UIT HET BUITENLAND Engelands Bewapening. Pinksterviering in Hitier-Duitschland. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL. Radio-Procramma WÖESSBXG 12 J XT NT 102.' HÏSKCE KrS B X 'G B E X D" Japan verlangt demilitarisaties in Noord-China. „Noord- China voor de Noord-Chineezen". De Japansche troepen blijven voorloopig in Kwantoeng. Bank van Frankrijk neemt maatregelen tegen speculatie op den franc. China. Demilitariseering van Noord- China? Nu de Chineesche minister van Ooorlog, generaal Ho Jing-tsjin, definitief de Japan- sche eischen inzake Noord-China heeft in gewilligd, wacht men in spanning af, wat de verdere plannen van Tokio zijn. Reeds heeft de conferentie van Japansche militairen welke te Tientsin is gehouden, naar Reuter meldt, besloten, tijdelijk de troepenconcen traties in de provincie Kwantoeng langs den Grooten Muur te handhaven, terwijl de Ja pansche bladen bij de bespreking der plan nen als parool hebben gekozen: „Noord-China voor de Noord-Chineezen". De Japansche bladen hebben het oog op een gebied, dat zich naar het Zuiden uit strekt tot de Gele Rivier. Uit dit gebied, aldus betoogen de bladen, moeten alle leidende personen worden verwijderd, die Japan of Mandsjoekwo vijandig gezind zijn. Voorts moeten daar alle anti-Japansche organisaties worden ontbinden en de Chineesche troepen tot het Zuiden van de Gele Rivier worden teruggetrokken. Op deze wijze zou geheel Noord-China één enorme gedemilitariseerde zone worden, welke gedemilitariseerde zone worden, stuurd, die Japan vriendschapeplijk gezind zijn. In deze zone zou men dan. zonder Chi na's souvereiniteit te schenden, de economi sche samenwerking met Japan voorbereiden. Frankrijk. Tannery neemt maatregelen tegen de speculatie. De minister van financiën Regnier heeft een onderhoud gehad met den gouverneur van de Banque de France. Tannery, tijdens het welk werd besloten, dat de Bank in het ver volg geen voorschotten op goud meer zal ver strekken, ten einde de speculatie, welke toch reeds afneemt, nog verder te beperken. Rusland. Vijftigduizend verbanningen uit Moskou en Leningrad. In de laatste drie weken heeft het commis sariaat van binnenlandsche zaken ruim 50.000 personen het verblijf ontzegd te Mos kou en te Leningrad. Al deze personen zul len minstens 100 K.M. buiten deze steden worden ondergebracht. Een beperkt verblijf in genoemde beide steden werd toegestaan aan 48.000 personen, opdat deze gelegenheid zouden hebben hun loopende- zaken te or denen. Onder de buiten deze steden geweze- nen bevinden zich o.a. ambtenaren, offi cieren e.d. Hongarije. Bethlen en Von Eckhardt confereeren. Tusschen de beide toonaangevende leiders der oppositie, graaf Bethlen en Tibor von Eckhardt heeft thans voor het eerst na een lange periode van vijandschap een uitvoe rige bespreking plaats gevonden over princi- pieele politieke problemen. De bladen be schouwen dit onderhoud als een binnen- landsch politieke gebeurtenis van het grootste belang. De ontvoering van den „houtprins". Groot deel van het losgeld teruggevonden. Het Amerikaansche ministerie van justitie maakt bekend, dat op. aanwijzing van een der ontvoerders van George Weyerhaeuser, Waley, ongeveer 90.000 dollar van het losgeld gevon den is. Het geld was op een afstand van vijf mijl van Salt Lake City begraven. HAGELSTORM RICHT GROOTE SCHADE IN JAPAN AAN. Uit Tokio, 11 Juni. Een verschrikkelijke storm, gepaard gaande met enormen hagel slag heeft gewoed in de prefectuur Goemma gisteren in den namiddag. Het district Seta werd gedurende een half uur door den hagel geteisterd, waarbij de korrels zoo groot waren als de traditioneele kippeneieren. Door den hagel werden vele vogels en reptielen gedood, terwijl de te velde staande gewassen zware schade bekwamen. Britsche oud-strijders naar Duitschland? De prins van Wales is er voor. De prins van Wales heeft een toespraak gehouden tot de oudstrijders van het Brit sche legioen op hun conferentie te Londen. In deze redevoering zeide hij: .,De gedachte van het reizen eener deputatie van het legioen naar Duitschland, bevalt mij. Ik heb den indruk, dat er geen passender lichaam of organisatie van mannen is om de vrien denhand toe te steken aan de Duitschers dan de oudstrijders, die met hen gestreden hebben en dat alles hebben vergeten in den grooten oorlog". De prins deelde voorts mede, dat hij dit voorstel had besproken met den president van het legioen-generaal majoor Sir Frede rick Maurice. Zijn voorstel werd met luid ge juich begroet. Nog meer denaturalisaties in Duitschland. O.a. oud-minister Hilferding, Erika Mann en Bert Brecht. De Reichsanzeiger van Dinsdag publiceerde een groot aantal denaturalisaties. Het vermo gen van alle betrokkenen, die zich in 't buiten land bevinden, is in beslag genomen. De denaturalisaties gelden ook voor de echtge- nooten en familieleden der gedenaturaliseer- den. Op de lijst komen volgens de N.R.C. voor: oud-minister dr. Hilferding, de vroegere lei der van den Rijksbanier Hoeltermann, de schrijvers Bert Brecht en Kurt Hiller en Erika Mann, dochter van Thomas Mann en leidster van het cabaret ,yDie Pfeffermühle". (Adv. ïngez. Med.) Het feest der zonne-wende. BERLIJN, Juni 1935. (Van onzen correspondent.) De politie-president heeft door pers en radio den „lieben Volksgenossen" verzocht, in ver band met de „Pfingstmaien", de berken in de Berlijnsche bosschen te sparen. De aanvoer van berken en berkengroen op de markten in Berlijn zou groot genoeg zijn, om allen rijke lijk en tegen matigen prijs van pinkstergroen te voorzien. Men is er hier dol op als met Kerstmis op dennegroen. Auto's, paarden en locomotieven, vuilniskarren en melkwagens, honden, hoeden en fietsen verschijnen reeds bij het krieken van den Pinksterzaterdag in een dos van berketakken en bladeren„Pfingst maien". Berkeboomen flankeeren den ingang der populaire restaurants, bioscopen en ijs- salons. Maar ook de Evangelische en Katho lieke kerken zijn er. gedurende het Pinkster feest mee versierd. In vele kerken zijn de midden- en zijpaden lanen van berkeboomen. Ik geloof niet, dat in eenig ander land dit gebruik bekend is, waarom men geneigd zou zijn, aan te nemen, dat het van Germaanschen oorsprong is. Het is echter van Joodschen oorsprong. Het officieele Duitschland laat er zich dus niet verder mee in dan met het re gelen van den aanvoer van berken, om de bosschen voor beschadiging te behoeden. Des te meer bemoeit zij zich, oude gebruiken van zuiver Germaanschen oorsprong weer te doen opleven. Zij moeten zijn oer-Germaansch, rein-heidensch naar het Naziwoord, vrij van alle smetten der laatste twee duizend jaren, die den edelen Duitschen mensch, tot voor 2 jaren, 4 maanden en enkele dagen in verwarring hadden gebracht en hem het be wustzijn zijner noblesse en zijn hooge komaf hadden ontnomen.Hèt èèrfen tan oude Folklore, moge zij twee honderd of twee dui zend jaren oud zijn, heeft in elk land iets op wekkends, dikwijls ook veel liefelijks. Twee jaren, vier maanden, en enkele dagen geleden was 't ook in Duitschland zoo en ook nu nog. Als kinderlijke menschen van het land naar de stad worden gebracht, om er naar eeuwen ouden aard te zingen, te dansen en te brui loften en er te vertellen van al hun oude ge bruiken, vrij en natuurlijk en niet in verwar ring gebracht door de cultuur der laatste dagen, waarvan zij nog niets begrijpen, dan klatert alles van frissche vroolijkheid. Het is de leiding der nieuwe beweging ech ter te mak en het is toch ook niet alles vrij van de smetten der laatste twintig eeuwen. Wat den eenvoudigen mensch van het land is overgeleverd van geslacht tot geslacht, wil zij den jongen tijdgenoot in enkele lessen in pompen en laten opvoeren. Doch geen beval lige dans en lieflijk gezang. Het moet donde ren en dreigen bij vlammende vuren. Sombere klachten in harde spreekkoren, een vlammen de oproep ten strijde. Zoo deden het de oude Germanen twee duizend jaren geleden. Zoo moeten zij het gedaan hebben op soiréetjes, als zij hun Rederijkerskamer gehad hebben. „H-jot" Hitler-Jugend is weer opge roepen, op deze indrukwekkende wijze den nacht der zonnewende te vieren. Bij sombere tooverspreuken zal zij in alle Duitsche gouwen de vuren te middernacht weer doen oplaaien. Nu zullen ook de boeren mee moeten doen. De „Hitier-jeugd" moet de landbevolking de diepere beteekenis van het feest leeren, dat oorspronkelijk een dankoffer was van den boer voor de leven schenkende kracht der zon. d.w.z. de boeren moeten hierin door de Hitier jongens onderricht worden. Zij zullen de op laaiende vuren bezweren: ..Heilige gloed! roep samen de jeugd; dat bij de vlammende vuren groeie de moed". Het zou ook voor anderen dan voor Germanen van zoo ouden stempel, mooi en interessant zijn, als het niet zoo agressief was. Het is een demonstratie naar alle kanten heen. Dat er bij al die jongens en boeren en toeschouwers, bij dit tooneelspel een oogenblik ware geestdrift oplaait, als honderd kilometer in 't rond op bergen en heuvels te gelijk de vele vuren oplaaien, kan men zich gemakkelijk voorstellen. Het opgloeien der houtstapels van de Broeken in het Harzge- bergte af op korte afstanden in zes stralen, die tot de uiterste grenzen van Duitschland liepen, was verleden jaar een onvergetelijk schouwspel. Het stelde op eens het spel der mannen met de gezwollen taal in zulk een licht, dat het er een heel magere vertooning door werd. Als spel of vertooning was het niet bedoeld, het moest zijn de plechtige viering van de Zonnewende, volgens het heilig tien duizendjarig gebruik der vaderen. Hier in Ber lijn zal het feest dat mythisch karakter niet dragen. Van een doorgewinterden „Spree- Athener" is toch geen behoorlijken heiden te maken, naar den nieuwen mythos. Op den eersten Zaterdagavond na het wenden der zon zullen de Berlijners het feest vieren in het Stadion. Een orkest van 500 muzikanten zal met marschen en strijdliederen de eigenlijke plechtigheid voorbereiden. Vliegtuigen zullen boven, achter en naast elkaar en in twaalf verschillende formaties boven het terrein manoeuvreeren en plotseling wegvliegen in een enkele groote Hagal-rune, het levens-teeken der oervaderen. Dan zullen in plechtigen op tocht de vaandels der duizend en een forma ties van de Berlijnsche S.A. worden binnen gedragen. Vijf duizend Hitier jongens met tien duizend wimpels natuurlijk met tiendui zend wapperende wimpels. volgen de S.A. op den voet. Deze zullen zich opstellen rond om de stapels houtblokken, die zij te midder nacht in vlammen moeten zetten. Een spreek koor van zeshonderd man zal in „wakker - schuddende" woorden zijn trouwe liefde en vereering voor het vaderland uitspreken. En onder het roffelen der trommels en het ge schetter der fanfares zal hoera! het vuur oplaaien en duizend zangers zullen zingen van „Eichen die gen Himmel ragen". Daarmee is het echter nog lang niet uit. De propaganda- minister zal spreken. Anders dan op de ber gen en in de wouden zal hij meer doelen op de tijd-wende dan op de Zonnewende. Goeb- bels te hooren spreken, zal voor de meesten der feestgangers wel de groote attractie van den avond zijn. Hij is misschien de eenige redenaar in Duitschland, die enkele uren lang de menigte weet te boeien en als hij wil, ook te amuseeren met geestigheden en kwink slagen. Hoe hij staat tegenover de nieuwe Mythos, die volgens voorschrift van den rijksleider Rosenberg de Duitsche jeugd zal worden in geprent als de eenige heilige mythe voor den waren Duitscher, hoe dr. Goebbels denkt over alles, dat daarmee verband houdt, is niet be kend. Hij heeft er zelfs nooit op gezinspeeld. Maar dit heeft ook Hitier niet gedaan en togh handhaaft hij dezen feilen bestrijder van alles buiten 't zuiver Germaansche. dat in de laatste twee duizend jaren de beschaving der Duitschers heeft beïnvloed. Hij handhaaft hem als hoeder over de juiste toepassing der zuivere nationaal-socialistische levensbeschou wing in alle cultureele aangelegenheden. In nauw verband met hem staat Baldur von Schirach, de leider der Hitler-jeugd en deze is het, die zijn jongens voor het Zonwende- feest naar buiten stuurt, om te doen „als de oude Germanen deden" en de boeren te leeren de diepere beteekenis van dat groote feest. H. L. (Dit artikel werd vóór Pinksteren geschre ven; wegens plaatsgebrek hebben wij het moeten uitstellen tot heden.) De saneering in het Bloembollenvak. Hoofdbestuur van H. B. G. voor handhaving. In de vergadering van het hoofdbestuur van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap Dinsdag in Haarlem gehouden, kwam het hoofdbestuur tot de conclusie, dat de voortzetting der saneeringsmaatregelen noodzakelijk is om den kweekersstand te beschermen. Slechts twee van de twee en- twintig leden stemden vóór opheffing der saneringsmaatregelen. DIEVEN MAKEN f 3700 BUIT. Bij een inbraak in een conservenfabriek te Amersfoort hebben dieven een bedrag van f 2700 buit weten te maken. Uit een restaurant te Zwolle is een be drag van f 1000 gestolen. MOEILIJKHEDEN VAN HET WESTLAND. De uitvoer van komkommers uit het West- land naar Duitschland is stopgezet, omdat er geen geld meer over is voor de betaling. Met de tomaten dreigde het eerst denzelfden weg op te gaan, doch men heeft een regeling weten te treffen, waardoor de betaling ge schiedt door de clearing, door middel van ver vroegde betaling uit het landbouwcrïsisfonds. Voor eerste soort tomaten wordt 7 tot 8 cent per pond gemaakt. Wat is de publieke opinie"? Het is een erg brutaal verzoek. Ik weet het. Want het misschien merkwaardige verschijn sel onzer dagen, is het algemeen gebrek aan tijd. dat in veel gevallen niet anders is dan de grofste zelfmisleiding. Zakenlieden bijvoor beeld klagen over „slapte", over „slechte tij den", zeggen dat er niets te doen is in de zaak", en vertellen vijf minuten later, dat zij al hun zakenreizen tegenwoordig per vlieg machine doen; „dat spaart zooveel tijd"! Dat er iets niet klopt in hun argument, valt hen blijkbaar niet op. In plaats van eenvoudig te zeggen, dat vliegen zooveel aangenamer is dan reizen per trein, maken zij plotseling de tijd. waarmee ze verlegen zitten, tot iets heel kost baars. Omdat het een algemeene gewoonte is de tijd als iets heel kostbaars te beschouwen, waarvan 'iedereen te weinig heeft. Ik weet daarom dat het een heel brutaal verzoek is u te vragen eens een half uur niets te doen, dan rustig te overdenken, wat ge de laatste week gezien, gehoord en gelezen hebt, en er uw con clusies uit te trekken. Aan het eind van dat halve uur zult ge misschien even verbaasd en verwaand zijn. als ik na het overdenken van een week nieuws uit Londensche kranten en een week Londensch leven. Er was in de eerste plaats een artikel in een leidend onafhankelijk conservatief blad. dat zich openlijk uitsprak voor een zoo groot mogelijke uitbreiding van de Engelsche mili taire luchtvloot. Het koppelde dit onmiddel lijk vast aan de thans voorbije groote Jubi- leumsfeestelijkheden, die zoo schreef het blad onze nationale gevoelens tot een cli max hebben gebracht en ons bezield hebben met den wil de komende periode in de Engel sche geschiedenis tot een der meest construc tieve te makendoor onze defensieve maatregelen te versterken", d.w.z. door onze luchtvloot uit te breiden. Engeland schrijft hetzelfde blad is als democratische staat weliswaar gehandicapped tegenover de Duit sche dictatuur, maar het moet toonen, min stens even vastberaden zijn militaire belan gen te behartigen. Onmiddellijk daarop maak ten de kranten met zware koppen melding van de nieuwe regeeringsplannen om de luchtvloot binnen twee jaar te verdrievoudi gen en oproepen werden geplaatst om dienst te nemen bij de Britsche Luchtmacht. Tege lijkertijd vonden in het Lagerhuis debatten plaats over bescherming tegen gasaanvallen, plannen voor regelmatige gas-oefening wer den ontworpen en Lord Hailsham deelde met groote vreugde en opgewektheid mee, dat er een zeer groote mogelijkheid bestaat, dat bin nen afzienbaren tijd ieder Britsch onderdaan zich voor den prijs van slechts twee shilling in het bezit van een gasmasker kan verheu gen „dank zij den onvermoeiden arbeid on zer chemische industrie". Sinds dien brengen de klanten dagelijks een portie „gas"-nieuws, om ons met de gedachte te verzoenen, foto's van roodeki-uis-zusters met gasmaskers tij dens een experiment op groote schaal, etc. Bovendien stoomde de Britsche oorlogs vloot de Theems op. om ons dit militaire wa pen dichterbij te brengen en er ons mee ver bouwd te doen raken. Foto's en artikelen in de kranten met nauwkeurige beschrijving van verleden en toekomst vail ieder oorlogsschip en hoe en waar zij te bezichtigen zijn, en om het met ons gewone dagelijksche leven te verbinden ontroerende artikelen over keukens aan boord, die iedere huisvrouw in verrukking brengen. Want ook de vrouw maakt deel uit van die geheimzinnige kracht: de publieke opinie wier gunst geen koning, geen regeering en geen staatsman kan ontbe ren. Het nieuws in de bioscopen bestaat bijna uitsluitend uit militaire parades, troepen inspecties. vliegdemonstraties, gasoefeningen en wat verder op het gebied van oorlogsvoor bereiding thuishoort. En zelfs in de film industrie is een merkwaardige verandering in getreden. Het is plotseling uit met den stroom van films, die de pretentie hadden anti-oor logsfilms te zijn. Daarvoor in de plaats zijn films gekomen als „Forgotten Men", die onder het mom van pacifisme weer 't oude thema van heldenmoed en voor-het-vaderland-ge- vallen-strijders invoeren. De kranten berich ten bovendien deze week, dat de „London Film Productions" Winston Churchill bereid hebben gevonden een gedeelte van de nieuwe film „The Conquest of the Air" (de Verove ring van de Lucht) te verzorgen. „Hij zal authentieke gegevens verstrekken over den groei van de Engelsche luchtmacht en den gedeelte van het scenario schrijven". Hetzelfde proces heeft zich inmiddels in de litteratuur voltrokken. De tijd van boeken als „Van het Westelijk front geen „Nieuws" is voorbij. De uitgevers zien thans weer winst in boeken van tegengestelde strekking. Tot nu toe is deze litteratuur vrijwel beperkt geble- van tot „krijgsmans"-litteratuur, zgn. mili tair-technische boeken, als „Gas! The Story of ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs dook vlug het koude water in. ,,'t Is goed," dacht hij, „dat ik een ijsbeer ben en met zulke dingen wel raad weet." Het touw was ergens blijven vastzitten en Thijs besloot het om zijn pols vast te maken; hij dook vervolgens verder naar omlaag, terwijl groote visschen langs hem heen gleden. Na een tijdje kwam Thijsje op den bodem aan. the Special Brigade" door Majoor Fouikes;' „The Army in my Time", door Generaal Ful ler en „When Britain Goes to War" door Cap tain Liddel Hart, alle boeken die een zuiver militairen geest ademen die hun onderwerp in hoofdzaak technisch behandelen met er door heen geweven een duidelijke pro-oorlogs-ten- dens. Af en toe vallen echter ook die laatste restricties al weg. Juist deze week is een boek verschenen, getiteld: „An Infant in Arms" en geschreven door Graham Greenwell, dat de brieven van een enthousiast 18-jarig officier uit den wereldoorlog bevat, en dat misschien het best gekarakteriseerd wordt door de vol gende opmerking van den schrijver:„Ik zie te rug op de jaren 19141918 als de gelukkigste van mijn leven". Ik was verbaasd en verwaand nadat ik over al deze dingen had zitten denken. Ver baasd, omdat dit alles maar weer rustig ge beurt en den toeschouwer beetje voor beetje weer kalmweg voor zijn neus wordt gezet. Ver waand, omdat men zich zooveel moeite ge troost om de gunst der publieke opinie te ver overen en ik 'n deel, weliswaar een onmogelijk klein deel, van die publieke opinie uitmaak. Evenals uzelf en uw boven-beneden-en over buren. Is het geen erg vleiend gevoel, dat wij met elkaar de publieke opinie uitmaken, die tenslotte over het succes van de daden van staatslieden en regeeringen beslist? En bo venal, is het geen erg verantwoordelijk ge voel? Want er is geen enkel excuus als wij er niet in slagen de publieke opinie tegen oorlog en voor vrede te organiseeren. We worden da gelijks aan alle kanten gewaarschuwd als we ons tenminste den tijd gunnen er ons re kenschap van te geven. Vr. S. Londen. Juni. P. S. De kranten berichten juist, dat de jaarlijksche luchtmanoeuvres dit jaar bijzon dere luister zal worden bijgezet kinderen hebben toegang voor halven prijs. DONDERDAG 13 Juni. HILVERSUM, 301 M. Avro - u itzen dinding. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg con cert. 12.30 Cantabilé-orkest olv. E. Beeckman. 2.00 Voordracht, Adr. Canivez. 2.203.45 Om roeporkest olv. N. Treep mmv. Lina Falkn (zang) en E. Veen (piano). 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Ra- diotooneel voor kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en gram. pl. 6.30 Sportpraatje H. Hol lander. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 J. v. Steeden: Van wind en water. 8.00 Vaz Dias.,. 8.05 „De Zomer" uit Haydn's „Jahreszeiten, mmv. solisten, toonkunstkoor Bussum en het Omroeporkest olv. E. W. Mulder. 8.45 „De vrede van het land", radiozomerspel van Mr. A. W. Kamp. 9.30 Kampeer- en Trekkers liedjes door leerlingen der H.B.S. aan de Nieuwe Duinweg te Scheveningen olv. Dr. G. Brouwer. Aan den vleugel Mevr. J. Brouwer- Van Zanten. 9.45 Gram. pl. 10.20 Avro-Decï-' bels olv. E. Meenk. 11.00 Vaz Dias. 11.10 12.00 Uit Atlanta, Rotterdam: Ensemble Lydia Petrowna mmv. Son ja Bogdanowna. (viool). HUIZEN, 1875 M. 8.00—9.30 KR.. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.00 Gram. pl. 8.309.30 Kindermis. 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgendienst olv. Ds. A. Zwiep. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Orgelspel R. Par ker. 4.00 Bijbellezing Ds. G. Mulder, mmv. ba riton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 530 Chr. Liederenuurtje door mevr. C. Lab- bertéKits en mej. C. de Jager mmv. viool en orgel. 6.30 Friesche causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Week overzicht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Utr. Mannen koor olv. P. Hespe. 9.00 Causerie P. M. Legène. 9.30 Gram. pl. 9.55 Vaz Dias. 10.00 Concert J. Hekster (viool). J. Werts (cello) en J. Ligte- lïjn (uiano). 11.0011.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelspel H. Croudson. 11.50 Gram. pl. 12.10 Het Rut- land Square en New Victoria Orkest olv. R, Smythe. 3.20 Vesper. 4.10 Gram. pl. 5.05 Orgel concert L. Crosthwaite. 5.35 Casani-Clubor- kest olv. Ch. Kunz. 6.20 Berichten. 6.50 Bach- concert. 7.10 Duitsche les. 7.40 Gram. pl. 7.50 Lezing 8.20 De White Coons in hun repertoire. 9.20 Berichten. 9.50 Reportage van de Al- dershot Taptoe. 10.45 Korte Kerkdienst. 11.00 Declamatie. 11.15 Bridgewater Kwintet. 11.45 12.20 Reportage van de Aldershot Taptoe. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Kamermuziek olv. Doyen. 5.05 Les plaideurs, spel van Racine, n. L'épreuve, spel van Marivaux. 9.05 „Le martyr de Saint-Sébastien, snel van d'Annun- zio, muziek van Debussy. Mmv. solisten, het Reugel-koor en het Nat. Orkest olv. Inghel- brecht. Hierna: Dansmuziek KALUNDBORG. 1261 M 12.202.20 Strijkorkest olv. Thyregod. 3.20 5.05 Concert uit rest „Ritz", 8,20 Zangspel olv. E. Reesen. 9.35 Fluitrecital. 10.05 Voca le duet ten. 10.4011.20 Balletmuziek door het Om roeporkest olv. E. Reesen. KEULEN, 456 M. 6.35 Uit Hamburg: Orkestconcert. 12.20 We- ragkamerorkest olv. Hagestedt. 2.20 Concert. 4.20 Kwartetconcert. 5.20 Uit Leipzig: Emdé- orkest olv. Schröter en solisten. 7.40 Volks- liederenconcert. 8.35 Uit Frankfort: Omroep orkest olv. Rosbaud, 9.20 ..Von des alten Hand- werks Recht und Gewohnheit", programma van H. Herkrath. 10.50—12 20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.10 ..Adriana Lecouvreur", opera van Cilea. Orkestleiding: Tansini. Koorleiding: Conca. BRUSSEL 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest olv. Walpot. 1.502.20 en 5.20 Gram. pl. 6 50735 Salonorkest olv. Waloot. 8.20 Symphoniecon- cert plv. André. 10.00 10.00 Reportage v. d. Taptoe te Aldershot. 10.50—11.20 Gramofoon muziek. 484 M.: 12.20 en 1 302.20 Constantin-orkest 5.20 Orgelconcert. 6.05. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Die lustige Witwe, operette van Lehar. Leiding: Gason. 10.30—11.20 Zigeunermuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Operetteconcert. 9.40 Hoorspel. 10.20 Be- dichten. 11.20 Concert.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6