duür WATERPOLO. ROEIEN ZEILEN KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. LAWNTENNIS. R.K. VOETBAL VOETBALNIEUWS Radio-Procramma MAAND X-G 17 JUNI 1935 HAAELE M'S DAGBCAD verleng ^^«Ted en 6paa" Perl 1 V00p VIJF wasschen 16 cfc Hsndelsond. „Emko" Apeldoorn (Adv. Ingez. Med.) De Rotterdamsche zwemsters in Schotland. De Rotterdamsche zwemsters hebben Za terdag bij internationale zwemwedstrijden te Edinburgh veel succes geboekt. Willy den Ouden won de 100 yards rugslag in 1* min, 15 1/5 sec. en de 100 yards vrije slag in 1 min, 1/5 sec. Beide tijden beteekenden een nieuw Schotsch record. De 200 yards schoolslag werd gewonnen door Greta Brouwers in 3 min. 5 1/5 sec. De 200 yards vrije slag was voor Annie Tim mermans in den tijd van 2 min. 26 sec. Ook deze laatste tijd was een nieuw Schotsch re cord. Tenslotte nam de R. D. Z.-ploeg bestaande uit Willy den Ouden. Annie Timmermans. Greta Brouwers. Riek Olsen en Willy van Leeuwen deel aan de 5 x 50 meter vrije slag estafette, waarbij de Rotterdamsche ploeg 20 sec. handicap kregen. Deze handicap was te groot om nog voor de ploeg" van de organiseerende club te eindigen, en zoo eindigde de R. D. Z. wel met den snelsten tijd, doch als tweede. Nationale wedstrijden te Alkmaar. Rie Mastenbroek geklopt. Zondagmidag werden in Pesie's Familiebad in Bergermeer nationale zwemwedrstijden ge houden, uitgeschreven door de Alkmaarsche waterratten. Het voornaamste nummer was wel de 100 M. vrije slag dames, waarin Rie Mastenbroek geslagen werd door Tiny Wagner van Het Y te Amsterdam. Deze werd eerste in den tijd van 1 min. 10 1/5 sec. Rie Mastenbroek kwam als tweede aan in den tijd van 1 min. 12 1/5 sec.; 3. M. de Graaf van O.D.Z. in 1 min. 19 sec. In het nummer 100 Meter rugslag werd Rie Mastenbroek eerste in den tijd van 1 min. 23 sec.; 2. werd mej. M, Senneff van A.D.Z. ii den tijd van 1 min. 23 3/10 sec.; 3. mej. P. Mar tin O.D.Z. 1 min. 25 1/5 sec. De verdere uitslagen luiden: 100 M. schoolslag dames: 1. E. Eykenbroek (O.D.Z.) 1 min. 32 3/5 sec.; 2. E. C. Kollerie (De Waterratten, Haarlem); 3. A. Kruys (O.D.Z.) 200 M schoolslag heeren: seniores: 1. L. Korpershoek (R.Z.C.. Rotterdam) 3 min, 10 2/5 sec.; 2. P. Ryninks (Het Y. Amsterdam): 3. J. Lewis (Dolfijn, Amsterdam)'. 21/2 K.M. zwemwedstrijd te Rotterdam. Zaterdagmiddag had in den Bergschen Achterpias t-e Rotterdam de 2 1/2 K.M. zwem wedstrijd plaats, georganiseerd door de Rot terdamsche Zwemclub. Bij de dames werd Rie Mastenbroek winnares met ruim 1 minuut voorsprong op Ida Breukel, terwijl bij de hee ren A. Voorwinde van de R.Z.C. eerste werd met grooten voorsprong op zijn concurrenten. H. V. G. B. bestaat 35 jaar. H.V.G.B.. de oudste zwem- en poloclub uit Kennemerland. bestond jl. Zaterdag 35 jaar. Hoewel dit zevende lustrum niet geheel on opgemerkt zal voorbijgaan, zal de viering van dit feit toch een eenigszins sober ka rakter moeten dragen, in verband met de tijdsomstandigheden. De eenige feestelijkheid, die aan dit jubi leum zal worden gewijd, bestaat uit het ge ven van een groot nationaal zwemfeest, dat op Zondag 30 Juni a.s. in de Gemeentelijke Bad- en Zweminrichting aan de Kleverlaan zal worden gehouden. De oprichter van H.V.G.B. was. zooals onze lezers weten, wijlen Dr. Merens. Niet minder dan 19 jaar was hij. die zoo ontzaglijk veel voor het zwemmen en de zwemsport in Ne derland heeft gedaan, voorzitter der club. Van 1919 tot 1932 was hij eere-voorzitter. In deze periode nam hij echter nog steeds ac tief deel aan het vereen igingsleven en sloeg zelfs geen bestuursvergadering over! De vereeniging heeft tijden van grooten bloei gekend, waarin zoowel op pologebied als bij het wedstrijdzwemmen Nederland- sche kampioenschappen werden behaald. Bijzonderheden uit haar geschiedenis werden meermalen in ons blad gepubliceerd. Aan de opleiding van adspiranten heeft men bij H.V.G.B. steeds veel aandacht be steed. Daar plukt men nu de vruchten van, want de huidige zeventallen bevatten op een enkele uitzondering na. slechts spelers, die van jongsaf onder de rood-witte vanen ge schaard waren. Vóór alles is H.V.G.B. altijd een vriendenkring geweest, tot heden is dat zoo gebleven. Dit seizoen neemt de jubileerende ver eeniging met acht zeventallen deel aan de waterpolo-competitie van den Ned. Zwem- bond cn den Kring Haarlem van dien bond. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heeren: P. van Ommeren, voorzitter; L. Brunt, secretaris; K. de Boer, penningmees ter; J. Bongertman Sr.. tweede voorzitter; A. Boeree, C. Arnold en H. Hofmeester, com missarissen. De uitslagen. Ie klasse. H.Z. en P C.De Maas Z.I.A.N.D.J.K. Reserve le klasse. H.Z. en P.C. H—Zian III 2e klasse. ZwemlustA.Z. en P- C. De Aa't Weusthag H Reserve 2e klasse. Zwemlust nDe Otter II DAMES. 2e klasse. ZwemlustBrandenburg 4—1 6—2 11—0 7—2 8—0 v(De Cru 1 De wedstrijden van „Hollandia" Tweede dag brengt vele goede races. Verscheidene baanrecords verbeterd. Een tweede overwinning, plus een baan record voor Het Spaarnc. Triton wint het hoofdnummer, Njord den prijs voor de meeste overwinningen. De tweede dag van de Hollandia-wedstrijden heeft opnieuw mooi weer, een flinken wind- mee op de tweede baanhelft en een aantal goede en spannende races gebracht. Zeven baanrecords werden verbeterd, waarvan som mige al vele jaren oud waren. Dit was nogal verrassend, want voor verbetering van re cords bij roeien wordt gewoonlijk een storm- mee vereischt, aangezien ze in den regel ook bij storm-mee gemaakt zijn. En meer dan een stevig windje was dit niet. Maar het. feit, dat de op 12 Mei gehouden jubileumwedstrijden zoovele roeiers de gelegenheid had gegeven al eerder in het seizoen te racen, terwijl zij an ders op Hollandia hun eersten wedstrijd roeien, zal wel van extra-invloed geweest zijn. Het Spaarne, dat op den eersten dag de Jonge Twee A van Triton en Laga had gewon nen, behaalde ook de overwinning in de finale van de Jonge Skiff A, op Njord De Haariem- sche skiffeur de Ridder had op den eersten dag met gemak van Sommeling (Amstel) ge wonnen en de Walle (Njord) had op dien dag achtereenvolgens Fontein (die Leythe) en Moscow (Poseidon) geslagen. In de finale sloeg de Spaarne-skiffeur zijn tegenstander door zijn betere techniek. Nadat de Walle te vroeg gestart was en beiden waren teruggeroepen was de Ridder bij de tweede start het best weg, maar daarna liep de Walle in een zeer hoog tempo iets op hem uit. het geen hij weer verspeelde door slecht sturen. Voor de tweede pikettenrij verstuurden beiden zich en kwamen er nog net bijtijds goed door. Door de eerste pikettenrij leidde de Walle op nieuw. waarna spurtte de Haarlemmer krach tig, kwam gelijk en liep spoedig een paar leng ten uit. Op het laatste eind deed de Walle nog een aanval maar de Spaarne-sculler sloeg die zonder veel moeite af en won met 2 lengten in 7 min. 55 3/5 sec., waarmee hij het baan record, door de Hoop in 1931 gevestigd, met precies 1/5 seconde verbeterde. De Njord- sculler was volkomen uitgeroeid. In het junior B-nummer, dat als een klasse hooger geldt en ditmaal niet verroeid werd, is het bestaande baanrecord merkwaardiger wijze veel slechter, n.l. 8 min. 11 sec. Het senior skiffnummer werd in de finale door ten Houten (Willem III) gewonnen van Witkamp (de Maas) die tot 1000 M. leidde maar tegen zijn veel zwaarderen tegenstander niet opgewassen bleek. De tijd van ten Houten was 7 min. 51 15 sec.; het baanrecord voor dit nummer staat op 7 min. 42 sec. De overnaadsche skiff, het beginnelingen- nummer, werd door Zeegers (de Hoop) in den zeer goeden tijd van 8 min. 15 sec. gewonnen, waarmee hij het bestaande baanrecord met niet minder dan een halve minuut verbeterde. In de drie stijlnummers waarin Het Spaarne uitkwam behaalden de Haarlemsche dames geen overwinning. De vier seniores werd tweede achter Willem III, met slechts één punt verschil, en had dus geen geluk. De vier juniores werd in haar heat tweede achter De Amstel, hetgeen algemeen verbazing wekte na het zeer goede roeien van de Haar lemsche vier. De jnnïor-skiffeuse van Het Spaarne moest het opnieuw afleggen tegen haar tegenstand ster van Willem III, die inderdaad voortref felijk roeit. Het verschil, op de Spaarne-wed strijden 12 punten, bedroeg nu evenwel nog maar 2 punten en de beslissing was een moei lijke voor de jury. Bracht het stijlroeien dus geen succes, de twee behaalde overwinningen in de races wa ren een voldoening voor de Haarlemmers. Wat de overige wedstrijden betreft werden uitstekende prestaties geleverd door Triton's oude acht. die het hoofdnummer won in 6 min. 27 sec. (verbetering van het baanrecord) en door Njord's oude vier, die een zeer goede Hoop-ploeg met gering verschil klopte in min. 9 sec., waarmee eveneens het baanrecord geklopt werd. Vooral de tijd van Njord is heel mooi. Deze vier was tweede in het hoofdnum mer van de Varsity, dat door Nereus met een lengte gewonnen werd. Nereus kwam ditmaal niet uit, maar de volgende ontmoetingen tus- schen Leidenaars en Amsterdammers beloven veel, met misschien nog een uitzending naar Berlijn als slot? De oude acht van Triton bleef voor mij de mooiste ploeg van deze wedstrijden. Met meer felheid zou een acht met een dergelijke be- heersching en een zoo zuivere toepassing van den „klassieken stijl" het nog tot een beteren tijd dan 6.27 moeten kunnen brengen. En dat is zeker noodig om internationaal eenige kans te maken. Njord won de Jonge Acht B na een felle race in 6 min. 30 1/5 sec. en Nereus de Jonge Acht A in 6 min 33 1 5 sec., zoodat er wel heel weinig tijdsverschil tusschen de acht-winnaars was. De B-tijd van Njord was ook alweer een baanrecord. Opmerkelijk was de prestatie van de over naadsche vier van De Laak. die den dag te- oren al een recordverbetering gemaakt had, er nu nog wat afdeed en dit beginnelingen nummer won in den buitengewonen tijd van 7 min. 32 1/5 sec. In het dames-snelroeien, met berekening van stijlpunten over 1000 M., won Nereus de acht en De Laak de vier, maar deze finales waren niet fraai en de dames mogen er wel voor waken dat zij den stijl niet aan haar snelheidspogingen gaan opofferen. Tenslotte volgen hier de uitslagen van Za terdag: Stijlroeien dames: Stijldames-vier senio res: 1 Willem III. 2 Spaarne, 3 Hunze. Dames skiff seniores: 1 Arsa, 2 De Hoop. Dames skiff juniores: 1 Willem III, 2 Spaarne. Dames vierriems juniores: eerste serie 1 Dordt. 2 Vliet, tweede serie: 1 Amstel, 2 Spaarne. De eindstrijd: 1 Dordt, 2 Amstel. Snelheidswedstrijden: Dames-acht: 1 Nereus, 2 Hoop. Dames-vier: 1 Laak, 2 Hunze. Heeren Jonge skiff A: 1 Spaarne tijd 7 min. 55 3/5 sec. (verbetering van het bestaande record). Oude vier: 1 Njord in 7 min. 9 sec. (ver betering baanrecord): 2 de Hoop. Jonge acht B: 1 Njord in 6 min. 30 1)5 sec. (verbetering baanrecord); 2 Triton. 3 Laga. Lichte vier: 1 Njord 7 min. 47 4'5 sec.; 2 Nautilus; 3 Argo. Vierriems-overnaadsch: 1 Laak 7 min. 32 1 '5 sec.; (verbetering baanrecord); 2. Leythe. 3 Triton. Skiff seniores: 1 Willem Hl 7 min. 51 1/5 sec.; 2 Maas. Overnaadsche skiff: 1 Hoop 8 min. 15 sec. (verbetering baanrecord)2 Njord. Acht juniores A: 1 Nereus 6 min. 33 1/5 sec.; 2 Amstel, 3 Laga. Acht seniores: 1 Triton 6 min. 27 sec.; (verbetering baanrecord); 2 Laga, 3 Njord. R.P. De wedstrijden van De Koninklijke en Njord. Op de wedstrijden van De Koninklijke, die a.s Vrijdag en Zaterdag gehouden worden, komt Het Spaarne alleen uit in het nummer Jonge Skiff B. waarin de tegenstanders van de Ridder zullen zijn Steenhuysen (Viking) en Moltzer (de Hoop). Op de lustrumwedstrijden van Njord, op 27 en 28 Juni te Oegstgeest, komt Het Spaarne uit met de Jonge Twee A, die op Hollandia heeft gewonnen, en in eenige stijlnummers. De int. zeilwedstrijden te Kiel. Uit Kiel: Het was Zondag, bij de opening van de Kieler Woche, buiïg weer, waardoor het den zeilers vaak niet gemakkelijk werd ge maakt. De Nederlandsc.he deelnemers vonden, vooral in de Duitschers, ernstige concurren tie, die in de meeste nummers de sterksten bleken te zijn. Alleen in de jolklasse wisten de Nederlandsche deelnemers zich direct achter den winnaar te plaatsen. In de 6 M.-klasse werd de overwinning be haald door het Noorsche jacht „White Lady", met een tijd van 1 uur 34 min. 57 sec. Onze landgenoot Dudok van Heel werd zesde ge klasseerd. In de internationale starklasse werd de Duitscher Hutschler één, in den tijd van 2 uur 7 min. 35 sec. Van de vier Nederlandsche deel nemers werden slechts twee geplaatst. Alleen Maas en Loeff zeilden de race uit, waarbij Maas zich op de achtste en Loeff zich op de tiende plaats klasseerde. In de jolklasse brachten de Nederlanders het er beter af. Weliswaar won hier de Duitscher Richter in den tijd van 1 u. 24 min. 5 sec., doch Schoenmakers kwam als tweede aan op een afstand van ongeveer 100 M., zeer dicht gevolgd door H. Coops, die derde werd. De Hollandia-wedstrijden. Zondag hadden op het Braassemermeer de zeilwedstrijden van „Hollandia" plaats Aan „De Crt." ontleenen we de volgende uit slagen: 45 M2. klasse: le Boekanier (stuurman Warner); 2. Benati H (B. Fenenga). Handicap-klasse D: Narmada (H. H. Tiele- man). Regenboogklasse: 1. Hollandia (C. van Sta veren) 2 De leede III (W.Z. van der Mey) 3. De Swan (H. Zuiderbaan) 4. Kikker (J. E. Priester). Pampus-klasse: 1. Ruiter (R. Reitsma); 2. Zweiland (T. van Hooff Jr.); 3. Bries (M. Monde); 4. Fuut II (W. van Haltem); 5. Norremeer (J. C. P. Hofkes). 12-voetsjollen A: 1. Flits (L. F. J. Broer) B.M.-klasse: 1. Hilda LE (C. van Schelven); 2. Wig (W. G. M. van der Valk. 12-voetsjollen B: 1. Banjaart (mevr. H. M. de Meyere)2. Dreadnought (mej. van dei- Kwast), 3. Bruïnvisch (D. N. Dietz); 4. Rana (R. Zadoks). 12 M2. klasse: 1. All Weather (A. Schepers.) 2. Hiphaan (W. R. Ferwerda Jr.), 3. Peule- schil (Th. F. Gerhard). Eindelijk de beslissing ge vallen! P. S. V., dat gisteren met 21 van D. W. S. won, is kampioen van Nederland geworden. - Go ahead klopt Velocitas in Groningen met 4-0. - D.W.S. heeft in de com petitie om het landskam pioenschap geen enkelen wedstrijd gewonnen! - De halve eindstrijd om den Ned. Voetbalbeker Juliana-Feijen oord werd door de Rotter dammers met 5-4 gewonnen Kampioenschap van Nederland: D. W. S—P. S. V. VelocitasGo ahead 1—2 0—4 Om den Ned. Voetbalbeker: (Halve eindstrijd) J uliana—Feij enoord 4r—5 Kampioenschap van Nederland Eindelijk is gisteren de beslissing in de competitie om het landskampioenschap ge vallen. Met slechts één goal verschil, maar toch voldoende, heeft P.S.V. van D.W.S. ge wonnen en heeft daarmee den hoogsten titel in de voetbalwereld behaald. Go ahead, die theoretisch nog een kansje had, nam gisteren veiligheidshalve het ze kere voor het onzekere. Zij trok in Gronin gen nog eens geweldig van leer tegen Velo citas, die met 40 geslagen werd. Het moet voor Halle c.s. niet aangenaam geweest zijn te vernemen, dat ook P.S.V. gewonnen had, waarmee de kans voor de stoere Deventer club verkeken was. Een opmerkelijk verschijnsel is het wel, dat DW.S. in deze eere-competitie geen kans gezien heeft om ook maar één wedstrijd te winnen. Zij heeft het Westen dus wel heel slecht vertegenwoordigd. Er moet nu nog één wedstrijd tusschen Ajax en Velocitas gespeeld worden, maar het zal wel niemand interesseeren, hoe die af loopt. De stand is nu: De Uitslagen. Hoofdklasse. Thor—D.D.V. Leimonias IIHet Spieghel le Klasse. AceFestina A.T.V.—Hilversum Groen Wit—D.D.V. H PhilharmonicWoburnpark Overgangsklasse Game—T. C. H. NijmegenArnh. L.T.B. Promotie Overgangski. SchiedamK.A.T. Tweede klasse: T. C. H. 2—T. E. D. Game and SetV. V. G. A. 2e klasse A. N. W. AltaGooiland T.C.G.—Haarlem n T.C.H. HT.E.D. Derde klasse: T. E. D. 3Game and Set 2 gestaakt. Kampioenswedstrij den 2e klasse B: Ready 1928Heemstede, gestaakt 3e klasse B: T. C. G. 3—T. H. C. 1925 (T. C. G. 3 promoveert naar derde klasseA) Deuce 4T. C. H. 4 44 (T. C. H. 4 wint in sets.) Overgangsklasse, afdeeling 2 46 2—8 7—3 7-3 6—2 3—7 5—3 3—5 5—5 5—3 5—2 5—3 5—3 5—3 3—3 2—4 6—2 gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Kat 6 5 1 0 11 31—17 T. C. H. 6 3 1 2 7 27—21 Game 6 2 0 4 4 20—28 D. D. V. 3 6 1 0 5 2 18—30 Eerste klasse, afdeeling 2 Marlot Ace Festina Haarlem 38—22 32—28 22—28 18—32 Miss Stammers geslagen. Miss Stammers, die de vorige week Helen Wills-Moody zoo onverwacht klopte, werd Zaterdag in den eindstrijd om het Becken- ham-tournooi op haar beurt geslagen door Miss Round met 62. 60. Om den Davis-Cup. Tsjecho SlowakijeAfrika 30 DuitschlandAustralië 41 Duitschland en Tsjecho Slowakije komen nu tegen elkaar uit voor de finale der Europeesche zóne. Invitatie-tournooi Haarl. L. T. C. P. S. V. Go ahead Ajax Velocitas D.W.S. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem, 1 13 1 12 23—12 16—10 8—10 10—12 4—17 Zondag is te Rotterdam de eindstrijd van het Invitatie-tournooi van de Haarlemsche Lawntennisclub gespeeld, die met Pinksteren verregend was. Leijenaar won het tournooi zwaai met de vlaggetjes uiting met een 62, 64 overwinning tegen Bak- I vreugde over het feit, dat hun club het kam- ker. pioenschap van Nederland heeft verworven. D. W. S.-P. S. V. (1-2) Nadat P. S. V. de vorige week te Deventer de kans. om toen reeds het kampioenschap van Nederland te veroveren, heeft laten voor bijgaan door van Go Ahead te verliezen, heeft, de Eindhovensche club het er Zondag beter afgebracht: door een 21 overwinning op D. W. S. heeft zij zich van den hoogsten voet bal titel verzekerd Maar een gemakkelijke overwinning is het zeker niet geworden. D. W. S., dat toch door het uitvallen van verschillende spelers over een niet zeer sterke ploeg kon beschikken, heeft uitstekend tegenstand geboden. Zestig minuten lang is de score blank gebleven. Wat D. W. S. te kort kwam aan techniek, heeft zij vergoed door een taai volhouden en hard werken. Het geheele elftal heeft ge zwoegd om een eervol resultaat te bereiken, hetgeen dan ook gelukt is. Reeds na drie minuten schept een corner een gevaarlijke situatie voor het Amsterdam- sche doel, doch het komt niet tot scoren. In het eerste kwartier kan zeker niet van eeri overwicht aan een van beide zijden worden gesproken; beide voorhoeden krijgen kansen. Heekelaar stopt vallende een gevaarlijk schot en even later mist de D.W.S.-voorhoede een uitstekende kans, als de bal goed door Van Stokken wordt voorgezet. Daarna komen de Eindhovenaren langza m er hand in de meerderheid; Heekelaar krijgt achter elkaar een goed schot van Verkerk en een kopbal van Van Kooyk te verwerken, het geen hij naar behooren doet. Na 25 minuten krijgt Hunting den bal vrij voor doel, doch op het moment dat hij schiet, werpt een D. W. S.'er zich er tusschen, die het leder over de achterlijn trapt. Even later schiet Verkerk uit goede positie naast. De Spaarndammerdijkers weten het spel weer te verplaatsen en komen eenige malen voor het P.S.V.-doel; een goede kans wordt door den rechtervleugel gemist. In de laatste minuten voor de rust worden nog twee corners op het Amsterdamsche doel genomen, doch resultaat hebben zij niet. De rust komt met blanken stand (00). De tweede helft begint in traag tempo; Ei- komt eerst weer wat leven, als de back Van Stokken een gevaarlijk schot wegkopt. Nadat, Verkerk een nieuwe kans gemist heeft, dreigt het spel een oogenblik ruw te worden, doch scheidsrechter Van Moorsel grijpt onmiddel lijk in. W. S. laat zich terugdringen; de Philips- aanvallen worden menigvuldiger. Als Van Stokken dan in het strafschopgebied den bal met de hand speelt, zet Hunting den toege- kenden strafschop in een doelpunt om (01). Er is dan 18 minuten gespeeld. Het tempo daalt de Philips-voorhoede krijgt nog verschillende kansen. Een schuiver van De Visser wordt uitstekend door Heeke laar gestopt. Elf minuten voor het einde krijgt Dorjee een vrijen schop te nemen. Hij plaatst den bal scherp voor het doel en Verkerk is er bij. om het leder laag en hard in het D. W. S.-doel te werken. (02). Dan werpt D. W. S. zich met nieuwe geest drift in den strijd; heftige aanvallen krijgt de P. S. V.-verdediging te weerstaan. Als Bou- mans met den bal in de handen op de doellijn ronddraait, is het de vraag of het leer niet ach ter de lijn is geweest. De scheidsrechter kent echter geen doelpunt toe. Drie minuten voor het einde weet D.W.S. de eer nog te redden, als Van Dit-meijer uit een corner scoort (12). Nog trachten de Am sterdammers de kans te doen keeren, maar de Zuidelijken houden stand. Als het eindsignaal weerklinkt, kunnen de P.S.V.-aanhangers, die de verre reis hebben meegemaakt, door luide toejuichingen en ge- geven aan hun Velocitas-Go ahead (0-4) In een door beide partijen, maar vooral door Velocitas, heel matig gespeelden wed strijd is Go ahead er te Groningen in ge slaagd, met 4—0 van de Noordelijke kam pioenen te winnen. Velocitas speelde in dezen laatsten thuis wedstrijd zeer teleurstellend. Practisch is zij geen moment gevaarlijk in den aanval ge weest, hetgeen grooten deels is te wijten aan het zeer slechte spel harer middenlinie. Go ahead won ten volle verdiend door be ter en productiever voorhoede-spel, dan dat der Groningers. Ook technisch werd er door de Deventenaren beter gespeeld. Vooral hun positiespel viel zeer te waardeeren. Vóór de rust viel er nog van goed voetbal te genieten, doch ook in deze periode waren de gasten beter, hun aanvallen gevaarlijker en hun verdediging solieder. Niettemin nam Go ahead op zeer fortuinlijke wijze de lei ding. Er waren nl. ongeveer vier minuten ge speeld, toen de Velocitas-keeper den bal bij een hard schot van Henny Koopman uit zijn handen liet glippen, waarna het leder tus schen zijn beenen door achter de doellijn rolde. (01). Go ahead was echter steeds het gevaar lijkst. Voorloopig echter slaagden Pots en Brink er in den achterstand tot het kleinste verschil te beperken. Vóór de rust behoefde Leo Halle zelden handelend op te treden. Vermelding verdient nog een fraai doel punt van den Velocitas-centervoor De Groot, waarbij de Groninger het ongeluk had den bal met den elleboog aan te raken, zoo dat dit zeer terecht geannuleerd moest worden. Van de periode na rust kan niet veel goeds worden verteld. Het eerste kwartier ging het nogal. Eenige malen kreeg Velocitas een mooie kans om gelijk te maken. Doch met in doel een keeper van het formaat van Halle was het voor de Groningers onbegonnen werk. De Deventer doelman toonde vooral zijn bijzondere kwaliteiten bij snelle door braken van Meulema, waarbij hij door tac tisch uitloopen zeker schijnende doelpunten wist te voorkomen. Go ahead werd langzamerhand steeds sterker. Steeds verder werden de Groningers op eigen helft teruggedrongen. Na 25 minuten scoorde de Go ahead-links- buiten De Vries het tweede doelpunt, waar na Herman Koopman vijf minuten later den stand op 03 wist te brengen. Van dat moment af begon Velocitas steeds geringer tegenstand te bieden. Met ee;i .keurig schot vergrootte De Vries zeven minuten voor het einde den voor sprong tot 04, met welken stand het einde kwam. De Uitslagen. Om het landskampioenschap: KolpingVolendam 33 Promotie-degradatie: Lob. BoysVogedo 37 Bredasch. BondselftalFederatie Zwalu wen 48. E. D. O. gaat trainen. De wekelijksche voetbal-training voor spe lers van het eerste.en tweede elftal zal begin nen op Dinsdagavond half acht. Voor de an dere elftallen is de Vrijdagavond gekozen. I DINSDAG 18 JUNI 1935. HILVERSUM, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.Orgelspel P. Palla (gr.pl.) 8.20 Gra- mofoonmuziek. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Ensemble Francis Keth. 11.— Causerie mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 Vervolg ensemble Francis Keth. 12.30 Gram.pl. Vioolrecitai B. Lensky. A.d. vleugel E. Veen. 2.Omroeporkest o.l.v. N. Treep 3.Kniples. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-kinder koorzang o.l.v. J. Hamel. 5.Kinderhalfuur 5.30 De Avro-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. 6.20 Gram.pl. 6.35 De Octophonikers o. 1. v. B. Drukker. 7.30 Ir. E. A. Frowein: Doodende stralen. 8.Vaz Dias. 8.05 Gevar. program ma m.m.v. Kovacs Lajos. Rudi Grasl, Alex de Haas en de „Humoresk Melodios". 9.30 Voordracht Mr Ph. C. la Chapelle. 10.00 Om roeporkest o.l.v. N. Treep. 11.Vaz Dias. 11.10 Aansl. met „Palais de Danse", Scheve- ningen: Ray Forest en zijn orkest. HUIZEN, 1875 M. KRO-uitzending. 45.10 HIRO. 8.9.15 en 10.Gram.pl. 11.30 Gosdd. half uur. 12.15 Schlagermuziek en Gram.pl. 1.15 Orkestconcert. 2.— Vrouwenuur. 3.Orkest concert en Gram.pl. 4.HIRO. 5.10 Schlager muziek en Gram.pl. 6.40 Lezingen. 7.45 Gram.pl. 8.Vaz Dias. 8.05 Orkestconcert 9.Lezing. 9.15 Carillonconcert. 9.30 Hoor spel. 10.15 Orkestconcert (Om 10.30 Vaz Dias. 10.50 Populair concert. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Gram. pl. 12.35 Het Broadhurst Septet. 1.20 J. Mus- cant's orkest. 2.25 Voor de scholen. 4.20 Lezing 4.40 Gram.pl. 4.50 Cricket-verslag. 5.Gram. nlaten. 5.35 B.B.C.-Dansorkest o.l.v. H. HalL 6.20 Berichten fi as criekpt-,rersln"- 6.55 Bach- concert. 7.15 Fransche les. 7.45 Gram.pl. 7.50 Lezing. 8.20 ..Peter Porcupine", spel o.l.v. F. Felton. 9.05 .The red sarafan". Russisch cabaretprogramma. 9.50 Berichten. 10.10 en 10.20 Lezingen. 10.40 B,B.C.-Orkest o.l.v. L. Heward. m.m.v. J. Coxon (sopraan). 11.35 Billy Cotton en ziin Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 R. Krettly eri zijn orkest. 9.05 Vroolijk programma m.m.v. solisten en orkest o.l.v. André. Hierna dans muziek. KALUNDBORG, 1261 M. •12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.20 M. Hansen's orkest. 8.20 Zangspel o.l.v. Mahler 10.05 Schumann-recital (piano). 10.4011.25 Orkestconcert o.l.v. Mahler. KEULEN, 456 M. 6.35 Orkestconcert. 12.20 Orkestconcert en zang. 4.20 Koorconcert, o.l.v. Breuer. 5.20 Orkestconcert. 8.30 Dansmuziek o. 1. v. nja Livschakoff. 9.20 Uit Hamburg: Orkestcon- cert. ROME 421 M. 9.10 Gram.pl. 10.2011.20 Kamermuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 3.22 M.: 112.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest i.l.v. Douliez. 1.50—2.20. 5.20. 6.50 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Douliez, en Gram.pl. 10.30—11.20 Gram.pl.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8