Hei BeiQHQtijlisie 52e Jaargang No. 15943 Verschijnt dagelijlts, hehalve op Zon- en Feestdagen Maandag 17 Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -, Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. 011 NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 17 Juni. Litteratuur. Een dominee .van de Schotsche Kerk, de Presbyterian Church, F. E. England, heeft zich boos gemaakt op Groot-Brïttaimië's roman schrijvende vrouwen. Er zijn er erg veel, maar hij heeft er „twee of drie voor oogen gehad die roem hadden verworven" en ze vernieti gend beoordeeld. Volgens hem kunnen zij niet spellen, hebben geen flauw idéé van het gebruik van leesteekens twee technische tekortkomingen, die overigens haar begaafd heden als romancière niet aantasten maar bovendien acht hij haar kennis nihil en haar geest steriel, en zwijgt dan nog maar van „de goedkoop romantische ontboezemingen in haar boeken, die zij verhalen van haar fan tasie noemen." Dit is dus nogal een pootige critiek, maar dominee England generaliseert leelijk, want er zijn enkele schrijfsters in Engeland te vin den die wel degelijk wat te zeggen hebben en werk van bijzondere waarde hebben gele verd. Als scheppend kunstenaar heeft de Vrouw ten allen tijde veel minder dan de man gepresteerd, maar op litterair gebied is haar werk van veel meer beteekenis dan op dat van de muziek, schilder- en beeldhouwkunst, en wie zou b.v. de zeer groote scheppende gaven van een schrijfster als Selma Lagerlof willen betwisten? Ook onder dé Engelsche ro manschrijfsters zijn er, die de litteratuur heb ben verrijkt met belangrijken arbeid. Daar naast.»- of liever gezegd daaronder, staat dan natuurlijk een groote meerderheid die het goedkoope soort maakwerk produceert dat een ontwikkeld Engelschman met zulke pret tige woorden* als „rubbish", „trash" en derge lijke aanduidt. Deze meerderheid heeft een grooten omziet op de litteraire markt. Volgens onzen Lónden- schen correspondent schijnt de bioscoop, die zich ook niet onbetuigd laat in de door den dominee gewraakte romantiek, meer als „apé- ritif" te werken; de romanlitteratuur dezer dames moet dan den eigenlijken honger pas stillen. Het komt mij voor dat dominee England, toen hij de fiolen zijns toorns over de schrij vende dames uitgoot, in philosofie tekort is geschoten. Want hij had moeten bedenken dab niet alleen in Engeland, maar overal in de wereld de meerderheid van het menschdcm prutsromannetjes leest. Een kleinere middengroep leest werk van gemiddelde waarde, en slechts een zeer kleine „kopgroep" het allerbeste. Waarna öp den langen duur het beste van dit beste wel de kans heeft, algemeene waardeering te vinden. Dat duurt meestal lang, omdat het gemeen lijk naar vorm en inhoud zijn tijd vooruit is, en slechts weinig menschen ertoe in staat zijn, hun tijd vooruit te wezen. Hetzelfde ver schijnsel vindt men op ieder gebied van Kunst, en het baat eigenlijk niets de fabri kanten van goedkoop maakwerk daarover aan te vallen. Het resultaat van zoo'n aanval blijft nihil. Eén ding is overigens zeker: hun werk leeft zeer kort. In dezen tijd van overmatige pro ductie sterft de prulroman gemeenlijk binnen een paar maanden. En de „roem", door de handigste vervaardigers en vervaardigsters van deze producten geoogst, heeft ook niet veel te beteekenen. Het succes is even goed koop als de inhoud van het boek. Als ds. England den litterairen smaak van de meerderheid van het Engelsche publiek betreurt, kan hij niets beter doen dan de volksontwikkeling te helpen bevorderen. Ook een zaak, die zich in ieder land op dezelfde wijze voordoet. Het is een traag en een moe:- lij'k proces maar niettemin heeft het, dank zij velen menschen, die er hun tijd en ar- beidslust aan gegeven hebben in de laatste veertig jaar groote vorderingen gemaakt. Treurig genoeg is het, dat die vorderingen in de laatste jaren veel trager zijn geworden door de economische ellende en de Europee- sche janboel, met het gevolg dat de meeste landen, ook Engeland, een mateloos deel van hun inkomsten wegsmijten aan bewapening inplaats van het aan socialen arbeid en aan ontwikkeling der massa te besteden. Als ds. England in zijn Presbyterian Church en in zijn geschriften eens op dit aambeeld ging hameren zou hij nuttiger werk doen dan met zijn aanval op de dames die „trash" schrijvenen die op zichzelf hoogstens een symptoom van een slechten algemeenen toe stand zijn. Voorzoover zij zich tot romantiek bepalen, al is het dan de goedkoopste soort, is het nog niet zoo heel erg ook, en men kan zich voorstellen dat de menschheid in dezen tijd naar romantiek snakt In de gifgassen, de bacillencultures en dg brandbommen vinden ze die zeker niet. R. P. TEYLER MUSEUM. Naar wij vernemen is door het Teyler Mu seum alhier een teekening aangekocht van den kunstschilder Daan de Lange, te Zand- voort. VERKOOP ZOMERPOSTZEGELS. Voor den verkoop van de speciale postzegels ten bate van de orkesten en de Ned. Vereeni- ging tot bevordering van den Arbeid voor on volwaardige Arbeidskrachten (A. V. o.) wordt nog een aantal medewerkers (sters) ge zocht die van deze week af tot ultimo Septem ber gelegenheid hebben om zich gedurende een bepaalden tijd aan de postkantoren al hier met den verkoop van deze zegels te De lasten. Elke medewerking zal zeer op prijs gesteld worden. Opga.ven worden gaarne ingewacht bij net Comité voor Haarlem, D. J. A. Westerveld, Bui tenrustlaan 25 en H. Berkman, Bleeienberg- Straat 16, Tel. 22910. N.V. Kon. Fabriek Firma J. J. Beynes. Jaarverslag en Statutenwijziging. Voor de naaste toekomst ongunstige vooruitzichten. Jaarverslag Op 2 Juli a.s. wordt een algemeene vergade ring van aandeelhouders gehouden van de N.V. Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoor wagens J. J. Beynes, alhier. Aan het op die vergadering uit te brengen jaarverslag over het boekjaar 1934 is het vol gende ontleend. Waardeerende woorden worden gewijd aan de nagedachtenis van den heer W. Kaars Sij- pesteijn, in leven lid van den Raad van Com missarissen der Vennootschap. De depressie in het bedrijfsleven, die voor ons land haar laagste punt blijkbaar nog steeds niet bereikt heeft, doet zich ook in den gang van het bedrijf der N.V. geducht gevoe len. Toch sluit de balans met een voor deze tij den betrekkelijk klein verlies. Bij een voor zichtige balanspolitiek in vorige jaren heeft de groote drukte in het begin van het jaar deze uitkomst nog mogelijk gemaakt, terwijl ook het feit, dat voor de afdeeling ijzerbewer king in de overigens slappe zomermaanden een matige bezetting verkregen werd, er toe heeft medegewerkt, de bedrijfsverliezen klein te houden. In 1934 werden afgeleverd 30 spoorwegrij tuigen en 50 kolenwagens van bijzondere con structie. De totale omzet bedroeg 1.316.012,18. Op 31 December waren onderhouden 7 elec- trische motorrijtuigen. De aanneemsom van alle loopende bestellingen bedroeg 286.484,64. Voor de naaste toekomst ziet het er voor het bedrijf ongunstig uit. De vertraging van de indienststelling der Dieseltreinen is mede oor zaak, dat verdere uitbreiding van dit mate riaal voorloopig is opgeschort, terwijl ook de toestand in onze koloniën nog steeds van dien aard is, dat uitbreiding of vernieuwing van materieel in de naaste toekomst wel niet aan de orde zal zijn. Het reservefonds bedroeg na bijschrijving van 2pCt. rente over 1934 4513,38. Dit be drag is. overeenkomstig art. 31 van de statu ten aangewend tot gedeeltelijke dekking van het verliescijfer per ultimo 1934. De balans en verlies- en winstrekening over het afgeloopen jaar wijzen na de normale af schrijvingen op gebouwen en machines en na afboeking van het reservefonds een verlies van 9847-04 aan, dat op de nieuwe rekenini overgaat. Indien aandeelhouders zich er mede kunnen vereenigen, zal dit jaar geen uitkeering van dividend plaats hebben. Statutenwijziging Commissarissen en Directie hebben gemeend tot statutenwijziging te moeten adviseeren, zoowel om daarmede de statutaire bepalingen te wijzigen of aan te vullen overeenkomstig de eischen van de thans vigeerende Wet op de Naamlooze Vennootschap, alsook om tijdig de kapitaliseering van de vennootschap meer in overeenstemming te brengen met de huidige vooruitzichten. Van ingrijpenden aard zijn de wijzigingen in de artikel 4, 28 en art. 45 (oud art. 46). Deze houden verband met de door de tijds omstandigheden gewijzigde positie van de on derneming. Nadat door de statutaire eischen het reservefonds reeds geheel is aangesproken om het dividend tot en met 1933 aan de hou ders van 8 pCt. cumulatief preferente aan deelhouders te voldoen, blijkt op 31 December 1934 een nadeelig sa^do op de balans te pa- raisseeren van 9847.114. Het laat zich aan zien dat, door hét uitblijven van voldoende or ders, 1935 dit deficit niet onbelangrijk zal ver- grooten. Uit dien hoofde wordt het achterstallig cu mulatief preferent dividend tot het einde 1935 geschat op 16 pCt. Nu vooralsnog geen teekenen aanwijsbaar zijn voor een spoedig verbeterde winstcapaci teit en dus de kansen groot zijn, dat die ach terstand zelfs nog verhoogd zoude worden, achten Commissarissen en Directie zich ge dwongen met voorstellen tot de aandeelhou ders te komen, welke zich meer bij de gewij zigde positie in het bedrijfsleven in het alge meen en voor onze onderneming in het bijzon der aanpassen. De wijzigingen in de artikelen 4. 28 en 45 beoogen: lo. het toekomstig recht van de houders van 8 pCt. cumulatief preferente aandeelen op de cumulatie van het dividend- te doen ver vallen en de preferentie terug te brengen tot een voor deze tijden meer geldend eerste per centage van 6. In art. 28 zijn de verdere ver- deelingen zóó gesteld, dat toch bij verbeter den gang van zaken de vroegere houders van cum. preferente aand. niet alleen het eerst het oude percentage kunnen behalen, doch bo vendien, als compensatie voor den gevraagaen afstand, in de hoogere winsten gelijkelijk me- dedeelen 2o. op de gewone aandeelen tot een bedrag van f 250.090.nominaal af te schrijven en dus ieder gewoon aandeel van 750.— op 500.-— te brengen. Dit bedrag zal worden overgeboekt naar de algemeene reserve, waar door de eerste verliezen kunnen worden opge vangen en zoodoende bij een verbetering in het bedrijf te spoediger met het inhalen van den begrensden dividendachterstand aan hou ders van de c.p.a. kan worden begonnen en daarna te spoediger tot de normale winstver- deeling kan worden overgegaan: 3o. naast de bespoedigde winstverdeelings- kans voor cum. preferente aandeelhouders ook die voor houders van gewone aandeelen mogelijk te maken, hetwelk automatisch ont staat door de terugbrenging Van het eerst deelende percentage van 8 tot 6; 4o. in de overeenstemming met de princi- pieele gedachte die aan de voorstellen ten grondslag ligt, het eerstdeelende percentage voor de houders van preferente aandeelen van 7 tot 5 terug te brengep; 5o. in de winstrèchten van houders van. oprichtersbewijzen en tantième-gerechtigden geenerlei wijziging ten voordeele te brengen: 6o. in de liquidatie-deeling mede als com pensatie voor de houders van cum. pref. aandeelen een verhoogde deelings-kans vast te leggen en zulks evenzeer te doen voor houders van gewone aandeelen boven het gereduceer de kapitaal. Daardoor ontstaat in dc liquida tierechten van de overige deelgerechtigden geen wijziging. De vergadering van preferente aandeelhou- derse gehouden op 12 Juni 1935, heeft zich met deze voorstellen vereenigd. Volgens het nieuwe artikel 4 zal het kapi taal der vennootschap bedragen: 1.261.250, verdeeld in 1000 preferente aandeelen A en 15 pref. aandeelen B„ ieder groot 750 en lt-OG gewone aandeelen ieder groot 5nO. Alle aandeelen zijn geplaatst en volgestort. Volgens den ouden toestand werd aan de houders van cum. pref. aandeelen over een gezamenlijk nominaal kapitaal van 750.000. 8 pCt. van de winst uitgekeerd, daarna aan de houders van pref. aandeelen 11.250 kapi taal) 7 pCt. en daarna als het nog moge lijk was 5 pCt. op de gewone aandeelen 750.000 kapitaal). En volgens den nieuwen toestand, als die door aandeelhouders wordt goedgekeurd: 6 pCt. op de pref. aand. A 750.000 kapi taal), 5 pCr. op de pref. aand. B 11.2-50 kap.), terwijl van het daarna overschietende tot 5 pCt. wordt uitgekeerd aan de houders van ge wone aandeelen 500.000 kap.). Daarna als het mogelijk is: tot 2 pCt. op de pref. A., van het overblijvende tot 2 pCt. op de pref. B. en daarna tot 2/ pCt. op de gewone aandeelen. Bij deze wijzigingen zijn de belangen der verschillende groepen van aandeelhouders zeer nauwkeurig beschouwd. Commissarissen en directie zijn daarbij ge adviseerd door Prof. Dr. A. B. A. van Ketel te Bloemendaal en professor aan de R.K. Han- dels-Hoogeschool te Tilburg. Een Industriebank voor Noord-Holland? De bemoeiingen der provincie. Het lid der Prov. Staten van Noord-Holland Th. G. C. Hooy te Haarlem heeft aan Ged. Staten vragen gesteld over de oprichting van een Industriebank. Ged. Staten verwijzen naar hun inmiddels aan de Prov. Staten toegezonden advies over het voorstel der heeren F. v. d. Walle c,s. ov.ër de oprichting van een Economisch- Technologisch Instituut en een Industrie bank voor Noord-Holland. Ged. Staten deelen mede. dat zij zich thans nog niet kunnen uitspreken over het rapport der commissie- Minderhoud. BOND VAN NOTARISKLERKEN. In de Zaterdag voortgezette jaarvergadering- van. den Bond van Notarisklerken in Nederland bracht de heer De Jong namens de afdeeling Haarlem hulde aan het hoofdbestuur voor zijn activiteit, vooral inzake het ondersteunings- en het pensioenfonds. De vice-voorzitter, de heer A. H. Riphagen uit Hengelo, herinnerde aan de huldiging van den voorzitter, welke tijdens den feestavond heeft plaats gehad en bracht den heer Mat- thijs opnieuw lof voor hetgeen hij voor den bond heeft gedaan. Het hoofdbestuurslid, de heer Zoetemeyer, deelde mede, dat de voorzitter een bedrag van f 25,beschikbaar had gesteld voor het onder steuningsfonds, welke mededeeling met ap plaus werd ontvangen. De voorzitter dankte voor de hem gebrachte hulde. De aftredende hoofdbestuursleden, de hee ren N. Matthijs uit Lisse en M. Ringnalda uit Benebroek werden herkozen. In de vacature- Balkema werd gekozen de heer G. J. Hessels uit 's Hertogenbosch. Tenslotte werden eenige voorstellen van huishoudelijken aard behandeld. Gemeenschappelijk werd daarop de lunch gebruikt, waarna een autotocht door de om geving van Haarlem gemaakt werd, aangebo den door de afdeeling Haarlem. Schiedammer stal, dronk en vervalschte. Motorbrigade hield een ontvreemde auto aan. De motorbrigade hield Zaterdagavond in de Zakstraat een auto aan, haalde de be stuurder eruit, die niet alleen dronken was. maar nog meer overtredingen begaan bleek te hebben. Toen hij zijn nummerbewijs moest toonen. bleek namelijk, dat dit document niet aan wezig was. Zijn rijbewijs was bovendien het zijne niet, maar van zijn broer, waarop ver- vaischingen waren aangebracht. De auto was ook niet zijn eigendom, doch ontvreemd uit de gai*age, waarboven hij eenigen tijd woon de. Dit laatste bleek toen de politie den 31- jarigen Schiedammer naar het bureau bracht en er bericht kwam van een assuradeur over vermissinge van zijn auto uit een garage. Zondag heeft de dronken autobestuurder alles bekend. Hij zei de auto te hebben weg genomen om een tochtje te maken. Ook gaf hij toe het rijbewijs te hebben v.ervalscht. De politie heeft de auto aan den eigenaar teruggegeven en tegen den Schiedamm'er een oroces-verbaal opgemaakt, wegens rijden met 'n ontvreemde auto in dronkenschap zondoer nummerbewijs en met een valsch rijbe wijs EINDEXAMENS. CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM. Eindexamen Litterair-Economische af deeling H.B.S. met 5-j. cursus. Geëxamineerd 11 candidaten: Geslaagd de dames S. Gaasenbeek, C. Lagas, M. A. C. Vixseboxse en de heeren H. M. Meinesz. D. van Mourik, E. J. Smit, R. van Stuiven- berg, A. C. A. van IJzeren, F. E. Zwemmer. Nutskweekscliool Haarlem. Akte onderwijzeres. Geëx. 6 candidaten. Geslaagd de dames: J. E. A. Fenverda, C. G. Hekkei, G. Lindeblad. M. A. T. van Rees, G. Sorgdrager en A. Wagemaker. Eindexamens R.K. Lyceum te Haarlem (afd Gymnasium). 14 en 15 Juni. Geslaagd voor diploma B J. C. A. M. Hen- drix; G. D. J. van de Pa voord t; P. Stuif- Bergen. Afgewezen: 4 candidaten. Het examen wordt met 1 candidaat voort gezet. HET BROKKENHUIS. Jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging hield een dezer dagen haar jaarlijksche algemeene vergade ring in het gebouw van den Armenraad, on der leiding van haar presidente, Mevr. van Marselis HartsinckSchtiyt van Castricum. Na een korte inleiding van de presidente, werd bij ontsteltenis van den secr.-penning meester, de heer Muller, het jaarverslag over 1934 uitgebracht door een der bestuursleden en mededeelingên gedaan aangaande de be- grooting van het loopende jaar 1935. Beide ver slagen werden, onder dankbetuiging goedge keurd. Door de commissie van nazien reke ning en verantwoording over 1934 (Mevr. van Hardeveldde Tomke en mevr. Niftrik Plugge) werd bij monde van eerstgenoemde verslag uitgebracht en medegedeeld dat alles in goede orde was bevonden. Op voorstel van de presidente werd daarop de secretaris-pen ningmeester gedèchargeerd. Bij de bestuuprsverkiezing werden de perio diek aftredende bestuursleden, mevrouw Van Dijkvan Lieshout en den heer Jansen Hen driks bij acclamatie herkozen. In de vaca tures ontstaan, door het wegens drukke werk zaamheden bedanken van zuster Merison en den heer Nel, werden gekozen in het bestuur mevroyw Ben it—Musch en Zuster Wint.. Nadat bij de rondvraag nog eenige zaken meer van internen aard waren besproken, werd de vergadering met dank voor de op komst van de aanwezigen door de presidente gesloten. In Engeland liebhen twee ernstige spoorweg ongelukken plaats gehad; een daarvan eischte 14 dooden en Gö gewonden. pag 8 Te Reinsdorf zijn thans 58 lijken van slacht offers der ontploffing geborgen. pas. 8 De Japansche opmarsch in Noord-China. pas. 8 Op dc Britsch-Duitschc vlootbesprekingen is thans een principieel accoord bereikt. pag. 8 Voor de naaste toekomst ongunstige vooruit zichten voor de N.V. Kon. Fabriek Firma J. J. Beynes. pag. 1 Verschillende onvoorzichtige weggebruikers vonden den dood. pag. 7 De inhoud van het wetsontwerp tegen cumu latie. pag. 7 Te Wildervank is een moord gepleegd. pag. 7 De affaire met de „Juno" is nog niet geëin digd. pag. 7 Protestvergadering van het overheidspersoneel pag. 9 Op de Hollandia-roeiwedstrijdcn zijn verschil lende records verbeterd. pag. 6 P. S. V. heeft het kampioenschap van Ne derland behaald. pag. 6 Nederland wint den honkbalwedstrijd tegen België met 102. pag. 4 ARTIKELEN, ENZ R. P.: Litteratuur. pag. 1 G. J Kalt: Het zangconcours te Zandvoort. pag. 8 J. B. Schuil: Een voorstelling van de Tooneel- school pag. 8 Bekende Haarlemmers: de heer H. F. Boot pag. 7 De electriciteitstarieven in onze provincie. Middenstanders achten ze te hoog. Dezer dagen heeft te Alkmaar een ge combineerde vergadering der besturen van de vier districten van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond in Noord-'Holland plaats gehad. Als eenig onderwerp van bespreking was aan de orde: de tarieven van het P.E.N., waaromtrent uitvoerig werd gediscussieerd. Tal van bezwaren werden daarbij onder het oog gezien. Tenslotte werd het voorbereiden van ver dere stappen bij de bevoegde instanties op gedragen aan een commissie bestaande uit de heeren M. W, Wiewei te Amsterdam (district X), W. D. Niestadt te Schagen (district XI), W. P. Schoonman te Wormer- veer (district XII) en G. II. Vallo te Zand voort (district XIII). Deze commissie zal zich met deskundige raadslieden op het. gebied der electriciteitsvoorziening in verbinding stellen. Algemeen was de vergadering van oor deel, dat verlaging van bedrijfslasten in het ook door de regeering voorgestane aanpas singsproces alleen mogelijk is, indien ook de tarieven der overheidsbedrijven aan de ver anderde omstandigheden in het bedrijfsleven worden aangepast. PERSONALIA. Voor het einddiploma Amsterdamsch Con servatorium slaagde voor piano onze stadge- noote Annie Bouter. Bij het ernstig spoorwegongeluk dat Zaterdagavond in het Wehvyn Garden City station te Hertfordshire in Engeland plaats vond, werden verscheiden personen gedood en velen gewond. De plaats der catastrophe. GESLAAGDEN VAN DE H. B. S.-A t VIEREN FEEST. Restaurant Groenendaal zag er prachtig uit. Zaterdagavond, toen de geslaagden van het eindexamen der H.B S.-A er binnen traden. Er was namelijk feest, georganiseerd door de Haarlemsche Handelsschoolvereeniging in samenwerking met de schoolvereeniging Die Raeckse. Niet alleen in het gebouw waren versierin gen aangebracht., de lampions er buiten ga ven eveneens een feestelijk en feeëriek gezicht. Aan het feest namen behalve de vijf en vijf tig geslaagden ook de leeraren en het hoofd der school deel, evenals ouders, vrienden en kennissen, afgevaardigden van andere scho len, enz. De heer P. C. Andre de la Porte sprak voor de H. V. V. de openingsrede uit. Hij zei dat men deze feestavond niet alleen uit een oog punt. van plezier moet beschouwen doch vooral moet gedenken het succes dat zij boekten, die na hard werken zijn geslaagd. Hij vertelde welke gevoelens hem bezield hadden, bij het bekend maken van den uitslag van zijn exa men, en dat het leven dat wacht, velen op een plan zal laten beginnen, dat zij zich zelf an ders hadden voorgesteld. Hoofdzaak is echter waar men eindigt, niet waar men begint. Onder leiding van den heer J. ter Horst werd op uitstekende wijze muziek ten gehoore gebracht, wat zeer tot verhooging der stem ming bijdroeg. Buiten waren daarna eenige behendigheids wedstrijden. Cabaret volgde, en ook dit onderdeel van het programma was keurig verzorgd. Dat er ook werd gedanst, hoeft wel niet vermeld te worden, doch wel dat de aangeboden attrac ties de gezelligheid niet weinig verhoogden. Deze feestavond, in een mooie omgeving, op een mooien avond, zal ongetwijfeld velen nog .lang in de herinnering blijven.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1