Sport-Varra. ZATERDAG 15 JUNI 1935 HAARLE M'S D A GR L A D 6 Freddie Miller verdient veel geld; Een bokser, die niet wist, dat hij had gewonnen; De Finsche reus Bariund; Buiten landers te Henley; Dure hondjes Twee nieuwe zwem- records; Athletiek in Amerika; Heien Wills; Prachtig cricket; Engeland's team tegen Zuid-Afrika en de critiek van Lord Tennyson. De weerldkampioen vedergewicht boksen Freddie Miller heeft in de laatste zes maan den een record gevestigd ten opzichte van het aantal gevechten, die hij in alle deelen van Europa geleverd heeft. De Amerikaan kwam destijds naar Engeland om zijn we reldtitel tegen Tarleton te verdaigen op het terrein van de voetbalclub Liverpool. Hoewel Tarleton fraai werk liet zien, moest hij. voor al in de laatste vijf ronden, de meerderheid van den Yankee erkennen, die formidabel hard stootte en die moeilijk te bestrijden is, omdat hij „rechts vóór" bokst. Dezer dagen kreeg Tarleton zijn revanche te Liverpool, doch Miller wist ook nu weer de zege te behalen. De Amerikaan mag dan al niet de allerbeste vertegenwoordiger in de 9 stone klasse zijn (een stone" is 14 Engelsche ponden, een Engelsch pond is 4 1,2 Hollandsch ons), hij gebruikt zijn hersenen en hij heeft zijn suc cessen hoofdzakelijk te danken aan zijn voortdurende training, zijn goed gebouwd lichaam en zijn intelligente strijdwijze. Miller werd in 1911 te Cincinnati geboren en is dus 24 jaar oud. In 1927 ging hij tot de be roepsklasse over en heeft sindsdien een fortuin verdiend, vooral ook, omdat hij elke match accepteert. Dat blijkt ook wel uit zijn staat van dienst, die tot December 1934 reeds 147 gevechten aangeeft, waarvan er 105 ge wonnen en slechts 8 verloren werden. Steeds weer heeft de Amerikaan plannen om naar zijn land terug te keeren, doch even zoovele malen krijgt en accepteert hij dan weer een aanbieding voor een match. Een merkwaardig gevecht leverden Tommy Moore en Cock Moffit om het middenge wicht-kampioenschap van Noord-Engeland. In de tweede ronde zag het er naar uit, dat Moore zijn titel ging verliezen, want hij was volkomen ..groggy". Doch Moffit was te on besuisd; hij verwaarloosde zijn dekking en in een laatste wanhoopspoging plaatste Moore een rechtschen hoek, die zijn tegen stander voor zes tellen naar de planken zond. Moffit sprong op, doch werd direct weer neergeslagen en in plaats van enkele tellen rust te nemen, ging hij er direct weer op los. hetgeen zijn knock-out ten gevolge had. Het grappige van het geval was, dat de overwinnaar zoo ..groggy" was, dat hij naai zij n stoel geleid moest worden en niet be greep, dat hij, nog wel door knock-out, had gezegevierd De Zuid-Afrikaansche zwaargewicht Ben Foord, die nog onlangs van den Nederland- schen kampioen Harry Staal won, is niet van plan zijn tijd ongebruikt te laten voor bij gaan. Binnenkort komt hij achtereenvol gens uit tegen den Finschen reus Gunnar Bariund te Wembley. Frank Moody te Pon typridd in Wales en Jack Pettifer te Leicester Men beweert, dat Bariund. die het Europee- sche zwaar gewicht-kampioenschap heeft gewonnen, geweldig van leer kan trekken, waarbij hij zijn lengte van welhaast twee Meter en zijn gewicht van 15 „stone" in zijn voordeel heeft. Indien de Fin wint. bestaat het plan, hem tegen den Spanjaard Pancho Villar in den ring te brengen. Villar is vol gens vele deskundigen een zwaargewicht met een groote toekomst en men klasseert hem reeds nu boven Jack Doyle. den Ier, die thans in Amerika met behulp van manager Jack Dempsey de groote reclame-trom roert. Dat al deze buitenlanders zoo zeer de aandacht van het Engelsche publiek trekken, is een gevolg van het feit, dat in het eigen land momenteel geen enkele zwaargewicht van- klasse te vinden is, evenmin als trouwens in Nederland. De jaarlijksche Henley regatta, het hoogte punt van hel Engelsche roeiseizoen. begint ditmaal op 3 Juli; in vier van de acht num mers komen buitenlanders uit. Zavrel, de skiffeur uit Tsjecho-SIowakije. die tweemaal een vergeefsche poging deed om de Diamond Sculls te winnen, aangezien hij beide keeren door den uiteindelijken winnaar in een heat verslagen werd, zal het thans voor de derde maal probeeren. Voor hetzelfde nummer hebben ook de Braziliaan Branco, de Zwit sers Rufli en Eugen Studach en de Poolsche student Verey ingeschreven. Branco is nu reeds druk op de Theems aan het oefenen. De Zürichcr Ruder Club waagt een po ging in de Grand- en de Stewards' Chal lenge Cup. Hoewel natuurlijk niet te vergelijken met de Epsom-Derby voor renpaarden, trekt de gelijknamige race voor windhonden eveneens groote belangstelling, waarbij het meeren- deel der toeschouwers eenzelfde doel heeft als bij de grootere viervoeters, namelijk wedden. Het gevolg is, dat succesvolle hon den zeer gezocht zijn en nog onlangs werd door den winnaar van verleden jaar, Daves- land, door den eigenaar een koopprijs van 2600 pond sterling (ongeveer 18.000 gulden) geweigerd. Het merkwaardige van deze sport is wel, dat de beste honden meestal zeer spoedig wonden oploopen, daar hun groote snelheid ze bij de bochten ver van den binnenkant der baan afbrengt en het bestrijden der middelpuntvliedende kracht te groote in spanning van de fragiele pooten der dieren vraagt. Overigens ziet men staaltjes van intelligentie, daar sommige handen uitste kend de kunst verstaan, positie te kiezen en in dit opzicht zijn zij dus misschien ver standiger dan het paard, dat de hulp en de leiding van den jockey niet ontberen kan. Sterker nog, voor minstens 50 procent voor zijn succes afhankelijk is van de prestaties van zyn berijder. Zaterdag jl. zijn te Winnipeg in Manitoba de Canadeesche Amateur kampioenschappen zwemmen gehouden, waarbij de deelneming zeer groot was. Behalve eenige landelijke •ecords werden tevens twee wereldrecords verbeterd. Miss Phyllis Dewar, die verleden "ar het British Empire Games kampioen- hap verwierf, zwom de mijl (1609 Meter) - .ije'slag in 25 min. 32 2 5 sec. en de heeren- tafette-ploeg van Ontario legde de 880 yards in 8 min. 28 1/5 sec. af. Zaterdag a.s. zal er op de baan van de PrSnceton-uinversiteit in Amerika een be- angrijke athletiek-meeting plaats hebben, waarvoor de Nieuw-Zeelandsche wereldre cordhouder Jack Lovelock speciaal den Oceaan is overgestoken Voor de zooveelste maal ontmoet hij in de mijl-race zijn sterk ste tegenstanders Glen Cunningham, Gene Venske en Bill Bonthron. Lovelock heeft het voordeel, dat de Amerikanen elkanders tac tiek door en door kennen, doch daartegen over staat het nadeel, dat zij hoogstwaar schijnlijk zullen combineeren teneinde de overwinning in het land te houden tenzij ze elk voor zich zoozeer op de zege gebrand zijn, dat het een zuivere individueele race wordt, Het is niet algemeen bekend, dat Cun ningham op zijn achtste jaar beide beenen door een ontploffing ernstig verbrandde, zoodat men dacht, dat hij nooit meer zou kunnen loopen Dat men te dien opzichte ietwat te pessimistisch is geweest, bewijst zijn tijd over de mijl, die hij in 4 min. 6 sec. aflegt. Helen Wills Moody, of, om haar echtgenoot volle recht te doen wedervaren, Helen Moody Wills, zal. zooals bekend, dit jaar wederom aan het Wimbledon-toumooi deelnemen. Mo menteel speelt zij in verschillende provin ciale kampioenschappen in Engeland mede en ofschoon zij nog altijd een kracht van beteekenis is, gelooft men niet, dat zij den vorm van vroeger zelfs maar benaderen kan. Te St. George's Hill werd het jaarlijksche tournament door een record aantal toeschou wers bijgewoond, die allen kwamen om de Amerikaansche tegen Mrs. Pittman de fi nale te zien spelen. Haar eerste set deed aan vroeger tijden denken, vooral de forehand- en backhand-drives waren snel en krachtig en zijn verloor slechts elf punten in de eer ste set, die zij met 60 won. In de tweede set heeft Mrs. Pittman. de houdster van het betreffende kampioenschap, zich beter ver dedigd. en hoewel Helen Wills nog steeds harder slaat dan menige speler kon zij, on danks de hulp van een sterke service, den aanval van haar tegenstandster niet te best weerstaan. Het werd 54, doch toen ver snelde de ex-wereldkampioene het tempo en met een gelukkige net-cord-volley won zij tenslotte de set en match met 64. Wanneer aile wenschen zoo snel vervuld werden als die ten opzichte van „brighter cricket" in ons land. dan zag het er in de wereld nog zoo slecht niet uit. Vorige week schreven we in deze rubriek over het lang zame tempo, waarin de competitie-matehes werden gespeeld en sleohts enkele dagen la ter leveren de meeste eerste klasse teams het bewijs, dat het ook nog wei anders kan. Rood en Wit volbracht een gloria use presta tie, die moeilijk zijn weerga zal vinden, door te Schiedam in 2 uur en 50 minuten 348 runs te maken, dat is iets meer dan 2 runs per minuut. Een daverende century van Hage naar en een fraaie innings van A. van Baas- bank legden den grondslag voor een over winning. die aanvankelijk buiten alle moge lijkheden leek. Doch ook den Hermes-ve- teraan Jan Offerman mag men de zeer ver diende hulde niet onthouden, die hem voor het verbeteren van het Nederlandsche „hoog te-record" dubbel en dwars toekomt. Een score van 240 not out. met 30 vieren en 10 zessen, dat is 180 aan boundaries, in ruim 3 uur tijds is een wapenfeit, dat zelfs de vroe gere Surrey-aanvoerder Percy Fender, een free-hitter van naam. hem moeilijk zou heb ben verbeterd. Zevenhonderd runs in zes en een half uur tijdniemand zal thans nog durven zeggen, dat de Hollanders niet kun nen cricket spelen. Grappig is het te constateeren, dat het verlies van Van den Bogaardt's wicket eigen lijk de oorzaak van de Haarlemsche zege is geweest, want op dat moment zal men het uitgaan van dezen oer-securen verdedigenden batsman als een nadeel bij het behalen van een draw hebben beschouwd. Hagenaar, die ook met voetbal en hardloopen tot plotse linge brilliante prestaties in staat is, bewees zijn club en het Nederlandsche cricket een grooten dienst door te laten zien, dat er niet alleen in de badplaatsen vuurwerk wordt afgestoken. Laat ons voor den a.s. Zondag te spelen wedstrijd Rood en WitV.R.A. op een reprise van de Schiedamsche vertooning hopen. Het Engelsche elftal, dat Zaterdag a.s. den eersten toets wedstrijd tegen Zuid-Afrika te Nottingham zal beginnen, heeft in zijn sa menstelling eenige verwondering gewekt, voornamelijk doordat de twee Middlesex- googly-bowlers beiden zijn gekozen, terwijl het fastbowien minder goed verzorgd is. Wel iswaar komen onder de twaalf uitverkore nen de namen van Bowes en Nicholls voor, doch het ziet er naar uit, dat laatstgenoem de, evenals verleden jaar tegen de Austra liërs, wederom de rol van twaalfde man zal vervullen, m.a.w. dat hij op de tribune als toeschouwer zal fungeeren. Overigens kan men het de keuze-commissie niet kwalijk nemen, dat zij ditmaal de grootste zorg aan den aanval heeft besteed. Doch wanneer Hammond in vorm is, zal hij met Sutcliffe, Wyatt, Leyland. Ames. Iddon en den Oxford- student Mitchell-Innes wel voor een behoor lijk totaal zorgen, waarbij niet vergeten dient te worden, dat de bowler Robins juist in toetswedstrijden nog wel eens voor een goede 50 runs capabel is. Lord Tennyson, de vroegere Engeland- en Hampshire-aanvoerder, oefent evenwel ern stige critiek op het gekozen elftal uit Naar zijn meen in g had men voor Arnold (Hampshire), Mitchell (Yorks), Walters (Worcester). Copson (Derbyshire). Voce (Notts) enTate (Sussex) plaatsen moe ten inruimen. De laatste twee kunnen ge voegelijk buiten beschouwing blijven, want Tate is te oud en Voce komt wegens de on aangenaamheden met de Australiërs niet in aanmerking. Doch jonge spelers als Hutton van Yorkshire, Washbrook (Lancs) en de fastbowler Smith van Middlesex zullen on getwijfeld wel een kans maken, in een der volgende test matches te worden gekozen, zeer zeker, wanneer het thans samengestelde elftal niet aan de verwachtingen zou be antwoorden. STOOP'S OVERDEKT en OPEIMLUCHTBAD (VOORVERWARMD ZWEMWATER, MINIMUM 68 a 70°) BEIDE STEEDS OPEN ZONDAG TOT 0 UUR 's-AVONDS EIGEN BADGOED MAG WORDEN MEDEGENOMEN KWART JESZ WEM MEN INCL. BADG ELKEN WERKD. 6 7.45's-AVONDS ZOOMEDE ZATERDAGS 8 10 's-AVONDS (Adv. Ingez. Med.) CRICKET. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. De belangstelling voor de Cricketsport is sinds den tweeden Pinksterdag opeens veel grooter geworden. Dat hebben we te danken aan den Schiedamschen veteraan J. Offerman. over wiens phenomenale 240 not out nog wel lang gesproken zal worden, en aan Rood en Wit, die een zeker schijnende nederlaag zulk een schitterende wijze in een fraaie over winning wist om te zetten en dat nog wel te gen de club vanOfferman! Ja, dat was daar in Schiedam wel eerste klas cricket.' En nu verwachten we morgen aan de Span jaardslaan wederom een op hoog peil staan- den wedstrijd tegen het nog ongeslagen V.R.A. dat Zondag jJ. zoo onverwacht een puntje te gen V. V. V. verspeelde. Rood en Wit, die over zulke prachtige cricket-capaciteiten beschikt, verdient op een hoogere plaats op de ranglijst te staan, dan op het oogenblik het geval is. Hoewel V. R. A. op papier veel sterker is, ver wachten we toch een overwinning van Rood en Wit. Ook Haarlem heeft Zondag kranig werk ge leverd, door met 22 runs den uitwedstrijd te gen V. O. C. te winnen. Daarom is het wel jammer, dat de wedstrijd op tweeden Pink sterdag tegen H. C. C. I zoo hopeloos verre gende. Maar morgen hebben de Haarlemmers een mooie kans om de schade een beetje in te halen, want de uitwedstrijd tegen V. V. V. zal wel niet veel moeilijkheden opleveren, wanneer tenminste verrassingen als j.l. Zondag tegen V. R. A. uitblijven. H. C. C. I—Hermes-D.V.S. kan een mooie strijd worden, met zeer vermoedelijk een twee punten-ovenvinnin-g voor de Hagenaars. V. O. C. en H. C. C. II. die morgen te Schie- broek spelen, zijn twee clubs van ongeveer gelijke kracht, Toch zal het ons niet ver wonderen, als V. O. C., dat zooveel beter kan cricketen, dan voetballen, op de begeerde pun ten beslag legt. Voor de Overgangsklasse krijgen we in Haarlem den wedstrijd C. V. H.Rood! en Wit 2, die wel door de thuisclub gewonnen zal worden. En R. C. H., die sinds Pinksteren wel wat goed te maken heeft, krijgt bezoek van H. C. C. III, waarmee ze nog moeite genoeg zal hebben. Het programma luidt als volgt; Eerste klasse; H. C. C. I—Hermes-D. V. S. V. O. C.—H. C. C. n Rood en WitV. R. A. V. V. V.—Haarlem. Overgangsklasse: A. C. C—S. C. H. C. Quick (N.)P. W. C. V. H—Rood en Wit 2 R. C. H.—H. C. C. III ExcelsiorKampong. Ajax (L.)Sparta. Tweede klasse A: V. R. A IIVleermuizen OlympiaU. V. V. Haarlem II—Hercules. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN „RIPPERDA" De volgende wedstrijden worden a.s. Zon dag op de terreinen aan den Vergierdeweg ge speeld Nederlag Juniores. Ripperda Jr.Spaarnestad Jr. 10 uur. 3e Afdeeling. Ripperda 3H.S.V. 2 Eere Afdeeling RipperdaE.H.S. Blauw-ZwartVictoria 10 (Adv. Ingez. Meid.) WIELRIJDEN. HOLLANDERS NAAR KREFELD. Op Zondag 23 Juni hebben op de wieler baan te Krefeld wedstrijden plaats. Voor Nederland zullen de navolgende amateurs uitkomen: A. van Vliet, J. C. Peperkamp, J. J. v. d. Vijver, B. Leene, N. Buchly, H. Ooms, en P. Bovendeaard. Het programma is gelijk aan het officieele programma van de Olympische Spelen t.w. 1000 meter tijdrace, 100 meter sprint, 2000 M. tandem, 4000 M. inhaalwedstrijd. H. S. V. „DE KAMPIOEN". A.s. Zondag hebben op de Heemsteedsche Wielerbaan belangrijke clubwedstrijden plaats, ditmaal met deelneming van de A. S. C. „Olympia" Voor beide clubs komen de beste krachten aan den start voor een sprintrit, een ploeg achtervolging en een koppelwedstrijd. Ook worden twee nieuwelingnummers verreden Voor de H.S.V. „De Kampioen" nemen o.a. deel v. Dijk, Rijneveld, Kruyd, Moerkerk Baak, Fabel, v. Kersen, v. Rooyen, Koning Groot, Schelvis e.a. In verband met dezen baanwedstrijden is de 100 K.M. (de 4e rit voor de competitie) tot nader datum uitgesteld. DE ZES-AVONDENWEDSTRIJD TE ZWOLLE In ons vorige nummer plaatsten we den uitslag van den Zes-avonden wedstrijd te Zwolle. Nader wordt ons nog medegedeeld, dat- Fruiteman en Molendijker steeds op uit waren, een verloren ronde terug te winnen maar telkens wisten de andere koppels dit te verhinderen. De Haarlemmers hadden weder om pech, daar ze tijdens het aflossen door een aideren renner uit de baan werden gereden. Hierbij werd Fr ui te ma weer geblesseerd, zoo- dath hij een stijve knie kreeg. Zoo konden ze niet meer in aanmerking komen; ze eindigden niet 79 p. op de tweede plaats. Zondag starten Fruitenia en Molendijk in en sprint- en koppelrace. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. BOXDF.NWEDSTKIJl). Zondagmiddag twee uur wordt op het ter rein van Oosterkwartier aan de Zomervaart gespeeld de wedstrijd H. K. B.Noord H.K.B. om den Maizena Honigbeker. Deze jaarlijksche ontmoeting heeft tot nu toe twaalf maal plaats gehad. De Noord-Hol landers zijn verre in de meerderheid tot he den. Ze behaalden twintig punten; de Haar lemmers vier. Voor onze stadgenooten een reden te meer. er voor te zorgen, dat ditmaal de wisselbeker in Haarlem komt. Het twaalftal is als volgt: Aanval: dames D. Wijnands (Flora), L. de Wit (S. S. H.), heeren N. Handgraaf, (Haar lem), H. Landwehr (Oosterkwartier). Mid den; dames: B. Trap (Alw. Ready). J. Wess-e- ling (Flora), heeren: J. Geels (Flora), Bone kamp (S. S. H.)Verdediging: dames T. Veen (Flora). D. Segerius (Oosterkwartier), hee ren: H. Jongedijk (S.S.H.) C, Trap (Flora) ZWEMMEN. DOOR KINDEREN, VOOR KINDEREN. Het bestuur der Haarlemsche Zwemclub heeft het initiatief genomen, een weldadig' heids Kinderzwemfeest te organiseeren op Zondagmiddag 30 Juni a.s. in het Sportfond- senbad te Haarlem, ten bate van „De Licht hoeve" te Santpoort. Meisjes en jongens van 614 jaar kunnen een goede daad verrich ten door deel te nemen aan deze snel- en bchendigheidswedstrijden, paren zwemmen alsmede aan de grappige nummers als ballon- springen, gecostumeerd tobbetje varen en vossenjacht. Het. programma vermeldt ver der: een pantomine en zilvervisschen door leden van de Haarlemsche Reddingsbrigade en eenige nummers schoonspringen door be kende krachten uit Haarlem en omstreken. VIJFDE INTERNATIONALE ZEEWEDSTRIJD. Op Zaterdag 22 Juni zal bij het Noorderbad te Zandvoort de vijfde internationale Zeemijl wedstrijd georganiseerd worden door de Zwemclub Haarlem Deze wedstrijd over 1 zeemijl (1850 M.) is onderverdeeld in vier klassen: dames, heeren veteranen, heeren schoolslag en heeren vrije slag. De baan wordt met een keerpunt gezwom men, waardoor start en finish voor het Noor derbad blijven. WATPPPOIO. G. Z. C.HAARLEM (3—1) In een gelijk opgaanden wedstrijd met aan beide zijden kansen tot scoren profiteerden de Goudenaren daar beter van, dan de Haar lemsche voorhoede. Na een serie Haarlem- aanvallen opende Van Hemsbergen d-e score. G. Z. C. scoorde nog voor de rust. zoodat met gelijken stand gedraaid werd. Haarlem is niet fortuinlijk als enkele ma len hard tegen den paal geschoten wordt. Door fouten in de Haarlem-verdediging neemt- G. Z. C. -de leiding en vergroot deze daarna tot 3—1- Haarlem speelde in de opstelling: J. v. Hemsbergen,' H. Bannink, C. Zeemaii P. Bos, W. Holsken, G. 'Captein Th. I-IÖlsken. U. Z. C.—II. P. C. (1—1). De returnmatch in Utrecht is na een uiterst spannen-den strijd met een gelijk spel geëindigd. U. Z. C. had Th. d-s Man weer in haar gelederen, wat een versterking bleek, terwijl bij H. P. V. Sipkema inviel voor Mooi. De H. P. C.-voorhoede was niet best op schot, waardoor de U. Z. C.-keper weinig moeilijk werk kreeg te verzetten. Reeds direct na het begin ontwikkelt .zich een fel. enthousiast spel van gelijk opgaande partijen. Een zuiver geplaatste bal van Uiten- daal naar Kooyman, die snel inschiet, bezorgt K. P. C. de leiding (0—1). Het gTcote veld geeft nogal eens gelegen heid tot wegzwemmen, doch steeds zonder succes. Daatselaar en Braam moeten voor her haaldelijk verzwemmen het water verlaten Met rust heeft H. P. C. nog steeds de leiding. De tweede helft is precies eender. De partijen geven elkaar niets toe. waardoor de kans tot schieten gering is. Koopman schiet enkele malen net naast. Bij een U.Z.C.-aanval wordt Wolters door Leijenaar al te zwaar bewaakt, waarvoor aan laatstgenoemde een strafworp wordt toege wezen, die in een doelpunt wordt omgezet. (1—1). Nu ontbrandt een felle strijd om de leiding, waarbij H. P. C. iets sterker is. Met- moeite verwerkt de U. Z. C.-keeper een hard schot van Kooijman tot corner, welke echter niets oplevert. Als scheidsrechter Blitz het einde fluit, heeft H. P. C. een kostbaar punt in Utrecht gelaten U. Z. C. II—H. P. C. II. De wedstrijd U. Z. C. II—H. P. C. II kon dooi de invallende duisternis niet meer gespeeld worden LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. DUITSCHLANDAUSTRALIë (2—0). Uit Berlijn: Alhier is een begin gemaakt met de ontmoeting DuitschlandAustralië voor den Davis Cup. De Duitschers zijn er op dezen eersten dag in geslaagd, de beide enkelspelen te winnen en daarmede een 20 voorsprong te verkrijgen. De gedetailleerde uitslag luidt: Von Cramm si. Crawford 63, 75. 62. Henkei sl. Mac. Grath 4—6. 6—2, 6—0, 6—2. ZEILEN. DE MARINE-ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL Uit Kiel: Duitschland heeft de derde race van de eerste internationale marinebeker wedstrijden gewonnen met een tijd van 2 uur 8 min. 50 sec., terwijl Zweden tweede werd in 2 uur 9 min. 15 sec. Hierdoor is de door wijlen Rijkspresident Von Hindenburg op 17 Januari 1934 uitge loofde wisselbeker voor de eerste maal in het bezit gekomen van de Duitsche Marine. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. Duitschland („Atair") 2 uur 8 min. 50 sec.. 2. Zweden („Beatrix2 uur 9 min. 5 sec. 3. Polen („Polaris" 2 uur 15 min 49 sec. 4. De nemarken. 5. Nederland. Duitschland heeft hiermede twee van de drie wedstrijden gewonnen. PAARDENSPORT Het int. concours-hippique te Amsterdam. Vrijdagavond werd het Internationaal Con cours Hippique in het Olympisch Stadion voortgezet met als belangrijkste nummer van het programma een springconcours om den Amstelprijs, dat in drie gedeelten werd ver werkt. In het eerste gedeelte slaagde geen der deelnemers er in, beide parcoursen zonder fouten af te leggen. De beste prestatie werd verricht door Ritmeester Sirtema van Grove- stins op „Godard" en ..Jimmy". Geen der bui tenia ndsche of Nederlandsche ruiters zagen kans deze prestatie in dit gedeelte te verbeteren. Wel werden er betere tijden gemaakt, doch het minst aantal fouten was 4. In het tweede gedeelte ging als tweede rui ter de Belgische kapitein de Men ten de Home over het parcours met de paarden „Whiskey" en „Musaphiki"; beide paarden maakten geen fout. In den tijd van 3 min. 6 1/5 sec. stelde de Belg zich aan het hoofd van het concours; de Belgische vlag ging aan den mMdelsten mast omhoog. Tijdens het oefenen op een der zij terreinen van het Stadion viel de reserve-luitenant dr. H. L. M. van Schalk uit Wassenaar door uit glijden van het paard „Sir Bu-tt" zóó ern stig, dat gevreesd werd voor een sleutelbeen breuk. Nadat een geneesheer direct assistentie had verleend werd de heer Van Schaick over gebracht naar het Wilhelminagasthuis, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Hiermede werd luitenant van Schaik uitge schakeld, een betreurenswaardig voorval, te meer, daar onze equipe voor den landenwed- strijd op Zondag door dit uitvallen sterk ge handicapt is. De Eenspannen en Tweespannen Open klasse. Tussch-en de beide gedeelten van het spring concours in werden de beide nummers con cours Eenspannen Open klasse en Concours Tweespannen Open klasse verwerkt. De resul taten hiervan waren: Concours eenspannen opan klasse: 1. „Gay Boy" van Gebr. van der Haar en Theo Gielen, Zeist. 2. „Quick Boy" van C. H. G. Otjens te Dongen, 3. „Non Pareil" van Gebr. van der Haar te Zeist. 4. „Nordelph Leopard" van H. Bultman te Heemstede. Concours Tweespannen open klasse: 1. Gebr. van der Haar en Th. Gielen met „Gay Boy'en „Merry Girl". 2. Gebr. van der Haar en Th. Gielen Zeist met „X. X." en „N. N." 3. H. 'F. Bultman Heemstede met „Bingley Victor" en „Tudor Emperor". 4. H. F. Bultman met „Capenor Victor" en „Nor delph Leopard".. Het derde gedeelte van het Springconcours. De Belgische kapitein De Menten de Home is als eenige deelnemer van dezen avond zon der fouten geëindigd, een bijzonder fraaie prestatie, waarvoor hij bij de prijsuitreiking werd gehuldigd. Het eindresultaat was: Amstelprijs tevens groote zilveren medaille, uitgeloofd door Prinses Juliana: Kapitein de Menten de Horne (België) met ..Whiskey" en „Musaphiki" 0 fouten tijd 3 min. 6 1,5 sec. 2. Ritmeester Sirtema van Grove- stins (Nederland) met Jimmy" 0 fouten en „Godard" 3 fouten, tijd 3 min. 31 sec. 3. Kapi tein Aherne (Ierland) met „Irelands Own" en „Gallow Glass" 4 fouten, tijd 2 min. 561/5 sec. 4. Capt. Lewis (Ierland) met „Miss Ire land" en „KilmallocK" 4 fouten, tijd 3 piin. 21'5 see. 5. Oberlt. Schlickum (Duitschland1) met „Wange" en „De-do" 4 fouten, 3 min. 2 2/5 sec.. 6. Oberlt. Basse (Duitschland) met „Olaf" en „Der Mohr" 4 fouten, tijd 3 min. 5 3/5 sec. 7. Ritmeester Momm (Duitschland) met „Binaka" en „Frederikus" 4 fouten, tijd 3 min. 151/5 sec. 8. Oberlt. Brandt (Duitsch land) met „Thora" en „Baron IV" 8 fouten tijd 2 min. 52 sec. Eervolle vermeldingen De heer Pasman met „Jachtheld" en „Du- nenbank" 11 fouten, tijd 3 min. 18 sec.; Lt. de Tilliere (Frankrijk) met „Panard" en „Nel son" 11 fouten, 3 min. 42 sec.; Luitenant van Lennep (Nederland) met „Diana" en „Dan seuse Rose" 11 fouten, 3 min. 39 4'5 sec. Comm. O'Dyer (Ierland) met „Blarney Castle" en „iemerick Lace" 11 fouten, tijd 2 min. 59 3/o sec.. De toestand van luitenant Van Schaik Naar wij vernamen is door middel van een foto in het Wilhelminagasthuis geconstateerd dat de kwetsuur van luitenant Van Schaik vrij ernstig is. Hij heeft een fractuur aan den bovenarm opgeloopen en is naar Leiden ver voerd, waar hij ter verpleging- in het Acade misch Ziekenhuis is opgenomen. Het zal wel drie maanden duren, voor dat hij geheel her steld zal zijn. HONKBAL OM DEN ZILVEREN BAL. De uitslag van de loting voor de seriewed strijden om den Zilveren Bal van de Honkbal club Haarlem is als volgt. Eerste ronde. a. SchotenSwastika b. E. D. O.—H. II. C. c. R. C. H.—V. V. G. A. d. HaarlemDuvianen e. A. F. C.—D. E. V. f. The CatchersQuick g. A. M. V. J.—Z. R. C. h. D. W. S.l is vrij. Tweede ronde i. Winnaar aWinnaar b, j. Winnaar dWinnaar c, k. D. W. S.Winnaar e. 1. Winnaar fWinnaar g. Derde ronde, m. Winnaar iWinnaar k. n. Winnaar 1Winnaar j. Finale. q. Winnaar m—Winnaar n, Van de 20 tot 29 Juni worden te Lau sanne de Europeesche schermkampioen- schappen gehouden op sabel, degen en floret. Zondag houdt de Haarlemsche Wandel- sportvereeniging „De vroolijke Tippelaar" een trainingsmarsch van 20 K.M. Vertrek te ne gen uur van het gebouw „De Korenbeurs". Ook „De Wandeltoerist" houdt Zondag een 30 K.M.-marsch. Start 8.45 v.m. Deze vereeni- ging houdt ook a.s. Woensdagavond weer een 10 K.M.-marsch. Start Frans Halsplein. De Konijnenfokkers-Vereenging „Het Raskonijn" houdt heden en Zondag haar jaarlijksche tentoonstelling in het gebouw St.- Bavo. Er zullen pl.m. 1000 dieren aanwezig zijn. Uit Londen wordt gemeldIn de semi-f i- r.ale van de kampioenschappen van Kent te Beekenham is mrs. Helen Wills-Moody in het wamesenkelspel met 6—0. 6—4 verslagen dooi de 21-jarige Miss Kay Stammers, kampioene an Engeland op harde banen. Dit is de eerste maai dat mrs. Moody tegen een Engelsche speelster verliest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10