. 4 Het kabinet Baldwin. pag. 1 De Amerikaansche staalindustrie houdt vast aan de N. R. A. pag. 4 De Italiaanscli-Abessynische arbitragecom missie is met haar arbeid begonnen. pag. 4 Korea is door storm ernstig geteisterd. •pag. 4 Het conflict BloemendaalZandvoort over tenten op het strand. pag. 13 De Regeering helpt de vaste lasten verder te verlagen. pag. 3 De bekende zanger Jac. Urlus is overleden. pag. 3 Verstrekking van pekelharing aan werkloo- zen te Haarlem spoedig te wachten. pag. 2 Verkeersondernemingen maken propaganda pag. 3 Met het werk voor de nieuwe beurs te Rotter dam wordt spoedig begonnen. pag. 13 Het jaar 1934 was voor de Koninklijke beter dan 1933. pag. 3 Gabriels wint liet wereldkampioenschap bil jarten cadre 451. pag. 9 ARTIKELEN, ENZ R. P. Een verzoekschrift. pag. 1 Van onzen correspondent te Stockholm: De Zwcedsche Rijksdag 500 jaar. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: Een „voedselcommissie"' in Engeland. pag. I K. de Jong: Jac. Urlus f pag. 33 Jhr. dr. .T. C. Mollerus: Handelsbetrekkingen met Rusland. pag. 6 Overpeinzingen van een examinandus. pag. 3 Sport in 't kort pag. 9 Bekende Haarlemmers: de heer C. J. E. Dïnaux pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Voor dc Jeugd. pag. 7 en 8 Zandvoort Vanaf 8 Juni a.s. Middag- on Avondconcerten door het Ensemble Ugo Caiatroni (Adv. Ingez. Med.) Hittegolf brengt dood en verderf. Duizenden trekvogels in de Arabische woestijn omgekomen. Het Zuiden van Britsch-Indië en Arabië worden op het oogenblik door een hittegolf geteisterd, die groote ellende teweeg brengt. Zoo meldt een bericht uit Madras, dat 24 per sonen door een zonnesteek zijn gedood. Het water is schaarsch en er hebben talrijke bran den gewoed, die door de intense hitte zijn ver oorzaakt. Te Ellore. een belangrijk handels centrum in de provincie Madras, zijn 280 hui zen tot den grond toe afgebrand. Uit Cairo wordt gemeld, dat duizenden ooie vaars en andere trekvogels in de Arabische woestijn door de warmte zijn omgekomen. De lijken der vogels liggen overal op het gloeiend, heete zand verspreid. De vogels die nog in leven zijn. hebben, vermoeid en ziek, een schuilplaats gezocht in de graanvelden aan den rand van de woestijn. DE HAVEN VOOR WOONSCHEPEN. Bij raadsbesluit van 12 September 1934 werd als ligplaats voor woonschepen bij ver blijf binnen de gemefente aangewezen de Oostersingelgracht en het Noorder Buiten spaarne. Nu de nieuwe woonschepenhaven in het Noorder Buitenspaarne gereed is ge komen. zullen de woonschepen hun ligplaats naar die haven moeten overbrengen. In ver band hiermede stellen B. en W. de raad voor thans als ligplaats voor woonschepen aan te wijzen de woonschepenhaven in het Noorder Buitenspaarne. OVERDRACHT BORSTBEELD VAN WIJLEN PRINS HENDRIK. ROTTERDAM, 7 Juni. (V. D.) In verband met het gisteren aangekondigde bezoek van de Koningin op Zaterdag. 22 Juni a.s. aan Rotterdam, deelt het comité tot huldiging van de nagedachtenis van wijier. Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden. Hertog van Mecklenburg in de gemeentelijke zeevaart school te Rotterdam mede. dat het in de bedoeling van de Koningin ligt aanwezig te zijn bij de overdracht aan het gemeentebe stuur van Rotterdam van het door dit co mité in de zeevaartschool te plaatsen borst beeld van Prins Hendrik. De overdracht zal nlaats vinden 's middags om twee uur in de vaardigd door de Utrechriche ::;sr mej. I. A. L. van Beek Kalkoen. Het is in goudbrons uitgevoerd door de firma C. Be geer te Utrecht en stelt Prins Hendrik voor in admiraalsuniform.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1