Het geheim van Lady Littenton FEUILLETON. door ELSA KAISER. 27) Alice stond op een liep wanhopig in haar kamer heen en weer. Hoe moest zij aan geld komen, hoe aan een betrekking? Zij had In- tusschen toch wat geleerd en solliciteerde steeds op advertenties die zij 'in de couran ten las. Niets gaf het, bij den één was zij te elegant, te veel de groote dame. bij den ander kende zij te weinig, bij een derde was de post juist voorzien Alice kon niet slapen. Met filmen was het dus voorbij en een betrekking op een kantoor kon zij ook niet krijgen, wat moest zij be ginnen? Er moest toch iets gebeuren. lederen dag vroeg zij zich dit af terwijl zij ondertusschen ijverig voortging met haar stu die en plotseling op een avond zag zij een advertentie in de courant die haar de juiste leek. men zocht een jonge dame die drie ta len goed beheerschte dat was hoofdzaak. Den volgenden morgen kleedde zij zich zoo eenvoudig mogelijk aan en ging met de métro naar de voorstad waar de fabriekskantoren der adverteerende firma gevestigd waren. Toen zij het kantoor bereikte en in een wachtkamer gelaten werd schrok zij want op de stoelen die in het rond stonden zaten wel een twaalftal meisjes die evenals zij kwamen solliciteeren Er was geen stoel over dus bleef zij staan en wachtte. Een meisje kwam uit het privé-kantoor en men zag aan haar gezicht dat zij niet aangenomen was, een tweede werd binnengeroepen en Alice kon nu gaan zitten Een lange tijd ging voorbij de eene jongedame na de andere werd birmengela- ten7 Geen enkele scheen te voldoen. Nadat Alice binnengekomen was trad er nog een meisje binnen zij was niet zoo erg jong meei ea zag er moe en afgewerkt uit $n haar klee- ren waren armoedig. Telkens gleden haar oogen over Alice's mooi jong gezichtje en haar elegante kleeren. Na een poosje begon zij een gesprek. Zij verteide dat zij nu meer dan twee maanden zonder betrekking was, zij leefde met een verlamde moeder en een schoolgaand zusje thuis voor wie zij het brood verdiende. „U moet mij goed begrijpen, zeide het meisje, ik beklaag mij niet over mijn lot, ik werk graag als ik maar werk kan vinden." „Misscben wordt u hier wel aangenomen", troostte Alice haar. „Maar u komt toch eerder aan de beurt, zeide het oudere meisje troosteloos. Men zai u aanstellen en mij niet." „O, maar ik kan niet zooveel als u, ik heb dit werk nog nooit gedaan en ik heb geen ge tuigschriften." „Maar u bent zoo mooi en zoo elegant, zeide de ander zonder een zweempje van jaloe zie. „Uw heele verschijning werkt zoo mee en iedereen, vooral de mannen, zien op een kan toor graag iets moois. Ik ben leelijk en slecht gekleed en zie er oud uit, het is onmogelijk dat men mij neemt als men eerst u gezien heeft." Plotseling ging de deur van het privé- kantoor open en men noodigde de volgende sollicitante binnen. Het was Alice's beurt, maar zij ging niet, zij fluisterde het oudere meisje toe. „Ik ga weg, probeer uw geluk, ik zou u niet een plaats willen afnemen die u toekomt en ik ben alleen ik kan nog wel wat v/achten." Zij knikte bet verwonderde meisje toe en ging vlug het kantoor uit. Buiten gekomen keek zij op haar horloge en zag dat zij twee uur tevergeefs gewacht had. Zij wilde echter niet nadenken, het was immers nog twijfelachtig of zij met haar geringe kermis en weinig ervaring aangenomen zou zijn. Zij liep naar de trap van den ondergrondspoor en dacht: „Als het noodig is kan ik mijn bont mantel verkoopen en mijn avondjaponnen die heb ik toch niet meer noodig en mijn arm banden.... ach wat, heelei^aal arm ben ik nog niet. ik moet enkel wat goedkooper gaan wónen. Zij reed in de derde klasse naar huis. HOOFDSTUK XXIH. Maar het was veel moeilijker dan zij wel dacht. Op al haar aanvragen kreeg zij geen antwoord terwijl zij intusschen toch enkele diploma's gehaald had welke diploma's een groote hap in haar contanten hadden ge maakt. Haar geheele bezit bestond nu nog uit driehonderd francs en haar kleeren. Hopeloos keek zij nu nog de couranten in, maar plot seling viel haar een advertentie in het oog, een revuegezeischap zocht koormeisjes. Waar om zou zij niet evengoed aan een revue gaan als aan een film. dacht Alice, liet zou wel zoo wat hetzelfde zijn. Zij kleedde zich aan en ging op weg. Maar weldra merkte zij, dat het nog een groot verschil uitmaakte of men bij de film dan wel bij het theater was. Er waren een heeleboel meisjes op de ad vertentie gekomen. De regisseur begon met de dansmeester de meisjes te ondervragen. Zij moesten allen een paar passen dansen, loo- pen, zitten enfin, alles wat Alice ook bij de filmregisseur had moeten doen. Veel meisjes werden direct weggezonden, maar Alice's mooi figuur en pikant gezichtje vielen op zij werd met een paar anderen naar een zaal ge zonden, elk der meisjes kreeg een tricot. „Uit- kleeden" commandeerde de regisseur „en op het tooneel. daar kunnen wij pas zien wat jullie kunt." Onder gelach en gepraat ontkleedden de meisjes zich. Alice stond tusschen hen in met de tricot in de hand. Met een raar gevoel in haar keel dacht zij aan de avonden dat zij hier moest staan in deze kleeding in het felle licht voor een zaal vol menschen. Wat deed zij toch, had zij nog geen leergeld genoeg ge geven, moest zij dan telkens opnieuw weer in situaties komen waartegen zij niet opgewas sen was? „Allez, schiet op!" riep een blondine naast haar, „denk je dat wij op jou kunnen wach ten." „Neen, dat kan ik niet doen", zeide Alice droevig, „ik heb aan zooiets heelemaal niet gedacht." De meisjes waren sprakeloos en staarden haar dom aan. Eindelijk zeide de blondine. ..Nu wat had je dan gedacht? Ben je nooit bij dit werk geweest?" „Neen, nooit", riep Alice „en ik wil het ook niet doen". Zij gooide de tricot neer en holde de deur uit. Iemand riep nog iets, daarna werd gefloten, maar Allee snelde de lange gang door en het theater uit. Wéér stond zij op straat, weer was alles voor niets geweest. Maar ergens moest zij het toch vinden, ergens moest toch ook voor haar werk te doen zijn er moesten toch mogelijk heden zijn? Maar er waren er geen! Zij wendde zich tot vereenigingen, kantoren, za ken, warenhuizen. Dames van gezelschap wer den in dezen tijd niet meer gezocht. Wat zij kende bleek te weinig te zijn en voor keuken meisje deugde zij niet, niemand wilde haar hebben. Een ondergeschikt baantje op een kantoor was ook niet meer te vinden. Einde lijk vond zij een paar schoolkinderen, die zij bijwerkte met Engelscb, maar het waren er weinig en er kwamen geen nieuwe bij. Zij liet zich keuren voor een plaats als verpleegster in een ziekenhuis, maar werd afgekeurd we gens haar overspannen toestand. Haar bont jas had zij reeds verkocht en twee avondja ponnen en ook een klein goedkoop kamertje gezocht bij arme menschen die vijf bleeke on dervoede kinderen hadden. Het huis was vuil en versleten, de vrouw zag er verwaarloosd uïfc en bekeek Alice vijandig, maar nam haar om het geld dat zij voor de kamer betaalde. De mooie verwende en schatrijke Alice Gor don meende dat zij dit leven niet lang zou kunnen volhouden en zij was blij als zij aan den dood dacht-, die zou als een verlossing zijn, maar Alice hield het uit, zij werd zelfs niet ziek. Wel werd zij mager en haar wangen werden bleek, - zij moest, wanneer zij hier of daar ging solliciteeren, een beetje rood opleg gen anders zag zij er té ellendig uit. Op een dag vertelde men haar op de ar beidsbeurs dat een groot modehuis manne quins zocht. „Dat is juist iets voor u mademoi selle" meende de juffrouw achter het loket en Alice werd rood van blijdschap en noteerde met kloppend hart het adres. Zij werd dadelijk aangenomen er waren evenals overal vele meisjes, maar Alice liep mooier en was slanker en gracieuser en ook beschaafder dan de anderen. Zij droeg de prachtige kleeren niet op een aangeleerde manier, maar juist alsof zij het gewend was zoo duim gekleed te gaan, meende de chef, zij zag er uit als een dame van de groote wereld- Het was een zeer bescheiden honorarium wat zij kreeg, maar het was zekerheid, zeker heid om verder te kunnen leven, wel niet zoo als Alice Gordon het gewend was, maar toch wel zooals Joan Fort zich zou moeten schik ken. Zij behoefte tenminste geen angst meer te hebben voor den volgenden dag, zij wist da* zij op een eerlijke manier zelf haar brood ver diende Bij deze gedachte was Alice bijna ge lukkig. En voor de eerste maal sliep zij dien nacht rustig. De volgenden morgen begon haar werk. Het was geen zwaar werk wat zij te doen kreeg, maar wel zeer vermoeiend. Den gehee- len dag moest zij in de zaak zijn want tel kens als er klanten kwamen moest Alice een japon of mantel aantrekken en in de passa lons verschijnen. Bovendien stond het winter seizoen voor de deur en had de firma het plan een groote modeshow te geven die drie dagen zou duren. De directrice merkte reeds bij den derden dag van Alice's in diensttreding op, dat de kleeren die miss Forth droeg beter verkocht werden dan die der andere mannequins en daardoor kwam het dat Alice nog minder rust had dan de anderen. Maar zij kreeg reeds vijf dagen na haar aanstelling een aanmerkelijke verhooging van salaris. (Wordt vervolgd.-). Te Roermond is Dinsdag de-Midden-Limburgsche paardenfokdag gehouden, waar van hierboven een aardig moment De achtste algemeene vergadering der International Electrotechnical Commission, waarop 20 landen vertegenwoordig zijn, is Dinsdag te Scheveningen door den minister van Waterstaat, jhr, ir. O. C. A, van Lidth de Jeude geopend. De minister tijdens zijn openingsrede Jong geleerd, oud gedaan. De veel belovende zoon van den brandweer* man, die een onverdeeld bewonderaar is yan het blusschingswerk Met de eerste werkzaamheden voor de electrificatïe van de spoorlijn HaarlemZandvoort is een aan vang gemaakt. De masten voor de bovenleiding worden ter bestemder plaatse afgeladen Ter herdenking van den slag bij Waterloo is Dinsdagavond op den Dam te Amsterdam door de mariniers een taptoe gehouden. De blazers in actie De bekende „ronde van Ossendrecht" heeft Dinsdag voor de vierde maal pl gehad. De renners onderweg Een aantal Fransche pilotenheeft Maandag met een viertal vlieg tuigen een officieel bezoek gebracht aan de luchthaven van Nort- holt (Eng.), waar zij door de Engelsche luchtvaartautoriteiten ontvangen -werden De „24 uur van Mans" zijn onder zeer slechte weersomstandigheden verreden en gewonnen door het Engelsch equippe Hindmarah Fontes. De winnende wagen aan de finish

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10