Twee keer per week vliegen naar Indië, Nederland bij Oostenrijk vergeleken RADIO MOORS N.v. ZA'TERÖS'G 8 JUNI T935 TT A A' R T3 "\rs U A C, B E A T> Nu brieven posten op Dinsdag en Vrijdag. :bh PEISDÜua' [WECKPlEn5T 9-DAOEn. CEI5"PUUa'PUB6ELWEEK5CHE.>PIEri5T'5V^t, tiAitouni igi?. 1 i - ?rt 5 oaa^lnoAixiBC. ,5^oao DATA^S: Hoe ver het is en hoe lang het duurt. De K. L. M. maakt al plannen voor over twee jaar! Velen mogen klagen, er mag ook reden zijn wellicht om te klagen, de KX.M. kan slechts juichen, want haar bedrijf neemt met den dag in omvang toe, het aantal passagiers stijgt gestaag, het bedrag der inkom sten klimt voortdurend, de algeheele belangstelling groeit met het uur. Deze toenemende belangstelling voor het vlieg wezen moge een verschijnsel van onzen tijd zijn. het is in ieder geval van blijvenden aard. zooals de feiten bewijzen. Het is goed even stil te staan bij de resultaten der K. L. M. nu de volgende week de dubbelwe- kelijksche dienst op Indië wordt ge opend, nu geregeld Woensdags en Za terdags vliegtuigen zullen vertrek ken. Toen de K.L.M. begon met den Indiëdienst, dekten de inkomsten uit personen- en goede renvervoer één procent van de onkosten. De rest moest de post opleverenDe begroo ting voor 1936 wijst een inkomstenbedrag voor personen en goederen aan van twee en dertig procent! Als we bovendien de cijfers in de af- geloopen jaren vergelijken, blijkt daaruit, hoe de K. L. M. met het tikken van de klok vooruit ging: 4 pet. in 1931; 10 pet. in 1932; 18 pet. in 1933; 24 pet. in 1934. Met deze toe name vermeerderde ook het postvervoer, zoo dat de K. L. M. voortdurend economischer ging werken. Het overheidssubsidie daalde van f 1,10 tot f 0.09 per ton-kilometer; in 1934 kon een half millioen gulden aan de posterijen worden terugbetaald. Dit zijn cij fers die boekdeelen spreken. „Is nu een dubbelwekelijksche dienst ver antwoord", vraagt men zich natuurlijk af, „en is het vliegen in vijf en een halven dag van Amsterdam naar Batavia (waar zoo noodig de reis in een paar uur met de K. N. I. L. M. naar Soerabaja kan worden voortgezet) tech nisch mogelijk? Wat het eerste betreft verzekerde de heer A. Plesman. directeur der K. L. M.. ons dat twee keer per week vliegen naar Indië niets overdreven is. Natuurlijk zal dit niet van de eene week op de andere blijken, doch wanneer men beseft dat de omlooptijd van een brief, de tijd van verzending in Amsterdam totdat het antwoord in Amsterdam weer binnen komt teruggebracht wordt van 22 op 13 da gen. zal men moeten toestemmen dat een dubbelwekelijksche dienst enorme voordee- len biedt. Het is te hopen dat niet alleen in Nederland en Indië dit wordt ingezien, doen dat ook de buitenlandschp postadministraties spoedig van deze enorme uitbreiding zullen gebruik maken. Anderzijds heeft een grootere frequentie op Indië het voordeel dat men eer der nog dan anders-er toe zal overgaan naar Indië te vliegen of voor vacantie een deel met de Indaë-vliegtuigen mee te reizen. Wel licht zal men spoedig ook overgaan in Indië kortere verloftijden te geven, doch vaker dan tot nog toe het geval is. Wat het tweede betreft werd ons de verze kering gegeven dat de K. L. M- er voor het einde van het volgend jaar niet aan denkt den dienst nog meer te versnellen. Toch moet men niet gelooven dat deze termijn van vijf en een halven dag beduidt dat men voortdu rend in de lucht is en dat er gejakkerd moet worden om op tijd te kunnen zijn. In tegen deel men vliegt normaliter niet meer dan tien uur per dag, de maaltijden worden „op den grond" gebruikt, de accomodatie in de nieuwe Fokker-Dopuglasnuachines is ontelbare malen beter dan in de oude toestellen en in de tijden van aankomst en vertrek is zooveel speling gelaten dat er van haastwerk geen sprake is. De gemiddelde snelheid is 270 K.M. per uur, wat nog lang niet de topprestatie is, doch waardoor toch reeds bereikt wordt dat het aantal vlieguren van 83 op 53 wordt terug gebracht. De heer Plesman zei dat sneller vlie gen voorloopig economisfh gezien onvoldoende oplevert en dat stratos feer-vliegerij in de eerste jaren in het geheel nog geen practische betee- kenis zal hebben. Toch zullen de nu in dienst gestelde Douglas-machines over een jaar of twee weer het veld moeten ruimen voor nog nieuwere, die dan niet alleen meer passagiers zullen moeten kunnen vervoeren, (men rekent namelijk op een toene ming van het passagiersverkeer) doch die tevens veel economischer zullen moeten wezen. Met verschil lende ontwerpers, waaronder volgens den heer Plesman ook Nederlanders zijn. worden reeds besprekingen ge voerd. Deze nieuwe machines zouden een aanzienlijke besparing moeten geven. De kosten van dezen dubbelwekelijkschen dienst zijn dertig procent hooger dan die van den enkel-wekelijkschen, hetgeen zich laat begrijpen. Toch heeft de K. L. M. de prij zen verlaagd en de reisduur van negen dagen tot vijf en een halven dag weten terug te brengen, waaruit blijkt, dat alles in het werk wordt gesteld om klanten te maken en te houden! Voor regelmatige nachtvluchten is de tijd nog niet aangebroken. De verlichtin gen der terreinen zijn wel goed, doch nog niet zoo dat zij geschikt zijn voor regelmatige vluchten gedurende den nacht. Dit is een re den te meer voor de komende jaren vast te houden aan den termijn van vijf en een hal ven dag. Wij zullen er dus mee hebben te rekenen dat wij voortaan onze luchtpost op Dinsdag avond of Vrijdagavond ter post moeten bezor gen, vóór het op de bekende borden aange geven tijdstip. De eene speciale Indische brie- vendag zal dus verdwijnen, zoowel hier als in het Oosten en het zal ongetwijfeld alom wor den gewaardeerd. Dachten wij enkele jaren geleden nog, dat een vaste luchtverbinding met Neder- landsch Indië iets schier onbereikbaars was, en waren we reeds overgelukkig met elke week een vliegtuig, nu is het al zoover, dat een dienst per week niet meer zal gaan vol doen. De verwende moderne mensch heeft elke week twee diensten noodig. Hoe lang duurt het nog dat een reisje naar Batavia evenmin iets bijzonders is als een tochtje naar Brussel? De peripheric van „het milieu' aan de beurt. Aanhoudingen te Oss duren voort. De marechaussee te Oss blijft nog voortdurend speuren naar onopgeloste misdaden. En dat zij daarbij succes boekt, kan blijken uit het feit, dat zij de twee laatste dagen weer drie man heeft gearresteerd. Zoo heeft zij den roofoverval op het be jaarde echtpaar van Bergen te Oss, gepleegd op Oudejaarsavond 1933, weten op te helde ren en de hand gelegd op een der nog niet gearresteerde daders, den 25-jarigen P. S., een buurman van Piet de Bie. Deze jongeman, wiens ouders zeer goed bekend staan, heeft waarschijnlijk slechts aan dezen eenen over val meegewerkt. Voorts is aangehouden -J. V., bijgenaamd Jan Bol, die zijn z.g. consumptietent op het ter rein van het gemeentelijk sportpark te Oss in brand heeft laten steken, V. staat zeer on gunstig bekend. Tenslotte heeft de marechaussee te Hoofd dorp doen arresteeren den 23-jarigen P. O., bijgenaamd „het Noesje", die daar bij een landbouwer werkte, verdacht van medeplich tigheid aan den overval op het bejaarde echtpaar Van Bergen. De man is geboeid naar Oss overgebracht en in de marechausseeka zerne opgesloten. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. Voor dit misdrijf bevinden zich thans in hechtenis vier verdachten, n.l. De Rut, Schuur man, Ottens en P. de Bie. waarvan alleen de laatste nog ontkent. DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD Vrijdagavond omstreeks 7 uur is de 32-jarige C. Luik uit Rotterdam, toen hij uit de fabriek van Wilton kwam om zich naar huis te be geven, door tot nu toe onverklaarbare oor zaak op den Vlaardingerdijk door een vracht auto gegrepen en op slag gedood. Door de po litie wordt een onderzoek ingesteld. Werkloosheid in de hoofdstad. Sociaal-democratische plannen verworpen. Door de soc. dem. raadsfractie te Amster dam waren groote plannen ingediend tot in perking van de werkloosheid. De kosten van uitvoering van deze plannen zouden een be drag vorderen van 35 millioen. B. en W. wa ren echter van meening in hun prae-advies dat deze voorstellen niet behoorden te worden aangenomen, omdat B. en W. met medewer king van de regeering en behulp van het werkfonds reeds zooveel mogelijk paal en perk stellen aan de werkloosheid. De voorstellen der soc. dem. fractie werden, nadat eenige zittingen aan deze materie wa ren gewijd, verworpen met 22 tegen 21 stem men. Ook werden voorstellen van de Communis tische Partij tot inperking der werkloosheid verworpen met 37 tegen 6 stemmen. ZONDAG 9 JUNI. HILVERSUM, 301 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Postduivennieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Orgel spel J. Jong. 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 10.00 Gram.pl. 10.30 Kerkdienst uit de Ver. v. Vrijz. Herv. te R'dam. Voorg. Ds. G. Westmijse. Orgel: G. de Vries. Mmv het Vrijz. Herv. Kerkkoor. 12.00 Klokkenspel en Uurslag van de „Petrus Banden-kerk" te Hil- varenbeek. 12.05 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Disco-nieuws. 1.00 J. Godefroy: Het schil derij van de maand, 1.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 „Een Mid- zomernachtsdroom", blijspel van Shakespeare. Vert.: Dr. L. A. J. Burgersdijk. Bew. en regie: K. Kleyn. Muziek van Mendelssohn-Bartholdy. Mmv. solisten, Omroeporkest olv. A. v. Raalte, Dameskoor olv. H. v. Wieling'. 4.40 Gram.pl. (om 4.45 Vaz Dias). 5,00 Orgelspel C. Steyn. 5.30 Voetbalpraatje. 5.45 H. Wiggelaar (viool) en J. Vogel (piano). 6.15 Sportnieuws. 6.25 „Orvitropia" olv. J. v. d. Horst. 7.00 Gram.pl. 7.10 „Orvitropia" olv. J. v. d. Horst. 7.30 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. P. Anders (tenor) en W. Haak (voordracht). 9.10 Orgelconcert P. Palla. 9.30 Causerie W. Vogt. 9.40 Kqvacs Lajos en zijn orkest. 10.15 Radio-journaal. 10.30 AVRO- Decibels ölv. Eddy Meenk (om 11.00 Vaz Dias). 11.30—12.00 Gram.pl. HUIZEN 1875 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 10.20 Kerkdienst uit de Evang. Luth. Kerk te Den Haag. Voorg.: Ds. H. C. Zwahler. Orgel: J. R. Gravelotte. Hierna: Orgelspel. 12.15 Or kestconcert, lezing en gram.pl. 3.00 Koorcon cert en lezing. 4.00 Gram.pl. 4.15 Ziekenlof. 5.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk ((Paulus- kerk) te Oegstgeest. Spr. Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Orgel: D. J. v. d. Reek. Hierna: Gewijde muziek. 7.45 Causerie. 8.05 Gram.pl. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Gevar. programma. 9.15 Orkest- en koorconcert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gram.pl. 10.4011.00 Epiloog. ROME, 421 M. 9.10 Symphonieconcert. MAANDAG 10 JUNI 1935. HILVERSUM 301 M. 9.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 VARA 9.00 Orgelspel J. Jong en gramofoonpl.; 10.00 Gramofoonplaten; 10.30 Kerkdienst u. d. Prot. Bond te Laren. Voorg.: Ds. A. Trouw; 12.00 Orvitropia, o.l.v. J. v. d. Horst; 12.45 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn; 1.15 De Fliere fluiters. o.l.v. E. Walis; 2.00 Causerie en zang door „De Wielewaal", o.l.v. P. Tiggers; 2.45 Zang door J. Hekkert-van Eysden (sopraan) 3.15 Declamatie C. Rijken; 3.30 De Notenkra kers, o.l.v. D. Wins; 4.30 Kinderuurtje; 4.45 Orgelspel C. Steyn; 5.30 Gramofoonplaten; 5.45 E. Walis en zijn orkest; 6.30 Rep. v. d. Wielerbaan ..De Raayberg" te Bergen op Zoom; 7.10 Astronomische lezing J. de Jager; 7.30 N. de Klijn (viool) en J. Jong (orgel); 8.00 Herh. SOS-berichten; 8.03 Vaz Dias; 8.10 „De avonturen der eerste Hollandscihe Lucht schippers", spel van Falkland, bew. van Duin, m.m.v. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en Jan Musch, i. d. pauze gramofoonplaten; Het is hier nog zoo kwaad niet... (Van onzen Weenschen correspondent). Ik ben weer eens een paar dagen in Hol land geweest en daarop naar Oostenrijk te ruggekeerd. Ik heb in verschillende steden van ons land een beetje rondgeneusd en over al wat indrukken opgedaan. Er wordt in ons land nog altijd bitter geklaagd en gejam merd en nog steeds heel veel over de moei lijke tijdsomstandigheden en de crisis ge sproken (al viel het me op, dat ik er dezen keer minder over te hooren kreeg dan toen ik de laatste maal, een paar jaren geleden, in het vaderland was. Het thema schijnt af gezaagd en ook ondankbaar te worden). Wanneer ik de menschen in Holland zoo aan het jeremieeren hoor, moet ik altijd on willekeurig glimlachen. Soms weet ik dezen glimlach beleefdelijk te onderdrukken, want het maakt geen goeden indruk, wanneer men geen ernstig gezicht zet als er over ernstige dingen gesproken wordt. Maar veelal ook klop ik de vertellers figuurlijk gemoedelijk op den schouder en zeg hen bemoedigend: Kom. kom, zoo erg is 't niet. Jullie weten nog niet, hoe goed je het eigenlijk hebt. Want in vergelijking met de meeste andere landen leven jullie hier nog in een Paradijs! Heusch. zoo is het! In Holland ziet alles er vroolijk en welverzorgd uit, het leven marcheert er in een prettig gangetje, overal heerschen orde en regelmaat. Alles klopt in Holland als een bus. En er zijn duizenden dingen, die uitsluitend tot het gemak en tot het plezier van de groote menigte worden gedaan. Dingen, waaraan men in menig an der land nog nooit gedacht, waarvan men nog nimmer gedroomd heeft. Wat in Holland opvalt, is dat men zoo goed als geen bedelaars ziet. Hier te Weenen we melt het er van. Waar ge ook gaat en waar ge ook staat of zit, overal vallen zij u lastig. Men ontmoet hier méér bedelaars dan vroe ger in de door vreemdelingen druk bezochte steden van Italië. Wanneer ge een minuut of twintig op het terras van een café of in het café zelf gezeten hebt, kunnen al wel zeven of acht of negen bedelaars of bedelaarsters bij u geweest zijn, met of zonder kinderen. Aan de deur van mijn woning krijg ik er per dag een stuk of dertig, die allen na elkaar aan de bel trekken. Velen hunner hebben ontdekt, dat bij één keer bellen tegenwoor dig niet meer open wordt gedaan. Daarom zetten zij het electrische schelletje heel snugger tweemaal in werking. De werkloozen zien er hier veel gehaven- der uit dan bij ons, hun plunje is doorgaans geheel versleten en bestaat uit niet veel meer dan lompen. Er wordt in dit land heel veel honger geleden. Zij. die werk hebben, verdienen veel minder dan bij ons. Er wordt hier ongeveer de lielft of een derde gedeelte van de loonen en salarissen in Holland be taald. Daarbij komt nog, dat veel dingen in Oostenrijk duurder zijn dan bij ons. Kleeren, linnengoed en schoenen zijn in Nederland stukken goedkooper en ook voor tal van le vensmiddelen betaalt men in Holland lagere prijzen dan in Oostenrijk. Men verdient er dus meer en de levenskosten zijn er geringer. In Oostenrijk ziet veel er verwaarloosd en vervallen uit, de huizen maken een armoedi- gen en vuilen indruk en van wooncultuur is hier nog altijd maar heel weinig sprake. Ook lieden van betere standen zijn al heel gauw tevreden met een paar bedompte en kaal en ongezellig ingerichte kamertjes en een keu kentje op een van de hooger gelegen verdie pingen van een half bouwvallige huurka zerne, waar het op de gangen en trappen steeds naar het eten van de andere bewoners van het huis riekt. Omdat de woningen hier zoo ongerieflijk ingericht zijn, zoeken de bewoners ervan zoo veel mogelijk hun heil buitenshuis Of zou het andersom zijn en besteden zij slechts daarom weinig zorg aan het interieur van de woningen, omdat zij toch bijna nooit thuis zijn? Dat kan ook zijn. Het is een cïrculus viciosus. In Holland functionneert het postwezen schitterend. Het allernieuwste is, dat voor het buitenland bestemde brieven en brief kaarten tegenwoordig met de vliegpost ver zonden worden, zonder dat men daar extra voor behoeft te betalen. Ik kan nu mijn brieven uit Holland te Weenen reeds op den dag na de verzending ontvangen. Het porto van Nederland naar Oostenrijk is goedkoo per dan het gewone porto van Oostenrijk naar Holland. Maar de Oostenrijksche pos terijen zijn niet altijd zoo vlug als „tante Pos" in Nederland. Een stelletje briefkaar ten, dat ik Donderdagmorgen in Den Haag voor verschillende kennissen te Weenen op de bus had. gedaan, werd pas des Maandag morgens besteld. Ik zelf was Donderdagavond uit ons land teruggereisd en was al weer se dert Vrijdagavond te Weenen. Mijn kaarten zouden pas drie dagen na mij het adres van hun bestemming bereiken. Een prachtig staaltje van de langzaamheid en laksheid, waarmede het Oostenrijks che postwezen werkt is wel de volgende echt-ge- beurde geschiedenis. Het was Zaterdagoch tend. Ik word door kennissen opgebeld, die me vragen den volgenden dag des namid dags te komen theedrinken. Er zouden ook een paar meisjes verschijnen en er zou ge danst worden. We spraken af, dat ik twee vrienden zou meebrengen, een landgenoot en een Franschman, die allebei, net als ik, in het eerste district van de stad wonen, de binnenstad. Ik kon hen telefonisch niet bereiken en stuurde hen derhalve expresse-kaarten om hen te zeggen den volgenden namiddag. Zon dag, tegen vijf uur daar en daar op de thee te komen. Hun woningen liggen respectieve lijk een halve minuut en circa drie minuten van mijn huis verwijderd En wanneer denkt u, dat die expresse-kaarten, die ik vlak tegen over mijn huis, op het Hoofdpostkantoor, des Zaterdagmiddags om half één op de bus heb gedaan, hun nabije bestemming bereikt heb ben. Maandagmorgen! Toen de thee en de danspartij al lang voorbij waren. En nóg een aardig verhaal. Ik heb eens gedurende eenigen tijd eiken dag een brief niet belangrijke copy naar Boedapest moeten sturen. Eiken dag op het zelfde tijdstip postte ik den brief. Stopte hem in een bus gleuf aan den voorgevel van het hoofdpost kantoor van Weenen. Er kwamen onregel matigheden voor, soms kwamen de brieven veel te laat in Boedapest aan. Ik beklaagde mij schriftelijk bij de directie van het hoofd postkantoor. Een paar dagen later kreeg ik thuis bezoek van den directeur van een van de afdeelingen van het gebouwik heb zijn visitekaartje nog in een lade van mijn schrijftafel liggenHij kwam mij ver ontschuldigingen aanbieden en vroeg mij tevens in welke bus ik mijn brieven door gaans stopte. Ik antwoordde: in de bus naast de deur van het hoofdpostkantoor. Aan den buitenkant van het gebouw? Ja. aan den buitenkant van het gebouw. Dat moet u niet meer doen. zei de „Herr Direktor" tegen me. want er is daar een spleet tusschen de gleuf van de bus en den muur. Daar vallen wel eens brieven in, die pas veel later gevonden worden! Gebruikt u liever de bus in de wachtkamer, die is „safer"! Daar keek ik vreemd van op: een directeur van de post komt je opzoeken om te vertel len, dat je de bus aan het hoofdpostkantoor maar niet moet gebruiken, omdat er een de fect aan is. Inplaats van dat gebrek te ver beteren! Wat mij in Holland ook zoo opviel? Dat iedereen er maar zoo openlijk voor zijn poli tieke meening durft uit te komen! Holland is nog en dat zal het ook wel altijd blijven ook het land van de Vrijheid. Hier bestaat geen vrijheid meer. hier wan trouwen de meeste menschen elkaar, hier durven de lieden op straat en in lokalen nau welijks hun mond open te doen, wanneer een gesprek de politieke richting uitloopt. Wee dengene, die iets tegen het bestaande régime zegt, wee hem, die nationaal-sociailistische ideeën uit, wee hem, die „rood op de graat" is en zijn opvattingen durft te berde te bren gen, wee hem, die liberaal of democratisch is! Voor allen geldt het Zwijgen is Goud! Een paar onvoorzichtige woorden kunnen maandenlange gevangenisstraf tot gevolg hebben en verlies van betrekking voor altijd! Want overal wemelt het van de verraders en verklikkers, die niets liever schijnen te doen, dan maar gauw een medemensch voor zijn leven lang ongelukkig te maken. De huisvrouwen hebben het in Nederland veel beter dan haar zusberen in Oostenrijk. In ons vaderland behoeft een vrouw des hui zes in het geheel niet de straat op om haar huishoudinkje drijvende te houden. Alles wordt haar thuis gebracht. De groenteboer, de melkboer, de bakker en de slager, de krui denier, allen komen met hun waren aan de deur. Hier echter niet, alleen het brood wordt tegenwoordig aan huis bezorgd, het geen vroeger ook niet eens geschiedde. De huisvrouwen moeten eiken dag zelf naar de markt, of er haar dienstmeisjes heen sturen, waar vandaan zij dan met zware manden en tasschen beladen huiswaarts keeren. Het huisvrouw-zijn is hier dus ook een veel zwaar der en moeilijker „beroep" dan bij ons. De meeste vrouwen kunnen er hier geen hulp in de huishouding op na houden, omdat de inkomsten veel en veel geringer zijn dan bij ons. Zij zouden haar Hollandsche zusters heel erg benijden, als zij eens een kijkje in haar huishouden zouden kunnen nemen. Zoo zijn er zooveel dingen, die het leven in Nederland nog heelemaal niet in een slecht licht stellen. Het is er niet zoo kwaad Gelooft het toch! W. M. BEKAAR. t 10.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot; 11.00 Pianorecital I. Rossican en gramofoonmuziek HUIZEN 1875 M. 8.30—9.30 NCRV. 10.30—12.00 KRO. 12.15—12.00 NCRV. 8.30 Morgenwijding o.l.v. Ds. A. P. Baren- dregt, m.m.v. zang en orgel; 10.30 Hoogmis; 12.15 Gramofoonplaten; 12.30 Orgelconcert J. Zwart; 2.00 NCRV.-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk en gramofoonplaten; 4.00 Zang door A. Woud (alt) a.d. vleugel: E. v. Eden; 5.00 Orgelspel M. A. Bouwmeester: 6.00 Gramofoonplaten; 7.00 A. de Vries: Oude Pinkstergebruiken; 7.30 Gramofoonplaten; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Arnhemsche orkestvereeniging o.l.v. K. v. d. Griend; 9.00 Declamatie J. v. d. Ree; 9.45 Vervolg concert m.m.v. Rosa Spier (harp). Om 10.15 Vaz Dias; 10.50 Graniofoonpateln. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding; 11.20 Gramofoonpl.;1 12.05 Orgelconcert R. C. Howells; 12.50 Gra mofoonplaten; 1.20 Schotsche Studio-orkest m.m.v. M. Kerr (sopraan); 2.35 Gramofoon platen; 3.05 Orkestconcert o.l.v. Fr. Stokes; 4.05 Concert door F. Gr ink e (viool) en D. Manley (piano); 4.40 Orkestconcert m.m.v. Dan Lloyd m.m.v. R. Chivers (zang); 5.35 Alfredo Campoli's orkest; 6.20 Berichten: 6.5o Lezingen; 7.25 Bac-conoert; 7.50 Muzikale causerie; 8.20 „The Golden Hint" spel van Bryant en Creswell; 9.50 Berichten; 10.10 Lezing; 10.25 Het Griller Strijkwartet m.m. v. D. Helmrich (mezzo-sopraan); 11.35 Jack Jackson's orkest. PARIJS RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 Gramofoonplaten: 12.35 Orkestconcert: o.l.v. Touche; 2.20 Concert; 3.20 Gramofoon platen; 8.20 Orgel, piano en zang; 9.05 Con cert en Radiotooneel. Hierna dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Omroeporkest o.l.v. Reesen; 1.50 Har- monica-muziek; 3.50 Koorconcert; 4.50 Om roeporkest o.l.v. Gröndahl; 6.20 Gramofoon platen; 8.20 Bonte avond; 11.20 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert; 10.20 Keulsche Man- nenzangvereeniging o.l.v. E. Pabst; 12.20 Keulsch syniphonie-orkest o.l.v. Gillessen; 4.20 Uit Stuttgart: Omroeporkest o.l.v. Drost en solisten: 6.50 Kwartetconcert; 7.20 Wereg- kamerorkest o.l.v. Hagestedt, Omroepschram- mel-ensemble en solisten; 10.50 Concert. ROME 421 M. 9.10 „I vagabondi delle stelle" operette van Rulli. Orkestl.: R. Josi; 10.20 Mandolinecon cert. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 10.20 Gramofoonplaten; 12.20 Om roeporkest o.l.v. Gason; 6.20 GramofoonpL? 8.20 Zeemansliederen; 9.05 Gramofoonpl.; 9.20 Symphonie-orkest o.l.v. P. Casas, hierna tot 12.20 Dansmuziek. 484 M.: 10.20 Gramofoonplaten; 12.20 dito, 12.50 en 1.30 Salonorkest; 1.50 2.20 6.35 en 7.35 gramofoonplaten; 8.20 Salonorkest; 8.50 Cabaret: 10.30 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Gevarieerd programma uit Muenchenï 10.20 en 11.05 Berichten; 11.20 Ilja Livscha- koff's dansorkest. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) :en "1 DINSDAG 11 JUNI 1935. HILVERSUM 301 M. A vro-uitzending. 8.— Gram.pl. 9.— Ensemble Francis Ketn, 10.Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.3Q Vervolg Ensemble Francis Keth. 11.— Mevr, L. Lotgering—Hillebrand: Asperges en aard beien. 11.30 Orgelconcert. Fr. Hasselaar mm. v. Boris Lensky (viool). 12.30 Gram.pl. 1.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 3.Knipcursus 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.Voor de kleine kin deren. 5.30 Het Lyra-trio. 6.15 De Avro-Deci- bels o.l.v. E. Meenk. 7.— Causerie over Veilig Verkeer. 7.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Dr. A. J. M. Wanders: Wat weten wij van de zon. 8.Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest, de Avro Girls, „The Blackbird Singers" en Louis Noiret. 9.30 Studenten zin gen clubliederen van hun roeivereenigingen. 9.45 A. Plesman: De ontwikkeling van het Luchtvaartverkeer naar het Oosten. Carillonconcert door W. Creman v. d. Grootë Toren te Zwolle. 10.30 Fransche chansons (gr.pl.) 11.— Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit Pa^ lermo, Scheveningen. John van Brück's or kest. HUIZEN 1875 M. Kro-uitzending. 89.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Gods dienstig halfuur. 12.15 Schlagermuziek eri gram.pl. 2.— Vrouwenuur. 3.— Pianorecital en grm.pl. 4.15 Orkestconcert en gram.pL 6.40 Lezingen. 8.05 Vaz Dias. 8.10 Populair 9.25 Gram.pl. 9.40 Koor- en orkestconcert. concert. 9— Sport. 9.15 Zangvoordracht. (Om 10.30 Vaz Dias). 11.30—12.00 Gramo foonplaten. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Gram.pl. 12.20 H. Fawcett's or kest m.m.v. M. Essex (sopran). 1.20 Ch. Man ning's orkest 22.20 Het Schotsche Studio-or kest. 3.20 Het Buxton-Spa-orkest o.l.v. E. Dunn. 4.20 Causerie 4.40 Trio-concert m.m.v. alt.5.35 Maurice Winnick's orkest. 6.20 Be richten. 6.50 Bach-concert. 7.10 Fransche les 7.40 Gram.pl.. 7.50 Lezing. 8.20 Het Celebrity trio. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten 10.10 en 10.20 Lezingen. 10.40 Concert door N. Allin (bas) en I. Scharrer (piano) 11.35 Sydney Kyte's band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Krettly. 8.35 „Norma", opera van Bel lini. KALUNDBORG 1261 M. 12.20—2.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 3.50 Omroeporkest o.l.v. Mahler. 8.20 Omroepor kest o.l.v. Reesen. 9.30 Zang en voordracht 10.35 Handel-concert 11.20—12.50 Dansmu ziek. KEULEN 456 M. 6.35 Omroeporkest o.l.v. Kühn en blaasor- kest. 12.20 Uit Leipzig: Orkestconcert o.l.v. Blumer. 2.35 Omroepkwintet 4.20 Omroep- schrammelensemble. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Viool en piano. 8.35 Uit Berlijn. Ariadne auf Naxes. opera van R. Strauss Muzikale leiding C. Krauss. ROME 421 M. 9.10 Gram.pl10.20 A. Serato (viool) en Satta (piano). BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest o. 1. V. Douliez. 1.50—2.20 en 5.20 Grani.pl. 6.50 en 7.35 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Douliez. 9.05 Hoorspel. 9.20 Vervolg concert. 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Orgelconcert. 6.20 Zang. 6.50 Kwartetconcert, 8.20 Cabaret. 9.35 Vocaal ziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 „Ariadne auf Naxos". opera van R. Strausz. 10.15 Voordracht. 10.20 en 11.05 Be richten. 11.2012.20 Ilja Livschakoff's dans orkest. i

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8