NEDERLAND—BELGIË. HENCELEN SCHAKEN WIELRIJDEN. DAMMEN. PAARDENSPORT AUTOMOBILISME KORFBAL. KEGELEN M A A N D A G 17 JUNI 1935 HAARLÈ M''S DA'GBE A D '4 HONKBAL. Onze landgenooten winnen met 102. Deze op heb R.CiH.-terrein gespeelde ont moeting heeft zeer weinig spanning gebracht. Om te beginnen misten de Belgen hun nieuwen werper., wiens capaciteiten wij in Holland nog niet kennen. Familieomstandig heden hadden hem verhinderd, de reis mee te maken, Maar ook Myala. van wien wij wel weten dat hij een uitstekend speler is, ontbrak. Als het tijd van beginnen is, kiezen de Belgen: slaan. Hun eerste beurt duurt ech ter niet lang. Caluwé haalt op een klein stootslagje wel het eerste honk, maar strandt dadelijk er na op het tweede, door 'n goeden worp van Pijnakker naar Baas. Payne loopt eveens in de val bij zijn verplichten loop- naar het tweede honk eüi De Maere strandt al op het eex-ste, dank zij een goeden worp van Baas naar Heuvel Reinders. Het gaat met de Haarlemmers niet veel beter. Hunik haalt het eerste niet, Baas door een goeden slag wel. maar door een goeden worp van den achtervanger, die overigens vrij zwak was, strandt hij op het derde honk. Mulder wordt in het verre-veld gevangen door den linksvelder, die er dezen middag heel wat ingepikt heeft. Ook in de tweede slagbeurt bereiken de Belgen weinig, maar nu heeft Dammers er danig de hand in. Van Moll gaat uit op het tweede honk door een uitstekenden aangooi van Pijnakker naar Baas. Behalve dit heeft Pijnakker ook nog verscheidene andere goede dingen gedaan. We hebben hem nog zelden zoo actief en zoo zeker aan het werk ge zien. Hierna gaf Lammers tweemaal drie slag en was de Belgische beurt dus al weer voor bij. De tweede beurt der Hollanders was de beste van den heelen wedstrijd. Wel werd al spoedig Lammers uitgevangen door den bekenden vanger in het verre veld, en kreeg Van der Putten drie slag, maar Bakker. Par son en Heuvel Reinders wisten den bal te raken. Pijnakker komt op het eerste honk doordat hij geraakt wordt. Hunik komt zelfs op het derde doordat eerst de werper en daarna de eerste honkman een fout maken Als dan Mulder uitgaat op drie slag de derde nul der Hollanders zijn er 6 spelers over het thuishonk gekomen'. Hierna wordt het een wedstrijd, waarin de velders steeds de slagmenschen de baas zijn. Aan weei-szijden worden meermalen goede honkslagen gegeven, maar in de meeste gevallen wordt de bal zóó snel en zóó juist teruggespeeld, dat het voor de loopers zeer moeilijk is, het volgende honk te halen. In de vierde innings schijnt het den Bel gen wat beter te zullen gaan. Friedberg, die voor Van Houten is ingevallen, geeft eeen keurigen twee honkslag. Bovendien krijgt van Looy vierwijd (de tweede maal van Lammers) Wel vangt dan Hunik Bini uit, maar door den honkslag van Caluwé kunnen Friedberg en Van Looy binnenkomen. Dat zvin de twee eerste en eenige runs der Belgen. Maar ook bij de Hollanders ging het scoren niet best meer. Zij speelden na de tweede slagbeurt nog zes innings, waarna er twee met nul en vier met één run eindigden. Er werden wel goede honkslagen gegeven we noteerden er nog van Baas, Bakker, Parson, en Pijnakker maar het veldwerk- der Belgen was werkelijk goed. Bovendien ging de bal door den tegenwind vaak de hoogte in en werd dan onherroepelijk ge vangen. Slechts éénmaal hebben w.e een Belg een vangbal zien missen. Na negen innings onzer buren en acht innings der Hollanders eindigde de wedstrijd met 102 in het voordeel onzer landge nooten. De uitslag in innings is: België: 000020000 2 Nederland: 0 6 1 1 0 0 1 1 x 10 Na afloop van den officieelen wedstrijd werden nog drie innings gespeeld. Aan onzen kant namen nu de invallers de hun toege wezen plaatsen in o.a. v, d. Bom op de werp- plaat, Kloos en Wulfhorst op het tweede en derde honk. ."Taar ook in deze combinatie waren de Hollanders den Belgen verre de baas. A. F. C.Duvianen (1520) De wedstrijd A.F.C.—Duvianen heeft niet op hoog peil gestaan. Ook de Duvianen heb ben weer beneden hun kunnen gespeeld. Aan beide zijden werd tallooze malen vier wijd ge worpen, terwijl honkslagen uiterst zeldzaam waren. Het gevolg was dat na vijf innings de stand 6—6 was. Hierna komen van Duvianen in één beurt twaalf man aan slag. Hiervan komen er acht over de thuisplaat. Dat leek voor Duvianen de overwinning te worden. Maar ook de Velsenaren waren er plotseling uit. De A.F.C.-inning duurde tot er dertien man aan slag geweest waren, ondanks de ijverige pogingen van v. Malsen en Buis en nog eens van Van Malsen. A.F.C. bracht het tot negen runs en stond nu met 1514 voor. De zevende beurt der Velsenaren was een herhaling van de zesde. Weer hadden Leloux, Nesvadka en weer Leloux pas succes na twaalf man. waarvan de helft thuis arriveerde. De Duvianen waren er echter weer in en A. F. C. bracht het niet verder dan nul. Deze inning bracht den Duvianen inderdaad de winst. De uitslag in innings is: A. F. C.: 0 1 0 3 2 9 0 15 Duvianen: 0014186 20 Blauw WitAjax (1920) In tegenstelling met verleden week, toen Blauw Wit van Ajax won, won nu Ajax van Blauw Wit, al is het dan met een verschil van één run. Aan weerszijden werden fouten gemaakt in het veldwerk. Dat het aan spanning niet heeft ontbroken bewijzen wel standen als 13—11, 14—13 enz. Tot aan de lataste beurt toe stond Blauw wit voor. Vooral in slaan waren trouwens de Zebra's beter. Zij gaven vijftien honk slagen. tegen Ajax negen. Toch brachten zij per slot van rekening Ajax meer opwant daar kwamen zij op meer geschikte oogen- blikken. De uitslag in innings is: Blauw Wit: 42502105 19 Ajax: 23015027 20 De Duvianen IIHaarlem III (17—23) Haarlem III is er Zaterdagmiddag in ge slaagd, ook van Duvianen II te winnen. In het midden was de wedstrijd zeer spannend. De in het begin door Haarlem III verkregen voor sprong slonk gaandeweg en bedroeg na vijf innings nog maar één run. Door in de zesde beurt de Duvianen voor nul uit te maken en zelf voor vijf runs te zorgen, werd door Haar lem opnieuw een voorsprong behaald, In déze beurt gaven Bloemink, Voetelink en Van Eeten goede honkslagen, maar Duvianen hielp mee door fouten. Ferment, de Haarlem-werper, won het van zijn Velsenschen collega. Hij gaf in negen innings maar viermaal vier wijd en noteerde elf maal drie slag. Voor de tegen partij waren deze cijfers resp. dertien en acht Beide werpers werden geducht geslagen, de Duvianen zoowel als Haarlem produceerden veertien honkslagen. Aan Haarlem-zijde wer den iets minder fouten gemaakt, terwijl dez' spelers ook wat bedrevener waren in het honkloopen. Dat heeft ten slotte den doorslag gegeven en Haarlem III met klein verschil doen winnen. De uitslag in innings is: Haarlem III: 2 5 2 3 2 5 1 2 1 totaal 23 Duvianen II. 2 1 2 4 4 0 1 3 0 totaal 17 D. E. V.Swastika (375) D. E. V. ontving Zaterdagmiddag Swastika. In dezen wedstrijd ontbrak alle spanning. D. E. V. liep erg hard van stapel en had na twee innings al een voorsprong van twintig runs. Bij D. E. V. stond eerst Mulder, daarna Hóogwinkel, later Van Brussel en toen weer Hoogwinkel op de plaat. Hun successen waren echter niet groot: in totaal zeven keer vier wijd en maar acht keer drie slag. Bij Swastika werd een gedeelte van de twee innings gewor pen door De Groot. Overigens deed Hoogveld dit moeilijke werk. Vooral in slaan waren de D. E. V.'ers hun tegenpartij de baas. De noteerden voor D.E.V. zestien honkslagen, waaronder een paar van twee en een enkele van drie honken. Swastika bracht het slechts tot vier. Verder bestaat bij Swastika nog steeds de funeste gewoonte, veel met de voeten te willen doen. Dat vergemak kelijkte het honkloopen der D. E. V.'ers na tuurlijk zeer. Ook het aangooien was vaak zeer onzuiver en ook dat gaf D. E. V. honken ca deau. Het gevolg was dat de scholieren wat overmoedig werden in het honkloopen en daardoor nog wel eens sneuvelden. Zonder dat zou het verschil nog grooter zijn geweest. De uitslag in innings is: Swastika: 2 0 1 0 o 2 totaal 5 D. E. V.: 7 15 5 2 3 5 totaal 37. E. D. O.Haarlem. Naar wij van den competitieleider verne men is voor Woensdag a.s. ingélascht de wedstrijd voor de eerste klasse: E. D. O. I- Haarlem I. Returnmatch BelgiëNederland. Als datum, waarop door de Hollanders het tegenbezoek aan de Belgen zal worden ge bracht, is vastgesteld 21 Juli. Haarlem IIAjax II uitgesteld. De voor Zondagmorgen vastgestelde wed strijd Haarlem nAjax II is wegens regen niet doorgegaan. De Morgenstond 25 /aar. Het vischcollege „De Morgenstond" in Haar lem-Noord hield Zondag een vischconcours ter herinnering aan zijn 25-jarig bestaan, in de Ringvaart tusschen Heemstede en Bennebroek. Hieraan werd door twaalf colleges deelgeno men. De prijzen werden gewonnen als volgt: 1ste pr. Morgenstond, Heemstede 55 st.; 2e pr. H. B. B. 51 St.; 3e pr. Onder ons 29 st.; 4e pr. Morgenrood 24 st.; 5e pr. Sport na Strijd; 6e pr. Dageraad, Heemstede 20 st.; 7e pr. Forel 16 st.; 8e pr. Rietvoorn 15 st.; 9e pr. D. O. V. 7 st.; 10 pr. Vischlust 6 st.; 11e pr. Vrijen hengel 5 st.; 12e pr. Lustige Hengelaar 4 st. Smits Jongbloed was „held van den dag" met 29 st. De feestelijke prijsuitreiking had plaats des avonds 8 uur bij den heer A. Fabel, café „Het Visschertje", H. N., door den 2en voorzitter van de Vrijstaande Vereenigingen, den heer JansenKok. Hierna bleef het gezelschap nog eenige uren gezellig bijeen. De accordeonspe lers hielden de stemming er in. Schenkers der prijzen waren: le pr. Amstel- brouwerij; 2e pr. Leverd en Co.; 3e pr. Ys Doves; 4e pr. C. v. d. Heuvel; 5e pr. H. Heijt- lage; 6e pr. Sportliefhebber; 7e pr. Prenen en Reus; 8e pr. Sportliefhebber; 9e pr. A. v. Eg- mond; 10e pr. Sport na Strijd; lie pr. C. Meeg- des: 12 pr. firma Luike en Co. a. v. c. Bovengenoemd college hield Zaterdag zijn eersten halfjaarlijkschen kaswedstrijd op wit- visch in Hugowaard. Er werd gevischt om luxe artikelen en tevens om een draagmedaille voor het vangen van de grootsten visch, ge schonken door den heer T. van Woerkom. De vangst was goed. De prijzen werden door den voorzitter, den heer P. v. d. Smissen, met een toepasselijk woord uitgereikt aan: le prijs C. A. Laisson, draagmedaille; 2e pr. P. Piers, met de meeste; 3e pr. H. v. d. Smissen; 4e pr. P. v. d. Smissen; 5e pr. T. Broekhuis; 6e pr. J. T. H. Junge; 7e pr. P. v. Woerkom; 8e pr. D. Lies hout; 9e pr. P. v. d. Meij; 10e pr. P. Ottenbros; 11e pr. F. Bouw. Tusschen het Riet. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een vischwedstrijd in de Leidschevaart onder Hillegom. Vele fraaie prijzen waren beschik baar gesteld, doch het ging hoofdzakelijk om den Willemse-beker, die gewonnen werd door H. B. Homborg, die den grootsten visch wist te verschalken. De andere prijzen worden a.s. Donderdag avond uitgereikt op de ledenvergadering, in het gebouw „Het Blauwe Kruis". Haarl. Schaakgezelschap kampioen 2e kl. van Nederland. Zaterdagavond heeft in het clubgebouw van het Haarlemsch Schaakgezelschap de laatste wedstrijd plaats gehad om het kam pioenschap tweede klasse van den Ned. Schaakbond. De eerste tientallen van het Haarlemsch Schaakgezelschap (kampioen Noord-Holland- schen Schaakbond) en van de schaakver - eeniging Kralingen (kampioen Rotterdam- schen Schaakbond) hebben beide hun uiter sten best gedaan om het kampioenschap te veroveren De wedstrijd was des te spannender, daal de beide tientallen elk van Max Eu we (Amst. Schaakbond) en Leidsch Schaak Genoot schap (Haagsche Schaakbond) hadden ge wonnen en zelfs in bordpunten precies gelijk stonden. De voorzitter sprak daarom in zijn wel komstrede den wensch uit. dat de uitslag geen gelijk spel zou worden, die een herhaling van den strijd noodig zou maken. De wedstrijd begon te half zeven en reeds binnen twee uur, gelukt het Bollebakker, aan H. S. G. de leiding te geven met 10. De Bruin weet dezen voorsprong tot 20 te ver- grooten. Dan komt echter het eerste ver- liespunt. Wanneer de stand 4 1/22 1/2 ge worden is, laat het winnende punt echter ge- ruimen tijd op zich wachten. Doch te half 12 wint ook Davidson. De winst is dus zeker. De partijen: Aan het eerste bord zien wij de Drake- variant van de Siciliaansche partij; echter laat wit zijn pion niet oprukken, de geheele partij heeft wit wel iets in het nadeel gestaan, maar daar voor zwart geen winst was te beha len, wordt deze partij remise. i Aan het tweede bord wordt met d4 geopend; zwart speelde hiertegen de West-Indische verdediging. Hier wordt een zeer fraaie partij door beiden gespeeld. Daar echter zwart een mooier pionnenstelling weet te verkrijgen, ziet hij kans de partij te winnen. Aan het derde bord krijgen we een Sici liaansche partij te zien. Bij den Sen zet komt de witte dame op b 3, welke zet zoo sterk blijkt, dat de winst verzekerd is. Bord vier geeft ons het tweepaardenspel in de nahand te zien. Hoewel wit kwaliteit en een pion voor is, weet zwart zich keurig te her stellen. In het eindspel maakt wit een groote fout en geeft onmiddellijk op. Partij vijf. Hier zien wij den orthodoxen variant van het geweigerd dame-gambiet. Zwart komt zeer gedrukt te staan. Na een ver rassende paardenmanoeuvre van wit koml een stormaanval op den koningsvleugel en het mat volgt snel. Aan het zesde bord wordt dame-pion-ope- ning gespeeld. Gedurende het geheele spel staat het zwarte paard slecht. Tenslotte volgt na verlies van kwaliteit, verlies van de partij voor wit. Partij VII. Na geweigerd dame-gambiet weet zwart zich spoedig los te maken. Enige zwak ke zetten van wit worden door zwart uitste kend benut en de overwinning voor zwart kan dan ook niet uitblijven. In de Italiaansche partij aan bord acht, weet zwart door een vorkzet een stuk te winnen. Hoewel wit probeert door offer van een stuk remise te forceeren, weet zwart door het offer te weigeren, zich van de winst te verzekeren. Partij negen geeft, den Tarres-variant van het dame-gambiet te zien. Hoewel wit de ge heele partij een vrij goede stelling had, brengt de eindstelling der pionnen verlies van de partij. De tiende partij geeft weer een dame-pion opening te zien. Zwart staat langen tijd ge drukt, weet zich echter los te maken, waarna wit remise aanbiedt. Wij laten hieronder den volledigen uitslag vol gen. H. S. G. speelde aan de oneven borden met wit. H .S. G. IKralingen I. G. KrooneT. ten Elate R. A. G. DavidsonH. G. Blok G. BollebakkerW. Chr. Goris A. S. KatanN. A. v. d. Heuvel B. v. d. VeldenJ. Schenk F. A. PutsJ. v. d. Gevel - J. K. VeurmanJ. W. A. Koster G. de BruinH. A. v. d. Maas J. H. MarwitzE. Ketting Ph. Th. Stol—P. J. F. Dupuis Ttaal 6—4 Het Haarlemsch Schaakgezelschap zal op 30 Juni te Bussum zijn eersten promotie wedstrijd naar de eerste klasse van den Ned. Schaakbond spelen. Twaalf-uurs vaardigheidsrit. Zooals ieder jaar houdt de Amsterdamsche Sportclub „Olympia" ook dit jaar een 12 uur's wielervaardigheidsrit over een afstand van pl.m. 155 K.M. met een gemiddeld tempo van 15 K.M. per uur. Iedereen kan deelnemen; men ontvangt een medaille als belooning na het volbrengen van den rit in den bepaalden tijd, terwijl bijzon dere prijzen beschikbaar zijn voor den verst komenden en oudsten deelnemer. Het traject loopt van Amsterdam (Schinkelhaven) via Diemen, Soest, Soesterberg naar de Pyramide, vervolgens over Maarsbergen, Doorn, Bunnik, Utrecht, Nieuwersluis, Duivendrecht naar Amsterdam (Schinkelhaven). Vertrek 30 Juni a.s. v.m. 7 uur. Aankomst n.m. 7 uur. Het se cretariaat is gevestigd bij P. H. Mester, 2e Helmerstraat 42II, Amsterdam West. Achilles. Door het zeer slechte weer kon Zondag de 2e record-rit. niet plaats hebben. Dinsdagavond 7 uur clubwedstrijd op de Heem- steedsche Wielerbaan. Deze wedstrijden, be staande uit sprint, ploegachtervolging en koppelwedstrijd, zijn selectie-wedstrijden, waaruit de renners zullen worden aange wezen, die in de komende clubontmoetingen voor Achilles zullen uitkomen. Persoonlijk kampioenschap R.-K. Haarl. Dambond. Het resultaat van de beslissingswedstrijden tusschen P. Hollenberg (Haarlem) en J. Draijer (Heemstede) is het volgende: J. DraijerP. Hollenberg 02 P. HollenbergJ. Draijer 11 J. Draijer—P. Hollenberg 11 Door deze uitslagen is P. Hollenberg kam pioen. Het int. concours-hippique te Amsterdam. Zaterdagmiddag werd het vierdaagsch tour- nooi in het Stadion te Amsterdam voortgezet Begonnen werd met het springconcours om den grooten prijs van Amsterdam, waarvoor de Koningin als eereprijs een zilveren me daille beschikbaar had gesteld. Deze prijs werd door den Duitschen luitenant Brandt op schitterende wijze met „Baron IV" gewonnen. Hij legde het parcours af in 1 min. 26 sec. De tweede prijs viel ten deel aan overste O'Drayer (Ierland), eveneens zonder fouten in 1 min. 39 sec., dezelfde ruiter won met Limerick Lace den derden prijs met 4 fouten in 1 min. 27 3/5 sec. Nederland werd een goede vierde met luit. Greter, die met Santa Bell slechts met 4 fou ten rondkwam in 1 min. 43 sec. De overige uitslagen waren: 5. Ritm. Hasse (Duitschland) met Nemo, 8 fouten in 1 min. 20 sec.; 0. kapt. Aherne (Ierland) met Ire- lands Own, S fouten in 1 min. 25 3 5 sec.; 7. kapt. Lewis (Ierland) met Kilmallock, 8 fou ten in 1 min. 28 1/5 sec.; 8. ritmeester Hasse (Duitschland) met Bosco, 12 fouten in 1 min. 25 sec.; 9. luit. Benoist Gironiere (Frankrijk), met Dauphin, 20 fouten in 1 min. 38 sec.; 10. luit. Delelienne (België), met Djingo 411/4 Tora met luit. Hasse, Baccarat met ritm. Momm en Fanfare met luit. Schlickum, allen Duitschland. zagen van verdere deelneming af, zoodat zij in aanmerking kwamen voor den llden, 12den en 13den prijs. LAATSTE DAG. Duitschland wint den Landen- wedstrijd. Nederland derde. De weersomstandigheden lieten zich Zon dagmorgen al bijzonder ongunstig aanzien. De regen viel in stroomen neer en af en toe kletterden de donderslagen door het lucht ruim. Het weer klaarde tegen den middag echter op, de lucht brak en het zonnetje kwam zelfs door de wolken schijnen. Intusschen stond een felle wind over de breedte van het Stadion. Met ruim een half uur vertraging kon een begin worden gemaakt met de af werking van het programma. Het eerste nummer was een springconcours voor dames over een parcours ter lengte van ongeveer 745 Meter. Het resultaat was: Springconcours dames. Eereprijs Zilveren Medaille van de A.N.V.V. 1. Mevr. Rigmor Funke—Rasmussen (Duitschland) met 4 fou ten, tijd 1 min. 29 4/5 sec., 2. Mej. Leonard (België) met „Albano" 4 fouten, tijd 1 min. 36/15 sec. 3. Mej. Leonard (België) met „Aus- terlitz" 4 fouten, tijd 1 min. 40 4/5 sec. 4. Mej. E. Pauptit (Nederland met „Gitane" 4 fouten, tijd 1 min. 50 sec., 5. Comt. de Borchgrave (België) met „Halali" 81/2 fout. tijd 2 min. 10 3 5 sec. 6. Freule van Limburg Stirum (Ne derland) met „Marygold" 23 fouten, tijd 1 min. 57 sec. In het Concours Schoonste Rijpaard blonk het nieuwe paard van luitenant Greter, on langs in Duitschland gekocht, „Carina", bij zonder uit. Des .morgens had de voorkeuring plaats gevonden en thans werd eerst de lichte en daarna de zware klasse voorgereden. „Ca rina" behaalde den eersten prijs in de Lichte en „Scottisch Dream", voorgereden door Mej. Hiemstra, behaalde den eersten prijs in de Zware Klasse. In de Kampioensklasse werd ..Carina" wederom winnaar. Kampioensklasse schoonste rijpaard: 1. „Ca- rina""'.' Luitenant Greter Amersfoort, 2. Scot tish Dream" R. J.'J. Hiemstra Den Haag. Voordat de landenwedstrijd begon, had de parade der deelnemende landen plaats. Direct daarna begon de landenwedstrijd. De uitslag van den landenwedstrijd werd: 1. Duitschland met Oberlt. Brandt 4 fouten, Oberlt. Schlickum 4 3/4 fouten en Ritmeester Momm 4 fouten, totaal 12 3/4 fouten. 2. Ierland met Kapitein Ahernel 2 fouten, Kapitein Corry 12 fouten en Kapitein Lewis 12 fouten, totaal 36 fouten. 3. Nederland met Ritmeester Sirtema van Grovestins 20 fouten, Luitenant Greter 24 fou ten, Luitenant van Lennep 24 fouten, totaal 68 fouten. 3. Frankrijk met Luitenant de Busnel 311/4 fouten, Luitenant de Tillier met 18 fouten en den heer Beghin met 19 1/4 fouten, totaal 68 1/4 fouten. 5. België met Luitenant van Strydonck 4 fouten, Luitenant Delelienne met 43 1/4 fou ten en Ritmeester de Menten de Honne met 60 fouten, totaal 107 1/4 fouten. Individueel winnaar Luitenant van Stry donck met „Ramona" met in totaal 4 fouten over belde parcoursen en. den snelsten tijd van 1 min. 35 sec. Harddraverijen te Hilversum. Zondag werden op de renbaan in het Ge meentelijk Sportpark te Hilversum harddra verijen gehouden op de lange en op de korte baan. De opkomst der paarden was zeer groot terwijl de baan in uitstekende conditie ver keerde. De uitslag luidt: Xenia G. prijs: Harddraverij 4e klasse over 1800 M. 1. X. Smiling, kilometertijd 1 min, 36.3 sec. 2. Xanteine. Xylandra G. prijs. Prijsdraverij eerste klas se over 2020 M. 1. Xuthus, KIM. tijd 1 min. 29.3 sec. 2. Peter Mina Tion. X smiling prijs, heatdraverij 3e en 4e klas se over 1610 M. le heat, 1. Winnie Scott, 2. Windekind. 2e heat. 1. Xaverius. 2. X. Door- looper. 3de heat, tevens beslissing, 1. Xave rius KM. tijd 1 min. 33.3 sec. 2. Xenie. Xuthusprijs, Harddraverij eerste klasse over 2100 M. gereden door de leden van de Ned. Heerrijders Club. 1. Diamant Bleu, KM. tijd 1 min. 30 1/2 sec. 2. Welkom van Aduard. Xenonprijs, Korte baan draverij, maximum afstand 800 M. Beslissing, 1. X. Smiling, 2. Idylle, 3. Melese, 4. Catabora, T. (giji/is&aat bhza/t&AK, Effecten - Coupons - Vreemd Geld; Goedkoope Reismarken (Adv. Ingez. Med.) 24-uurswedstrijd van Le Mans. Uit Parijs: Zaterdagmiddag 4 uur is ge start voor den 24 uursrit van Le Mans. Zon dagmiddag om den dezelfden tijd werd de strijd geëindigd. Winnaars werden de Engel sehen John Hindmarsh en Louis Fontes met Lagonda, die in totaal aflegden 3006.797 K.M. dus met een gemiddelde uursnelheid van 125.283 K.M. Het record van Nuvolari-Som- mer uit het jaar 1933 van 131 K.M. gemiddeld per uur werd niet bereikt Wedstrijden op den Nürburgring. Uit Adenau: Op den Nürburgring zijn Zon dag de groote automobiel- en motorwedstrij- den gehouden, welke elk jaar onder den naam „Internationale Eifelraces" worden georgani seerd. Het aantal toeschouwers bedroeg niet minder dan drie honderd duizend. Het hoofnummer werd gevormd door den wedstrijd voor racewagens boven de 1500 ccM, over elf ronden of 250.91 K.M. Winnaar werd Rudolf Carraciola op Mer cedes-Benz, in 2 uur 8 min. 2.3 sec., gem. uur snelheid 117.6 K.M. Haarl. TwaalftalNoord-Holl. Twaalftal. Haarlem wint met 30. Op het Oosterkwartierterrein aan de Zo- mervaart speelden de vertegenwoordigende twaalftallen van Haarlem en Noord-Holland voor den dertienden keer tegen elkaar. De gasten, die het overgroote deel der wed strijden wonnen, moesten na 'n sportieven strijd tegen de Haarlemmers verliezen. Reeds na enkele minuten doelt Landwehr van Oosterkwartier. Het bleef 10 tot twin tig minuten na rust. Toen vergrootte Hand- graaf (H.K.C. Haarlem) den voorsprong. Te gen het einde weet Trap (Flora op goede wijze er 30 van te maken, zoodat Haarlem wel verdiend won. Stand: N. H. K. B.: 13 10 1 2 20 37—20 H. K. B.: 13 3 0 10 6 20—37 Direct na afloop reikte de heer Nijland Vis ser, van den N. H. K. B., den beker uit met eenige toepasselijke woorden aan den aan voerder de heer Handgraaf, die er zijn vreugde over uitte, dat*ditmaal de Honings Maizena- beker in Haarlem bleef. De heer Wilson dankte namens den H.K.B. Oosterkwartier, voor de goede organisatie, dat haar veld keurig in orde had gemaakt; de twaalftalcommissie voor haar goede keuze en hoopte, dat Haarlem nog menigmaal de beker zou winnen. Deze wedstrijd sluit op waardige wijze het seizoen van de H.K.B. HAARL. KORFBALBOND. Aurora. Gespeeld op 16 Juni: Promotie en Degradatie Aurora 2Meerlebosch 1 42 Bekendmaking der nieuwe twaalftallen Maan dag op het terrein. Dinsdag korfbaltraining. Zomercompetitie. Op veler verzoek heeft de competitie-leider een zomeravond-competitie samengesteld, die uit vijf afdeelingen bestaat, vier van vijf en één van vier twaalftallen. Er wordt in elke af deeling een heele compe titie gespeeld. Elke wedstrijd duurt twee keer dertig minuten met tien minuten rust en vangt aan 's avonds half acht. De bedoeling ligt voor, dat de twaalftallen samengesteld worden uit beginnenden en on- geoefenden spelers, aangevuld met betere spe lers (sters). De competitie moet voor 1 September ge ëindigd zijn. Ruim honderdtachtig ontmoe tingen moeten gespeeld worden. Programma tot 25 Juni: Afdeeling A: 29 Juni: Always Ready Flora a. Afdeeling B: 19 Juni: Aurora bD.V.S. a. AfdeeilngB: 21 Juni: OosterkwartierOns Genoegen b. Afdeeling B: 24 Juni: D. S. V. aT. H. B. b. Afdeeling C. 20 Juni: OsnoAurora c, D.S.V. b.Tempo. Afdeeling C. 24 Juni TempoFlora b. Afdeeling D. 19 Juni. Palvu aS. V. b Afdeeling E. 18 Juni OosthoekPalvu b. Afdeeling E. 19 Juni. S. V. a—I. V. H. Osno. Donderdagavond 20 Juni: wedstrijd Osno Aurora (zomercompetitie) terrein v. Oosten de Bruynstraat. De wedstrijden voor de zomercompetitie duren 2x30 minuten met 10 minuten rust. In de afdeeling voor deze competitie spelen de volgende clubs: Aurora c; D. S. V. b; Flora B en Tempo. Nat. Kegelconcours te Haarlem. Zaterdagmiddag was het in de groote feestzaal van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliersstraat weer gezellig druk ter ge legenheid van het groote nationale Kegel concours dat door den Haarl. Kegelbond is uitgeschreven Zooals gewoonlijk was de zaal keurig versierd. De voorzitter van den Haarl. Kegelbond, de heer Jac. van Maris, sprak een kort ope ningswoord, waarbij hij speciaal een woord van welkom richtte tot mevrouw Groene- wegen, de weduwe van den vroegeren voor zitter. Spreker verklaarde haar tegenwoor digheid op hoogen prijs te stellen. Verder heette hij de afgevaardigden van den Ned. Kegelbond welkom, alsmede de afgevaardig den van de bonden, die elkaar met Haarlem den palm der overwinning zouden betwisten, zooals Alkmaar, Den Helder, Amsterdam, Den Haag en Delft. Na deze plechtigheid gingen alle aanwezi gen naar de prachtig in orde gemaakte ba nen. De secretaris-uenningmeester van den Ned. Kegelbond de heer j' Laarman, opende het concours en deed den eersten worp. Invitatie Bondenwedstrijd tusschen de Bon den Alkmaar, Amsterdam. Delft, Den Haag, Haarlem en den Helder, op Zondag j.l.: le Prijs Haarlem met 1392, 2e prijs den Haag met 1379, 3e prijs Alkmaar met 1331, 3e prijs Amsterdam met 1309. Hoogste werpers: 1. L. Dost Haarlem met 168, 2. L. Boom, Alkmaar met 160.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6