F. 135.000 verdwenen op Haarlem's station BERICHT Hei BeiaHatijkste 52e Jaargang No. 15945 9 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 19 Junï 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: V. W. JPEEKEBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREEOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PELREBUOM. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week f 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid f 600.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30— ongeschiktheid f 2000.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-. Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger 30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 19 Ju Koning Gevraagd. De Grieken zijn op zoek naar een Koning. Het schijnt niet eenvoudig te zijn. Een oude, wijze Athener heeft gesproken tot den Fran- schen journalist Edouard Helsey: „Vele Grieken snakken naar rust. Wij zou den graag een Koning hebben, op voorwaarde dat hij geen nieuwe oneenigheden in het land verwekt. Een Koning, maar geen vecht- Konïng". De Fransche republikeinsche pers amuseert zich met deze verklaring in een luchtigen trant, waarbij zij er nochtans niet in slaagt den klassieken eerbied, dien Europa jegens oude, wijze Atheners koestert, geheel los te laten. Maar zij merkt op dat er verdreven Ko ningen genoeg in Europa zijn en dat dit niet- veel helpt, omdat er het een en ander aan hun „referenties" ontbreekt. Er is trouwens ook een Grieksche ex-koning, geheeten George, maar over hem wordt niet gesproken. De wijze oude Atheners willen geen buitenlander, en ze be schouwen hem nu blijkbaar als een buitenlan der. Zij willen een Griek, en zij bezitten in hun land alleen een veertienjarig prinsesje. J)at zou allerliefst zijn", zegt „1' Oeuvre", „maar er zouden moeilijkheden kunnen komen met den prins-gemaal. De Grieken moeten een nieuw Koningshuis zien te vinden". Het is ongetwijfeld een moeilijke opgaaf. In vroeger tijden zijn vaak nieuwe vorstenhuizen ontstaan in Europa, en soms waren zij van merkwaardige afkomst. In dit na-oorlogsche tijdvak is er nog eens sprake van geweest dat de Engelsche kranten-koning Lord Rother- mere, wiens vader doodgewoon meneer Harmsworth was, zonder eenigen titel, Ko ning van Hongarije zou worden. Maar aange zien Lord Rothermere's „koningschap" zich alleen baseert op het geweldige aantal abon- nés van de volksdagbladen Daily Mail en Evening News, en op him hooge advertentie tarieven, bleek deze oplossing toch niet goed genoeg voor de eeuwenoude tradities van den Kroon van St. Stephan. Men zag van het idee af. Een modern koningschap kan blijkbaar alleen nog bestaan op een zeer oude traditie, en in den Balkan minstens op een vooroorlog- sche traditie, zooals in Joego-Slavië, waar het Huis Karageorgewitsj regeert. Stichting van een nieuw Grieksch Koningshuis blijkt dus een netelig vraagstuk. Het- past, op de een of andere wijze, niet in dit tijdsgewricht. Bovendien zullen de Grieken zélf moeten beseffen dat het nogal een gewaagde onderne ming is, hun Koning te worden. In het alge meen zijn er niet zooveel menschen meer te vinden, die een Koningschap zouden am- biëeren. En clan bij de Grieken! Hun laatste binnenlandsche avontuur, waarbij Venizelos te weinig vloot en te weinig leger aan zijn zijde had om het van het regeerings-deel van de vloot en het leger te kunnen winnen, is nog niet vergeten. Iemand als generaal Piasti ras lijkt een zeer hinderlijk en onaangenaam vooruitzicht voor een nieuwen Koning. En er zijn anderen Het komt er tenslotte op neer dat de man, die het Koningschap van Griekenland aan durft, een avontuurlijk en vechtlustig man zou moeten zijn. Want iemand die rust en vrede voorstaat zal er geen lust in hebben. En de wijze oude Atheners willen juist zoo iemand hebben, te kiezen natuurlijk uit een zeer be perkt aantal candidaten en niet, zooais „FOeuvre" lichtvaardig voorstelt, bij loting uit het gansche volk, met j aarlij ksche vervanging door een nieuwe. Een telg uit de families Ca- ravopoulos of Protopapadokis zou dictator kunnen worden, maar geen Koning. En dicta toren worden tegenwoordig geen koning meer; zij beproeven het zelfs niet. Er schijnt waarheid te blijven in het oude woord, dat ieder volk de regeering heeft die het verdient, en dus ook den Koning dien het verdient. Als de Grieken geen Koning weten te vinden die geen vechtjas is en nieuwe on rust in hun land verwekt, ligt dat aan henzelf. Zij moeten niet met den Koning beginnen, maar met zichzelf. De oude wijze Atheners zullen zooveel invloed moeten doen gelden op de oude en jonge onwijze Atheners, dat de „referenties" van het volk-zelf beter worden. En dan zal de niet-vechtjassende leider, naar wien de Grieken dorsten en dien zij de kroon op de slapen willen drukken, vanzelf uit hun midden naar voren komen. De intemationaal-bekendste Griek is na tuurlijk Sir Basil Zaharoff. Ik hoop niet voor de Grieken, dat ieder volk ook de kanonnen- koningen heeft die het verdient R. P. Scheepsbotsing eischte drie dooden. Matrozen door gat in het schip te water. SYDNEY (Nieuw Schotland) 19 Juni Reuter Het Britsche s.s. „Kafiristan" dat met de .Empress of Britain" in aanvaring is gQj- weest. is hier aangekomen. Naar de officieren mededeelen, sliepen c* het moment van de botsing acht mannen ie het voorschip. Drie hunner werden uit hun kooi geworpen en vielen door het gat, dat door de botsing was veroorzaakt in zee, waar zij verdronken. De vijf anderen werden zwaar gewond en overgebracht naar het hospitaal aan boord van de „Empress of Britain" Chef van het plaatskaartenbureau pleegde verduisteringen. Om speculatieverliezen aan te zuiveren. Dinsdagmiddag liepen er in de stad geruchten over een verduistering, die gepleegd zou zijn op het Haarlemsche station. Inderdaad is gebleken dat een ambtenaar zich gedurende het afge- loopen jaar heeft schuldig gemaakt aan malversaties op groote schaal, waardoor cle Nederlandsche Spoorwe gen voor een belangrijk bedrag zijn benadeeld. Het onderzoek is nog niet ten einde, doch veilig kan worden aan genomen dat het verduisterde bedrag ten minste honderd vijf en dertig duizend gulden bedraagt. Haarlem is, zooals waarschijnlijk weinigen slechts zullen weten, een voor de omstreken belangrijk administratief station. Niet alleen de kleinere haltes en stations in de buurt zijn min of meer afhankelijk van Haarlem, zelfs IJmuiden moet hier aankloppen wanneer het om de een of andere reden geld noodig heeft voor uitbetalingen. Behalve dus een knoop punt voor het treinenverkeer, is hier ook een knooppunt voor het betalingsverkeer. Haarlem fungeerde, om het nu eens zoo uit te drukken, als een girokantoor voor de omliggende sta tions. Wanneer men de bedragen kent die eiken dag zoo in en uit gaan, zij het veelal slechts op papier, dan beseft men dat er hier heel wat om gaat. Bovendien beseft men dan ook dat het voor een hooggeplaatst ambtenaar der financieele afdeeling, niet moeilijk moet zijn enkele duizenden guldens te laten verdwijnen, op een wijze die aan de controle moet ontsnap pen. Ten minste, indien die ambtenaar weet welke valsehe boekingen hem voor ontdek- kingen kunnen vrijwaren. Dit was nu het geval bij den chef-com mies van het Haarlemsche plaatskaarten bureau, die niet alleen de regeling van den verkoop der plaatskaarten in Haarlem on der zich had, doch juist de financieele kwesties met de omstreken behandelde. De chef van het Haarlemsche station zei ons dat de ambtenaar die de malversaties heeft gepleegd en die gisterenavond in zijn woning is gearresteerd, het volle vertrou wen had. De valsehe boekingen zijn zoo ge schied dat de chef, die zeer vaak de boeken moet controleeren, nooit kon ontdekken, dat er iets niet in orde was. In Utrecht, waar nogmaals een algeheele controle geschiedt, is men ook niet achter de malversaties gekomen, ondanks het feit dat zij reeds gedurende een jaar zijn ge pleegd. Daar de man tot nog toe echter geringere bedragen dan de laatste keer heeft verduis-, terd, is de vervalsching niet aan het licht gekomen. De laatste keer heeft hij echter in één keer ongeveer honderdduizend guldens willen ontvreemden, waardoor de zaak aan het rollen kwam. De 56-jarige chef-commies, die sedert acht jaar reeds in Haarlem werkt heeft bekend de verduisteringen te hebben gepleegd. Hij zou in moeilijkheden zijn gekomen door speculaties, waarbij hij zeer groote verliezen zou hebben geleden. Om deze te dekken, was hij tot vervalsching der boeken overgegaan. Nadere onderzoekingen moeten nog uit wijzen of soms nog iets van het geld terecht kan komen. Ook zal moeten blijken op welke wijze precies de malversaties zijn gepleegd. Uit het Politierapport vernemen wij over deze verduistering het volgende: Dinsdagavond te kwart over tien werd na mens de Directie van de Nederlandsche Spoor wegen door den inspecteur van vervoer te Haarlem bij de politie aangifte gedaan van ver duistering van meer dan f 130.000 ten nadeele van bovengenoemde maatschappij door een 55-jarigen chef-commies bij de Ned. Spoorwe gen, te Haarlem wonend. Naar aanleiding van deze aangifte werd door de recherche deze ambtenaar in zijn wo ning aangehouden en naar het politiebureau in de Smedestraat overgebracht. Hier beken de hij, in het laatste jaar door fictieve boe kingen deze verduisteringen te hebben ge pleegd. Hij verklaarde bij speculaties veel geld verloren te hebben. Door knoeien in de boeken wist hij dit te verbergen. Het onderzoek door de recherche wordt voort gezet. Hangende dit onderzoek wordt hij op het politiebureau in bewaring gehouden. Daar na zal hij aan de Justitie worden overgeleverd. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Dinsdagavond halfacht is door de recherche in de Korte Begijnestraat aangehouden een 24-jarige vischhandelaar uit Den Haag, die alhier aan een rijwielhandelaar een fiets te koop aanbood, voorgevende dat die zijn eigen dom was. Bij onderzoek bleek het rijwiel echter in Loosduinen ontvreemd te zijn. Het is in beslag genomen. De dader zal naar Loos duinen worden overgebracht. AMBTENAREN BIJ RADEN VAN ARBEID. De Algemeene Bond van Ambtenaren bij de Raden van Arbeid heeft zijn jaarvergadering te Assen gehouden. Tot bestuursleden werden hei-kozen de heeren C. J. Peereboom (secre taris), W. de Jong en J. Chr. v. d. Berg. Ge kozen werd dfi hees H. Boerhave. DE REMMEN. Door de motorbrigade der Haarlemsche po litie werd Dinsdag proces-verbaal opgemaakt tegen een expediteur uit Schiebroek. die op den Rijksstraatweg alhier reed met een zes- wielige vrachtauto, waarop een lading bana nen van 10.000 K.G. Met behulp van de voet- rem kon de wagen bij een snelheid van 30 KM. eerst na 40 Meter tot stilstand worden ge bracht. De handrem was buiten werking. De wagen moest naar een garage. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Directeur van kassierskantoor fraudeerde. Voor duizenden aan effecten verduisterd Sinds Maandag spoorloos verdwenen. De directeur van een kassierskantoor te Wormerveer, de heer L. S. is sinds Maandag spoorloos verdwenen. Gebleken is, dat hij zich aan ernstige fraude heeft schuldig gemaakt. O.m. moet hij voor circa f 200.000 aan ef fecten, toebehoorende aan een in de Zaan streek welbekende naamlooze vennootschap hebben verduisterd. Onderzocht wordt of hij ook nog andere cliënten heeft benadeeld. Examen Ongevallendienst. In de maanden Mei en Juni j.l. is wederom examen gehouden voor toelating tot den On gevallendienst, door een commissie van dok toren onder voorzitterschap van den Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst alhier. Aan dit examen, dat bestaat uit een schrif telijk- en een mondeling gedeelte werd deel genomen door 10 dames en 31 heeren. allen leden van de vereenigingen „Sn el verb and" en Roode Kuis Transport Colonne te dezer stede. Hiervan slaagden 9 dames en 19 heeren, die zich bij den Ongevallendienst hebben aange sloten, zoodat het aantal gediplomeerde per sonen, dat bereid en geschikt is om bij onge vallen belangeloos eerste hulp te verleenen, weer aanmerkelijk is uitgebreid. Niettegenstaande men bij ongevallen on middellijk deskundige hulp kan krijgen dooi den Centralen Post voor den Ongevallendienst, no. 14141, op te bellen, gebeurt het nog al te vaak, dat totaal onkundigen uit het publiek zich met de patiënten bemoeien en dezen daardoor dikwijls, zij het onbewust, noodeloos pijn veroorzaken en nog meer schade aanrich ten. Men kan de belangen van de getroffenen niet beter dienen dan door onmiddellijk hulp te vragen aan den Ongevallendienst, tel. 14141. Binnen enkele minuten is dan een gediplo meerd lid, voorzien van verbandmiddelen e.d., ter plaatse. Bekentenissen te Oss duren voort. Een verdachte brand opgehelderd. Te Oss is, verdacht van brandstichting, de 26-jarige wed. van B.—van H. gearresteerd. Zij heeft bekend op 11 Mei j.l. de boerderij van haar vader in brand te hebben gestoken. Zij zegt, dat haar vader niets van de eigenlijke toedracht heeft geweten. Haar arrestatie heeft te Oss groot opzien gewekt, daar zij uit een fatsoenlijk gezin komt. Verder heeft de 30-jarige F. v. d. W„ bijge naamd de Brommert tenslotte bekend, dat hij tezamen met de neven G. en P. de B. den over val met berooving op de oude v. d. B. te Veghel heeft gepleegd. Hij was in de marechaussee kazerne aldaar opgesloten en zal nu naar 's-Hertogenbosch worden overgebracht. Het heeft opzien gewekt, dat hij een bekentenis heeft afgelegd, aangezien hij als verstokt mis dadiger bekend was, vele veroordeelingen ach ter den rug heeft, doch nog nooit bekende. P. de B. heeft voor den substituut officier van justitie in Den Bosch verklaard, waar de kleeren waren geborgen die hij tijdens den overval op zijn neef G. droeg en welke onvind baar waren gebleven. De marechaussee te Oss heeft in de nabijheid van de ouderlijke woning van P. de B. geruimen tijd graafwerk ver richt en een sloot uitgebaggerd, maar de klee ren zijn nog niet opgespoord. Het Britsch-Duitsche vloot- accoord. Duitsche en Engelsche perscommentaren. Vervolg van pag. 4. BERLIJN, 19- Juni (V.D.) De vlootover- eenkomst tusschen Duitschland en Engeland wordt door de geheele Berlijnsche pers groot- opgemaakt gepubliceerd. Onder den titel: „De overwinning van een eerlijke bespreking" wijst de „Völkischer Beobachter" erop dat slechts vier weken ver- loopen zijn sinds de Leider de beginselen van de Duitsche buitenlandsche politiek heeft uiteengezet en thans brengt de telegraaf reeds het bericht van het tot stand komen van de Duitsch-Engelsche vlootovereenkomst. Daarmede is punt 3 van het door den leider voorgestelde Europeesche program verwezen lijkt." Het blad acht de totstandkoming van het verdrag niet alleen voor de beide betrok ken landen, doch voor geheel Europa van belang. De duidelijke verklaring van den leider, dat Duitschland niet het voornemen heeft te treden in eenigerlei vlootrïvaliteit. was het parool, waarmede Duitschland de onderhan delingen begon. Door de vaste verhouding tusschen de vlootbewapening van Duitschland en Enge land is hier voor de toekomst elke wedloop in bewapening uitgesloten. Hiermede is voor de eerste maal een positief begin gemaakt met ontwapening en verhindering van een alge- meenen bewapeningswedloop Het blad spreekt tenslotte de hoop uit. dat ook de Fransche diplomatie de werkelijkheid zal begrijpen. De „Berliner Lokalanzeiger" zegt, dat de Duitsch-Engelsche vlootovereenkomst een po litieke beteekenis heeft waarvan de omvang niet gemakkelijk overschat kan worden. Het verdrag beteekent een Europeesche bijdrage voor den wereldvrede. Het blijkt dat op den grondslag van gelijkgerechtigdheid vraag stukken kunnen worden opgelost, die langer dan tien jaren de Europeesche atmosfeer vergiftigd hebben. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" erkent dat de Britsche regeering zich niet onttrokken heeft aan de verstandige eischen van Duitsch land en verbindt hieraan een hulde aan den arbeid van de Duitsche vertegenwoordigers in de eerste plaats van Von Ribbentrop. De „Berliner Börsenzeitung" .poemt de over eenkomst een daad van historische beteeke- nis. Het .Berliner Tagebïatt" schrijft zijn com mentaar onder den titel: „Een stap voor waarts". LONDEN, 19 Juni. De Engelsch-Duitsche vlootovereenkomst wordt ook in de Engelsche bladen va nalle politieke richtingen met vol doening begroet. De „Times" wijst erop, dat de overeenkomst niet beschouwd wordt als een vermindering van de vriendschap tusschen Engeland, Frankrijk en Italië of van de verplichtingen, waardoor Engeland reeds gebonden is. Enge land zoekt geen nieuwe relaties ten koste van oude vriendschappen. De „News Chronicle" zegt, dat thans alle pogingen in het werk moeten worden gesteld om andere landen te doen deelnemen aan een algemeene overeenkomst tot beperking der bewapening ter zee. Het blad noemt de over eenkomst een mijlpaal in de wereldgeschiede nis en spreekt de hoop uit, dat het de eerste stap zal zijn op den weg, welke leidt naar een vrede van wederzijdsch begrijpen. Het blad wijst op de mogelijkheid van het totstand komen van soortgelijke verdragen tusschen Duitschland en Frankrijk en Italië. De „Daily Herald" zegt, dat de practische waarde van de overeenkomst buiten twijfel schijnt te staan. Alleen de „Morning Post" heeft critiek op de wijze, waarop de overeenkomst is tot stand gekomen en verklaart, dat Duitschland door het sluiten van dit verdrag tracht een wig te drijven tusschen Engeland en Frankrijk. ONTSLAGAANVRAGE DIRECTEUR SIER TEELTCENTRALE. Naar het Weekblad voor Bloembollencultuur verneemt, heeft de heer A. D. C. Poolman, directeur van de Ned. Sierteeltcentrale, tegen half Augustus ontheffing van zijn directeur schap der Sierteeltcentrale gevraagd in ver band met zijn voorgenomen vertrek naar Indië. Adolf Hitler heeft te Reinsdorf de rouwplechtigheid bijgewoond, die voor ue U. de ontploffing omgekomen arbeiders gehouden werd. De Führer condoleert de nabestaanden der slachtoffers. Op dc Britschc-Duitsche vlootbesprekingen te Londen is gisteren een definitief accoord bereikt. pag. 4 De overstroomingen in het midden-westen der Ver. Staten duren voort. pag. 4 Bij een treinbotsing in Stiermarken werden 65 personen gewond pag. 4 Een chef-commies der Spoorwegen te Haar- hceft een zeer groot bedrag aan geld ver duisterd. oae. 1 De directeur van een kassierskantoor te Wor merveer heeft groote verduisteringen ge pleegd. pag. 1 Aan arbeiders in den tuinbouw wordt een bij slag gegeven. pag- 3 Licht in dc Wildervanksche moordzaak? pag. 3 De Balaafsche maakte grooter winst. pag. 3 De voormalige kapitein van „De Hoop II" is veroordeeld. pag.3 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Koning gevraagd. pag. 1 Jhr. B. dc Jong van Beek en Donk: Van de 19de internationale arbeidsconferentie. pag 4 Van onzen Londenschen correspondent: Lloyd George publiceert een verkiezingsmanifest. pag. 2 J. II. dc Bois over: De Groote Houtstraat in de 17c eeuw, een schilderij van Nicolaas Hals in het Frans Halsmuseum. pag. 3 Overpeinzingen van een examinandus. pag. 3 Jhr. dr. J. C. Móllerus: Devaluatie. pag. 3 Bekende Haarlemmers: mej. Ch. J. Farret. pag. 3 Veertig jaar apotheker. Op Vrijdag 21 Juni a.s. zal de heer P. Th. van Rijn, apotheker alhier, het feit herden ken, dat hij 40 jaar ge leden het diploma van apotheker behaalde. De heer van Rijn werd 9 Maart 1866 te Delft geboren. Na zijn staatsexamen studeer de hij te Groningen en te Utrecht, waar hij het apothekersexamen aflegde op 21 Juni 1395. Eerst was hij gedu rende korten tijd werk zaam te Schagen en nu is hij al 39 jaar te Haarlem als apotheker gevestigd, eerst aan den Kruisweg en cle laatste 15 jaar KL Houtweg 15. Vele leerlingen heeft de heer van Rijn op geleid voor het examen van ass. apotheker. Indertijd heeft Bij ook veel gedaan voor de Belgische vluchtelingen. Toen hij 2 Augustus 1920 25 jaar apotheker van de Coöp. Werkliedenvereeniging „Zieken zorg" was, viel hem een hartelijke huldiging ten deel. Hij is nog steeds als apotheker aan „Ziekenzorg" verbonden. Zeker zal het den heer van Rijn Vrijdag niet aan belangstelling ontbreken. P. Th. van Rijn. Naar stabilisatie der valuta? Amerika heeft Britsche medewerking noodig. WASHINGTON, 19 Juni (V. D.) In officieele kringen wordt verklaard, dat de Vereenigde Staten steeds bereid zijn tot een algemeene stabilisatie van den wisselkoers op de basis van den gouden standaard, wanneer hiervoor internationaal overeenstemming kan worden bereikt. Hiervoor is echter ook de medewer king van Groot Brittannië noodig Zeven kinderen verdronken op het meer Bagendit. Schipper tot zes maanden veroordeeld. GAROET. 19 Juni (Aneta) De Landraad behandelde heden de zaak tegen de verdach ten. betrokken bij het ongeluk, dat eenigen tijd geleden op het meer Bagendit plaats had. Tijdens een boottocht sloeg een boot om, waar door zeven kinderen verdronken. De schipper van de boot, de bootknecht en vijf onderwij zers hadden zich hiervoor te verantwoorden. De schipper werd veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf. De bootknecht werd wegens minderjarigheid vrijgesproken. Alle onderwijzers werden veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Alle verdachten zijn van dit vonnis in hooger beroep gegaan. ONEERLIJKE WERKSTER. Dinsdagmorgen deed een Haarlemsche koopman bij de politie aangifte, dat hij in de laatste maanden herhaaldelijk geld vermiste tot een bedrag van 60. Als verdacht van deze diefstallen werd een 27-jarige werkster in be waring gesteld -In haar woning werden ver schillende goederen en luxe voorwerpen in beslag genomen. Geld werd niet gevonden. De werkster verklaarde, dat zij die voorwerpen van de vrouw van den koopman had gekregen. Deze ontkent dit. Het onderzoek wordt voort- ge: >t.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1