Het geheim van Lady Littenton H. M. de Koningin te Barneveld. FEUILLETON door ELSA KAISER. 19) Het kwr<n mr. Gordon voor, dat de jonge man vrooiijk t*i hoopvol sprak, maar hij hechtte hier geen waarde aan, want hij was in de afgeloopen vijf weken reeds zoo dikwijls teleurgesteld geworden. Bovendien deze jon geman maakte meer een lichtzinnigen dan een emstigen indruk. Mr. Gordon haalde de schouders op en zuchtte. „Men moet alles pro- heeren, ik kan Alice toch niet alleen en zon der geld in de wereld achterlaten, maar veel vertrouwen heb ik in dien jongen man niet, als Alice zich niet wil laten vinden, als zij ergens in een groote stad als arm meisje hier of daar werkt onder een vreemden naam Mr. Gordon voelde zich eenzaam, moe en oud, alles waarvoor hij geleefd had leek hem plotseling onbelangrijk en nutteloos en hij toegreep zichzelf en de geheele wereld niet meer Hoe kon iemand zoo weinig waarde aan geld hechten en zijn geheele leven vergooien en armoede lijden enkel om een man niet be hoeven te trouwen dien men niet liefhad? Mr. Gordon dacht ingespannen na „Geld is toch de hoofdzaak" zeide hij overluid en had plotseling geen belangstelling meer voor zijn ■werk HOOFDSTUK XVL Littenton Caste was vol gasten en dage lijks kwamen er nog nieuwe bij. Er werden partijen gegeven en dansavonden en heel de upper-ten van Londen verscheen op het oude kasteel. Iedereen wist, dat de jonge lord zich met een rijke Amerikaansche erfdochter zou verloven, men wist ook, dat zij reeds op het slot was, maar nog altijd wachtte men op de officieele mededeeüng van 't huwelijk. Maar wat men niet wist, dat Claire zelf steeds deze officieele aankondiging verschoof. Als Arthur haar vroeg wanneer men nu het huwelijk be kend zou maken smeekte zij hem steeds nog een poosje geduld te hebben, zij moest* nog wennen Waaraan zij moest wennen begreep Lord Arthur niet, omdat hij vergat dat hij zelf zoo aarzelend op het huwelijk aandrong. En juist die aarzeling kwetste Claire. Als hij had aangedrongen was zij graag zijn bruid gewor den en had met vreugde aan ieder getoond, dat zij zoo blij was Maar zijn koelheid en zijn gentlemanlike ridderlijkheid, die hij ook te genover vreemden in acht nam bevroor haar gevoel. „Hij behandelt mij als één der dames van het gezelschap die hem even onverschil lig zijn als ik hem ben", klaagde zij tegen Alice, Zij beschouwde zich als zijn verloofde, maar zij verlangde dat hij zich eenmaal eens als een verliefd man zou gedragen en daarop wachtte zij nu reeds zes weken tevergeefs. En juist toen zij ingezien had, dat zij tevergeefs wachtte, hoorde zij, dat lady Jane een groot feest zou arrangeeren ter gelegenheid van de officieele verloving van haar zoon lord Arthur met miss Claire Misters. De beide jon gelui wandelden met lady Jane in den bloe men tuin van het kasteel, toen de oudere da me hen dit nieuws vertelde. Geen van beiden zeide een woord zij toon de zich ook niet blij. „Ach ja, eens zal het moeten gebeuren", meende lord Arthur en zijn oogen gingen naar het tengere figuurtje van Miss Forth, die bescheiden, een eindje van Claire verwijderd, naast hen liep. Lady Angelique was van Alice gaan houden en sedert zes weken was het meisje meer haar gezelschapsjuffrouw dan van Claire. Claire was zoo in beslag genomen door de gasten en de feesten, de tennispartijen en de tochten in de omgeving, dat zij weinig meer met Alice samen kon zijn En het zou bovenden de hoo- ge Engelsche aristocratie een beetje vreemd aangedaan hebben als Claire steeds haar ge- zelschapsjufffrouw bij zich gehad had, want Joan Forth was in hun oogen niets anders als een bediende, een meisje dat haar brood verdiende, ver<jer niets! De beide Amerikaansche meisjes hadden dit al heel gauw begrepen, maar het was voor Claire pijnlijker dan voor Alice, want lady Angelique verlangde voortdurend naar haar en wilde zich steeds door Alice laten voorlezen en met haar babbelen. Het ergste vond Alice echter dat zij Arthur zoo weinig zag en nooit meer met hem kon praten, maar ook dit moest worden gedragen en het was misschien beter voor haar innerlijke rust. Eigenlijke rust zou Alice slechts kunnen vin den als zij van Claire en ook van lord Arthur wegging. Maar alles wat zij geprobeerd had om Littenton Castle te verlaten, was door Claire onmogelijk gemaakt. En wat had zij ook tot Lady Angelique moeten zeggen, welke reden aanvoeren voor haar vertrek? Deze vrouw, die zoo hemelsbreed van haar familie en van de gasten verschilde, die nooit hoog moedig was, nooit den afstand bewaarde, maar altijd warm, lief en vriendelijk was, zij kon deze vrouw geen verdriet doen, dat was haar onmogelijk. „Het liefste zou ik willen, dat u heelemaal bij mij was en nooit meer van mij wegging, miss Forth", had zij eens tot Alice gezegd. ..Waarom heeft, die jonge Claire een gezel schapsdame noodig? Ik heb je noodig, mijn kind. Ik ben zoo gewend aan je zachte stem, aan je heele persoontje, dat ik het vreeselijk zou vinden als ik je moest missen." „Maar ik ben toch nog hier, mylady en miss Claire heeft mij zoo weinig noodig, had Alice zacht geantwoord „Dat is het ook niet, miss Jean, maar de ioktoren willen dat ik weder naar het Zui len ga, ik wacht dus nog op de officieele ver .oving van mijn neef en daarna ga ik weg." Inderdaad was lady Angeliaue's gezond heidstoestand erg achteruitgegaan, zij was nog bleeker, nog doorschijnender geworden en haar stem was nog stiller. Alice dacht na. „Was dit niet den weg. zou zij met lady An gelique medegaan en bij haar blijven? Maar dan zou de leugen steeds voortduren, zij moest dan Joan Forth blijven en altijd dooi de gesprekken over Alice Gordon aanhooren en beantwoorden, deze Alice Gordon die maar niet door lady Angelique vergeten kon worden hing Alice de keel uit, als het niet zoo dwaas was, zou zij jaloersch zijn op Alice Gordon, die voor haarzelf een vreemde was geworden. Maar er was nog iets, als zij met lady Angelique medeging bleef de relatie met lord Arthur bestaan, zij zou hem zien, met hem praten en Claire als zijn vrouw begroe ten, zij voelde dat dit haar onmogelijk was. Nu was zij in gedachten al schuldig tegenover Claire, dat mocht toch niet doorgaan! Zij was ook schuldig tegenover Arthur en lady Angelique. O, als deze twee eens wisten, wie zij werkelijk was, hoe zouden zij dan wel over deze Alice Gordon oordeelen, dan hadden zij met eigen oogen haar bedrog gezien, neen, neen, dat kon, dat mocht niet, maar hoe Claire te overtuigen? Alice wilde weg uit den leugen en het bedrog, eenmaal wilde zij vrij zijn en een leven zonder leugen leven. Dat ging niet als zij bij lady Angelique bleef, dus moest zij van haar scheiden. Hoe eerder hoe beter en toch had zij geen moed om dezen stap te doen. Toen Alice nu hoorde wanneer de officieele verloving gevierd zou worden, dacht zij: „Tot dan blijf ik, maar niet langer! Ik moet iets vinden waarom ik ga en ik zal iets vinden!" Terwijl zij hierovêr liep te denken, hoorde zij de stem van lord Arthur: „Kom, Claire, ga je mee, ik verlang naar onzen morgenrit, het is al zoo laat geworden, u gaat toch mee miss Forth?" Claire knikte haar toe en zij gingen naar de itallen. Alice had in haar nieuwe leven de ritten te paard erg gemist, maar het sprak vanzelf, dat de gezelschapsjuffrouw van de toekom stige lady Littenton geen deelnam aan de och- tendritten. Op een morgen, nu twee weken geleden, had Alice haar verlangen naar paarden niet meer kunnen onderdrukken en was zij naar de stal len gegaan. De knechts waren bezig en letten niet op haar. Zij had haar armen om den hals van een bruinen merrie geslagen en haar tranen den vrijen loop gelaten. Zoo had lordi Littenton haar gevonden. Het was zoo onver wacht geweest, dat zij geen tijd meer had ge had haar tranen te drogen, maar hij was er niet achter gekomen wat haar zulk een ver driet gedaan had. „Voelt u zich zóó ongelukkig op Littenton Castle, miss Forth?" had hij verschrikt ge vraagd. „Neen, neen, waarom zou ik mij hier onge lukkig voelen?" was haar antwoord geweest. Hij was blijven aandringen, maar zij had ge zwegen. Eindelijk vroeg hij„Houdt u zooveel van paarden?" Dit gaf zij dadelijk toe. „En bent u vroeger wel met miss Gordon uitgereden?" j „Ja, mylord, iederen morgen." „Dus u mist deze ritten erg?" Ook dat gaf zij toe. „Maar waarom gaat u dan niet met ons me-' de, miss Claire heeft u toch zoo graag bij; zich?" „Miss Claire, ja,maar het past niet'V had zij verward geantwoord. „Waarom zou het niet passen! had hij ge vraagd, „wanneer wij u uitnoodigen? Boven-, dien bent u vroeger ook met miss Gordon uit gereden, dus waarom zoudt u het niet met ons doen?" „In Amerika is alles anders, mylord, daan' kan men doen wat men hier laten moet, het Amerikaansche societyleven is geheel an ders." fWordt vervolgd.). Laval heeft een nieuwe Fransche regeering weten te vormen. Hierboven een foto, genomen Vrijdagmorgen te vier uur, onmiddellijk nadat de nieuwe premier zijn kabinet aan president Lebrun had voorgesteld Het beroemde Amerikaansche zeiljacht .Yankee" dat naar Engeland is gebracht, om aan de groote zeilwedstrijden deel te nemen, heeft deze week in gezelschap van de .Endeavour" en de .Velsheda" den eersten tocht op Engelsch terrein vanuit Southend gemaakt De Hertog en de Hertogin van Kent hebben Donderdag in tegenwoordigheid van den Lord Mayor van Londen de groote bloemententoon stelling te Spitalfields officieel geopend Een fraaie sprong van Rosabel Walker met; .Phil the Fluter" op het concours hippique, dat deze week in verband met de landbouwten toonstelling te Weymouth in Dorset (Eng.) werd' gehouden De regeering ziet Nederland vanuit de lucht. Verschillende leden van het kabinet hebben Vrijdag met een der Douglas- vliegtuigen van de K.L.M. een rondvlucht boven Nederland gemaakt. Hierboven een foto even voor het vertrek van Waalhaven. De tocht werd meegemaakt door jhr. mr. De Graeff, dr. H. Colijn, mr. Van Schaik, prof. dr. ir. Gelissen, mr. Van Lidth de Jeude en mr. Oud H. M. de Koningin tijdens het défilé op den Veluwschen Landstormdag, die Vrijdag te Barneveld door de vorstin werd bijgewoond

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 16