n m B 'ZATERDAG 15 JUNI 1935 HAARI.E M'S DAGBLAD 5 IJMUIDEN Humor in de sport. Groote belangstelling op het Stormvogels- terrein. Vele honderden belangstellenden, jong en oud. arm en minder arm hebben gisteravond weer genoten van de verrichtingen van de deelnemers aan het humoristische sportfestijn, dat op het Stormvogelsterrein gegeven werd. Laten we er direct bij vertellen dat bij al de gijn, die den geheelen avond hoogtij vier de. alle deelnemers op volle capaciteit, al was die dan niet meer zooals in hun betere dagen gewerkt hebben. Vooral de 22 voetballers heb ben zich uitstekend geweerd. Ook de muziek, geproduceerd door de bekendste en populair ste band van IJmuiden, heeft veel tot de vroo- lijkheid bijgedragen. De kleinere nummers, als de estafette-wed strijd achteruit tusschen dammers en niet- dammers, de race tusschen Brille en Snoeks het waren niet de belangrijkste, maar ze ga ven aanleiding tot onbedaarlijk gelach en daar was het immers om te doen. Maar dan de voetbalwedstrijd Zilveren Schij venStormvogels Veteranen! Die was, laat ons zeggen voor 90 pet. serieus De ontbrekende 10 pet. komen voor rekening van de beide ve teranen-backs van samen 250 K.G. schoon aan de haak en van het contrast tusschen sommige Zilveren Schijven «die natuurlijk nooit dik zijn, want dan zijn het geen schij ven meer) en bovengenoemde zwaargewicht voetballers. Er werd een vinnige strijd gestreden en er werd serieus gevoetbald. De schijven waren in den regel het meest in den aanval, maar de beide pilaren vormden in de Stormvogels- achterhoede een veilig bolwerk voor den doel- verdediger. De rust ging in met een blanco score. Eerst in het laatste deel van de tweede helft gaf de enthousiast spelende Brillé aan de schijven de leiding. Even voor het einde maakte de aalgladde P. Heilig dezen voor sprong ongedaan. Zoo kwam het einde met een draw. Jammer was het, dat het schieten beiden voorhoeden slecht afging. Het leek wel of de beide teams zooveel sympathie voor hun te genstanders koesterden, dat zij zich er voor geneerden een doelpunt je te maken. Scheids rechter Lindhout had het heel gemakkelijk. In de pauze werd een sprintmatch over twee baanronden verreden tusschen Brillé en „Bij- napurg" achter welk veelzeggend pseudo niem P. Heilig zich bleek te verschuilen. Spoe dig na het startschot kreeg Brillé het te kwaad met zijn toe-clips, waardoor hij wel graag af had willen stappen als hij dit had gekund. Heilig was zoo sportief, op een afstand te wachten tot zijn tegenstander weer reisvaar dig was. Zijn sportiviteit werd met een wel verdiende zege beloond. Iedereen ging voldaan huiswaarts. Onze vischuitvoer naar Duitschland. Het nieuwe contingent. Naar wij vernemen is door de Duitsche re geering aan ons land voor het nieuwe kwar taal te beginnen 1 Juli a.s. een nieuw con tingent versche visch toegestaan, nl. een waardecontingent van 50.000 R.M. Haring is hierbij als gewoonlijk niet inbegrepen. Voor het afgeloopen kwartaal bedroeg dit contingent 37000 R.M., zoodat er voor een waarde van 13000 R.M. meer mag worden uit gevoerd. Door verschillende omstandigheden kon dit contingent niet in zijn geheel opge bruikt worden. STREEKPLANCOMMISSIE VOOR DEN IJMOND-NOORD. Ter benoeming van drie leden en drie plaats vervangende leden van de Streekplancommis sie voor den IJmond-Noord bevelen B. en W aan als leden de heeren Mr. M. M. Kwint, J. C, Dunnebier en F. P. Vermeulen en als plaatsvervangende leden de heeren J. P. Nijs- sen, P. Bosman en E. Luikman. Veilig Verkeer. Een geslaagde propagandavergadering. Gisteravond heeft de Vereeniging „Veilig Verkeer" in Hotel Willem Barendsz een pro pagandavergadering gehouden die oa. werd bijgewoond door Burgemeester Kwint, Wet houder P. Bosman en den hoofdinspecteur van politie, den heer B. T. Kipp. De vergadering werd geleid door den voor zitter, den heer Mooij uit Driehuis, die met een woord van welkom en een uiteenzetting van het doel der vereeniging de verga der in i opende. Deze vergadering was bedoeld als be sluit van de veiligheidsweek, in verband waarmee gistermiddag bij de pont een groot aantal verkeerscouranten zijn uitgereikt. Voor dezen avond was uitgenoodigd de heer A. A. Bierlee. uit Amsterdam, algemeen voor zitter van den Bond tot redding van drenke lingen, om te spreken over het redden van slachtoffers die door auto ongevallen te wa ter zijn geraakt. Alvorens deze begon te spre ken, was eerst het woord aan den Burge meester. die het eerevoorzitterschap van „Vei lig Verkeer" heeft aanvaard. Deze sprak zijn sympathie uit voor het goede doel, n.l. abso lute veiligheid voor ieder op den weg. Hierna was het woord aan den heer Bierlee. Deze begon te spreken over het redden van drenkelingen in algemeenen zin. Daarna be paalde hij zijn gehoor bij de speciale verdrin- kingsgevallen door te water gereden auto's. Hierna werden door projectiebeelden aange toond de verschillende middelen die men bij deze gevallen ter redding kan aanwenden. Na de pauze sprak de heer H. Roelofs, in specteur van politie over de beteekenis van de verkeersborden. Verkeersborden hebben wij na den oorlog gekregen, zeide spreker. De Vol kenbond heeft hierin een internationale rege ling ingebracht, die door 14 landen is aan vaard. In het geheel zijn er 60 verschillende verkeersborden. Alle borden konden niet be handeld worden aangezien hier geen tijd voor was. Ou oncl-^eudende wijze sprak d- heer Roelofs over de beteekenis van deza borden. Op duidelijke wijze werd aangetoond, van welk groot nut deze verkeersborden zijn ter bevordering van de veiligheid. De verga dering, die goed bezocht was, werd hierna door den voorzitter gesloten. BENOEMING VAN EEN ONDERWIJZER. B. en W. dragen den Raad ter benoeming voor, ter voorziening in de vacature van onderwij zer aan de U. L. O. school te IJmuiden, ont staan door het overlijden van den heer J. Kooi den heer P. D. A. Veen, wachtgelder van het openbaar lager onderwijs te Amsterdam, sinds 27 Maart 1935 tijdelijk aan de betrokken school werkzaam. MARKTPRIJZEN. van Zaterdag 15 Juni. Tarbot per K.G. f 0.75—f 0.55 Griet per 50 K.G. f 25—f 12' Tongen per K.G. f 1f 0.56 Groote schol per 50 K.G. f 25 Kleine schol per 50 KG. f 21—f 4.80 Vhar per 50 K.G. f 6—f 4.30 Kleine poon per 50 K.G. f 4.70f 3.90 Middelschelvisch per 50 K.G. f 15 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 12.50 -f 10 Kleine schelvisoh per 50 K.G. f 9f 3.30 Kabeljauw per 125 K.G f *54f 34 Groote gullen per 50 K.G. f 11.50f 9 Kleine gullen rr 50 K.G. f 9f 5 Wijting per 50 K.G. f 2.80 Makreel per 50 K.G. f 9 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Gloria IJM 37: 140 manden schelvisch, 300 manden piepers: 100 manden radio; 10 man den gul; 30 manden plat visch; 30 manden varia; 30 manden makreel. Totaal 640 man den en 40 stuks stijve kabeljauw. Mary IJM 189: 30 manden schelvisch, 110 manden piepers, 50 manden radio. 25 man den platvisch; 10 manden makreel. 15 man den varia; 60 manden kabeljauw en gul. To taal 300 manden en 360 st. stijve kabeljauw. Amsterdam IJM 58 met 500 manden met hoofdzakelijk schelvisch. BEVERWIJK Het aardbeienseizoen nadert. De eerste veiling. De eerste speciale veiling van aardbeien zal door de Vereenigde Veilingen op Donder dag 20 Juni a.s. des namiddags te 4 uur in het Veilingsgebouw „Kennemerland" aan de Breestraat worden gehouden. De tuinders worden geadviseerd om voor het binnenland en de fabrieken de vruchten zonder dop te plukken. MARKTBERICHTEN. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling, 14 Juni 1935. Spinazie per kist 2540 Sla per kist 2070 Postelein per kist 1218 Wortelen per bos 59 Rabarber per 12 1/2 Raapstelen per bos 12 Radijs per bos 22 1/2 Peterselie per bos 34 Selderie per bos 34 Uien per bos 12 Bloemkool le soort per stuk 10^13 Bloemkool 2e soort per stuk 57 Tomaten per K.G. 1014 Doppers per K.G. 2025 Peulen per K.G 1825 Snijboonen per K.G. 4652 Dikke boon en per K.G. 6068 Asperges le wit per bos 2635 Asperges 2e wit per bos 1014 Asperges le blauw per bos 1628 Aardbeien per doosje 1127 Frambozen per doosje 52 Aardbeien per slof 851.25 Perziken per stuk 310. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. C. Duin en C. A. M. Post; A. P. Meulenberg en F. de Boer; N. C. van Wingerden en K. M. Musel. Getrouwd: Ch. van der Wal en P. Fousert; H .A. van der Wijst en A. M. Duiker; C. G. van der Wijst en H. A. C. Duiker; K. Assen delft en G. Akkerman. Bevallen: G. MolenaarBakkum, d.; A. M. Appel—Half, z.; J. J. Melchior—Kremers, z.; A. RijkenWernik, d.; B. M. RekveldVis ser, z. JAARVERGADERING V.V. „BEVERWIJK" De voetbalvereeniging „Beverwijk" heeft in het clublokaal, café C. Vessies. haar jaarver gadering gehouden. De voorzitter, de heer Kossen, bracht in zijn openingswoord dank aan de elftalcommissie en aan de supporters- vereeniging „Rood Wit" voor de ondervonden medewerking. Ook den landeigenaar, den heer J. J. de Wildt betrok spr. in zijn dankwoord. Een belangrijk deel van het uitstekend ver zorgde jaarverslag van den secretaris, den heer Brantjes. was gewijd aan de promotie van het- eerste elftal. De samenwerking van het bestuur liet niets te wenschen over. Het jaarverslag ademde een optimistischer geest, dan in jaren het geval is geweest. Het financieele verslag van den penning meester vermeldde aan ontvangsten een be drag van 3573.70. De uitgaven hadden 3593.32 bedragen, zoo dat er een nadeelig saldo was van 19.62. Het tekort kon echter ruimschoots worden ge dekt uit het kassaldo. Bij de bestuursverkie zing werden de heeren Klaver en Meijer her kozen bij enkele candidaatstelling. Een belangrijk besluit van deze vergadering was, om de contributie voor werklooze leden te verlagen tot 15 ct. per week. In zijn slotwoord heeft de voorzitter de leden op het hart gedrukt vooral trouw de trainings- lessen te bezoeken. JAARVERGADERING „KONINGINNEDAG". Vrijdagavond hield de Vereeniging tot vie ring van den verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina haar jaarvergadering in de boven zaal van Hotel Oud-Meerenstein. De voorzitter de heer H. A. J. J. v. d. Bergh opende de bij eenkomst en constateerde, dat de pers meer belangstelling voor de vereeniging toonde, dan de leden, die op de vergaderingen gewoonlijk schitteren door afwezigheid. De secretaris, de heer S. J. de Jonge, bracht als gewoonlijk een keurig verzorgd jaarverslag uit. waaruit bleek, dat het aantal leden aanmerkelijk was ge daald. Indien de burgerij den Koninginnedag in de toekomst als plaatselijke feestdag be- (^<£ASCU2CZ JÓLHXOQÏ U&Q/l&AVi, 13090 (Adv. Ingez. Med.) houden wil, dan zullen vele nieuwe leden tot de vereeniging moeten toetreden. Vervolgens werden de geslaagde Oranjefeesten van 1934 gememoreerd. De herdenking van den ver jaardag van H.M. de Koningin was weliswaar vanwege den rouw van het Vorstenhuis be scheiden, maar niettemin zeer geslaagd. Het financieel overzicht van den penning meester, den heer D. M. G. Botterop stond dit maal in mineur, voornamelijk, omdat tijdens de sportfeesten op den vorigen Koninginnedag een regenbui vele menschen er van weerhield, het sportpark te bezoeken. De ontvangsten hadden f 1150.64 en de uitgaven 1141.58 be dragen, zoodat het saldo van het boekjaar 1934 ruim 9 bedroeg. De vooruitzichten voor 1935 waren dus niet bijster gunstig. Het be stuur heeft naar middelen moeten uitzien, om op het programma te bezuinigen. Onderhan delingen daarover zijn nog gaande. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Blaauw. Botterop, De Jonge, Verbunt en Luy- pen met algemeene stemmen herkozen. In de plaats van de heeren Dr. C. J. K. van Aalst en P. Cloeck, die bedankt hadden werden als nieuwe bestuursleden gekozen de heeren Herb. Blom en J. Rijmer. Daarna werd het programma voor de feest viering voorloopig vastgesteld. VELSEN EEN VERZOEK OM SCHADELOOSSTELLING. Den 7en Mei j.l. stelde de Raad in handen van B. en W. om advies, een adres van G. van Tunen te Santpoort houdende verzoek, een schadeloosstelling voor hem vast te stellen en te doen uitkeeren. aangezien hij „door het uitbreidingsplan voor de gemeente Velsen zoodanig is gedupeerd geworden, dat zijn fi nancieele ondergang hierdoor een feit is". B. en W deelen ten aanzien hiervan het volgende mede: Adressant was indertijd pachter van een vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein, gevestigd in het perceel Rijks straatweg (thans Hoofdstraat) no. 33 te Sant poort. Door het overlijden van de houdster dier vergunning kwam deze te vervallen. G. van Tunen diende daarna een aanvrage in om hem een zoogenaamd bierverlof voor het per ceel te Verleenen. Bij het naar aanleiding daarvan ingestelde onderzoek bleek evenwel, dat het gebouw niet aan de.'eischen, welke de Drankwet voor het bekomen van "Verlof stelt, voldeed. Adressant heeft toen een plan tot verbouwing van zijn perceel doen opmaken, doch bij de behandeling van zijn verzoek om vergunning tot dezen verbouw moest worden geconstateerd, dat de grond, waarop het ge bouw staat, bij het uitbreidingsplan voor straataanleg is bestemd, zoodat de vergunning moest worden geweigerd. Getracht is toen adressant te helpen door het aanbrengen van een geringe wijziging in het uitbreidingsplan. Omtrent deze wijziging werd dan ook overeen stemming met hem verkregen, Toen echter tot verdere behandeling der plannen zou wov- den overgegaan bleek, dat hij de voor de ver bouwing noodige financieele middelen niet kon bekomen. Hij heeft daarom ten slotte, met medewerking van ons college, een verlof zaak geopend aan den Rijksweg op den hoek van den Slaperdijk te Santpoort. Er bestaat geen aanleiding hem een schade loosstelling toe te kennen. B. en W. stellen dan ook voor. op zijn ver zoek afwijzend te beschikken. De commissie van bijstand in het beheer dei- openbare werken kan zich hiermede vereeni gen. Verlaging van presentiegeld voor leden van stembureaux. Thans vastgesteld op 4.per dag. Bij Raadsbesluit van 2 Juli 1918, gewijzigd 12 Januari 1926 en 2 December 1932 is beslo ten, aan de leden der stembureaux benevens de ambtenaren die daaraan tot hulp worden toegevoegd, een vergoeding toe te kennen van f 0,50 per uur. Bij brief van 3 April j.l. deel den Gedeputeerde Staten aan B. en W. mede, dat zij in overleg met de Regeering hebben bepaald, dat o.a. de gemeenten, die hare be grooting slechts door het ramen van een extra- bijdrage uit het Werkloosheids-subsidiefonds sluitend hebben kunnen maken, aan leden van stembureaux geen hooger bedrag mogen toe kennen dan f 4 per lid per dag. In verband hiermede stellen B. en W. voor, de vergoeding vast te stellen op f 4 per per soon per dag. met dien verstande dat wanneer slechts een gedeelte van den dag dienst wordt gedaan, de vergoeding 30 cent per uur be draagt. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. J. Loman-Pelster, z., Bloemsteeg 3, IJmuiden. L. King-Sint. z., Frogerstraat 7. IJmuiden. H. v. d. Ende-van Riet. z., Tul- penstraat 19, Santpoort. A. Blom-v d. Wijk. z., Hoofdstraat 91, Santpoort. A. Dekker-den Heijer, d.. Kortenaerstraat 35. IJmuiden. P. Lans-Maas. z.. Achter Sta tionsweg 57, IJmuiden. G. Wortel-Bakker, z„ James Wattstraat 8. IJmuiden. A. Ak kerman-Brouwers, z„ Overbildtweg 9, Sant poort. Overleden: J. J. van Drunick, 75 jaren, weduwe van B. v. Voorst. Zeeweg 41, IJmuiden. M. Th. Pirovano, 59 jaren, weduwe van J. van der Zon. Walravenstraat 37, Velsen N. Ondertrouwden P. Groen en C. Krab, Den Helder. C. de Waard en A. Hordijk. Haarlem. G. W. Kuijk en N. M A. Raadman. Zaandam. W. E. Palstra en M. E. C. Hesterman, Leiden A. E. Broek en E. Dekker. Egmond aan Zee. G. J. Veldkamp en J. C. Olie, Haar lem. F. Veldman en H G. Mo! Annastraat 13, IJmuiden H. Alders en W M. Dienaar Velserduinweg 123. IJmuiden. M. Thiele en A. C. Swager, Wijk aan Zee en. Duin. J. Everdijk en M. Blom. Linz am Rhein (D.) Gehuwden: L. Molenkamp en M. J. Handgraaf. Bie- zenweg 104. Santpoort. D. Kok en G. H. van Beek. Biezen weg 71, Santpoort. J- Dienaar en R. Jager. Bloemstraat 31 rd„ IJmuiden. G. Bruin en E. M. Offenberg. Haarlem. H. C G van Lamoen en M. J. Henkes. Duinvlietstraat 67. Velsen N. J. Weij en E. Bruning. Lumei.jstraat 8. IJmui den. J. A. Roobol en T. Hofer. IJmuider- straatweg 55. IJmuiden. W. Kemp en H. Gouda, Snelliusstraat 31, IJmuiden. PAPIERFABRIEK HUURT OPNIEUW GEMEENTEGROND. De N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfa brieken der firma Van Gelder Zonen te Am sterdam heeft den Raad van Velsen verzocht, van de gemeente in huur te mogen ontvangen nog een drietal terreinen langs de Rooswij- kerlaan, gelijk aan die, bedoeld bij Raadsbe sluit van 9 April j.l. en onder dezelfde voor waarden B. en W. stellen den Raad voor, in overeen stemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, op dit verzoek gunstig te beschikken Wij brengen in herinnering, dat bij boven- jenoemd Raadsbesluit aan de N.V. werden verhuurd drie terreinen, elk groot ongeveer 140 M2. tegen een huurprijs van in totaal f 100. Deze terreinen waren bestemd om daar in drie bronnen te slaan voor de watervoor ziening van de papierfabriek te Velsen. ^roore dingen in een kleine Straat. HAARLEMMERMEER De nieuwe Rijksweg AmsterdamSassenheim. Het traject naar Schiphol in September gereed. Eerst was verwacht, dat van den nieuwen Rijksweg het traject AmsterdamSchiphol in het voorjaar van dit jaar in gebruik had kunnen worden genomen. We vernemen thans echter, dat het nog wel ongeveer 3 maanden zal duren, eer dit gedeelte dat in September voltooid moet worden opgeleverd gereed komt. Het wegdek voor de behardig waar van de materialen zijn aangevoerd zal met het oog op eventueele verzakking voorloopig van een klinkerbestrating worden voorzien en later worden geasphalteerd. DE HOOI OOGST. GEEN GUNSTIGE RESULTATEN. Op verschillende plaatsen in Haarlemmer meer is de hooioogst reeds in vollen gang. De resultaten blijken over 't algemeen tot heden niet gunstig te zijn, doordat het gemaaide gras te lang aan de natte weersgesteldheid is blootgesteld geweest. Van het gewonnen hooi is de heerlijks geur verdwenen, terwijl de kwaliteit verder ook veel te wenschen over laat. Toch kan er bij droog weder nog veel van den hooioogst terecht komen, wijl het gras-maaien z'n beslag nog niet heeft ge kregen. GEZELLIG SAMENZIJN NAAR BRUSSEL De Tooneelvereenïging „Gezellig Samen zijn" heeft besloten aan haar werkende le den, als contra-prestatie voor het vele ver dienstelijke werk dat zij in het afgeloopen sei zoen in het belang van de vereeniging gele verd hebben, een reis naar de wereldtentoon stelling te Brussel aan te bieden. De datum hiervoor is bepaald op Woensdag 19 Juni a.s. HILLECOM VERGADERING V. V. V. In de onder leiding van den heer C. Joh. Bakker gehouden vergadering van Vreemde lingenverkeer werd tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Valkenburg be noemd de heer D. E. Nieuwenhuis. Het nieuwe bestuurslid, de heer C. Velthuys. consul van den A.N.W.B., werd met eenige sympathieke woorden geïnstalleerd. De jury voor den wedstrijd voortuintjes verricht haar arbeid tot aller tevredenheid met groote accuratesse; de nieuwe folders zijn in grooten getale verspreid en hebben goede diensten bewezen- Ge klaagd werd over een te kort aan ban ken in de gemeente; er zal getracht worden hieraan tegemoet te komen. Een groote re clame-campagne voor de geheele bloembollen streek is m voorbereiding. ZANDVOORT Neutrale Kiesvereeniging. Visite „De heele wereld staat op z'n kop" zegt tante Lize. die van zich zelf eene Laps is „en daarom maken de menschen ook geen visites meer azzeze verhuisd zijn." In zekeren zin heeft tante Lize geen onge lijk. maar haar verontwaardiging om het gewijzigd-aanschijn-der-dingen treft den heer en mevrouw DoormalenNeefjes, de nieuwe bewoners van links-van-ons niet. Di? hebben wél een visite gemaakt. Het meisje kwam vragen of meneer en me vrouw dan-en-dan-zoo-laat meneer en me vrouw konden ontvangen. Dat had eenige verwenschingen binnens kamers ten gevolge en opmerkingen over: juist 's een vrije avond eindelijk 'ns tijd om de Schaduw der Bergen te lezen nou zajjeje nèt voorgenomen hebben lekker-rustig met z'n tweeën en „zegt u maar aan meneer en mevrouw dat mevrouw en meneer het op hoo- gen prijs stellen en het uitzonderlijk aange naam vinden." En dan-en-dan-zoo-en-zoo-laat kwamen ze. Een gekleede jurk. En een Stavisky-pakje: zwarte jas, grijs-ge streepte pantalon. Pas gewasschm handen. Zoo juist geparfumeerd zakdoekje. Aardig dat u. Gezellig dat u Hadden mekaar al zoo vaak gezien. Prettig als buren elkaar kennen. Hoe bevallen u deze huizen? Ja. die tocht als 't waait U hebt toch geen last van onze radio? En U van óns hondje? Ik zeg gisteren nog tegen mijn vrouw Mijn vrouw maakte gisteren toevallig de op merking Suiker èn melk? Ach. rookt u geen Amerikaansche? Zal ik nog even aan den overkant.... Nee, volstrekt niet; ik sta erop dat u zich niet dérangeert. Ach kom, rookt u nóóit sigaren? De tramhalte is wel lastig vindt u niet? Ik zeg gisteren nog tegen mijn man Een dróóg koekje dan. meneer Dooi'malen... Ik heb nog een officier Neefjes gekend, ma joor meen ik, ik zie hem nóg voor me. Ach kom, heelemaal geen officieren? Alléén maar residenten en rechterlijke macht? Merk waardig Vindt u den Haag prettiger dan Wage- ningen? Ja, ja. dat kan ik begrijpen. En 's zomers Scheveningen. Deze zijn heelemaal niet zoet, mevrouw Doormalen;harde noga O. dan kan ik u van harte onzen wasch- man aanbevelen. Ik vond de Dans Om de Galg beter dan Rubber. Net als u, meneer Doormalen: een vergeten burger, een gerust leven en zonder mij zullen ze het óók wel klaar spelen. Nee, die hebben géén visite bij ons gemaakt er zijn sommige menschen die dat niet meer doen; moeten zij weten: trouwens onder ons. dat schept in dit geval maar verplich tingenu begrijpt welen als u haar familie zag U nog een kopje thee, mevrouw Door malen. Die Doormalen van Doormalen en Co.'s Bank in Bolsward is dat. Ach kom, dat is toevallig. Patente kerel en zeer gezien in Bolsward, men mag wel zeggen op de handen gedra gen Ja, dat is tegenwoordig anders. Ik zeg gisteren nog tegen mijn vrouw.... Ik hoop dat u eens spoedig terugkomt, maar dan even knus en onvoi-melijk als vanavond, trouwens zoo "s morgens in de tuin..., ja wij zullen dit héél graag eens spoedig doen Kijk 'ns Uw sjaal mevrouw Doormalen En dit zelfde wacht ons nu morgenmiddag van bóven. MR. E. EfLlAS. Wethouder Molenaar verdedigt zijn beleid. Vrijdagavond hield de Neutrale Kiesvereeni ging in gebouw Centraal een openbare verga dering, waar als sprekers optraden de heeren F. Molenaar en Jb. Termes. Na een korte inleiding van den heer G. W. van Toombergen kreeg de heer Molenaar het woord. De rede van spr. was in de eerste plaats be doeld, als een opwekking tot de kiezers en in de tweede als een rechtzetting van het geen den laatsten tijd wordt gezegd en ge schreven. De toestand van de gemeente Zandvoort was allesbehalve rooskleurig. Steeds donkerder wolken pakken zich samen, zoo ging spr. ver der, en het begint er op te lijken, dat de som bere voorspellingen, die ik in 1931 deed, nog te optimistisch waren. In hoofdzaak is de schuld van alle narigheid te zoeken bij het vorige college van B. en W„ dat door zijn beleid de schuldenlast der gemeente steeds hooger op voerde. Daardoor was het noodzakelijk ge worden. dat de gemeente voor de belastingen van de le in de 3e klasse werd geplaatst. Door de moeilijke tijdsomstandigheden ge noodzaakt, was spr. als wethouder meermalen gedwongen geweest, met voorstellen te ko men, die hij liever achterwege had gelaten. Een van deze voorstellen was, de aanvaarding van het Rijkssubsidie voor steunverleening en werkverschaffing. Hieraan waren voor de ge meente gevaren verbonden. Dit was al gauw gebleken, toen er verschil van meening ont stond tusschen hem en de rijkscontroleurs over het aantal crisiswerkloozen. Spr. had den moed gehad een beduidend aantal werkloo- zen, die door de controleurs als crisis-werk- loozen werden aangemerkt, weer bij de ge wone werkloozen in te deelen. Er is niet met de voorschriften gescharreld, zooals in som mige bladen werd gemeld. Spr., die beter dan de controleurs met de plaatselijke toestanden op de hoogte was, had alleen een verschil van meening gehad met de controleurs over de vraag, wie wel en wie niet tot de crisiswerk loozen behoorden. Dat deze kwestie aan de gemeente f 16.000 had gekost over 1933 noem de spreker onwaar. Er was dat jaar zelfs meer aan rijkssteun ontvangen, dan waarop gere kend was. Kort hierna werd een ambtenaar benoemd, maar ondanks dezen ambtenaar werd kort ge leden bericht ontvangen, dat over 1934 geen subsidie zou worden uitgekeerd. Als reden werd opgegeven, dat de administratie van dezen ambtenaar slordig was. In een tweeden brief van den minister werden een 24-tal feiten ge noemd, betreffende fouten en slordigheden in de administratie. Van deze aanmerkingen werden door spr. enkele genoemd om aan te toonen „hoe belachelijk deze vaak waren". In Hillegom, zoo zeide spr. ontvangt men wel subsidie, maar zit de ambtenaar in de ge vangenis. In Zandvoort daarentegen gaat ieder vrij uit. maar wordt het subsidie ingehouden. Spr. meent, dat alle moeilijkheden terugge bracht kunnen worden, tot een actie tegen zijn persoon. Ondanks de groote moeilijkheden, die zich voordoen, wil spr. evenwel blijven strijden voor de zelfstandigheid van de gemeente, een zelf standigheid, die verloren gaat als Zandvoort noodlijdend wordt. Ten slotte deed hij een be roep op de kiezers om hem in dezen strijd te steunen. Als tweede spreker trad de heer Jb. Termes op, die zich in hoofdzaak bepaalde tot het weerleggen, van verschillende berichten die over wethouder Molenaar den laatsten tijd in de pers de rondte hadden gedaan. Een hooggeplaatst justitioneel ambtenaar verklaarde aan spr. dat weth. Molenaar straf rechtelijk geen enkele fout had gemaakt. Er was zelfs geen aanleiding hem een berisping te geven. Van de gelegenheid tot debat werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt. Verlaging der kampeer- tarieven. Een voorstel van 5 raadsleden. Door de heeren Elffers, v. d. Moolen, Bol- widt, v. Rijnberg en v. Sluisdam, allen leden van den Raad, werd een schrijven tot den burgemeester gericht, waarin werd verzocht in de eerstvolgende raadsvergadering te be handelen een voorstel om de kampeertarieven van 75 cent terug te brengen tot 50 ent. per dag en per tent. BADSIIOW EN WEDSTRIJDEN IN IIET NOORDERBAD. De Maatschappij „Noorderbad" organiseert op Zondag 16 Juni a.s. een tweede bad'-'-'^w. De vijfde internationale zeewed~t"' d zTi men van het .Noorderbad" zal plaats vin den op Zaterdag 22 Juni om 3 ut- Tenslotte zullen op Zaterdag 27 en Zondag 28 Juli internationale schermwedstrijden wor den gehouden. Voor deze drie gebeurtenissen zal wel weer veel belangstelling bestaan.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9