DE BILT Dr. K. Edel keurige woning BRILLEN vanaf /1.50 Th. WITKAMP J. S. KEYSER Dr. C. Winkler Prins Dr. C KLEIN ZIT-SLAAPKAMER Gemeubileerd Te huur gevraagd smidsjongen TE HUUR O Z ATERP'A'G 8 JUKT 1933 HA ARSE SFS D A "G.B HAD 2 Geruchten rond een ex- hoofdcommissaris. Hij zou oplichting hebben gepleegd. Eereraad onderzoekt de zaak. Na 'fc aftreden van den Haagscnen hoofd commissaris van politie zijn .er gerechten in de wereld gekomen, welke'volgens de Tel. in- het kort als volgt zijn samen te vatten. De feiten, waarvan de gewezen commissaris wordt "beschuldigd komen volgens liet blad hierop neer, dat hij door middel van een ver- vaLscht proces-verbaal, waarin hij zich op zijn ambtseed beroept, en door middel van een valsche handteekening. zich van een vooraanstaande familie een bedrag van f 47.585 zou hebben toegeëigend. Ongeveer zes jaar geleden overleed op zijn standplaats in het buitenland een Neder- landsch gezant. Nog was dit te 's-Graven- ha ge nauwelijks bekend, of de H.C. wendde zich tot den toenmaligen burgemeester van 's-Gravenhage. mr. Patijn, en deed hem een zonderling verhaal. Hij deelde den burge meester mee. dat zich tot hem een dame had gewend, die beweerde met den gezant in nauwe betrekking te hebben gestaan. De vrouw gaf voor in het bezit van brieven te zijn, die yan den gezant afkomstig waren en die aantoonden dat hij de vader van haar zoon was. Zij dreigde zich te zullen wenden bot de weduwe om ondersteuning voor dit kind te vragen Mr. Patijn gaf den H. C. den raad zich in verbinding te stellen met een familielid van den overleden gezant. Dit gebeurde. De familie van den gezant, die tot iederen prijs een schandaal wilde voorkomen, verzocht den H. C. onderhande lingen met de vrouw in kwestie te voeren. Kort daarop deelde de H C. aan de familie mee, dat deze vrouw bereid was naar Ame rika te vertrekken en daar een huwelijk aan te gaan met een persoon, dien zij sedert lang kende, indien haar een bedrag van f 40.000 werd uitbetaald. Zij zou dit geld geheel ge bruiken voor de opvoeding van haar kind. Hoewel aan de familie van den gezant niets bekend was omtrent de betrekkingen, waar over de H. C. sprak, nam zij op diens autori teit aan. dat het verhaal van de vrouw juist was. Zij besloot daarom het bedrag uit te betalen en stelde het hem ter beschikking. De H. C. zou in verschillende termijnen het bedrag aan de vrouw hebben overhandigd. Hoewel men hier te doen had met een transactie, die geheel lag buiten de ambts bezigheden van den H. C.. maakte deze toch een proces-verbaal op, dat tegelijkertijd als kwitantie moest dienen. Dit proces-verbaal op zichzelf zou reeds een politioneele onmo gelijkheid zijn. In dat stuk. dat de ondertee- kening draagt zoowel van den H. C. als van de vrouw, verzekert de heer Van 't Sant op zijn -ambtseed, dat hij de f 40.000 heeft uit betaald. en verklaart de vrouw, dat zij af ziet van alle verdere vorderingen op de fa milie van den overleden gezant De verden king bestaat, dat dit geheele proces-verbaal een vervalsching is. Een onderzoek van dr. Van Ledden Hulsebosch zou hebben aange toond. dat in het bijzonder de handteekening van de vrouw door de H. C. zelf zou zijn ge zet. De H. C. sloot dit, naar men beweert, ver- valschte stuk in een enveloppe, die hij later aan de familie overhandigde met de toevoe ging, dat zij slechts geopend mocht worden als de vrouw later nieuwe pogingen tot chan tage zou plegen. Ook het proces-verbaal bë-, vatte een zinsnede van die strekking. Niettemin zou de PI. C. later de familie van den gezant opnieuw bewogen hebben f 7000 uit te betalen, dezen keer om de reis van de vrouw naar Amerika te bekostigen. Zoo zou haar de bemiddeling van den H. C. met in begrip van alle kosten op f 47.535 te staan zijn gekomen. De familie van den gezant heeft langen tijd de gesloten enveloppe bewaard Tenslotte opende zij deze echter en vond een zeer vaag opgesteld proces-verbaal. Bij onderzoek van de feitén kon zij 'niets omtrent de vrouw te weten komen in Riga, waar zij geboren zou zijn, noch omtrent haar verbiiif in Den Haag, noch iets omtrent haar huwelijk, dat later te Eoston zou zijn ge sloten. De H. C. stelde zich toen op het standpunt, dat hij zelf door de vrouw bedrogen zou zijn. De familie van den gezant oordeelde hier na het slachtoffer van oolichtïng geworden te zijn en eïschle het geld terug. Dit weigerde de H. C. Daarop besloot men de zaak aan een eereraad voor te leggen, waarvan voorzitter werd het oud-Kamerlid Sasse van IJsselt. Verder hadden daarin zit ting de gewezen minister-president Ruys de Beerenbroek en het Kamerlid prof. De Sa- vornin Lohman. De belangen van den H. C. werden verdedigd door Jhr. Mr. De Brauw en die der familie door mr. Hartog. Deze. eere raad stelde een grondig onderzoek in. Zij hield haar bijeenkomsten in het gebouw van de Eerste Kamer en hoorde een groot aantal getuigen. Nu had de zaak langzamerhand een zoo groot-e ruchtbaarheid verkregen, dat zij niet aan den minister van Justitie, mr. Van Schaick. verborgen kon blijven. Deze besloot in ie grijpen en hangende het on derzoek. verhinderde hij den H. C. zijn ambt uit te oefenen. Deze nam ziekte-verlof. Te gelijkertijd gaf de minister aan mr. Brandts, procureur-generaal, en mr. De Visser, advo caat-generaal. opdracht een zelfstandig on derzoek in te stellen. Deze officïeele verte genwoordigers der rechterlijke macht woon den de zittingen van den bovengenoemden eereraad bij. maar namen geen deel aan de verhooren. Zij volgden slechts de debatten om zich nader te informeeren. Zij waren het die dr. Van Ledden Hulsebosch opdracht ga ven het door den H. C. opgestelde proces verbaal te onderzoeken, waardoor zou zijn komen vast te staan, dat het een valsche handteekening droeg. Zij waren echter niet bereid het belastende materiaal, waarover zij zelf beschikten, aan den eereraad te over handigen. Het blad geeft slechts de meening van één partij weer, omdat de H. C. meende, dat men tijdens het geding de openbare meening niet in deze zaak moest mengen. „Volk en Vaderland" van deze week deelt nog mede, dat het parket geweigerd zou heb ben naar aanleiding van een klacht een ver volging tegen den hoofdcommissaris in te stellen. Volgens dit blad zpu zelfs de dame noch het kind bestaan. Vereeniging van Jong Hervormden. Landdag te Haarlem. Dit jaar zal Haarlem het middelpunt zijn waarheen op Tweeden Pinksterdag honder den jongeren uit Oost en West, Noord en Zuid. zich zullen begeven, om den 5den landdag bij te. wonen derFederatie van Vereeniging van Jong Hervormden in Nederland. Omstreeks 10 uur worden de deelnemers aan het stations Verwacht, begeven zich .dan naar de Groote: Kerk, waar de „Jeugddienst" ge houden wordt. Voorganger.is Ds. G. J. Waar denburg. Organist: de heer George Robert. In verschillende lokaliteiten wordt de koffiemaal tijd gebruikt. De afdeelingen verzamelen 1.30 uur op den Kinderhuissingel om gezamenlijk, met ontplooide vaandels, voorafgegaan door een Muziekcorps, op te trekken naar het Buitengoed „Wildhoef" te Bloemendaal, wel willend beschikbaar gesteld door mej. C. van WickevoortCrommelin, voor een „Open lucht-bijeenkomst". De stoet zal de volgende route nemen: Kin derhuissingel. Viaduct, Schotersingel, Ver- spronckweg. Brederode,straat, Kleveroarkweg. Iepenlaan, Nd. Stationsweg, Kerkplein, Wild hoef. Na een openingswoord der Federatie-voor zitter Dr. Lodder, spreekt D.s. A. A. Wildschut, IJmuiden-Oost, over „Wat wij missen en be zitten-'. terwijl Ds. C. M. Krijger van Bever wijk tot onderwerp heeft: „Doorgeven". Medewerking verleent ,-Het Doopsgezind Zangkoor" olv. Jac. Zwaan. Op het terrein, wat ook voor belangstellende toegankelijk is, zijn verfrisscningen verkrijg baar. Na afloop dezer bijeenkomst worden door de deelnemers verschillende excursies gemaakt, waarbij Haarlemsche leden als leiders fun- geeren. Ter gelegenheid van dezen landdag wordt een „Gids" uitgegeven, welke behalve het pro gramma en verschillende mededeelingen een stukje bevat van Ds. G. J. Waardenburg, be treffende de Haarlemsche Vereen. Jong Her vormden. een artikel van L-. Coster over de Groote of St. Bavokerk, benevens een be schrijving van Oud-Haarlem. Als 't weer een beetje meewerkt, dan belooft het een dag te worden, dien men zich nog lang herinneren zal. JULIUS METER—GRAEFE OVERLEDEN. Te Vevey is op 68-jarigen leeftijd overleden de bekende Duitsche kunsthistoricus prof. Ju lius MeierGraefe. Hij is de schrijver van tal rijke publicaties over kunst en kunstenaars. Van zijn hand verscheen o.a. een boek over Vincent van Gogh. POST- EN TELEGRAAFDIENST. Op de Pinksterdagen. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem deelt mede, dat de dienst op den eersten Pinksterdag geheel zal worden uitgevoerd als op Zondagen. Op den 2en Pinksterdag is de openstellini van het- hoofdkantoor geregeld als op Zonda gen met dien verstande, dat van 8.309.30 te vens gelegenheid bestaat tot hét aanbieden van aangeteekende stukken. Voorts zal op dien dag .één brieft, en éér. pakketpostbestelling üv'de "morgenuren wor-' den uitgevoerd. In eerstgenoemde bestelling wordt ook aangeteekende correspondentie op genomen. In verband hiermede wordt op dien dag geen gelegenheid gegeven tot het afhalen van gewone correspondentie busrechthouders uitgezonderd. De openstelling van de bijkantoren Bloe mendaal. Overveen en Heemstede, 'van de ..ulpkantoren Bennebroek, Santpoort-dorp. Santpoort-Station en Spaamdam is op den 2en Pinksterdag gelijk'aan die op Zondagen. De bijkantoren Aerdenhout, Frans Hals straat en Tempeliersstraat, het poststation Vogelenzang en de postagentschappen zijn op dien dag gesloten. ORGELBESPELING in de Groote- of St-Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 11 Juni 1935 's avonds van 8 14 9 14 uur, door den heer George Robert. Programma 1. Komm Gott, Schöpfer, heil'ger Geist, J. S. Bach. 2. Toccata Adagio et Fuga, J. S. Bach. 3. Largo. G. F. Handel- 4. Andante con moto, F. Boely. 5. Pièce héroïque. César Franck. 6. Marehe Solennelle. A. MaiUv. GEMEENTELIJK WONINGBEDRIJF. De eigenaar van het perceél.aan.dë Oranje boomstraat no. 6 heeft zich bereid verklaard enoemd perceel aan de gemeente in koop af te staan tegen den prijs van f 1.350. B. en W. achten aankoop in het belang der gemeente. Daarom stellen zij voor, hiertoe te besluiten. Voor den aankoop en ter bestrijding van de daarop vallende kosten vragen B. en W. ter hunner beschikking te stellen een bedrag van f 1415. ZESTIGJARIG JUBILEUM. De heer A. Wils, wonende Parklaan 35, al hier, die 21 September a.s. 84 jaar wordt, zal in begin Juli a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 60 jaar aangesteld werd als tuinman van Teyler's Stichting en Teyler's Hofje. Hij verzorgt ook nog steeds tuintjes en gra ven van eenige stadgenooten. Als jongen van 13 jaar werkte hij al in de kweekerij van den heer J. H. Krelage. Zijn vader vervulde indertiid de functie van portier der Groote Houtpoort. „SNELVERBAND." In het jaarverslag over 1934 van de Eerste- Hulp-Vereeniging „Snelverband" herinnert de secretaris, de heer W. Waalewijn, er aan dat hij nu voor de 25e maal het jaarverslag ge schreven heeft. Tevens memoreert hij het 25-jarig bestaan der vereeniging, dat begin 1935 is gevierd. Het aantal leden is thans tot 200 gestegen. Dit aantal wordt gevormd door 75 dames (van wie 30 gediplomeerd zijn) en 125 heeren (waar bij 70 gediplomeerden). Het aantal donateurs (trices) bedroeg 20. In 1934 kwamen 1484 ongelukken voor; aan de leden, die tot den oproepdienst behooren. zijn dus zware eischen gesteld. Het gemeentebestuur verleende een subsi die van f 200.en bracht het aantal ter be schikking gestelde telefoons van 5 op 6. NORMALISATIE JAN GIJZENVAART. De verdere normalisatie van de Jan Gij zen vaart over een lengte van plan. 485 M. is thans in uitvoering. Aan de aanneemster kan even wel nog niet worden opgedragen de normali satie over 'de geheele lengte (plm. 650 M.). Dit houdt verband met het feit, dat voor de uitvoering van het aldus nog resteerende deel van plm. 165 M. vooraf de medewerking noo- dig is van de eigenaren van gedeelten grond daar ter plaatse, aldus deelen B. en W. aan den Raad mede. Na onderhandeling hebben de eigenaren zich bereid verklaard deze gronden ter oppervlakte van plm. 200 M2„ aan de gemeente in koop af te staan tegën den prijs van fl.50 per M2 Het komt B. en W. voor in het belang van deL gemeente te zijn, dat deze gronden voor ge- noemden prijs worden aangekocht. Daarom I stellen zij voor tot aankoop te besluiten. j meldt: Hoogste barometerstand 767.8 m.M. La Coruna. Laagste barometerstand 740 mM. Lerwick. en voorspelt: Krachtigen tot matigen later verder af nemende bewolking. Weinig óf geen regen in het Westen. In het- Oosten nog. kans op regen buien. Iets warmer overdag. Uit het Buitenland Groote kans op mooi Pinkstenveer. De depressie die gisteravond nog onweer hier te lande bracht, trekt Noordoostwaarts en wordt door een belangrijke stijging in het Westen en Zuiden gevolgd, zoodat de vooruit zichten voor de Pinksterdagen veel zijn ver beterd. In Zuid-Frankriik en Zuid-Duitsch- land, en Zwitserland en Oostenrijk is het weer reeds windstil, en zonnig, met vrij hooge tem peratuur in Oost-Duitschland. In Schotland viel een koele Noordelijke luchtstroom in die ook in onze omgeving nog eenigen neerslag zal veroorzaken. Langs het Kanaal en oo de Oost- en Noord- :ee waait, het krachtig uit Zuidwest, in Scan dinavië is de lucht betrokken en valt nog regen. Bij IJsland wijst de toestand op nieuwe depressie verder in het Westen. Blijft de barometer zooals te verwachten is tot morgen in onze geheele omgeving stijgen, dan behoeft deze nieuwe depressie ook voor den Tweeden Pinksterdag geen vermindering van het goede weer te brengen en kan zelfs stijging van temperatuur volgen. barometer Stand van heden 762 m.M. Vorige stand 759 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN.. Opticiens. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. Thermometer 8 Juni: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 10 uur 69 F. 56 F. 62 F. Alleen ZIJLSTRAAT OPTICIENS 97 (Adv. Ingez. MedJ BURGERLIJKEN STAND HAARLEM, 8 Juni Bevallen 5 Juni; CL van Ketel—Bakker,,.d. en z.: G. M R. Gbttmêr—Saeijs, z.; 6 Junx: M. Meijer—v.v.d. Blom, d.; J. M. G. Wisse— Beijéns, z.; J. Hoogéridoorn—'Linn,- z.; J. A. v, d. Berg—van Eekeren, d.; 7 Juni: J. v, -cl. Spek—v. d. Blom, d. Overleden 5 Juni: H. SernéSchewel, 56 j.y Kleverparkweg; 6 Juni: H., 18 mn-cl., d. v. H. Teeuwen, Boerest-eeg. HAAR.LBMMERLIEDE EN SiPAARNWOUDE. 6 Juni 1935. Geboren: Geen. Gehuwd: Geen. Overleden: M. C. Platschorre, oud 48 j„ K. Olgers. oud 81 j., P. A. van Duffelen, echt- genoote van J. A. Roelofs, oud 26 j. EEN BOUWPLANQUAESTIE. De heer J. Kroon, alhier is bij den Raad in beroep gekomen van de beschikking van B. en W. van 14 Mei j.l. waarbij hem vergunning is jeweigerd tot het verbouwen van het perceel aan de A. L. Dyserinckstraat no. 43, alsmede tot het bouwen van een. pakhuis met twee bo venwoningen op het bij genoemd perceel be- hoorende terrein. Reeds bij besluit van B. en W. van 22 Febr. hebben zij deze vergunning geweigerd, om dat het toen ingediende plan was ontworpen in strijd met het bepaalde in de artikelen 29, 2b, 35,7 en 42,2 der Bouwverordening. Adres sant heeft daarna een gewijzigd plan inge diend. hetwelk echter nog in strijd was met art. 42,2, zoodat B. en W. ook op dat plan de vergunning hebben geweigerd. De twee in strijd met genoemd artikel boven het pakhuis ontworpen woningen zijn n.l. van zeer primi tieve indeeling en afmetingen. De breedte tus- schen de bouwmuren b.v. bedraagt slechts 3.50 M. Het bouwen van dei-gelijke woningen ach ten B. en W. niet gewenscht, zoodat zij geen vrijstelling van het betreffende artikel der Bouwverordening hebben verleend. Zij stellen daarom voor, op het verzoek van adressant afwijzend te beschikken. VOORMALIGE BUITEN-SOCIËTEIT „TROU MOET BLYCKEN". De huurder van de voormalige Buiten-so ciëteit van „Trou moet Blyoken" in den Hout heeft tot B. en W. het verzoek gericht om de huur over het tijdvak van 1 Mei 1935 tot en met 30 April 1936 te bepalen op f 2.000.—, zijn de hetzelfde bedrag' als door hem betaald is over het huurjaar 1 Mei 1934 tot en niet 30 April 1935. Op grond van de door hem over gelegde cijfers is er volgens B. en W. geen aan leiding, aan het verzoek te voldoen. Een ver mindering van den huurprijs met f250.per jaar komt hun redelijk voor. Daarom stellen zij voor te besluiten, den in het raadsbesluit van 23 Juli 1930, genoemden hum-prijs van f3.500.— per jaar bij zijn besluit van 25 April 1934, no. 6, verlaagd tot f2.750.per jaar voor het laatste huurjaar van 1 Mei 1935 tot en met 30 April 1936 te bepalen op f 2.500.—. Het helmmonument. Wordt eind Juni voor de gemeente aanvaard. Indertijd hebben wij gemeld, dat op een duin aan den Bloemendaalschen Zeeweg aan de Zuidzijde van dien weg een monument zal wor den geplaatst, gewijd aan den onbekenden Ne derlander, die op het denkbeeld kwam ver stuiving der duinen door helmibeplanting te bestrijden. Voor dit monument heeft een onbekende gever duizend gulden beschikbaar gesteld. Nader vernemen wij thans, dat dit monu ment, een werk van den beeldhouwer J. W. Haverman, bijna voltooid is en in de laat ste helft van deze maand door burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex voor de gemeente zal worden aanvaard. DE POLONIA BLOEIT. Liefhebbers van planten raden wij aan eens een kijkje te neanen in Kweekduin te Overveen, waar dit jaar voor het eerst de Polowia bloeit. Dit is een groote zeldzaamheid omdat door gaans van deze vreemde plant de bloemknop pen in het voorjaar bevriezen. De gemeentelijke Polonia bij het agave perk heeft met zijn mooie blauwe bloemen deze week al groote belangstelling getrokken. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: H. M. Schieferdecker, Mollaan 7 Bloemendaal een lang-model huissleutel; G. N. van Gasteren. Pallastraat 30 Haarlem, een dameshand schoen: A. Prenen, Dompvloedslaan 5 Over veen, een heeren glacé handschoen; L. Pouwer Lage Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal. een motorsleutel en een sierspeld: Tuilenaar Zijlweg 10 Overveen een sleutel; H. Aartsen, Zomerzorgerlaan 14a. Bloemendaal, een zil veren schakelaar; Ph. v. d. Berg, Graaf Florislaan 35 Vogelenzang, een bijl: Ooster hof, Alb. Thijmlaan 63 Santpoort., een Engel- sche sleutel; J. Droog, Ooster-Tuindorplaan 7 Haarlem een hondenhalsband: Schoo. Denneweg Bloemendaal, een zakmes; P. van Breda, Zandvoortschelaan 222 Zandvoort, een portemonnaie met inhoud; L. Pouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een dameshandschoen; aan den politiepost te Aerdenhout, een blauwe kindermuts een mo torhandschoen; aan het bureau van politie Overveen, een zwempak, een lepel, een vul potlood en vulpen in etui, een kinderalbum, een bruinen muts, een pakje met rijwielge reedschap. OVERVEEN AUTO- EN MOTORRIJWIEL IN BOTSING. Vrijdag had in de bocht hoek Julianalaan en Bloemendaalscheweg een aanrijding plaats tusschen een auto die van Bloemendaal kwam en een motorrijder, die op de JulianaJaan in de richting Bloemendaal reed. Auto en motor fiets werden beschadigd. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. AERDENHOUT TWEE AANRIJDINGEN. Op den hoek OosterduinwegRijnegom- laan had een aanrijding plaats. J. F., uit Santpoort, reed op den Oosterduinweg, ko mende van de Westerlaan in de richting van de trambaan. Uit de Rijnegomlaan kwam een tweede auto .De bestuurder daarvan, v. d. S., uit Aerdenhout. gaf F. geen voorrang, waar door een aanriiding ontstond. Beide auto's werden beschadigd. Te half 6 Vrijdagmiddag reden op dë Sparrelaan twee jongens op één fiets. Zij kwamen op de een of andere wijze met een hun tegemoetkomende auto in botsing, zoodat zij vielen en lichte kwetsuren kregen. Van de fiets brak de voorvork. 24 JUNI hopen onze geliefde Ouders C. MEYER en J. MEYERT. KOOTEX hun 2 5-jarige echtvereeniging te herdenken. HANXY en verloofde JANXT Haarlem, 9 Juni 1935 Spiegelstraat 8 Getrouwd: Ir. H. H. TH. SOHREUDER I.i. Bergedorf/Hamburg, 1-lohler Weg 28, S Juni 1935 Heden overleed, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, na voorzien te zijn van de Heilige Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefde Man, "Vader, Behuwd- en <-G»opivader;A- r Pieter de Korte in deh 'ouderdom van 5'7 jaar. E. DE KORTE— KOSTER G. W; I-I'., DE KORTE J. A. D'E KORTE— LANDSMEER en Kind Haarlem, 7 Juni 1935 Kweektuinstraat 32 De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 1 l Juni a.s. om 1 uur op de -Algemeene Begraafplaats, ingang Kleverlaan. Algemeene kennisgeving Heden trof ons een zware slag door het overlijden van onzen innig geliefden Man, Vader, Broeder en Behuwdbroeder Lambert Hogenbirk in den o.uderdom van 48 jaar. Uit aller naam: B. HOGENBIRK-BAAS en Kinderen Haarlem, 7 Juni 1935 Cedèrstraat 12 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 11 Juni a.s. te 12 uur op de Algem. Begraafplaats a. d. Kleverlaan, Haarlem Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij liet over lijden van onzen lieven Man- en Vader, den Heer SI ETS ANTHOXIE ALEXANDER PIK, betuigen wij onzen harlelijken dank. - A. J. PIK—WEILAND .en kinderen Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de deelne ming. ontvangen bij het overlij den van onzen Vader, Behuwd- en Overgrootvader WILLEM JANSEN Mede namens de familie, G. J. WIELDERS C. WIELDERS-JANSEN Alleen motecht maken beschermt Meubelen Tapijten Gordijnen blijvend tegen mot. - muziekondefwijzeres naar PIETER KIESSTRAAT 44 Spreekuur: Dinsdag 10—11 Donderdag 23 Telefoon no. 11611 GEVESTIGD: Arts Rollandslaan 35 Spreekuur: 89 en 12 Telefoon 10367 Afwezig tot 12 Juni oogarts is tot 23 Juni AFWEZIG BOEKHOUDEN Dag- en avondlessen Volledige en grondige opleiding Mercurius- en Praktijk Examens. Privaatles 6.p. m. Staats praktijk examen Privaatles f 10.p. m. N. J. TH. SCHMIDT Leer. M.O. boekh. Accountant Wilhelminnlaan 4 Tel. 14506 BLOEMENDAAL VERGADERING VRIJHEIDSBOND. In ons nummer van Vrijdag werd abusieve lijk medegedeeld, dat de afdeeling Bloemen daal van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond" op Dinsdag 11 Juli een openbare vergadering zal houden. Dit moet zijn 11 Juni. Voor de vele hartelijke bewij zen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen lieven Man en Vader JOHANNES PETRÏjS v. BUGGEXUM betuigen wij onzen welgemeenden dank. Fam, Wed. H. M. v. BUGGENUM- BLOM Overveen. S Juni 1935 GEVESTIGD: Neuroloog-psycliiater WESTERHOUTPARK 9 HAARLEM Telefoon no. 12219 Spreekuur 12 uur (behalve Dinsdags). Ziekenfondsleden 9-10 DUITSCH, ENGELSCH Conv. en Berlitz Meth. in zeer korten tijd correct spr., lezen en schr. Privaatles 4.50 p. m. Twee pers. 3. Mej. N.GROOTENBOER Spaarne 5 rood. Telefoon 17093. AANGEBODEN per 1 Augustus omgeving Lorentzplein. groote ïn- eenloopende gestoft. ZIT- EN SLAAPKAMER met volledig prima pension. Warnx en koud stroomend jvater. Bad en telefoon aanwezig. Eventueel met verpleging. Prijs één persoon 150 p. mnd. voor echtpaar 225 p. mnd. Prima referentiën aanwe- zig. Br. no. 2615 bur. v. d. blad DAME op vraagt tegen 1 Aug. gesf. suite, le ét., zonzijde, g. st. Zuid; met middagmaal str. w„ telef. iri besch. mil. Br. met prijs no. 2648 bur. van dit blad Te Huur gevraagd 2 Middenstandswoningen voor spoedige aanv,, omtrek sta-« tion of Houtplein, 35 a 40 pw .m,. OjJgaye.n _a.h. Ka.nt,_ J„,W„ g, DROSTE,. Ged'. Oude Gracht 67 Middenstands-woning te huur met poort; HOEKHUIS, op zonzijde, aati) parkje, 6 kam., 2 balcons etc.-GecL, Schalkburgergracht 44, Bevr. te-r lefoon 1039S Met 1 Juli of later gr. gestoft, event. 2de k. m. gr. balcon, vrij uitzicht b. d. Blauwe brug, hij da me-alleen, als alleen inw., liefst oor iemand b. b. h. h„ stroomend water, bad, tel. aanwezig. Br. no, 2627 bur. van dit blad Heerenhuis, minstens 7 kamers,- linger, badkamer). Aanb. a. h. Kant. J. W. G. DROSTE, Ged. Oude Gracht 67. TE HUUR mooi droog pakhuis, d esgewenschfi met kantoor, voorzien van centr. erwarming, gelegen aan het Z.B. Spaarne. Te bevr. Z.B. Spaarne 96 Gevraagd handige i i vlijtige Niet ouder dan 16 jaar. Zich aai te melden Dinsdag tusschen 9 ei 11 uur bij Haverschmidt en Klaj Brouwersvaart 7 6. vrij bovenhuis Byzanliumstraat, 3 kamers, keuken, veranda 5.50 p. w. Inl. Won. Bur. HA YE, Rijks straatweg 67, Tel, 12285. Te Huur a.d. Kleverparkweg j GROOTE KAMERS, badk., vaste w.taf. enz. Adres Kleverparkweg 174 rood. PRIMA ZIJDE, GEHEEL MET. FIL D'ECOSSE VERSTERKT BRUINE EN GRIJZE TINTEN DE MOOISTE KOUS. HET FIJNSTE WEEFSEL Per paar f 1.35 Andere soorten f 1.09, 60, 45 ONZE BEKENDE PRIMA DOF ZIJDEN KOUSEN Per paar f 1.25, 98, 75 Kleine Houtstraat do. 7 Gen. Cronjéstraat no. 43 Bloemendaalscheweg 105

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2